PDA

View Full Version : Ο "ειδικός τύπος" και το σωστό παράδειγμα



SF
14/07/2005, 10:50
Πάτε μοτοτρίτη.γρ. Δείτε την παρουσίαση του FMX650. Πατήστε στη φωτό. Δείτε το καταπληκτικό πατούμενο του δοκιμαστή-δημοσιογράφου!!!!!!!!!!!! Και μάλιστα σε motard και με το πόδι κάτω!

Στο ίδιο σάιτ, παραδίπλα αναφέρει το ABS ως "anti-block" και όχι anti-lock. In England and the States, wheels lock my dear journalists, they do not block!


:rolleyes: :rolleyes:

AFTER
14/07/2005, 11:06
''ΜΟΤΟ ΤΡΙΤΗ''

ΤΟ ΕΛΕΕΙΝΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΕΛΕΕΙΝΟΤΕΡΩΝ περιοδικων παντως κλαδου!!!


:yuck: :yuck: :yuck:

SF
14/07/2005, 12:27
Μια από τα ίδια και για το τεστ του DT 125X!!!

Μάλλον έχουν μαλώσει με τις μπότες τα παιδιά...

:D :rolleyes:

gmakris
14/07/2005, 13:18
Mαλλον περαστικος ήταν απο την πιστα......

:lol: :lol:

derd
18/07/2005, 15:31
δεν ειναι μονο το mototriti....

http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=391

gmakris
18/07/2005, 15:42
Φαινεται οτι τα μηχανακια αυτα τα θεωρουν ποδηλατα.....


19757

free rider
18/07/2005, 15:45
απαράδεκτο να διαφημίζεται η χαζομάρα...

και εδω πολλά παιδια ειναι συνηδειτοποιημένα ,
ακόμα και τωρα το καλοκαίρι ειναι με τα δερμάτινα ή τέλος πάντων με κάποιο καλοκαιρινο εξοπλισμο που πρακτικά προστατεύει...

τι προτυπα διμηουργουν οι συγκεκριμένοι δημοσιογράφοι??
του κάγκουρα???

maintenance
18/07/2005, 15:51
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ "ΑΝΕΤΟΙ".

ΔΕΝ ΜΑΣΑΝΕ ΑΥΤΟΙ...........ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝΕ............


ΑΛΛΑΖΟΝΕΙΑ ΟΛΕ!!! ΚΑΛΑΜΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΒΑΛΗΣΑΝ.........

batzio
18/07/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

..τι προτυπα διμηουργουν οι συγκεκριμένοι δημοσιογράφοι??
του κάγκουρα???


Μα γιατί το λες αυτό; Πως σου 'ρθε κατι τέτοιο;
Το παληκάρι ρε είναι πρωταθλητάουα οφ Μπανανάουα, αμα λάχει.

Κόλλησε ο άλλος με το πατούμενο...

Ρε, όταν πάει να πέσει τέτοιος γίγας, μεριάζει η άσφαλτος και βγαίνει από κάτω στρώμα από τρυφερά οπίσθια εξωτικών καλλονών !! (εξ' ου και η τροπική βερμουδίτσα..) :hypnotize

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/07/2005, 17:00
εγω τα ειχα παρει απο την κυριακη το απογευμα που το ειδα και δευτερα πρωι πρωι εβαλα αυτο το ποστακι στο φορουμ τους.




