PDA

View Full Version : Εκει στην ΣΥΡΟ...



Xrider
18/08/2010, 05:05
Ρε ποσα HYPERMOTARD εχετε!????
Στα γαριδακια τα μοιραζουν????
Πηγα για λιγες μερες διακοπες και επηξε το ματι μου.

ΜΟΡΦΕΑΣ
18/08/2010, 08:46
Γιααααααααααααααααααα λέγε λεπτομέρειες. Διαμονή, μασαμπούκα, οφθαλμόλουτ.....εεεεεεε ήθελα να πώ παραλίες, κου-του-λου, κου-του-λου. (δηλ. κ.τ.λ.) Επειδή σκέφτομαι να πάω για 2-3 μερούλες.....:wave2:

AUFGEBRACHT
18/08/2010, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΡΦΕΑΣ
Γιααααααααααααααααααα λέγε λεπτομέρειες. Διαμονή, μασαμπούκα, οφθαλμόλουτ.....εεεεεεε ήθελα να πώ παραλίες, κου-του-λου, κου-του-λου. (δηλ. κ.τ.λ.) Επειδή σκέφτομαι να πάω για 2-3 μερούλες.....:wave2:

Άμα θες σου λέω κι εγώ, που να πας, που να φας,την έχω γυρίσει ΟΛΗ

ΜΟΡΦΕΑΣ
18/08/2010, 15:52
Για λέγε, για λέγε, ακούγω......:a014:
:beer:

AUFGEBRACHT
18/08/2010, 16:22
Λοιπόν...καταρχάς για διαμονή σου προτείνω ενοικιαζόμενα δωμάτια "Αρχόντισσα", 40€ αν θυμάμαι καλά, είναι στην Ερμούπολη, 2281084411. Από φαγητό στην ταβέρνα "Η Ιθάκη του Αή", στην Ερμούπολη...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φαγητό, ιδιαίτερα η τηγανιά κοτόπουλο που φτιάχνει, πίστεψέ με θα ενθουσιαστείς...επίσης, το διπλανό μαγαζί είναι και αυτό αρκετά καλό. Η υπέρτατη εμπειρία όμως είναι να πας στο χωριό Σαν Μιχάλης, έχει εκεί μια ταβέρνα ονόματι πλακόστρωτο...φίλε,θα πάθεις πλάκα. Θα πας απογευματάκι, την ώρα που ο ήλιος δύει, έχει απίστευτη θέα, θα κάτσεις στο μπαλκόνι και δεν θα χορταίνεις να βγάζεις φωτό τον ήλιο...κι επειδή όλοι εκεί πάνε για το υπέροχο φαγητό και την θέα, πρέπει να έχεις κάνει κράτηση,6973980248, έχω κρατήσει καρτούλα.Φαγητό τέλειο, πεντανόστιμο!!!!!
Από παραλίες τώρα, σου προτείνω Γαλησσά, Κίννι,Αζόλιμνο και Φοίνικα ενώ στα βορειοδυτικά έχει μια παραλία που δεν την προτιμούν πολλοί λόγω χωματόδρομου (βατός), παραλία Δελφίνι.
Βάζω και μερικές φωτό από το ηλιοβασίλεμα που σου λέω και από την πλατεία που ήταν το ξενοδοχείο...


207009

AUFGEBRACHT
18/08/2010, 16:22
Φωτό 2...


207010

AUFGEBRACHT
18/08/2010, 16:23
Σαν Μιχάλη....


207011

AUFGEBRACHT
18/08/2010, 16:26
Σου είπα τα hot spots, όλη η Σύρος είναι πανέμορφη και η Ερμούπολη είναι φανταστική και με πολλά αξιοθέατα, όρεξη να έχεις να γυρνάς...επίσης κάτι πολύ σημαντικό, μέσα στην Ερμούπολη έχει θέσεις παρκαρίσματος ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για μοτοσυκλέτες...


207012

Xrider
18/08/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Λοιπόν...καταρχάς για διαμονή σου προτείνω ενοικιαζόμενα δωμάτια "Αρχόντισσα", 40€ αν θυμάμαι καλά, είναι στην Ερμούπολη, 2281084411. Από φαγητό στην ταβέρνα "Η Ιθάκη του Αή", στην Ερμούπολη...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φαγητό, ιδιαίτερα η τηγανιά κοτόπουλο που φτιάχνει, πίστεψέ με θα ενθουσιαστείς...επίσης, το διπλανό μαγαζί είναι και αυτό αρκετά καλό. Η υπέρτατη εμπειρία όμως είναι να πας στο χωριό Σαν Μιχάλης, έχει εκεί μια ταβέρνα ονόματι πλακόστρωτο...φίλε,θα πάθεις πλάκα. Θα πας απογευματάκι, την ώρα που ο ήλιος δύει, έχει απίστευτη θέα, θα κάτσεις στο μπαλκόνι και δεν θα χορταίνεις να βγάζεις φωτό τον ήλιο...κι επειδή όλοι εκεί πάνε για το υπέροχο φαγητό και την θέα, πρέπει να έχεις κάνει κράτηση,6973980248, έχω κρατήσει καρτούλα.Φαγητό τέλειο, πεντανόστιμο!!!!!
Από παραλίες τώρα, σου προτείνω Γαλησσά, Κίννι,Αζόλιμνο και Φοίνικα ενώ στα βορειοδυτικά έχει μια παραλία που δεν την προτιμούν πολλοί λόγω χωματόδρομου (βατός), παραλία Δελφίνι.
Βάζω και μερικές φωτό από το ηλιοβασίλεμα που σου λέω και από την πλατεία που ήταν το ξενοδοχείο...

1.Στην Ερμουπολη δεν λεει να μεινεις,ειναι ολο ανηφορες ..ανηφορες...σκαλακια και ανηφορες..
απ'οτι καταλαβα ολοι μαζευονται στην παραλια-στο λιμανι- που εχει καφετεριες -νυχτερινη ζωη ειναι :sad: οχι αυτο που περιμενει καποιος.
2.Και εμενα στην Ιθακη του Αη με εστηλαν...ωραια η γκαρσονα αλλα το φαγητο τιποτα το ιδιεταιρο,εως αγευστο..και αλλοι φιλοι που εφαγαν εκει το ιδιο ειπαν...απλα ας πουμε οτι ειναι καπως "γραφικα" στο στενο μεσα.
3.Με 40 ευρω μειναμε (2 ατομα)σε ξενοδοχειο φατσα καρτα στην θαλασσα παραλια της Βαρης...
4.Καλες οι παραλιες αλλα τιποτα το φοβερο,γενικα ειναι ενα μετριο νησι.Η καλητερη παραλια ηταν στον Γαλησσα (σε σχεση με τις αλλες)..
5.Αυτο που εχεις βαλει στην φωτο δεν ειναι η πλατεια αλλα ενας κομβος στον δρομο που βγαινει για τις εξοχες...εκει ακριβως απο τις 11 και μετα νομιζεις οτι εισαι στην Πατησιων την ωρα που κλεινουν τα μαγαζια...μπλοκαρουν τα παντα,ο καθενας σταματα οπου του κ@λωσει...λεωφορεια,φορτηγα σε ενα κολοστενο για δρομο...μολις καταφερεις και βγεις απο εκει ειναι ολα οκ.
6.Το νησι το γυρνας σε λιγοτερο απο ωρα,ενας δρομος ειναι οποτε και βλεπεις ΟΛΕΣ τις παραλιες.

Σε σχεση με τα αλλα νησια των κυκλαδων ειναι διαφορετικο,μπαχαλο το κυκλοφοριακο,μοιραουν κλησεις με το καλημερα,απαγορευεται παντου να παρκαρεις στο κεντρο αλλα και στον μονο χωρο σταθμευσης που εχουν κοστιζει 1ευρω η ωρα :hypnotize .
Κυνηγανε για κρανος αγρια...
πας για να χαλαρωσεις και πηζεις...

ΜΟΡΦΕΑΣ
19/08/2010, 02:48
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Καταχωρήθηκαν. :beer: Εμένα μου έχει κολλήσει ένα με ενοικιαζόμενα δωμάτια "ΤΟ ΜΠΑΛΚΌΝΙ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ". Η γυνή θέλει ξενοδοχείο με πρωινό. Από γνωστούς πάντως, μας λένε την περίοδο που θα πάμε δεν θα έχουμε πρόβλημα στο να βρούμε δωμάτια (4-6/09). Με την μοτ-τα θα πάμε, ΚΑΙ ΠΆΝΤΑφοράμε κράνος. Στις Σπέτσες που είχαμε πάει περυσί φοράγαμε κράνος εμεις και οι περισότεροι μοτ-τες μας κοίταζαν καλά καλά, λες και είμασταν εξωγήινοι. :eyepop: :wave2: