PDA

View Full Version : xr 600



xotikosw
20/08/2010, 07:17
Καλημέρα,
έχω ένα ΧR 600 του '92. Πριν κάτι μήνες έκανα πλήρη ανακατασκευή κινητήρα, όλα καινούρια και πριν λίγο καιρό ξεκίνησε να μου κάνει μπερδέματα στα ψηλά και στα απότομα ανοίγματα γκαζιού. Το πήγα για καθάρισμα καμπιρατέρ αλλα συνεχίζει. Ο μαστορας είπε οτι φταίει κάτι με μία μεμβράνη στο καρμπιρατέρ (95 euro) και ότι θέλει μία μονωτική βαφή στο εσωτερικό τις εξάτμησης (yoshimura) (50euro). Και καλά μένει στεγνό το μηχανάκι εύκολα και γιαυτό τα κάνει αυτα....
Στέκει τίποτα οι μούφες μου λέει???
Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.....
Ευχαριστώ

giannis113
20/08/2010, 07:19
οταν εφτιαξες τον κινητηρα ξανα τον εκανες μαμα; ολα μεσα μαμα; και καρμπυρατερ και ολα;

xotikosw
20/08/2010, 07:29
ναι όλα μαμά τα κανα. Καρμυρατέρ δεν πείραξα καθόλου. Αυτά που μου είπε όμως τι σχέση έχουν, νομίζω στην ανάφλεξη είναι το θέμα εγώ σκεφτόμουν καρμυρατέρ μπουζιά και τέτοια.

giannis113
20/08/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από xotikosw
ναι όλα μαμά τα κανα. Καρμυρατέρ δεν πείραξα καθόλου. Αυτά που μου είπε όμως τι σχέση έχουν, νομίζω στην ανάφλεξη είναι το θέμα εγώ σκεφτόμουν καρμυρατέρ μπουζιά και τέτοια.

απλα ξεκιναμε απο το βασικα να εχουμε μια εικονα για το τι παιζει.

απο κει και περα ισως να ειναι η αναφλεξη αλλα εγω δε το γνωριζω καποιος αλλος ισως!

reinmeister
20/08/2010, 07:33
να αλλαξεις μαστορα αμεσα...εκτος αν εχεις το ενα και μοναδικο xr 600 παραγωγης με καρμπυρατερ υποπιεσης...

xotikosw
20/08/2010, 07:35
αν έχουν σχεση αυτα που μου ειπε ο μαστορας εννοουσα οχι εσυ... ευχαριστώ πάντως