PDA

View Full Version : africa desert racer.....η αρχη.......



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7

nemes74
28/10/2010, 19:23
και να σκεφτειτε η δουλεια εγινε κατω στο παρκινγκ που παρκαρω τη μηχανη με την πορτα ανοιχτη για να υπαρχει φως,με υγρασια 200ο/ο λογω καταρακτωδους βροχης,και με σπρευ.....!!!!!με τη βοηθεια ομως σεσουαρ για τα μαλλια για να στεγνωνει στιγμιαια σχεδον το χρωμα,κιαυτο στο φουλ!!!και παλι ο μαγος χρωματοπωλης μου βοηθησε.....παλι χρωμα με εξτρα σκλυρηντη.....αλλιως.......ακομα εκει κατω θαμουνα!!!!!:cry: :eek: :look: :look:


216809

nemes74
28/10/2010, 19:26
χαρτωθηκαν οπως βλεπετε με ναυλον ολες οι γυρω επιφανειες για να μη λερωσουμε.....αλλα και παλι.....λερωσαμε λιγο!!!!απλη πουδρα!!!!δεν αγχωνομαι ομως.....ενα πανακι με λιιιιγο.....διαλυτικο νιτρου κιενα απλο περασμα.....θα τα κανουν ολα να λαμψουν!!!!:cool: :D


216810

nemes74
28/10/2010, 19:29
κιεδω να πισημανω και μια ατελεια.....οπως ειχα πει δεν ειχα βγαλει αυτοκολητα και εβαψα απο πανω τριβωντας μονο τις επιφανειες....σενα σημειο λοιπον βγηκε λιγο το αναγλυφο του αυοκολητου.....εδω..........:mad:


216811

nemes74
28/10/2010, 19:53
μικρο το κακο ομως αφου ειναι σε επιφανεια μη ορατη.....κιεπιπλεον.....ειναι σε σημειο που θα καλυφτει απο αυτοκολητο υλικο εν ειδη....γραφικων!!!!οποτε..............ολα καλως!!!!:beer: :beer: :sun:επισης να αναφερω οτι για να βοηθησουμε το χρωμα να στεγνωσει πιο γρηγορα λογω του αθλιου καιρου επιστρατευτηκε κιαλλη μεθοδος ακομα πιο απλη.....ζεσταμα του μοτερ κανα 10λεπτο......και σβησιμο.....η ανοδος της θερμοτητας για αρκετη ωρα λειτουργει σαν μινι φουρνος βαφης!!!σημερα τσεκαριστηκε και.....ολα οκ!!!παγωμενο!!!!:beer: :beer: απο σαβατο πλεον αρχιζει και η συναρμολογηση των υπολοιπων κοματιων......και μικρολεπτομερειες......βαψιμο ζαντων.....κοντυμα μπροστα φτερου.....καιαλλα.......so long guys!!!!:D :wave2: :wave2:

nemes74
28/10/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ο επιταχυντής αψογο!!!!για να πω την αληθεια.....δεν ειχαδει ποτε κατι τετοιο!!!!σωστοοος!!!!!!!!!:beer: :beer:

tsalapis
28/10/2010, 20:56
Τελειο γινεται! Καλη δυναμη!:wave2:

LARISEOS
28/10/2010, 21:25
mmmmm,,,,,,,,niceQ

nemes74
29/10/2010, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
mmmmm,,,,,,,,niceQ καλες οι φωτο?σου κανουν?:winka:

LARISEOS
29/10/2010, 17:47
kles einai prospa8isa na thn ftiaxw ligo....mpas k bgalw kamia zwgrafiki!

αλλα ειμαι λιγο ασχετος απο αυτο!

nemes74
29/10/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
kles einai prospa8isa na thn ftiaxw ligo....mpas k bgalw kamia zwgrafiki!

αλλα ειμαι λιγο ασχετος απο αυτο! στο φωτοσοπ.............καλα τα πας!!!!!!! :beer: :beer:

John Steed
29/10/2010, 18:35
Όσο προχωράς, τόσο ανυπομονώ να τη δώ τελειωμένη!

Θα γίνει πολύ ιδιαίτερη και θα τραβά όλα τα βλέμματα, σίγουρα....

Καλή συνέχεια! :beer: :beer: :beer: :beer:

nemes74
29/10/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Όσο προχωράς, τόσο ανυπομονώ να τη δώ τελειωμένη!

Θα γίνει πολύ ιδιαίτερη και θα τραβά όλα τα βλέμματα, σίγουρα....

Καλή συνέχεια! :beer: :beer: :beer: :beer: :a23: :a30: :a08: :a08:

nemes74
31/10/2010, 20:48
γεια σααααας....................αλλη μια μερα δουλειας δυσκολης.....5κουραστικες ωρες..............και...............................:a2: :a08: :a08:


217122

nemes74
31/10/2010, 20:48
:a30: :a09:


217123

nemes74
31/10/2010, 20:49
:D :sun:


217124

nemes74
31/10/2010, 20:52
μαυρες μαυρες και γυαλιστερες!!!οοοοχιιιι................δεν βαλαμε excel takasago στεφανια.......ειναι τα did τα δικα του βαμενα μαυρα!!!λιγη καλη λαδομπογια μετριο πινλο αφθονο διαλυτικο για να καθαριζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το πινελο....και............βουαλα!!!!!αρχιζει κιαγριυει το πραμα!!!!σοβαρεψε αποτομα!!!!πιο factory look..............:a66: :a015: :a016:


217127

nemes74
31/10/2010, 20:54
deste poso ωραια δενει η αντιθεση ασπρου μαυρου..................:a32: :a46:


217128

nemes74
31/10/2010, 20:59
σημερα η μερα περαε με την συναρμολογηση των παραφερναλιων πανω στη μασκα......μπηκαν τα διπλα φωτακια κιαρχισε το βαψιμο ολων των σιτων στους αεραγωγους με πινελακι και παλι με λαδομπογια.......εδω ομως ξεπερασαμ τον προσδοκοενο χρονο......αλλες 5 ρες γιαυτην την φενομενικα απλη δουλεια!!!!ο λογος?μη τυχον και λερωσουμε με μαυρο χρωμα τις γυρω φρεσκοβαμενες ακομα επιφανειες............χαρτωμα εκει μεσα δε γινεται νε τιποτα οποτε...............σταθερο χερακι και πινελακι με ακριβεια χειρουργου!!!!!!!!!νομιζω.....το πετυχαμε...............


217130

nemes74
31/10/2010, 21:00
το γλυκουλι μου..........!!!!!!κοσμημα εγινε.............φοβαμαι να το βαλω πανω.........!!!!!!!:lol: :rotflmao:


217131

nemes74
31/10/2010, 21:01
........................:a46: :a46:


217132

nemes74
31/10/2010, 21:03
...........................:beer: :beer: ο μικρος ειναι κακοοοοςς!!!!!!!!:a45: :a45:


217134

nemes74
31/10/2010, 21:09
παραλληλη ταπωθηκαν με πλστικες τπες οι δυο πανω αεραγωγοι,μπηκαν τα μικρα φωτα καιι μενει μονο το μεγαλο κεντρκο φως πισω απτη μεγαλη σιτα....αυτα.......αυριο ομως.....αν βοηθησει κιο καιρος............:D :wave2:

phantomas
02/11/2010, 16:28
Αν μπει και ενας βεδουινος στη μεγαλη επιφανεια της μασκας...θα σκοτωνει...αν βεβαια εχεις αποφασισει να βαλεις αυτοκολλητα...συνεχισε την καλη δουλεια!:beer:

nemes74
02/11/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Αν μπει και ενας βεδουινος στη μεγαλη επιφανεια της μασκας...θα σκοτωνει...αν βεβαια εχεις αποφασισει να βαλεις αυτοκολλητα...συνεχισε την καλη δουλεια!:beer: ναι......ειναι κιαυτη μια καλη ιδεα.....υπο σκεψιν............εχω και κατι αλλο κατα νου.....που μπορει ομως να τεριαξει μαυτο που λες!!!!!:a2: :a10: :a013: :a013:

dmf
02/11/2010, 17:27
:look: :look: :look:



.








.







.


217501

nemes74
02/11/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
:look: :look: :look:



.








.







. :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: ναι αλλα...................................................η δικια μου ειναι πιο ομορφη!!!!!!!!!!!!:beer: :beer:

John Steed
02/11/2010, 18:29
Στις τελευταίες φωτό φάνηκε όλη η ομορφιά της μάσκας και η δουλειά που έχεις κάνει!

Καλή επιλογή τα χρώματα, άντε και τελειωμένη!! :wave2: :wave2:



Με το σταγονόμετρο μας πας.....:evil:

nemes74
02/11/2010, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Στις τελευταίες φωτό φάνηκε όλη η ομορφιά της μάσκας και η δουλειά που έχεις κάνει!

Καλή επιλογή τα χρώματα, άντε και τελειωμένη!! :wave2: :wave2:



Με το σταγονόμετρο μας πας.....:evil: τι να κανω βρε αδερφε........υποχρεωσεις......!!!κιοτι προλαβενουμε!!!!αλλα...........υπομονη.........!!!!θα δειτε.............ολοκληρωμενο το εργο!!!!:a25: :a25: :a08: :a013:

John Steed
04/11/2010, 18:23
Με απλή λαδομπογιά έβαψες τις ζάντες, ή είναι ειδική π.χ. για μέταλλα κ.λ.π.?

motoexelixis
04/11/2010, 18:28
εμενα μου φαινετε οτι απο την δεξια μερια ετριψες λιγο περισοτερο το νευρο η κανω λαθος;

nemes74
04/11/2010, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Με απλή λαδομπογιά έβαψες τις ζάντες, ή είναι ειδική π.χ. για μέταλλα κ.λ.π.? απλη λαδομπογια φιλε μου αραιωμενη ομως αρκτες φορες με διαλυτικο!!!πινελο μαλακο 3ποντων πλατους και...........αποτελεσμα πολυ καλο!!!αρχικα περνοντας το κανει κυματακια απτις τριχες του πινελου αλλα μετα λογω της αραιωσης του αρχιζει και στρωνει απο μονο του!!!καλο ε?σαν να περαστικε με πιστολι!!!και γυαλιζει και πολυ ωραια!!!:wave2:

nemes74
04/11/2010, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoexelixis
εμενα μου φαινετε οτι απο την δεξια μερια ετριψες λιγο περισοτερο το νευρο η κανω λαθος; ναιι φιλε μου μπορει και ναχεις δικιο αλλα αν σκεφτεις οτι μιλαμε για ενα τοσο περιπλοκο γεωμετρικο σχημα με τοσες γωνις και κλισεις..........δεν υπαρχι περιπτωση οτι καλουπι και να φτιαξεις να σου βγει απολυτως συμετρικο!!!αυτο.............μονο απο εργαλειομηχανη CNC!!!!ισως να υπαρχουν αποκλισεις και σε αλλα σημεια..............αλλα αμα το δεις ζωντανο...............απλα τα ξεχνας ολα!!!!:a2: :a08: :a013: και για του λογου το αληθες......................................................................

nemes74
04/11/2010, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
ναιι φιλε μου μπορει και ναχεις δικιο αλλα αν σκεφτεις οτι μιλαμε για ενα τοσο περιπλοκο γεωμετρικο σχημα με τοσες γωνις και κλισεις..........δεν υπαρχι περιπτωση οτι καλουπι και να φτιαξεις να σου βγει απολυτως συμετρικο!!!αυτο.............μονο απο εργαλειομηχανη CNC!!!!ισως να υπαρχουν αποκλισεις και σε αλλα σημεια..............αλλα αμα το δεις ζωντανο...............απλα τα ξεχνας ολα!!!!:a2: :a08: :a013: και για του λογου το αληθες...................................................................... οριστε φιλοι μου!!!!πρωτη πρεμιερα ζωντανο!!!!συγκινηθηκα......................:rolleyes: :rolleyes:


217799

nemes74
04/11/2010, 18:40
μολις μονταρισμενα επανω του γυρνωντα απο την πρωτη βολτα στο παρκινγκ για να τσεκαρω προχιρα και τα φωτα.........:) :sun:


217800

nemes74
04/11/2010, 18:43
εχει κιολας δειξει τη μεγαλοπρεπεια του τρβωντας ασυλυπτα το ματι............σαν ναναι στο τελος καποιας ειδικης!!!!φανταστειτε το με χωματερα,με τα racing γραφικα του και μια πιο κακια εξατμιση............τρομος!!!!!:a08: :a015: :a016:


217801

nemes74
04/11/2010, 18:44
εχει λλαξει τελειως η αισθηση του παντως στο οδηγημα.....προς το καλυτερο φυσικα!!!αλλα γιαυτα σε λιγο.......απλα απολαυστε πλανα.................:beer: :beer:


217802

nemes74
04/11/2010, 18:45
......................:evil: :evil: :a09: :a09:


217803

nemes74
04/11/2010, 18:46
και μερικες απο πισω και πανω..................


217804

nemes74
04/11/2010, 18:47
εδω φενεται κιη θεση της εξατμισης που στο μελον θα αλλαξι.....πιο πισω πανω και κοντα στην ουρα.......


217805

jimmis5
04/11/2010, 18:49
Εγινε ομορφουλη βαψε και την ουρα γιατι διαφερει και θα ειναι αψογο.:winka:
Καλες βολτες τωρα σιγουρα εχεις να γραψεις ποοοολυ χιλιομετρο:beer: :beer: :wave2:

nemes74
04/11/2010, 18:50
..............:D :sun:


217806

motoexelixis
04/11/2010, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
ναιι φιλε μου μπορει και ναχεις δικιο αλλα αν σκεφτεις οτι μιλαμε για ενα τοσο περιπλοκο γεωμετρικο σχημα με τοσες γωνις και κλισεις..........δεν υπαρχι περιπτωση οτι καλουπι και να φτιαξεις να σου βγει απολυτως συμετρικο!!!αυτο.............μονο απο εργαλειομηχανη CNC!!!!ισως να υπαρχουν αποκλισεις και σε αλλα σημεια..............αλλα αμα το δεις ζωντανο...............απλα τα ξεχνας ολα!!!!:a2: :a08: :a013: και για του λογου το αληθες......................................................................
βρε δε στο λεω για κακο,απλα σε κατι που ειναι πολυ ομορφο,και η παραμικρη ατελεια δειχνει καπως,και στο λεω γιατι παρακολουθω καιρο τωρα τον κοπο που εριξες για να το φερεις οπως το θελες......
anyway ειναι πολυ ομορφο,α;ν και θα προτιμουσα τις βιδες που εχεις στο πλαι να τις εκανες φρεζατες ωστε να ερθουν οσο ποιο προσωπο γινεται......Γ@μ@ει παντως μαγκα συνεχισε ετσι.......

nemes74
04/11/2010, 18:52
και μερικες απο αυτο που θα βλεπω καθε μερα οδηγωντας!!!!αγωνιστικη διαταξη των ρολογιων!!!οχιακριβως ετσι βεβεα.....θα γινει ακομα πιο ομορφο!!!!αν χωρεσει θα μπει το trip-maste και θα κλεισουν ολα τα αντιαισθητικα κενα με καλυμα χαρτονιου ντυμενου με αψογο αυτοκολητο ανθρακονημα!!!:a30: :a30: :a012:


217808

nemes74
04/11/2010, 18:53
..............εκτακτα...........!!!!!!


217809

nemes74
04/11/2010, 18:54
..........................::a39: :a46:


217810

nemes74
04/11/2010, 19:10
αυτα λοιπον ετσι για μια πρωτη γευση!!!θα βγουν κιαλλες φωτο αφου αυτες βγηκαν μεσα στο παρκινγκ με χαμηλο φωτισμο....αλλα δεν αντεχα αλλο!!!ηθελα να σας το δειξω επιτελους!!!!και μη νομισετε οτι και παλι μπηκαν ευκολα....παλι με ξεπατωσαν!!!!:cry: μια εσωτερικη μεταλικη βαση απο δυο λαμες που επρεπε να ευθυγραμισουν τις τρυπες τους για τη βιδα που θα ασφαλιζε το σημειο δεν ερχονταν στην θεση της με τιποτα!!!...........................τελικα ομως..................υπεκυψε στην τεχνη μου!!!!:a39: :a39: εγιναν απειρα βιδωσε ξεβιδωσε ολων των βιδων που στερεωνουν το φερινγκ,για να πατησουν πιτελους σωστα οι απο μεσα μεταλικες τιραντες οπου βιδωνουν επανω τους....και μη νομιζετε τι εχουμε τελειωσει ακομα.....χουμε και λμε.....το μπροστα φτερο θα κοντυνει λιγακι με κοψιμο στο μπροστινο μερος του.........θα φτιαχτει τοκλλυμα του ταμπλο.........ποδια.....δεν φτιαξαμε ακομα.....θα κοπει λιγο η δικια του απο μπροστα και θα φτιαχτου δυο μικρα πολυεστερικα πλαινα και θα βαφτουν ολα αυτα......θα ρυθμιστουν σωστα τα φωτα και θα φιαχτουν σκουφακια πο πισω τους για εξαλειψη των αντανακλασεων φωτος μεσα απτο φερινγκ...........που παρεπιπτοντως..............αν και ειναι τα ιδια που ειχα παρει απο το φερινγκ του klx........φωτιζουν πολυ καλυτερα!!!τα δοκιμασα σημερα μεσα στο παρκιγκ!!!!πως να το εξηγησεις αυτο...............:eek: :eek: αλλαγη της θεσης της εξατμισης οπως ειπα αν στο μεταξυ δεν αλλαχρι με κατι αλλο που ψαχνω αλλα προς το παρον δεν τοχω βρει ακομα...........προσθηκες ακομα στις χουφτες για καλυτερη προστασια.............αρκετα μεχρι στιγμης ε??και δεν εβαλα τα αυτοκολητα γραφικα που θα φτιαχτουν ολα στο χερι!!!!ετσι για τη συνεχια αυτα............ουφ!!!!ιδρωσα και που ταπα μονο..................:a023: :a30: :a01:

