PDA

View Full Version : africa desert racer.....η αρχη.......



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7

VALES
24/08/2010, 13:47
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[B]ωραίο το κολαρακι,,,,εγω το θελω λιγο πεταχτουτσικο...σαν 18 άχρονης κατι ρε παιδι μου!







Ημερολογιακά... τέτοιον έχετε. Ακριβώς. :smokin:

LARISEOS
24/08/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
πιο πισω το φτερο δηλαδη?σαν πελεκανος θα γγινει!!!!:D α η motosport οταν φαει ζορι απο γκαζι πυρωνει!!!!!:evil: δουλευει καλα ομως.......190 + μουβγαλε κιειχε κιαλλο!!!!!:D


ti einai re kai purwnei
?


ktm?


afrika pires oxi ψησταρια!! για τσεκαρε λιγο την εξατμισει εχει τπτ μεσα???

LARISEOS
24/08/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[B]ωραίο το κολαρακι,,,,εγω το θελω λιγο πεταχτουτσικο...σαν 18 άχρονης κατι ρε παιδι μου!







Ημερολογιακά... τέτοιον έχετε. Ακριβώς. :smokin:

ακόμα δεν πιάσανε τα κρυα............και αρχίσαμε ε???

nemes74
24/08/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ωραίο το κολαρακι,,,,εγω το θελω λιγο πεταχτουτσικο...σαν 18 άχρονης κατι ρε παιδι μου!

λοιπον η εξάτμιση τι σκατα εχει απο τσίρκο με φωτιές πέρασε? ολο κωλαρακια εχεις εσυ στο μυαλο σου ε?????:evil: :a05:

nemes74
24/08/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ti einai re kai purwnei
?


ktm?


afrika pires oxi ψησταρια!! για τσεκαρε λιγο την εξατμισει εχει τπτ μεσα??? σαν τι ναχει......σοσα μηχανακια ειχα τετοιο μπουρι,τετοιο χρωμα επερνε......:smokin:

nemes74
24/08/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ακόμα δεν πιάσανε τα κρυα............και αρχίσαμε ε??? φανταζομαι......που να σφιξουν κιολας...................:a22:

SVX
24/08/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
το βρηκατε????αντε να σας το πω!!!το πισω φτερακι!!!!ελεγα για το acerbis αλλα τζιφος......δεν χωρουσε κει μεσα ουτε με σφερες!!!!ο κυρος γραναζης ομως βρηκε τη λυση!!!το μαμα φτερο κομενο μ τροχο ετσι ωστε να χωρεσει μονο η προεκταση και το φαναρακι του acerbis!!!!και..............................:eek:


:a10:Afri_Ca_nnibal TWin.!!! :a01:

Jason_ch
28/08/2010, 13:23
Ηντάνε, 4 μέρες χωρίς φωτογραφία?????

VALES
28/08/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ακόμα δεν πιάσανε τα κρυα............και αρχίσαμε ε???




:lol:

@nemes74 : Αν χρειαστείς βοήθεια βάλε μια φωνή. Θα σου στείλει ο Μανουέλ το γιο του και σ΄ένα Σαβ/ακο θα είναι έτοιμο.
:smilea:

Βάλε φωτό και πάρ΄το λίγο πιο ζεστά. :beer:

nemes74
28/08/2010, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason_ch
Ηντάνε, 4 μέρες χωρίς φωτογραφία????? dont worry guys τα προτζεκτ δε σταματανε ετσι αποτομα!!!!:winka: απο δευτερα που θα δειτε την υπερκατασκευη της βασης οργανων που φτιαχτηκε για να στηριξει και το φαιρινγκ,θα καταλαβετε.............1 μερα δουλειας μονο γιαυτο!!σημερα!!!:D φωτο......απο δευτερα!!!!δεν ξεχνω...............:nono:

nemes74
28/08/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:lol:

@nemes74 : Αν χρειαστείς βοήθεια βάλε μια φωνή. Θα σου στείλει ο Μανουέλ το γιο του και σ΄ένα Σαβ/ακο θα είναι έτοιμο.
:smilea:

Βάλε φωτό και πάρ΄το λίγο πιο ζεστά. :beer: πιο ζεστα..........μαλλον δε γινεται...........μη ξεχνας την πολλυ βασικη παραμετρο.......δεν δουλευω στην αυλη του σπιτιου μου με φραπεδακι και ραδιοφωνακι αλλα σε χωρο 12χλμ μακρυα!!!αν βαλεις οτι δουλευω καιτις 8ωρες της κανονικης μου δουλεις τετοιο πηγενε ελα δεν το κανεις για να δουλεψεις εκει κανα διωρακι αλλα τουλαχιστον 5ωρο-6ωρο.......:( οποτε τωρα που τελειωσε η αδεια.....δεν εχω αυτη την ευχερια για καθε μερα.....μονο οταν εχω βολικη βαρδια που θα μου αφησει αρκετες ωρες ελευθερες.........για ενα σαβατοκυριακο που λες............οχι απλα ουτε με σφερες!!!ουτε με κανονια!!!!!:rotflmao: :lol:

nemes74
07/09/2010, 13:42
hello!!!!!!i m back!!!!τι νομισατε......τα παρατησαμε???λαθος!!!!!η δουλεια συνεχιζεται με εντατικους ρυθμους ακομα και τωρα στα ενδιαμεσα των ωραριων και παμε πολυ καλα......δεν τελειωσαμε βεβαια αλλα καναμε καποια προοδο!!!!δεν μπορουσα και 5 μερες να μπω στο σαιτ ρε παιδια!!!:bigcry: τι ακριβως εγινε?απο σημερα κανονικα ομως......οριστε λοιπον τι εγινε υτες τις μερες......η μιkρουλα εκεινη βαση για τα οργανα φυσικα δεν εφτανε για να στηριξει τα παντα.....αρα....μεγαλωσε κιεγινε σκαλωσια ολοκληρη που πλεον επαρκει......επρεπε ομως να γινουν και μικρα μεταλικα τιραντακια εσωθεν του φερινγκ μονομα κολλημενα πανω σε αυτο με πολυεστρα,που θακαναν ευκολο το βαλε βγαλε της μασκας...... συνολο...............1 ολοκληρη μερα δουλειας γιαυτο!!!!παει το ρεπο μας...................... :bigcry: το αποτελεσμα ομως......δικαιωνει την προσπαθεια!!!!!κοιταξτε τα κοματια μετα απο αειρα βαλε βγαλε ωστε να μπουν στην θεση που θαχουν πλεον για παντα αλλα και ναναι συμετρικα επανω απο οποια πλευρα κιαν τα κοιταξει κανεις................:beer:


208580

nemes74
07/09/2010, 13:43
:cool: αρχιζει πλεον να παιρνει μορφη πιο συγκεκριμενη...................:eek:


208581

LARISEOS
07/09/2010, 13:45
σιγα σιγα .....και θα γίνει κουκλα!!!

nemes74
07/09/2010, 13:50
παρτε και μια απο την προσοψη ν δειτε τι εχει γινει εκει!!!!τις θηκες δεξια αριστερα τις προσεξατε???:eek: δυο μερες δουλεια μονο γιαυτες που ακμα δεν εχουν παρει το οριστικο τους σχημα,και ακομα δεν ειμαι σιγουρος σαν τι θα χρησιοποιηθουν!!!!!!!!!!!!!!!μπορει και σαν εισαγωγες αερα που θα οδηγουν στο φιλτροκουτι!!!ειδωμεν....ειναι ομορφες παντως....και δυσκολες οι ατιμες!!!!!:a018: φανταστειτε οτι τριβειο εκει μεσα δεν χωραει οποτε τριψιμο.............με το χερακι και διπλωμενο γυαλοχαρτο!!!!!;) κιακομα η μουρη εχει φτασει στο μισο της τελικης της κατεργασιας.............δηλαδη.............φεξε μου και γλυστρησα!!!!δεν μασαμε ομως!!!!!!πηρε καιμια αγριαδα που δεν διεθετε πριν!!!!:a017: :a66:


208583

nemes74
07/09/2010, 13:55
παραλληλα μολλα αυτα συνεχιζονταν και η δουλεια στα υπολοιπα κοματια π.χ στα πισω καπακια τα οποια μικρυναν και κοντυναν σε σχεση με τα μαμα......μετα λοιπον απο απειρα στοκαρισματα τριψιματα ασταρωματα κα παλι τριψιματα αρχισαν πιστευω να μοιαζουν με κατεργασμενα πλαστικα σχεδον ετομα για βαψιμο................:rolleyes: απο εδω και πισω σχεδον φτανουμε στο τελος...............το αριστερο....................


208584

nemes74
07/09/2010, 13:56
και το δεξι..................:winka: ειναι πλεον σχεδον ετοιμα......


208585

nemes74
07/09/2010, 14:07
για να καταλαβετε τι δυσκολιες μπορουν να προκυψουν κατα τη διαρκεια της δουλειας δειτε νταλγκα που μας ανοιξε το ασταρι,μετα απο ενα σκουπισμα του καπακιου με βρεγμενο πανι για να φυγει η πολυ σκονη!!!μπιμπικιασε!!!!σαν ναπαθε παραμαγουλες!!!!μεγενθυνετε την φωτο για να το τσεκαρετε......τι συνεβη σενα πρωην τελειωμενο καπακι!!!!ξανα μανα τριψιμο και ασταρωμα.............:a018:


208587

lspiros
07/09/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
για να καταλαβετε τι δυσκολιες μπορουν να προκυψουν κατα τη διαρκεια της δουλειας δειτε νταλγκα που μας ανοιξε το ασταρι,μετα απο ενα σκουπισμα του καπακιου με βρεγμενο πανι για να φυγει η πολυ σκονη!!!μπιμπικιασε!!!!σαν ναπαθε παραμαγουλες!!!!μεγενθυνετε την φωτο για να το τσεκαρετε......τι συνεβη σενα πρωην τελειωμενο καπακι!!!!ξανα μανα τριψιμο και ασταρωμα.............:a018:

πολυ ωραιο θα γινει ρε μαν....

πολυ σπαστικα αυτα τα πισωγυρισματα σε καταλαβαινω απολυτα:mad:

τις σκονες απο τα σχεδον ετοιμα κοματια σου να τις σκουπιζεις με χαρτι και body antisil αλλες εταιρειες το ονομαζουν προετοιμασια βαφης.και λιγο πριν το βαψιμο ενα κηροπανο:wave2:

nemes74
07/09/2010, 14:20
αυτη ειναι ομως και η γοητεια της δουλειας σενα προτζεκτ...........μετα την αρχικη αγανακτηση ξανατριφτηκε και πηρε τη μορφη των πιο πανω φωτογραφιων...........αυτα τα μπρος πισω τρωνε χρονο ομως......δεν πειραζει....συνεχεια λοιπον απο αυριο που εχουμε ολη τη μερα διαθεσιμη.......:a016: :a46: και μαλον και τη μεθεπομενη!!!!!!!!!:a01: :a30:

nemes74
07/09/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
πολυ ωραιο θα γινει ρε μαν....

πολυ σπαστικα αυτα τα πισωγυρισματα σε καταλαβαινω απολυτα:mad:

τις σκονες απο τα σχεδον ετοιμα κοματια σου να τις σκουπιζεις με χαρτι και body antisil αλλες εταιρειες το ονομαζουν προετοιμασια βαφης.και λιγο πριν το βαψιμο ενα κηροπανο:wave2: για να σου πω την αληθεια............αυτα τα δυο που λες πρωτη φορα τακου.............κηροπανο..........?τι ακριβως κανει.......?:eek:

lspiros
07/09/2010, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
για να σου πω την αληθεια............αυτα τα δυο που λες πρωτη φορα τακου.............κηροπανο..........?τι ακριβως κανει.......?:eek:

body antisil:ο εχθρος του βαφεα ειναι οι λαδιλες και ακομα χειροτερα η σιλικονη.το υλικο αυτο διασφαλιζει την απουσια τους και ειναι αδρανες προς το ασταρι.
κηροπανο:καμια σχεση με το μουνοπ@νο:lol: ειναι οτι λεει η λεξη ενα πανακι εμποτισμενο με κερι που περναμε πριν τη βαφη.στο κερι πανω κολανε ολες οι σκονες και τα μπιμπικακια για να μην εχεις περιπετειες στο βαψιμο.και αυτο αδρανες προς το ασταρι...:wave2:

jimmis5
07/09/2010, 21:09
Σωστος ο σπυρος προσθετο για τις μεταλλικες επιφανειες καθαρισμα με χαρτι ποτισμενο με δυαλιτικο νιτρου οτι βρωμιες λαδιες κτλ φευγουν και ετσι γλυτωνουμε τις διπλες δουλειες.
Νεμες θα γινει κουκλαααααα

SVX
07/09/2010, 22:06
:a32:



:beer: :beer: :beer: :beer:

Βαρβατιλα ...... Survival Machine:cool:

nemes74
08/09/2010, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Σωστος ο σπυρος προσθετο για τις μεταλλικες επιφανειες καθαρισμα με χαρτι ποτισμενο με δυαλιτικο νιτρου οτι βρωμιες λαδιες κτλ φευγουν και ετσι γλυτωνουμε τις διπλες δουλειες.
Νεμες θα γινει κουκλαααααα ευχαριστω και τους δυο!!!!εμ παιδες δεν μπορουμε να τα ξερουμε και ολα.........δουλευουμε πολυ παραδοσιακες μεθοδους και υλικα!!!:winka: :beer: :wave2:

nemes74
08/09/2010, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
body antisil:ο εχθρος του βαφεα ειναι οι λαδιλες και ακομα χειροτερα η σιλικονη.το υλικο αυτο διασφαλιζει την απουσια τους και ειναι αδρανες προς το ασταρι.
κηροπανο:καμια σχεση με το:lol: ειναι οτι λεει η λεξη ενα πανακι εμποτισμενο με κερι που περναμε πριν τη βαφη.στο κερι πανω κολανε ολες οι σκονες και τα μπιμπικακια για να μην εχεις περιπετειες στο βαψιμο.και αυτο αδρανες προς το ασταρι...:wave2: μουνοπ@νο........αυτο ηταν πολλυ καλο.........νασαι καλα!!!!!!!!:bigcry: :rotflmao: :a5: :a20:

DimChios
08/09/2010, 09:35
:look: :look: :look:


:a014: :a014:

virus
08/09/2010, 12:13
σε παρακολουθω απο την αρχη με μπολικο ενδιαφερον!!!! καθοτι κι εγω κατοχος αφρικα!!!

μην μασας προχωρα οπως σαρεσει καλυτερα!!!

θα γινει πολυ ωραια!!!!!

μετα να παιρνει σειρα κι ο λαρισεος :D

:beer: :beer: :beer:

castor
08/09/2010, 13:18
:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

VIDAS
08/09/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
σε παρακολουθω απο την αρχη με μπολικο ενδιαφερον!!!! καθοτι κι εγω κατοχος αφρικα!!!

μην μασας προχωρα οπως σαρεσει καλυτερα!!!

θα γινει πολυ ωραια!!!!!
:beer: :beer: :beer:

Αντε Γιαννη και στη δικια σου !


Εσυ με τον Χρηστο παρεα θα φτιαχνατε ενα πολυ μαχιμο ΑΤ :beer:

nemes74
08/09/2010, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
σε παρακολουθω απο την αρχη με μπολικο ενδιαφερον!!!! καθοτι κι εγω κατοχος αφρικα!!!

μην μασας προχωρα οπως σαρεσει καλυτερα!!!

θα γινει πολυ ωραια!!!!!

μετα να παιρνει σειρα κι ο λαρισεος :D

:beer: :beer: :beer: χεχε..........................και το ωραιο πιο ειναι..............αμα φτιαχτει το πρωτο.......................τα επομενα μπορουν να γινουν........λιιιιιιιιιιιιιιιιγο πιο ευκολα!!!!!:a2: :a30: :a09:

miscelano
08/09/2010, 19:55
εμμμμ....χμμμμμμ ειμαι κι εγω στη σειρα ετσι....2ος!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

nemes74
09/09/2010, 18:47
και ναι...........συνεχιζουμε!!!η μασκα συνεχιζει νατελειοποιηται αλλα δεν μας κανει την χαρη και τοσο ευκολα!!!:mad: οι πολλες γωνιες που εχουν επιλεγει για το σχημα της μας δυσκολευουν αφνταστα!!!!:sick: δειτε ενα πλανο που δειχνει του λογου το αληθες..................


209023

nemes74
09/09/2010, 18:54
απαραιτητη εδω και πολυτιμη η βοηθεια του ασταριου που με το γκρι χρωμα του κλεινει τα μικρα κενα και επισημαινει τις αστοχιες του σχηματος σε γωνιες καικαμπυλες που επιθυμουμε......κιομως μπορει νναιη τριτη η τεαταρτη επιστρωση κιομως ακομα δεν εχι επιτευχθει η ακριβεια του σχηματος που θελουμε!!!!ο νοων νοειτω γιατι αργει πλεον η ολη διαδικασια..................:( κιεχουμε κιεκδρομη 25-26 του μηνα!!!μαλλον με τα κοματια ασταρωμενα θα το τρεξω το μηχανακι!!!!δειτε και τις θηκες-αεραγωγους που σιγα σιγα αποκτουν το σχημα τους..................;)


209036

nemes74
09/09/2010, 18:56
:cool:


209039

nemes74
09/09/2010, 19:00
μεσα σολη την κουραση και την απελπισια ομως εχω λογο σημερα ναμαι επιτελους ευτυχισμενος!!!!:a2: :a30: αυα ειναι τα πισω πλαινα καπακια που μετα απο απειρες στρωσεις κιεπιστρωσεις στοκου και ασταριου και μπολικο τριψιμο ειναι επιτελους τελειωμενα!!μου μοιαζουν ετοιμα πια για βαψιμο..............βουαλα!!!!!:a01: :a30:


209045

nemes74
09/09/2010, 19:00
:sun:


209047

nemes74
09/09/2010, 19:03
ακομα και το αταρι εχι τριφτι για να παρει αυτη την σατινε και γυαλιστερη οψη του αρικα με 320 και κατοπιν εως καιι με 800αρι γυαλοχαρτο......σποραδικα κι που το ασταρι εμφανιζει μπιμπικακια τα οποια με πολυ απαλο τριψιμο καθονται και λειαινουν!!!


209050

nemes74
09/09/2010, 19:05
αν αυριο εχω τη μερα διαθεσιμη θα ασχοληθω εκτενως με τη μασκα αυτη τη φορα γιατι μας εχει σπασει τα ουμπαλα!!!:a11: :a21: ετσι ευελπιστω.........χαιρετω για την ωρα παιδες!!!!:wave2:

nemes74
09/09/2010, 19:15
:cool:

LARISEOS
09/09/2010, 20:58
:beer: :beer:

nemes74
11/09/2010, 14:57
σημερα αν και με λιγοτερες ωρες διαθεσιμες καναμε κατι ακομα καλυτερο με τη μασκα............απειρα ασταρωματα κιαρχιζει πλεον να διαμορφωνει τις σωστες γωνιες.........δειτε καιτους αεραγωγους!!!αρχιζει το γεμισμα του σχηματος τους κιαρχιζουν επιτελους να μοιααζουν μεταξυ τους..........:D δυσκολη δουλεια διαλεξα μου φενεται...................:evil:


209337

nemes74
11/09/2010, 14:58
κιομως ακομα υπαρχουν μικροατελειες.........μικροτρυπιτσες.................μεγενθυνετ ε φωτο..................:mad:


209338

nemes74
11/09/2010, 15:00
που θα πανε ομως...........θα τις εξαφανισω!!!!δουλεια απο δευτερατωρα και πιστευω μεστη βδομαδα ναχουμε τελειωσει με τη μασκα!!!!:winka:


209340

sv9cvk
11/09/2010, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
μεσα σολη την κουραση και την απελπισια ομως εχω λογο σημερα ναμαι επιτελους ευτυχισμενος!!!!:a2: :a30: αυα ειναι τα πισω πλαινα καπακια που μετα απο απειρες στρωσεις κιεπιστρωσεις στοκου και ασταριου και μπολικο τριψιμο ειναι επιτελους τελειωμενα!!μου μοιαζουν ετοιμα πια για βαψιμο..............βουαλα!!!!!:a01: :a30:

Φοβερα εχουν γινει σαν εργοστασιακα!!!
:beer: :beer: :beer:

John Steed
11/09/2010, 19:27
Στις τελευταίες φωτογραφίες φαίνεται ο κόπος σου και η πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει!

Πολύ ξεχωριστή μάσκα! :beer: :beer:

nemes74
13/09/2010, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Στις τελευταίες φωτογραφίες φαίνεται ο κόπος σου και η πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει!

Πολύ ξεχωριστή μάσκα! :beer: :beer: νασαι καλα αλλα ακομα εχει πραμα για τριψιμο.........κιο θεος βοηθος!!!!:a014: :a024:

John Steed
13/09/2010, 17:34
Εδώ είμαστε εμείς... Και περιμένουμε!:a014: :a014:



:wave2:

nemes74
13/09/2010, 18:16
τελικα δουλεια......απο αυριο παιδια!!!σορρυ αλλα...το πρωινο ηταν αδυσωπητο..............6.00 ξυπνημα..........δεν σου αφηνει και πολλυ κουραγιο για την υπολοιπη μερα............τωρα ομως................3 μερες πλεον διαθεσιμες!!!!!!!!:beer: :a2: :a30:

LARISEOS
14/09/2010, 18:20
doing!


209892

Λευκάδιος
14/09/2010, 18:21
καλο κουραγιο nemes και το αποτελεσμα σιγουρα θα σε δικαιωσει
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
doing! προχωρα στο παρασυνθημα

LARISEOS
14/09/2010, 18:25
boing!

εχει ωραιες ιδεες ,,,,οπως το πίσω καπάκι, ωραία ιδέα, ςραιο τελείωμα!!!!

περνω ιδεες για το δικο μου!

αρε nemes τι εχεις να παθεις!

avlihos
14/09/2010, 18:59
:a19: :a014: :a014: :a014:

virus
14/09/2010, 19:09
το πρωτο που προσεξα ειναι η σελλα. ετσι λεπτη που ειναι :smokin:

LARISEOS
14/09/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
το πρωτο που προσεξα ειναι η σελλα. ετσι λεπτη που ειναι :smokin:

photosopia ειναι ....λογικα.!

βασικα δες την φοτο και προσπάθησε να φανταστείς τον εαυτο σου όρθιο!

nemes74
14/09/2010, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
doing! ωχ αμαν!!!!!!!!!!τιντουο????τι υβριδιο βρηκες ρε φιλε????//αποπου το ξετρυπωσες αυτο??:eyepop: :hypnotize

nemes74
14/09/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
καλο κουραγιο nemes και το αποτελεσμα σιγουρα θα σε δικαιωσει προχωρα στο παρασυνθημα ευχαριστω ρε παιδια για την ψυχολογικη υποστηριξη!!!την χρειαζομαι οντως..........μα δε παιζοναι ρε παιδια στη δουλεια μας!!!1διπλοβαρδια σημερα,πρωινος και βραδυνος λογω εκθεσης,και πιθανως και μεθαυριο!!!:hypnotize :uplate: ε που να βγαλω δουλεια γαμωτο μετα!!!!:mad: ταχω παρει ασχημα!!!!:a011: :a015: :a016: :a016: :a018: και που εβγαλα σημερα κανα 5ωρο δουλιτσα θαυμα ηταν!!!!τελικα red bull!!!!!οντως............δινει φτεερραααααα......................!!!!!!!!!!!:a30: :a09:

nemes74
14/09/2010, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
boing!

εχει ωραιες ιδεες ,,,,οπως το πίσω καπάκι, ωραία ιδέα, ςραιο τελείωμα!!!!

περνω ιδεες για το δικο μου!

αρε nemes τι εχεις να παθεις! περνε περνε ιδεες εσυ....................οταν θαρθει η λυπητερη να σε δω που θα τρεχεις μετα...............:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer: οντς εχει καλα στοιχεια αλλα θα τολεγα περισσοτερο...............cbr-οποιημενο βαραντερο!!!!!!!!!:hypnotize

virus
14/09/2010, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
photosopia ειναι ....λογικα.!

βασικα δες την φοτο και προσπάθησε να φανταστείς τον εαυτο σου όρθιο!



εμενα ορθιο :bigcry: :bigcry: :bigcry: μολις με φανταστηκα και μου βγηκε ο καφες απο την μυτη :rotflmao: :rotflmao:

εχει ομως καλες ιδεες!!!!!

ας μην χαλαμε το θρεντακι του φιλου μας!!!! προχωραααααα κανεις πολυ καλη δουλεια!!! κι εχεις αρχισει να συμορφωνεσαι με το θεμα φωτος :D

SpyrosAfricaner
14/09/2010, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
doing! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teeeeeeeeeeeeeras....!!!!!

ego_o_idios
14/09/2010, 22:41
oreo 8a gini san tin vougiouklaki meta to lifting...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nemes74
15/09/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
oreo 8a gini san tin vougiouklaki meta to lifting...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ε,οπως και να το δεις............εγινε γκομεναρα μετα!!!!!!!!!:beer: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

dmf
15/09/2010, 14:41
Το σχεδιο της μασκας το εχεις αντιγραψει απο καπου ή ηταν δικια σου εμπνευση;
Γιατι δεν ξερω κατα ποσο αυτοι οι αεραγωγοι θα δημιουργουν στροβιλους ή οχι.
Κατα τα αλλα εμφανισιακα ειναι γαμ@το :a20:


(απο πλεξιγκλας ειναι; )

nemes74
15/09/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Το σχεδιο της μασκας το εχεις αντιγραψει απο καπου ή ηταν δικια σου εμπνευση;
Γιατι δεν ξερω κατα ποσο αυτοι οι αεραγωγοι θα δημιουργουν στροβιλους ή οχι.
Κατα τα αλλα εμφανισιακα ειναι γαμ@το :a20:


(απο πλεξιγκλας ειναι; ) ναι...ναι.....εχει αντιγραφει απο καπου το σχεδιο αλλα δε λεω.........τοκραταω μυστικο!!!!για ναχει σασπενς!!!!:lol: :D :lol: θα το δειτε ολοκληρωμενο και θα καταλαβετε απο που ηρθε η εμνευση!!!μπα οι αεραγωγοι εχουν δοκιμαστει και σε αλλο μηχανακι και νο προβλεμ!!!ασε που μπορει τελικα να γινουν και θηκες για δυο μικρα προτζεκτορακια!!!θα δειξει...........πλεξιγλας..........???/καμια σχεση.....πολυεστερας ειναι τελειως αλλο πραγμα και πολυς στοκος τριμενος απειρες φορες!!!!γιαυτο αργεικαι τοσο για να γινει!!!!:cool: :D

Jason_ch
16/09/2010, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
doing!

AN H HONDA ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΕΙ AFRICA TWIN,
Θα ξεκολλήσω τα αυτοκόλλητα απο το δικό μου και θα και φτιάξω άλλα: "Paprika Twin"
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

nemes74
16/09/2010, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jason_ch
AN H HONDA ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΕΙ AFRICA TWIN,
Θα ξεκολλήσω τα αυτοκόλλητα απο το δικό μου και θα και φτιάξω άλλα: "Paprika Twin"
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: κρυφα αλλα συμφωνω κιεγω............υβρις.................!!!!!!!!!!!!!!αμαρτημα εσχατο......!!!!!!:hypnotize :look: :bawl:

nemes74
17/09/2010, 07:47
σημερα πλεον θα καταπιαστουμε παλι με το εργο μας!!!υπομονετικα περιμενουμε το σχολασμα απτην κανονικη μας δουλεια,στη 1.00....africα σουρχομαι....!!!:beer:

miscelano
17/09/2010, 09:53
τι τοσο αργα σχολας???:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nemes74
17/09/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
τι τοσο αργα σχολας???:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ναι φιλε μου.....αν ξυπνας ομως 6.00 κιοδηγας 6ωρες μηχανη με συνεπιβατη.......ειναι αργα!!!κιαν εχεις κιεξτρα μια βραδινη βαρδια 1-7.00............με μια απο τα ιδια..........ε τοτε χεστα!!!!:hypnotize :a4: που να κανουμε αλλη δουλεια μετα...........:sad: :confused:

aris_n
17/09/2010, 19:38
Πατέρας των Θεών και εσύ;:confused:

nemes74
17/09/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
Πατέρας των Θεών και εσύ;:confused: μαγος εισαι????:cool: :a23:

aris_n
17/09/2010, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
μαγος εισαι????:cool: :a23:

:D

Όταν τελειώσεις την πολύ ωραία ανακατασκευή, την οποία παρακολουθώ τακτικά, γράψε και καμία κριτική για το πως σου φαίνεται το Vstrom. Αν καβαλάς τέτοιο. Θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω κάτι τέτοιο απο κάποιον που περνά 8 ώρες την ημέρα καβάλα σε αυτό το μηχανάκι.
:beer:

nemes74
17/09/2010, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
:D

Όταν τελειώσεις την πολύ ωραία ανακατασκευή, την οποία παρακολουθώ τακτικά, γράψε και καμία κριτική για το πως σου φαίνεται το Vstrom. Αν καβαλάς τέτοιο. Θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω κάτι τέτοιο απο κάποιον που περνά 8 ώρες την ημέρα καβάλα σε αυτό το μηχανάκι.
:beer: ναι..........χμμμμμμμμμ.............να σου δωσω μια γνωμη.........αλλα δε θα σε βοηθουσε και πολλυ......ειδικα απο μενα που ημουν κατοχος ενος 990 adventure 4 χρονια........καταλαβαινεις........τι να μου πει το στρωμα μετα........:sad: μια μεριοτητα απλα??με λιγα λογια και απλα.....φοβερος κινητηρας,που αδικειται απτο μακρυ του γραναζωμα,αξιο πλαισιο,καλη καλυψη απο αερα,και μια μετριοτητα σολαταλλα λογικο βεβαια για εμπορικο μηχανακι της σειρας,και για τον πολλυ κοσμο............θεση οδηγησης που μονο ον-οφ δε θυμιζει..........tdm-ιζει περισσοτερο......κιοπως θα καταλαβες ειμαι της αποψης......μην οδηγατε,οτι απλα οδηγουνε κιοι αλλοι,η επειδη απλα το οδηγουνε οι αλλοι οταν καποιο αλλο μηχανακι μπορει να σου προσφερει πολλα περισσοτερα και καλυτερα πραγματα!!!τωρα θα μου πεις κιεσυ.....και πως προεκυψε το αφρικα.......απλα....εδειξε απο την πρωτη μερα που το δοκιμασα οτι ειχε πολλα περισοτερα κοινα σημεια με το adventure αποτι κιεγω θα περιμενα!!!:eek: αλλωστε το κτμ ηταν η φυσικη εξελιξη του αφρικα η αλλιως το αφρικα της 3της χιλιετιας αυτο που δεν τολμησε ποτε να φτιαξει η χοντα!!!οντως χωματερη θεση οδηγησης με το τιμονι κοντα στον οδηγο,αποδεκτα φρενα καλες αναρτησεις για καθε χρηση δεμενο συνολο,κινητηρας με πολυ χρησιμη δυναμη και οχι τοσο αδυναμος οσο πολλοι πιστευουν...το δικο μου μαμα σχεδον διακοσαριζει.....ελπιζω να πηρες μια γενικη εικονα και να μην σαπογοητευσα,αλλα εχω και προσφατη την εμπειρια χρησης απολλα αυτα τα μηχανακια που προανεφερα,και μερικες κατοννταδες χιλιαδες χλμ στην πλατη μου τα τελευταια 20 χρονια μπορω να ειμαιαρκετα αντικειμενικος στην κριση μου για το τι προσφερει και τι αξιζει το καθε μηχανακι συμφωνα και με τις δικες μου αναγκες βεβαια..........ελπιζω να σε καλυψα..........:wave2:

miscelano
18/09/2010, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
ναι φιλε μου.....αν ξυπνας ομως 6.00 κιοδηγας 6ωρες μηχανη με συνεπιβατη.......ειναι αργα!!!κιαν εχεις κιεξτρα μια βραδινη βαρδια 1-7.00............με μια απο τα ιδια..........ε τοτε χεστα!!!!:hypnotize :a4: που να κανουμε αλλη δουλεια μετα...........:sad: :confused:

ΔΙΑΣ εισαι???

nemes74
18/09/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
ΔΙΑΣ εισαι??? ναι..ναι.............!!:D:sun:

lamoun
18/09/2010, 17:49
:eyepop: :eyepop: Ώχ τώρα το είδα αυτό!! :eyepop: :eyepop:

Κουκλί βγαίνει Χρήστο, ΜΠΡΑΒΟ σου!!

Εγώ ένα καλύμα μικρό θέλω να κάνω τώρα που έβγαλα τα όργανα και δεν έχω αξιωθεί ακόμα :lol:

nemes74
18/09/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
:eyepop: :eyepop: Ώχ τώρα το είδα αυτό!! :eyepop: :eyepop:

Κουκλί βγαίνει Χρήστο, ΜΠΡΑΒΟ σου!!

Εγώ ένα καλύμα μικρό θέλω να κάνω τώρα που έβγαλα τα όργανα και δεν έχω αξιωθεί ακόμα :lol: οποτε θες λαμπρο!!εδω ειμαστε!!

nemes74
20/09/2010, 21:26
μην νομιζετε οτι ξεχαστηκαμε..............απο αυριο γενναια δοση απο φωτο!!!ναι πρωχωρησε το πραγμα!!!η εκθεση που μας εσπασε τα ουμπαλα..........τελος!!!!!!!!!!!!!:a11: :a26: κιαπο σημερα πιασαμε δουλεια και το τριβειο ξαναπηρε φωτια........προσεχως καιι αδεια στον οριζοντα,οποτε...............θα οργιασω!!!!!!!!!!!!!:a2: :a25: :a30: :a08:

nemes74
22/09/2010, 00:38
αυτα μπορουμε επιτελους να τα πουμε κατεργασμενα κοματια.........!!!!!σχεδον ετοιμα!!!!:beer:προσεξτε λειανση που εχει γινειστο ασταρι....σχεδον ετοιμο για βαψιμο...........


210704

nemes74
22/09/2010, 00:39
σχημα οι αεραγωγοι ε??κιανα πουλι λες και θα καταπιουν!!!!:bigcry: θα ειναι ram air τελικα,ητοι φρεσκος αερας κοντα στο φιλτρο.....


210705

nemes74
22/09/2010, 00:40
:D :sun:


210706

nemes74
22/09/2010, 00:41
μια πιο πανοραμικη.............:eek:


210707

nemes74
22/09/2010, 00:43
οριστε και τα πλαινατου φερινγκ!!!δεν τελειωσαν ακομα αλλα κοντευουν!!!μας καθυστερουν αρκετα τα φρυδακια στις ακρες τους.....πια φρυδακια???αυτα................:look:


210708

nemes74
22/09/2010, 00:45
ειπαμε μεχρι καποιο σημειο θελουμε να μοιαζουν με εργοστασιακα κοματια!!!


210709

nemes74
22/09/2010, 00:45
..............


210713

nemes74
22/09/2010, 00:46
θλουν λιγο ακομα βεβεα............


210711

nemes74
22/09/2010, 00:47
:cool:


210712

nemes74
22/09/2010, 00:48
......


210714

nemes74
22/09/2010, 00:51
και λιγο απτο εσωτερικο της μουρης..........κατεργασια και φινιρισμα και εκει!!!!αφου αυτην α βλεπουμε οταν οδηγαμε!!!τουλαχιστον στα σημεια που φενονται!!!!


210715

nemes74
22/09/2010, 00:52
........:eek:


210716

nemes74
22/09/2010, 00:53
..........


210717

nemes74
22/09/2010, 00:56
φενονται και οι μεταλικες τιραντες που θα στηριξουν το φερινκ στη βαση του......και η ζελατινα........εσωτερικα..............


210718

nemes74
22/09/2010, 00:57
αυριο συνεχιζουμε.......εντατικα..............:smokin: :wave2:

Ζεύκας
22/09/2010, 01:30
ωραίος! τι λάμπες σκοπεύεις να βάλεις?:wave2:

LARISEOS
22/09/2010, 07:11
θα ητανε καλο εαν θα μπορουσες να τα ζυγησεις για να δουμε κ εαν εχει διαφορά με τα παλιά!

αν κ τα βλεπω να ειναι πιο βαρια αυτα?!Ε?

nemes74
22/09/2010, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ωραίος! τι λάμπες σκοπεύεις να βάλεις?:wave2: δυο μικρα σποτακια στο κεντρο ενα 45W κιενα led,χαμηλα αυτα για βασικη σκαλα,κιενα led 8σειρων μεσα απτο φερινγκ κοντα στην κατω τιμονοπλακα για ψηλη σκαλα....θα δειτε...θα δειτε.............:smokin:

nemes74
22/09/2010, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
θα ητανε καλο εαν θα μπορουσες να τα ζυγησεις για να δουμε κ εαν εχει διαφορά με τα παλιά!

αν κ τα βλεπω να ειναι πιο βαρια αυτα?!Ε? μπα δε χρειαζεται.....μεσα επεσες!!!!ειναι πιο βαρια απο τα μαμα!!!αλλα λιγο!!!προτιμο να τα κανω ετσι γιατι ειδικα στο κεντρο της μουρης μετα τα 160 οι πιεσεις ειναι τεραστιες!!!εχω δει πολυεστερικο φερινγκ ετοιμο σε παλιοτερο μηχανακι μου που το πηρα ετοιμο και τουκανα δουλεια να ταλαντωνει φρικτα μετα τα 150-160 σεκοντρα ανεμο!!!και πηγενε και πολυ το ατιμο!!!290χλμ!!!οποτε....καλυτερα ετσι.....λιγα γραμαρια δεν βλαπτουν....ετσι κιαλκιως ελαφρωσε απο αλλου με τοσα πραματα που εβγαλα!!!φλας,ποδια,πισω πλαινα καπακια ελαφρυτερα.............;) :cool:

nemes74
23/09/2010, 17:43
να και μερικες με τα καινουργια του παπα...........!!!!!!καμαρωτο,καμαρωτο.............:sun:


210974

nemes74
23/09/2010, 17:49
χμμμμμ..............ομορφαινει οσο παει αυτο.........................αξιζει τον κοπο το πεδεμα τελικα..........:rolleyes: :) εδω τα κοματια εχουν μπει επανω κιαυτες θαναι πλεον οι ακριβεις θεσεις τους.......δεν θα ξαναλαξουν πλεον........τι τραβηξα ομως για να τα φερω εκει σημερα............:bawl: σχεδον ολη τη μερα φαγαμε........κατι περισευε αποδω.......τρψτο με το τριβειο να κοντυνει!!!!καποια επιφανεια δεν εφτανε μεχρι την απεναντι της για να κουμπωσει..................αντε μια επιμυκυνση με προσθηκη στοκου και τριψιμο ξανα!!!!!!:cry: :bigcry: μαλλον τα καταφερα ομως.............


210976

nemes74
23/09/2010, 17:55
ειδικα οι ραφες στα σημεια που ενωνονται τα 3 κοματια ηταν.......εφιαλτης!!!!!!:a4:


210980