PDA

View Full Version : Μαμά...



Trithen
14/07/2005, 08:46
Σήμερα, εντελώς τυχαία, μια συζήτηση με έβαλε σε σκέψεις που λίγο αργότερα με οδήγησαν σε διάφορα συμπεράσματα…
Εγώ: Μαμά, κάνε έναν καφέ ρε και έλα να πούμε δυο λέξεις, έχω κάτι μέρες να σε δω…
Μαμά μου: Τώρα Μις Υφήλιος (χαχα, μη γελάτε ρε, έτσι με λέει η μαμά μου)…
(ενόσω η μαμά μου ψήνει τον καφέ μας, εγώ κάθομαι στην βεράντα και συλλογίζομαι τις διακοπές μου)
Μαμά μου: Κάνε πέρα το τασάκι, θα ρίξω τους καφέδες…
Εγώ: Πω πω ρε μαμά, κουρασμένη είμαι, δεν το καταλαβαίνεις?
Μαμά μου: Γ@μώ το τασάκι μου μέσα…
Εγώ: Χιχιχιιχ……… Ρε μάνα, είναι 14 Ιουλίου και ακόμη δεν κανόνισα διακοπές… Τελικά που θα πάω? Είπα για Σαντορίνη, 24 Αυγούστου, λίγες μέρες μετά που ξεκινήσει η άδειά μου… Τι λες?
Μαμά μου: Πωπω, άθλιο καφέ έκανα σήμερα… Αλλά τι να έκανα λάθος? Σκέτο τον πίνουμε… Από πού τον πήρες τον καφέ καλέ?
Εγώ: Από τον Σταύρο…
Μαμά μου: Καλά, εγώ δεν σου είπα να παίρνεις από τον Σιδηρόπουλο?
Εγώ: Ρε μαμά, ο Σταύρος ήταν στο δρόμο μου…
Μαμά μου: Ν’ άλλαζες δρόμο… Τώρα θα τον πιεις τον καφέ σ’ αρέσει δεν σ’ αρέσει…
Εγώ: Εντάξει μαμά…Θα τον πιω… Θέλεις τώρα να συζητήσουμε για τις διακοπές μου?
Μαμά μου: Ναι, φυσικά βρε πουλί μου… Πες μου, τι σκέφτεσαι?
Εγώ: Δεν ξέρω, σκεφτόμουν να πάω Σαντορίνη 24/8 και μετά να κατέβαινα Κρήτη, αλλά θέλω να πάω και στην Χαλκιδική λίγες μέρες… Αλλά… Το σκέφτομαι… Δεν θα μου φτάσει η άδειά μου…
Μαμά μου: Με ποιον θα πας?
Εγώ: Με την Μαρία…
Μαμά μου: Άνοιξε τα μάτια σου ρε ζώον (εκτός από Μις Υφήλιος, μου ρίχνει και κάτι τέτοιους κολακευτικούς χαρακτηρισμούς)… Βρες κανένα παλικάρι που θα μου τρέχεις με την Μαρία να βλέπεις το ηλιοβασίλεμα στη Σαντορίνη…
Εγώ: Ρε μάνα!!!?
Μαμά μου: Καλά εντάξει… Εσύ όλο ανεξάρτητη μου το παίζεις… Θα το φας το κεφάλι σου αλλά να δω πότε… Δεν μιλάω.. Εντάξει…
Εγώ: Όχι μαμά, να μιλάς, αλλά να είσαι εντός θέματος…
Μαμά μου: Εγώ? Εγώ εκτός θέματος? Που προσπαθώ να σου ανοίξω τα μάτια?
Εγώ: Εντάξει μαμά, στο θέμα ΜΟΥ τώρα… Εσύ τι λες?
Μαμά μου: …(μονολογώντας από την προηγούμενη πρότασή μου)… Εγώ εκτός θέματος, που προσπαθώ να της εξηγήσω ότι η ζωή δεν περνάει μόνο με φίλους και φιλενάδες, και μου τρέχει όλη την ώρα με την Μαρία, το Χρήστο, το Νικολάκη, τον έναν, τον άλλο, τον παράλλο, και ακόμη κανέναν για αγόρι της…
Εγώ: Εντάξει, τελείωσες? Θα βρούμε άκρη?
Μαμά μου: Φυσικά και θα βρούμε… Για πες… Σαντορίνη… Να πας βρε παιδί μου… Γιατί όχι? Και μετά… Όταν γυρίζεις, αν θέλεις πήγαινε Κρήτη, αν θέλεις, γύρνα εδώ και πήγαινε Χαλκιδική…
Εγώ: Το σκέφτομαι… Ξέρεις ρε μαμά, το πρόβλ…
Με διακόπτει και…
Μαμά μου: Καλέ Βίκυ, αυτά τα λουλούδια μου γιατί ξεράθηκαν?
Εγώ: Γιατί δεν τα ποτίζεις ίσως ρε μάνα?
Μαμά μου: Ποιος? Εγώ δεν τα ποτίζω? Όλη την ώρα με μια κανάτα στο χέρι είμαι και τα ρίχνω νερό…
Εγώ: Μήπως τότε ρε μαμά τα ποτίζεις πολύ?
Μαμά μου: Ποιος? Ε δεν τα ποτίζω και όλη την ώρα… Όποτε θυμηθώ, ρίχνω και από λίγο νερό…
(φάσκει και αντιφάσκει η μάνα μου, και όχι μόνο στο θέμα των λουλουδιών)
Εγώ: Δεν ξέρω ρε μαμά, τι να σου πω? Ίσως δεν αντέχουν…
Μαμά μου: Θα τα πάω πίσω στο θερμοκήπιο, σ’ εκείνη την… πως την λένε? Ηλίθια λουλούδια μου ‘δωσε… Μια εβδομάδα τώρα και αυτά έχασαν τον προσανατολισμό τους…
Εγώ: Κάρφωσε μια πυξίδα σε καθένα ρε μάνα…
Μαμά μου: Άσε τις βλακείες… Στο θέμα μας… Από εμένα, τι θέλεις σχετικά με τις διακοπές σου…
Εγώ: Να μου πεις και εσύ μια γνώμη ρε μαμά… Τι να κάνω? Βοήθησέ με λιγάκι…
Μαμά μου: (μονολογεί ώσπου να τελειώσω εγώ την φράση μου) Πωπω… Πέρασε η ώρα…
Εγώ: Ρε μάνα, συγνώμη τώρα, αλλά έχεις την εντύπωση ότι με βοήθησες?
Μαμά μου: Καλά, πλάκα μου κάνεις? Τι άλλο θέλεις? Σου έφτιαξα καφέ, πήγα το τασάκι λίγο πιο πέρα, καθόμουν και σ’ άκουγα, σου είπα τη γνώμη μου… Πωπω, όλα από μένα τα περιμένεις… Σήκω, άργησες, φύγε στη δουλειά, μπες στο internet (πως τα λέτε αυτά) και κλείσε για διακοπές, γιατί θα μείνεις εδώ στο τέλος…
Εγώ: @$#5^&*()(*&#!@!(
(σηκώνομαι, ετοιμάζομαι, την ώρα που είμαι έτοιμη να κλείσω την πόρτα πίσω μου…)
Μαμά μου: Βίκυ, Βίκυ, μην ξεχάσω… Περίμενε… Μην ξεχάσω καλέ… Αν κλείσεις για Σαντορίνη, όταν πας, δες αν έχει κανένα ωραίο λουλούδι καλέ, και ζήτα λίγο σπόρο από εκεί… Αυτά θα τα πετάξω…
Ααααααααααααααααααααααααα!!!!
Αυτή είναι μια normal συζήτηση με τη μαμά μου, απ’ αυτές που κάνουμε συνήθως και ήθελα να σας την παραθέσω… Εγώ κατέληξα σε κάποια συμπεράσματα… Εσείς?
Και επίσης, για να μην ψάχνω σπόρο στην Σαντορίνη, αν έχει κανένας σας κανένα περίεργο και όμορφο λουλούδι, στείλτε μου λίγο σπόρο ρε παιδιά…
(χιχιιχιχ)

melsaltas
14/07/2005, 08:54
:eyepop: :uplate: :hypnotize :eek:
:eek: :hypnotize :uplate: :eyepop:


ΕΤΣΙ......
ΕΤΣΙ......

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ,

ΓΙΑΤΙ ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!!

ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ, ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ?:confused:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ!!!!:lol:

div400
14/07/2005, 09:00
αν αλλαξεις τα ονοματα θα μπορουσε να ειναι μια κουβεντα με την δικη μου μανα!

τι να πεις.... δυσκολο να μεγαλωνεις γονεις την εποχη μας.

τι μιλας και εσυ αφου ουτος η αλλος τα δικα τους θα πουν αγνοωντας τελιως την δικη σου αποψη.τουλχ. ξερεις τι θελει η μανα σου.....ΓΑΜΠΡΟ ΚΑΙ ΣΠΟΡΟΥΣ (καθε ειδους)!


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

DoctorS
14/07/2005, 09:01
συμπέρασμα............μάνα είναι μόνο μία......αλλά δυστυχώς είναι όλες ίδιες..................:D :D :D :D :D

ρε μάνα που έβαλες πάλι το μπουφάν μου...............@#$%^&*

:D :D :D :D

DUKASII
14/07/2005, 09:02
Βικυ ...ειναι πως καλη η παρεα της Μαρίας ...αλλα και λιγο χαρα στα σκέλια δε θα μας χάλαγε έτσι?

ασε που εγκρίνει και η μαμα.

πες στη Μαρία να πατε για ψώνια κανα φουστανάκι κοντο...ξέρεις εσυ..σα ζώνη..κανα καλο μπλόυζάκι που θα΄δείχνει οτι έχεις να δείξεις..
μετά περάστε και απο τη ΝΙΡΒΑΝΑ ΣΑΣ ΤΑ HONDOS CENTER ...

παρτε οτι αλοιφή ,άρωμα ,μάσκαρα κτλ καινούριο παίζει...

ετοιμάστε μια βαλίτσα ρούχα...

και κατεβήτε Κρήτη..προς το Ρεθυμνο κορίτσα...και
θα περάσουμε μούρλια σας λέω...


:bigcry: :blush: :smokin: :lol:

melsaltas
14/07/2005, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
αν αλλαξεις τα ονοματα θα μπορουσε να ειναι μια κουβεντα με την δικη μου μανα!

τι να πεις.... δυσκολο να μεγαλωνεις γονεις την εποχη μας.

τι μιλας και εσυ αφου ουτος η αλλος τα δικα τους θα πουν αγνοωντας τελιως την δικη σου αποψη.τουλχ. ξερεις τι θελει η μανα σου.....ΓΑΜΠΡΟ ΚΑΙ ΣΠΟΡΟΥΣ (καθε ειδους)!


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:


ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ...
ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ....


ΓΑΜΠΡΟ ΜΕ ΣΠΟΡΟΥΣ (καθε ειδους)!

DoctorS
14/07/2005, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ...
ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ....


ΓΑΜΠΡΟ ΜΕ ΣΠΟΡΟΥΣ (καθε ειδους)!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

latris mixanis
14/07/2005, 09:09
ου κάνει λίγο από δική μου μανούλα!!!

Νόμιζα ότι ήταν ξεχωριστή :(
:bawl: :bawl: τελικά είναι σαν όλες τις μανούλες

:lol: :lol: :lol:

AFTER
14/07/2005, 09:20
Καλα και εσυ τι μανα σου ρωτησες για το που θα πας διακοπες?

Μου θυμισες το ανεκδοτο με τον φουρνο και το...λουκανικο!!!

Κανένας
14/07/2005, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Εγώ κατέληξα σε κάποια συμπεράσματα… Εσείς?

(χιχιιχιχ) :rolleyes:

Λοιπόν από ότι κατάλαβα η μαμά σου είναι μια χαρά

Εσύ όμως είσαι …άστα να πανε :smokin:

Ακου εκεί καφέ από τον sταύρο αφού ο σιδηροπουλοs έχει καλύτερο :evil:


Λοιπόν από Σαντορίνη νομίζω ότι έχει πλοίο για Κρήτη
Αλλά για να πας Χαλκιδική και να προλάβεις, θέλεις αεροπλάνο :cool:


Για σπόρους τώρα, όσοι έχουν καλούς… δεν τους δίνουν :wacko:

Αλλά έχω ένα σπόρο γειτονόπουλο, που μου σπάει τα νεύρα… να στον στείλω; :D


Όσο για την δική μου μαμά, έχω και εγώ πρόβλημα

Μόλις της λεω ότι θα παω βόλτα… με τα παιδία από το μότο γρ
Ρωτάει αν θα είναι και ο Μήτσος 1, για να ξέρει να μου φτιάξει ένα ταπερακι κεφτεδακια, για να μην μείνω νηστικός :smokin:


:beer: :wave2: :beer:

GST
14/07/2005, 09:47
οδηγιες:
1) πες της μαμας σου οτι τα λουλουδια ποτιζονται η πρωι πρωι η το βραδυ γιατι σε ιποιαδιποτε αλλη ωρα τωρα το καλοκαιρι τα καιει ο ηλιος
2) πες στην μαμα σου οτι το προβλημα στις διακοπες δεν ειναι αν θα πας με την φιλη σου ...αλλα με το αν θα γυρισεις και μαζι της ...καταλαβαινεις τι εννοώ :winka:
3) ισως ειναι η ωρα να αρχιζεις να ψυνεις το καφε μονη σου (κρυβει και υπονοουμενο):D
4)και τελος.....ισως το internet να μην ειναι και η καλυτερη λυση για ανζητηση σπορου αυτη την εποχη ....μιας και συνηθως οι σποροι και τα φυντανια φυτευονται μαρτιο - απριλιο:dizzy:

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ:beer:

:wave2:

free rider
14/07/2005, 09:51
μερικά πράγματα δεν τα εκτιμάς οσο αξίζουν ...

οταν τα εχεις...

:sad: :sad:

xxxristos
14/07/2005, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οδηγιες:
1) πες της μαμας σου οτι τα λουλουδια ποτιζονται η πρωι πρωι η το βραδυ γιατι σε ιποιαδιποτε αλλη ωρα τωρα το καλοκαιρι τα καιει ο ηλιος
2) πες στην μαμα σου οτι το προβλημα στις διακοπες δεν ειναι αν θα πας με την φιλη σου ...αλλα με το αν θα γυρισεις και μαζι της ...καταλαβαινεις τι εννοώ :winka:
3) ισως ειναι η ωρα να αρχιζεις να ψυνεις το καφε μονη σου (κρυβει και υπονοουμενο):D
4)και τελος.....ισως το internet να μην ειναι και η καλυτερη λυση για ανζητηση σπορου αυτη την εποχη ....μιας και συνηθως οι σποροι και τα φυντανια φυτευονται μαρτιο - απριλιο:dizzy:

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ:beer:

:wave2:

Γειά σου ρε GST γεωπόνε!!!

Trithen
14/07/2005, 14:38
melsaltas: Η αλήθεια είναι ότι για τον καθένα από εμάς, μάνα είναι μόνο μία, αλλά συμφωνώ πως όλες μοιάζουν μεταξύ τους... Οι γονείς μοιάζουν όλοι μεταξύ τους, τα παιδιά γιατί δεν μοιάζουν? (και γ@μώ τις ερωτήσεις...)
div400: Η μαμά μου θέλει γαμπρό και σπόρους, εγώ όμως δεν έχω διάθεση να της δώσω, όπως και αυτή δεν είχε διάθεση να μου δώσει την γνώμη της για τις διακοπές μου... Πάντα η συζήτηση με τη μαμά μου οδηγεί σε παραλήρημα... Γιατί?
DUKASII: Θα μπορούσα να έρθω Ρέθυμνο, αλλά η μαμά μου ζήτησε σπόρους Σαντορινιούς λέει... Όχι Κρητικούς... Χιχιχιχιχι...
ΚΑΝΕΝΑΣ: Στείλτον, να δω αν την βολεύει...
GST: Συμφωνώ με όλα, και θέλω να ρωτήσω κάτι... όσον αφορά το "πες στην μαμα σου οτι το προβλημα στις διακοπες δεν ειναι αν θα πας με την φιλη σου ...αλλα με το αν θα γυρισεις και μαζι της ...καταλαβαινεις τι εννοώ"... Που ήξερες βρε αλανάκι ότι δεν θα γυρίσω με τη Μαρία? Η Μαρία θα κατέβει Κρήτη μετά και εγώ θ' ανέβω πάλι μάλλον... Χιχιχιχ... Σε περίπτωση που το υπονοούμενό σου αφορά άντρα, χιχιιχιχ, δύσκολο το κόβω...
free rider: Ίσα ίσα, την υπερεκτιμώ, γι' αυτό και της αφιέρωσα ένα ολόκληρο topic...
Καλές διακοπές ρε παιδιά... Θα σας σκέφτομαι...

nimbus
14/07/2005, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
:rolleyes:

Λοιπόν από ότι κατάλαβα η μαμά σου είναι μια χαρά

Εσύ όμως είσαι …άστα να πανε :smokin:

Ακου εκεί καφέ από τον sταύρο αφού ο σιδηροπουλοs έχει καλύτερο :evil:


Λοιπόν από Σαντορίνη νομίζω ότι έχει πλοίο για Κρήτη
Αλλά για να πας Χαλκιδική και να προλάβεις, θέλεις αεροπλάνο :cool:


Για σπόρους τώρα, όσοι έχουν καλούς… δεν τους δίνουν :wacko:

Αλλά έχω ένα σπόρο γειτονόπουλο, που μου σπάει τα νεύρα… να στον στείλω; :D


Όσο για την δική μου μαμά, έχω και εγώ πρόβλημα

Μόλις της λεω ότι θα παω βόλτα… με τα παιδία από το μότο γρ
Ρωτάει αν θα είναι και ο Μήτσος 1, για να ξέρει να μου φτιάξει ένα ταπερακι κεφτεδακια, για να μην μείνω νηστικός :smokin:


:beer: :wave2: :beer:


:lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
14/07/2005, 16:16
xaxaxaxaxa μια χαρα είναι η μαμά σου:winka:

δεν την φέρνεις να κάνει παρέα με την δικιά μου μαμά???:lol:


έχουν κοινά ενδιαφέροντα:rotflmao:

λουλούδια και κόρες:beer:

ixnilatis
14/07/2005, 19:53
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όλες οι Ελληνίδες Μάνες ίδιες....

Λες και βγαίνουνε από το ίδιο μηχάνημα.

SvsGreek
14/07/2005, 21:20
Biky apo Salonika eisai?

adam_tsouk
14/07/2005, 21:24
Βασικά εγώ πρόβλημα κανένα.....:rolleyes:


Ε, να το σπάσιμο με το δωμάτιό μου να μην υπήρχε (και το ρετιρέ είναι λίγο ακριβό αν το νοικιάσω) και όλα τ'άλλα μια χαρά.

Ε, επίσης, λίγο αυτό που όταν με βλέπει θυμάται όσα έχω καταστρέψει στο σπίτι.
Αλλά κατά τ'άλλα μια χαρά.




Ε, να, λίγο και όταν λείπω συνέχεια γκρινιάζει αλλά κατα τ'άλλα μια χαρά!


:rotflmao: :rotflmao:







Αλλά είναι μόνο μία και προσωπικά χρωστάω πάρα πολλά.





:wave2:

Spike
14/07/2005, 22:16
Trithen-mama 0-1
Mou fainetai exei agorasei kai i diki sou to mamas best CD No3 (palia ebgaine se kasseta alla i texnologia blepeis....):wave2: :wave2:

afrotwin
14/07/2005, 22:34
mama ti 8a pi travesti?

rota ton patera sou afti kseri...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

polite mama se timi efkerias
me ka8e dio manes mia pe8era doro....
:rotflmao: :rotflmao:

Trithen
15/07/2005, 02:55
SvsGreek: Όχι ακριβώς Θεσ/νίκη... Μένω Κιλκίς... Κατέχεις? Αλλά γιατί αυτή η απορία?

Krokodilos001
15/07/2005, 08:45
Oles oi manes, zoi na xoune idies einai!
To basiko tous endiaferon oi apokatastasi tou louloudiou tous, gio i kori den exei simasia.

Katalabeno bebea oti, afto kseroun....afto kannoun. Ta ipolipa pou mas apasxoloune simera, kariera diaskedasi morfosi empeiries den ta katalabenoune (i kanoun pos den ta katalabenoune). Bebea prepei na omoligo oti isos den exoun ke poli adiko.... o xronos perna poli pio grigora apo oso theloume.

I giagia mou ipe kati poli sosto mia fora...ekei pou ise eimouna alla edo pou ime tha erthis!!!!! ke o noon noito!

O monos tropos na glitosis ke na iremisis apo afto to basasno einai na balis mia sebasti xiliometriki apostasi anamesa sas.
Ego apo ta 17 ebala mia sobari xiliometriki apostasti sti sxesi mas. Tora gia na me broune.....amata.

To meionenixtemia bebea....to fai tis mamas, ekeina ta keftedaki klp .....den iparxoun.


Meionextima dio, opote katebeno gia episkepsi ke diakopes i epithesi gia apokastasti ke epistrofi einai me megali entasi ke polimetopiki, kati san desert storm, mou tin peftoun mana giagia simpethera thia....

ante ke kales diakopes....pantos anti gia santorini opou tha ksodeftis giati den kitas kamia skopelo skiatho pou einai ke pio konta?

:lol: :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :beer:

cityfly
15/07/2005, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001


I giagia mou ipe kati poli sosto mia fora...ekei pou ise eimouna alla edo pou ime tha erthis!!!!!



και η απάντηση

"αλλά εδώ που είμαι δεν θα ξανάρθεις"


α αυτό δεν απευθύνεται στις γιαγιάδες, στους υπόλοιπους

Trithen
15/07/2005, 13:30
Κοινό σημείο πολλών ατόμων του forum αποδείχθηκαν οι ΜΑΜΑΔΕΣ...
Για να μην παρερμηνευθούν τα λεγόμενά μου...
Το παραπάνω αρχικό post της συζήτησης εμού και της μητέρας μου, δεν τέθηκε για να εναντιωθούμε στις μητέρες μας, αλλά αντιθέτως, να μάθουμε πόσα κοινά έχουν όλες οι μανούλες του κόσμου... Καταλήγουμε, εμμέσως πλην σαφώς δηλαδή, πως όλες οι μανούλες (ή τουλάχιστον οι περισσότερες) ενδιαφέρονται για το καλό των παιδιών τους...
Η αλήθεια είναι πως -αν και με κάποιες, ουκ ολίγες, αδιέξοδες συζητήσεις με τη μαμά μου-, έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση, όπως θεωρώ τα περισσότερα κορίτσια... Η μαμά μου, χωρίς υπερβολές, ξέρει τα πάντα για μένα, τα μοναδικά πράγματα που δεν ξέρει, είναι οι στιγμές που στεναχωριέμαι, δεν θέλω να της το δείξω, γιατί μαζί μου την έχω πιάσει να στεναχωριέται 10πλάσιες φορές...
Αναντικατάστατες οι μανούλες του κόσμου, ανεκτίμητη η αξία τους στη ζωή μας, υπέροχη και όλο γλύκα η παρουσία τους...
Όσον αφορά την απάντησή σου Krokodilos001, θα ήθελα να τοποθετηθώ και εγώ με τη σειρά μου, μη υιοθετώντας την δική σου άποψη... Με τίποτα δεν θα άφηνα τη μανούλα μου, μόνο και μόνο για να μη με ζαλίζει... ούτως ή άλλως, η δική μου μάνούλα, είναι ικανή -χωρίς υπερβολές-, να έρθει μαζί μου και στην άλλη άκρη του κόσμου... ΠΡΟΣΟΧΗ: όχι για να με ελέγξει, ποτέ δεν έκανε κάτι τέτοιο, αντιθέτως είχα απεριόριστη ελευθερία κινήσεων, σκέψεων κλπ... Είναι ικανή να έρθει μαζί μου και στην άλλη άκρη του κόσμου, για να πιούμε το πρωί παρέα τον καφέ μας, να κάνουμε το τσιγάρο μας, να μαθαίνει τα νέα μου και να μου δείχνει την αγάπη της...
Ελπίζω όλοι σας να έχετε μανούλες σαν και τη δική μου, αλλά μην σας πιάνουν οι ευαισθησίες... Αν σας γονατίσει στο μπλα-μπλα, δώστε και καμιά ξανάστροφη... Στο κάτω κάτω, μάνα είναι, θα το ξεχάσει... (απώλεια μνήμης λέει μετά το χαστούκι) χιχιχιχι...
Ύ.Γ. Αν κάποιος έχει καλύτερη μαμά από τη δική μου, ας μου στείλει ένα p.m., ενδιαφέρομαι να την κάνω πεθερά λέει...
Μμμμάκια...

afrotwin
15/07/2005, 18:01
pite ki ala kinotipa pou legane apo ton polemo tis trias
ligo 8elo na kremasto apo varemara
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
15/07/2005, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Κοινό σημείο πολλών ατόμων του forum αποδείχθηκαν οι ΜΑΜΑΔΕΣ...
Για να μην παρερμηνευθούν τα λεγόμενά μου...
Το παραπάνω αρχικό post της συζήτησης εμού και της μητέρας μου, δεν τέθηκε για να εναντιωθούμε στις μητέρες μας, αλλά αντιθέτως, να μάθουμε πόσα κοινά έχουν όλες οι μανούλες του κόσμου... Καταλήγουμε, εμμέσως πλην σαφώς δηλαδή, πως όλες οι μανούλες (ή τουλάχιστον οι περισσότερες) ενδιαφέρονται για το καλό των παιδιών τους...
Η αλήθεια είναι πως -αν και με κάποιες, ουκ ολίγες, αδιέξοδες συζητήσεις με τη μαμά μου-, έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση, όπως θεωρώ τα περισσότερα κορίτσια... Η μαμά μου, χωρίς υπερβολές, ξέρει τα πάντα για μένα, τα μοναδικά πράγματα που δεν ξέρει, είναι οι στιγμές που στεναχωριέμαι, δεν θέλω να της το δείξω, γιατί μαζί μου την έχω πιάσει να στεναχωριέται 10πλάσιες φορές...
Αναντικατάστατες οι μανούλες του κόσμου, ανεκτίμητη η αξία τους στη ζωή μας, υπέροχη και όλο γλύκα η παρουσία τους...
Όσον αφορά την απάντησή σου Krokodilos001, θα ήθελα να τοποθετηθώ και εγώ με τη σειρά μου, μη υιοθετώντας την δική σου άποψη... Με τίποτα δεν θα άφηνα τη μανούλα μου, μόνο και μόνο για να μη με ζαλίζει... ούτως ή άλλως, η δική μου μάνούλα, είναι ικανή -χωρίς υπερβολές-, να έρθει μαζί μου και στην άλλη άκρη του κόσμου... ΠΡΟΣΟΧΗ: όχι για να με ελέγξει, ποτέ δεν έκανε κάτι τέτοιο, αντιθέτως είχα απεριόριστη ελευθερία κινήσεων, σκέψεων κλπ... Είναι ικανή να έρθει μαζί μου και στην άλλη άκρη του κόσμου, για να πιούμε το πρωί παρέα τον καφέ μας, να κάνουμε το τσιγάρο μας, να μαθαίνει τα νέα μου και να μου δείχνει την αγάπη της...
Ελπίζω όλοι σας να έχετε μανούλες σαν και τη δική μου, αλλά μην σας πιάνουν οι ευαισθησίες... Αν σας γονατίσει στο μπλα-μπλα, δώστε και καμιά ξανάστροφη... Στο κάτω κάτω, μάνα είναι, θα το ξεχάσει... (απώλεια μνήμης λέει μετά το χαστούκι) χιχιχιχι...
Ύ.Γ. Αν κάποιος έχει καλύτερη μαμά από τη δική μου, ας μου στείλει ένα p.m., ενδιαφέρομαι να την κάνω πεθερά λέει...
Μμμμάκια...


έτσι ακριβώς καλή μου, είναι και η δικιά μου μαμά:D εξίσου υπέροχη:beer: :winka: :sun: