PDA

View Full Version : Ελλάδα - Σερβία, Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ



Σελίδες : [1] 2

S.Nikos
19/08/2010, 17:56
Ξύλο στο ΟΑΚΑ

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 19 Αυγούστου 2010, 23:32

Από πρωτοφανή επεισόδια ανάμεσα στους παίχτες της Ελλάδας και της Σερβίας σημαδεύτηκε το τελευταίο παιχνίδι του τουρνουά «Ακρόπολις».

Τα επεισόδια ξεκίνησαν 2' και 40΄΄πριν τη λήξη του 40λεπτου, όταν ο Αντώνης Φώτσης είχε λεκτική διένεξη με τον Μίλος Τεόντοσιτς. Ο παίκτης του Ολυμπιακού στη συνέχεια έριξε την πρώτη γροθιά στον αρχηγό της εθνικής Ελλάδας και από εκεί και πέρα το τερέν μετατράπηκε σε... ρινγκ.

Όλοι οι παίκτες έγιναν ένα κουβάρι. Κάποια στιγμή ο Νέναντ Κρστιτς ήρθε στα χέρια με τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη και αντάλλαξαν γροθιές, ενώ ο Γιάννης Μπουρούσης επιχείρησε να τους χωρίσει.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η κατάσταση είχε εκτονωθεί ο παίκτης της Σερβίας σήκωσε καρέκλα και επιχείρησε να την πετάξει στον "Σόφο". Η καρέκλα, όμως, τραυμάτισε στο κεφάλι τον Γιάννη Μπουρούση.

Μετά από αυτό, στο "παιχνίδι" μπήκαν και οπαδοί που πέταξαν αντικείμενα προς τους Σέρβους παίκτες, με αποτέλεσμα το "φιλικό" ματς να διακοπεί και οι δύο ομάδες να κατευθυνθούν στα αποδυτήρια.

Εκεί ακολούθησε δεύτερος γύρος με τους παίκτες να ανταλλάσσουν "βαριές" κουβέντες.

Σύμφωνα με τουε διαιτητές το παιχνίδι έληξε τελικά στο 37' 20'' με το σκορ να είναι 74-73 υπέρ της Ελλάδας.

Να σημειωθεί ότι νωρίτερα ο προπονητής της εθνικής Σερβίας και του Ολυμπιακού, Ντούσαν Ίβκοβιτς είχε αποβληθεί με δύο τεχνικές ποινές. Την πρώτη τη δέχθηκε γιατί διαμαρτυρήθηκε για φάουλ και τη δεύτερη επειδή είπε στον πρώτο διαιτητή της αναμέτρησης, Χρήστο Χριστοδούλου, «δεν ντρέπεσαι λίγο;».

Επειδή η αναμέτρη ήταν διεθνές επίσημο φιλικό παραμένει άγνωστο αν θα υπάρξουν κυρώσεις για τις ομάδες ή για τους παίχτες.

www.zougla.gr

faraway
19/08/2010, 18:11
ντούντα καλώσόρισες και πάλι στο τιμημένο Ελληνικό πρωτάθλημα .

πήρες γεύση πιστεύω??

gmitsiakis
19/08/2010, 18:17
γνωστο τσογλανακι των γηπεδων ο Τεοντοσιτς οποτε δεν απορω που τα ξεκινησε ολα.
δεν επρεπε να τσιμπησει ο Φωτσης αλλα με εκπλησσει το ποσο γενικευτηκε ολο αυτο λες και ολοι ειχαν προηγουμενα μεταξυ τους!!

ο Κριστιτς πρεπει να ξαναπαιξει μετα απο κανα 2 χρονακια γιατι ειναι μεγαλος αλητης. μα να σκασει στον Μπουρουση καρεκλα?

Τον Σχορτσιανιτη τον ειδατε???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
10 ατομα πανω του και δεν τον εκανε καλα κανενας!!!
ο δε Κριστιτς την εκανε με ελαφρα οταν τον πηρε χαμπαρι ο Σοφο!!!

faraway
19/08/2010, 18:22
και ποιος είναι ο Φώτσης να σπρώχνει και να χώνει το δάχτυλο στη μούρη του αντιπάλου ??

τσογλάνια είναι όλοι τους μηδενός εξαιρουμένου. μας πείραξε η καρέκλα του κριστιτς ,
το μπιελίτσα που ήταν κάτω 5 λεπτά και το βάραγε όλοι η ομάδα + το σχορτσιανίτη , μας άρεσε ε??

οι κακοί οι Σερβοί και τα καλά παιδιά της Ελλάδας .

devil's animal
19/08/2010, 18:25
πολυ ξυλο προβλεπω να πεφτει στο ελληνικο πρωταθλημα φετος και μαλλον τα σερβακια θα φανε το περισσοτερο.

ατιμη φαρα που ειναι οι π0υστηδες ομως...
βαραγε τον Σοφο απο πισω, τον προστατευε/καθυσηχαζε ο Μπουρουσης και πεταξε καρεκλα το @ρχιδι:evil:


καλα για τον Τεοντοσιτς δεν θα μιλησω...εχει φανει η μ@λακια που κουβαλαει, χρονια τωρα...:rolleyes:

gmitsiakis
19/08/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
και ποιος είναι ο Φώτσης να σπρώχνει και να χώνει το δάχτυλο στη μούρη του αντιπάλου ??

τσογλάνια είναι όλοι τους μηδενός εξαιρουμένου. μας πείραξε η καρέκλα του κριστιτς ,
το μπιελίτσα που ήταν κάτω 5 λεπτά και το βάραγε όλοι η ομάδα + το σχορτσιανίτη , μας άρεσε ε??

οι κακοί οι Σερβοί και τα καλά παιδιά της Ελλάδας .

εσκασε το μπουκετο ο Τεοντοσιτς και μολις τον κυνηγησε ο Φωτσης πεσανε ολοι πανω οποτε χαθηκε ο ελεγχος!

αν βλεπεις μπασκετ ειδικα παιχνιδια ΠΑΟ-ΟΣΦΠ τοτε ξερεις και ποιος ειναι ο Τεοντοσιτς.

vagtav
19/08/2010, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis

ο δε Κριστιτς την εκανε με ελαφρα οταν τον πηρε χαμπαρι ο Σοφο!!!
ενώ εσύ θα καθόσουν εεε?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
19/08/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
και ποιος είναι ο Φώτσης να σπρώχνει και να χώνει το δάχτυλο στη μούρη του αντιπάλου ??

τσογλάνια είναι όλοι τους μηδενός εξαιρουμένου. μας πείραξε η καρέκλα του κριστιτς ,
το μπιελίτσα που ήταν κάτω 5 λεπτά και το βάραγε όλοι η ομάδα + το σχορτσιανίτη , μας άρεσε ε??

οι κακοί οι Σερβοί και τα καλά παιδιά της Ελλάδας .


οταν εγινε το σκηνικο γιατι δεν αφησαν τον Τεοντοσιτς να τα "λυσει" με τον Φωτση και επεσαν 3 Σερβοι πανω του τραβωντας τον απο τον λαιμο?

gmitsiakis
19/08/2010, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
ενώ εσύ θα καθόσουν εεε?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εισαι τρελος?????
θα ειχα πηδηξει κερκιδες και αερααααααααααααααα...μην τον ειδατε!!!

faraway
19/08/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οταν εγινε το σκηνικο γιατι δεν αφησαν τον Τεοντοσιτς να τα "λυσει" με τον Φωτση και επεσαν 3 Σερβοι πανω του τραβωντας τον απο τον λαιμο?

να μάθουμε επίσης τι έγινε και ο Φώτσης την έπεσε για τσαμπουκα αλάνας στο σέρβο ??

@ggelos
19/08/2010, 18:32
http://www.youtube.com/watch?v=ste4A1v5W-o


:a014: :a014: :a014:

STOYBI
19/08/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
ενώ εσύ θα καθόσουν εεε?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
19/08/2010, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
http://www.youtube.com/watch?v=ste4A1v5W-o


:a014: :a014: :a014:

σαν να ακούω αυτόν που παρουσίαζε τον αγώνα του Ροκυ Μπαλμπόα! :lol: :lol: :lol: :lol:

menelaos46
19/08/2010, 18:37
Παντως οι σχολιαστες εντελως αμεροληπτοι...χαχαχα...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
19/08/2010, 18:48
ασε ρε Μπουρουση τον Σοφο να γελαγε και το παρδαλο κατσικι...

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

προβλεπετε τρελλο ξυλο φετος στην Α1...

παντως ο Διαμαντιδης κυριος και ας ειχε με τον κολοπαιδακι προηγουμενα...

Joyrider
19/08/2010, 18:55
Πω πω πω πω τι ύπουλοι άνθρωποι. Τι σκατόψυχοι. Θέλουν να λέγοντε και αθλητές. Καλή μαλακία του Φώτση να το παίξει τσαμπουκάς και φυσικά τον κατακρίνω. Αλλά πως μέσα σε μισό λεπτό εκδηλώθηκαν όλοι με τον ίδιο τρόπο? Τι ΥΠΟΥΛΟΙ άνθρωποι, για να μην το γενικεύσω... Δεν θέλω να βρίσω αυτό τα λέει όλα, ύπουλοι. Δείτε φάτσα πριν σκάσει την μπουνιά, το έχει έτοιμο το σενάριο, έτοιμο είναι το χέρι. 3 με την μια σε έναν από πίσω και το κερασάκι η καρέκλα αφού πρώτα βεβαιώθηκε πως αυτοί που πήγαιναν προς τα πάνω του σταμάτησαν.

Πραγματικά συγγνώμη γιατί δεν μου αρμόζει που θα το πω αλλά κανένα δυο κλωτσίδια με απίστευτη αγαλίαση θα του τα χάριζα. Με τρομερή ευχαρίστηση. Συγγνώμη.

devil's animal
19/08/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
να μάθουμε επίσης τι έγινε και ο Φώτσης την έπεσε για τσαμπουκα αλάνας στο σέρβο ??


η καμερα δεν φαινεται να το εχει αλλα ο Φωτσης σουταρει τριποντο και ο Τεοντοσιτς παει πανω του για αμυνα. μετα δεν φαινεται τι γινετε...

αλλα οπως και να το κανεις ο ενας ειναι επιτιθεμενος και μπορει να δεχτηκε ενα σκληρο φαουλ και πηγε (απ'οτι φαινεται να του μιλησει)...ο αλλος γιατι να τον χτυπησει?

blackbusa
19/08/2010, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
η καμερα δεν φαινεται να το εχει αλλα ο Φωτσης σουταρει τριποντο και ο Τεοντοσιτς παει πανω του για αμυνα. μετα δεν φαινεται τι γινετε...

αλλα οπως και να το κανεις ο ενας ειναι επιτιθεμενος και μπορει να δεχτηκε ενα σκληρο φαουλ και πηγε (απ'οτι φαινεται να του μιλησει)...ο αλλος γιατι να τον χτυπησει?

πρεπει να εφαγε πολλες ο Τεοντοσιτς...στο 0.29 του ορμαει ο Φωτσης...τον ριχνει κατω και τον αρχιζει στις γρηγορες....λεμε φετος δεν χανουμε κανενα ντερμπυ....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

menelaos46
19/08/2010, 19:05
αλλα οπως και να το κανεις ο ενας ειναι επιτιθεμενος και μπορει να δεχτηκε ενα σκληρο φαουλ και πηγε (απ'οτι φαινεται να του μιλησει)...ο αλλος γιατι να τον χτυπησει?

Λεω τωρα εγω με το φτωχο μου το μυαλο μηπως εκει που του μιλαγε εκανε καποιο σχολιο για σημειο του σωματος της μητρος του????

devil's animal
19/08/2010, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Λεω τωρα εγω με το φτωχο μου το μυαλο μηπως εκει που του μιλαγε εκανε καποιο σχολιο για σημειο του σωματος της μητρος του????


και να εκανε, ο ενας βιαιοπραγει και ο αλλος εξυβριζει...ποιος "φταιει" περισσοτερο?


αυτα ειναι μεσα στο παιχνιδι αγαπητε...

αν ο καθενας που ακουγε για το μ0υνι της μαμας του καθε μερα στην δουλεια πλακωνε στις μπουνιες τους αλλους, θα ειχαμε γεμισει αιματα...
:wave2:

gmitsiakis
19/08/2010, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Λεω τωρα εγω με το φτωχο μου το μυαλο μηπως εκει που του μιλαγε εκανε καποιο σχολιο για σημειο του σωματος της μητρος του????

ε καλα τωρα!!
σε καποια στιγμη στην 4η περιοδο μετα την αποβολη του Ιβκοβιτς ο Τεοντοσιτς χανει την μπαλα σε διεκδικηση με τον Σπανουλη. δινεται η μπαλα στην Εθνικη μας και ο Τεοντοσιτς δειχνει τον Σπανουλη ζητωντας να παραδεχτει οτι απο τα χερια του βγηκε η μπαλα. ο Σπανουλης απανταει αρνητικα και ο Τεοντοσιτς φαινεται καθαρα να λεει επιστρεφοντας..."fuck you". σε ποιον??? στον συμπαικτη του!!

menelaos46
19/08/2010, 19:11
και να εκανε, ο ενας βιαιοπραγει και ο αλλος εξυβριζει...ποιος "φταιει" περισσοτερο? αυτα ειναι μεσα στο παιχνιδι αγαπητε... αν ο καθενας που ακουγε για το μ0υνι της μαμας του καθε μερα στην δουλεια πλακωνε στις μπουνιες τους αλλους, θα ειχαμε γεμισει αιματα...

Ωωω... αγαπητε, κι αν καθε φορα που γινοταν ενα σκληρο μαρκαρισμα καποιος ζηταγε το λογο παλι αιματα θα γεμιζαμε... οπως κι εγινε... για το Φωτση λεω...

Joyrider
19/08/2010, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Λεω τωρα εγω με το φτωχο μου το μυαλο μηπως εκει που του μιλαγε εκανε καποιο σχολιο για σημειο του σωματος της μητρος του????

Materazzi Zidane φάση δηλαδή?? Έλα που όλως περιέργως εκεί μάλλον τον ζιντάν θα υποστήριζα που τον χτύπησε. Εδώ γιατί μου βγάζει άλλη αίσθηση η κατάσταση? Γιατί διακρίνω μια δολιότητα στο βλέμμα του?

devil's animal
19/08/2010, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ωωω... αγαπητε, κι αν καθε φορα που γινοταν ενα σκληρο μαρκαρισμα καποιος ζηταγε το λογο παλι αιματα θα γεμιζαμε... οπως κι εγινε... για το Φωτση λεω...

αν παιζεις μπασκετ, μαλλον εισαι ασχετος.
αν δεν παιζεις σε δικαιολογω.

με ενα "σκληρο μαρκαρισμα" εχεις να χασεις παρα πολλα και εξηγουμαι...

οταν εισαι στο αλμα, ερχονται καποιοι πονηροι...ετσι...και κανουν το λεγομενο "σκαμνακι"...καθονται δλδ απο κατω και περιμενουν να πεσεις πανω τους και μετα ατσουμπαλα στο εδαφος.αυτο το ατσουμπαλα ειναι τραυματισμος.
επισης στο αλμα επανω, πολυ υπουλο ειναι και το σπρωξιμο με το οποιο μπορεις να παθεις απο ενα απλο προβλημα στην μεση, οπως οσφυαλγια, μεχρι και μετατοπιση σπονδυλου. τραυματισμος και παλι.

παμε στο προκειμενο και παλι.
ο ενας ειναι επιτιθεμενος και πιο ψηλος απο τον αλλον. πανω στο σουτ ο αλλος παει να μαρκαρει και φαινεται να σφυριζεται φαουλ και να ειναι εξαλος ο επιτιθεμενος.

ακομα και τα χερια να του χτυπησε δυνατα (επειδη δεν μπορουσε να τον μαρκαρει)...ναι,καποιοι το κανουν και αυτο μονο και μονο για να σου σπασουν τα νευρα...το θεωρω υπουλο και καλα εκανε ο αλλος να παει να του ζητησει τον λογο...
αγαπητε...
:wave2:

menelaos46
19/08/2010, 19:24
αν παιζεις μπασκετ, μαλλον εισαι ασχετος. αν δεν παιζεις σε δικαιολογω. με ενα "σκληρο μαρκαρισμα" εχεις να χασεις παρα πολλα και εξηγουμαι... οταν εισαι στο αλμα, ερχονται καποιοι πονηροι...ετσι...και κανουν το λεγομενο "σκαμνακι"...καθονται δλδ απο κατω και περιμενουν να πεσεις πανω τους και μετα ατσουμπαλα στο εδαφος.αυτο το ατσουμπαλα ειναι τραυματισμος. επισης στο αλμα επανω, πολυ υπουλο ειναι και το σπρωξιμο με το οποιο μπορεις να παθεις απο ενα απλο προβλημα στην μεση, οπως οσφυαλγια, μεχρι και μετατοπιση σπονδυλου. τραυματισμος και παλι. παμε στο προκειμενο και παλι. ο ενας ειναι επιτιθεμενος και πιο ψηλος απο τον αλλον. πανω στο σουτ ο αλλος παει να μαρκαρει και φαινεται να σφυριζεται φαουλ και να ειναι εξαλος ο επιτιθεμενος. ακομα και τα χερια να του χτυπησε δυνατα (επειδη δεν μπορουσε να τον μαρκαρει)...ναι,καποιοι το κανουν και αυτο μονο και μονο για να σου σπασουν τα νευρα...το θεωρω υπουλο και καλα εκανε ο αλλος να παει να του ζητησει τον λογο... αγαπητε...


Αγαπητε μπασκετ δε παιζω, αλλα κι οι πουστιες ειναι μεσα στο παιχνιδι και τα υπουλα.
Αλλωστε ετσι κερδιζονται οι αγωνες...
Ωστοσο δε δικαιολογω με τιποτα τον τσαμπουκα.
Ζηταω το λογο σε αγωνα δεν υπαρχει...
Το λογο το δινει ο διαιτητης..

Joyrider
19/08/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αγαπητε μπασκετ δε παιζω, αλλα κι οι πουστιες ειναι μεσα στο παιχνιδι και τα υπουλα.
Αλλωστε ετσι κερδιζονται οι αγωνες...
Ωστοσο δε δικαιολογω με τιποτα τον τσαμπουκα.
Ζηταω το λογο σε αγωνα δεν υπαρχει...
Το λογο το δινει ο διαιτητης..

:confused: Οι πουστιές είναι μέσα αλλά δεν δικαιολογείς τον τσαμπουκά? :confused:

Δηλαδή βαράμε μέχρι να μας δει ο διαιτητής? Στη ζούλα, στα μουλωχτά? Και έχουμε άδικο να ζητάμε το δίκιο μας όταν μας την φέρει ο άλλος? :hypnotize

devil's animal
19/08/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αγαπητε μπασκετ δε παιζω, αλλα κι οι πουστιες ειναι μεσα στο παιχνιδι και τα υπουλα.
Αλλωστε ετσι κερδιζονται οι αγωνες...
Ωστοσο δε δικαιολογω με τιποτα τον τσαμπουκα.
Ζηταω το λογο σε αγωνα δεν υπαρχει...
Το λογο το δινει ο διαιτητης..


δεκτο ως ενα σημειο.
αλλα αν ο αλλος παει να σου "κοψει την μπαλα" που λεμε, ζητας τον λογο απλουστατα γιατι προκειται για την υγεια σου. και εκτος των αλλων, παιζεται ΚΑΙ η καριερα σου, με οτι αυτο συνεπαγεται.:winka:

δεν ειναι τοσο απλο "ενα σκληρο φαουλ"...
:wave2:

menelaos46
19/08/2010, 19:31
Οι πουστιές είναι μέσα αλλά δεν δικαιολογείς τον τσαμπουκά? Δηλαδή βαράμε μέχρι να μας δει ο διιαιτητής? Στη ζούλα, στα μουλωχτά? Και έχουμε άδικο να ζητάμε το δίκιο μας?

Σε ολα τα παιχνιδια παιζουν πουστιες, αλλα το δικιο το δινει ο διαιτητης.
Η κανεις την παπια η μεγαλυτερη πουστια, αλλιως δε γινεται.
Οταν ζητας το δικιο σου πεφτει ξυλο- τελος.
Παντα ετσι γινεται.
Η διαμαρτυρεσαι στο διαιτητη...

Joyrider
19/08/2010, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Οταν ζητας το δικιο σου πεφτει ξυλο- τελος.
Παντα ετσι γινεται.


Αστυνομικός επαγγέλεσαι?

menelaos46
19/08/2010, 19:37
Αστυνομικός επαγγέλεσαι

Οχι διαιτητης...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

devil's animal
19/08/2010, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Αστυνομικός επαγγέλεσαι?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


207080

rockobok
19/08/2010, 19:45
Δε ξέρω γιατί αλλά εμένα δε με χαλάνε τα επεισόδια

στον αθλητισμό. Έτσι και αλλιώς ώντας απλός θεατής δε νιόθω και πολύ οικεία

με το άθλημα.Μη σας πω ότι μου αρέσει κιόλας επειδή έχει χαβαλέ και

σπάει η μονοτονία:rotflmao: :rotflmao: .Έίναι σαν το ατύχημα στη F1

Αν δε γίνει κατι λείπει:ZZZ: :bigcry: :bigcry: :rotflmao:

menelaos46
19/08/2010, 19:46
Λοιπον για να τελειωνουμε.
Μπινελικια, φτυσιδια, τραβιγμα φανελες, σορτσακια, και λοιπες πουστιες παιζουν σε ολα τα αθληματα οπως και τσαμπουκαδες και σκληρα φαουλ.
Η ζητας λογο απο το διαιτητη η απο κανεναν.
Αλλωστε και συγνωμη να σου πει τι να το κανεις???
Οποιος δε το αντεχει να παει να γινει κομοτρια αλλα κι εκει μπορει να κοπει απο το ψαλιδι...
Εγω ετσι το βλεπω .
Κι ας μη τυφλωνομαστε οταν κανουν μαλακιες οι δικοι μας γιατι αν παρατηρησεις το βιντεο οι σχολιαστες πουθενα δε λενε οτι κι οι δικοι μας χτυπανε αν και το μπουνιδι πηγαινε συννεφο.
Καλο ειναι να αναγνωριζουμε πρωτα τα δικα μας λαθη κι οχι να τα δικαιολογουμε...
Αυτα!

Joyrider
19/08/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Λοιπον για να τελειωνουμε.
Μπινελικια, φτυσιδια, τραβιγμα φανελες, σορτσακια, και λοιπες πουστιες παιζουν σε ολα τα αθληματα οπως και τσαμπουκαδες και σκληρα φαουλ.
Η ζητας λογο απο το διαιτητη η απο κανεναν.
Αλλωστε και συγνωμη να σου πει τι να το κανεις???
Οποιος δε το αντεχει να παει να γινει κομοτρια αλλα κι εκει μπορει να κοπει απο το ψαλιδι...
Εγω ετσι το βλεπω .
Κι ας μη τυφλωνομαστε οταν κανουν μαλακιες οι δικοι μας γιατι αν παρατηρησεις το βιντεο οι σχολιαστες πουθενα δε λενε οτι κι οι δικοι μας χτυπανε αν και το μπουνιδι πηγαινε συννεφο.
Καλο ειναι να αναγνωριζουμε πρωτα τα δικα μας λαθη κι οχι να τα δικαιολογουμε...
Αυτα!

Το συγνώμη είναι η πιο αφοπλιστική απάντηση "ξέρεις" και λύνει αμέσως τον τσαμπουκά.
Το λάθος του Φώτση το αναγνώρισα από την πρώτη στιγμή και δεν το δικαιολόγησα.
Οι σχολιαστές χέστηκα τι κάνουν, έχω δικιά μου κρίση.
Το ότι υπάρχουν πολλοί μαλάκες δεν κάνει τον μαλάκα αποδεκτό.

Τώρα πάω να γίνω κομμώτρια και ας το ρισκάρω με το ψαλίδι.

(Σου ζητώ συγγνώμη δεν ήξερα...)

menelaos46
19/08/2010, 19:59
Τώρα πάω να γίνω κομμώτρια και ας το ρισκάρω με το ψαλίδι. (Σου ζητώ συγγνώμη δεν ήξερα...)


Καλε μη κανεις ετσι κι εγω κομμωτρια ειμαι!!!!
Τι δεν ηξερες????

Joyrider
19/08/2010, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Καλε μη κανεις ετσι κι εγω κομμωτρια ειμαι!!!!
Τι δεν ηξερες????

Το ότι είσαι στο επάγγελμα αστυνομικός.

menelaos46
19/08/2010, 20:07
Το ότι είσαι στο επάγγελμα αστυνομικός.

Κανεις δεν ειναι τελειος. Ξεφευγουμε ομως.

Joyrider
19/08/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Κανεις δεν ειναι τελειος. Ξεφευγουμε ομως.

Απλώς παραξενεύτηκα με τις απόψεις σου, στην αρχή δηλαδή. Μα καλά δεν βλέπει λέω, τι λέει? Παίρνει και το μέρος τους? Και οι υπόλοιποι πιστεύω διαφωνούν με τον τραμπουκισμό του Φώτση, ο οποίος φυσικά έφερε στην επιφάνεια τις πουστιές ζητώντας φωναχτά το δίκιο του παρά να κάνει το ίδιο και να απαντήσει με πουστιά (που σύμφωνα με τα λεγόμενά σου αυτό επιβάλλει ο αθλητισμός για σένα, η τουλάχιστον έτσι γίνεται παντού άρα είναι αποδεκτό). (που μεταξύ μας δεν νομίζω να το άφηνε έτσι ο Σέρβος οπότε θα ήταν φαύλος κύκλος με το ξύλο έτοιμο να ξεσπάσει). Αλλά δεν γίνεται να μην βλέπουμε αυτήν την δολιότητα, το ύπουλο χτύπημα των άλλων.. Που όλως τυχαίως η πλειοψηφία είχε την ίδια συμπεριφορά..

Ζεύκας
19/08/2010, 22:09
σε πόσες μέρες ξεκινα το μουντομπάσκετ??? :a25:

glargkatzis
20/08/2010, 02:17
ξεφτίλα και εδώ είμαστε ρε π@ύστη...

Εχετλαίος
20/08/2010, 02:37
Καλά, ασχολείστε ακόμα με επαγγελματικά και ερασιτεχνικά ποδόσφαιρα, μπάσκετ και τα λοιπά θεάματα (άνευ άρτου πλέον);

:confused: :confused: :confused:

danaos75
20/08/2010, 02:40
+1000 στον απο πανω

Gandalf dr685sm
20/08/2010, 02:57
Ρε mods... αθλητική συζήτηση είναι... δεν τις ρίχνετε μια συγχώνευση με το γνωστό thread;

Όσο για το θέμα της συζήτησης.

Επαγγελματίες παίκτες που αμοίβονται με χρήματα που δεν θα δούμε εμείς και δέκα ζωές να δουλεύουμε και ώς αντικείμενο εργασίας τους είναι να προσφέρουν θέαμα είναι απαράδεκτο να παίζουν μπουνιές σαν αλητάκια στην αλάνα.

Και μάλιστα σε φιλικό παιχνίδι άνευ αξίας.

Όσον αφορά το ποιός έριξε σε ποιόν , είναι αστείο και που το συζητάτε.

Για το τι γίνεται μέσα σε παιχνίδια στα "μουλωχτά", ρωτήστε παίκτες να σας πουν πόσους μώλωπες έχουν μετά απο κάθε παιχνίδι να σας πούν.

Gandalf

harris_x
20/08/2010, 03:16
Χαβαλέ είχε η φάση, αφού δε σκοτώθηκε κανένας, όλα καλά!
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
σε πόσες μέρες ξεκινα το μουντομπάσκετ??? :a25:
:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

S.Nikos
20/08/2010, 04:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ρε mods... αθλητική συζήτηση είναι... δεν τις ρίχνετε μια συγχώνευση με το γνωστό thread;


Gandalf

Νομίζω ότι το παρόν θέμα πρέπει να διαχωριστεί καθώς η βία στον αθλητισμό είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί όλους και έχει ιδιαίτερη βαρύτητα.

Έτσι όπως έχει καταντήσει το άλλο θρέντ είναι σχεδόν αδύνατο να παρακολουθήσει κανείς οτιδήποτε.

menelaos46
20/08/2010, 04:15
Μα καλά δεν βλέπει λέω, τι λέει? Παίρνει και το μέρος τους? Και οι υπόλοιποι πιστεύω διαφωνούν με τον τραμπουκισμό του Φώτση, ο οποίος φυσικά έφερε στην επιφάνεια τις πουστιές ζητώντας φωναχτά το δίκιο του παρά να κάνει το ίδιο και να απαντήσει με πουστιά (που σύμφωνα με τα λεγόμενά σου αυτό επιβάλλει ο αθλητισμός για σένα, η τουλάχιστον έτσι γίνεται παντού άρα είναι αποδεκτό). (που μεταξύ μας δεν νομίζω να το άφηνε έτσι ο Σέρβος οπότε θα ήταν φαύλος κύκλος με το ξύλο έτοιμο να ξεσπάσει). Αλλά δεν γίνεται να μην βλέπουμε αυτήν την δολιότητα, το ύπουλο χτύπημα των άλλων.. Που όλως τυχαίως η πλειοψηφία είχε την ίδια συμπεριφορά..

Βλεπω. Δεν παιρνω το μερος τους, ειμαι αντικειμενικος.
Λες οτι ο τραμπουκισμος του Φωτση εφερε στην επιφανεια πουστιες των αλλων σαν οι δικοι μας να ειναι αγιοι και να μη καναν πουστιες στον αγωνα... δεν ειναι ετσι. Απλως ο Φωτσης εχασε την ψυχραιμια του και υστερα εγινε ενα ντομινο σε ενα παιχνιδι που ειχε ειδη πολυ ενταση.
Δεν το επιβαλλει ο αθλητισμος αυτο που γινεται αλλα ειναι συνηθες φαινομενο ακομη και σε παιδικα πρωταθληματα...
Βλεπω και τη δολιοτητα των αλλων αλλα βλεπω και των δικων μας παιχτων πραγμα που οι περισσοτεροι παραβλεπουν.
Και ξαναλεω οτι δε μιλαω για σενα προσωπικα αλλα αν δεις ακομη και το βιντεο οι σχολιαστες ποτε δεν αναφερουν οτι καποιος ελληνας χτυπαει αλλα μονο για τους αντιπαλους...

Zid
20/08/2010, 04:56
το σκορ ποσο ηταν ?:bigcry:

byron
20/08/2010, 05:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
το σκορ ποσο ηταν ?:bigcry:

6-4 με αριστερό κροσέ του έλληνα

reinmeister
20/08/2010, 05:11
:lol: :lol: :lol: :lol: γαμω ηταν...ανετα το μετεδιδε speaker πυγμαχιας...

οταν ο σοφο γυρισε κι αρχισε να περπαταει,η φαση θυμισε λιγο επελαση σε κοτετσι...:lol: :lol:

Joyrider
20/08/2010, 05:16
Εντάξει δίκιο έχετε, δεν έγινε και τίποτα με μια καρεκλίτσα... Αν γινόταν έτσι μόνο, θα έπρεπε να μας ανησυχεί:

http://www.youtube.com/watch?v=xfpi0RO1tCo

Zid
20/08/2010, 05:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:lol: :lol: :lol: :lol: γαμω ηταν...ανετα το μετεδιδε speaker πυγμαχιας...

οταν ο σοφο γυρισε κι αρχισε να περπαταει,η φαση θυμισε λιγο επελαση σε κοτετσι...:lol: :lol: :lol:

$py
20/08/2010, 05:52
Τι κοτούλα ήταν αυτός ο Κριστις (αν τον λενε ετσι). Βαρούσε συνεχώς από πίσω και όταν τον πήραν στο κυνήγι πέταξε και καρέκλα από τον φόβο του.
Η τιμωρία του πάντως είναι ότι ξεφτιλίστηκε παγκοσμίως :D

Cpt. Haddock
20/08/2010, 06:26
:lol: :lol: :lol:


207149

georgio
20/08/2010, 06:28
Συνελήφθη και οδηγείται στην εισαγγελία ο Νέναντ Κρστιτς

Άσχημη τροπή φαίνεται να παίρνει η υπόθεση της χθεσινοβραδινής γενικής σύρραξης που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ λίγο πριν το τέλος του - κατ' ευφημισμόν - φιλικού αγώνα μεταξύ των εθνικών ομάδων μπάσκετ της Ελλάδας και της Σερβίας, στο πλαίσιο του διεθνούς τουρνουά Ακρόπολις.

Ο αθλητικός εισαγγελέας Κώστας Σιμιτζόγλου - μετά την κατάθεση του Γιάννη Μπουρούση - διέταξε την σύλληψη τον Νέναντ Κρστιτς, ο οποίος χτύπησε στο κεφάλι με μεταλλική καρέκλα τον σέντερ του Ολυμπιακού. Ο Σέρβος διεθνής κρατήθηκε στο τμήμα αθλητικής βίας της Ασφάλειας Αττικής, ενώ αυτή την ώρα οδηγείται στην εισαγγελία Αθηνών κατηγορούμενος για παράβαση του νόμου περί αθλητικής βίας. Εν τω μεταξύ, από στιγμή σε στιγμή, αναμένεται η αντίδραση της σερβικής κυβέρνησης. Η υπουργός Νεολαίας και Αθλητισμού πρόκειται να φτάσει σήμερα στην Αθήνα με σκοπό να επιληφθεί της υπόθεσης για λογαριασμό τόσο του Σέρβου μπασκετμπολίστα όσο και της εθνικής ομάδας της χώρας της γενικότερα, ενώ παράλληλα εκφράζονται φόβοι ακόμη και για κίνδυνο διπλωματικού επεισοδίου, ανάλογα με τη στάση και τη διάθεση που θα επιδείξει η υπουργός της σερβικής κυβέρνησης.

Υπενθυμίζεται πως αργά το βράδυ, οι Γιάννης Μπουρούσης, Νέναντ Κρστιτς και Μάρκο Κέσελι έδωσαν κατάθεση στην αστυνομία για το περιστατικό, ενώ κατά τη διάρκεια της ημέρας αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον η αντίδραση της FIBA. Γεγονός αποτελεί προς το παρόν η μη εξέταση του βίντεο του αγώνα ως αποδεικτικό στοιχείο όπως και το ότι στο φύλλο αγώνα γίνεται λόγος μόνο για «γενική σύρραξη», χωρίς να αναφέρονται συγκεκριμένα ονόματα παικτών. Οι τελευταίες πληροφορίες, πάντως, όσον αφορά στην αντίδραση της FIBA και την πιθανή τιμωρία των δύο ομάδων είναι καθησυχαστικές από την στιγμή που το τουρνουά Ακρόπολις δεν πραγματοποιείται υπό την οργανωτική αιγίδα της FIBA, η οποία δεν ορίζει ούτε στέλνει διαιτητές. Συνεπώς, κατά το τυπικό σκέλος δεν έχει δικαιοδοσία να ελέγξει, να επέμβει ή να επιβάλει τιμωρίες.

Πηγή (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=165855&cid=10)

georgio
20/08/2010, 06:34
Καλά πέραν των π@π@ριών, κατά τη γνώμη μου, για διπλωματικά επεισόδια κλπ, είμαστε κράτος, υπάρχουν νόμοι και ισχύουν για ημεδαπούς και αλλοδαπούς. Δηλαδή επειδή είναι μπασκεμπολίστας και όχι τσογλανάκι, χούλιγκαν οπαδός θα τη βγάλει λάδι για να μην στεναχωρηθεί η Σερβία;;

Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι αυτό:
"Γεγονός αποτελεί προς το παρόν η μη εξέταση του βίντεο του αγώνα ως αποδεικτικό στοιχείο όπως και το ότι στο φύλλο αγώνα γίνεται λόγος μόνο για «γενική σύρραξη», χωρίς να αναφέρονται συγκεκριμένα ονόματα παικτών."

Δηλαδή ένα βίντεο που δεν το έχω τραβήξει εγώ με το κινητό μου ώστε να αμφισβητείται η αυθεντικότητα του, αλλά το έχουν δει χιλιάδες άνθρωποι, πιθανόν ακόμα και ο εισαγγελέας ή ο δικαστής, απλά το αγνοούμε;;; :a24: Τι στόκοι είναι αυτοί;;;

Δεν ξέρω νομικά πως το στηρίζουν αλλά είναι καραγκιοζιλίκια να μην χρησιμοποιηθεί το βίντεο. Έλληνες, Σέρβοι δεν έχω πρόβλημα, να τιμωρηθούν όσοι σήκωσαν χέρι. Και να μείνουν κιόλας ένα διάστημα εκτός αγώνων να σφίξουν λίγο τα κ0λαράκια μπας και στρώσουν.

Το άλλο ανέκδοτο είναι το φύλλο αγώνα. Προφανώς έτσι που γίναν τα πράγματα που να ξέρει ο διαιτητής ποιος ακριβώς έκανε τι. Αλλά και πάλι, δεν μπορεί να έχει γραφτεί κάτι λάθος στο φύλλο αγώνα, κατά λάθος ή ακόμα και επίτηδες;; Τι είναι το φύλλο αγώνα, το ευαγγέλιο και το ακολουθούμε πιστά;; Λέει το φύλλο αγώνα ότι έγινε το Α, όλοι είδαμε ότι έγινε το Β και το δικαστήριο δέχεται το Α επειδή έτσι λέει το φύλλο αγώνα;;; Καθυστερημένοι είναι;;

Cpt. Haddock
20/08/2010, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
[...]Καθυστερημένοι είναι;;

Ξέρεις ποσο θα κοστίσει στο μουντομπασκετ απώλεια παικτών; :winka:

Stergios69
20/08/2010, 06:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξέρεις ποσο θα κοστίσει στο μουντομπασκετ απώλεια παικτών; :winka:
Αυτό ακριβώς...
Αλλα αν η FIBA δεν μπορεί να ρίξει τιμωρίες;
:wave2:

georgio
20/08/2010, 06:45
Άμα είναι στη φυλακή στην Ελλάδα πάλι δεν μπορούν να παίξουν... :lol:

Ε ρε πτμ, στα @@ για τους νόμους κλπ, για τα φράγκα ΟΛΑ!

$py
20/08/2010, 07:34
Είναι όπως όταν τσακωνόμασταν στο σχολείο, τις κότες όλοι μετά για να μην τιμωρηθούμε από το δάσκαλο!


:lol:

DrEvil
20/08/2010, 07:49
Ρόμπες!
Όλοι!
Βρε, αν κοπεί η τηλεθέαση, θα χάσουν τα φράγκα και τα συμβόλαια που παίρνουν και θα το "γυρίσουν" πάλι στον αθλητισμό.

Με ανατριχιάζει που επαγγελματίας και εκπρόσωπος της χώρας του, επιδεικνύει τέτοια συμπεριφορά.

Δλδ, αν νευριάσω έναν νταλικέρη, θα πρέπει να στρίψει το τιμόνι και να με σκοτώσει?
Έναν αστυνομικό, να βγάλει την Μπιστόλα και να με στείλει?

Ρε δε πάνε να κάνουν τούμπες όλοι τους.

Αν στην δουλειά μου αρχίσω στα μπουκέτα όποιον με βρισει/εκνευρίσει, θα πάω σπίτι μου και μετά θ'αλλάξω επάγγελμα.

Στην λήθη να πάνε όλα τους.

H.A.Balafoutre
20/08/2010, 08:01
Εντελώς παλαβή εξέλιξη...αλλά όσοι ενεπλάκησαν ας αναλάβουν την ευθύνη των πράξεών τους...διότι σε τέτοιες περιπτώσεις ο θιγμένος είναι αυτός που τις έφαγε και δεν ανταπέδοσε ικανοποιητικά...ας μην γελιώμαστε...της πλάκας μπουνίδια μεταξύ αθλητών...σιγά την ιστορία...

Η καρέκλα όμως ήταν επικίνδυνη κίνηση...σε άσχετη φάση...

Αλλά είναι γνωστό τις πάση πόσο αλαζώνες είναι οι Γιουγκοσλάβοι (όλες οι ενθνότητες) σε τέτοια θέματα...και πρώτα από όλα μεταξύ τους.

Πάντως έχουν φάει πολύ ψωμί εδώ και δεν έπρεπε να μας έχουν τόσο στα @@ τους...και λίγο σεβασμός δεν βλάπτει...αλλά κι από την άλλη δεν κατάλαβα τι έπαθε ο Φώτσης και αντέδρασε έτσι...περίεργο για τον Φώτση...

Εκτός της καρέκλας πάντως...ψευτομπουνία πέσανε...σιγά την ιστορία. :rotflmao:

PQC
20/08/2010, 08:12
o Φώτσης ξέφυγε γιατί ο Μίλος έκανε κάτι που κάνει πάντα.Οταν σηκώνεται ο παίκτης για σουτ αφού σουτάρει είτε κάνει σκαμνάκι είτε χτυπά με τον αγκώνα στα @@@.

Είναι μία πάγια τακτική που χρησιμοπιούν συνεχώς συνήθως οι Σέρβοι και οι Ισπανοί.

sergiosm
20/08/2010, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Εντελώς παλαβή εξέλιξη...


καθόλου παλαβή εξέλιξη.

Εφαρμόστηκε ο νόμος.

Όσο για το βίντεο θα εξεταστεί στα πλαίσια της έρευνας που θα διενεργηθεί.

:wave2:

PQC
20/08/2010, 08:26
πέρα απο τις Μ@λ@κίες όμως ανεξάρτητα από το ποιος φτάιει,κατ εμέ πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι οι κάφροι (και απο τις δύο ομάδες), ακόμα και αν αυτό σημαίνει να χάσουν το μουντομπάσκετ

westie
20/08/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
...Τεοντοσιτς φαινεται καθαρα να λεει επιστρεφοντας..."fuck you". σε ποιον??? στον συμπαικτη του!!

Εχει βαζελό-αιμα γι'αυτό...:yuck:

Joyrider
20/08/2010, 09:15
Πάλι καλά να λέτε που ο Μπουρούσης δεν παίζει στον παοκ. Θα είχαμε ήδη κάποιον Σέρβο νεκρό σήμερα από τους φανατισμένους φασιστοχούλιγκανς της "ομάδας" αυτής.

Δεν ξέρω αν είχε μαθευτεί τότε το περιστατικό στην Θεσσαλονίκη όταν είχαν έρθει για αγώνα οι οπαδοί του ερυθρού αστέρα. Είχαν επιτεθεί καμιά δεκαριά παοκτσήδες σε παρέα 3 αντρών και μιας κοπέλας στο qarcon brasserie στην λεωφόρο νίκης και είχαμε και μαχαίρωμα.

Δεν ξέρω αν διαβάσατε αλλά αυτός με το 12 που πέταξε την καρέκλα δήλωσε στον εισαγελέα πως το έκανε για να αμυνθεί...:rolleyes: α το καημένο το παιδί... να βαράει στον σβέρκο ήξερε ο τιποτένιος...

Vagelis Gar
20/08/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
πέρα απο τις Μ@λ@κίες όμως ανεξάρτητα από το ποιος φτάιει,κατ εμέ πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι οι κάφροι (και απο τις δύο ομάδες), ακόμα και αν αυτό σημαίνει να χάσουν το μουντομπάσκετ

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ (άσχετα αν δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί...είναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτά Άρη)

PQC
20/08/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Πάλι καλά να λέτε που ο Μπουρούσης δεν παίζει στον παοκ. Θα είχαμε ήδη κάποιον Σέρβο νεκρό σήμερα από τους φανατισμένους φασιστοχούλιγκανς της "ομάδας" αυτής.

Δεν ξέρω αν είχε μαθευτεί τότε το περιστατικό στην Θεσσαλονίκη όταν είχαν έρθει για αγώνα οι οπαδοί του ερυθρού αστέρα. Είχαν επιτεθεί καμιά δεκαριά παοκτσήδες σε παρέα 3 αντρών και μιας κοπέλας στο qarcon brasserie στην λεωφόρο νίκης και είχαμε και μαχαίρωμα.

Δεν ξέρω αν διαβάσατε αλλά αυτός με το 12 που πέταξε την καρέκλα δήλωσε στον εισαγελέα πως το έκανε για να αμυνθεί...:rolleyes: α το καημένο το παιδί... να βαράει στον σβέρκο ήξερε ο τιποτένιος...

Μην παραμυθιάζεσαι αλητείες έχουν διαπράξει κατά καιρούς οπαδοί απο όλες τις ομάδες και για αυτόν ακριβώς τον λόγο βλέπουμε και άδειες εξέδρες.

PQC
20/08/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ (άσχετα αν δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί...είναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτά Άρη)

+ 1000

Joyrider
20/08/2010, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Μην παραμυθιάζεσαι αλητείες έχουν διαπράξει κατά καιρούς οπαδοί απο όλες τις ομάδες και για αυτόν ακριβώς τον λόγο βλέπουμε και άδειες εξέδρες.

Δεν κατάλαβα που κολλάει αυτό? Δεν έχω κάτι με τον παοκ περισσότερο απότι με άλλες ομάδες. Το περιστατικό το ανέφερα επειδή αυτοί έχουν με την σερβική όμάδα αντιπαλότητα. Το ότι σε όλες τις ομάδες υπάρχουν αλήτες είναι άλλο θέμα.

menelaos46
20/08/2010, 13:40
Ε ρε πτμ, στα @@ για τους νόμους κλπ, για τα φράγκα ΟΛΑ!

To χρημα κανει τον κοσμο να γυριζει λενε οι αμερικανοι...



Δεν ξέρω αν διαβάσατε αλλά αυτός με το 12 που πέταξε την καρέκλα δήλωσε στον εισαγελέα πως το έκανε για να αμυνθεί... α το καημένο το παιδί... να βαράει στον σβέρκο ήξερε ο τιποτένιος...

Αυτος τι φταιει... ο δικηγορος ετσι του ειπε...
Ολοι στο δικαστηριο τα ιδια λενε, ποιον να πρωτοθυμηθω....

mparmpanik
20/08/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio


Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι αυτό:
"Γεγονός αποτελεί προς το παρόν η μη εξέταση του βίντεο του αγώνα ως αποδεικτικό στοιχείο όπως και το ότι στο φύλλο αγώνα γίνεται λόγος μόνο για «γενική σύρραξη», χωρίς να αναφέρονται συγκεκριμένα ονόματα παικτών."



το "γενικη συρραξη" που λεει το φυλλο αγωνα ειναι ακομα χειροτερο γιατι σημαινει και συμετοχη στα επεισοδια και των παραγοντων που εχουν δικαιωμα να βρισκονται στον παγκο.
φυλλο αγωνα με τετοιο χαρακτηρισμο επιφερει τιμωρια στις ομαδες κι αν αυτος ο αγωνας ηταν
υπο την διοργανωση της FIBA θα ειχαμε αποκλεισμο της ομαδας.
τωρα αν οι διοργανωτες του ακροπολις ακολουθησουν τον κανονισμο θα πρεπει να αποκλεισουν τις ομαδες απο την επομενη διοργανωση κι αν ειναι υποτροπες απο τις δυο επομενες διοργανωσεις.
το " γενικη συρραξη" ειναι ας πουμε η επικεφαλιδα που περιγραφει μια κατασταση
και αποκλειεται στο φυλο να μην αναφερονται αναλυτικα το ποιοι ειχαν συμμετοχη.
ενα τετοιο αοριστο φυλλο αγωνα ο αθλητικος δικαστης ή μια αρχη διοργανωσης ενος τουρνουα το επιστρεφει στην επιτροπη διαιτησιας με την απαιτηση συμπληρωματικης εκθεσης.





Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio



Δεν ξέρω νομικά πως το στηρίζουν αλλά είναι καραγκιοζιλίκια να μην χρησιμοποιηθεί το βίντεο. Έλληνες, Σέρβοι δεν έχω πρόβλημα, να τιμωρηθούν όσοι σήκωσαν χέρι. Και να μείνουν κιόλας ένα διάστημα εκτός αγώνων να σφίξουν λίγο τα κ0λαράκια μπας και στρώσουν.

Το άλλο ανέκδοτο είναι το φύλλο αγώνα. Προφανώς έτσι που γίναν τα πράγματα που να ξέρει ο διαιτητής ποιος ακριβώς έκανε τι.

Τι είναι το φύλλο αγώνα, το ευαγγέλιο και το ακολουθούμε πιστά;;



το φυλλο αγωνα ειναι το αλφα και το ωμεγα σε τετοιες περιπτωσεις.
οι ποινες καθοριζονται αναλογα με το τι περιγραφεται στο φυλλο
το οποιο συμπληρωνεται απο τους διαιτητες και υπογραφεται απο τον κομισαριο του αγωνα.
δεν εξεταζεται τυχον βιντεο ή μαρτυριες αυτοπτων μαρτυρων εκτος αν συντρεχει ποινικο αδικημα που υπερβαινει τις αρμοδιοτητες της αθλητικης δικαιοσυνης. (πχ η ιπταμενη καρεκλα)

και στη μηχανικη διαιτησιας του αθληματος , το μανουαλ (ας πουμε) των θεσεων που παιρνει
και των κινησεων που κανει ενας διαιτητης στο μπασκετ
αλλα και στα σεμιναρια (καμπ) αξιολογησης των διαιτητων
οριζεται το πως πρεπει να αντιδρασει και τι πρεπει να κανει ενας διαιτητης σε τετοιες περιπτωσεις.

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ παρα μονο καθεται στην ακρη και σημειωνει τους αριθμους των παικτων
και τα διακριτικα των παραγοντων (μονο αυτων που καθονται στον παγκο) και συμμετεχουν στα επεισοδια.

ετσι εχει γνωση των γεγονοτων και ποιοι συμμετειχαν για να τα αναγραψει στο φυλο αγωνα.

konsttanttinos
20/08/2010, 14:53
Εχει παιξει κανεις απο'δω μεσα στο παρκε ή στο κομμωτηριο την εβγαζε?:smokin:

Οταν παιζεις πορωμενα, και καλα κανεις, οι ορμονες σου βαρανε κοκκινο και θελεις οπωσδηποτε την νικη.Ο αντιπαλος γινεται εχθρος και καθε κινηση του φανταζει εριστικη σε'σενα.
Οταν εχεις 200 σφιγμους και η αδρεναλινη πρηζει τα επινεφριδια σου τοτε μπορει να τα βαλεις και με τον συμπαιχτη σου, ακομη και με τον αδερφο σου.Βγαζεις τον χειροτερο εαυτο σου και τοτε ο εχθρος σου εισαι εσυ.

Θυμηθειτε τον συγχωρεμενο τον Γιανκοβιτς τι εκανε πανω στην πορωση του και πως το πληρωσε.

Το ξυλο απο επαγγελματιες ΔΙΕΘΝΕΙΣ αθλητες ειναι κατεκριτεο, και βεβαιως χρηζει αμεσης τιμωριας.Καθε τετοιο φαινομενο πρεπει να τιμωρειται παραδειγματικα.
Ομως μην διαβαζω μαλακιες απο ατομα που δεν ξερουν ουτε ντριμπλα να κανουν, και αυτο φαινεται απο τα γραφομενα τους.

υ.γ.Δεν θα φωτογραφησω εναν ή περισσοτερους για το φταιξιμο, ας το κανουν οι φωτεινοι παντογνωστες του forum.

Joyrider
20/08/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
υ.γ.Δεν θα φωτογραφησω εναν ή περισσοτερους για το φταιξιμο, ας το κανουν οι φωτεινοι παντογνωστες του forum.

:rolleyes: πλζ ντου

faraway
20/08/2010, 15:09
αυτός είναι παίκτης ρε τσογλανάκια του μύριου ,

http://www.youtube.com/watch?v=uFefBG6eFcs&feature=related

και άμα πέρνετε ο καθένας από ένα χαρτί το χρόνο σε αυτόν το χρωστάτε ,

στα σπίτια σας να σας στείλουν όλους . Επαγγελματίες του κόλου!!!:evil:

menelaos46
20/08/2010, 15:14
Εχει παιξει κανεις απο'δω μεσα στο παρκε ή στο κομμωτηριο την εβγαζε? Οταν παιζεις πορωμενα, και καλα κανεις, οι ορμονες σου βαρανε κοκκινο και θελεις οπωσδηποτε την νικη.Ο αντιπαλος γινεται εχθρος και καθε κινηση του φανταζει εριστικη σε'σενα. Οταν εχεις 200 σφιγμους και η αδρεναλινη πρηζει τα επινεφριδια σου τοτε μπορει να τα βαλεις και με τον συμπαιχτη σου, ακομη και με τον αδερφο σου.Βγαζεις τον χειροτερο εαυτο σου και τοτε ο εχθρος σου εισαι εσυ. Θυμηθειτε τον συγχωρεμενο τον Γιανκοβιτς τι εκανε πανω στην πορωση του και πως το πληρωσε. Το ξυλο απο επαγγελματιες ΔΙΕΘΝΕΙΣ αθλητες ειναι κατεκριτεο, και βεβαιως χρηζει αμεσης τιμωριας.Καθε τετοιο φαινομενο πρεπει να τιμωρειται παραδειγματικα. Ομως μην διαβαζω μαλακιες απο ατομα που δεν ξερουν ουτε ντριμπλα να κανουν, και αυτο φαινεται απο τα γραφομενα τους. υ.γ.Δεν θα φωτογραφησω εναν ή περισσοτερους για το φταιξιμο, ας το κανουν οι φωτεινοι παντογνωστες του forum.

Τελικα ειναι η δεν ειναι κατακριτεο???

devil's animal
20/08/2010, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Εχει παιξει κανεις απο'δω μεσα στο παρκε ή στο κομμωτηριο την εβγαζε?:smokin:

Οταν παιζεις πορωμενα, και καλα κανεις, οι ορμονες σου βαρανε κοκκινο και θελεις οπωσδηποτε την νικη.Ο αντιπαλος γινεται εχθρος και καθε κινηση του φανταζει εριστικη σε'σενα.
Οταν εχεις 200 σφιγμους και η αδρεναλινη πρηζει τα επινεφριδια σου τοτε μπορει να τα βαλεις και με τον συμπαιχτη σου, ακομη και με τον αδερφο σου.Βγαζεις τον χειροτερο εαυτο σου και τοτε ο εχθρος σου εισαι εσυ.

Θυμηθειτε τον συγχωρεμενο τον Γιανκοβιτς τι εκανε πανω στην πορωση του και πως το πληρωσε.

Το ξυλο απο επαγγελματιες ΔΙΕΘΝΕΙΣ αθλητες ειναι κατεκριτεο, και βεβαιως χρηζει αμεσης τιμωριας.Καθε τετοιο φαινομενο πρεπει να τιμωρειται παραδειγματικα.
Ομως μην διαβαζω μαλακιες απο ατομα που δεν ξερουν ουτε ντριμπλα να κανουν, και αυτο φαινεται απο τα γραφομενα τους.

υ.γ.Δεν θα φωτογραφησω εναν ή περισσοτερους για το φταιξιμο, ας το κανουν οι φωτεινοι παντογνωστες του forum.


αν επειδη παιζεις πορωμενα οι αντιπαλοι φανταζουν εχθροι σε σενα, εχεις ψυχολογικα προβληματα.
εγω θα δω "εχθρικα" εναν αντιπαλο οταν προσπαθησει να με χτυπησει εκουσια, να κανει φαουλ υπουλα και βρωμικα και γενικοτερα να θετει σε κινδυνο την δικη μου σωματικη ακεραιοτητα και των συμπαικτων μου.

πως βλεπει ο καθενας το παιχνιδι ειναι αξιο αποριας μερικες φορες, ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

και ολα αυτα συνεβαιναν στο κομμωτηριο της γειτονιας μου,ετσι...
:wave2:

menelaos46
20/08/2010, 15:30
Ειναι παντως απιστευτο ποσες κομμωτριες παρακολουθουν μπασκετ ετσι???

dmf
20/08/2010, 15:33
σου εχει μεινει απωθημενο με καμια κομμωτρια και μας εχεις ζαλισει;

NikosKK
20/08/2010, 15:33
Αθλητές της πούτσας...Έχει τρελαθεί ο κόσμος τελείως ρεεε...!!!

7gibernau
20/08/2010, 15:34
και γαμω τα εφ αγωνιζεστε.............

αλλα αν μετα απο καθε αμυνα του αντιπαλου κινδυνευεις να μεινεις στειρος η αναπηρος καπου πετας τα καπακια και του γ@μας οτι εχει και δεν εχει.....

οσοι παιζουν,επαιζαν,καποιο αθλημα που εχει σωματικη επαφη θα καταλαβουν τι εννοω.....

Joyrider
20/08/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Βλεπω. Δεν παιρνω το μερος τους, ειμαι αντικειμενικος.
Λες οτι ο τραμπουκισμος του Φωτση εφερε στην επιφανεια πουστιες των αλλων σαν οι δικοι μας να ειναι αγιοι και να μη καναν πουστιες στον αγωνα... δεν ειναι ετσι. Απλως ο Φωτσης εχασε την ψυχραιμια του και υστερα εγινε ενα ντομινο σε ενα παιχνιδι που ειχε ειδη πολυ ενταση.
Δεν το επιβαλλει ο αθλητισμος αυτο που γινεται αλλα ειναι συνηθες φαινομενο ακομη και σε παιδικα πρωταθληματα...
Βλεπω και τη δολιοτητα των αλλων αλλα βλεπω και των δικων μας παιχτων πραγμα που οι περισσοτεροι παραβλεπουν.
Και ξαναλεω οτι δε μιλαω για σενα προσωπικα αλλα αν δεις ακομη και το βιντεο οι σχολιαστες ποτε δεν αναφερουν οτι καποιος ελληνας χτυπαει αλλα μονο για τους αντιπαλους...

Για να την τελειώσουμε της συζήτηση από χτες, η δική μου προσέγγιση είχε να κάνει (στην αρχή τουλάχιστον) μόνο για τις ύπουλες πράξεις, ΑΦΟΥ ξεκίνησαν όλα, αλλά έφτασα να κατακρίνω και τα "έξυπνα" φάουλ εντός αγώνα. Δεν με ενδιαφέρει τι είναι το σύνηθες στα "αθλήματα" παιδικά και επαγγελματικά. Και αντικειμενικά όποιος βάρεσε Έλληνας ή Σέρβος πρέπει να υποστεί τις συνέπειες αν υπάρξουν.

Από κει και πέρα εμένα με πείραξε η τακτική που ακολούθησαν στην "γενική σύρραξη" οι Σέρβοι και θα με πείραζε και οποιοσδήποτε δικός μας και αν το έκανε.Αυτά.

πχ αυτόν ούτε να τον φτύσω:

http://www.youtube.com/watch?v=jOzqaodDmTk

maron
20/08/2010, 16:21
http://www.youtube.com/watch?v=p_7br2Tk0tw&NR=1

konsttanttinos
20/08/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αν επειδη παιζεις πορωμενα οι αντιπαλοι φανταζουν εχθροι σε σενα, εχεις ψυχολογικα προβληματα.
εγω θα δω "εχθρικα" εναν αντιπαλο οταν προσπαθησει να με χτυπησει εκουσια, να κανει φαουλ υπουλα και βρωμικα και γενικοτερα να θετει σε κινδυνο την δικη μου σωματικη ακεραιοτητα και των συμπαικτων μου.

πως βλεπει ο καθενας το παιχνιδι ειναι αξιο αποριας μερικες φορες, ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

και ολα αυτα συνεβαιναν στο κομμωτηριο της γειτονιας μου,ετσι...
:wave2:

Για τα ψυχολογικα δεν απανταω, ολοι μας εχουμε κατι ψιλα:lol:
Για το δευτερο, δες πρωτα πως ΞΕΚΙΝΗΣΕ η κοντρα, και μετα ξαναγραψε.
Σου'χει κανει αντιπαλος τυφλο σκριν με τους αγκωνες του στην μαπα σου, μαν του μαν με χτυπηματα στα νεφρα, σε ριμπαουντ ή τζαμ σουτ να πεταει τον κωλο του στα ποδια σου και να γυριζεις αναποδα στον αερα? Τι θα κανεις μετα?
Για το τριτο.....τι να πω, αλλοι παιζουν για την φανελα και αλλοι για εκατομμυρια.Εσυ ακομη στο συννεφακι σου τι ΠΑΙΧΝΙΔΙ! παιζεις και ποσο ακριβο ειναι?

mparmpanik
20/08/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Εχει παιξει κανεις απο'δω μεσα στο παρκε ή στο κομμωτηριο την εβγαζε?:smokin:

Οταν παιζεις πορωμενα, και καλα κανεις, οι ορμονες σου βαρανε κοκκινο και θελεις οπωσδηποτε την νικη.Ο αντιπαλος γινεται εχθρος και καθε κινηση του φανταζει εριστικη σε'σενα.
Οταν εχεις 200 σφιγμους και η αδρεναλινη πρηζει τα επινεφριδια σου τοτε μπορει να τα βαλεις και με τον συμπαιχτη σου, ακομη και με τον αδερφο σου.Βγαζεις τον χειροτερο εαυτο σου και τοτε ο εχθρος σου εισαι εσυ.

Θυμηθειτε τον συγχωρεμενο τον Γιανκοβιτς τι εκανε πανω στην πορωση του και πως το πληρωσε.

Το ξυλο απο επαγγελματιες ΔΙΕΘΝΕΙΣ αθλητες ειναι κατεκριτεο, και βεβαιως χρηζει αμεσης τιμωριας.Καθε τετοιο φαινομενο πρεπει να τιμωρειται παραδειγματικα.
Ομως μην διαβαζω μαλακιες απο ατομα που δεν ξερουν ουτε ντριμπλα να κανουν, και αυτο φαινεται απο τα γραφομενα τους.

υ.γ.Δεν θα φωτογραφησω εναν ή περισσοτερους για το φταιξιμο, ας το κανουν οι φωτεινοι παντογνωστες του forum.

οταν παιζεις πορωμενα, δεν εισαι αθλητης, εισαι βοδι.
ο αθλητης επιβαλλεται να εχει πειθαρχια και αυτοπειθαρχια.
οταν εχεις 200 σφιγμους , η αδρεναλινη σε πλημμυριζει μεχρι τα αυτια και δεν μπορεις
να συγκρατησεις τα νευρα σου, δεν κανεις για την ομαδα.
της κανεις ζημια.

ειμαι 17 χρονια στα παρκε κι εχω δει απειρες ομαδες με υπεροχα ροστερ
να πανε στον πατο γιατι ειχαν εναν τετοιο παιχτη.
γιατι στον πρωτο που θα εξαντλησουμε την αυστηροτητα μας ειναι αυτος ο παιχτης
κι οχι γιατι μας καθεται στο λαιμο, χεστηκαμε, αλλα γιατι οφειλουμε να προστατεψουμε
τους υπολοιπους.
οι κοουτς το ξερουν αυτο και συνηθως τους παγωνουν στους παγκους.

προσεξτε και κατι αλλο..

παρατηρειστε με με ποση αυστηροτητα θα αντιμετωπιζεται η ομαδα μας στο μουντο μπασκετ..
κι αυτο γιατι ενα παλλικαρι δεν συγκρατησε τα νευρα του..
κι αν νομιζετε οτι οι ρεφερι δεν παρακολουθουν τα παιχνιδια προετοιμασιας, πλαναστε πλανη οικτραν.

mparmpanik
20/08/2010, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
[
Σου'χει κανει αντιπαλος τυφλο σκριν με τους αγκωνες του στην μαπα σου, μαν του μαν με χτυπηματα στα νεφρα, σε ριμπαουντ ή τζαμ σουτ να πεταει τον κωλο του στα ποδια σου και να γυριζεις αναποδα στον αερα? Τι θα κανεις μετα?
[/B]

εσυ αγαπητε μου δεν θα κανεις τιποτα γιατι οτιδηποτε κι αν κανεις θα αποβληθεις.

ο αντιπαλος που θα στο κανει αυτο θα αποβληθει αμεσα με ντισκαλιφιε και θα ξαναπαιξει μετα απο 4 αγωνιστικες γιατι θα του χρεωθει και προθεση.
αυτους τους παικτες συνηθως οι ομαδες μετα τους παγωνουν και τους χρησιμοποιουν (αν μεινουν στην ομαδα) μετα απο κανα χρονο..

εχεις δει πολλα τετοια φαουλ να γινονται στα παιχνιδια?
εγω προσωπικα σφυριζω 17 χρονια και κατηγοριες που θεωρουνται σκληρες και "βρωμικες"
και τετοια φαουλ εχω δει ελαχιστα.

devil's animal
20/08/2010, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Για τα ψυχολογικα δεν απανταω, ολοι μας εχουμε κατι ψιλα:lol:

true, αρκει να μην τα εξωτερικευουμε πολυ και εχουμε προβληματα.

Για το δευτερο, δες πρωτα πως ΞΕΚΙΝΗΣΕ η κοντρα, και μετα ξαναγραψε.

αν λες για τον φωτση,ειχα πει οτι του δινω δικιο γιατι ξερω τι μπορει να προκαλεσει ενα σκληρο φαουλ.

Σου'χει κανει αντιπαλος τυφλο σκριν με τους αγκωνες του στην μαπα σου, μαν του μαν με χτυπηματα στα νεφρα, σε ριμπαουντ ή τζαμ σουτ να πεταει τον κωλο του στα ποδια σου και να γυριζεις αναποδα στον αερα? Τι θα κανεις μετα?

ολα αυτα και αλλα πολλα. μετα εχει να ακολουθησει 2 δρομους. τον ευκολο και τον δυσκολο. αντρικια εξηγηση. ή παιζουμε σκληρα ή παιζουμε χαλαρα. οποιος εχει διαλεξει το σκληρο μονοπατι το εχει μετανιωσει.

Για το τριτο.....τι να πω, αλλοι παιζουν για την φανελα και αλλοι για εκατομμυρια.Εσυ ακομη στο συννεφακι σου τι ΠΑΙΧΝΙΔΙ! παιζεις και ποσο ακριβο ειναι?


οταν επαιζα για ομαδες ημουν μικρος και δεν πληρωνομουν,αρα επαιζα για την φανελα. οταν μεγαλωσα αρχισα να παιζω για το αθλημα και την παρτυ μου. επειδη ειδα ομως οτι σκοτωνομουν αδικα, αρχισα να βαζω στοιχηματα και το ξυλο ειναι δεδομενο απο το 1ο λεπτο του παιχνιδιου.

konsttanttinos
21/08/2010, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
....οι κοουτς το ξερουν αυτο και συνηθως τους παγωνουν στους παγκους.....


Το ''συνηθως'' το'πες μονος σου.
Εγω δεν εχω δει παιχταρα-κωλοπαιδο να ''παγωνει''.
Παραδειγματα αμετρητα, και οχι μονο στο μπασκετ.
Δεν προσπαθω να μεταπεισω κανεναν, τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους.
Αν παρακολουθεις ΝΒΑ , δεν υπαρχει αγωνιστικη που να μην πεσουν μερικες ψιλες.
Συμφωνα με'σενα, μερικοι απο τους κορυφαιους του ειδους ειναι βοδια.

Στα υπολοιπα δεν διαφωνω, αλλα εσυ εισαι τοσο απολυτος που αναιρεισαι μονος σου.
Οσο για το οτι σφυριζεις.... ακου την κοινη γνωμη για τους διαιτητες.:winka:
Ελπιζω να εισαι μια απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις.:wave2:

υ.γ. οι γενικολογιες, η απολυτοτητα και οι χαρακτηρισμοι σε κανουν να χανεις και το δικιο που εχεις.

granazi
21/08/2010, 10:09
τελικα τις ριξαμε για τις φαγαμε?

κρατησε κανεις κροσε-σκορ?

για να ξερω δλδ αν θα ειμαι υπερηφανος ως ελλην η οχι......:smokin:

the who
21/08/2010, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Πάλι καλά να λέτε που ο Μπουρούσης δεν παίζει στον παοκ. Θα είχαμε ήδη κάποιον Σέρβο νεκρό σήμερα από τους φανατισμένους φασιστοχούλιγκανς της "ομάδας" αυτής.

Δεν ξέρω αν είχε μαθευτεί τότε το περιστατικό στην Θεσσαλονίκη όταν είχαν έρθει για αγώνα οι οπαδοί του ερυθρού αστέρα. Είχαν επιτεθεί καμιά δεκαριά παοκτσήδες σε παρέα 3 αντρών και μιας κοπέλας στο qarcon brasserie στην λεωφόρο νίκης και είχαμε και μαχαίρωμα.

Δεν ξέρω αν διαβάσατε αλλά αυτός με το 12 που πέταξε την καρέκλα δήλωσε στον εισαγελέα πως το έκανε για να αμυνθεί...:rolleyes: α το καημένο το παιδί... να βαράει στον σβέρκο ήξερε ο τιποτένιος...


Δλδ οι αλλες "ομαδες" εχουν αριστεροχουλιγκανς?
Δεν εχεις ακουσει τπτ για νεκρους βαζελους,μαχαιρωματα στη Λαυριου κλπ ετσι?
Τι να σου πω ρε φιλε?Απο τη στιγμη που ξεκινας ετσι δεν απεχεις και πολυ απο τους μαλακες που πλακωθηκανε στο παρκε φορωντας μαλιστα και τις φανελες των εθνικων τους ομαδων.
Βαλτο καλα στο μυαλο σου.Ο χουλιγκαν ειναι χουλιγκαν πρωτα στο μυαλο(λεμε τωρα) και μετα στα χρωματα.

the who
21/08/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Το ''συνηθως'' το'πες μονος σου.
Εγω δεν εχω δει παιχταρα-κωλοπαιδο να ''παγωνει''.
Παραδειγματα αμετρητα, και οχι μονο στο μπασκετ.
Δεν προσπαθω να μεταπεισω κανεναν, τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους.
Αν παρακολουθεις ΝΒΑ , δεν υπαρχει αγωνιστικη που να μην πεσουν μερικες ψιλες.
Συμφωνα με'σενα, μερικοι απο τους κορυφαιους του ειδους ειναι βοδια.

Στα υπολοιπα δεν διαφωνω, αλλα εσυ εισαι τοσο απολυτος που αναιρεισαι μονος σου.
Οσο για το οτι σφυριζεις.... ακου την κοινη γνωμη για τους διαιτητες.:winka:
Ελπιζω να εισαι μια απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις.:wave2:

υ.γ. οι γενικολογιες, η απολυτοτητα και οι χαρακτηρισμοι σε κανουν να χανεις και το δικιο που εχεις.



Κων/νε δεν θα ξεχασω τη μπουνια που ειχε χωσει το μ@υνοπανο ο Κορωναιος στο Μακη το Λαουταρη.Τον ειχε κανει ψιλορομπα ο Μακης (17 χρονων) και τα πηρε ο μαντραχαλος.
Αντι να πεσει ξυλο(πανευκολο στο γηπεδο του Ιωνικου τοτε) μπηκε μπροστα ο Γιαννακης και εσπρωξε με το στηθος(και τα χερια πισω απο την πλατη) τον Κορωναιο μεχρι την ακρη του γηπεδου(στολιζοντας τον καταλληλα).
Δεν ανοιξε ρουθουνι.Λες αυτα τα καλοπαιδα να μην ειχαν νευρα,ορμονες,αδρεναλινες κλπ?

jasper
21/08/2010, 12:50
Όπως είδαν το ξύλο από Αμερική μεριά (http://nba.fanhouse.com/2010/08/20/the-works-melos-paradox-and-the-point-guard-principle/)

Ο Κρστιτς δε χρειάζεται και άλλη τιμωρία, έγινε παγκοσμίως ρεζίλι. Μέχρι και στα φορουμ των οπαδών της Οκλαχόμα τον δουλεύουν...
Run Krstic run, chairman Krstic και τέτοια...

blackbusa
21/08/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Όπως είδαν το ξύλο από Αμερική μεριά (http://nba.fanhouse.com/2010/08/20/the-works-melos-paradox-and-the-point-guard-principle/)

Ο Κρστιτς δε χρειάζεται και άλλη τιμωρία, έγινε παγκοσμίως ρεζίλι. Μέχρι και στα φορουμ των οπαδών της Οκλαχόμα τον δουλεύουν...
Run Krstic run, chairman Krstic και τέτοια...

σε αυτο το βιντεακι φαινετε καλυτερα τι γινετε...το κολοπαιδακι δεν προλαβαινε να μαρκαρει και πρεπει να εχωσε μπουνια στον Φωτση...αλλα φαινετε και καλα ποσο καλα τις εφαγε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τα φετινα ντερμπυ λεμε ολα τα λεφτα....:beer: :beer: :beer:

konsttanttinos
21/08/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Κων/νε δεν θα ξεχασω τη μπουνια που ειχε χωσει το μ@υνοπανο ο Κορωναιος στο Μακη το Λαουταρη.Τον ειχε κανει ψιλορομπα ο Μακης (17 χρονων) και τα πηρε ο μαντραχαλος.
Αντι να πεσει ξυλο(πανευκολο στο γηπεδο του Ιωνικου τοτε) μπηκε μπροστα ο Γιαννακης και εσπρωξε με το στηθος(και τα χερια πισω απο την πλατη) τον Κορωναιο μεχρι την ακρη του γηπεδου(στολιζοντας τον καταλληλα).
Δεν ανοιξε ρουθουνι.Λες αυτα τα καλοπαιδα να μην ειχαν νευρα,ορμονες,αδρεναλινες κλπ?


Αλλες εποχες, αλλα ηθη, ελαχιστα συμπληρωματα, καθολου ορμονες.
Τωρα πριν ξεκινησουν πινουν εναν κουβα που κανενας δεν ξερει τι εχει μεσα.

Τελοσπαντων, τουλαχιστον δεν φανηκε κοτα κανεις δικος μας, ενω ο chairman Krstic θα βλεπει τον Σοφο και θα κοβει λασπη..:lol:

guzzistas
21/08/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τελοσπαντων, τουλαχιστον δεν φανηκε κοτα κανεις δικος μας, ενω ο chairman Krstic θα βλεπει τον Σοφο και θα κοβει λασπη..:lol:


:lol: :lol:


:beer: :beer: :beer:

el_hymador
21/08/2010, 15:47
o Τεντοσιτς εχει να φαει καλα φετος στα ΠΑΟ - γαυρος...ετρωγε που ετρωγε ΤΣΟ τωρα θα τρωει και ΛΟ :lol: :lol: :lol: :lol:

mparmpanik
21/08/2010, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Το ''συνηθως'' το'πες μονος σου.
Εγω δεν εχω δει παιχταρα-κωλοπαιδο να ''παγωνει''.
Παραδειγματα αμετρητα, και οχι μονο στο μπασκετ.
Δεν προσπαθω να μεταπεισω κανεναν, τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους.
Αν παρακολουθεις ΝΒΑ , δεν υπαρχει αγωνιστικη που να μην πεσουν μερικες ψιλες.
Συμφωνα με'σενα, μερικοι απο τους κορυφαιους του ειδους ειναι βοδια.

Στα υπολοιπα δεν διαφωνω, αλλα εσυ εισαι τοσο απολυτος που αναιρεισαι μονος σου.
Οσο για το οτι σφυριζεις.... ακου την κοινη γνωμη για τους διαιτητες.:winka:
Ελπιζω να εισαι μια απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις.:wave2:

υ.γ. οι γενικολογιες, η απολυτοτητα και οι χαρακτηρισμοι σε κανουν να χανεις και το δικιο που εχεις.

φιλε μου τωρα εβαλες αλλη κατασταση στο τραπεζι.
πριν μιλησες για πορωμενο βρωμικο μπασκετ (τυφλο σκριν με τους αγκωνες του στην μαπα , μαν του μαν με χτυπηματα στα νεφρα, σε ριμπαουντ ή τζαμ σουτ να πεταει τον κωλο του στα ποδια σου και να γυριζεις αναποδα στον αερα)
και τωρα μιλας για δυνατο μπασκετ.

σου απαντησα για το βρωμικο παιχνιδι.
κανενας παιχταρας οσο κολοπαιδο κι αν ειναι δεν παιζει ετσι.
γιατι αν παιξει ετσι, εφυγε απο το παιχνιδι με ολες τις συνεπειες που θα εχει.
πολλοι παιχταραδες παιζουν δυνατα και μενουν μεχρι το τελος στο παιχνιδι.

αυτο δεν ειναι απολυτοτητα φιλε μου, ειναι κανονισμος του παιχνιδιου.

δεν υπαρχει αγωνας μπασκετ στον οποιο δεν πεφτουν ψιλες.
αλλο ομως ειναι οι ψιλες κι αλλο τα γροθομπουνιδια και το επικυνδινο παιχνιδι.

εχεις δει σε παιχνιδια του ΝΒΑ να πλακωνονται στις μπουνιες ?
οι ποινες στο ΝΒΑ ειναι εξοντωτικες. αν αυτα τα γεγονοτα γινοταν σε αγωνα ΝΒΑ
ολοι οι παικτες που συμμετειχαν δεν θα ξαναπαιζαν μπασκετ.
κι αυτο δεν ειναι απολυτοτητα.
το οριζει το καταστατικο ποινων της αμερικανικης ομοσπονδιας.

υ.γ
το σχολιο περι κοινης γνωμης και διαιτητων δεν καταλαβα γιατι το εκανες..
ποια σχεση εχει με οσα λεμε?

ακουω επισης και την κοινη γνωμη για τους γιατρους.
τι σχεση θα ειχε αν το εκανα οταν ενας γιατρος μου περιεγραφε πως αντιμετωπιζεται ενα περιστατικο?

Joyrider
22/08/2010, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Δλδ οι αλλες "ομαδες" εχουν αριστεροχουλιγκανς?
Δεν εχεις ακουσει τπτ για νεκρους βαζελους,μαχαιρωματα στη Λαυριου κλπ ετσι?
Τι να σου πω ρε φιλε?Απο τη στιγμη που ξεκινας ετσι δεν απεχεις και πολυ απο τους μαλακες που πλακωθηκανε στο παρκε φορωντας μαλιστα και τις φανελες των εθνικων τους ομαδων.
Βαλτο καλα στο μυαλο σου.Ο χουλιγκαν ειναι χουλιγκαν πρωτα στο μυαλο(λεμε τωρα) και μετα στα χρωματα.

:confused: Καλά εσύ αυτό κατάλαβες από όλο αυτό?

Φασίστες θεωρώ όλους τους πωρωμένους οπαδούς που όταν βλέπουν αντιπαλης ομάδας άτομα τους πιάνει μια τρέλα μόνο και μόνο επειδή δεν είναι "δικοί" τους. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα έτυχε να έιναι του παοκ γιατί εκεί ήμουνα μπροστά. Για μένα όλοι ίδια σκατά είναι. Μαλώνετε και σφάζεστε για εταιρίες και τις συντηρείτε.

Shaolin Monk
22/08/2010, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
:confused: Καλά εσύ αυτό κατάλαβες από όλο αυτό?

Φασίστες θεωρώ όλους τους πωρωμένους οπαδούς που όταν βλέπουν αντιπαλης ομάδας άτομα τους πιάνει μια τρέλα μόνο και μόνο επειδή δεν είναι "δικοί" τους. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα έτυχε να έιναι του παοκ γιατί εκεί ήμουνα μπροστά. Για μένα όλοι ίδια σκατά είναι. Μαλώνετε και σφάζεστε για εταιρίες και τις συντηρείτε.

Κοιτα να δεις που για πρωτη φορα συμφνωνω με τον Joyrider...:lol:

Ρε παιδια, πειραζει που ολοι αυτοι οι τυποι που βαρανε ο ενας τον αλλον εντος και εκτος γηπεδων, μου δινουν την εντυπωση οτι δεν εχουν τιποτα αλλο να ασχοληθουν στη ζωη τους; Και με αφηνουν παγερα αδιαφορο;

the who
22/08/2010, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
:confused: Καλά εσύ αυτό κατάλαβες από όλο αυτό?

Φασίστες θεωρώ όλους τους πωρωμένους οπαδούς που όταν βλέπουν αντιπαλης ομάδας άτομα τους πιάνει μια τρέλα μόνο και μόνο επειδή δεν είναι "δικοί" τους. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα έτυχε να έιναι του παοκ γιατί εκεί ήμουνα μπροστά. Για μένα όλοι ίδια σκατά είναι. Μαλώνετε και σφάζεστε για εταιρίες και τις συντηρείτε.


Γραφεις λοιπον

Πάλι καλά να λέτε που ο Μπουρούσης δεν παίζει στον παοκ. Θα είχαμε ήδη κάποιον Σέρβο νεκρό σήμερα από τους φανατισμένους φασιστοχούλιγκανς της "ομάδας" αυτής.

φασιστοχούλιγκανς της "ομάδας" αυτής. και ρωταω αν οι αλλοι ειναι αριστεροχουλιγκανς.
Τα διαλυτικα στη λεξη "ομαδα" τι σημαινουν?Οτι ο Παοκ δεν ειναι ομαδα και ειναι οι αλλες?
Σου εξηγω οτι οι χουλιγκαν ειναι ιδιοι ανεξαρτητως χρωματος και συ μου λες οτι μαλωνω,σφαζομαι και συντηρω καποια εταιρια.
Μαλλον δεν καταλαβαινεις ελληνικα.Απο που προκυπτει οτι εγω ειμαι χουλιγκαν?Γιατι στο γηπεδο παω πολλα χρονια αλλα μονο για δουλεια πλεον.Παω και πληρωνομαι δεν πληρωνω καν εισητηριο.
Ισως να εχεις δει σε αθλητικα ενα πλανακι με ματατζη να κραταει στα χερια εντρομο κοριτσακι και να προσπαθει να το βγαλει εκτος γηπεδου(αγωνας Ατρομητου με Πανιωνιο? οπου εμφανιστηκαν Αιγαλαιωτες εξω απο το γηπεδο και πεταγαν μολοτωφ).
Ειχα την τυχη και την τιμη να δωσω αυτο το πλανο θελοντας να δειξω που χτυπαει ακριβως ο χουλιγκανισμος αλλα και ολο το κοντραστ συναισθηματων (ματατζης και κοριτσακι).
Αν εξακολουθεις να με θεωρεις χουλιγκαν μαλλον εχεις προβλημα.Παοκτζης ειμαι οσο δεν παιρνει.Μονο που εγω θελω η ομαδα μου να κερδιζει μεσα στο γηπεδο και μονο με την αξια της.

Γεια χαρα κι αμυγδαλα.