εξωργιστηκα.........
σαββατοκύριακο είμαι στο βαθύ Αυλίδας και βλέπω μοτοσικλετιστές να φοράνε δερμάτινα μπουφάν και από κάτω να φοράνε ΒΕΡΜΟΥΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ. η μαλ#κια στο μεγαλείο της σκέφτηκα. το βράδυ γύρισα σπίτι και παίρνω το καινούριο 0300. είμαι στης σελίδες του τεστ του απριλια στράτα ο δοκιμαστής είναι με βερμούδα και αθλητικό παπούτσι.
τα νεύρα μου τσατάλια, και το περιοδικό στην θέση που του αρμόζει. έξω από το παράθυρο στον δρόμο.
δεν μπορεί κύριοι να παιδευόμαστε εμείς σαν ΜΑΛΑΚΕΣ να πείσουμε τα παιδιά μας και τους φίλους των παιδιών μας να φοράνε κράνος να φοράνε ρούχα κατάλληλα για την μοτοσικλέτα και να κυκλοφορούμε ΕΜΕΙΣ σαν αστακοί καλοκαιριάτικα με τα δερμάτινα για την ασφάλεια μας και για να δώσουμε το σωστό παράδειγμα και με αυτόν τον τρόπο να γαλουχήσουμε την νεολαία για το πως πρέπει να συμπεριφέροντε και να ζουν με την μοτοσικλέτα.
και από την άλλη να έρχεστε ΕΣΕΙΣ και να γκρεμίζετε ότι εμείς τόσο καιρό με τόσο κόπο έχουμε κτίσει βάζοντας όχι λιθαράκι - λιθαράκι αλλά κόκκο - κόκκο άμμου για να παραδώσουμε ένα καλύτερο αύριο στα παιδιά μας.
δεν ξέρω ποιος είναι που κάνει το τεστ και δεν με ενδιαφέρει.
μπορεί να είναι ακόμα και ο συνιορης αλλά το ότι είναι πρωταθλητής και δάσκαλος στο καλιφορνια εμένα δεν μου λέει τίποτα.
και ο θεός ο ίδιος να ήταν όταν απευθύνετε στον κόσμο και μάλιστα όταν αυτό που κάνει θα το δουν και νέοι άνθρωποι οι οποίοι θα είναι πιθανοί μιμητές του θα πρέπει να είναι σοβαρός και μετρημένος. να είναι το καλό και όχι το κακό παράδειγμα για τον κόσμο.
και πως θα γυρίσω και θα πω εγώ στα παιδιά μου η στους φίλους των παιδιών μου να ντύνονται σωστά?
θα μου πουν ...... άντε πήγαινε ρε μαλακα επειδή εσύ είσαι κουλός? ο (πχ) συνιορης στο τεστ της απριλια έτσι δεν ήταν με βερμούδα εσύ είσαι καλύτερος από τον συνιορη?
και θα με κολλήσουν στον τοίχο και αύριο θα κολλήσουν αυτοί στην άσφαλτο που θα αφήσουν την σάρκα τους μιμούμενη την ενδυμασία του δημοσιογράφου που έκανε το τεστ.
οπότε για εμένα το περιοδικό δεν έχει θέση τουλάχιστον για αυτό το τεύχος στο σπίτι μου. και πιθανών να μην έχει και άλλο τεύχος που θα θεωρήσω ότι προσβάλει την ιδεολογία μου και είναι επικίνδυνο για τα παιδιά μου.

και αυτά τα γράφω ξερώντας όλους σχεδόν μέσα στο 0300 και πιστεύοντας ότι η κριτική μου στο περιοδικό δεν έχει κάποιο κακόβουλο σκοπό αλλά όπως έχω πει και άλλες φορές καλυτέρα την μαλακια όταν την κάνεις να σου την πει ένας φίλος παρά ένας εχθρός.
γιωργος ρουσσος
6977 290 361

div400
18/07/2005, 18:09
με πολυ ενδιφερον θα περιμενω την απαντηση τους:o :ZZZ:


μετα απο αυτο σε επομενο τευχος πως θα εχουν αρθρο για θεματα οδικης ασφαλειας και εξοπλισμο προστασιας;!!!!:eyepop:

πραγματικα εξοργιστικα κριμα!

adam_tsouk
18/07/2005, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
εγω τα ειχα παρει απο την κυριακη το απογευμα που το ειδα και δευτερα πρωι πρωι εβαλα αυτο το ποστακι στο φορουμ τους.




εξωργιστηκα.........
σαββατοκύριακο είμαι στο βαθύ Αυλίδας και βλέπω μοτοσικλετιστές να φοράνε δερμάτινα μπουφάν και από κάτω να φοράνε ΒΕΡΜΟΥΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ. η μαλ#κια στο μεγαλείο της σκέφτηκα. το βράδυ γύρισα σπίτι και παίρνω το καινούριο 0300. είμαι στης σελίδες του τεστ του απριλια στράτα ο δοκιμαστής είναι με βερμούδα και αθλητικό παπούτσι.
τα νεύρα μου τσατάλια, και το περιοδικό στην θέση που του αρμόζει. έξω από το παράθυρο στον δρόμο.
δεν μπορεί κύριοι να παιδευόμαστε εμείς σαν ΜΑΛΑΚΕΣ να πείσουμε τα παιδιά μας και τους φίλους των παιδιών μας να φοράνε κράνος να φοράνε ρούχα κατάλληλα για την μοτοσικλέτα και να κυκλοφορούμε ΕΜΕΙΣ σαν αστακοί καλοκαιριάτικα με τα δερμάτινα για την ασφάλεια μας και για να δώσουμε το σωστό παράδειγμα και με αυτόν τον τρόπο να γαλουχήσουμε την νεολαία για το πως πρέπει να συμπεριφέροντε και να ζουν με την μοτοσικλέτα.
και από την άλλη να έρχεστε ΕΣΕΙΣ και να γκρεμίζετε ότι εμείς τόσο καιρό με τόσο κόπο έχουμε κτίσει βάζοντας όχι λιθαράκι - λιθαράκι αλλά κόκκο - κόκκο άμμου για να παραδώσουμε ένα καλύτερο αύριο στα παιδιά μας.
δεν ξέρω ποιος είναι που κάνει το τεστ και δεν με ενδιαφέρει.
μπορεί να είναι ακόμα και ο συνιορης αλλά το ότι είναι πρωταθλητής και δάσκαλος στο καλιφορνια εμένα δεν μου λέει τίποτα.
και ο θεός ο ίδιος να ήταν όταν απευθύνετε στον κόσμο και μάλιστα όταν αυτό που κάνει θα το δουν και νέοι άνθρωποι οι οποίοι θα είναι πιθανοί μιμητές του θα πρέπει να είναι σοβαρός και μετρημένος. να είναι το καλό και όχι το κακό παράδειγμα για τον κόσμο.
και πως θα γυρίσω και θα πω εγώ στα παιδιά μου η στους φίλους των παιδιών μου να ντύνονται σωστά?
θα μου πουν ...... άντε πήγαινε ρε μαλακα επειδή εσύ είσαι κουλός? ο (πχ) συνιορης στο τεστ της απριλια έτσι δεν ήταν με βερμούδα εσύ είσαι καλύτερος από τον συνιορη?
και θα με κολλήσουν στον τοίχο και αύριο θα κολλήσουν αυτοί στην άσφαλτο που θα αφήσουν την σάρκα τους μιμούμενη την ενδυμασία του δημοσιογράφου που έκανε το τεστ.
οπότε για εμένα το περιοδικό δεν έχει θέση τουλάχιστον για αυτό το τεύχος στο σπίτι μου. και πιθανών να μην έχει και άλλο τεύχος που θα θεωρήσω ότι προσβάλει την ιδεολογία μου και είναι επικίνδυνο για τα παιδιά μου.

και αυτά τα γράφω ξερώντας όλους σχεδόν μέσα στο 0300 και πιστεύοντας ότι η κριτική μου στο περιοδικό δεν έχει κάποιο κακόβουλο σκοπό αλλά όπως έχω πει και άλλες φορές καλυτέρα την μαλακια όταν την κάνεις να σου την πει ένας φίλος παρά ένας εχθρός.
γιωργος ρουσσος
6977 290 361



+1000

όσο αφορά την "παιδεία" των νέων (αλλά και την δική μας)
αλλά κατά τ'άλλα δεν δίνω δεκάρα για
την ενδυση αυτών των τύπων.
Όπως δεν δίνω δεκάρα για αυτούς που ντύνονται λες και πάνε από τη κουζίνα στο μπαλκόνι τους.
30 στους 50 έτσι κυκλοφορούν τώρα και μάλιστα σε εθνικές οδούς.

athandim
18/07/2005, 19:20
Στο ίδιο σάιτ, παραδίπλα αναφέρει το ABS ως "anti-block" και όχι anti-lock. In England and the States, wheels lock my dear journalists, they do not block!


:rolleyes: :rolleyes:

Εμμμ...συγνώμη, αλλά εγώ νόμιζα οτι ABS σημαίνει Αnti
Bloking System, κάνω λάθος;
Μπορείς να το εξηγήσεις λίγό;:confused:
:wave2:

AFTER
18/07/2005, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Στο ίδιο σάιτ, παραδίπλα αναφέρει το ABS ως "anti-block" και όχι anti-lock. In England and the States, wheels lock my dear journalists, they do not block!


:rolleyes: :rolleyes:

Εμμμ...συγνώμη, αλλά εγώ νόμιζα οτι ABS σημαίνει Αnti
Bloking System, κάνω λάθος;
Μπορείς να το εξηγήσεις λίγό;:confused:
:wave2:

Νομιζω πως συμφωνω και εγω!
Συνηθως λενε ''lock the target''

velisaris
18/07/2005, 23:23
ABS σημαινει:

Στα αγγλικα:Αnti-locking Braking System οποτε σωστα εγραψε ο SF οτι στα αγγλικα ο τροχος λοκαρει.

Στα γερμανικα:Antiblockiersystem που δοθηκε απο τους δημιουργους του στη γερμανικη εταιρεια Bosch και χρησιμοποιηθηκε πρωτη φορα σε φορτηγα της Mercedes Benz

athandim
19/07/2005, 10:48
..κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με τους χαρακτηρισμούς περί
"Μοτο-Τρίτη", με τη διαφορά ότι η αρχική σελίδα του site τους είναι
-πιστεύω-αρκετά ενημερωμένη σε ειδήσεις περί δικύκλων...


(...να λέμε και τα καλά...):D :D

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/07/2005, 16:42
18-7-05 ωρα 23,27
μηνημα στο κηνητο μου.
γιαγια αρκουδα το πηρα το μαθημα μου σημερα. επεσα στην αττικη οδο σιρθηκα περιπου 10 μετρα. εγω και το μηχανακι γηναμε σοβρακο και με μαζεψανε με πανε στο νοσοκομειο.
αποστολεας μπλακσαντοου απο το φορουμ του 0300.
τον ρωτησα αν θελει κατι να τον βοηθησω αν και δεν τον ξερω προσοπικα αυτο δεν εχει για εμενα μελαλη σημασια βεβαια.
μου απαντησε οτι .
ειναι στο νοσοκομειο αμαλια φλεμινκ με εγκαυματα χορις σπασιματα ευτιχως, με ευχαριστησε και μου ειπε οτι τον λενε σταμο με ενα cbr.

ευχομε να ειναι ο τελευταιος που επισκευτεται το νοσοκομειο και το παθημα του να γηνη μαθημα και σε εμας

div400
19/07/2005, 16:52
:( :mad: :sad: :sad:
κριμα για το παλικαρι

και μπραβο σε σενα που εισαι τοσο προθυμος να βοηθησεις ακομα και αγνωστους.
αρχιζω και πιστευω πως εισαι TOO GOOD TO BE TRUE!

να σαι παντα καλα ρε φιλε

gcrook
19/07/2005, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:( :mad: :sad: :sad:
κριμα για το παλικαρι

και μπραβο σε σενα που εισαι τοσο προθυμος να βοηθησεις ακομα και αγνωστους.
αρχιζω και πιστευω πως εισαι TOO GOOD TO BE TRUE!

να σαι παντα καλα ρε φιλε

Μεγας δασκαλας :lol: ο Γιωργος, αν και κατι εχει μαζι μου αυτες τις μερες και δεν μου μιλαει:lol: :beer:

derd
21/07/2005, 09:19
εβαλαν μυαλο...

http://www.mototriti.gr/_NEA/preview_news.asp?CATEGORY_id=41&NEWS_DATA_ID=37238

Κανένας
21/07/2005, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
εβαλαν μυαλο...

SuperMoto
Αυτήν την εντελώς λάθος έκφραση, την δημιούργησε το μότο και από ότι βλέπω οι:alien: εκφράσεις γίνονται μόδα και παραμένουν

:ninja:

periklisk
04/08/2005, 10:06
Εγώ γι' αυτό δεν παίρνω περιοδικά..... Οι περισσότεροι στο χώρο είναι μ@#%@%κες!

AFTER
04/08/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ γι' αυτό δεν παίρνω περιοδικά..... Οι περισσότεροι στο χώρο είναι μ@#%@%κες!


Δεν ειναι μ@λ@κες,απλα δεινοι επιχειρηματιες ειναι που κερδιζουν εκατομυρια(να πα να μαμηθουν τα € )εις βαρος της ''αρρωστιας/τρελας'' μας!

Το εχω ξαναπει,ΕΜΕΙΣ ειμαστε το κρατος!
Ειναι στο χερι μας να καθαρισει ο χωρος!
Σας την σπαει ενα καταστημα/περιοδικο κτλ?
ΜΗΝ ξαναγορασετε!

periklisk
04/08/2005, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν ειναι μ@λ@κες,απλα δεινοι επιχειρηματιες ειναι που κερδιζουν εκατομυρια(να πα να μαμηθουν τα €)εις βαρος της ''αρρωστιας/τρελας'' μας!

Το εχω ξαναπει,ΕΜΕΙΣ ειμαστε το κρατος!
Ειναι στο χερι μας να καθαρισει ο χωρος!
Σας την σπαει ενα καταστημα/περιοδικο κτλ?
ΜΗΝ ξαναγορασετε!

δεινοι επιχειρηματιες ειναι που κερδιζουν εκατομυρια εις βαρος της ''αρρωστιας/τρελας'' μας! = Μ@Λ@ΚΕΣ

Το ίδιο λέμε με άλλα λόγια.... εγώ γι' αυτό δεν τα αγοράζω, μόνο αν θέλω να χαζέψω καμιά φωτογραφία....

AFTER
04/08/2005, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
δεινοι επιχειρηματιες ειναι που κερδιζουν εκατομυρια εις βαρος της ''αρρωστιας/τρελας'' μας! = Μ@Λ@ΚΕΣ

Το ίδιο λέμε με άλλα λόγια.... εγώ γι' αυτό δεν τα αγοράζω, μόνο αν θέλω να χαζέψω καμιά φωτογραφία....

Εγω παλι κοιταω τις προσφορες για ενδυση/αξεσουαρ!

Μια απορεια μονο!

Υπαρχουν 2-3 site μοτοσυκλετικα στην Ελλαδα,με διαφορους προβληματισμους που εχουμε ολοι μας και θελουμε απαντησεις!


Γιατι στην αλληλογραφια των περιοδικων διαβαζω μονο M@L@KIES?!?!!?

periklisk
04/08/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω παλι κοιταω τις προσφορες για ενδυση/αξεσουαρ!

Ναι αυτό είναι κάτι χρήσιμο......

Υπαρχουν 2-3 site μοτοσυκλετικα στην Ελλαδα,με διαφορους προβληματισμους που εχουμε ολοι μας και θελουμε απαντησεις!


Γιατι στην αλληλογραφια των περιοδικων διαβαζω μονο M@L@KIES?!?!!?

Έλα ντε.....