PDA

View Full Version : Σκέψεις



Kalopaido3
16/08/2010, 15:46
Διαβαζοντας τα σηματα συνειδητοποιησα το εξης.. τοοοοσο καιρο ειχα συγκεκριμένα ονειρα τα οποια αφησα στην ακρη..
Επειρεασμενος απο ΑΣΧΕΤΟΥΣ, φιλους αμαξατους, συγγενεις κ λοιπους συμβιβαστηκα με την ιδεα μιας πρωτης μοτοσυκλετας, με κριτιρια ασχετα απο αυτα που σκεφτομουν αρχικα.. σκεφτηκα ανετες σελες, βαλιτσες, πιθανοτητα να γουσταρω χωμα κλπ, αφηνοντας στην ακρη το αγαπημενο μου... τις ΣΤΡΟΦΕΣ, το ονειρο για την αποκτηση μιας ss μοτοσυκλετας.

Εδω που στην επαρχεια η ss σημενει καγκουρια, τελικιασματα και σουζες, εδω που καθε βδομαδα καποιο παιδι πεθενει απο μαλακια, εδω εμαθα να γεμιζω τη τσαντα μου redbulls κ νερα, να φουλαρω ντεποζιτο να φοραω τη κραναρα μου με τα λεφτα που μαζευα ενα χρονο για να την αποκτησω να καβαλαω το διχρονακι μου κ να περνω σβαρνα τα βουνα.. να μελεταω καθε ωραια στροφη, μια και δυο κ τρεις φορες, να τις περναω μεχρι να μαθω καθε σε καθε μετρο του δρομου τι προσφιση βρισκω, και να συνεχιζω ΜΟNΟ οταν στριψω με το 100% μου. Δε ξερω γιατι εχω φαει τετοιο κολλημα, δε με νιαζει κιολας, την καταβρισκω παντος. Εχω μαθει να αφουγκραζομαι αν παει να παιχτει μαλακια με αυτοκινητα, ΠΟΤΕ δε στριβω πριν βεβαιωθω οτι ειμαι ολομοναχος εκει περα, ΠΟΤΕ δε προσπερναω τυφλα ΠΟΤΕ δεν εχω θεσει σε κινδυνο καποιον τριτο, ΠΟΤΕ δεν εκανα οτιδηποτε ειναι περα απο τα ορια μου..

Στο μυαλο μου παντα εχω τα αγαπημενα μου προσωπα και η επιθυμια μου να ειμαι κοντα τους υγειης με κανει να εχω το μυαλο μου στο κεφαλι μου, αγαπω τη ζωη μου πολυ περισσοτερο απο την οδηγηση.
Παρολα αυτα, οι "συμβουλες" απο δω κ κει με εκαναν να κοιταξω αλλου..
Σημασια εχει οτι ξαναβρηκα τον εαφτο μου, δεν ειναι εγωιστικο, ειναι λογικο πιστευω.
Απλα ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας..
Ισως να με νιωσετε, τουλαχιστον εσεις εχετε περασει καποια επιπεδα πανω απο τα σμαρτακια με τον ηχο και τα κριπτον.

:beer:

Kalopaido3
16/08/2010, 16:04
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1840503#post1840503

αν εχετε ορεξη ριξτε μια βοηθεια :D

-moderator μη με μισισεις :wacko:

Panopticon7
16/08/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalopaido3
Εχω μαθει να αφουγκραζομαι αν παει να παιχτει μαλακια με αυτοκινητα, ΠΟΤΕ δε στριβω πριν βεβαιωθω οτι ειμαι ολομοναχος εκει περα, ΠΟΤΕ δε προσπερναω τυφλα ΠΟΤΕ δεν εχω θεσει σε κινδυνο καποιον τριτο, ΠΟΤΕ δεν εκανα οτιδηποτε ειναι περα απο τα ορια μου..

Στο μυαλο μου παντα εχω τα αγαπημενα μου προσωπα και η επιθυμια μου να ειμαι κοντα τους υγειης με κανει να εχω το μυαλο μου στο κεφαλι μου, αγαπω τη ζωη μου πολυ περισσοτερο απο την οδηγηση.

:beer:

Αυτα μας τα παν κ αλλοι... Μη ρωτησεις που ειναι τωρα.



Υγ. Οσο για την προσφυση, πριν την βρεις... Μαθε να την γραφεις σωστα.

daz
16/08/2010, 17:46
Μη τον αποπαίρνεις ρε πανοπτικέ. Και τι έγινε αν μας τα είπαν κι άλλοι?

Panopticon7
16/08/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μη τον αποπαίρνεις ρε πανοπτικέ. Και τι έγινε αν μας τα είπαν κι άλλοι?


E... Ετσι οπως τα λεει... αυτοι που σκοτωνονται εχουν βαρεθει την ζωη τους, δεν προσεχουν κ δεν εχουν αγαπημενα προσωπα.

Μαθε αγαπητε νεε οδηγε οτι υπαρχουν 2 κατηγοριες αναβατων, αυτοι που επεσαν κ αυτοι που θα πεσουν.

Οχι μια φορα, ξανα κ ξανα.
Το θεμα δεν ειναι "ΑΝ" θα πεσεις, αλλα "ΠΩΣ" θα πεσεις.

Joyrider
16/08/2010, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7

Το θεμα δεν ειναι "ΑΝ" θα πεσεις, αλλα "ΠΩΣ" θα πεσεις.

Και φυσικά να ξανασηκωθείς. Το κυριότερο.

Kalopaido3
16/08/2010, 19:25
Ευχαριστω Πανοπτικε για τη διορθωση, δε φημίζομαι για την ορθογραφια μου, δε μου εμαθε κ κανεις πως γραφεται η προσφυση.
Παρολλα αυτα δε καταλαβενω το σκεπτικο σου, πιστευω οτι αν εχεις θεσει υψηλα standards στη ζωη σου και εχεις στοχους, δε θα αφησεις τον εαφτο σου να παρεκτραπει κ να παθεις κακο.
Ωραιες οι μοτο αλλα η ζωη πανω απ΄ολα.
Τωρα, τυχαινει να ξερω πανω απο 3 παλικαρια που εφυγαν ακρανοτοι ολοχεστοι απο τα ξυδια μεσα στη πολη.
Επετρεψε μου να πιστευω οτι δεν εκτιμουσαν τη ζωη τους.
Να αναπαυθουνε εκει ψηλα που ειναι τωρα αγγελοι μαζι με εναν φιλο μου κ ας μας προσεχουν.
Καλο θα ηταν πριν παριστανεις το λεξικο και πουλας υφος σε πιτσιρικα, να βαλεις το μυαλο σου να σκεφτει καποιο επιχειρημα ή να κανεις χαβαλε. Καλοδεχουμενος :beer:

Panopticon7
16/08/2010, 19:45
Ουτε εγω φημιζομαι για την ορθογραφια μου, επιχειρημα δεν χρειαζεται να βρω, οταν θα ασχοληθεις με το θεμα θα βλεπεις μονος σου τι εγραφες κ θα γελας.



Υγ. Το οτι την εγραψες χωρις να σου την μαθει καποιος δε μας πειραζει,
το οτι θα την "ψαξεις".... στον δρομο με τρομαζει !

(καλα οταν θυμαμαι κ το 100% που εγραψες ποιο πισω... τοτε ανατριχιαζω :sad: )

Kalopaido3
16/08/2010, 20:03
Μα κρυβεσε πισω απο το δαχτυλο σου.
Το εχεις κανει! ΚΑΙ εσυ.
Οπως κ οι περισσοτεροι εδω. Ειναι γλυκο το γκαζι και το ξερεις. Οπως κ γω ξερω οτι δεν ειμαι καλος οδηγος. Θελω πολλααα χιλιομετρα για να το πω αυτο. Παρολλα αυτα οδηγω ΠΑΠΙ. Και φυσικα ΔΕΝ εχω τη διαθεση να λιωσω τη μηχανη που θα παρω, να ΜΑΘΩ θελω. Οδηγω 5 χρονια μεν, αλλα ουτε μια φορα προκαλεσα το παραμικρο. Θα ακουστει μελο, αλλα αν εχεις ακουστα απο ηρακλειο, πιτσιρικακι οταν ειμουν βρεθηκα μπροστα σε γνωστο ατυχημα με κεφαλι κομενο στα 2 μετρα μπροστα μου. Εχω ανατριχιασει κ εχω φρικαρει με γνωστους. Επελεξα να μη κυκλοφορω στη πολη με το μηχανακι. Λεφτα για πιστες κλπ ΔΕΝ εχω.
Θελω να μετακινουμε με μηχανη γιατι τις αγαπαω και τις μηχανες. Τι θα επρεπε να πω? οτι θα πηγενω κυριλε στα ορεινα? Ουτε γαμιοντας θα πηγενω αλλα ουτε και χαλαρα, θελω να ευχαριστηθω οδηγηση, κατι που το ονειρευομουν απο πολυ παλια. Ευχαριστω για το ενδιαφερον :) Απλως ηθελα μια συμβουλη κ εμπιστευομαι περισσοτερο εσας ολους παρα τον οποιοδηποτε που δε καβαλαει.

idomeneas
16/08/2010, 20:14
μην μασάς φιλαράκι,
να το πάρεις το ss και να του πιεις το άιμα...
να προσέχεις μόνο...
και να θυμάσε προχώρα βήμα βήμα...
μην βιάζεσε, αν μπορείς να βγάλεις και κάνα σχολείο καλό θα σου κάνει...
Από Ηράκλειο ήμαστε αρκετοί,
μόλις την πάρεις έλα μια Κυριακή να τα πούμε από κοντά Μπαλί μεριά...
Καλές βόλτες :beer:

Kalopaido3
16/08/2010, 20:20
Αμεεε.. κ με πολυ σπεσιαλ παρεα :winka: :winka: :winka: :winka: :winka:
Αλλα οχι με τη μηχανη, για να πιουμε κ ρακακια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
:wave2: