PDA

View Full Version : Eνας πραγματικος επαγγελματιας..



Random
18/08/2010, 17:21
Αγαπητοι φιλοι υστερα απο 7 ετη συμβιωσης με το στρωμα η σελα μου σκιστηκε..Ετσι ψαχνοντας ανακαλυψα εναν φοβερο επαγγελματια στο ειδος που μου εφτιαξε την σελα μου παλι ανακατασκευη και την εκανε εκπληκτικη..Θα ποσταρω συντομα φωτο να παθετε πλακα....
Ονομαζεται Κακκουλιδης Γιαννης το μαγαζι του ειναι στην Λ.Αμφιθεας 91 και το τηλ του ειναι 210 9827008.
Πραγματικα αψογη εργασια τον συνιστω ανεπιφυλακτα αφου διαθετει φοβερα υλικα και τεχνογνωσια σχεδιασης..Μια απο τις καλυτερες μοντιφες που εχω κανει στο στρωμα...

aristrom
18/08/2010, 17:32
φωτο........οπωσδηποτε!!!!!!!:p

Random
18/08/2010, 17:45
ayrio tha postaro tha pathete -sok

imba
23/08/2010, 07:00
Περιμενουμε φωτο και ποσο σου κοστησε.

dankannn
23/08/2010, 07:05
Tον ξερω χρονια απο τους καλους και με μερακι απλα δεν ειναι φτηνος.
Εχω φτιαξει σε αυτον πανω απο 7 μηχανακια και δεν ειχα ποτε προβλημα.

danaos75
23/08/2010, 07:19
+10000 τον ξερω εκει εφτιαξα την σελα του ΧΤ πριν 5 χρονια και σκιστηκε πριν λιγους μηνες με καθημερινή χρήση. Και εκει θα ξαναπαω παλι.

transalpblack
23/08/2010, 08:51
Άντε ρε φίλε.
Δε φτάνει που ποστάρισες ένα θέμα χωρίς φωτό για αποδειχτικό στοιχείο.
Πέρασαν και 6 μέρες και ακόμα η φωτό?

Random
26/08/2010, 15:44
logo prosopikou prolimatosden mporesa na postaro pic..poly syntoma isos kai ayrio na tin bgalo foto..ypomoni filoi mou..

imba
27/08/2010, 05:24
ok file mou.

Random
29/08/2010, 18:36
Parte tis foto..lypamai einai apo kinito tilefono alla tha tis bgalo kai me kanoniki cam.Simeioste oti to empros miso einai apo bmw GS kai to piso miso tou synepibati einai apo derma mercedes...oti erotiseis exete akouo..
http://i64.photobucket.com/albums/h184/Randomas32/0294.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h184/Randomas32/0293.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h184/Randomas32/0292.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h184/Randomas32/0291.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h184/Randomas32/0290.jpg

Band(age)it
29/08/2010, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
to piso miso tou synepibati einai apo derma mercedes...

Δεν ηξερα οτι σκοτωνουν τις Mercedes για το δερμα τους :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περα απ'αυτο ομως...ειναι πιο ανετη σε σχεση με πριν?
Ενδιαφερεται φιλος που του σκιστηκε να παρει καμια επωνυμη ανατομικη αλλα αν ειναι καλυτερη τουτη γιατι οχι...

Random
30/08/2010, 09:09
Φιλε μου η σελα που βλεπεις ειναι απο Vstrom 1000, η οποια ειναι σημαντικα ψηλοτερη και καλυτερη απο αυτη του 650..Την ειχα ανταλλαξει με φιλο μου πιο κοντο απο εμενα που δεν παταγε καλα κατω..Δεν αλλαξα το αφρωδες υλικο γιατι ηταν σε πολυ καλη κατασταση απλως την εντυσα και αλλαξα κατι μαξιλαρακια απο κατω τα οποια ειναι για στεγανοποιηση..Κατα τα αλλα την σελα μπορει να στην ντυσει και να στην γεμισει οπως εσυ θελεις..Εχει ειδικα μηχανηματα που σου προσαρμοζει την σελα στα δικα σου προτυπα. Η δικη μου σελα τωρα δουλευει καλυτερα σαφως και ειναι στα μετρα μου γιατι εχω υψος περιπου 1.90μ.Προσωπικα πιστευω οτι αξιζε η επισκευη αφου η αγορα μιας καλης αντιστοιχα σελας για στρομ κοστιζει 300 και ανω γιουρια..==

imba
30/08/2010, 09:19
Poso pige se sena peripou Random to thema pou ekanes?

Random
30/08/2010, 17:46
60 giouria poly kali timi...

Innersense
20/09/2010, 17:47
Σήμερα παρέλαβα καταχαρούμενος και εγώ τη σελίτσα μου αφού με το που πέρασα βόλτα να ρωτήσω, κατάλαβα προς τι τα καλά λόγια του Random και αν και είχα κοιτάξει και σε άλλους κατέληξα σε αυτόν χωρίς δεύτερη σκέψη.

Δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από τη δουλειά του κ. Γιάννη και πραγματικά εκτός από πολύ καλός επαγγελματίας, είναι ευγενέστατος, αγαπάει τα μηχανάκια και χαίρεσαι να μιλάς μαζί του.

Άψογη η σύσταση φίλε Random, να σαι καλά και επέτρεψε μου να προσθέσω ότι αν πάτε πείτε του χαιρετίσματα από το Βασίλη που ήρθε από τον Άγγελο.

Μακάρι να έβρισκα έναν τέτοιο άνθρωπο για μηχανικό...

izzy
20/09/2010, 21:01
Μια σελα που εφιαξα μονος μου ,κοστισε περιπου 30 ? ,και μου εμεινε το συραπτικο .

SVX
20/09/2010, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Random

Πραγματικα αψογη εργασια τον συνιστω ανεπιφυλακτα αφου διαθετει φοβερα υλικα και τεχνογνωσια σχεδιασης..Μια απο τις καλυτερες μοντιφες που εχω κανει στο στρωμα...


Υποθετω το "καρουμπαλακι " αναμεσα στον οδηγο και συνεπιβατη εγινε σκοπιμα , ετσι? οπως μερικες σελες που το εχουν απο το εργοστασιο .

Random
20/09/2010, 23:33
ola ta εφτιαξε οπως τα ηθελα..το καρουμπαλακι αν λες για εμενα ηταν οπως ακριβως το ειχε η σελα..απο την αλλη πλευρα παιδια οι φωτο που εχω βαλει αδικουν το αποτελεσμα της δουλειας..πρεπει να ξαναποσταρω φωτο με καλη καμερα να δειτε ποσο καλα υλικα εβαλε ο γιαννης και τι τελειες ραφες κανει..Ο τυπος σας λεω ειναι τρομερα λεπτομερειακος και κανει εξαισια δουλεια..εχει λαμπες για να ζεσταινει τα αφρωδη υλικα, εχει γερμανικα συρραπτικα σελας, ανεξιτηλες ραφες και παρα πολλα δερματα και συνθετικα υλικα(ρεταλια) για να διαλεξετε..επισης οι τιμες του ειναι πολυ πολυ καλες για το επιπεδο της δουλειας και το αποτελεσμα..

Προχθες επινα καφε στο κολωνακι και οποιος μηχανοβιος περναγε απο διπλα χαιδευε την σελα για να δει τι υλικο εχω βαλει..οταν εφευγα εδωσα το τηλ.του γιαννη σε ενα τυπο με ενα καινουργιο ταιγκερ 1050 για να βαλει αυτος τα ιδια με εμενα..


Δεν θα πω κατι αλλο, αν χρειαστει να φτιαξετε σελα η να βελτιωσετε την δικη σας πηγαιντε εκει και θα με θυμηθειτε..πολυ χαρηκα που ο φιλος που ποσταρε εφτιαξε τη σελα του..

Αληθεια φιλε μου τι υλικα εβαλες?

Innersense
21/09/2010, 15:23
copycat κανονικά

επειδή το συζητούσαμε, μου έδειξε το συνδυασμό σου, μου φάνηκε super και μιας και βιαζόμουνα... :)

Δειγματολόγια τρελά βρίσκεις κι αλλού, τέτοιο μεράκι όμως πραγματικά εγώ δεν έχει τύχει να ξανασυναντήσω.

Random
21/09/2010, 20:59
Bravo file mou εκανες τον πιο σωστο συνδυασμο..αυριο θα παω και αλλο ενα φιλο με ενα bmw gs να κανει ανακατασκευη και αυτος γιατι του αρεσε πολυ...θα δεις μεγαλη διαφορα στην ανεση..θα με θυμηθεις..

domiemic65
23/09/2010, 21:07
Ο άνθρωπός δεν παίζεται στις σέλες. Φοβερός μάστορας, πολύ μερακλής και παθιασμένος με την δουλεία του!
Εμένα μου τον είχε συστήσει πριν χρόνια ενας φίλος, που παλιότερα εγραφε και σε περιοδικά μοτο, για να φτάξω την σέλα του Dominator που είχα και η οποία ήταν πολύ κουραστική μετά απο 162.000χλμ χρήσης (λογικό ε; ) αλλά και επειδή πολύγνωστό σελάδικο στην Θεσ/νικη που είχα κάνει το προηγουμενο κάλυμα που φορούσα, το είχε τραβήξει-τεντώσει τόσο πολύ ωστε η σέλα δεν είχε σωστό σχήμα πλέον!
Ε, λοιπόν ο μάστορας την μεταμόρφωσε. Εβαλέ ενα πάρα πολύ καλό αντιολισθητικό κάλυμα και επανέφερε (όσο μπορούσε κατα τα λεγόμενά του) το σχήμα. Δηλαδή υπο άλλες συνθήκες (πιο καινουρια σέλα πχ) θα έκανε ακόμα πιο καλή δουλειά....
ΑΨΟΓΟΣ!!!!!!