PDA

View Full Version : Αγορά μηχανής



PanagiotisTsouk
19/08/2010, 02:05
Γειά σας παιδιά...Έχω κάποιους προβληματισμούς και θέλω να με βοηθήσετε...Σκέφτομαι να αγοράσω μηχανή αλλά υπάρχουν δύο θέματα...
1.Είμαι 21 ετών(κλεισμένα) και δέν έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή.Θα δυσκολευτώ πιστεύετε να βγάλω το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ?
2.Έχω σκοπό να πάρω μια απο τις εξής μηχανές...Yamaha R6 , Ninja 600 'η KTM duke...Πιστεύτε οτι πρέπει να ξεκινήσω με κάτι μικρότερο ως άπειρος ή όχι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)

danaos75
19/08/2010, 02:31
όσον αφορα το πρωτο, δυσκολια δεν θα εχεις καμια αν το μυαλο σου ειναι "εκει", και εισαι ψυχραιμος χωρις αγχος.

όσον αφορά το δευτερο

Η γνωμη μου ειναι
1) κατι μικροτερο (250 cc)
2) μεταχειρισμένο (γιατι θα εχεις καποιες χαζες πτωσεις σχεδον σιγουρα, να μην το πληρωσεις χρυσαφι)
3) με οσο το δυνατον λιγοτερα και φτηνοτερα πλαστικα (aka γυμνο)

καλες αγορες και παντα ορθιος


:beer:

Cpt. Haddock
19/08/2010, 03:25
Ο,τι είπε ο αποπάνωΣ :wave2: :D

mixalhsCr
19/08/2010, 03:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanagiotisTsouk
Γειά σας παιδιά...Έχω κάποιους προβληματισμούς και θέλω να με βοηθήσετε...Σκέφτομαι να αγοράσω μηχανή αλλά υπάρχουν δύο θέματα...
1.Είμαι 21 ετών(κλεισμένα) και δέν έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή.Θα δυσκολευτώ πιστεύετε να βγάλω το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ?
2.Έχω σκοπό να πάρω μια απο τις εξής μηχανές...Yamaha R6 , Ninja 600 'η KTM duke...Πιστεύτε οτι πρέπει να ξεκινήσω με κάτι μικρότερο ως άπειρος ή όχι?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)


Καλως Ορισες στην παρεα μας.

Να βγαλεις πρωτα το διπλωμα(!)
μετα να παρεις το R6 και να πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης(!).
Αν θεωρεις οτι εισαι rossi η' γενικα εισαι πιο γρηγορος απο τους αλλους στο δρομο να μην παρεις καθολου μηχανη.ουτε 50αρι.

harris_x
19/08/2010, 04:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
όσον αφορα το πρωτο, δυσκολια δεν θα εχεις καμια αν το μυαλο σου ειναι "εκει", και εισαι ψυχραιμος χωρις αγχος.

όσον αφορά το δευτερο

Η γνωμη μου ειναι
1) κατι μικροτερο (250 cc)
2) μεταχειρισμένο (γιατι θα εχεις καποιες χαζες πτωσεις σχεδον σιγουρα, να μην το πληρωσεις χρυσαφι)
3) με οσο το δυνατον λιγοτερα και φτηνοτερα πλαστικα (aka γυμνο)

καλες αγορες και παντα ορθιος


:beer:
+675

PanagiotisTsouk
20/08/2010, 08:17
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά...όσο για το rossi είμαι συνειδητοποιημένος 100% για τον λόγο που 8έλω τη μηχανή...:)

periklisk
20/08/2010, 08:25
Θα συμφωνήσω με τους από πάνω...

και να προσθέσω ότι το μηχανάκι (ότι και να είναι) θέλει σεβασμό για να μην έχεις δυσάρεστα...

arxaios
20/08/2010, 08:56
Τα παραπάνω μηχανάκια ΔΕΝ είναι κατάλληλα για κάποιον με μηδενική εμπειρία όπως εσύ .......

250 - 400 cc ......... όχι παραπάνω για πρώτο !!!

:wave2: