PDA

View Full Version : Ντροπή και αίσχος!!!!



arazw.ara.zw
15/08/2010, 17:35
Αναρωτιέμαι καμία φορά πώς μεγαλώσανε ορισμένοι άνθρωποι,ώστε να καταλήξουν να είναι ψυχικά άρρωστοι!Είμαι στο Ηράκλειο Κρήτης και σήμερα 15 Αυγούστου γύρναω στο σπίτι από απογευματινό καφέ.Στην οδό χρ.ξυλούρη λοιπόν έχω μπροστά μου ένα αγροτικό (απ'αυτα με τις ζάντες και τα προβολάκια,συνηθισμένα εδώ)και ο δε ξέρω πώς να τον χαρακτηρίσω τύπος,βλέπει μπροστά μας ένα καημένο γάτο να περνάει το δρόμο σε κοντινή μας απόσταση!Τι φαντάζεστε οτι κάνει λοιπόν ο παλιόξεφτίλισμένος;Όχι μόνο δε προσπαθεί να τον αποφύγει,αλλά κόβει το τιμόνι δεξιά,σχεδόν χτυπά τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα και πατάει το άμοιρο ζώο!Πόσο απάνθρωποι είναι ορισμένοι τελικά;Πείτε μου σας παρακαλώ πώς κατάντησαν ορισμένοι άνθρωποι σ'αυτό το χαλί και τι αντιμετώπιση μπορεί να τους αξίζει;Ειλικρινά μου χάλασε όλη τη μερα το γεγονός αυτό.Δυστυχώς δε μπόρεσα να τον ακολουθήσω με το 125,αλλά και να μπορούσα σε τι θα ωφελούσε τελικά;Ντροπή και αίσχος σου πάντως κομπλεξικέ υπανθρώπε!!

arxaios
15/08/2010, 17:47
Mήπως ........ λέω μήπως πήρες αριθμό κυκλοφορίας ;;;
Αν ναι Π.Μ. σε παρακαλώ !!!

arazw.ara.zw
15/08/2010, 18:02
Όπως είναι φυσικό,σαν γνήσιος ψευτόμαγκας δεν είχε πινακίδα στο μαύρο isuzu d-max του!

EVI
15/08/2010, 18:15
δεν αρμοζουν τετοια σε ανθρωπο με νοημοσύνη

imitrelos
15/08/2010, 18:35
Απλά ζώο ..............έχουμε πολλούς τέτοιους :mad:

αλλά θέλει προσωχή μ'αυτούς .......έχουν προσπαθήση σε παρατήρηση να πετάξουν απο τήν μηχανή ...με πηροβολίσαν

απλά πέρνεις τόν αριθμό και αστυνομία τηλεφωνάκη

gmeles
15/08/2010, 18:59
μαγαριζματα τΣι Κρητης....

imitrelos
15/08/2010, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
μαγαριζματα τΣι Κρητης....

Ετσα είναι μπρεσι κουμπάρε

guzzistas
15/08/2010, 19:04
Μου έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό με αγροτικό να χτυπάει επίτηδες ένα σκυλάκι στην άκρη του δρόμου... Πήγα στην τροχαία με το νούμερο του αυτοκινήτου, μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι έγινε....


:mad:

mparmpanik
15/08/2010, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Απλά ζώο ..............έχουμε πολλούς τέτοιους :mad:




με το μπαρδον..

τι απλα ζωο λες?

εχεις δει πολλα ζωα, να πατανε .. ανθρωπο??

Panos1313
15/08/2010, 19:12
Προχθες στο χωριο μου (που εκανα 15γουστο) ενας παπας ειδε ενα λαγο στο δρομο , οποτε προσπαθησε με ελιγμο να τον στραβωσει/ακινητοποιησει με τα φωτα και να τον χτυπησει με το αμαξι. Το αμαξι τουμπαρε, η παπαδια σωθηκε και ενω αυτος αρχικα φαινοταν καλα πεθανε μερικες ωρες μετα απο εσωτερικη αιμοραγια.

Δεν ειμαι και ο πλεον φιλοζωος αλλα γελασα πολυ με το παραπανω :P

imitrelos
15/08/2010, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
με το μπαρδον..

τι απλα ζωο λες?

εχεις δει πολλα ζωα, να πατανε .. ανθρωπο??

+1000

'εχεις δίκιο απλά επειδη μιλάμε για ανθρώπους (ο θεός να τους κάνει)

που το μόνο που έχουν είναι κάποια ζωόδει πρωτόγωννα ένστικτα
τόν είπα ζώο .....ένα είναι σίγουρα ΓΡΟΘΟΣ :mad:

mparmpanik
15/08/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Προχθες στο χωριο μου (που εκανα 15γουστο) ενας παπας ειδε ενα λαγο στο δρομο , οποτε προσπαθησε με ελιγμο να τον στραβωσει/ακινητοποιησει με τα φωτα και να τον χτυπησει με το αμαξι. Το αμαξι τουμπαρε, η παπαδια σωθηκε και ενω αυτος αρχικα φαινοταν καλα πεθανε μερικες ωρες μετα απο εσωτερικη αιμοραγια.

Δεν ειμαι και ο πλεον φιλοζωος αλλα γελασα πολυ με το παραπανω :P


νομιζω οτι εισαι λιγακι υπερβολικος..


η απωλεια μιας ανθρωπινης ζωης σιγουρα δεν ειναι για γελια, οποιες κι αν ηταν οι συνθηκες στις οποιες χαθηκε.
ειδικα τωρα αν το παμε και συγκριτικα μεταξυ λαγου και ανθρωπου, δεν νομιζω πως χωραει αμφισβητιση ποια εχει την μεγαλυτερη βαρυτητα..

EVI
15/08/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
.....ένα είναι σίγουρα ΓΡΟΘΟΣ :mad:

αυτη ειναι η λεξη...+636

arxaios
15/08/2010, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αυτη ειναι η λεξη...+636

Κι εσύ νιντζάκι πράμα ........ που ξέρεις τέτοιες κακές λέξεις ;;; ΣΣΣΣε μαλώσω !!! :lol:

arxaios
15/08/2010, 19:55
Στο θέμα μας τώρα .......
αυτοί οι "άνθρωποι" έχουν μεγαλώσει σε τέτοιο περιβάλον !!!
ΔΕΝ διορθώνονται ............
Το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί είναι ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΙ και η ΕΛ.ΑΣ. δεν κάνει τίποτα !!!

Ξεμονάχιασμα και ξύλο με μουσική θέλουν !!!

:evil: :evil: :evil:

EVI
15/08/2010, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κι εσύ νιντζάκι πράμα ........ που ξέρεις τέτοιες κακές λέξεις ;;; ΣΣΣΣε μαλώσω !!! :lol:

Κοπελι παω κρητη ξες... και συγκεκριμενα ηρακλειο... μια φορα που κατεβαινα με τη μηχανη αγια πελαγια για μπανιο φετος ενας τετοιος με τετοιο αμαξι εκανε τερμα δεξια να περασω και μου εκανε ΕΝΤΥΠΩΣΗ λεμε τρελη!!!!!για να μην μιλησω για εναν στην Κνωσου (αν θυμαμαι καλα το ονομα του δρομου) που ανοιξε την πορτα μες στη μεση το δρομου και του την εκλεισα με κλοτσια λολ

γουσταρω κρητη γιατι ειναι κουζουλοι αλλα κατι τετοια μου την παιζουν στα μηλίγγια λες και θα παθουν πραμα αν σκευτουν λιγο περισσοτερο :smokin:

ilias s.m.
15/08/2010, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
νομιζω οτι εισαι λιγακι υπερβολικος..


η απωλεια μιας ανθρωπινης ζωης σιγουρα δεν ειναι για γελια, οποιες κι αν ηταν οι συνθηκες στις οποιες χαθηκε.
ειδικα τωρα αν το παμε και συγκριτικα μεταξυ λαγου και ανθρωπου, δεν νομιζω πως χωραει αμφισβητιση ποια εχει την μεγαλυτερη βαρυτητα..


Το θεμα ομως ειναι γιατι ανθρωπο μιλαμε..........

εγω ειμαι με τον λαγο:D :D :D

arazw.ara.zw
15/08/2010, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI λες και θα παθουν πραμα αν σκευτουν λιγο περισσοτερο :smokin: [/B]
Δυστυχώς EVI η σκέψη προϋποθέτεί και μια καλλιέργεια πνεύματος,η οποία είναι άσχετη με τη μόρφωση του καθενός!Υπάρχουν αμόρφωτοι άνθρωποι με τρομερή ευγένεια πνεύματος και καλλιέργεια!αυτούς αν τους πούμε ζώα,προσβάλουμε τα ζώα!!

broum
15/08/2010, 22:48
τι μλκας!!:mad: :mad: σκεψου τωρα να ειναι κανενας βοσκος που εχει να κανει με ζωντανα πως θα τους φερεται..τι ζωα ορθια κυκλοφορουν ρε πστη μου!κατι πρεπει να γινει για να αλλαξει αυτη η γμμενη νοοτροπια αυτων και των ομοιων του!αν και δεν το βλεπω..:mad:

the who
16/08/2010, 04:37
Αλλος ενας μικροτσουτσουνος.Μαλλον τον ειχε τζασει η κατσικα και ταχε παρει.Γ@μω τον π@υστη που τον εσπερνε.

Λεωνίδας
16/08/2010, 04:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Προχθες στο χωριο μου (που εκανα 15γουστο) ενας παπας ειδε ενα λαγο στο δρομο , οποτε προσπαθησε με ελιγμο να τον στραβωσει/ακινητοποιησει με τα φωτα και να τον χτυπησει με το αμαξι. Το αμαξι τουμπαρε, η παπαδια σωθηκε και ενω αυτος αρχικα φαινοταν καλα πεθανε μερικες ωρες μετα απο εσωτερικη αιμοραγια.

Δεν ειμαι και ο πλεον φιλοζωος αλλα γελασα πολυ με το παραπανω :P δηλαδή είσαι και εναντίον του κυνηγιού :confused:
γιατί τους λαγούς τους κυνηγάνε κανονικά

Λεωνίδας
16/08/2010, 04:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeles
μαγαριζματα τΣι Κρητης.... +1 :(

maron
16/08/2010, 05:08
+1 στον Roger
γιατι δεν παει ο αγ.... στην ταβερνα να τον παραγγιλει μαγειρεμενο?
πηγε και την ειδε mad max
να δωσει το καλο παραδειγμα
αυτη ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ του.

Λεωνίδας
16/08/2010, 05:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
+1 στον Roger
γιατι δεν παει ο αγ.... στην ταβερνα να τον παραγγιλει μαγειρεμενο?
πηγε και την ειδε mad max
να δωσει το καλο παραδειγμα
αυτη ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ του. δεν είναι λίγο υποκριτικό να μη μας ενοχλεί το κυνήγι και να μας ενοχλεί αν πάει κάποιος να χτυπήσει ένα λαγό με το αυτοκίνητο; :rolleyes:

arxaios
16/08/2010, 05:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν είναι λίγο υποκριτικό να μη μας ενοχλεί το κυνήγι και να μας ενοχλεί αν πάει κάποιος να χτυπήσει ένα λαγό με το αυτοκίνητο; :rolleyes:

Εμένα με ενοχλεί ΚΑΙ το κυνήγι !!! :yuck: :yuck: :yuck:

Λεωνίδας
16/08/2010, 05:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Εμένα με ενοχλεί ΚΑΙ το κυνήγι !!! :yuck: :yuck: :yuck: και εμένα, πολύ, μην παρεξηγηθούμε :wave2:
την υποκρισία σχολιάζω

edit: εδώ πάντως αρκετοί πρωτευουσιάνοι νομίζουν ότι το κρέας που τρώνε βγαίνει από κανένα εργοστάσιο :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

mparmpanik
16/08/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν είναι λίγο υποκριτικό να μη μας ενοχλεί το κυνήγι και να μας ενοχλεί αν πάει κάποιος να χτυπήσει ένα λαγό με το αυτοκίνητο; :rolleyes:

προσωπικα με ενοχλουν και τα δυο.
δεν μπορω ομως να ευχηθω κατευωδιο σε οσους ασχολουνται με αυτα.
ουτε να διασκεδασω οταν συμβαινουν ατυχηματα με απωλειες ανθρωπων που εχουν τετοιες ενασχολησεις.

επισης με ενοχλουν και οι κομμενες εξατμισεις και οι καγκουριες.
θα επρεπε να το διασκεδαζω οταν γκρεμοτσακιζεται καποιος καγκουρας?

Λεωνίδας
16/08/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από broum
τι μλκας!!:mad: :mad: σκεψου τωρα να ειναι κανενας βοσκος που εχει να κανει με ζωντανα πως θα τους φερεται..τι ζωα ορθια κυκλοφορουν ρε πστη μου!κατι πρεπει να γινει για να αλλαξει αυτη η γμμενη νοοτροπια αυτων και των ομοιων του!αν και δεν το βλεπω..:mad: γινόμαστε όλοι χορτοφάγοι :wave2:

Λεωνίδας
16/08/2010, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
προσωπικα με ενοχλουν και τα δυο.
δεν μπορω ομως να ευχηθω κατευωδιο σε οσους ασχολουνται με αυτα.
ουτε να διασκεδασω οταν συμβαινουν ατυχηματα με απωλειες ανθρωπων που εχουν τετοιες ενασχολησεις.

επισης με ενοχλουν και οι κομμενες εξατμισεις και οι καγκουριες.
θα επρεπε να το διασκεδαζω οταν γκρεμοτσακιζεται καποιος καγκουρας? το ίδιο λέμε

mparmpanik
16/08/2010, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
γινόμαστε όλοι χορτοφάγοι :wave2:

υπαρχει μια θεωρια οτι και τα φυτα εχουν ψυχη.
υπαρχουν και αρκετοι υποστηρικτες αυτης της θεωριας που λενε οτι πρεπει να τους φερομαστε με σεβασμο.


εκτος απο κρεας και χορταρια, τι αλλο μπορουμε να φαμε??

John Steed
16/08/2010, 05:43
Και στο Ρέθυμνο μέσα στην πόλη γίνεται χαμός από πατημένα περιστέρια και γατάκια.... :(
Τα λυπάται η ψυχή μου τα καημένα....

Κρίμα στους ανθρώπους που συναναστρέφονται με αυτά τα μιάσματα. Αυτοί ποιος ξέρει τι τραβάνε....

Λεωνίδας
16/08/2010, 05:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
υπαρχει μια θεωρια οτι και τα φυτα εχουν ψυχη.
υπαρχουν και αρκετοι υποστηρικτες αυτης της θεωριας που λενε οτι πρεπει να τους φερομαστε με σεβασμο.


εκτος απο κρεας και χορταρια, τι αλλο μπορουμε να φαμε?? δεν έχουν εγκέφαλο / νευρικό σύστημα τα φυτά νομίζω :wave2:

maron
16/08/2010, 05:51
οχι ,
αλλα ειναι υποκριτικο οταν αυτος ο καποιος ειναι ενας ανθρωπος καλος
του θεου
κλπ κλπ
να κανει οπλο το οχημα του και να κυνιγαει στους δρομους
επισεις φανταζομαι θα ειναι παρανομο και επικυνδινο.

θα με χαλαγε να εβλεπα τον παππα με οπλο και παραλαγη να ριχνει
αλλα πιο πολυ με χαλασε η ψυχολογια που ειχε για να κανει αυτη την κηνιση :sad:
εκτος αν πειναγε πολυ και το εκανε απο καθαρα βιολογικη αναγκη οποτε αλλαζω μερια

δυσκολο ομως....


spam on
εγω ειχα βρει εναν στην ΓΛΥΦΑΔΑ εναν !!! (μαλλον δραπετης ηταν)
τον μαζεψα, τον φυλοξενησα σπιτι μου και μετα τον εδωσα σε σπιτι στην Αναβησο οπου εκανε πολες κοτες χαρουμενες:blush: μεχρι που του πηγαν γυναικα :beer:
μετα απο εναν ανθοσπαρτο βιο........κατεληξε στην κατσαρολα του νεου του οικοδεσποτη

liakaros
16/08/2010, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μια φορα που κατεβαινα με τη μηχανη αγια πελαγια για μπανιο φετος ενας τετοιος με τετοιο αμαξι εκανε τερμα δεξια να περασω και μου εκανε ΕΝΤΥΠΩΣΗ λεμε τρελη!!!!!


Ε,προφανως θα ηθελε να δει πως εισαι και απο πισω...:lol: :lol: :lol:

John Steed
16/08/2010, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
εκτος απο κρεας και χορταρια, τι αλλο μπορουμε να φαμε??

Ειρηνιστές Φρουταριανοί.

Τρώνε μόνο φρούτα, καρπούς και σπόρους, μόνον αφού έχουν πέσει από το δένδρο ή το φυτό.

Έτσι αποφεύγουν να κάνουν οποιαδήποτε ζημιά σε έναν ζωντανό οργανισμό....:wave2:

mparmpanik
16/08/2010, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν έχουν εγκέφαλο / νευρικό σύστημα τα φυτά νομίζω :wave2:

απ οτι ξερω κι εγω , δεν εχουν.

ηθελα να πω οτι αν ακολουθουμε τις ευαισθησιες καθε ομαδας που ξυπνησε ολιγον στραβα
στο τελος θα φτασουμε να τρωμε πετρες..

αυτο που λεω δεν εχει να κανει με την υποστηριξη του κυνηγιου που κατα την αποψη μου θα επρεπε αν οχι να απαγορευθεί, να γινει εντελως ελεγχομενο και αντι οπλοπολυβολα να χρησιμοποιουνται μονο σφενδονες.

τωρα οσο αφορα την φιλοζωικη μας συμπεριφορα , απεχουμε ετη φωτος απο τον πολιτισμο.
και σαν λαος και σαν κρατικη μεριμνα.

Panos1313
16/08/2010, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δηλαδή είσαι και εναντίον του κυνηγιού :confused:
γιατί τους λαγούς τους κυνηγάνε κανονικά

Που είδες να είμαι εναντια σε κάτι? Απλα νομιζω οτι το παραπανω αστειο ( για μενα ) περιστατικό, ταίριαζει στο θεμα.

Λεωνίδας
16/08/2010, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
απ οτι ξερω κι εγω , δεν εχουν.

ηθελα να πω οτι αν ακολουθουμε τις ευαισθησιες καθε ομαδας που ξυπνησε ολιγον στραβα
στο τελος θα φτασουμε να τρωμε πετρες.. στον broum απάντησα πώς γίνεται να εξαλείψουμε τα φαινόμενα κακοποίησης ζώων


Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
αυτο που λεω δεν εχει να κανει με την υποστηριξη του κυνηγιου που κατα την αποψη μου θα επρεπε αν οχι να απαγορευθεί, να γινει εντελως ελεγχομενο και αντι οπλοπολυβολα να χρησιμοποιουνται μονο σφενδονες.

τωρα οσο αφορα την φιλοζωικη μας συμπεριφορα , απεχουμε ετη φωτος απο τον πολιτισμο.
και σαν λαος και σαν κρατικη μεριμνα. +10000000

Λεωνίδας
16/08/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Που είδες να είμαι εναντια σε κάτι? Απλα νομιζω οτι το παραπανω αστειο ( για μενα ) περιστατικό, ταίριαζει στο θεμα. αστείο που σκοτώθηκε ένας άνθρωπος :confused: μάλλον δεν έχουμε την ίδια αίσθηση του χιούμορ :sick: :sick:

EVI
16/08/2010, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ε,προφανως θα ηθελε να δει πως εισαι και απο πισω...:lol: :lol: :lol:

δεν θα προλάβαινε :smokin:

Λεωνίδας
16/08/2010, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δεν θα προλάβαινε :smokin: ήσουν συνεπιβάτις :confused: :rotflmao:

vaska
16/08/2010, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Το θεμα ομως ειναι γιατι ανθρωπο μιλαμε..........

εγω ειμαι με τον λαγο:D :D :D

Κι εγώ είμαι με το λαγό και στα Χ : μου η ζωή του παπά και του κάθε μαλάκα που προσπαθεί να πετύχει το ζώο. Υπάρχει αυτό που λέμε Θεία δίκη τελικά.

EVI
16/08/2010, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ήσουν συνεπιβάτις :confused: :rotflmao:

Ναι.... μλκα :mad:

:rotflmao: :lol:

Λεωνίδας
16/08/2010, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
Ναι.... μλκα :mad:

:rotflmao: :lol: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

WebDevGr
16/08/2010, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Δυστυχώς δε μπόρεσα να τον ακολουθήσω με το 125,αλλά και να μπορούσα σε τι θα ωφελούσε τελικά;Ντροπή και αίσχος σου πάντως κομπλεξικέ υπανθρώπε!!

Καλύτερα που δεν ακολούθησες.... γιατί στην καλύτερη θα σε πατούσε σαν τον γάτο!!!

Δυστυχώς έχει πολύ μεγάλο ποσοστό εγκεφαλικά καθυστερημένων αυτό το νησί... που αν κάποια στιγμή αποφασίσω πάλι να αλλάξω τόπο κατοικίας αυτός θα είναι ο κυριότερος λόγος (αν όχι ο μόνος)

Όταν ήρθα πριν από δύο χρόνια στο νησί δεν είχα ιδέα (ούτε σαν τουρίστας) για τα επίπεδα βλακείας... αν το ήξερα θα το σκεφτόμουν διπλά πριν έρθω.

Ήμουν πριν 10 μέρες στη Νάξο (που μοιάζει αρκετά με Κρήτη... ειδικά στα ορεινά - Απείρανθος - μιλούν όπως στα Ανώγεια) και δεν κινδύνεψα ούτε μια φορά, κι ας ήταν γεμάτο το νησί από άσχετους τουρίστες. Κι επίσης δεν είδα ούτε έναν επικίνδυνο "βοσκό" με κωλοφτιαγμένο φορτηγάκι ή κάγκουρα με μουσική στη διαπασών.

Αν δεν αλλάξουν σύντομα μυαλά οι "ντόπιοι" στην Κρήτη... θα μείνουν μόνοι τους να σφάζονται και να διαγωνίζονται στην βλακεία!!!

Λεωνίδας
16/08/2010, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Καλύτερα που δεν ακολούθησες.... γιατί στην καλύτερη θα σε πατούσε σαν τον γάτο!!!

Δυστυχώς έχει πολύ μεγάλο ποσοστό εγκεφαλικά καθυστερημένων αυτό το νησί... που αν κάποια στιγμή αποφασίσω πάλι να αλλάξω τόπο κατοικίας αυτός θα είναι ο κυριότερος λόγος (αν όχι ο μόνος)

Όταν ήρθα πριν από δύο χρόνια στο νησί δεν είχα ιδέα (ούτε σαν τουρίστας) για τα επίπεδα βλακείας... αν το ήξερα θα το σκεφτόμουν διπλά πριν έρθω.

Ήμουν πριν 10 μέρες στη Νάξο (που μοιάζει αρκετά με Κρήτη... ειδικά στα ορεινά - Απείρανθος - μιλούν όπως στα Ανώγεια) και δεν κινδύνεψα ούτε μια φορά, κι ας ήταν γεμάτο το νησί από άσχετους τουρίστες. Κι επίσης δεν είδα ούτε έναν επικίνδυνο "βοσκό" με κωλοφτιαγμένο φορτηγάκι ή κάγκουρα με μουσική στη διαπασών.

Αν δεν αλλάξουν σύντομα μυαλά οι "ντόπιοι" στην Κρήτη... θα μείνουν μόνοι τους να σφάζονται και να διαγωνίζονται στην βλακεία!!! ας μη γενικεύουμε... :wave2:

WebDevGr
16/08/2010, 07:28
Δεν γενίκευσα.... για "βοσκούς" και κάγκουρες μίλησα... και δεν είναι λίγες οι φορές που κινδύνεψε η ζωή μου από αυτούς...

Το κακό όμως είναι ότι τους ανέχονται και οι υπόλοιποι κάτοικοι... λες και είναι τα αφεντικά της περιοχής... οπότε είναι συνυπεύθυνοι κατά κάποιο τρόπο.

Λεωνίδας
16/08/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Δεν γενίκευσα.... για "βοσκούς" και κάγκουρες μίλησα... και δεν είναι λίγες οι φορές που κινδύνεψε η ζωή μου από αυτούς...

Το κακό όμως είναι ότι τους ανέχονται και οι υπόλοιποι κάτοικοι... λες και είναι τα αφεντικά της περιοχής... οπότε είναι συνυπεύθυνοι κατά κάποιο τρόπο. Ηράκλειο, ε :confused:

WebDevGr
16/08/2010, 07:37
ναι.... :( :(

Και ειδικά το καλοκαίρι είναι απίστευτη η κατάσταση... δουλεύω στην Κνωσού και κάθε παρασκευή βράδυ περνάνε κάθε 5 λεπτά όλα τα αμόρφωτα "μαγκάκια" με τη μουσική πιο δυνατά κι από κλαμπ της Αθήνας σε σημείο που να μη μπορούμε να μιλήσουμε με τους πελάτες. Έχουν παίξει τα νεύρα με δαύτους!!!!

Λεωνίδας
16/08/2010, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
ναι.... :( :(
έτσι εξηγείται :evil:

guzzistas
16/08/2010, 07:51
Δεν είναι θέμα νησιού ή ενδοχώρας... είναι θέμα νοοτροπίας λαού.....


Δυστυχώς...:mad:

WebDevGr
16/08/2010, 07:53
Εννοείται!!!! τέτοιοι Βλακα-νιοι που είμαστε....

Volo
16/08/2010, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Ειρηνιστές Φρουταριανοί.

Τρώνε μόνο φρούτα, καρπούς και σπόρους, μόνον αφού έχουν πέσει από το δένδρο ή το φυτό.

Έτσι αποφεύγουν να κάνουν οποιαδήποτε ζημιά σε έναν ζωντανό οργανισμό....:wave2:


Ναι δεν κάνουν ζημιά στους άλλους ζωντανούς οργανισμούς αλλά γαμάνε τους δικούς τους :P

gmeles
16/08/2010, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis

λες και είναι τα αφεντικά της περιοχής...

λυπαμαι πολυ που το λεω, αλλα δυστηχως ειναι.....

Joyrider
16/08/2010, 09:17
Πάντως απότι βλέπω όλοι συμφωνείτε στο ότι η πράξη ήταν λάθος. Οι μεν επειδή απλώς το σκότωσε και οι δε επειδή το σκότωσε για πλάκα.

Ο άνθρωπος ανέκαθεν σκότωνε ζώα είτε για τροφή είτε για ένδυση, είτε για εργαλεία και γενικά χρησιμοποιεί τα πάντα. (κέρατα, οπλές, δέρμα, κόκκαλα, λίπος, φτερά, αλλά και ότι παράγουν τα ζώα)...

Ο άνθρωπος από ένα σημείο και μετά άρχισε να σκοτώνει ΚΑΙ για πλάκα και θεωρούνταν και άθλημα-προνόμιο μόνο των "ευγενών" "ανθρώπων" (η ειρωνία είναι ότι ακόμα θεωρείται και ασκείται)...

Επίσης βλέπω απόψεις τύπου "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"... μπορεί να ήταν φτωχός και να πεινούσε και άλλα ωραία...

Αφού έχει κάνει τόση πρόοδο ο άνθρωπος και στην τεχνολογία υλικών αλλά και στην παραγωγή τροφίμων, για μένα κακώς σκοτώνει ακόμα τα ζώα για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγω (δεν είμαι φυτοφάγος, φοράω δερμάτινο μπουφάν κτλ όπως η πλειοψηφία). Τόσα υλικά έχουν ανακαλυφθεί και τόσες μέθοδοι παραγωγής τροφίμων.

Αλλά έστω και αν δεν μπορούμε να το εξαλείψουμε εντελώς (κατανοώ πως είμαι υπερβολικός και μη ρεαλιστής σε κάποια σημεία) δεν νομίζω να έχουμε πραγματική ανάγκη την πλειοψηφία των εφαρμογών αυτών αλλά μπορούμε να εξαλείψουμε τουλάχιστον αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=78RgacB9UgA

Αλλά και αυτό (σημ: μην το δείτε αν έχετε ευαίσθητο στομάχι):

http://ethnicarts.blogspot.com/2008/07/horror-page.html

arazw.ara.zw
16/08/2010, 10:09
joyride ειδικά για το δεύτερο βιντεο που έδειξες υπάρχουν ιδιαίτερες αντιδράσεις απο τη PETA (οργανισμός για τα δικαιώματα των ζώων)και όχι μόνο!!Οι Κινέζοι είναι εντελώς απαράδεκτοι σε αυτά τα θέματα!!!Έχουν στήσει ένα δίκτυο που διακινεί εκατομύρια ευρώ σε γούνες απο ζώα,για να μπορούν κάποιες εύπορες κυρίες σε όλο το κόσμο να χαίρονται τις γούνες τους!!
Όσο για το αν μπορούμε να γίνουμε όλοι χορτοφάγοι αυτό δε γίνεται.Ούτως ή άλλως και στη ζούγκλα υπάρχει ο νόμος του δυνατού.Ο μεγάλος τρώει το μικρό.Νομίζω όμως οτι όλοι μπορούμε να φωνάζουμε για το τρόπο που οι μεγάλες κτηνοτροφικές μονάδες μεταχειρίζονται τα ζώα!!Δέν μπορεί ο καθένας σαδιστής να βασανίζει το άμοιρο ζώο για να το θανατώσει και να κάθεται και να κοιτάζει το κατόρθωμά του με καμάρι!!Εντάξει ο κόσμος χρειάζεται το κρέας,αλλά ας αντιμετωπίζουμε τα ζώα που μας το προσφέρουν σαν πολιτισμένοι που υποτίθεται είμαστε!!!!
Είχα ακούσει απο ένα πολιτικό μια φορά στην τηλεόραση οτι άν σκοτώνοντας όλα τα ζώα του πλανήτη,μπορούσα να σώσω τη ζωή ενός ανθρώπου,θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη.ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ???Ειδικά αν είναι σαν τους Κινέζους σαδιστές ή σαν αυτόν που με το αμάξι του ηδονίζεται να σκοτώνει γάτες και σκύλους στ δρόμο τότε να καθαρίσουμε όλους αυτούς για να σώσουμε ένα άμοιρο ζώο ( σε εισαγωγικά δεν το εννοώ κυριολεκτικά ) αλλά σαν άποψη μου ακούγεται πιο υγιής!!!

Joyrider
16/08/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
joyride ειδικά για το δεύτερο βιντεο που έδειξες υπάρχουν ιδιαίτερες αντιδράσεις απο τη PETA (οργανισμός για τα δικαιώματα των ζώων)και όχι μόνο!!Οι Κινέζοι είναι εντελώς απαράδεκτοι σε αυτά τα θέματα!!!Έχουν στήσει ένα δίκτυο που διακινεί εκατομύρια ευρώ σε γούνες απο ζώα,για να μπορούν κάποιες εύπορες κυρίες σε όλο το κόσμο να χαίρονται τις γούνες τους!!
Όσο για το αν μπορούμε να γίνουμε όλοι χορτοφάγοι αυτό δε γίνεται.Ούτως ή άλλως και στη ζούγκλα υπάρχει ο νόμος του δυνατού.Ο μεγάλος τρώει το μικρό.Νομίζω όμως οτι όλοι μπορούμε να φωνάζουμε για το τρόπο που οι μεγάλες κτηνοτροφικές μονάδες μεταχειρίζονται τα ζώα!!Δέν μπορεί ο καθένας σαδιστής να βασανίζει το άμοιρο ζώο για να το θανατώσει και να κάθεται και να κοιτάζει το κατόρθωμά του με καμάρι!!Εντάξει ο κόσμος χρειάζεται το κρέας,αλλά ας αντιμετωπίζουμε τα ζώα που μας το προσφέρουν σαν πολιτισμένοι που υποτίθεται είμαστε!!!!
Είχα ακούσει απο ένα πολιτικό μια φορά στην τηλεόραση οτι άν σκοτώνοντας όλα τα ζώα του πλανήτη,μπορούσα να σώσω τη ζωή ενός ανθρώπου,θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη.ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ???Ειδικά αν είναι σαν τους Κινέζους σαδιστές ή σαν αυτόν που με το αμάξι του ηδονίζεται να σκοτώνει γάτες και σκύλους στ δρόμο τότε να καθαρίσουμε όλους αυτούς για να σώσουμε ένα άμοιρο ζώο ( σε εισαγωγικά δεν το εννοώ κυριολεκτικά ) αλλά σαν άποψη μου ακούγεται πιο υγιής!!!

Και το πρώτο βίντεο από την οργάνωση PETA είναι και μπορεί να κάνουν προσπάθειες όμως όταν τέτοια βίντεο δεν φτάνουν εκεί που πρέπει και δεν προβάλλονται εκεί που πρέπει δεν γίνεται τίποτα. Γιατί και να τα δουν οι "Μεγάλοι" δεν θα δώσουν και μεγάλη σημσία αλλά οι "μικροί" πολλοί μαζί κάνουν την διαφορά.

Από ζώα που τρώνε ζώα περάσαμε στο να γίνουμε το κυρίαρχο είδος και οδεύουμε προς το παράσιτο...

Λεωνίδας
16/08/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Κοδεύουμε προς το παράσιτο... οδεύουμε ; :sad:

Λεωνίδας
16/08/2010, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
joyride ειδικά για το δεύτερο βιντεο που έδειξες υπάρχουν ιδιαίτερες αντιδράσεις απο τη PETA (οργανισμός για τα δικαιώματα των ζώων)και όχι μόνο!!Οι Κινέζοι είναι εντελώς απαράδεκτοι σε αυτά τα θέματα!!!Έχουν στήσει ένα δίκτυο που διακινεί εκατομύρια ευρώ σε γούνες απο ζώα,για να μπορούν κάποιες εύπορες κυρίες σε όλο το κόσμο να χαίρονται τις γούνες τους!!
Όσο για το αν μπορούμε να γίνουμε όλοι χορτοφάγοι αυτό δε γίνεται.Ούτως ή άλλως και στη ζούγκλα υπάρχει ο νόμος του δυνατού.Ο μεγάλος τρώει το μικρό.Νομίζω όμως οτι όλοι μπορούμε να φωνάζουμε για το τρόπο που οι μεγάλες κτηνοτροφικές μονάδες μεταχειρίζονται τα ζώα!!Δέν μπορεί ο καθένας σαδιστής να βασανίζει το άμοιρο ζώο για να το θανατώσει και να κάθεται και να κοιτάζει το κατόρθωμά του με καμάρι!!Εντάξει ο κόσμος χρειάζεται το κρέας,αλλά ας αντιμετωπίζουμε τα ζώα που μας το προσφέρουν σαν πολιτισμένοι που υποτίθεται είμαστε!!!!
Είχα ακούσει απο ένα πολιτικό μια φορά στην τηλεόραση οτι άν σκοτώνοντας όλα τα ζώα του πλανήτη,μπορούσα να σώσω τη ζωή ενός ανθρώπου,θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη.ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ???Ειδικά αν είναι σαν τους Κινέζους σαδιστές ή σαν αυτόν που με το αμάξι του ηδονίζεται να σκοτώνει γάτες και σκύλους στ δρόμο τότε να καθαρίσουμε όλους αυτούς για να σώσουμε ένα άμοιρο ζώο ( σε εισαγωγικά δεν το εννοώ κυριολεκτικά ) αλλά σαν άποψη μου ακούγεται πιο υγιής!!! έστω ότι δεν μπορούμε να γίνουμε χορτοφάγοι (αν και διαφωνώ)
μπορούμε έστω να επιλέγουμε την προέλευση των κρεάτων;

alex14
17/08/2010, 13:11
Πόλεμο στα περιστέρια κήρυξε η Βαρκελώνη. Οι αρχές μάλιστα προσέλαβαν ειδικούς για να τα πιάνουν και να τα σκοτώνουν με ειδικά δίκτυα και αέριο διοξειδίου του άνθρακα.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=165180&cid=5

Εδω τωρα τι λεμε ? Σωστο ή λαθος ?

Απο την μια εχουν δικιο, απο την αλλη αφου τα πιανουν που τα πιανουν, ειναι αναγκη να τα σκοτωσουν ? Ας τα μεταφερουν καπου αλλου, τι να πω :confused:

John Steed
17/08/2010, 13:35
Άλλο το κυνήγι, άλλο οι μονάδες παραγωγής όπως τα κτηνοτροφεία και άλλο το να παρασέρνεις επίτηδες ένα άμοιρο ζωάκι με το αυτοκίνητό σου ή να το πιάνεις με την απόχη και να το θανατώνεις.

Τέτοιες πράξεις είναι απαράδεκτες και θα έπρεπε να είναι κατακριτέες...

Πραγματικά, δεν μπορούσαν να τα πάνε αλλού αφού τους ενοχλούσαν τόοοσο πολύ?

Και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούμε να γίνουμε όλοι φυτοφάγοι διότι δεν φτάνει ο πλανήτης. Και όλο τον πλανήτη να φυτέψουμε, δεν θα φτάσουμε την διατροφική αξία που χρειάζεται....

Shaolin Monk
17/08/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Άλλο το κυνήγι, άλλο οι μονάδες παραγωγής όπως τα κτηνοτροφεία και άλλο το να παρασέρνεις επίτηδες ένα άμοιρο ζωάκι με το αυτοκίνητό σου ή να το πιάνεις με την απόχη και να το θανατώνεις.

Τέτοιες πράξεις είναι απαράδεκτες και θα έπρεπε να είναι κατακριτέες...

Πραγματικά, δεν μπορούσαν να τα πάνε αλλού αφού τους ενοχλούσαν τόοοσο πολύ?

Και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούμε να γίνουμε όλοι φυτοφάγοι διότι δεν φτάνει ο πλανήτης. Και όλο τον πλανήτη να φυτέψουμε, δεν θα φτάσουμε την διατροφική αξία που χρειάζεται....

Τα κυνηγι θα ειναι η βασικη αιτια που τα παιδια σου και τα εγγονια σου δεν θα ξερουν τι εστι περδικα. Μαζι με τους εμπειρους κυνηγους βγαινουν στο κυνηγι και ενα σωρο ημιτρελοι που σκοτωνουν οτι βρουν.
Κτηνοτροφια; Η πια; Με τον τροπο που εχουνε αλλξει οι καθημερινες διατροφικες μας συνηθειες, η κσυγχρονη κτηνοτροφια εχει μορφη κτηνωδιας. Μοσχαρια δεμενα μεσα σε ενα παχνι γεματα ορμονες που τρωνε κρεαταλευρα και εχουν μετατραπει σε καννιβαλους που παραγουν επικινδυνο κρεας ή κοτοπουλα μεταλλαγμενα ωστε να αναπτυσουν μονο φτερουγες και μπουτια σε μικρο χρονικο διαστημα, με ατροφικο στηθος. Φρικη. Και αυτο γιατι τρωμε ολοι μας υπερβολικες ποσοτητες κρεατος. Καθημερινα γινομαστε συμμαχοι σε βαρβαροτητα. Οποτε το θεμε δεν ειναι αν τρωμε κρεας γιατι ειναι κομματι της διατροφης αλλα να ξαναγυρισουμε στις αξιες της μεσογειακης διατροφης (κρεας μια φορα την εβδομμαδα, οσπρια, λαχανικα κτλ).

John Steed
17/08/2010, 13:55
Συμφωνώ σε όλα, ειδικά στο τελευταίο, όπου τα τελευταία χρόνια έχουμε και ένα θεματάκι με την παιδική παχυσαρκία....

αυτά λοιπόν που ανέφερες, με τον τρόπο που τα ανέφερες, με αναγκάζουν να ανακαλέσω.... :wave2:

Άρα, όπως στο κυνήγι υπάρχουν μουρλοί που χτυπάνε ό,τι να'ναι, στην κτηνοτροφία που διαπράττουν κτηνωδίες πάνω στα ζώα, έτσι τυχαίνει και στο δρόμο και κάποιοι μουρλοί βάζουν από κάτω ζωάκια...

Καλό είναι να μην χάνουμε το δάσος όταν έχουμε μπροστά μας το δένδρο, και σε ευχαριστώ που μου το θύμησες, απλά για εμένα είναι κάπως διαφορετικά αν μπροστά μου είναι ένας μόνο, και όχι μια επιχείρηση που προσβλέπει στο κέρδος. Έχω μιλήσει και με μουρλούς κυνηγούς, τους οποίους έχω προσβάλλει ιδιαίτερα για την βλακεία που δεν μπορούν να κατανοήσουν. Προς το παρών δεν μπορώ να κάνω τίποτε για τις επιχειρήσεις, κι έτσι προσβλέπω σε ατομικό επίπεδο...

Οι αδικίες πάνω στα ζώα είναι όντως πολύ λάθος, ανεξάρτητα ποιοί τα κάνουν και για ποιό λόγο...

the who
17/08/2010, 14:16
Ρε παληκαρια τι λετε?Εδω εχουμε να κανουμε με ενα μαλακα ολκης που παταει γατια για να διασκεδασει.Ουτε κηνυγος ειναι,ουτε οικολογος.ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ και υποψηφιος δολοφονος ειναι ο αρχιδης κι εσεις λετε για το αν πρεπει να τρωμε κρεας.

John Steed
17/08/2010, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε παληκαρια τι λετε?Εδω εχουμε να κανουμε με ενα μαλακα ολκης που παταει γατια για να διασκεδασει.Ουτε κηνυγος ειναι,ουτε οικολογος.ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ και υποψηφιος δολοφονος ειναι ο αρχιδης κι εσεις λετε για το αν πρεπει να τρωμε κρεας.

Πέσαμε στο σφάλμα της γενίκευσης... :a13:

Διαβάστε εδώ : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87261&perpage=15&highlight=%EA%E1%EA%EF%F0%EF%E9%E7%F3%E7&pagenumber=7

Για μια πιο ψυχολογική προσέγγιση.....

the who
17/08/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πέσαμε στο σφάλμα της γενίκευσης... :a13:

Διαβάστε εδώ : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87261&perpage=15&highlight=%EA%E1%EA%EF%F0%EF%E9%E7%F3%E7&pagenumber=7

Για μια πιο ψυχολογική προσέγγιση.....

Αυτο ακριβως εννοουσα αλλα δεν ειμαι και ψυχολογος(ενας απλος ψυχοπαθης ειμαι.Ωχ ερχονται οι νοσοκομ

Shaolin Monk
17/08/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε παληκαρια τι λετε?Εδω εχουμε να κανουμε με ενα μαλακα ολκης που παταει γατια για να διασκεδασει.Ουτε κηνυγος ειναι,ουτε οικολογος.ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ και υποψηφιος δολοφονος ειναι ο αρχιδης κι εσεις λετε για το αν πρεπει να τρωμε κρεας.


Απλως πηγε η κουβεντα κατα λαθος, εχεις δικιο...:wave2:

Joyrider
17/08/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε παληκαρια τι λετε?Εδω εχουμε να κανουμε με ενα μαλακα ολκης που παταει γατια για να διασκεδασει.Ουτε κηνυγος ειναι,ουτε οικολογος.ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ και υποψηφιος δολοφονος ειναι ο αρχιδης κι εσεις λετε για το αν πρεπει να τρωμε κρεας.

Η συζήτηση πήγε εκεί στο γενικό γιατί μόνο όταν δεις τα πράγματα σφαιρικά μπορείς να καταλάβεις την σημασία της πράξης αυτουνού που πάτησε το γατί.

Όπως είπαν και πιο πριν αυτός είναι το δέντρο όχι το δάσος. Κλαιν μαιν πάτησε ένα γατί και κάτι έγινε. Στο κάτω κάτω δεν ξέρω υπάρχει καμιά ειδική πιστοποίηση που σε κάνει κυνηγό? Άρα αφού το σκότωσε για πλάκα δεν διαφέρει σε κάτι από τους κυνηγούς.

Όσον αφορά το αν μπορούμε να γίνουμε φυτοφάγοι κοινωνικά δεν ξέρω καθώς μας αρέσει το αίμα ως είδος. Βιολογικά χαλαρότατα..Επειδή το σπουδάζω το θέμα, μια διατροφή με ομάδες τροφίμων όπως τα όσπρια, ξηροί καρποί, φρούτα, λαχανικά και δημητριακά αποτελούν ένα πλήρες διατροφικό σχήμα και χωρίς την παρουσία κρέατος και σε λίγες περιπτώσεις απαιτείται η χορήγηση συμπληρωμάτων (κυρίως Β12 που απουσιάζει από φυτικές τροφές). Και στο κάτω κάτω μπορούμε ακόμα να τρώμε αυγά, γάλα και τυρί οπότε είμαστε καλυμένοι πλήρως.

Λεωνίδας
17/08/2010, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούμε να γίνουμε όλοι φυτοφάγοι διότι δεν φτάνει ο πλανήτης. Και όλο τον πλανήτη να φυτέψουμε, δεν θα φτάσουμε την διατροφική αξία που χρειάζεται.... αυτό πώς το συμπέρανες :confused:

imitrelos
17/08/2010, 17:38
Αφου ται είπαν οι λογικοι ας τα πω και νεγω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

το να πατίσεις ενα ζώο ο κοκ προβλέπει τα ίδια με άνθρωπο ;)

καλά δέν ξέρω άμα είναι δολοφωνία το να φάς ένα αρνάκι ???

αλλά είναι πεντανόστιμο :rotflmao: :rotflmao:

πιαστεμεεεεεεεε ειμαι ένας ημιτρελος δολοφονος :rotflmao: :rotflmao:

(ε το παραγενικευσαμε )

Joyrider
17/08/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Αφου ται είπαν οι λογικοι ας τα πω και νεγω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

το να πατίσεις ενα ζώο ο κοκ προβλέπει τα ίδια με άνθρωπο ;)

καλά δέν ξέρω άμα είναι δολοφωνία το να φάς ένα αρνάκι ???

αλλά είναι πεντανόστιμο :rotflmao: :rotflmao:

πιαστεμεεεεεεεε ειμαι ένας ημιτρελος δολοφονος :rotflmao: :rotflmao:

(ε το παραγενικευσαμε )

Άλλα λέει η γιαγιά μου, άλλα ακούν τα αυτιά μου που λένε :rotflmao: :rotflmao: