PDA

View Full Version : Τσαμπουκάδες και τσακωμοί πάνω σε τροχούς



Σελίδες : [1] 2

Volo
13/08/2010, 08:11
Οδηγώ μοτοσυκλέτα για περίπου 15 χρόνια όπως και αυτοκίνητο. Τα τελευταία 7-8 χρόνια χρησιμοποιώ το μηχανάκι πιο πολύ γιατί με βολεύει στην κίνηση της πόλης και φτάνω στη δουλειά μου χωρίς νεύρα και χωρίς να έχω καπνίσει κανα πακέτο τσιγάρα. Μιλάμε τώρα για μια απόσταση 20 χλμ. απο το σπίτι μου στο γραφείο μέσω εθνικής οδού Αθηνών Λαμίας στο ύψος της Καβάλας. Δεν έχω διανοηθεί να πάρω το αυτοκίνητο καθημερινή και να βγω εθνική. Πρέπει να είσαι τρελός έλεγα και μαλάκας να κάθεσαι στην κίνηση ώρες και ώρες όταν μπορείς να πάρεις το τραίνο κ.τ.λ. Είμαι τυχερός με το μηχανάκι. Το τι έχω δει όμως αυτά τα χρόνια στο κομμάτι αυτό της εθνικής δεν περιγράφεται και μάλλον όλα αυτά τα προσθέτω στις εμπειρίες που έχω αποκομήσει όλα αυτα τα χρόνια που οδηγώ. Δεν το παίζω έξυπνος αλλά μου αρέσει η οδήγηση και πάντα προσπαθώ να γίνομαι καλύτερος και με μεγαλύτερη ασφάλεια. Δηλ. εκεί που πιο παλιά όταν πλησίαζα φανάρι με πράσινο πέρναγα χωρίς να κόψω τώρα κόβω γιατί κάποτε είδα το χάρο με τα μάτια μου. Απλό. Πολλές τέτοιες περιπτώσεις έχουν συμβεί και όλο μαθαίνω μέχρι στο σημείο που τώρα πια η οδήγηση με το μηχανάκι στην πόλη έχει γίνει για εμένα τρόμος σχεδόν και κουραστική. Είναι πάρα πολυ κουραστικό όταν έχει 4 λωρίδες γεμάτες σταματημένα κουτιά εσύ να περνάς ανάμεσα και να προσπαθείς να προσέχεις αν κάποιος οδηγός μέσα στα νεύρα του αλλάξει λωρίδα τη στιγμή που θα περνάω εγώ αλλά και κάποιους άλλους μαλάκες μηχανόβιους που κολλάνε από πίσω μου και προσπαθούν να με περάσουν πάση θυσία και από όπου βρουν. Γιατί αυτό γίνετε ΠΑΝΤΑ το 90% των οδηγών θα αλλάξει λωρίδα χωρίς να κοιτάξει. Ή θα κοιτάξει την ώρα που το μισό αμάξι θα έχει στρίψει. Μην πω για το φλας έτσι... Πόσο βοηθάει όταν χρησιμοποιείς το φλας ρε οδηγέ. Μέ όλα αυτά που βλέπω καθημερινά τα παίρνω πια στο κρανίο και αν κάποιος κάνει μαλακία και πάει να με ρίξει πάω δίπλα και του τη λεω. Μερικές φορές βρίζω και μερικές φορές βρίζω πολύ. Σίγουρα κάποιος θα με καταλάβει εδώ μέσα. Δεν είναι ωραίο να βρίζεις αλλά είναι και επικύνδινο όμως όταν βλέπεις ότι η αδιαφορία του άλλου μπορεί να σε στείλει τότε θυμώνεις. Σήμερα πήρα το μάθημα μου όμως και έμεινα με την απορία. Ένα αμάξι ενώ εγώ ήμουν στη λωρίδα μου κανονικά είχε κολλήσει πίσω μου γιατί ήθελε να με περάσει. Που να με περάσει πάνω στη γέφυρα γαμώτο μου βγαίναμε στην εθνική. Τελικά με πέρασε αλλά πάρα πολύ ξυστά. Του κάνω και εγώ την κλασσική χειρονομία και τα πέρνει ο τύπος (ένας πιτσιρικάς ήταν με ενα ΒΜW tzip μεγάλο) κόβει ταχύτητα και πάω δίπλα στο παράθυρο του λέω "γιατί με πέρασες τόσο ξυστά και με έκοψες" Εσύ με έκοψες λέει και με φτύνει! Πάει να φύγει ξανακόβει και βγαίνει από το παράθυρο και μου πετάει και ένα κουτι αναψυκτικού γεμάτο. Στο κράνος το έφαγα. Κόβει αριστερά και φεύγει. Με το XR 125 που να τον προλάβω. Και τι να προλάβω δηλ. αν πήγαινα κοντά του σίγουρα θα με έριχνε κάτω. Τι κάνουμε ρε παιδιά όταν θυμώνουμε πάνω στο μηχανάκι? Τελικά το να βρίζεις δεν βγάζει πουθενά δεν θα βάλει μυαλό ο άλλος και στη χειρότερη περίπτωση θα σου κάνει ότι έκανε σε εμένα. Αν δεν φόραγα το κράνος θα μου είχε ανοίξει το κεφάλι.

Εχετλαίος
13/08/2010, 08:13
Μην τσακώνεστε στο δρόμο.
Δεν ξέρεις ο άλλος τι έχει καπνίσει/ρουφήξει/πιεί και τι μπορεί να κουβαλάει.
:wave2:

transalpblack
13/08/2010, 08:17
Να σου πω εγώ φίλε μου τι θα έκανα.
Πρώτον, αν μπορούσα, θα έπαιρνα το κουτάκι που μου πέταξε και τον αριθμό του και θα του έκανα μια ωραία μύνηση.
Το κουτάκι έχει πάνω τα δακτυλικά του αποτυπώματα. Θα την έτρωγε δηλαδή και για ρύπανσυ περιβάλοντος.
Μετά, θα τον έπερνα από πίσω, οση ώρα και να μου επαιρνε αυτό.
Θα έπαιρνα μια πέτρα από κάτω και θα του την πέταγα στο παρμπριζ, θα του έκανα κι ένα κωλοδάχτυλο και θα έφευγα.
(στην πέτρα πάνω, δεν μπορείς να βρεις δακτυλικά αποτυπώματα)

alex14
13/08/2010, 08:17
Τον αριθμο κυκλοφοριας του μ@λ@κ@ δεν τον πηρες ?

Allst@rf
13/08/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μην τσακώνεστε στο δρόμο.
Δεν ξέρεις ο άλλος τι έχει καπνίσει/ρουφήξει/πιεί και τι μπορεί να κουβαλάει.
:wave2:


+990!!!

granazi
13/08/2010, 08:26
απλα να ξαχασουμε οτι ξεραμε ως τωρα.
προτεραιοτητα εχει αυτος που θα πονεσει λιγοτερο.

950dim
13/08/2010, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
...Ένα αμάξι ενώ εγώ ήμουν στη λωρίδα μου κανονικά είχε κολλήσει πίσω μου γιατί ήθελε να με περάσει... ...

Ησουν σε αριστερη λωριδα??
Μηπως θα μπορουσες απλα να κανεις λιγο δεξια να περασει και να αποφυγεις τον εκνευρισμο????

:confused:

Volo
13/08/2010, 08:55
Τον πήρα τον αριθμό αλλά μύνηση δεν νομίζω να κάνω. Χοντρή μανούρα είναι και δόξα το Θεό εγώ καλά είμαι. Έχει περάσει από το μυαλό μου να ψάξω μόνος μου να τον βρω και να του κάνω το αμάξι του μπαμπά του καλοκαιρινό αλλά και από την άλλη αμαρτία είναι. Δεν είμαι της βίας γμτ. Είμαι διχασμένος για το τι θα κάνω. Το θέμα ήταν να πω την εμπειρία μου ώστε αν υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα που τσαντίζονται και βρίζουν στο δρόμο να ξέρουν ότι υπάρχουν και τρελοί. Εγώ θα το σκεφτώ ξανά όταν θα τσαντιστώ με κάποιον στο μέλλον για το τι θα κάνω. Με πνίγει το δίκιο πάντως. Οι πιο πολλοί εδώ στο forum οδηγούμε μηχανές και καταλαβαίνετε πως οδηγούν κυρίως οι οδηγοί αυτοκινήτων και πόσο ευάλωτοι είμαστε. Ένα τσακ αν σου κάνει το αμάξι πέφτεις. Και όποτε πέφτεις ΠΑΝΤΑ χτυπάς απλά η διαφορά είναι αν θα χτυπήσεις λίγο ή πολύ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που ανέβηκα σε μηχανή έμαθα να οδηγώ καλύτερα με το αυτοκίνητο. Ξέρω πως και που να κοιτάξω. Το ίδιο και με τη μηχανή. Έχω πει στον εαυτό μου "Δεν σε βλέπουν, δεν υπάρχεις πράξε ανάλογα". Ευτυχώς σαν αυτό το καθίκι δεν υπάρχουν πολλοί. Αυτός θα τη βρει από αλλού δεν είναι ανάγκη να λερώσω τα χέρια μου.

transalpblack
13/08/2010, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Ησουν σε αριστερη λωριδα??
Μηπως θα μπορουσες απλα να κανεις λιγο δεξια να περασει και να αποφυγεις τον εκνευρισμο????

:confused:

Αυτό φίλε μου είναι άλλη συζήτηση.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μου την δίνουν αυτοί που κάθονται στην αριστερή και... απλά πάνε.
Αει στο διάολο:a017::a37: :a52: :a52: :a57: κάνε στην άκρη και μη σε νοιάζει που θα πάω, με πόσα θα πάω και γιατί τα πάω.
Άντε γιατί μου θύμισες σκηνικό τώρα και τα πήρα (950dim δεν πηγαίνουν για σενα τα καντήλια,ε?)

Υ.Γ. Φίλε Volo, προσπάθησε σε παρακαλώ μετά από κάθε φράση που τελειώνεις να πατάς το enter.
Είναι κουραστικό το συνεχόμενο μύνημα.
Και τα γράφεις και μεγάλα....

Joyrider
13/08/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Το μόνο που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που ανέβηκα σε μηχανή έμαθα να οδηγώ καλύτερα με το αυτοκίνητο. Ξέρω πως και που να κοιτάξω.

:beer: :beer:

Volo
13/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Ησουν σε αριστερη λωριδα??
Μηπως θα μπορουσες απλα να κανεις λιγο δεξια να περασει και να αποφυγεις τον εκνευρισμο????

:confused:

Είμασταν πάνω σε γέφυρα βγαίνοντας στην εθνική. Μια λωρίδα είχε αλλά ναι έχεις δίκιο φίλε αυτό έπρεπε να κάνω από την αρχή είχε χώρο. Τσαντίστηκα που κόλλησε από πίσω μου. Αν πάταγα το φρένο για κάποιο λόγο θα έπεφτε απάνω μου γι΄αυτό τα πήρα. Πρέπει να βρω ένα τρόπο να είμαι ήρεμος όταν οδηγώ. Τίποτα ΤΑΙ CHI και γιόγκες μπορεί να βοηθήσει χεχε. Δεν ειρωνεύομαι απλά έχω βρει που έχω μειονεκτήματα. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί τη συμπεριφορά του άλλου. Αν ήταν έτσι θα γέμιζαν οι δρόμοι με πεταμένα κουτάκια αναψυκτικών και ροχάλες.

950dim
13/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
...δεν είναι ανάγκη να λερώσω τα χέρια μου...

...με αιμα?:smilea:

transalpblack
13/08/2010, 09:02
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Το μόνο που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που ανέβηκα σε μηχανή έμαθα να οδηγώ καλύτερα με το αυτοκίνητο. Ξέρω πως και που να κοιτάξω.
--------------------------------------------------------------------------------


Αυτό το έπαθα κι εγώ φίλε μου

the who
13/08/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Τον πήρα τον αριθμό αλλά μύνηση δεν νομίζω να κάνω. Χοντρή μανούρα είναι και δόξα το Θεό εγώ καλά είμαι. Έχει περάσει από το μυαλό μου να ψάξω μόνος μου να τον βρω και να του κάνω το αμάξι του μπαμπά του καλοκαιρινό αλλά και από την άλλη αμαρτία είναι. Δεν είμαι της βίας γμτ. Είμαι διχασμένος για το τι θα κάνω. Το θέμα ήταν να πω την εμπειρία μου ώστε αν υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα που τσαντίζονται και βρίζουν στο δρόμο να ξέρουν ότι υπάρχουν και τρελοί. Εγώ θα το σκεφτώ ξανά όταν θα τσαντιστώ με κάποιον στο μέλλον για το τι θα κάνω. Με πνίγει το δίκιο πάντως. Οι πιο πολλοί εδώ στο forum οδηγούμε μηχανές και καταλαβαίνετε πως οδηγούν κυρίως οι οδηγοί αυτοκινήτων και πόσο ευάλωτοι είμαστε. Ένα τσακ αν σου κάνει το αμάξι πέφτεις. Και όποτε πέφτεις ΠΑΝΤΑ χτυπάς απλά η διαφορά είναι αν θα χτυπήσεις λίγο ή πολύ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που ανέβηκα σε μηχανή έμαθα να οδηγώ καλύτερα με το αυτοκίνητο. Ξέρω πως και που να κοιτάξω. Το ίδιο και με τη μηχανή. Έχω πει στον εαυτό μου "Δεν σε βλέπουν, δεν υπάρχεις πράξε ανάλογα". Ευτυχώς σαν αυτό το καθίκι δεν υπάρχουν πολλοί. Αυτός θα τη βρει από αλλού δεν είναι ανάγκη να λερώσω τα χέρια μου.

Αμα σε πνιγει το δικιο θαπρεπε να κανεις μηνυση.Το κουτακι με τα αποτυπωματα ειναι σωστο,οι υπολοιποι τσαμπουκαδες μονο τσαμπουκαδες θα φερουν.
Δεν του εκοψες τον κωλο και τωρα ο μαλακας κυκλοφορει εξω.Για ενα πραγμα νασαι σιγουρος:
Θα το ξανακανει.

Λεωνίδας
13/08/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μην τσακώνεστε στο δρόμο.
Δεν ξέρεις ο άλλος τι έχει καπνίσει/ρουφήξει/πιεί και τι μπορεί να κουβαλάει.
:wave2: +1 (ξανά)

MG
13/08/2010, 09:19
σε αναλογο περιστατικο δικο μου πριν 4 χρονια, μετα απο βρισιμο διοτι 2 φορες μου εκλεισε το δρομο το ιδιο αυτοκινητο, αφου βριστηκαμε εκοψε εν κινηση το τιμονι και πηγε να με πεταξει κατω... δεν επεσα απο τυχη αλλα μου εχει χαραχτει στη μνημη και δε θα το ξεχασω ποτε....


εβαλα μυαλο

η λυση ειναι μια = αμυντικη οδηγηση και συμπεριφορα....





:beer:

vaska
13/08/2010, 10:17
Πέτρα και σπασμένο παρμπριζ


Και δεν είμαι πιστιρικάς 18 είμαι πατέρας 2 παιδιών 43 χρονών, αλλά ρε φίλε πέτρα μπας και βάλει μυαλό γιατί νομίζει ότι με το κτήνος που οδηγάει είναι άτρωτος.
:beer:

Arxagelos
13/08/2010, 12:12
..και υγρά φρένων κάνουν δουλεια, σε ουρανό και καπό...:a13:

Dimos35
13/08/2010, 12:20
Έχει γεμίσει ο κόσμος με μαλάκες, τι να πεις.
Αλλά ...
Έχω μία και μοναδική προτεραιότητα στο δρόμο. Να γυρίσω στο σπίτι μου και στην οικογένεια μου ασφαλής, κάτι που μαθηματικά βέβαιο είναι ότι δεν θα γίνει αν μπινελικώνω τον κάθε καραγκιόζη στο δρόμο.:wave2:

TristanVogt
13/08/2010, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Το κουτάκι έχει πάνω τα δακτυλικά του αποτυπώματα. Θα την έτρωγε δηλαδή και για ρύπανσυ περιβάλοντος.

edo den koitane ta apotypomata an sou anoixoun to spiti re file 8a asxoli8oun me thn coca cola?poly csi vlepeis:lol:

Gandalf dr685sm
13/08/2010, 13:06
ότι λέει ο TristanVogt... τα αποτυπώματα θα μπούν σε διαδικασία ελέγχου μόνο αν υπάρχει κακούργημα...(φόνος, κλοπή κτλ.. ). Αν θες μπορείς να κάνεις μια μήνυση για το συμβάν και το οτι μάλλον προσπάθησε να σε ρίξει με το Ι.Χ. του καθώς και για εξύβριση και επίθεση.. το ίδιο μπορεί να κάνει και αυτός βέβαια για τα δύο τελευταία.

Αυτά αν θες να το τραβήξεις... γενικά όμως ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να μην τσακώνεσαι καθώς τα ντουλαπάκια σε "θηρία" μπορεί να κρύβουν δυσάρεστες "εκρηκτικές" εκπλήξεις και αίντε μετά να καθαρίσεις.

Γενικά αμυντική οδήγηση.. και σίγουρα θα σου προκύψει ο μαλάκας... απλά κάνε και εσύ τον μαλάκα όσο σε παίρνει και γύρνα στο σπιτάκι σου να δείς τους δικούς σου ανθρώπους σώος και αβλαβής. Αν θες ντε και καλά να τον τυρρανήσεις, παίρνεις ενα τηλέφωνο επιτόπου στην τροχαία και λές οτι είδες Jeep με μαύρα τζάμια να κάνει επικίνδυνους ελιγμούς (δίνεις και πινακίδα) και σου φάνηκε ο οδηγός επηρρεασμένος απο κάποια ουσία... Αυτό αρκεί!

Gandalf

westie
14/08/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Έχει γεμίσει ο κόσμος με μαλάκες, τι να πεις.
Αλλά ...
Έχω μία και μοναδική προτεραιότητα στο δρόμο. Να γυρίσω στο σπίτι μου και στην οικογένεια μου ασφαλής, κάτι που μαθηματικά βέβαιο είναι ότι δεν θα γίνει αν μπινελικώνω τον κάθε καραγκιόζη στο δρόμο.:wave2:

Αυτό είναι το Α και Ω :a18: :a19:

menelaos46
14/08/2010, 13:47
Αν ηταν να παιρνουν αποτυπωμα απο καθε κουτακι που καποιος ισχυριζεται οτι του το πεταξε καποιος αλλο κλαφτα...

Γενικοτερα ειναι χαζο να μαλωνεις στο δρομο και εκτος απο χαζο ειναι και ανωριμο.

BLACKGAS
14/08/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μην τσακώνεστε στο δρόμο.
Δεν ξέρεις ο άλλος τι έχει καπνίσει/ρουφήξει/πιεί και τι μπορεί να κουβαλάει.
:wave2:

+1000
Έτυχε μπροστά στα μάτια μου (στα Σκόπια) να τσαμπουκαλεύεται μάγκας πολλά βαρύς με τζιπούρα κλπ με τυπάκο μισή χαψιά με Lada. Σταματάνε δεξιά και κατεβαίνει ο Βαντάμ με ... ρόπαλο του μπέιζμπολ να κοπανήσει παρμπρίζ, καπώ, κεφάλι, ότι έβρισκε τελοσπάντων. Οπότε βγάζει ο μπάμιας καλάσνικοφ και του κάνει το τσερόκι διαμπερές!!! Αν δεν το ξέρετε τα τζιπ μπορεί να φεύγουνε πολύ γρήγορα όταν χρειάζεται:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τεσπα το συμπέρασμα είναι ένα: ποτε δεν ξέρεις ποιον έχεις απέναντί σου και πάντα προέχει να γυρίσεις σπίτι ακέραιος!:wave2: :wave2: :wave2:

mankam
14/08/2010, 20:40
αμυντικη οδηγηση παιδια οπως ειπωθηκε!

the who
15/08/2010, 01:44
Κατεβειτε κατω και πλακωθειτε.
Μπορει ο αλλος να ειναι καμμια τριφυλλη ντουλαπα και να σας στειλει νοσοκομειο=τζαμπα διακοπες.
Μπορει να κουβαλαει κανα σιδερικο και να σας γεμισει κουμποτρυπες=τζαμπα διακοπες για παντα και τζαμπα κουμποτρυπες.
Μπορει να εχει την καρδια του και να τον στειλετε εσεις διακοπες για παντα=τζαμπα διακοπες στη φυλακη(οπου ειναι ωραια αμα εχεις και καλη παρεα).
Περαστικα μας και καλες διακοπες.

Απο εδω:http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=84009&perpage=30&highlight=%E3%E5%EC%E9%F3%E5%E9%20%EA%EF%F5%EC%F0%EF%F4%F1%F5%F0%E5%F2&pagenumber=2

PQC
15/08/2010, 05:33
Οπότε βγάζει ο μπάμιας καλάσνικοφ και του κάνει το τσερόκι διαμπερές!!!



:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

John Steed
15/08/2010, 05:46
Κι εγώ βρίζω... Και δεν είμαι καθόλου περήφανος...:sad:

Αλλά, προσπαθώ και δίνω τόπο στην οργή, συνήθως όταν πάω δίπλα σε κάποιον για να του δώσω να καταλάβει τη μαλακία του, απευθύνομαι στον πληθυντικό και λέω κάτι ειρωνικό συνήθως, αλλά πάντα με χαμόγελο...

Μέσα στην πόλη, εν κινήσει, τι νόημα θα βγεί αν πας δίπλα και ζητήσεις το λόγο....

Και ο άλλος μέσα σε πέντε δευτερόλεπτα θα σου δώσει δίκιο?

Εκτός κι αν τα επιχειρήματά σου είναι τόοοσο ισχυρά....

Απλά του δείχνεις οτι δεν σε είδε, του θυμίζεις να είναι πιο προσεκτικός και πας στο καλό...

Η τελευταία φορά που έβρισα, ήταν μια γυναίκα γύρω στα 40:

-Που πας μωρη #%^^*#%^#%& χωρίς να κοιτάς από αριστερά και παραβιάζεις το STOP, %^#$&
Θα με πάρεις σβάρνα μαζί σου με το παλιόκουτο...
-Ε, εντάξει, σιγά, θα σε πήγαινα και βόλτα, πως κάνεις έτσι..????





Ανώφελο, πραγματικά, ανώφελο


Όταν σε πνίγει το δίκιο, απλά να θυμάσαι την ανωτερότητα που σε διακρίνει έναντι των άλλων, και να τελειώνει εκεί το θέμα....

Arxagelos
15/08/2010, 05:47
:rotflmao: έχω και γω γνωστό που είναι μισή χαψιά αλλά κάτω απο το κάθισμα έχει πιστόλι και σπρέι πιπεριού!! :lol:
Όντως δεν ξέρεις απο που θα σου ρθει, το καλύτερο, δεν κάνεις τίποτα παίρνεις πινακίδες και το κανονίζεις αλλιώς χωρίς διαπληκτισμό. :winka:

Allst@rf
15/08/2010, 06:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
:rotflmao: έχω και γω γνωστό που είναι μισή χαψιά αλλά κάτω απο το κάθισμα έχει πιστόλι και σπρέι πιπεριού!! :lol:
Όντως δεν ξέρεις απο που θα σου ρθει, το καλύτερο, δεν κάνεις τίποτα παίρνεις πινακίδες και το κανονίζεις αλλιώς χωρίς διαπληκτισμό. :winka:


και σιγουρα τα εχει δηλωμενα και τα δυο ετσι?;)

BLACKGAS
15/08/2010, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και σιγουρα τα εχει δηλωμενα και τα δυο ετσι?;)

Αν στη φυτέψει δεν πολυνοιάζει αν το έχει δηλωμένο σωστά?
Πλέον είναι πολλά τα βλαμένα που δεν σκέφτονται να βγάλουν όπλο και επειδή ισχύει όντως ότι αν τραβήξεις όπλο ή το χρησιμοποιείς ή στο βάζουνε στον πισινό, έχουν αγριέψει τα πράγματα.:(
Και μην ρωτήσει κανένας που τα βρίσκουν. :( :(
Άστα να πάνε! Είπαμε παίζουμε άμυνα!:wave2:

Arxagelos
15/08/2010, 06:13
εννοείται αυτό...:D

ΑρΙως
15/08/2010, 07:55
φίλτατε Volo όπως αναφέρθηκε παραπάνω,δέν ξέρεις ο καθ'ένας σε τι ψυχολογική κατάσταση είναι
πχ γιά σκέψου ο τυπάκος πριν 10' να είχε βρεί την γυναίκα του με τρείς που να την είχαν
μέχρι το γόνατο:wave2:
πέραν απ'τη πλάκα ο΄ψύχραιμος θα επιβιώση!!
Καλές γιορτές σε όλους

PERIPETEIAS
16/08/2010, 06:42
διαβαζω καποια μηνυματα που λενε για πινακιδα κτλ, ποιοα ειναι η διαδικασια σε περιπτωση που παρουμε πινακιδα, εννοω οχι για μηνυση αλλα για τροχαια και τι ειναι υποχρεωμενη η τροχαια να κανει απο κει και περα?

Volo
16/08/2010, 07:47
Αυτό είναι ρε παιδιά έχετε δίκιο. Αμυντική συμπεριφορά! Δεν θα το ξεχάσω
Το θέμα είναι ότι 2-3 μέρες τώρα τον σκέφτομαι αυτόν τον καραγκιόζη κάθε φορά που είναι να κοιμηθώ.
Με πνίγει το δίκιο και πως αυτός πρέπει να πληρώσει για τη μαλακία του.
Αλλά όχι στο δρόμο τέρμα τα βρισίδια και οι μαλακίες. Όποτε βλέπω παλαβούς και βιαστικούς κάνω στην άκρη δεν μας πέρνει.
Σκέφτομαι ίσως ευτυχώς που δεν ήμουν με το 750 εκείνη τη μέρα. Ποιος ξέρει σίγουρα θα τον κυνηγούσα και μπορεί να με έριχνε ή να σκοτώναμε κανέναν αθώο.

alex14
16/08/2010, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo

Το θέμα είναι ότι 2-3 μέρες τώρα τον σκέφτομαι αυτόν τον καραγκιόζη κάθε φορά που είναι να κοιμηθώ.
Με πνίγει το δίκιο και πως αυτός πρέπει να πληρώσει για τη μαλακία του.


Θα την πληρωσει φιλε μου, να εισαι σιγουρος.Αργα ή γρηγορα θα πεσει σε κανεναν πιο μ@λ@κ@ απ'αυτον;)

:beer:

Operater
16/08/2010, 13:40
Aυτού του είδους αντίδραση με φτύσιμο, την έχω δει πάνω από 50 φορές..
Κλασική αντίδραση πλέον...

georgio
16/08/2010, 15:30
Ρε παιδιά, σαν πολύ επιεικείς δεν είστε με τους παραλίγο ενδεχομένως δολοφόνους σας; Μόνο εμένα μου φαίνεται φυσιολογική η αντίδραση του Volo;

Μπορεί να έχει όπλο, να είναι δίφυλλη ντουλάπα, να ξέρει ζιουζίτσου...

Όλοι έχουν όπλο... και μεγάλο... ένα τόνο και κάτι που έρχεται καταπάνω μας... και τι λέμε εμείς; Ότι αφού την βγάλαμε και αυτή τη φορά άστο να γυρίσουμε σπίτι μας;;;; :confused:

Ε, με αυτό το σκεπτικό κάποια στιγμή δεν θα είμαστε τυχεροί και δεν θα γυρίσουμε... τι λογική είναι αυτή δεν καταλαβαίνω: αφού τη γλίτωσες φύγε τώρα και μην ασχολείσαι. Αυτή η νοοτροπία μας έχει φέρει σε αυτή την κατάσταση συνολικά, αφού τη βολέψαμε τώρα μην ασχοληθείς περαιτέρω για αύριο.

Λέτε πολλοί όχι ξύλο στο δρόμο. Δηλαδή πραγματικά μπορεί κάποιος από σας να κατηγορήσει κάποιον που μόλις γλίτωσε παρά τρίχα και κατέβηκε και άρχισε τον άλλο στις μπουνίες;;; Δεν λέω ότι δεν θα τους χωρίσεις ως τρίτος, προφανώς.

Και σε τελική ανάλυση μιλάμε για τη ζωή μας έτσι;; Δεν μου έβρισε τη μάνα, με κορόιδεψε ή οτιδήποτε τέτοιο, που σιγά μου έκανε τη μούρη κρέας. Να με σκοτώσει πήγε...

SVX
16/08/2010, 15:40
....ενα θα πω μονο...


αν δειτε συναδελφο να αδικειται ετσι...

Υποστηριξτε τον με οποιοδηποτε μεσο...κυνηγηστε τον ποοστη και παρτε του την πινακιδα...


Ολοι οι μοτοσυκλετιστες ειναι συναδελφοι και φιλοι σας...


Ισως αυτος που προσπερασατε να ειναι στην επομενη βολτα ή μοτο-καφε...


Ισως να ειναι αυτος που θα ερθει να σας σηκωσει σε ατυχημα και να δει οτι ειστε καλα, θα παρει το ΕΚΑΒ οταν εσεις εχετε χασει τον κοσμο κατω απο τα ποδια σας....



Αποκτηστε συνειδηση ... Αυτο ειναι το νοημα.... :a10:

georgio
16/08/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
....ενα θα πω μονο...


αν δειτε συναδελφο να αδικειται ετσι...

Υποστηριξτε τον με οποιοδηποτε μεσο...κυνηγηστε τον ποοστη και παρτε του την πινακιδα...


Ολοι οι μοτοσυκλετιστες ειναι συναδελφοι και φιλοι σας...


Ισως αυτος που προσπερασατε να ειναι στην επομενη βολτα ή μοτο-καφε...


Ισως να ειναι αυτος που θα ερθει να σας σηκωσει σε ατυχημα και να δει οτι ειστε καλα, θα παρει το ΕΚΑΒ οταν εσεις εχετε χασει τον κοσμο κατω απο τα ποδια σας....



Αποκτηστε συνειδηση ... Αυτο ειναι το νοημα.... :a10:

:beer: :beer: :beer:

John Steed
17/08/2010, 06:45
Αν με καταγγελία με αριθμό πινακίδας μπορεί να γίνει κάτι, τότε εντάξει...

@georgio : Όχι, το ξύλο δεν είναι η λύση. Ποτέ δεν ήταν και ποτέ δεν θα είναι. Το αξίζει δεν το αξίζει ο άλλος.... Αν θες να γίνεις τιμωρός, να ξέρεις πως με τη μεγάλη δύναμη έρχεται και η μεγάλη ευθύνη, για να μην μιλήσω για τις ηθικές προεκτάσεις.....

@SVX : "Ολοι οι μοτοσυκλετιστες ειναι συναδελφοι και φιλοι σας" Ναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι όλοι οι υπόλοιποι είναι εχθροί μας.

"Αποκτηστε συνειδηση ... Αυτο ειναι το νοημα" Σε όλα όμως τα επίπεδα, έτσι? ;)

Volo
17/08/2010, 08:27
Ο σωστός δρόμος τελικά για τέτοιες περιπτώσεις είναι η καταγγελία αλλά 100%
δεν θα βγει άκρη αν δεν έχεις κάποιο μάρτυρα μαζί σου και στη δική
μου περίπτωση δεν έχω. Αυτό που είπες SVX είναι το καλύτερο... είχε μάρτυρες
που τον είδαν και κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Ποιος τρέχει τώρα. Πιστεύω ότι αν ήταν
παρόν άλλο μηχανάκι θα με βοηθούσε στην καταγγελία. Δεν είμαι προκατηλλημένος
αλλά μόνο ένας μηχανόβιος μπορεί να καταλάβει πως είναι να τρως κουτάκι αναψυκτικού
στο κεφάλι την ώρα που οδηγείς.

Το ξύλο είναι μόνο για προσωπική σου ευχαρίστηση, εκδίκηση, έτσι πούστη
όπως εσύ πήγες να με βλάψεις θα σε βλάψω και εγώ. Αλλά και πάλι λέω
πάνω στη μοτο δεν μας πέρνει για τσαμπουκάδες με αυτοκίνητα γιατί θα πέσεις
αν ο άλλος το θέλει...

objecto
17/08/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
....ενα θα πω μονο...


αν δειτε συναδελφο να αδικειται ετσι...

Υποστηριξτε τον με οποιοδηποτε μεσο...κυνηγηστε τον ποοστη και παρτε του την πινακιδα...


Ολοι οι μοτοσυκλετιστες ειναι συναδελφοι και φιλοι σας...


Ισως αυτος που προσπερασατε να ειναι στην επομενη βολτα ή μοτο-καφε...


Ισως να ειναι αυτος που θα ερθει να σας σηκωσει σε ατυχημα και να δει οτι ειστε καλα, θα παρει το ΕΚΑΒ οταν εσεις εχετε χασει τον κοσμο κατω απο τα ποδια σας....



Αποκτηστε συνειδηση ... Αυτο ειναι το νοημα.... :a10:

Το σωστοτερο που διαβασα ως αυτο το σημείο.... :a18:

harris_x
17/08/2010, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μην τσακώνεστε στο δρόμο.
Δεν ξέρεις ο άλλος τι έχει καπνίσει/ρουφήξει/πιεί και τι μπορεί να κουβαλάει.
:wave2:
+675

Xrider
17/08/2010, 09:14
Ωραια ολα αυτα αλλα...ενα "καθαρο" σιδερικο,τιμες, που κ πως βρησκουν δεν λετε :(

Και στο easy rider απο πυροβολισμο πηγαν.. :cool:
Ματσετα ειναι λιγο μεγαλη για να την κρυψεις στην τσεπη..

Εχετλαίος
17/08/2010, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ωραια ολα αυτα αλλα...ενα "καθαρο" σιδερικο,τιμες, που κ πως βρησκουν δεν λετε :(

Ίντα ψάχνεις;

Λεωνίδας
17/08/2010, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ίντα ψάχνεις; :lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
17/08/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:lol: :lol: :lol:

Tι γελά ρε;
Κάνει ένα χωριανάκι μου garage-sale και θέλει να ξεφορτώσει.

Shaolin Monk
17/08/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Tι γελά ρε;
Κάνει ένα χωριανάκι μου garage-sale και θέλει να ξεφορτώσει.


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Joyrider
17/08/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Tι γελά ρε;
Κάνει ένα χωριανάκι μου garage-sale και θέλει να ξεφορτώσει.


Stock Bazzar και έτσι? :lol:


206656

georgio
17/08/2010, 09:38
Σοβαρά τώρα, με το χέρι στην καρδιά, πιστεύετε ότι θα αποδοθεί δικαιοσύνη με μήνυση, ή καταγγελία ή οτιδήποτε άλλο, έστω και με μάρτυρα κάποιον άλλο;
Μήπως δεν γράφετε από Ελλάδα;;

Να πω ότι μετά από 3-4 χρόνια, μέχρι να βγει η απόφαση να γίνει έφεση κλπ δεν μπορεί να θεωρηθεί απονομή δικαιοσύνης... έχει νόημα και ο χρόνος.

Εκτός του John Steed που είπε όχι ξύλο γιατί δεν είναι λύση, οι υπόλοιποι που λέτε όχι επειδή ο άλλος μπορεί αν έχει όπλο, να είναι μαστουρωμένος κλπ είστε εντάξει με το να του πάρεις την πινακίδα, να βρεις που μένει με πλάγιες οδούς, και να σκάσεις μια νύχτα χωρίς φεγγάρι με ένα σπρέυ και να του κάνεις το αμάξι κ0λ0;;; Και το γράφω επειδή δεν νομίζω ότι θα είστε εντάξει. Παρόλο που, κατά τη γνώμη μου, έχει υπάρξει δικαιοσύνη.

@ John Steed: λες όχι ξύλο επειδή δεν είναι λύση. Αυτά όμως αφορούν τους ανθρώπους. Το δικό μου σκεπτικό είναι ότι ο άλλος που πήγε να σε ξαπλώσει και πας και του τη λες και αντί να πει ένα συγγνώμη γυρίζει και σου λέει ένα πανέμορφο "αϊ γ@μησου", δεν είναι άνθρωπος αλλά ζώον όρθιο. Οπότε μια και προφανώς στα ζώα τα λόγια δεν πιάνουν, περνάμε στο ξύλο. Γιατί αν κάνει τη μαλακία και μαζέψει μετά δυο-τρεις ψιλές την επόμενη φορά θα το ξανασκεφτεί να την κάνει.
Και αυτό γιατί τις περισσότερες φορές ξέρουν τι έχουν κάνει, απλά σε γράφουν στα @@ τους και σου λένε, ε δεν έγινε τίποτα. Και είναι οι ίδιοι που όταν γίνει κάτι ξεχνάνε τι άντρακλες είναι και το γυρίζουν στο αδερφίστικο λίγο βγήκα, είχαν να πάρω το παιδί και άργησα, ήταν η κακιά στιγμή κλπ γιατί έχουν καταλάβει ότι τους έχεις πιάσει από τα @@ και προσπαθούν να γλιτώσουν τον κ0λ0 τους...

Και στην τελική, ναι είναι εκδίκηση. Και την πληρώνει αυτός που φταίει και δεν γυρνάς στο σπίτι με νεύρα για να ξεσπάσεις στους δικούς σου, οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα για τον κάθε ένα.

Και όχι, όλοι οι άλλοι δεν είναι εχθροί. Και από μηχανάκια έχω κινδυνέψει και με αυτοκίνητα/φορτηγά/λεωφορεία έχω συνεννοηθεί άριστα στο δρόμο. Αλλά αυτός που βγαίνει να με φάει, ναι είναι εχθρός, και στο "ή εγώ ή αυτός" νομίζω είναι αυτονόητη η απάντηση.

Προσωπικά, αυτό που με εξοργίζει είναι η αδιοφορία του άλλου. Γιατί ακόμα και αν με ρίξει και βγει και πει συγγνώμη δεν σε είδα ή οτιδήποτε άλλο δεν μπορώ όχι να τον χτυπήσω, αλλά ούτε και να τον βρίσω. Αν όμως πει μ@λ@κ@, πως πας έτσι, τρέχετε εσείς με τις μηχανές, και βιαζόμουνα, χέσε μας, παράτα μας και τέτοια, ε εκεί δεν μπορώ, κοφτιάζω...

guzzistas
17/08/2010, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Προσωπικά, αυτό που με εξοργίζει είναι η αδιοφορία του άλλου. Γιατί ακόμα και αν με ρίξει και βγει και πει συγγνώμη δεν σε είδα ή οτιδήποτε άλλο δεν μπορώ όχι να τον χτυπήσω, αλλά ούτε και να τον βρίσω. Αν όμως πει μ@λ@κ@, πως πας έτσι, τρέχετε εσείς με τις μηχανές, και βιαζόμουνα, χέσε μας, παράτα μας και τέτοια, ε εκεί δεν μπορώ, κοφτιάζω...

Αυτό γαμώτη μου... αυτό......

objecto
17/08/2010, 09:52
Ισως κάποια στιγμή η βιντεοσκόπηση απο κάμερα (mounted) να μη κοστίζει όσο σήμερα.
Επίσης να έχει διάρκεια τέτοια που να είναι χρήσιμη.
Τοτε ειλικρίνα ρε παίδια θα φτιάξω ένα site με τον κάθε απιστευτο που θέτει την ζωή μας σε κίνδυνο. Να υπάρχουν αποδείξεις, πινακίδες, ωρα τόπος. Μόνο έτσι. Αν και αμφιβάλλω αν κανεις
απο την δικαιοσύνη θα ασχοληθεί.

Joyrider
17/08/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από objecto
Ισως κάποια στιγμή η βιντεοσκόπηση απο κάμερα (mounted) να μη κοστίζει όσο σήμερα.
Επίσης να έχει διάρκεια τέτοια που να είναι χρήσιμη.
Τοτε ειλικρίνα ρε παίδια θα φτιάξω ένα site με τον κάθε απιστευτο που θέτει την ζωή μας σε κίνδυνο. Να υπάρχουν αποδείξεις, πινακίδες, ωρα τόπος. Μόνο έτσι. Αν και αμφιβάλλω αν κανεις
απο την δικαιοσύνη θα ασχοληθεί.

Μακάρι, και γω μαζί σου. Απότι νομίζω όμως τα δικαστήρια δεν θα κάτσουν να ασχολούντε με του καθενός το ερασιτεχνικό βίντεο που στο κάτω κάτω άντε να αποδείξεις και την γνησιότητά του. Αν μέσα στο ατύχημα είναι και κανένας θάνατος τότε ίσως κάπου χρησιμεύσει.

Volo
17/08/2010, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio

Προσωπικά, αυτό που με εξοργίζει είναι η αδιοφορία του άλλου. Γιατί ακόμα και αν με ρίξει και βγει και πει συγγνώμη δεν σε είδα ή οτιδήποτε άλλο δεν μπορώ όχι να τον χτυπήσω, αλλά ούτε και να τον βρίσω. Αν όμως πει μ@λ@κ@, πως πας έτσι, τρέχετε εσείς με τις μηχανές, και βιαζόμουνα, χέσε μας, παράτα μας και τέτοια, ε εκεί δεν μπορώ, κοφτιάζω...

+750
Σε συτό συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε! Στη γέφυρα μετά την καβάλας προς Αθήνα κλασική περίπτωση κίνησης ένα αυτοκίνητο αποφάσισε να αλλάξει λωρίδα χωρίς να κοιτάξει ούτε να βγάλει φλας. Τη γλίτωσα γιατί τον έκοψα ότι θα κάνει μαλακία και πάτησα φρένο. Λίγα τα χλμ αλλα δεν έχει σημασία αν έπεφα πάνω του θα πονούσε σίγουρα. Ορκίζομαι ευγενικά πήγα και του είπα "Μάθε όταν αλλάζεις λωρίδα να κοιτάς πρώτα, να ανάβεις το φλας και μετά αλλάζεις πορεία.
Απάντηση: "Έλα μωρέ αφού σταματημένοι είμαστε" Τότε μπήκε για πρώτη φορά στο μυαλό μου ότι για μερικούς οδηγούς απλά δεν υπάρχουμε στο δρόμο. Παράνομη η διήθηση (δεν ξέρω και πως γράφετε) αλλά είναι κάτι που συμβαίνει και πρέπει να μάθουν οι μαλάκες

georgio
17/08/2010, 10:54
off topic

Δύο πράγματα για αυτή τη γέφυρα:
πρώτον επιτέλους εδώ και κάποιον καιρό τη στρώσανε γιατί η δεξιά στο ρεύμα προς Αθήνα ήταν τουλάχιστον χωράφι... θυμάμαι να περνάω με φίλο από εκεί, πρώτη φορά για αυτόν, με αμάξι και του λέω κράτα καλά το τιμόνι, γιατί; κράτα το καλά...

Δεύτερον, και είναι ανέκδοτο, έχει σήμανση και στις δύο κατευθύνσεις στην αρχή της γέφυρας ότι απαγορεύονται οι μηχανές, μοτοποδήλατα, δίκυκλα γενικώς. Πλέον όπως έχει φτιαχτεί ο κόμβος δεν μπορείς από κάτω να πας ίσια...
Το τραγελαφικό της υπόθεσης είναι ότι αν γίνει κάτι μπορεί να σου πουν ότι φταις επειδή δεν έπρεπε να είσαι εκεί...

Για όσους δεν ξέρουν, μην φανταστείτε ότι είναι και καμιά σημαντική γέφυρα... είναι αυτή που ουσιστικά περνάει την Αθηνών-Κορίνθου πάνω από την Αθηνών-Λαμίας... :yuck:

Volo
17/08/2010, 11:34
Δεν ξέρω αν λέμε την ίδια αν και δεν έχει σημασία :) Εγώ μιλάω για τη γέφυρα που είναι μετά το κτίριο φυσικού αερίου που σε βγάζει αν πας ευθεία στο Μεταξουργείο. Έχει και αυτή λίγο μετά την κορυφή της ένα σαμάρι στη δεξιά που φεύγουν πόδια,χέρια, κώλοι αν πας με πολλά.

Panopticon7
17/08/2010, 12:46
Δυστυχως... κ λεω δυστυχως γιατι δεν ξερω αν ειναι σωστο...

Δεν θα το αφηνα να περασει ετσι. Μονο αν ειχα φορτωμενο ατομο πισω θα το ξεχνουσα.


Κ δυστυχως σε τετοιες περιπτωσεις το τραβαω στα ακρα. :sad:

John Steed
17/08/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Σοβαρά τώρα, με το χέρι στην καρδιά, πιστεύετε ότι θα αποδοθεί δικαιοσύνη με μήνυση, ή καταγγελία ή οτιδήποτε άλλο, έστω και με μάρτυρα κάποιον άλλο;

@ John Steed: λες όχι ξύλο επειδή δεν είναι λύση. Αυτά όμως αφορούν τους ανθρώπους. Το δικό μου σκεπτικό είναι ότι ο άλλος που πήγε να σε ξαπλώσει και πας και του τη λες και αντί να πει ένα συγγνώμη γυρίζει και σου λέει ένα πανέμορφο "αϊ γ@μησου", δεν είναι άνθρωπος αλλά ζώον όρθιο. Οπότε μια και προφανώς στα ζώα τα λόγια δεν πιάνουν, περνάμε στο ξύλο. Γιατί αν κάνει τη μαλακία και μαζέψει μετά δυο-τρεις ψιλές την επόμενη φορά θα το ξανασκεφτεί να την κάνει.
Και αυτό γιατί τις περισσότερες φορές ξέρουν τι έχουν κάνει, απλά σε γράφουν στα @@ τους και σου λένε, ε δεν έγινε τίποτα. Και είναι οι ίδιοι που όταν γίνει κάτι ξεχνάνε τι άντρακλες είναι και το γυρίζουν στο αδερφίστικο λίγο βγήκα, είχαν να πάρω το παιδί και άργησα, ήταν η κακιά στιγμή κλπ γιατί έχουν καταλάβει ότι τους έχεις πιάσει από τα @@ και προσπαθούν να γλιτώσουν τον κ0λ0 τους...

Και στην τελική, ναι είναι εκδίκηση. Και την πληρώνει αυτός που φταίει και δεν γυρνάς στο σπίτι με νεύρα για να ξεσπάσεις στους δικούς σου, οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα για τον κάθε ένα.

Αλλά αυτός που βγαίνει να με φάει, ναι είναι εχθρός, και στο "ή εγώ ή αυτός" νομίζω είναι αυτονόητη η απάντηση.

Προσωπικά, αυτό που με εξοργίζει είναι η αδιοφορία του άλλου. Γιατί ακόμα και αν με ρίξει και βγει και πει συγγνώμη δεν σε είδα ή οτιδήποτε άλλο δεν μπορώ όχι να τον χτυπήσω, αλλά ούτε και να τον βρίσω. Αν όμως πει μ@λ@κ@, πως πας έτσι, τρέχετε εσείς με τις μηχανές, και βιαζόμουνα, χέσε μας, παράτα μας και τέτοια, ε εκεί δεν μπορώ, κοφτιάζω...

Το ξέρω οτι με μήνυση ή καταγγελία δεν θα βγεί τίποτα, γιατί μου έχουν εξηγήσει την διαδικασία.
Ειδικά όταν δεν υπάρχει τραυματισμός, κανείς δεν παίρνει την υπόθεση στα σοβαρά.


Πραγματικά κατανοώ τις απόψεις σου για το ξύλο και για την απονομή δικαιοσύνης. Δουλεύω σαν οδηγός σε αυτοκίνητα και παπάκια αρκετό καιρό τώρα. Ξέρω τα συναισθήματα που προκαλούν στον άνθρωπο η καθημερινή τριβή, το άγχος, οι επικίνδυνες καταστάσεις και οι καταστάσεις λίγο πριν το μοιραίο....

Όταν έχεις φτάσει στα όριά σου, τι είναι αυτό που πραγματικά θες? Κάποιον να σε καταλάβει και να σου αναγνωρίσει το δίκαιο και το σωστό μέσα σε μία άννομη ζούγκλα γεμάτη θηρία....

Άλλοτε το βρίσκεις και άλλοτε όχι...

Όταν δεν το βρίσκεις πνίγεσαι. Αισθάνεσαι ότι θα σκάσεις....

Σίγουρα θες να ξεσπάσεις κάπου.... Γιατί όχι σε αυτόν που σε (παραλίγο) έβλαψε?

Όχι, επειδή:

1) Ακόμη κι εάν κερδίσεις έναν τσακωμό, δεν βρήκες το δίκιο σου. Απλά έτυχε να είσαι δυνατότερος ή/και πιο έμπειρος. Το ότι ο άλλος τις έφαγε δεν σημαίνει οτι πλέον αναγνώρισε την μαλακία του και οτι δεν θα το ξανακάνει στο μέλλον. Σημαίνει απλά ότι ο άλλος έχει ένα μαυρισμένο μάτι, ένα μπαταρισμένο πόδι και έναν τσακισμένο εγωισμό.

2) Που ακριβώς συμπεριλαμβάνονται τα μαθήματα οδηγικής διαπαιδαγώγησης? Πρίν ή μετά το ξύλο?

3) Αν τις φας στην καλύτερη θα είσαι εσύ αυτός που είχε δίκιο και ένα μαυρισμένο μάτι, ένα μπαταρισμένο πόδι και έναν τσακισμένο εγωισμό. Τί ακριβώς κέρδισες? Αυτός που στις έριξε, μετά ξύπνησε και εκεί που έριχνε φάπες του ήρθε η επιφοίτηση να αναγνωρίσει το λάθος τού?

4) Αν ξεκινήσεις καυγά, στη χειρότερη ο άλλος θα βγάλει κανένα σιδερικό από το Garage-sale και θα σε γεμίσει κουμπότρυπες.

5) Η εκδίκηση δεν σταματά. Αν αρχίσεις, που ακριβώς θα θέσεις το όριο στον εαυτό σου? Το όριο αυτό θα είναι σωστό? Θα το τηρείς? Ή θα εκδικηθείς ακόμη και τη γριούλα που σου έκλεψε τη σειρά στν τράπεζα?



Όλα αυτά πηγάζουν από τα αποπνικτικά συναισθήματα που αισθανόμαστε μέσα μας.

Όταν τους δώσεις μια διέξοδο, η ψυχοσωματική ικανοποίηση είναι μεγάλη. Πολύ μεγάλη...

Όταν η ικανοποίηση περάσει και αρχίσεις να πνίγεσαι και πάλι, θα αναγκαστείς να δώσεις μια διέξοδο και πάλι. Και θα δώσεις την ίδια....

Και έτσι θα ξεκινήσεις έναν φαύλο κύκλο στον οποίο εσύ θα είσαι πάντα το θύμα, οι άλλοι οι θύτες και ο τρόπος διεξόδου ο ίδιος....
Επειδή θα νομίζεις οτι αυτό σε κάνει καλά, αυτό σε ικανοποιεί. Στο τέλος δεν θα βρίσκεις άλλο τρόπο....

Το γεγονός ότι θα το έχεις "ντύσει" με την κατάλληλη ηθική, δεν το δικαιώνει, απλά το ενδυναμώνει μέσα σου, του θέτει πιο γερές βάσεις, το ριζώνει.


Τη μεγαλύτερη κουβέντα σε αυτή τη συζήτηση την είπες μόνος σου: Αφού γλίτωσες.

Αφού γλίτωσες, λοιπόν.

Αφού γλίτωσες και είσαι καλά, ξέχνα το. Ο πρώτος θα είσαι ή ο τελευταίος? Ξέρεις από πόσους γλιτώνω εγώ -και ο κάθε εγώ- καθημερινά?

Το ξέρω πως το να κουβαλάς τα νεύρα σου στο σπίτι -το καταφύγιό σου- είναι το χειρότερο πράγμα στον κόσμο. Να μιλάς απότομα στη γυναίκα σου, άδικα στο παιδί σου, να βρίζεις και να φωνάζεις στον μόνο χώρο που θεωρείς δικό σου. Στον χώρο που θες να κρατήσεις καθαρό από όλη τη σαβούρα του έξω κόσμου και όχι να την φέρνεις εσύ μέσα καθημερινά....

Δυστυχώς είναι δύσκολα τα πράγματα. Είναι δύσκολο να μην νευριάζεις και να έχεις καλή ψυχική ισορροπία με όλα αυτά που σου συμβαίνουν εκεί έξω.

Και είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο να βρίζεις, να φωνάζεις και να ξυλοφορτώνεις....

Αλλά πρέπει να διαλέξεις πιο από τα δύο θες να κάνεις. Στο χέρι σου είναι.

Είναι ο εύκολος και ο δύσκολος δρόμος. Είναι ο πολυταξιδεμένος και αυτός με την οργιώδη βλάστηση.

Κάποιος πιό πάνω μίλησε για ψυχραιμία! Πόσο δικιο έχει!


Αναγνώρισε εσύ στον εαυτό σου ότι έχεις δίκιο και μην περιμένεις από τους άλλους να το κάνουν.

Γιατί δεν θα το κάνουν σε μια συνομιλία πέντε δευτερολέπτων με έναν μανιακό (που είχε δίκιο) που τους πλησίασε στο παράθυρο και τους έλεγε κάτι ακαταλαβίστικα ότι είχε προτεραιότητα κτλ. ενώ αυτοί ούτε που τον είδαν.....

Εσύ είσαι αυτός που είσαι. Οι άλλοι είναι αυτό που είναι. Μην το ξεχνάς ποτέ αυτό.
Και μην προσπαθείς να τους κάνεις να είναι αυτό που είσαι. Δεν θα γίνει. Ειδικά με τους τρόπους που είπαμε παραπάνω.

Αυτά τα συναισθήματα που νοιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικά. Η διέξοδος είναι στο χέρι σου.

Αλλά τα βλέπεις με λάθος τρόπο.

Ο μόνος τρόπος να τα ξεφορτωθείς δεν είναι να τα ξεσπάσεις κάπου (δίνοντας δηλαδή στόχο στα συναισθήματα).

Ο μόνος τρόπος να τα ξεφορτωθείς είναι να μην τα αισθάνεσαι.

Αδύνατο? Όχι.

Δύσκολο? Ναι.

Είπα παραπάνω για τα αποπνικτικά συναισθήματα. Είναι αυτά που φορτώνουν λίγο-λίγο. Δεν φτάνουν στο κόκκινο ξαφνικά. Κάτι τα τροφοδοτεί. Κόψε την τροφοδοσία.

Για να το κάνεις αυτό, όμως δεν θα φέρεις την ζούγκλα τούμπα. Αυτό είναι αδύνατο. Βρες άλλο τρόπο.

Αυτά που λέω δεν αφορούν μόνο τους ανθρώπους. Τους αφορούν όλους. Και ο άλλος μέσα στο φαύλο κύκλο του έχει πέσει. αυτός όμως δεν ξέρει. Εσύ ξέρεις. Αυτή είναι η διαφορά. Αυτός που ξέρει, πράττει.

Αν δεν μπορεί, ζητά βοήθεια. Εγώ το ξεπέρασα όταν είδα οτι δεν πάει άλλο. Με βοήθησε η γυναίκα μου με το να μου θυμίζει τι αξίζει και τι όχι, και με βοήθησα κι εγώ που κατάλαβα πότε είμαι τσίτα στα κόκκινα και πρέπει να χαλαρώσω, γιατί απλά δεν έγινε τίποτα. Την γλίτωσα.

Πάντα με φιλική διάθεση αν έθιξα κάποιους, πείτε τό μου να ζητήσω συγγνώμη....:wave2:

granazi
17/08/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Το ξέρω οτι με μήνυση ή καταγγελία δεν θα βγεί τίποτα, γιατί μου έχουν εξηγήσει την διαδικασία.
Ειδικά όταν δεν υπάρχει τραυματισμός, κανείς δεν παίρνει την υπόθεση στα σοβαρά.


Πραγματικά κατανοώ τις απόψεις σου για το ξύλο και για την απονομή δικαιοσύνης. Δουλεύω σαν οδηγός σε αυτοκίνητα και παπάκια αρκετό καιρό τώρα. Ξέρω τα συναισθήματα που προκαλούν στον άνθρωπο η καθημερινή τριβή, το άγχος, οι επικίνδυνες καταστάσεις και οι καταστάσεις λίγο πριν το μοιραίο....

Όταν έχεις φτάσει στα όριά σου, τι είναι αυτό που πραγματικά θες? Κάποιον να σε καταλάβει και να σου αναγνωρίσει το δίκαιο και το σωστό μέσα σε μία άννομη ζούγκλα γεμάτη θηρία....

Άλλοτε το βρίσκεις και άλλοτε όχι...

Όταν δεν το βρίσκεις πνίγεσαι. Αισθάνεσαι ότι θα σκάσεις....

Σίγουρα θες να ξεσπάσεις κάπου.... Γιατί όχι σε αυτόν που σε (παραλίγο) έβλαψε?

Όχι, επειδή:

1) Ακόμη κι εάν κερδίσεις έναν τσακωμό, δεν βρήκες το δίκιο σου. Απλά έτυχε να είσαι δυνατότερος ή/και πιο έμπειρος. Το ότι ο άλλος τις έφαγε δεν σημαίνει οτι πλέον αναγνώρισε την μαλακία του και οτι δεν θα το ξανακάνει στο μέλλον. Σημαίνει απλά ότι ο άλλος έχει ένα μαυρισμένο μάτι, ένα μπαταρισμένο πόδι και έναν τσακισμένο εγωισμό.

2) Που ακριβώς συμπεριλαμβάνονται τα μαθήματα οδηγικής διαπαιδαγώγησης? Πρίν ή μετά το ξύλο?

3) Αν τις φας στην καλύτερη θα είσαι εσύ αυτός που είχε δίκιο και ένα μαυρισμένο μάτι, ένα μπαταρισμένο πόδι και έναν τσακισμένο εγωισμό. Τί ακριβώς κέρδισες? Αυτός που στις έριξε, μετά ξύπνησε και εκεί που έριχνε φάπες του ήρθε η επιφοίτηση να αναγνωρίσει το λάθος τού?

4) Αν ξεκινήσεις καυγά, στη χειρότερη ο άλλος θα βγάλει κανένα σιδερικό από το Garage-sale και θα σε γεμίσει κουμπότρυπες.

5) Η εκδίκηση δεν σταματά. Αν αρχίσεις, που ακριβώς θα θέσεις το όριο στον εαυτό σου? Το όριο αυτό θα είναι σωστό? Θα το τηρείς? Ή θα εκδικηθείς ακόμη και τη γριούλα που σου έκλεψε τη σειρά στν τράπεζα?



Όλα αυτά πηγάζουν από τα αποπνικτικά συναισθήματα που αισθανόμαστε μέσα μας.

Όταν τους δώσεις μια διέξοδο, η ψυχοσωματική ικανοποίηση είναι μεγάλη. Πολύ μεγάλη...

Όταν η ικανοποίηση περάσει και αρχίσεις να πνίγεσαι και πάλι, θα αναγκαστείς να δώσεις μια διέξοδο και πάλι. Και θα δώσεις την ίδια....

Και έτσι θα ξεκινήσεις έναν φαύλο κύκλο στον οποίο εσύ θα είσαι πάντα το θύμα, οι άλλοι οι θύτες και ο τρόπος διεξόδου ο ίδιος....
Επειδή θα νομίζεις οτι αυτό σε κάνει καλά, αυτό σε ικανοποιεί. Στο τέλος δεν θα βρίσκεις άλλο τρόπο....

Το γεγονός ότι θα το έχεις "ντύσει" με την κατάλληλη ηθική, δεν το δικαιώνει, απλά το ενδυναμώνει μέσα σου, του θέτει πιο γερές βάσεις, το ριζώνει.


Τη μεγαλύτερη κουβέντα σε αυτή τη συζήτηση την είπες μόνος σου: Αφού γλίτωσες.

Αφού γλίτωσες, λοιπόν.

Αφού γλίτωσες και είσαι καλά, ξέχνα το. Ο πρώτος θα είσαι ή ο τελευταίος? Ξέρεις από πόσους γλιτώνω εγώ -και ο κάθε εγώ- καθημερινά?

Το ξέρω πως το να κουβαλάς τα νεύρα σου στο σπίτι -το καταφύγιό σου- είναι το χειρότερο πράγμα στον κόσμο. Να μιλάς απότομα στη γυναίκα σου, άδικα στο παιδί σου, να βρίζεις και να φωνάζεις στον μόνο χώρο που θεωρείς δικό σου. Στον χώρο που θες να κρατήσεις καθαρό από όλη τη σαβούρα του έξω κόσμου και όχι να την φέρνεις εσύ μέσα καθημερινά....

Δυστυχώς είναι δύσκολα τα πράγματα. Είναι δύσκολο να μην νευριάζεις και να έχεις καλή ψυχική ισορροπία με όλα αυτά που σου συμβαίνουν εκεί έξω.

Και είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο να βρίζεις, να φωνάζεις και να ξυλοφορτώνεις....

Αλλά πρέπει να διαλέξεις πιο από τα δύο θες να κάνεις. Στο χέρι σου είναι.

Είναι ο εύκολος και ο δύσκολος δρόμος. Είναι ο πολυταξιδεμένος και αυτός με την οργιώδη βλάστηση.

Κάποιος πιό πάνω μίλησε για ψυχραιμία! Πόσο δικιο έχει!


Αναγνώρισε εσύ στον εαυτό σου ότι έχεις δίκιο και μην περιμένεις από τους άλλους να το κάνουν.

Γιατί δεν θα το κάνουν σε μια συνομιλία πέντε δευτερολέπτων με έναν μανιακό (που είχε δίκιο) που τους πλησίασε στο παράθυρο και τους έλεγε κάτι ακαταλαβίστικα ότι είχε προτεραιότητα κτλ. ενώ αυτοί ούτε που τον είδαν.....

Εσύ είσαι αυτός που είσαι. Οι άλλοι είναι αυτό που είναι. Μην το ξεχνάς ποτέ αυτό.
Και μην προσπαθείς να τους κάνεις να είναι αυτό που είσαι. Δεν θα γίνει. Ειδικά με τους τρόπους που είπαμε παραπάνω.

Αυτά τα συναισθήματα που νοιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικά. Η διέξοδος είναι στο χέρι σου.

Αλλά τα βλέπεις με λάθος τρόπο.

Ο μόνος τρόπος να τα ξεφορτωθείς δεν είναι να τα ξεσπάσεις κάπου (δίνοντας δηλαδή στόχο στα συναισθήματα).

Ο μόνος τρόπος να τα ξεφορτωθείς είναι να μην τα αισθάνεσαι.

Αδύνατο? Όχι.

Δύσκολο? Ναι.

Είπα παραπάνω για τα αποπνικτικά συναισθήματα. Είναι αυτά που φορτώνουν λίγο-λίγο. Δεν φτάνουν στο κόκκινο ξαφνικά. Κάτι τα τροφοδοτεί. Κόψε την τροφοδοσία.

Για να το κάνεις αυτό, όμως δεν θα φέρεις την ζούγκλα τούμπα. Αυτό είναι αδύνατο. Βρες άλλο τρόπο.

Αυτά που λέω δεν αφορούν μόνο τους ανθρώπους. Τους αφορούν όλους. Και ο άλλος μέσα στο φαύλο κύκλο του έχει πέσει. αυτός όμως δεν ξέρει. Εσύ ξέρεις. Αυτή είναι η διαφορά. Αυτός που ξέρει, πράττει.

Αν δεν μπορεί, ζητά βοήθεια. Εγώ το ξεπέρασα όταν είδα οτι δεν πάει άλλο. Με βοήθησε η γυναίκα μου με το να μου θυμίζει τι αξίζει και τι όχι, και με βοήθησα κι εγώ που κατάλαβα πότε είμαι τσίτα στα κόκκινα και πρέπει να χαλαρώσω, γιατί απλά δεν έγινε τίποτα. Την γλίτωσα.

Πάντα με φιλική διάθεση αν έθιξα κάποιους, πείτε τό μου να ζητήσω συγγνώμη....:wave2:


ενα απο τα πιο σωστα ποστ που εχω διαβασει στο φορουμ :a10:

aris_n
17/08/2010, 14:40
John Steed τσάκω :beer: :beer: :beer:

reinmeister
17/08/2010, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Δυστυχως... κ λεω δυστυχως γιατι δεν ξερω αν ειναι σωστο...

Δεν θα το αφηνα να περασει ετσι. Μονο αν ειχα φορτωμενο ατομο πισω θα το ξεχνουσα.


Κ δυστυχως σε τετοιες περιπτωσεις το τραβαω στα ακρα. :sad:

μαζι σου...ξερω εναν αληταρα που κυκλοφορει με μαυρο μπουσα κι fmx γκρι μαυρο...μεγαλο τσογλανι σου λεω...αν τον πετυχεις πουθενα,κανε μου την χαρη να του τσαμπουκαλευτεις...

ευχαριστω...

devil's animal
17/08/2010, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μαζι σου...ξερω εναν αληταρα που κυκλοφορει με μαυρο μπουσα κι fmx γκρι μαυρο...μεγαλο τσογλανι σου λεω...αν τον πετυχεις πουθενα,κανε μου την χαρη να του τσαμπουκαλευτεις...

ευχαριστω...


μπορει αυτος ο αληταρας, οταν συμβει το σκηνικο, να με παρει τηλεφωνο?? ευχαριστω και εγω...:blush:

Xrider
17/08/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ίντα ψάχνεις;
kati se 9mm :D

Panopticon7
17/08/2010, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μαζι σου...ξερω εναν αληταρα που κυκλοφορει με μαυρο μπουσα κι fmx γκρι μαυρο...μεγαλο τσογλανι σου λεω...αν τον πετυχεις πουθενα,κανε μου την χαρη να του τσαμπουκαλευτεις...

ευχαριστω...


Αμε... κανα στοιχειο ακομα πες ομως, περιοχη του ? Δωσε κ κανα τηλεφωνο η διευθυνση με Pm κ θα τον φτιαξω εγω μαγκα.

Εχετλαίος
17/08/2010, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
kati se 9mm :D

Tώρα να γράψω pm ή πριν αφήκω το πληκτρολόγιο θα μου έχουνε μπουκάρει μέσα στο δωμάτιο εκαμ, ταε, cia, fbi, ευπ, κυπ, mi6, hezbolah, arafat, kadafi, o άλλος με τα μούσια ο ταλιμπανoπέστονε, ο αλχαλιλι κτλ κτλ κτλ;
:confused:

the who
17/08/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Αμε... κανα στοιχειο ακομα πες ομως, περιοχη του ? Δωσε κ κανα τηλεφωνο η διευθυνση με Pm κ θα τον φτιαξω εγω μαγκα.

Που να τρεχεις τωρα.Ασε που πρεπει να περασεις και το ποταμι.

Joyrider
17/08/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Αμε... κανα στοιχειο ακομα πες ομως, περιοχη του ? Δωσε κ κανα τηλεφωνο η διευθυνση με Pm κ θα τον φτιαξω εγω μαγκα.

Ξεκαθάρισμα λογαριασμών, συμβόλαια θανάτου, εκβιασμοί, εκφοβισμοί.


:a016:Ο Αναρχικός :a016:


Τα μισά μπροστά τα υπόλοιπα με την περαίωση.


:a29:

Panopticon7
17/08/2010, 16:32
Απλα βλεπω πολυ "μπλα μπλα" κ λιγο... δραση !


Αντε τα Πμ τι τα εχουμε, μην καταπιεζουμε τα συναισθηματα μας...

reinmeister
17/08/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Αμε... κανα στοιχειο ακομα πες ομως, περιοχη του ? Δωσε κ κανα τηλεφωνο η διευθυνση με Pm κ θα τον φτιαξω εγω μαγκα.

σορρυ φιλε μου...δεν τα χω...αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν μου στειλεις τα δικα σου με pm, θα βρω καποιον να του τα δωσει στανταρ...εχουμε κοινους γνωστους...ειμαι σιγουρος οτι θα εξυπηρετηθεις αμεσα...:D

Panopticon7
17/08/2010, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
σορρυ φιλε μου...δεν τα χω...αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν μου στειλεις τα δικα σου με pm, θα βρω καποιον να του τα δωσει στανταρ...εχουμε κοινους γνωστους...ειμαι σιγουρος οτι θα εξυπηρετηθεις αμεσα...:D

Α δεν τα εχεις, οκ. :winka:

Πες του οτι μενω νεο ηρακλειο κοντα στο σταθμο απο την πλευρα του Amandi κ απο τις 25 (που θα τελειωσουν οι διακοπες μου) συχναζω στο NBA (γνωστο ιντερνεταδικο απο διπλα).

Θα μπει μεσα κ θα ζητησει τον "μικρο με το χορνετ", θα με βρει σιγουρα :evil:

reinmeister
17/08/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Α δεν τα εχεις, οκ. :winka:

Πες του οτι μενω νεο ηρακλειο κοντα στο σταθμο απο την πλευρα του Amandi κ απο τις 25 (που θα τελειωσουν οι διακοπες μου) συχναζω στο NBA (γνωστο ιντερνεταδικο απο διπλα).

Θα μπει μεσα κ θα ζητησει τον "μικρο με το χορνετ", θα με βρει σιγουρα :evil:

μ'αρεσεις...θα μ'αρεσεις ακομη περισσοτερο αν μου δωσεις τηλεφωνακι για να γινει η συναντηση σε ουδετερο μερος,χωρις αλλους 50 δικους σου αφοβο αγορι...σου υποσχομαι οτι θα εχεις κληση μολις τελειωσουν οι διακοπες σου...σιγουρα θα τον εχω βρει εως τοτε...:D :D :D

Εχετλαίος
17/08/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
"μικρο με το χορνετ"

Markus Ruhl και έτσι ο "μικρός" ;


206813

Panopticon7
17/08/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Markus Rhul και έτσι ο "μικρός" ;


Τι μου θυμησες τωρα... απο τον καιρο που διαβαζα γιαυτον πρεπει να εχει αλλαξει 3 συκωτια... Ζει ακομα ? αχαχαχαχαχα.



Ρειν κλαιν τι 50 δικους μου ρε... το καφε ειναι γεματο αλβανους που με μισουν παραπανω απο αυτον αχαχαχαχα.


Δεν ειμαι αθηναιος, ενα χρονο ειμαι αθηνα, ετσι για να του φυγει ο φοβος...

Τελος παντων... Εχεις πμ

reinmeister
17/08/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Τι μου θυμησες τωρα... απο τον καιρο που διαβαζα γιαυτον πρεπει να εχει αλλαξει 3 συκωτια... Ζει ακομα ? αχαχαχαχαχα.



Ρειν κλαιν τι 50 δικους μου ρε... το καφε ειναι γεματο αλβανους που με μισουν παραπανω απο εσενα αχαχαχαχα.


Δεν ειμαι αθηναιος, ενα χρονο ειμαι αθηνα, ετσι για να σου φυγει ο φοβος...

Τελος παντων... Εχεις πμ

εγω δεν σε μισω...σε λατρευω...για τριτο μιλαμε μην ξεχνιεσαι...εγω δεν εχω καμια σχεση...θα προωθηθει το pm σου σε αυτον...:D

Ichigo
17/08/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Τι μου θυμησες τωρα... απο τον καιρο που διαβαζα γιαυτον πρεπει να εχει αλλαξει 3 συκωτια... Ζει ακομα ? αχαχαχαχαχα.


Να δεις αυτοί μετά που το παρατάνε το άθλημα ΚΑΙ τα φαρμάκια πως κρεμάνε τα πατσόκοιλα!! :winka:

reinmeister
17/08/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Markus Ruhl και έτσι ο "μικρός" ;

ειναι μικρος...εχουμε και μεγαλυτερο...:lol:


206823

Panopticon7
17/08/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ειναι μικρος...εχουμε και μεγαλυτερο...:lol:


Ο ραουλ ειναι ενα παλικαρι με ψυχολογικα προβληματα, ο κολεμαν ειναι αθληταρας. !

y0 y0.

Βαλτε καναν τωρινο παραφουσκωμενο κεφτε αχαχαχαχα

Ichigo
17/08/2010, 17:09
Υποψήφιος Mr Olympia. Και είναι και ντόπιο stuff :smokin:


206827

reinmeister
17/08/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ο ραουλ ειναι ενα παλικαρι με ψυχολογικα προβληματα, ο κολεμαν ειναι αθληταρας. !



δεν το συζητω αναρχολουλα...ειδικα με τις αυξητικες οστων ειναι το αποσταγμα των αθλητων...:lol: :lol:

reinmeister
17/08/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Υποψήφιος Mr Olympia. Και είναι και ντόπιο stuff :smokin:

συμπαθητικος...αλλα δεν νομιζω να εχει κατηγορια φτερου στο mr olympia...:D

Shaolin Monk
17/08/2010, 17:14
Κοιτα που κουβεντιαζοντας για ανθρωπους-σαμπρελες θα γινουνε φιλαρακια αυτοι...:lol: :lol: :lol:

Panopticon7
17/08/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν το συζητω αναρχολουλα...ειδικα με τις αυξητικες οστων ειναι το αποσταγμα των αθλητων...:lol: :lol:

Δεν υπαρχει αυξητικη οστων, υπαρχει αυξητικη ορμονη, στο χωριο μου την λενε Gh η οποια σπανια αυξανει τα οστα... Μονο σε μικρη ηλικια κατι κανει.

Εσυ δεν την εκρινεις απο την υποφυση πλεον... Εισαι μεγαλος... :lol:

Καλο θα ηταν να την παρεις ομως γιατι συμφωνα με ερευνες αυξανει την ποιοτητα ζωης των μεσηλικων.

Α ειναι κ πανακριβη, στο αμερικα το γραφουν γιατροι σε παππουδες ομως !

reinmeister
17/08/2010, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Δεν υπαρχει αυξητικη οστων, υπαρχει αυξητικη ορμονη, στο χωριο μου την λενε Gh η οποια σπανια αυξανει τα οστα... Μονο σε μικρη ηλικια κατι κανει.

Εσυ δεν την εκρινεις απο την υποφυση πλεον... Εισαι μεγαλος... :lol:

Καλο θα ηταν να την παρεις ομως γιατι συμφωνα με ερευνες αυξανει την ποιοτητα ζωης των μεσηλικων.

Α ειναι κ πανακριβη, στο αμερικα το γραφουν γιατροι σε παππουδες ομως !

στο χωριο σου...πολυ σωστα...στον υπολοιπο κοσμο υπαρχει...παλαιοθεν...

η αληθεια ειναι οτι ενα δικιο το εχεις...ελαχιστα αυξανει τα οστα...ο αρνολντ εκανε χειρουργειο να μειωσει τον προγναθισμο για ομορφια...:lol: :lol: :lol:

μου χρειαζεται σιγουρα εμενα...εχω μαθει οτι κατεβαζει το iq σε μονοψηφια νουμερα...αν παρω καμια 10ετια ισως και να μπορεσεις να με καταλαβεις...

:lol: :lol:

liakaros
17/08/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
kati se 9mm :D

τσ...τσ...τσ...

Ελα ρε παιδια ασχοληστε με παιδικα διαμετρηματα τωρα...:lol: :lol:

Panopticon7
17/08/2010, 17:44
ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ :a29:





:lol: :lol: :lol:


Παλαιοθεν το παιρναν απο τις υποφυσεις σφαγμενων ξαδερφων σου. (βοοειδων δηλαδη)
Υστερα το φτιαξαν κ συνθετικο.



Να σου πω... Μην παρεις Gh για το Iq σου, εισαι ηδη "φτιαγμενος", τα γενετικα χαρακτηριστικα υπερτερουν ολων ! ! ! :lol:

the who
17/08/2010, 17:55
Τι θα γινει ρε,θα δουμε αιμα?Πολυ κοτες εισαστε τελικα.:smokin:

arxaios
17/08/2010, 17:55
Rein ........... πεσ' του ότι έχεις Hayabusa .......... αυτό τον εξαγριώνει !!! :lol: :lol: :lol:

reinmeister
17/08/2010, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ :a29:




δοξα τω θεω...επιτελους θα σταματησει να κανει ηχω απο το κενο...:lol: :lol:

reinmeister
17/08/2010, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Rein ........... πεσ' του ότι έχεις Hayabusa .......... αυτό τον εξαγριώνει !!! :lol: :lol: :lol:

οχι ρε συ...μην του κανω τετοιο κακο...αρκετη ζημια του κανει καθημερινα ο καθρεφτης του...:lol: :lol:

reinmeister
17/08/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τι θα γινει ρε,θα δουμε αιμα?Πολυ κοτες εισαστε τελικα.:smokin:

δρομολογηθηκε ηδη κατ ιδιαν αυτο...

Panopticon7
17/08/2010, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δρομολογηθηκε ηδη κατ ιδιαν αυτο...

Σωραιος...





















































:a16:

devil's animal
17/08/2010, 18:08
κοριτσια να φερω το ποπ κορν εγω??:a014: :a014: :a014: :a014:

reinmeister
17/08/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Σωραιος...
:a16:

μην μου αγχωνεσαι...25 που θα γυρισεις θα σε παρει να κανονισετε...

Panopticon7
17/08/2010, 18:13
Ετσι ετσι... Δεν θα το λησμονησω

θα κανω κ προετοιμασια για την μεγαλη μερα

http://www.youtube.com/watch?v=WoLVWvqEwzs

reinmeister
17/08/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ετσι ετσι... Δεν θα το λησμονησω

θα κανω κ προετοιμασια για την μεγαλη μερα

http://www.youtube.com/watch?v=WoLVWvqEwzs

θα φροντισει αυτος να μην λησμονησεις στις 25...

Panopticon7
17/08/2010, 18:24
Σουκληρε αντραααααα.

Προσεχε μη σου πεσει κανα ρχιδ.



Βαρεθηκα...:a41:

reinmeister
17/08/2010, 18:30
για να απαντησω και στο θρεντακι μια και το φερε η κουβεντα...

ποτε μα ποτε δεν τσαμπουκαλευομαι στον δρομο...απλως το ξεχνω οσο πιο γρηγορα γινεται και συνεχιζω τον δρομο μου...

οι τσαμπουκαδες το μονο που μπορουν να φερουν ειναι φασαριες...ειτε απλες ειτε πολυ συνθετες...

daz
17/08/2010, 18:30
Έπρεπε να το φανταστώ!

Για να είναι Up συνέχεια τούτο το θρεντ έχει βάλει το Panopticon το χεράκι του. :lol: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

arxaios
17/08/2010, 18:52
Εδώ εξηγούνται όλα .......... http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108954 ............ η ραδιενέργεια φταίει !!!
:lol: :lol: :lol: