PDA

View Full Version : μεμονωμενο περιστατικο η αρχισαν τα οργανα?



granazi
15/08/2010, 18:56
Διαπόμπευση του Δημήτρη Σιούφα στην Πάρο

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=77325




Προσωπικα σκασιλα μου αν λεγοταν Σιουφας, και αν ειναι μπλε, πρασινος, η πουα με βουλες. την κινηση-αντιδραση σκεφτομαι των πολιτων, και αν, και μεχρι που μπορει να φτασει?

Akatanomastos
15/08/2010, 19:10
μεμονωμενο περιστατικο?

δεν νομιζω!

arxaios
15/08/2010, 19:47
Mε το καλό να φάνε και κανένα ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ ............ όλοι τους ............ και να πάνε στο γεροδιάολο ......... να ΞΕΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ !!!
ΟΛΟΙ όμως !!!
:mad: :mad: :mad:

Ζεύκας
15/08/2010, 19:55
μπα δεν είναι μεμονωμένο...και ο ΓΑΠ έχει φάει κράξιμο στο Ηρώδειο,
και άλλοι στο ΚΩλονάκι,στην Βουλιαγμένη κτλ κτλ...

Arxagelos
15/08/2010, 20:06
καθόλου μεμονωμένο, απλά δεν τα λένε ποτέ στις ειδήσεις, μόνο μεσα απο το Internet τα μαθαίνουμε. :a66:

7gibernau
15/08/2010, 22:47
αληθεια δεν ειδα το λινκ αλλα καταλαβα τι μπορει να εχει αν το ανοιξω........



χμ....εδω θα ειμαστε και τον οκτωμβρη......

απλα δεν ξερω αν θα ειναι για γελια η για κλατατα αυτα που θα γινουν....

ενα θα πω........ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!(οπως το παρει κανεις.........)

chr1s_86
15/08/2010, 23:10
για να δούμε τι θα δούμε..... :smokin:

alex14
16/08/2010, 04:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
καθόλου μεμονωμένο, απλά δεν τα λένε ποτέ στις ειδήσεις, μόνο μεσα απο το Internet τα μαθαίνουμε. :a66:

Το ακουσα στον ΑΝΤ1 σε ενα πρωιναδικο και οι παρουσιαστες ελεγαν ποσο λαθος ειναι αυτες οι αντιδρασεις :mad:

Στο διαολο και σεις βρωμο φερεφωνα :mad:

the who
16/08/2010, 04:27
Τα οργανα εχουν αρχισει εδω και καιρο.Βεβαια μεχρι να δεσει η ορχηστρα εχουμε μελλον ακομα.Το σιγουρο ειναι οτι η αγανακτηση δεν εχει χρωμα πλεον.

hidefnick
16/08/2010, 04:34
Δηλαδή, ή έγκριτη εφημερίδα Πρώτο Θέμα, δημοσιεύει ένα άρθρο σχετικά με απόπειρα ξυλοδαρμού του πρώην προέδρου της βουλής, ο οποιός είτε σας αρέσει είτε όχι εκλέχτηκε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ, και το διανθίζει με στοιχεία για τις επαγγελματικές δραστηριότητες του γιού του και τα περιουσιακά του στοιχεία......

ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ???? Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΥΝΟΡΑ ΠΡΙΝ ΊΓΑ ΧΡΟΝΝΑΚΙΑ???? ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟΤΕ????

Λοιπόν παλικάρια, αρχίστε να διαβάζετε και λίγο πιο πίσω γιατί μια χαρά σας τροφοδοτεί ο κάθε Θέμος με "επανασταση", και μια χαρά παίζετε τα παιχνιδάκια του.

Και όπως λέει και το άρθρο, τις ίδιες ¨αποκαλύψεις¨ τις είχε ξαναδημοσιεύσει πριν μερικούς μήνες......Μήπως κάτι λέει αυτό? Δεν του έκανε κάποια χάρη πχ ο εν λόγο πολιτικός?

Αντε πρωινιατικό με την πιο πληρωμένη κωλοφυλλάδα.....

Jo.Da.
16/08/2010, 04:40
+1 στο hidefnick

ωστόσο:
''It has to start somewhere, it has to start sometime.
What better place than here? What better time than now?''

Αλλά νομίζω ότι στο τέλος @@...:smokin: :ZZZ:

liakaros
16/08/2010, 05:30
Καλα θα κανουν παντως να κοψουν τις ψαροταβερνες...

:lol: :lol: :lol:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=164681&cid=7

Zid
16/08/2010, 05:48
δεν ειναι ο 1ος ουτε ο τελευταιος .... σιγα μη τους λυπηθουμε κιολας οτι χρωμα και να ειναι...

mparmpanik
16/08/2010, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
δεν ειναι ο 1ος ουτε ο τελευταιος .... σιγα μη τους λυπηθουμε κιολας οτι χρωμα και να ειναι...


εγω θα ελεγα να τα θυμηθουμε ολα αυτα οταν παμε να ψηφισουμε..

γιατι ως γνωστο εμεις οι ελληνες εχουμε κατι κενα μνημης
και πεφτουμε σε αυτα , παντα Κυριακη που ολο τυχαια εχει εκλογες.

δευτερα ξαναγαμοσταυριζουμε..

John Steed
16/08/2010, 06:09
Φόβο....

Να αρχίσουν να μας βλέπουν στον ύπνο τους και να ξυπνούν ιδρωμένοι....

Αυτό χρειάζονται....:evil:

sakisvolos
16/08/2010, 06:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
εγω θα ελεγα να τα θυμηθουμε ολα αυτα οταν παμε να ψηφισουμε..

γιατι ως γνωστο εμεις οι ελληνες εχουμε κατι κενα μνημης
και πεφτουμε σε αυτα , παντα Κυριακη που ολο τυχαια εχει εκλογες.

δευτερα ξαναγαμοσταυριζουμε..


+ όσα θες!:winka:

Εχετλαίος
16/08/2010, 06:32
Προς τι το κράξιμο;
"Δημοκρατικά" εκλεγμένοι άρχοντες δεν είναι;
:confused:

Operater
16/08/2010, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προς τι το κράξιμο;
"Δημοκρατικά" εκλεγμένοι άρχοντες δεν είναι;
:confused:

To ότι είναι δημοκρατικά εκλεγμένοι, δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν και λάθη.
Ανθρωποι είναι και είναι επιρρεπείς στην μαλάκινση εγκεφάλου.
Και δεν σημαινει ότι στην 4ετία πρέπει να είμαστε μούγκα στη στρούγκα όταν κάνουν βλακείες.
:)

Εχετλαίος
16/08/2010, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Και δεν σημαινει ότι στην 4ετία πρέπει να είμαστε μούγκα στη στρούγκα όταν κάνουν βλακείες.
:)

Nαι αλλά δεν τους τρώμε στη μάπα μονάχα μια 4ετία, φίλε.
Άρα αλλού είναι το σφάλμα και δεν έχει να κάνει με τι κάνουν ή τι δεν κάνουν αυτοί.
:wave2:

Operater
16/08/2010, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Nαι αλλά δεν τους τρώμε στη μάπα μονάχα μια 4ετία, φίλε.
Άρα αλλού είναι το σφάλμα και δεν έχει να κάνει με τι κάνουν ή τι δεν κάνουν αυτοί.
:wave2:
Σύμφωνοι. Μάλλον εμείς φταίμε.
Αλλά με όλα αυτά, πιστεύω ότι αρχίζουμε και ξυπνάμε.
Όπως ακούω, στις δημοτικές εκλογές γίνονται αρκετές "ανταρσίες"
με τους υποψήφιους να αποχρωματίζονται - όπου και σ'αυτές τις εκλογές
το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να κοιτάμε το πολιτικό πρόγραμμα.

Και επιπλέον, παρατήρησα σε ένα ταξιδάκι που είχα μέχρι την Κατερίνη,
ότι η ταχύτητα των οχημάτων ήταν πολύ χαμηλή!
Δηλαδή, έβλεπα όλόκληρα "καραβάνια" αμαξιών να πηγαίνουν με 120,
και ελαχιστότατοι να είναι οι γλήγολοι.

Τέλος πάντων, και στην Γαλλική Επανάσταση το ίδιο δεν γινότανε?
(το ψόφησα ε? :lol: )
Αργά και σταθερά....

Εχετλαίος
16/08/2010, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Αλλά με όλα αυτά, πιστεύω ότι αρχίζουμε και ξυπνάμε.

Μπα...στα λόγια μένουμε (σχεδόν) όλοι. (και ο απατός μου μέσα...)

:sad:

DUKASII
16/08/2010, 06:51
η εφημεριδα του Θεμου κανει και αποκαλυψεις??:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

για κλαματα λεμε.

DUKASII
16/08/2010, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
η εφημεριδα του Θεμου κανει και αποκαλυψεις??:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

για κλαματα λεμε. ποσα αραγες να του ζήτησε αυτουνου για να μη το βγαλει??...

the who
16/08/2010, 06:56
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
[B]

Και επιπλέον, παρατήρησα σε ένα ταξιδάκι που είχα μέχρι την Κατερίνη,
ότι η ταχύτητα των οχημάτων ήταν πολύ χαμηλή!
Δηλαδή, έβλεπα όλόκληρα "καραβάνια" αμαξιών να πηγαίνουν με 120,
και ελαχιστότατοι να είναι οι γλήγολοι.

Αυτοι μετραγαν τα λεφτα για τη βενζινη ρε Φωτη.

granazi
16/08/2010, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ποσα αραγες να του ζήτησε αυτουνου για να μη το βγαλει??...



καλα ειδικα ο θεμος ειναι για ροχαλα ισα με 2ευρω σε περιμετρο. και δεν ειναι αμοιροι κραξιματος και καποιοι δημοσιογραφοι γιατροι δικηγοροι κτλ :mad:

περα απο αυτο και εμεις σαν λαος να αλαξουμε πρεπει. θυμαμαι μικρος για παραδειγμα που ελεγαν οτι στην γερμανια αγοραζουν μια φετα καρπουζι και γελουσαμε γτ εμεις θελαμε το πιο μεγαλο κι ας πετουσαμε το μισο.

σε λιγο στις παρεες θα πουλανε μουρη οσοι εκαναν τα περισοτερα χλμ με την μικροτερη καταναλωση σε καυσιμα οπως παμε.



τι θα ηθελα εγω? κατι ενδιαμεσα. ουτε το χτες ουτε το σημερα.

Operater
16/08/2010, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Αυτοι μετραγαν τα λεφτα για τη βενζινη ρε Φωτη. [/B]

Ε αυτό λέω. Ότι πλέον κάνουμε ότι έπρεπε να κάνουμε καιρό τώρα.
Να πάρουμε μολυβάκι και χαρτί και να μετράμε τα πάντα!
Και όχι επειδή είχαμε 3 καρτες με απεριόριστο ποσό
να ημασταν σπάταλοι...!
Και διερωτάμε. Μήπως αρχίζουμε να ξυπνάμε επιτέλους?

menelaos46
16/08/2010, 07:10
Μήπως αρχίζουμε να ξυπνάμε επιτέλους? __________________


mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............

tsompanis
16/08/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Δηλαδή, ή έγκριτη εφημερίδα Πρώτο Θέμα, δημοσιεύει ένα άρθρο σχετικά με απόπειρα ξυλοδαρμού του πρώην προέδρου της βουλής, ο οποιός είτε σας αρέσει είτε όχι εκλέχτηκε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ, και το διανθίζει με στοιχεία για τις επαγγελματικές δραστηριότητες του γιού του και τα περιουσιακά του στοιχεία......

ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ???? Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΥΝΟΡΑ ΠΡΙΝ ΊΓΑ ΧΡΟΝΝΑΚΙΑ???? ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟΤΕ????

Λοιπόν παλικάρια, αρχίστε να διαβάζετε και λίγο πιο πίσω γιατί μια χαρά σας τροφοδοτεί ο κάθε Θέμος με "επανασταση", και μια χαρά παίζετε τα παιχνιδάκια του.

Και όπως λέει και το άρθρο, τις ίδιες ¨αποκαλύψεις¨ τις είχε ξαναδημοσιεύσει πριν μερικούς μήνες......Μήπως κάτι λέει αυτό? Δεν του έκανε κάποια χάρη πχ ο εν λόγο πολιτικός?

Αντε πρωινιατικό με την πιο πληρωμένη κωλοφυλλάδα.....


καλά όλα αυτα που λές αλλά που κολλάει μια εφημερίδα?

προχθές σε ένα πανηγύρι εδώ πιο κάτω,ήρθε βουλευτής της Ν.Δ και πήγε να αρχίσει να χαιρετάει τον κόσμο τραπέζι τραπέζι!άκου θράσος!
κάποιοι άρχισαν να τον γουχάρουν και έκπληκτος ο βουλευτής πήγε να πει μια παπαριά,αλλά το μετάνιωσε και έφυγε.

και δεν το διάβασα σε κάποια εφημεριδα!
να αρχίσουν τα όργανα παρακαλώ πολύ.
ο Δάμος στο κλαρίνο..

hidefnick
16/08/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsompanis
καλά όλα αυτα που λές αλλά που κολλάει μια εφημερίδα?

προχθές σε ένα πανηγύρι εδώ πιο κάτω,ήρθε βουλευτής της Ν.Δ και πήγε να αρχίσει να χαιρετάει τον κόσμο τραπέζι τραπέζι!άκου θράσος!
κάποιοι άρχισαν να τον γουχάρουν και έκπληκτος ο βουλευτής πήγε να πει μια παπαριά,αλλά το μετάνιωσε και έφυγε.

και δεν το διάβασα σε κάποια εφημεριδα!
να αρχίσουν τα όργανα παρακαλώ πολύ.
ο Δάμος στο κλαρίνο..

Αν χρειάζεται να σου απαντήσω εγώ που κολλάει μια εφημερίδα, και μάλιστα η συγκεκριμένη...... Αλήθεια με εκείνη την παγκόσμια κρίση και με την χρεωκοπία της Ελλάδας τι γίνετε? έχεις ακούσει τίποτα? :wave2: :wave2:

super_toto
16/08/2010, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προς τι το κράξιμο;
"Δημοκρατικά" εκλεγμένοι άρχοντες δεν είναι;
:confused:

Ναι αλλά εκλεγμένοι από μια μειοψηφία. Συνεπώς οποιοσδήποτε δεν τους ψήφισε, δηλαδή οι περισσότεροι, ή ακόμα και αυτοί που τους ψήφισαν αλλά το μετάνιωσαν, έχουν κάθε δικαίωμα να τους κράζουν ανελέητα. Γιατί όχι? Επειδή το μέγκα μας λέει ότι δεν είναι σωστά πράγματα αυτά? Σάλτα φακ ρε μέγκα.

Εγώ θα έβλεπα με πολλή ηδονή, να φευγει και κάνα αυγουλάκι σιγά σιγά, κανένα γιαουρτάκι. Και γιατί όχι καμία πετρούλα (όχι Πετρουλα:p ). Αυτού του είδους οι διαμαρτυρίες με βρίσκουν συμφωνο 100% γιατί βρίσκουν το στόχο. Χτυπάς τον γάιδαρο και όχι το σαμάρι, όπως με άλλου είδους διαμαρτυρίες, ας μην επεκταθώ.

Εχετλαίος
16/08/2010, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ναι αλλά εκλεγμένοι από μια μειοψηφία. Συνεπώς οποιοσδήποτε δεν τους ψήφισε, δηλαδή οι περισσότεροι, ή ακόμα και αυτοί που τους ψήφισαν αλλά το μετάνιωσαν, έχουν κάθε δικαίωμα να τους κράζουν ανελέητα. Γιατί όχι? Επειδή το μέγκα μας λέει ότι δεν είναι σωστά πράγματα αυτά? Σάλτα φακ ρε μέγκα.

Εξ ου και το "Δημοκρατικά", φίλε, στα γραφόμενά μου και όχι απλά Δημοκτρατικά.


Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Εγώ θα έβλεπα με πολλή ηδονή, να φευγει και κάνα αυγουλάκι σιγά σιγά, κανένα γιαουρτάκι. Και γιατί όχι καμία πετρούλα (όχι Πετρουλα:p )

Παραείσαι επιεικής.
:)

Joyrider
16/08/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εξ ου και το "Δημοκρατικά", φίλε, στα γραφόμενά μου και όχι απλά Δημοκτρατικά.


Συγνώμη μπορείτε να μου εξηγήσετε και μένα τον μικρό τι διαφορές έχουν το Δημοκρατικά από το "Δημοκρατικά" και τι εννοείτε με το μειοψηφία?


Πάντως το κορυφαίο σημείο του άρθρου είναι το ότι τα οστρακοειδή είναι αφροδισιακά. Εμένα αυτό μου έμεινε. Αν δεν το έγραφε θα νόμιζα ότι είναι από άλλη εφημερίδα το άρθρο.:rotflmao:

hidefnick
16/08/2010, 07:56
Και για να το τελειώνουμε..... (http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=77622) :eyepop: :eyepop: :eyepop:

alex14
16/08/2010, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Και για να το τελειώνουμε..... (http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=77622) :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:smokin:

DUKASII
16/08/2010, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:smokin: ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ???:bawl: :smokin:

granazi
16/08/2010, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ???:bawl: :smokin:



κανα τρενο?:smokin:

alex14
16/08/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ???:bawl: :smokin:

Ενα Αυτοκινητο
Δυο μηχανακια
Δυο ποδηλατα μεγαλα
Δυο ποδηλατα μικρα
Ενα μικρο τρακτερακι για κηπο
Ενα καροτσι
Και'δω που τα λεμε θελω και'γω ενα γενικο :D

:lol: :lol:



:beer:

kalogeros
16/08/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Συγνώμη μπορείτε να μου εξηγήσετε και μένα τον μικρό τι διαφορές έχουν το Δημοκρατικά από το "Δημοκρατικά" και τι εννοείτε με το μειοψηφία?



Για να καταλάβεις ας δούμε την περίπτωση των τελυταίων εκλογών (Οκτώβριος 2009)

Το ΠΑΣΟΚ έγινε κυβέρνηση παίρνοντας περίπου το 44% (για την ακρίβεια 43,92%) των ψήφων. Άρα η πλειοψηφία, δηλαδή το υπόλοιπο 56%, δεν τους ψήφισε. Πλειοψηφούν σε σχέση με τα υπόλοιπα κόματα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλειοψηφούν στη βούληση του λαού. Τώρα, αν συνυπολογίσουμε ότι από αυτούς που ψηφίζουν πήγε και ψήφισε περίπου το 70% (για την ακρίβεια 70,92%), τότε βλέπουμε ότι έγιναν κυβέρνηση με το 31% των συνολικών ψήφων. Δεν ξέρω αν αυτό είναι μειοψηφία, αλλά σίγουρα ΔΕΝ είναι πλειοψηφία.

Και όταν κάποιος κυβερνάει τρεις ενώ τον έχει ψηφίσει μόνο ο ένας από αυτούς, τότε σίγουρα δεν είναι δημοκρατία, αλλά "δημοκρατία".

Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ και ελπίζω να σε βοήθησα.

Τα νούμερα που παρέθεσα τα πήρα από εδώ (http://ekloges.ypes.gr/pages/index.html)

ermiss
16/08/2010, 14:55
H ουσία δεν είναι τα ποσοστά και οι μειοψηφίες. Γιατί και το 60% δεν επέλεξε κάποιον άλλον συγκεκριμένο, επέλεξαν πολλούς απο λίγο. Καλώς ή κακώς δεν ισχύει το 50% +1 σε πολυκομματική βουλή. Γιατί είτε θα είχαμε βουλή με 2 μόνο κόμματα ή θα απαιτείτε ΠΑΝΤΑ, μα ΠΑΝΤΑ, οικουμενικές κυβερνήσεις συνεργασίας.


Η ουσία είναι ότι όταν ψηφίστηκε, άσχετα τον λόγο, ψηφίστηκε για την πορεία τους έως τις εκλογές. Οι μετέπειτα αποφάσεις,κλεψίματα,ρεμούλες,συμφωνίες κλπ κρίνονται απο την αρχή είτε είναι στην κάλπη, είτε στην ταβέρνα. Δηλαδή, καλά του έκαναν αφού δεν σεβάστηκε τους χιλιάδες ψηφοφόρους του.....

Joyrider
16/08/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Για να καταλάβεις ας δούμε την περίπτωση των τελυταίων εκλογών (Οκτώβριος 2009)

Το ΠΑΣΟΚ έγινε κυβέρνηση παίρνοντας περίπου το 44% (για την ακρίβεια 43,92%) των ψήφων. Άρα η πλειοψηφία, δηλαδή το υπόλοιπο 56%, δεν τους ψήφισε. Πλειοψηφούν σε σχέση με τα υπόλοιπα κόματα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλειοψηφούν στη βούληση του λαού. Τώρα, αν συνυπολογίσουμε ότι από αυτούς που ψηφίζουν πήγε και ψήφισε περίπου το 70% (για την ακρίβεια 70,92%), τότε βλέπουμε ότι έγιναν κυβέρνηση με το 31% των συνολικών ψήφων. Δεν ξέρω αν αυτό είναι μειοψηφία, αλλά σίγουρα ΔΕΝ είναι πλειοψηφία.

Και όταν κάποιος κυβερνάει τρεις ενώ τον έχει ψηφίσει μόνο ο ένας από αυτούς, τότε σίγουρα δεν είναι δημοκρατία, αλλά "δημοκρατία".

Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ και ελπίζω να σε βοήθησα.

Τα νούμερα που παρέθεσα τα πήρα από εδώ (http://ekloges.ypes.gr/pages/index.html)

Αυτήν την απάντηση περίμενα αλλά σου απάντησε άλλος φίλος ήδη, όπως θα απαντούσα και καλύτερα.

Εκεί που λες πάντως ότι επειδή δεν ψήφισε το 30% και άρα το κόμμα βγήκε από το 31% των συνολικών ψήφον έχεις ακόμα ένα λάθος. Αυτό που περιγράφεις είναι το 31% του συνολικού πληθυσμού που έπρεπε να ψηφίσει και όχι των ψήφων. Άρα πρέπει κάθε φορά που μιλάμε για μειο και πλειοψηφία να προσδιορίζουμε ποιο είναι αυτό το πλήθος, δηλαδή το 100%.

Όσο για τον όρο Δημοκρατία μόνο ο δήμος δεν κρατεί δηλαδή δεν έχει την εξουσία άσχετα αν ψηφίζει. Δυστυχώς είμαστε πολλοί πια για να έχουμε άμεση εκπροσώπηση ή κυβέρνηση με κλήρο όπως στην αρχή του πολιτεύματος. Πρέπει να του αλλάξουμε όνομα.

el_hymador
16/08/2010, 16:32
Εγω γουσταρω τρελα το κλιμα τρομοκρατιας προς τους πολιτικους και καμια ψιλη η κανας κεσες γιαουρτι να παιξει δεν πειραζει καλο ειναι!

Να φοβουνται να βγουν απο τα σπιτια τους και να διασκεδαζουν μονο σε φρουρουμενα κλαμπ - ταβερβες και καφε...

Μπορει να μην φταινε ολοι αλλα μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα...

Στη τελικη εγω δεν εκλεψα, αλλα θα κληθω να πληρωσω τις κλεψιες αλλων!

οπως λοιπον εγω επομιζομαι τις μαλακιες αλλων γιατι ηξερα αλλα αδιαφορουσα, ετσι και οι "καλοι" πολιτικοι θα υποστουν το κυνηγι απο τον κοσμο γιατι μετειχαν εν γνωσει τους σε ενα σαπιο πολιτικο συστημα...τοσο απλα!

αυτες τις πολιτικα ορθες μπουρδες περι νομιμων εκλεγμενων κτλ τις αφηνω ασχολιαστες...

Η εποχη που διανυουμε ειναι η τελευταια "ανεμελη-ησυχη" της χωρας (ενεκα και της θερινης ραστωνης)...απο Σεπτεμβρη τρελο κουπι και μεγαλες κοινωνικες ανακαταταξεις - αναταραχες...γνωμη μου...και δεν κινδυνολογω, ρεαλιστης ειμαι...

υ.γ. Σημερα επεστρεψα απο ολιγοημερες διακοπες...οι φατσες μεσα στο καραβι ηταν ολα τα λεφτα..."που παμε πισω; - που γυριζουμε;"...απογνωση...

:wave2:

fasma
16/08/2010, 18:38
και πως εκλέχτηκαν δημοκρατικά τι σημαίνει αυτό?
οτι έχουν το δικαίωμα να τρώνε όλα τα λεφτά που βρίσκουν
στα ταμεία και οπουδήποτε αλλού?
Άντε ρε στο διάολο όλοι τους!!!!
όχι γιαούρτωμα θέλουν αυτοί αλλά παλούκωμα!!!
το καλό είναι ότι σιγά σιγά ,επιτέλους,αρχίζουμε και ξυπνάμε .
Επειδής μας άγγιξαν στην τσέπη δλδς όχι για κάποιο άλλο λόγο.
εγώ όπως το κόβω το θέμα την επανάσταση και κατ' επέκταση τον 3 παγκόσμιο πόλεμο δεν τον γλιτώνουμε, με όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ευρώπη!
η Γαλλία και η Γερμανία θέλουν να στείλουν λέει του γύφτους τους στο Κόσσοβο!!!:a24:

stokos
16/08/2010, 18:49
Το ότι η οικονομία μας έχει διαλυθεί και έχουμε καταντήσει επαίτες της Ευρώπης και υπάλληλοι των Βούλγαρων, το οφείλουμε στον Σιούφα και στην παρέα του.
Το ότι άρπαξε μια δυο ψιλές το επικροτώ και ας γαμηθούνε οι πολιτίκαλι κορέκτ.
Απλώς, όταν με το καλό έρθει ο καιρός των εκλογών, δεν γουστάρω να διαβάσω τις γνωστές γραφικές και πούστικιες τοποθετήσεις τους στυλ "εγώ δεν πάω να ψηφίσω κανέναν πούστη", γιατί αν θέλετε να ξέρετε, ευτυχώς που δεν πάνε να ψηφίσουν κάποιοι και ψηφίζω εγώ και βγάζω τον Σιούφα που θα με βολέψει στο δημόσιο και θα γαμήσει όσους δεν τον ψήφισαν.

kalogeros
16/08/2010, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider

Εκεί που λες πάντως ότι επειδή δεν ψήφισε το 30% και άρα το κόμμα βγήκε από το 31% των συνολικών ψήφον έχεις ακόμα ένα λάθος. Αυτό που περιγράφεις είναι το 31% του συνολικού πληθυσμού που έπρεπε να ψηφίσει και όχι των ψήφων. Άρα πρέπει κάθε φορά που μιλάμε για μειο και πλειοψηφία να προσδιορίζουμε ποιο είναι αυτό το πλήθος, δηλαδή το 100%.


Αυτό εννοούσα, αλλά προφανώς δεν το διατύπωσα σωστά. :wave2:

Σχετικά με το θέμα δημοκρατία ή "δημοκρατία" ρίξτε μια ματιά εδώ (http://taxalia.blogspot.com/2010/08/blog-post_3729.html) για να ξέρουμε τι έρχεται.

Και για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας, κατά την γνώμη μου δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Τα όργανα βαράνε ήδη. (http://dexiextrem.blogspot.com/2010/08/blog-post_16.html)

Joyrider
16/08/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Αυτό εννοούσα, αλλά προφανώς δεν το διατύπωσα σωστά. :wave2:

Σχετικά με το θέμα δημοκρατία ή "δημοκρατία" ρίξτε μια ματιά εδώ (http://taxalia.blogspot.com/2010/08/blog-post_3729.html) για να ξέρουμε τι έρχεται.

Και για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας, κατά την γνώμη μου δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Τα όργανα βαράνε ήδη. (http://dexiextrem.blogspot.com/2010/08/blog-post_16.html)

Δυστυχώς ξέρουμε. Όσο για τα μεμονωμένα περιστατικά ποσός με ενδιαφέρει. Τα αφεντικά έχουν αλλάξει.

dj_spiros
16/08/2010, 19:58
και λιγα τραβηξε. επιτρεψτε μου να πω και κατι που εγινε λευκαδα. πηγε να καθισει πολιτικος σε εστιατοριο και τον κοζαρε ο σερβιτορος και του λεει ...συγνωμη ειστε στην λιστα ? λεει ο αλλος οχι δεν ειμαι σε καμια λιστα ειμαι ο ταδε βουλευτης και του λεει ο σερβιτορος....λυπαμαι δεν ειστε σε λιστα δεν καθεστε. η πλακα ειναι οτι περασαν και εκατσαν κατι ηλικιωμενοι και λεει ο βουλευταρας στον σερβιτορο...αυτοι ειναι στην λιστα ? και του απανταει ο αλλος φυσικα ειναι VIP. φυσικα ο αλλος σηκωθηκε και εφυγε. πραγματικα λυθηκα απο τα γελια.
Θεωρω οτι στις εκλογες καλο θα ηταν να μην πανε πουθενα αλλα να ξεκουμπιστουν να πανε στο διαολο.θα πανε για μαλλι και θα φυγουν κουρεμενοι.

Red Rider
16/08/2010, 21:40
Διαπόμπευση?
Τι ειναι αυτο?
Τα φραγκα εχουν φυγει εδω και καιρο στο εξωτερικο,και δεν θα αργησουν να φυγουν και οι υπευθυνοι εαν "βαρυνει" το κλιμα...
Μετα καρτ ποσταλ απο την Ελβετια και cheers Eλληνακο..

Ολα τα λεφτα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εγω γουσταρω τρελα το κλιμα τρομοκρατιας προς τους πολιτικους και καμια ψιλη η κανας κεσες γιαουρτι να παιξει δεν πειραζει καλο ειναι!

Να φοβουνται να βγουν απο τα σπιτια τους και να διασκεδαζουν μονο σε φρουρουμενα κλαμπ - ταβερβες και καφε...

Μπορει να μην φταινε ολοι αλλα μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα...

Στη τελικη εγω δεν εκλεψα, αλλα θα κληθω να πληρωσω τις κλεψιες αλλων!

οπως λοιπον εγω επομιζομαι τις μαλακιες αλλων γιατι ηξερα αλλα αδιαφορουσα, ετσι και οι "καλοι" πολιτικοι θα υποστουν το κυνηγι απο τον κοσμο γιατι μετειχαν εν γνωσει τους σε ενα σαπιο πολιτικο συστημα...τοσο απλα!

αυτες τις πολιτικα ορθες μπουρδες περι νομιμων εκλεγμενων κτλ τις αφηνω ασχολιαστες...

Η εποχη που διανυουμε ειναι η τελευταια "ανεμελη-ησυχη" της χωρας (ενεκα και της θερινης ραστωνης)...απο Σεπτεμβρη τρελο κουπι και μεγαλες κοινωνικες ανακαταταξεις - αναταραχες...γνωμη μου...και δεν κινδυνολογω, ρεαλιστης ειμαι...

υ.γ. Σημερα επεστρεψα απο ολιγοημερες διακοπες...οι φατσες μεσα στο καραβι ηταν ολα τα λεφτα..."που παμε πισω; - που γυριζουμε;"...απογνωση...

:wave2:

Υγ. πρωτη μερα -η νυχτα καλυτερα- στην δουλεια..

the who
17/08/2010, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............

Μεταλλαξη ε?

DAN_DAN
17/08/2010, 00:44
Μέχρι και τα σκυλιά (http://sibilla-gr-sibilla.blogspot.com/2010/08/blog-post_1859.html#more) θα τους πάρουν στο κυνήγι..:wacko:

chr1s_86
17/08/2010, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Τώρα, αν συνυπολογίσουμε ότι από αυτούς που ψηφίζουν πήγε και ψήφισε περίπου το 70% (για την ακρίβεια 70,92%), τότε βλέπουμε ότι έγιναν κυβέρνηση με το 31% των συνολικών ψήφων. Δεν ξέρω αν αυτό είναι μειοψηφία, αλλά σίγουρα ΔΕΝ είναι πλειοψηφία.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Εκεί που λες πάντως ότι επειδή δεν ψήφισε το 30% και άρα το κόμμα βγήκε από το 31% των συνολικών ψήφον έχεις ακόμα ένα λάθος. Αυτό που περιγράφεις είναι το 31% του συνολικού πληθυσμού που έπρεπε να ψηφίσει και όχι των ψήφων. Άρα πρέπει κάθε φορά που μιλάμε για μειο και πλειοψηφία να προσδιορίζουμε ποιο είναι αυτό το πλήθος, δηλαδή το 100%.


Γι'αυτό και εγώ λέω ότι όσοι δεν πάνε να ψηφίσουν κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό!


Αυτοί που "δεν ψηφίζουν κανένα πούστη" όπως λέει κι ο stokos, το μόνο που καταφέρνουν είναι να ανεβάζουν το ποσοστό του πούστη, είναι πολύ απλό και τόσο τρομακτικό που δεν το καταλαβαίνουν....

NikosR
17/08/2010, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Γι'αυτό και εγώ λέω ότι όσοι δεν πάνε να ψηφίσουν κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό!


Αυτοί που "δεν ψηφίζουν κανένα πούστη" όπως λέει κι ο stokos, το μόνο που καταφέρνουν είναι να ανεβάζουν το ποσοστό του πούστη, είναι πολύ απλό και τόσο τρομακτικό που δεν το καταλαβαίνουν....


+1050

Οσοι μιλάνε για τιε εκλογές κλπ κλπ, ας μας πουνε τι ακριβώς προτείνουν. Πολύ φοβάμαι πώς απλώς προτείνουν να μη ψηφίζουμε και να πηγαίνουμε για φραπέ.

Operater
17/08/2010, 04:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAN_DAN
Μέχρι και τα σκυλιά (http://sibilla-gr-sibilla.blogspot.com/2010/08/blog-post_1859.html#more) θα τους πάρουν στο κυνήγι..:wacko:

Tην απάντηση από κάτω την είδες?
Ατυχές παράδειγμα...

Cpt. Haddock
17/08/2010, 05:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Tην απάντηση από κάτω την είδες?
Ατυχές παράδειγμα...

+1050

DAN_DAN
17/08/2010, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Tην απάντηση από κάτω την είδες?
Ατυχές παράδειγμα...

Όχι, πόσταρα πριν δω την απάντηση.

Αλλά όσο οι "ποδηλάτες" συνοδεύονται από μπράβους που με την πρώτη ευκαιρία βγάζουν τα κουμπούρια τους σε κοινή θέα, εγώ είμαι με το μέρος του σκύλου.
:beer:

Cpt. Haddock
17/08/2010, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAN_DAN
Αλλά όσο οι "ποδηλάτες" συνοδεύονται από μπράβους που με την πρώτη ευκαιρία βγάζουν τα κουμπούρια τους σε κοινή θέα, εγώ είμαι με το μέρος του σκύλου. :beer:

Η δουλειά τους ειναι και μην τα βλέπεις τόσο απλοϊκά τα πράγματα :wave2:

Panopticon7
17/08/2010, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εγω γουσταρω τρελα το κλιμα τρομοκρατιας προς τους πολιτικους και καμια ψιλη η κανας κεσες γιαουρτι να παιξει δεν πειραζει καλο ειναι!

Να φοβουνται να βγουν απο τα σπιτια τους και να διασκεδαζουν μονο σε φρουρουμενα κλαμπ - ταβερβες και καφε...

Μπορει να μην φταινε ολοι αλλα μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα...

Στη τελικη εγω δεν εκλεψα, αλλα θα κληθω να πληρωσω τις κλεψιες αλλων!

οπως λοιπον εγω επομιζομαι τις μαλακιες αλλων γιατι ηξερα αλλα αδιαφορουσα, ετσι και οι "καλοι" πολιτικοι θα υποστουν το κυνηγι απο τον κοσμο γιατι μετειχαν εν γνωσει τους σε ενα σαπιο πολιτικο συστημα...τοσο απλα!

αυτες τις πολιτικα ορθες μπουρδες περι νομιμων εκλεγμενων κτλ τις αφηνω ασχολιαστες...

Η εποχη που διανυουμε ειναι η τελευταια "ανεμελη-ησυχη" της χωρας (ενεκα και της θερινης ραστωνης)...απο Σεπτεμβρη τρελο κουπι και μεγαλες κοινωνικες ανακαταταξεις - αναταραχες...γνωμη μου...και δεν κινδυνολογω, ρεαλιστης ειμαι...

υ.γ. Σημερα επεστρεψα απο ολιγοημερες διακοπες...οι φατσες μεσα στο καραβι ηταν ολα τα λεφτα..."που παμε πισω; - που γυριζουμε;"...απογνωση...

:wave2:


Πολυ σωστος.


Σε λιγο καιρο δε νομιζω οτι θα μεινει πολιτικος απο τους "κραγμενους" στην Ελλαδα.


Πραγματικα τωρα, φανταζεστε τον Ρουσοπουλο να βγει βολτα στο μοναστηρακι ?

blackrose
19/08/2010, 08:12
Τελικά μάλλον οι πολιτικοί μας πρέπει να τρώνε μόνο ντελίβερι και στις διακοπές τους...
Εκραξαν και τον Ζαγορίτη ...πελάτες ταβέρνας στη Μάνη
Aπό το "Παπατζήδες"
Τελικά μάλλον οι πολιτικοί μας πρέπει να τρώνε μόνο ντελίβερι και στις διακοπές τους...Τους βλέπει ο κόσμος και αηδιάζει ...να καταβροχθίζουν τα πανάκριβα μενού τους ενώ κατέκλεψαν και χρεοκόπησαν την χώρα ...Μετά τους Σιούφα , Κουτρουμάνη, σειρά είχε ο Ζαγορίτης Δείτε ο θέμα !
ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΑΝ "ΛΑΔΟΠΟΝΤΙΚΑ" ΧΘΕΣ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΤΙΣ "ΚΙΤΡΙΕΣ"...
"Η πληροφορία είναι καρατσεκαρισμένη. Όπως συνέβη με τις αποδοκιμασίες στον Σιούφα που πρώτοι αποκαλύψαμε έτσι και χθες το βράδυ στη...

Μεσσηνιακή Μάνη, στο χωριό της γυναίκας του τις Κιτριές, ένα πολύ όμορφο και γραφικό ψαροχώρι, ο Λευτέρης Ζαγορίτης μαζί με την σύζυγό του και μια παρέα φίλων έφαγε πολύ άγριο κράξιμο με αχαρακτήριστες εκφράσεις από παρέα φίλων που επισκέφτηκαν το χωριό και μένουν στην Αθήνα. Όλα έγιναν στις 10 το βράδυ στην ταβέρνα "Σάντοβα", όταν ένας από την παρέα παρατήρησε ότι ο Ζαγορίτης έτρωγε ψητό αστακό. Από το τραπέζι που καθόταν τον χαρακτήρισε "λαμόγιο". Σύμφωνα με πληροφορίες του Fimotro, ο Ζαγορίτης δεν απάντησε. Ο άνδρας της διπλανής παρέας επανήλθε αποκαλώντάς τον "λαδοπόντικα"! Ο Ζαγορίτης αποχώρησε διακριτικά. Και το γέλιο που έπεσε στις παρέες δεν περιγράφεται.."

http://fimotro.blogspot.com/

arazw.ara.zw
19/08/2010, 09:05
Έτσι είναι ρε παιδιά!!Αφού όλοι αυτοί δε μας σέβονται,γιατί να το κάνουμε εμείς??
Εντάξει δε τους έδειραν κιόλας,αλλά δεν είναι κακό να λέμε τα λαμόγια λαμόγια!!Έτσι τουλάχιστον να καταλάβουν οτι δεν είμαστε χαιβάνια βρε αδερφέ!!
Αλλά είδατε?Ουτε να φάνε σαν απλοί άνθρωποι δεν μπορούν.Ψητό αστακό ο ένας κύριος,ειδική παραγγελία τους ακριβότερους ψαρομεζέδες ο άλλος,μαζί με τους μπράβους,ΕΕΕΕ τι θέλανε και χαιρετούρα??Ε που να'ναι οι χίλιοι διαόλοι στη κοιλιά τους!!!!!!!!!

Εχετλαίος
19/08/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Ε που να'ναι οι χίλιοι διαόλοι στη κοιλιά τους!!!!!!!!!

Αυτό σίγουρα είναι Πεδιαδοκαστελλιανό ιδίωμα.
Γη;
:wave2:

Cpt. Haddock
19/08/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
[...] Αλλά είδατε?Ουτε να φάνε σαν απλοί άνθρωποι δεν μπορούν.Ψητό αστακό ο ένας κύριος,ειδική παραγγελία τους ακριβότερους ψαρομεζέδες ο άλλος[...]

Για μισό ρε παίδες...

Καλό το κράξιμο και δίκαιο, αλλα δηλαδή εαν παράγγελνε ρεβύθια ή μακαρόνια με ολίγη θα είμασταν ευχαριστημένοι;

Αφου μπορεί να τον πληρώσει τον αστακό ας τον φάει, χεστηκα γι' αυτό.

Μη λαϊκίζουμε σα φυλλάδες

:wave2:

arazw.ara.zw
19/08/2010, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αυτό σίγουρα είναι Πεδιαδοκαστελλιανό ιδίωμα.
Γη;
:wave2:



Δε ξέρω που πρωτοειπώθηκε,εγώ πάντως το άκουσα στα Ανώγεια που έχω καταγωγή!!

Εχετλαίος
19/08/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Δε ξέρω που πρωτοειπώθηκε,εγώ πάντως το άκουσα στα Ανώγεια που έχω καταγωγή!!

Kατεβαίνοντας ο Δίας στην Κρήτη, από ψηλά, το πρώτο που συναντά είναι τα Ανώγεια!
(Ψαραντώνης)
Υγεία κουμπάρο
:wave2:

arazw.ara.zw
19/08/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για μισό ρε παίδες...

Καλό το κράξιμο και δίκαιο, αλλα δηλαδή εαν παράγγελνε ρεβύθια ή μακαρόνια με ολίγη θα είμασταν ευχαριστημένοι;

Αφου μπορεί να τον πληρώσει τον αστακό ας τον φάει, χεστηκα γι' αυτό.

Μη λαϊκίζουμε σα φυλλάδες

:wave2:


Captain δεν έχει σημασία το άν μπορούν να το πληρώσουν,αλλά το προφίλ που παρουσιάζουν όταν βγαίνουν έξω!!!Ακόμα και με αυτά που παραγγέλνουν προσπαθούν να δείξουν οτι είναι ανώτεροι απο τους υπόλοιπους!!Και μη μου πείτε οτι δε το πιστεύουν για τους εαυτούς τους!!!

Για μένα πάντως είναι προκλητικό το να μας τα τρώνε ( εντάξει όχι μόνο αυτοί και εμείς κάνουμε τις μ@λ@κίες μας μόνοι μας), αλλά ρε φίλε μη προκαλείς κιόλας!!

arazw.ara.zw
19/08/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Kατεβαίνοντας ο Δίας στην Κρήτη, από ψηλά, το πρώτο που συναντά είναι τα Ανώγεια!
(Ψαραντώνης)
Υγεία κουμπάρο
:wave2:


Ναι αφού και η Αμάλθεια Ανωγειανή αίγα ήτανε!!!!
:lol: :rotflmao: :beer:
Γειά σου και σένα σύντεκνε!!!

Cpt. Haddock
19/08/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
Captain δεν έχει σημασία το άν μπορούν να το πληρώσουν,αλλά το προφίλ που παρουσιάζουν όταν βγαίνουν έξω!!!Ακόμα και με αυτά που παραγγέλνουν προσπαθούν να δείξουν οτι είναι ανώτεροι απο τους υπόλοιπους!!Και μη μου πείτε οτι δε το πιστεύουν για τους εαυτούς τους!!!

Για μένα πάντως είναι προκλητικό το να μας τα τρώνε ( εντάξει όχι μόνο αυτοί και εμείς κάνουμε τις μ@λ@κίες μας μόνοι μας), αλλά ρε φίλε μη προκαλείς κιόλας!!

Ρε παίδες, μην κολλάτε σε επουσιώδη. Αφου αντέχει η τσέπη του ας το παραγγείλει. Απο το να τρώει φακές στην ταβερνα για να δείξει "λαϊκο προσωπο" και να περιδρομιαζει αστακους στο σπιτι, προτιμώ να τους τρώει έξω.

:wave2:

Zid
19/08/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε παίδες, μην κολλάτε σε επουσιώδη. Αφου αντέχει η τσέπη του ας το παραγγείλει. Απο το να τρώει φακές στην ταβερνα για να δείξει "λαϊκο προσωπο" και να περιδρομιαζει αστακους στο σπιτι, προτιμώ να τους τρώει έξω.

:wave2:

ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΣΤΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΜΑΠΑ ΤΟΥ ΣΙΟΥΦΑ....


:lol:

Cpt. Haddock
19/08/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΣΤΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΜΑΠΑ ΤΟΥ ΣΙΟΥΦΑ....


:lol:

ε, γυρνα του πλάτη τοτε :rotflmao:

arazw.ara.zw
19/08/2010, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε παίδες, μην κολλάτε σε επουσιώδη. Αφου αντέχει η τσέπη του ας το παραγγείλει. Απο το να τρώει φακές στην ταβερνα για να δείξει "λαϊκο προσωπο" και να περιδρομιαζει αστακους στο σπιτι, προτιμώ να τους τρώει έξω.

:wave2:


Βρε δε παει να φάει και σκατά!!Ειλικρινά χέστηκα!!Αυτό που με ενοχλεί είναι αυτή η υπεροψία που έχουν!Οτι μπορούν να κάνουν τα πάντα επειδή είναι βουλευτές και υπουργοί.
Πείτε μου οτι λαικίζω δε με πειράζει,αλλά δε τους αντέχω πλέον!!
Αντί να κοιτάξουν πώς θα κάνουν καλό στο τόπο τους,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι από ποιά εταιρεία θα πάρουν τη μίζα , να τρώνε ψητό αστακό,και πόσες τζούλιες θα πηδ...ξει ο γιός τους!!Γιατι αυτή τη νοοτροπία ο γιός από το πατέρα τη πήρε!!Τι θα πεί φαντάρος??Εγώ??Εχώ πατέρα που γ@μ@ει και δέρνει!!Και ο γιός στα χνάρια του πατέρα βαδίζει κοκ.........
Δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή αντίδραση τελικά,αλλά τουλάχιστον είναι μια αντίδραση!!

Panopticon7
19/08/2010, 11:29
Βρε κ σκετο ψωμι να παραγγειλουν θα τους κραξω.


Οι περισσοτεροι θα επρεπε να ειναι φυλακη με τα λεφτα που εκλεψαν.

Δε γουσταρω να κυκλοφορουν καν αναμεσα μας.

Ichigo
19/08/2010, 12:07
Όσο για τον ΓΑΠ ότι και να ναι δεν παύει να είναι πρωθυπουργός εκλεγμένος με δημοκρατικές διαδικασίες. Οπότε δεν είναι μεμπτό το να κυκλοφορεί με σωματοφύλακες οι οποίοι είναι κουμπούροφόροι. Τώρα για τους υπόλοιπους ναι δεν λέω όχι στο κράξιμο...:evil:

fasma
19/08/2010, 19:12
Ασχετο:

"Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!":a013:

Οκ συνεχιστε
sorry για το σπαμαρισμα!!!

arazw.ara.zw
19/08/2010, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Ασχετο:

"Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!":a013:

Οκ συνεχιστε
sorry για το σπαμαρισμα!!!
;;;;;

fasma
20/08/2010, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
;;;;;


Καλό αυτό, μου άρεσε!!!

:beer: