PDA

View Full Version : Ατύχημα με μοτό ....



THEOD
14/07/2005, 12:01
Πριν μισή ώρα ερχόμουνα μέσω Κατεχάκης από Μεσογείων προς Ηλιούπολη. Πλησιάζοντας στα φανάρια της Καισαριανής (γνωστό επικίνδυνο κολοφάναρο με δεκάδες ατυχήματα) αντικρίζω μποτιλιάρισμα, κόσμο και ασθενοφόρο…
Πλησιάζοντας οι φόβοι μου επαληθεύτηκαν….Μια μαύρη BMW 316 με άσχημα χτυπημένη την δεξιά μεριά και ένα μπλε ΧΤ600 εντελώς στραπατσαρισμένο και καρφωμένο σε πινακίδα στο διάζωμα….
Το παλικάρι λιπόθυμο και αιμόφυρτο, σε πολύ άσχημη κατάσταση (σκεφτείτε ότι κομμάτια ιστών από το σώμα του είχαν μείνει πάνω στους μαρσπιέδες και στο πλαίσιο του ΧΤ...), αλλά τουλάχιστον εκείνη την ώρα ανέπνεε.... Ευτυχώς φορούσε κράνος που φυσικά κανένας δεν τολμούσε να προσπαθήσει να το βγάλει…Βοήθησα να μπει στο ασθενοφόρο και με την ψυχολογία κομμάτια ξεκίνησα και εγώ….

Δεν ξέρω αν η πρόσκαιρη καταιγίδα και το βρεγμένο οδόστρωμα έπαιξαν τον ρόλο τους, αλλά ρε παιδιά…ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ….

Γαμώ το κέρατό μου έχω μαζέψει πολλούς από κάτω ….Δεν μπορώ άλλο….

McGyver
14/07/2005, 12:21
Γ@!# το το κέρατό μου, γ@!#...

Ευχές στο φίλο μοτοσικλετιστή για γρήγορη και πλήρη ανάρρωση...
Δε ρωτάω ποιος φταίει, σε τέτοιες περιπτώσεις δεν έχει σημασία...
:(

Προσοχή ρε παιδιά, προσοχή...

Tropeas
14/07/2005, 13:24
Περάστικά, μακάρι να ναι...

Lupo
14/07/2005, 14:28
Όχι ρε γαμώτο:( :( :(

Μακάρι να είναι καλά.
Μακάρι.
:( :( :(

cityfly
14/07/2005, 14:55
περαστικά του

:( :(

GTZ750
14/07/2005, 21:20
μακαρι να ειναι καλα το παλικαρι και περαστικα του!!!:sad: :sad: :sad: :sad:

adam_tsouk
14/07/2005, 21:46
Δυστυχώς όταν βρέχει είμαστε κατά πολύ πιο εκτεθιμένοι.


Περαστικά στο παληκάρι

Xlitos
14/07/2005, 22:13
Κρίμα ρε γαμώτο.
Σήμερα τ'απόγευμα στην Κηφισίας προς Μαρούσι κάτω από την γέφυρα έπεσε άλλος ένας με σκούτερ.Κάποια φρέναρε μπροστά του απότομα αλλά δεν έφταιγε αυτή όπως μας είπε ο τραυματίας...σπασμένη κλείδα και σπασμένο αριστερό πόδι απ'ότι φάνηκε.Το κράνος ήταν καταγρατσουνισμένο και αυτό του έλεγα όλη την ώρα για να τον καθησυχάσω ότι ευτυχώς φορούσε κράνος κτλ..από το σημείο περνάγανε μηχανάκια με τους μισούς να μην το φοράνε..την ''είπα'' σε 2 τρεις που περνάγανε και δεν απάντησαν..κάνανε γκριμάτσα του στυλ ''τι να κάνω,δεν έχω/δεν το φόρεσα/είναι για πλύσιμο'' ούτε κι εγώ ξέρω..
Τίποτα εγώ ψάχνω για επιγονατήδες για να εξοπλιστώ πλήρως...άντε γιατί δεν πάμε καθόλου καλά..

THEOD
15/07/2005, 22:07
Πριν από λίγο πέρασα πάλι απο το σημείο του ατυχήματος.
Ένα πράσινο καντήλι ήταν αναμμένο....Σαν να διέκρινα και μερικά λουλούδια...

Προφανώς το παλικάρι δεν θα τα κατάφερε...

Μέσα μου το περίμενα. Ήταν πολύ άσχημη η κατάστασή του. Αλλά έλπιζα...Δεν ήθελα να το δεχτώ...

Τι να πώ....Νέο παιδί, σχεδόν 2 μέτρα παληκαράκι. Όλη η ζωή ήταν μπροστά του....

Lupo
15/07/2005, 22:21
Καλό ταξίδι


:( :( :( :( :( :( :(

katsai
15/07/2005, 22:48
μακαρι να το ξεπερασει γρηγορα

:( :(

THEOD
15/07/2005, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
μακαρι να το ξεπερασει γρηγορα

:( :(

Mάλλον δεν κατάλαβες φίλε μου....

arxaios
15/07/2005, 23:08
Ίσως ελπίζοντας μάταια για το καλλίτερο, να πω ότι σε κάποια μέρη της ελλάδας βάζουν καντήλι και λουλούδια, όταν την γλυτώσουν στο παρά τρίχα.
Μακάρι να έχω δίκιο.........
Αν όχι καλό ταξίδι εκεί που πάει και ας ευχηθούμε να είναι ο τελευταίος που χάνεται.....................

THEOD
15/07/2005, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ίσως ελπίζοντας μάταια για το καλλίτερο, να πω ότι σε κάποια μέρη της ελλάδας βάζουν καντήλι και λουλούδια, όταν την γλυτώσουν στο παρά τρίχα.
Μακάρι να έχω δίκιο.........
Αν όχι καλό ταξίδι εκεί που πάει και ας ευχηθούμε να είναι ο τελευταίος που χάνεται.....................

Δεν το ήξερα....

Μακάρι να είναι αυτό....Έχω όμως ένα άσχημο σφίξιμο στο στομάχι...

LanosXR125
15/07/2005, 23:50
Krima to palikari :(
makari na min iparxoun gia poli akoma tetoia asxima peristatika kai makarioi arxes na laboun ta metrra tous:mad:










kai panta ma panta kranos
sozei zwes

gtsiros
16/07/2005, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πριν από λίγο πέρασα πάλι απο το σημείο του ατυχήματος.
Ένα πράσινο καντήλι ήταν αναμμένο....Σαν να διέκρινα και μερικά λουλούδια...

Προφανώς το παλικάρι δεν θα τα κατάφερε...

Μέσα μου το περίμενα. Ήταν πολύ άσχημη η κατάστασή του. Αλλά έλπιζα...Δεν ήθελα να το δεχτώ...

Τι να πώ....Νέο παιδί, σχεδόν 2 μέτρα παληκαράκι. Όλη η ζωή ήταν μπροστά του....

Α, σκατά...

σκατά, σκατά, σκατά.

Tropeas
16/07/2005, 02:31
Κρίμα...:sad:
ελαχφρυ το χώμα του...

Lupo
16/07/2005, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ίσως ελπίζοντας μάταια για το καλλίτερο, να πω ότι σε κάποια μέρη της ελλάδας βάζουν καντήλι και λουλούδια, όταν την γλυτώσουν στο παρά τρίχα.


Δεν το ήξερα , ούτε εγώ αυτό.
Μακάρι να ειναι έτσι και να την γλυτωσε το παληκάρι και να ήταν "τσάμπα" το προηγούμενο μήνυμα μου.

katsai
16/07/2005, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Mάλλον δεν κατάλαβες φίλε μου....

σιγουρα δεν καταλαβα...
:sad: :sad: :sad:


arxaios, μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες.

johnpagr
16/07/2005, 21:08
Kalo taksidi

:(

YPVS
17/07/2005, 08:06
Kριμα για το Παλικαρι ....


αλλα αυτο το σημειο ,αν καταλαβα σωστα ,πρεπει να ειναι ενα απο τα χειροτερα της χωρας ,οποιος περναει ιδαιτερα τον τελευταιο καιρο βλεπει μια εικονα "βομβαρδισμενης περιοχης ",, συνεχως λαδια στον δρομο απο τα τρακαρισματα ,κολωνες της ΔΕΗ πεσμενες , τις μπαριερες διαλυμενες , και σχεδον καθημερινα τραγικα ατυχηματα ...

και οι υπευθυνοι εκτος απο το παντελως αδιαφορο ενδιαφερον τους ουτε καν μια ασφαλτοστρωση δεν εχουν κανει στο σημειο ,το πιο σημαντικο ισως επειδη τα περισσοτερα που γινονται οφειλονται στο γλυστερο οδοστρωμα ,δεν αναφερω φυσικα τον "χασαπη" που σχεδιασε την διασταυρωση ...

Παιδια παντως μεγαλη Προσοχη στο σημειο ..

nimbus
17/07/2005, 23:16
καλό του ταξίδι:sad: :sad: :sad:

cityfly
18/07/2005, 10:31
:sad: :sad: :sad: :sad:

THEOD
18/07/2005, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από YPVS
Kριμα για το Παλικαρι ....


αλλα αυτο το σημειο ,αν καταλαβα σωστα ,πρεπει να ειναι ενα απο τα χειροτερα της χωρας ,οποιος περναει ιδαιτερα τον τελευταιο καιρο βλεπει μια εικονα "βομβαρδισμενης περιοχης ",, συνεχως λαδια στον δρομο απο τα τρακαρισματα ,κολωνες της ΔΕΗ πεσμενες , τις μπαριερες διαλυμενες , και σχεδον καθημερινα τραγικα ατυχηματα ...

και οι υπευθυνοι εκτος απο το παντελως αδιαφορο ενδιαφερον τους ουτε καν μια ασφαλτοστρωση δεν εχουν κανει στο σημειο ,το πιο σημαντικο ισως επειδη τα περισσοτερα που γινονται οφειλονται στο γλυστερο οδοστρωμα ,δεν αναφερω φυσικα τον "χασαπη" που σχεδιασε την διασταυρωση ...

Παιδια παντως μεγαλη Προσοχη στο σημειο ..

Φίλε...το λιγότερο κακό σε αυτό το σημείο είναι το οδόστρωμα...

Μιλάμε για διασταύρωση ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ πρωτοτυπίας όπου οδηγώντας στο ρεύμα προς Μεσογείων, ΕΚΡΥΨΑΝ το φανάρι στην κορυφή ΤΥΦΛΗΣ στροφής και μάλιστα σε οδόστρωμα με ΑΝΑΠΟΔΗ κλίση !!!!
Αν έρχεσαι με 80-90χιλιόμετρα αποκτάς οπτική επαφή με το φανάρι μόλις στα 30-40 τελευταία μέτρα !!! Αν έχει και σειρές ήδη σταματημένων αυτοκινήτων (που συνήθως έχει), ακόμα λιγότερα....
Και φυσικά αν προσπαθήσεις να φρενάρεις τελευταία στιγμή, το γλιστερό οδόστρωμα και η ανάποδη κλίση σε πετάνε έξω, ενώ το διαζωματάκι λειτουργεί ως μοχλός για την πλήρη ανατροπή του αυτοκινήτου ή της μηχανής....Αν είναι δυνατόν...


Σε αυτό το σημείο ΔΕΝ μιλάμε για ατυχήματα...

ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ ονομάζονται...

YPVS
18/07/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε...το λιγότερο κακό σε αυτό το σημείο είναι το οδόστρωμα...

Μιλάμε για διασταύρωση ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ πρωτοτυπίας όπου οδηγώντας στο ρεύμα προς Μεσογείων, ΕΚΡΥΨΑΝ το φανάρι στην κορυφή ΤΥΦΛΗΣ στροφής και μάλιστα σε οδόστρωμα με ΑΝΑΠΟΔΗ κλίση !!!!
Αν έρχεσαι με 80-90χιλιόμετρα αποκτάς οπτική επαφή με το φανάρι μόλις στα 30-40 τελευταία μέτρα !!! Αν έχει και σειρές ήδη σταματημένων αυτοκινήτων (που συνήθως έχει), ακόμα λιγότερα....
Και φυσικά αν προσπαθήσεις να φρενάρεις τελευταία στιγμή, το γλιστερό οδόστρωμα και η ανάποδη κλίση σε πετάνε έξω, ενώ το διαζωματάκι λειτουργεί ως μοχλός για την πλήρη ανατροπή του αυτοκινήτου ή της μηχανής....Αν είναι δυνατόν...


Σε αυτό το σημείο ΔΕΝ μιλάμε για ατυχήματα...

ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ ονομάζονται...

Ετσι οπως τα λες ειναι ,αλλα εχουμε φτασει στο σημειο να παρακαλαμε για τα πλεον απαραιτητα ,για το λιγοτερο δυνατο .εστω μια ασφαλτοστρωση ,εστω 10 σηματα νωριτερα με "Νεκροκεφαλες " μηνυματα του τυπου "κατεβειτε και περαστε με τα ποδια" κ.α ..

Αν στο φιναλε κανουμε και καποιες συγκρισεις το πεταλο του Μαλιακου ειναι ο ελαχιστος φορος αιματος μπροστα στο Εγκλημα του Περιφερειακου ...

Αναρωτιεμαι αν ο υπευθυνος σχεδιαστης -ες κοιμαται τα βραδια με τοσο αιμα στα χερια του ,αντι να παρει τιποτα δυναμιτες και να ανατιναξει ολη την διασταυρωση στον αερα ....

evvou
25/07/2005, 02:59
:sad: :sad: :sad: :sad:

Rezeguet
25/07/2005, 03:55
gamoto mou 8ymizei to diko mou atyxima kai ksero oti 8a mporousa namai kai go se tetoia katastasi tora.... kai mono pou t'akouo ayta anatrixiazo kai provlimatizomai afantasta...

ti na peis se tetoia katastasi..... merikes fores ta logia den einai arketa

elpizo gia to kalytero gia to nearo, opos kai se olou ekei ekso pou pa8ainoun ta idia kai paromoia ka8e mera... :( :(

8umo den 8a ekfraso giati den 8a tous ferei piso osous xa8ikan, alla apagoitetsi gia emas os xora kai os ellines, logo tis adiaforias kai kerdoskopias mas...

:rolleyes: :( :rolleyes:

free rider
25/07/2005, 07:57
.........................