John Steed
04/11/2010, 19:24
:a18: :a19: :a20:



:a23: :a23: :a23:




:a03: :a03:



Εγώ τώρα τί να πω?


Η γριούλα ξανάνιωσε και αδυνάτισε κιόλας!!!

Φοβερή! Φαντάζομαι τη χαρά σου! :D :D :D :D :D :D

nemes74
04/11/2010, 19:30
και για συνεχεια............μερικες πρωτες οδηγικες εντυπωσεις..........απτην βολτα 10χιλιομετρων εντος πολης μονο.....καταρχας η αισθηση ειναι αυτη του μικροτερου του πιο μαζεμενου.....λογικα αφου το φερινγκ χωρις να εχει μικρυνει ιδιαιτερα μικρυνε....λιγο και ηρθε πιο κοντα στον οδηγο.........πρεπει ναναι και κανα κιλο βαρυτερο απο το μαμα.....αλλα δε με χαλασε καθολου!!!!διαπιστωσα οτι απο αυτο το βαρος εκει μπροστα εξαφανιστηκε μια αιισθηση ελαφροτητας και ασαφειας που ειχε το μπροστινο του!!!+2 ποντοι λοιπον......απο καλυψη μεχρι και τα 120 που βρηκα δρομο να το ανοιξω....οκ,πολυ καλη χωρις υπερβολες απο τις υψυλες ζελατινες!!!!επιτελους γλυτωσα απτον αερα και ο κρυο!!!!τοσα πηγενε ελα με το μηχανακι γυμνο........βαρεθηκα!!!!θα ο δοκιμασω παντως με την πρωτη ευκαιρια και σε ψηλοτερα χιλιομετρα....οσο παει δηλαδη!!!!:cool: :sun: με την παλια ντουλαπα ειχε φτασει τα 192χλμ,χωρις ναχει κανει το σερβις.......τωρα.....περιμενω κατι παραπανω.....οπως με καθε κοστουμι που εφτιαξα σε καθε μηχανκι μου.......tο klx ειχα καταφερει να του δωσω καμια 25αρια+ παραπανω χιλιομετρακια.....ε κατι θα γινει και μαυτο.....:eek: :a21: :a21: κατα τα αλλα............μου εδωσε γενικως μια αισθηση δεμενου και υμπαγους χωρις καμια ελαστικοτητα στην ολη στηριξη του φερινγκ και ειδικα του πανω μερους εκει οπου υστερουσε λιγο.....το klx..........εδω πετυχα διανα!!!!κλεινω για την ωρα λοιπον και χερετω μεχρι νεωτερας με καποιες επιπλεον προσθηκες που θα γινουν......:beer: :beer: :wave2:

nemes74
04/11/2010, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Εγινε ομορφουλη βαψε και την ουρα γιατι διαφερει και θα ειναι αψογο.:winka:
Καλες βολτες τωρα σιγουρα εχεις να γραψεις ποοοολυ χιλιομετρο:beer: :beer: :wave2: τοχ προβλεψει και αυτο!!!!καταρχας...........θελει πλυσιμο!!!!!:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: μετα....ενα τριψιματακι με πανακι και διαλυτικο νιτρου!!!!καθαριζει και τα πιο βρωμικα πλαστικα!!!το ξερατε αυτο???και υστερα...........μετα απο κανα διμηνο τριμηνο η ασπρη βαφη λογω του περιβαλοντος και της ακτινοβολιας του ηλιου.....εχει την ταση να κιτρινιζει ελαφρα και να χανει την αρχικη γυαλαδα της!!!οποτε μετα............δυσκολα πλεον ξεχριζουν!!!!δοκιμασμενο κιαυτο!!!!απο χιλιομετρο...................να φαν κιοι κοτες!!!!γαμω το χειμωνα μου μεσα!!!!:a09: :a08: :a013: :a013:

nemes74
04/11/2010, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoexelixis
βρε δε στο λεω για κακο,απλα σε κατι που ειναι πολυ ομορφο,και η παραμικρη ατελεια δειχνει καπως,και στο λεω γιατι παρακολουθω καιρο τωρα τον κοπο που εριξες για να το φερεις οπως το θελες......
anyway ειναι πολυ ομορφο,α;ν και θα προτιμουσα τις βιδες που εχεις στο πλαι να τις εκανες φρεζατες ωστε να ερθουν οσο ποιο προσωπο γινεται......Γ@μ@ει παντως μαγκα συνεχισε ετσι....... μην ανυσηχεις καθε παρατηρηση δεκτη γιαυτοο τα βαζουμε αλλωστε για να γουσταρουμε ολοι μαζι!!!!αυτο που λες...............ναι γινεται!!!!αλλα..................θελει κωνικο ανοιγμα τις τρυπες των βιδων....και ετσι.............αδυνατιζει το υλικο σε πολυ καιρια σημεια!!!εκει ειδικα....δεχεται τεραστιες δυναμεις συσφιξης απο τις βιδες γιαυτοο και κανω τα τοιχωματα λιγο πιο παχια στο συγκεκριμενο σημειο!!!κατα τα αλλα.............πολυ ωραιο σαν ιδεα θαδινε factory εμφανιση.....:a08: :a012:

nemes74
04/11/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
[B]:a18: :a19: :a20:



:a23: :a23: :a23:




:a03: :a03:



Εγώ τώρα τί να πω?


Η γριούλα ξανάνιωσε και αδυνάτισε κιόλας!!!

Φοβερή! Φαντάζομαι τη χαρά σου! .................................................................................................... ..............................................με ψυχολογησες..........................επακριβως!!!!!!!!!!!μονο με το 990 που ειχα ειχα νιωσει καπως ετσι....αλλα οχι ακριβως.....εκεινο δεν τοχα φτιαξει με τα χερια μου!!!!!:beer: :beer: ειναι αισθηση δημιουργιας.........!!!!μπορω να το κατονομασω ακομα και τεχνη!!!!ευχαριστω πολυ απαντες παιδια για την πολυτιμη ψυχολογικη υποστηριξη και το χιουμορ σας!!!!keep in touch!!!!keep on walking!!!!:a54: ::a08:

dmf
04/11/2010, 21:50
ρε φιλε μιας και φαινεται να εχεις ορεξη, δεν του κανεις ενα γενικο restore να γινει ολοκαινουριο το μοτορι; :wave2:

lspiros
04/11/2010, 22:03
αντε ρε ,επειδη το αποτελεσμα ειναι ωραιο και τα δικα μου συγχαρητηρια:beer:
συμφωνω να το ανακατασκευασεις ολο να χαζευει ο κοσμος:D
τωρα ακου τι θα κανεις με τα οργανα.θα παρεις ριζοχαρτο θα το βαλεις πανω στα οργανα και με μαρκαδορο θα σχεδιασεις το περιγραμμα.θα παρεις το περιγραμμα και θα το σκαναρεις στο pc.το σκαναρισμενο αρχειο στειλτο μου με email,και θα σου κοψω plexyglass με το laser και μαλιστα εκτυπωμενο με οτι χρωμα,σχεδιο θελεις για να μην χρειαστει να το βαψεις.αμα λαχει σου κανω και custom rally αυτοκολλητα σε οτι σχεδιο και διασταση θελεις.
ετσι για να πω και γω οτι εβαλα το χερακι μου στο κουκλι:wave2:

nemes74
04/11/2010, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
ρε φιλε μιας και φαινεται να εχεις ορεξη, δεν του κανεις ενα γενικο restore να γινει ολοκαινουριο το μοτορι; :wave2: καλα τα λες..........βοβερη ιδεα....αλλα..............no money,no honey που λενε και οι αμερικανοι!!!αμα παντως καποια στιγμη μεινει κανα φραγκο....εχω κατι κατα νου για το μοτερ!!!!wisseco kit στα 840κεκ,με 11-11,5 συμπιεση!!!ποιος μας πιανει μετα!!!:a22: :a24: :a24: :a30:

dmf
04/11/2010, 22:51
μαμα ασ'το :D
το αφρικα ειναι 50% χωματινο :p

nemes74
04/11/2010, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
αντε ρε ,επειδη το αποτελεσμα ειναι ωραιο και τα δικα μου συγχαρητηρια:beer:
συμφωνω να το ανακατασκευασεις ολο να χαζευει ο κοσμος:D
τωρα ακου τι θα κανεις με τα οργανα.θα παρεις ριζοχαρτο θα το βαλεις πανω στα οργανα και με μαρκαδορο θα σχεδιασεις το περιγραμμα.θα παρεις το περιγραμμα και θα το σκαναρεις στο pc.το σκαναρισμενο αρχειο στειλτο μου με email,και θα σου κοψω plexyglass με το laser και μαλιστα εκτυπωμενο με οτι χρωμα,σχεδιο θελεις για να μην χρειαστει να το βαψεις.αμα λαχει σου κανω και custom rally αυτοκολλητα σε οτι σχεδιο και διασταση θελεις.
ετσι για να πω και γω οτι εβαλα το χερακι μου στο κουκλι:wave2: με τιμα ειλικρινα η καθε προσδοκουμενη βοηθεια,και καθε παρεμβαση!!!!αν ημασταν και κοντα.....θα καναμε θαυματα!!!αλλα.....και το καλυμα.....δε θαναι ευκολο......δε θαναι επιπεδο καταρχας!!!!θαχει ενα κωνικο σχημα που ακομα και για σενα θαταν δυσκολο να φτιαξεις....πολυκαμπτο!!!!να το πω καπως ετσι!!!κιυστερα δε θα βαφτει αλλα θα ντυθει με αυτοκολητο ανθρακονημα!!!πολυ πιο απλο....απλα θλει επιδεξιοτητα στο περασμα του........παντως για τα αυτοκολητα.......ναι.....κατι θα χρειαστω σιγουρα!!!και μονο που το προτεινες.....εκτιμω απο τωρα την προθεση και τη βοηθεια!!!:a18: :a013: :a013:

nemes74
04/11/2010, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
μαμα ασ'το :D
το αφρικα ειναι 50% χωματινο :p ναι αλλα..............το γκαζι............παντα πειρασμος!!!!!:a8: :a54:

andrewk
05/11/2010, 00:02
Φοβερο εγινε..Μπραβο!!

nemes74
05/11/2010, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από andrewk
Φοβερο εγινε..Μπραβο!! thanks a lot!!!!:a08: :a09: :a013: :a013:

LARISEOS
05/11/2010, 07:57
τι να πω ? ε? οτι κ να πω συνχαρητηρια!

απλα ΓΑΜΑΕΙ με κεφαλαια!
εχεχεχεχε


:beer: :beer:


να ξερεις με το που βαλεις κ τα αυτοκόλλητα θα γινει τουμπανο!

FRAGISCOS
05/11/2010, 09:33
:a18: :a20: :a19:

SpyrosAfricaner
05/11/2010, 17:11
Eγινε παρα πολυ ωραιο φιλαρακι...μπραβο..!!!! Μ ενα ψηλο φτερο μπροστα μηπως αγριευε λιγο ακομα..?? το χεις σκεφτει..?? οχι πως δεν ειναι ωραιο τωρα.. μπραβο και παλι

nemes74
05/11/2010, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
τι να πω ? ε? οτι κ να πω συνχαρητηρια!

απλα ΓΑΜΑΕΙ με κεφαλαια!
εχεχεχεχε


:beer: :beer:


να ξερεις με το που βαλεις κ τα αυτοκόλλητα θα γινει τουμπανο! καλοοοο.....................?????:cool: :wave2:

LARISEOS
05/11/2010, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
καλοοοο.....................?????:cool: :wave2:

nai kalo!!

nemes74
05/11/2010, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpyrosAfricaner
Eγινε παρα πολυ ωραιο φιλαρακι...μπραβο..!!!! Μ ενα ψηλο φτερο μπροστα μηπως αγριευε λιγο ακομα..?? το χεις σκεφτει..?? οχι πως δεν ειναι ωραιο τωρα.. μπραβο και παλι ευχαριστω........αλλα για ψηλο φτερο......δεν.......χανει την πιο επαγελματικη του εμφανιση!!!!αλλα μεχρι κιαυτο......θα τροποποιηθει!!!κοντυμα!!!!και για αφαλτινη χρηση με πολλα χλμ.......δε λεει......καταφερα και τοκανα πιο σταθερο βραχο αποτι ηταν!!!!:a08: :a013:

nemes74
05/11/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
nai kalo!! αιντε......ετοιμαζε το δικο σου.....και το βιβλιαριο σου για δουλεια.............!!!!!!!:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: αλλα κανα future σχεδιο.....δε μουστειλες........!!!:cool:

nemes74
05/11/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
αιντε......ετοιμαζε το δικο σου.....και το βιβλιαριο σου για δουλεια.............!!!!!!!:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: αλλα κανα future σχεδιο.....δε μουστειλες........!!!:cool: αααα...........και πουσαι...........δς και την νεα πατατα της χοντα..............on-of και καλα.............. :eek: :look: :a4:


217924

tsalapis
06/11/2010, 12:07
:a18: :a18:

Πολυ ωραια γινεται η μηχαναρα σου! Μη σταματας:nono:

Pardalotzatziki
06/11/2010, 12:58
Του εδωσες αλλο αερα που λενε...

Εγινε και "racing" αλλα και μικροτερο στον ογκο...

Αναμενουμε την συνεχεια...

:wave2:

miscelano
06/11/2010, 14:35
τουμπανο ειναι νεμες δεν χρειαζεται να ρωτας!!!!τρομερη δουλεια φιλε μπραβο!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

Λευκάδιος
06/11/2010, 23:19
15 χρονια ζωης κερδισε η γρια Αφρικανα!αντε και με upside down μπροστινο(καποια στιγμη):beer: :beer:

nemes74
06/11/2010, 23:41
ειστε απλα υπεροχοι ολοι..............!!!!!!!!!!!!η ψυχολογικη υποστηριξη και το χιουμορ σας με στηριξαν και θα με στηριζουν σοtι κιαν κανω..........................!!!!!!!!!!για ακομα μια φορα.........ταπεινα...................thanks!!!!!!!!!:a18: :a18: :a23: :a23: :a30: :a08: :a08:

nemes74
06/11/2010, 23:42
kαι παλι.........................................................:a09: :a07: :a09: :a013: :a013: :a013: ταπεινα................................keep in touch!!!!!!!!!!:beer: :beer:

andrewk
07/11/2010, 01:27
Δεν εχω δει πιο ομορφο africa..Μπραβο..Αντε να το δουμε και με τις τελευταιες 'πινελιες'.. :beer: :beer:

John Steed
17/11/2010, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
15 χρονια ζωης κερδισε η γρια Αφρικανα!αντε και με upside down μπροστινο(καποια στιγμη):beer: :beer:


+125



Nemes, πώς πάει???? :confused:

nemes74
17/11/2010, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
+125



Nemes, πώς πάει???? :confused: αμαν ρε παιδια..............μας γονατισε η σελιδα 10 μερες τωρα κλειστη...............αντε κιανυσυχησαμε!!!!!!:beer: :beer: καλως τους και καλως μας να ορισουμε παλι............!!!!!:a2: :a013: :a013: αντε κιεχουμε θεμα..........εχουμε κιεξελιξεις............σχεδον εχουμε τελειωσει.............μονο τα γραφικα πλεον και ψιλολεπτομερειες εχουν μεινει....!!!!αλλα θα με συγχωρεσετε για σημερα............ειμαι λιωμα παιδια........ολη μερα στη δουλεια!!!!απο αυριο ομως......................:a09: :a08: :a08:

John Steed
17/11/2010, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
απο αυριο ομως......................:a09: :a08: :a08:



:a30: :a30: :a30:

Φωτό λέμε!!!!

nemes74
17/11/2010, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:a30: :a30: :a30:

Φωτό λέμε!!!! εφτασεεεεεε...................!!!!!!!!!!!!!!:a08: :a013: :a013:

siraxanz
18/11/2010, 16:55
Επειδή σέβομαι την εργασία σου και εκτιμώ πολύ όσους το παλεύουν καστομάροντας

μπράβο και από εμένα! ! :beer:


Όμως θα σου πω ότι μου θυμίζει κάτι σε βατρχοειδές η μάσκα,
μήπως είναι το ζητούμενο?
αν ναι παω πάσο,
αν σου βγήκε στην πορεία κάνε κάτι να το αλάξεις;)

πάρε και μερικές καλές ιδέες που βέβαια μπορεί να τις έχεις αλλά θα το τολμήσω:D

siraxanz
18/11/2010, 16:59
σορι δεν ανεβάζει φωτό θα προσπαθησω απο πικασα

nemes74
18/11/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Επειδή σέβομαι την εργασία σου και εκτιμώ πολύ όσους το παλεύουν καστομάροντας

μπράβο και από εμένα! ! :beer:


Όμως θα σου πω ότι μου θυμίζει κάτι σε βατρχοειδές η μάσκα,
μήπως είναι το ζητούμενο?
αν ναι παω πάσο,
αν σου βγήκε στην πορεία κάνε κάτι να το αλάξεις;)

πάρε και μερικές καλές ιδέες που βέβαια μπορεί να τις έχεις αλλά θα το τολμήσω:D σευχαριστω πολυ φιλε μου!!!ναι εχι κατι το εκεντρικο η μουρη....αλλα ναι!!αυτο ηταν τοζητουμενο....και συγκεκριμενα........................αυτο!!!!:eyepop:

nemes74
23/11/2010, 23:20
γεια σασ παιδια!!!οφειλω να αναφερθω αλλα δεν φταιω εγω.......το προτζεκτ δεν εχει σταματησει ισα ισα εχουν γινει πολλες δουλειες ειναι σχεδον ετοιμο,κυκλοφορει κιολας ενιοτε,μονο τα αυτοκολητα γραφικα εχουν μεινει.....αλλα χωρις φωτο................δεν μπορω να δημοσιευσω αλλο......υπαρχει υλικο ετοιμο αλλα....που.....με links??σορυ παιδες αλα δεν εμαθα ετσι,δεν το κατεχω κιολας...............οταν με το καλο αποκατασταθει το προβλημα.......θαμαι ετοιμος........την ειλικρινη συγνωμη απο καθε ακροατη και θεατη του thread...............:rolleyes: :sad: και ετοιμος για περισσοτερα....και καλυτερα........!!!!!:beer: :beer: :D :wave2:

John Steed
24/11/2010, 07:33
Καλά, καλά......


Πες ότι δεν θέλεις να στη ματιάσουμε, γιαυτό δε μας τη δείχνεις......


:a21: :a21: :a22: :a22: :a22: :a22:

man iii
24/11/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
γεια σασ παιδια!!!οφειλω να αναφερθω αλλα δεν φταιω εγω.......το προτζεκτ δεν εχει σταματησει ισα ισα εχουν γινει πολλες δουλειες ειναι σχεδον ετοιμο,κυκλοφορει κιολας ενιοτε,μονο τα αυτοκολητα γραφικα εχουν μεινει.....αλλα χωρις φωτο................δεν μπορω να δημοσιευσω αλλο......υπαρχει υλικο ετοιμο αλλα....που.....με links??σορυ παιδες αλα δεν εμαθα ετσι,δεν το κατεχω κιολας...............οταν με το καλο αποκατασταθει το προβλημα.......θαμαι ετοιμος........την ειλικρινη συγνωμη απο καθε ακροατη και θεατη του thread...............:rolleyes: :sad: και ετοιμος για περισσοτερα....και καλυτερα........!!!!!:beer: :beer: :D :wave2:

βάλτο ρε φίλε στο car.gr να το χαζέψουμε :beer:

dmf
24/11/2010, 11:37
www.tinypic.com

nemes74
24/11/2010, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από man iii
βάλτο ρε φίλε στο car.gr να το χαζέψουμε :beer: καλα βρε.....για πουλημα τοχω για να το βαλω στο car,gr?.............ακομα δεν το φτιαξαμε κιολας..........με τις ντοματες θα μας παρουνε..........!!!!:a01: :a30: :a30:

nemes74
24/11/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Καλά, καλά......


Πες ότι δεν θέλεις να στη ματιάσουμε, γιαυτό δε μας τη δείχνεις......


:a21: :a21: :a22: :a22: :a22: :a22: μπααααα..................κατι τετοιο..................χλωμο.....εως κατασκοτεινο!!!!!!!!αν ηταν ετσι.....δδεν θα ξεκινουσα καν την παρουσιαση!!!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: αλλα αυτα τα κολπα ρε παιδια με τα links..............δε τα μπορω δε μου βγενουν!!!!!!!οποτε τα πιασω,σαλατα τα κανω......!!!!:a30: :a02: :a018: :a018:

nemes74
24/11/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
www.tinypic.com για να δουμε.........θα το δοκιμασω αργοτερα............thanks!!!!!!:wave2:

Manuel650
24/11/2010, 23:22
Μόλις ανακάλυψα τη συζήτηση...

Συγχαρητήρια για τη δουλειά και την υπομονή σου!

Να τη δούμε και με γραφικά:beer:

nemes74
25/11/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manuel650
Μόλις ανακάλυψα τη συζήτηση...

Συγχαρητήρια για τη δουλειά και την υπομονή σου!

Να τη δούμε και με γραφικά:beer: σευχαριστω πολυ φιλε μου!!!soon...soon.....by the way....ξερει κανεις εδω θεσσαλονικη ποιος πουλαει φυλλο αυοκολητο υλικο σε διαφορα χρωματα?εχω φαει τον τοπο απο δευτερα και δε βρισκω....οι μ......ες μονο χονδρικη το δινουν και μεχουν πιασει τα νευρα μου!!!!!!!:a018: :a016: :a016:

dareios
26/11/2010, 17:45
Μπράβο nemes φοβερή δουλειά!!:a19:
Ειλικρινά σε ζηλεύω για το μεράκι σου, την υπομονή σου και τη φαντασία σου.
Το project που έχεις ολοκληρώσει σχεδόν είναι το όνειρο πολλών εδώ μέσα.
Και πάλι συγχαρητήρια για την τόσο όμορφη δουλειά!!! :beer:

Άντε να δούμε και καμιά φώτο!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

airpanos
27/11/2010, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
σευχαριστω πολυ φιλε μου!!!soon...soon.....by the way....ξερει κανεις εδω θεσσαλονικη ποιος πουλαει φυλλο αυοκολητο υλικο σε διαφορα χρωματα?εχω φαει τον τοπο απο δευτερα και δε βρισκω....οι μ......ες μονο χονδρικη το δινουν και μεχουν πιασει τα νευρα μου!!!!!!!:a018: :a016: :a016:


kane aerografia

lspiros
27/11/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
σευχαριστω πολυ φιλε μου!!!soon...soon.....by the way....ξερει κανεις εδω θεσσαλονικη ποιος πουλαει φυλλο αυοκολητο υλικο σε διαφορα χρωματα?εχω φαει τον τοπο απο δευτερα και δε βρισκω....οι μ......ες μονο χονδρικη το δινουν και μεχουν πιασει τα νευρα μου!!!!!!!:a018: :a016: :a016:
ποιος να εχει μωρε,ποιος να εχει?:lol: :lol: :lol:
θα πεσεις και συ στα γαμψα μου τα νυχια:evil:
εχω σχεδον σε ολα τα χρωματα αυτοκολλητο βινυλλιο χωρις πλαστικοποιηση μαλιστα που βερνικαρεται καλυτερα στη βαφη.εχεις πμ....

LARISEOS
27/11/2010, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ποιος να εχει μωρε,ποιος να εχει?:lol: :lol: :lol:
θα πεσεις και συ στα γαμψα μου τα νυχια:evil:
εχω σχεδον σε ολα τα χρωματα αυτοκολλητο βινυλλιο χωρις πλαστικοποιηση μαλιστα που βερνικαρεται καλυτερα στη βαφη.εχεις πμ....

:beer:

nemes74
27/11/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ποιος να εχει μωρε,ποιος να εχει?:lol: :lol: :lol:
θα πεσεις και συ στα γαμψα μου τα νυχια:evil:
εχω σχεδον σε ολα τα χρωματα αυτοκολλητο βινυλλιο χωρις πλαστικοποιηση μαλιστα που βερνικαρεται καλυτερα στη βαφη.εχεις πμ.... ωωωχ...............τωρα τοδα...............ωωωχ............μαλλον επεσα...................το θελω να δουλεψει χωρις βερνικι απο πανω.....χρησιμοποιουσα ενα ωραιο της 3Μ δεν το βρισκω πλεον ομως.......οκ,θα σε παρω τηλ αργοτερα.........τελευταια ελπιδα μου την δευτερα μηπως και βρω απο εναν αυτοκολητα της γειτονιας....αν πεσει στο κενο....................:a4: :a30: :a30:

John Steed
28/11/2010, 17:03
Θα περιμένουμε πολύ ακόμα? :mad: :mad: :mad:




:lol: :lol:


218110

nemes74
28/11/2010, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Θα περιμένουμε πολύ ακόμα? :mad: :mad: :mad:




:lol: :lol: ανυπομονουμε...............??εγω να δεις.........κινητοποιηθηκαν οι μεγαλες δυναμεις!!!απο δευτερα τριτη ταχω στα χερια μου ταυτοκολητα!!!και......στην ποΡεια......εχει μπει εντωμεταξυ και το νεο του μπουρακι gp style!!!!Ο ΗΧΟΣ!!!!!!!!!!σαν κανονικο xrv του ντακαρ!!!!τον ξερετε αυτον τον ηχο ε??:eek: :beer: αλλα με τις φωτο τι γινεται...........ακομα το ιδιο προβλημα....?δεν ξαναδοκιμασα να φωρτωσω για να πω την αληθεια.........και με το λινκ δε μου βγενουνε.......εχει ασχοληθει κανεις με το προβλημα??

MikeG
28/11/2010, 19:23
Οι photos παίζουν.

Manuel650
28/11/2010, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
Ο ΗΧΟΣ!!!!!!!!!!σαν κανονικο xrv του ντακαρ!!!!τον ξερετε αυτον τον ηχο ε??:eek: :beer: αλλα με τις φωτο τι γινεται...........ακομα το ιδιο προβλημα....?δεν ξαναδοκιμασα να φωρτωσω για να πω την αληθεια.........και με το λινκ δε μου βγενουνε.......εχει ασχοληθει κανεις με το προβλημα??

Μόλις ανέβασα μία κανονικά. Άντε να δούμε τουλάχιστον το μπουρί...:)

nemes74
29/11/2010, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manuel650
Μόλις ανέβασα μία κανονικά. Άντε να δούμε τουλάχιστον το μπουρί...:) οκ παιδες............στηριζομαι πανω σας!!!σας πιστευω!!!!απο αυριο.....δεσμευομαι!!!!κιοχι μονο το μπουρι....................:cool: :a09: :a08: