PDA

View Full Version : Αποσκευες στο πλοιο



ilias s.m.
14/08/2010, 09:07
Σε λιγες μερες θα παω στην Μηλο,και θα παω με το παπι.
Λοιπον η ερωτηση μου ειναι η εξης.
Στο παπι θα εχω φορτωμενες 2 βαλιτσες δεμενες γερα στην σχαρα κτλ.
μπαινοντας στο πλοιο να τις αφησω πανω στο παπι ή να τις κατεβασω και να τις παω στον χωρο των αποσκευων????

nasosR
14/08/2010, 09:58
καλυτερα στο χωρο των αποσκευων γιατι ποτε δεν ξερεις ....
ο χωρος των αποσκευων κλειδωνετε και υπαρχει καποια ασφαλεια , ενω πανω στο παπι μπορει να βρεθει κανα καλοπαιδο λοστρομος και ....

:wave2:

paramedic
14/08/2010, 10:06
Εγω όσες φορές και να τις έχω αφήσει δεν ειχα πρόβλημα. Ενταξει ρούχα θα βάλεις εξάλλου δεν θα έχεις κατι πολύτιμο μέσα έτσι δεν είναι;

kawazoyras
14/08/2010, 10:26
k γω κ στη μηχανή πού τις άφησα κ στις αποσκευές πού δε κλειδώνουν σ όλα τα πλοία δεν είχα κανένα πρόβλημα.... αλλωστε πού να κάτσει να λύνει κ αν δε βρεί τπτ θα πρέπει να τις ξαναδέσει οπότε δε μπαίνει στο κόπο.....

ilias s.m.
14/08/2010, 11:44
Τα αντικημενα αξιας θα τα εχω πανω μου:winka:
μονο ρουχα στις βαλιτσες.
;)
πιστευω να μην εχω προβλημα......
ευχαριστω γιατην βοηθεια:beer:

geo99rge
14/08/2010, 17:43
για λογους ασφ'αλειας κλεινει και το γκαραζ και δεν επιτρεπεται επιβατες να κατεβουν στο οχημα τους, μονο εφοσον ζητηθει και θα κατεβουν συνοδεια καποιου μελους πληρωματος.

tamar
14/08/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasosR
καλυτερα στο χωρο των αποσκευων γιατι ποτε δεν ξερεις ....
ο χωρος των αποσκευων κλειδωνετε και υπαρχει καποια ασφαλεια , ενω πανω στο παπι μπορει να βρεθει κανα καλοπαιδο λοστρομος και ....

:wave2:

:nono:
Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Ζώντας τα τελευταία εφτά χρόνια σε νησιά ποτέ δεν είχα πρόβλημα να αφήσω αποσκευές (σαμάρια) πάνω στη μηχανή. Απεναντίας πριν από λίγους μήνες κλάπηκε από μία φίλη η βαλίτσα της από το χώρο των αποσκευών.
Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις τις βαλίτσες σου πάνω στο παπί χωρίς να αφήσεις τίποτα αξίας μέσα.
:wave2:

bikersinside
14/08/2010, 19:14
βασικα αν ειναι το 1ο λιμανι δεν εχεις κανενα προβλημα ...αν και οσες φορες ταξιδευα παντα επανω τα ειχα με ενα λουκετακι..

Shaolin Monk
14/08/2010, 20:07
Παντα πανω στη μηχανη. Τεραστιο χρονικο πλεονεκτημα και ποτε δεν ειχα προβλημα... :wave2:

sakisvolos
15/08/2010, 06:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Σε λιγες μερες θα παω στην Μηλο,και θα παω με το παπι.
Λοιπον η ερωτηση μου ειναι η εξης.
Στο παπι θα εχω φορτωμενες 2 βαλιτσες δεμενες γερα στην σχαρα κτλ.
μπαινοντας στο πλοιο να τις αφησω πανω στο παπι ή να τις κατεβασω και να τις παω στον χωρο των αποσκευων????


Καλημέρα!
Πριν κάτι χρόνια που είχα πάει Σκιάθο και είχα πάρει μαζί και το παπί έτσι είχα δέσει πάνω στη σέλα τα μπαγκάζια μου
και ευτυχώς είχα κλείσει τη βενζίνη γιατί λόγω ότι κούναγε ο σκυλοπνίχτης το βρήκα ξαπλωμένο
γιατί κανείς δεν το έδεσε! Το ευτύχημα ήταν πως ήταν σε μια άκρη και δεν έσκασε πάνω σε κάποιο
αυτοκίνητο!

Λόγω της εμπειρίας μου αυτής συνιστώ να βάλεις τα πράγματα σου και ειδικότερα αν είναι και αρκετά
βαριά (θα έχει υψηλό κέντρο βάρους) στο χώρο αποσκευών!

Καλές διακοπές! :wave2: :wave2: :wave2: