PDA

View Full Version : Οδήγησα ένα "όπλο". ...



Σελίδες : 1 [2] 3

katath
22/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
όπως και να χει.. μακάρι να ναι όπως τα λες..
τουλάχιστον έχεις ακόμα ΑΥΤΗ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1796893#post1796893) την κ@βλα που είχες στο πρώτο (και μοναδικό) σωστό thead που άνοιξες εδώ..?
πάντα όρθιος και με τα μυαλά μέσα στο κεφάλι.. :beer: :wave2:

Καλά, αυτό είναι δεδομένα για μένα. Χθες, πήγα με τους γονείς μου, την αδερφή μου και τον παππού μου για φαγητό και οδήγησα εγώ. Την ζώνη την βάζω τώρα πια κατευθείαν, με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο. Στο πίσω κάθισμα καθόταν ο παππούς μου και η μητέρα μου. Και πριν ξεκινήσω τους είπα να βάλουν ζώνη στο πίσω κάθισμα. Για κράνος στην μηχανή δεν το συζητώ. Πρώτα θα πάρω τον εξοπλισμό και μετά θα πάρω την μηχανή.

objecto
22/08/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Ωραία τα λέω, αλλά θα τα κάνω και ωραία? Γιατί και οι φίλοι μου ωραία τα λέγανε, αλλά τώρα πάνε με την ταυτότητα στο στόμα. Αυτά που έγραψα παραπάνω δεν πρόκειται να αλλάξουν. Δεν πρόκειται σε επαρχιακό δρόμο να κάνω αυτά που κοροιδεύω. Δεν πρόκειται να, να, να. Αλλά το 200 και το 250 είναι επικίνδυνο και στον αυτοκινητόδρομο. Ακόμα και 5 το πρωί να είναι και να είσαι μόνος σου, δεν παύεις να κινείσαι με 200+ . Θέλει πολύ σκέψη το συγκεκριμένο εγχείρημα.

Φίλε μου σου ευχομαι να αποκτήσεις σημερα αυτο που ονειρευομουν μονο στην ηλικία σου,
πιστεύω οτι έχουμε να κάνουμε με ενα παλλικάρι ώριμο για την ηλικία του. Ελπίζω να μην κάνω λάθος και το έυχομαι για το καλο σου και της οικογένειάς σου.

Κατα τα άλλα οταν νιώσεις την ποιότητα οδηγησης αυτης της μηχανής θα σου είναι επίπονο
να αλλάξεις σε κάτι υποδιέστερο. Σου εύχομαι ολόψυχα πολλά και καλα χιλιόμετρα.
:sun:

katath
22/08/2010, 09:05
Αυτό σκέφτομαι και εγώ φίλε μου. Το πως θα φαίνονται τα 100 σε ένα γυμνό, πως σε ένα ss και πως στο πλοίο! Το τι σταθερότητα θα έχει! Με μία μεγαλύτερη ζελατίνα τι κάλυψη θα έχω από τον αέρα λόγω ύψους. Το πόσες βαλίτσες, σαμάρια κτλ μπορεί να πάρει και να φύγω δικάβαλος για Ευρώπη! Το πόσο πιο ξεκούραστο θα είναι για τον συνεπιβάτη από ένα ss πχ.

daz
22/08/2010, 09:14
Απ τον Ιανουάριο ψάχνεις στο myBike για σωστό εξοπλισμό και για κράνη που η ζελατίνα τους θα κλείνει τόσο καλά που δεν θα μπαίνει ούτε μια στάλα βροχής ώστε να σε απασχολήσει στο ταξίδι με τη bousa σου.

Γιατί δεν την έχεις πάρει ακόμα ρε παλικάρι μου?

Αλήθεια οι γονείς σου τι λένε?

Αυτά (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1809690#post1809690) τώρα γιατί τα ρωτάς?

katath
22/08/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Απ τον Ιανουάριο ψάχνεις στο myBike για σωστό εξοπλισμό και για κράνη που η ζελατίνα τους θα κλείνει τόσο καλά που δεν θα μπαίνει ούτε μια στάλα βροχής ώστε να σε απασχολήσει στο ταξίδι με τη bousa σου.

Γιατί δεν την έχεις πάρει ακόμα ρε παλικάρι μου?

Αλήθεια οι γονείς σου τι λένε?

Αυτά (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1809690#post1809690) τώρα γιατί τα ρωτάς?

Θα σου απαντήσω σε όλα. Πρώτα απ' όλα τον ιανουάριο δεν είχα κάνει εγγραφή σε κανένα από τα 2 forum. Για την yoshimura ρωτάω γιατί θα την βάλω πάνω από την πρώτη μέρα, μιας που μου αρέσει ο ήχος που βγάζει πάνω σε hayabusa K8 που την έχω ακούσει και γιατί θα αδυνατίσει η μηχανή κατά 18 κιλά και διαβάζω πως αυτό την κάνει πιο ευέλικτη και εύκολη σε χειρισμούς. Για τον θόρυβο ρωτάω, γιατί σιχαίνομαι αυτούς που ενοχλούν με τον θόρυβο των εξατμίσεων τους. Το έχω ξαναγράψει. Ένα φιλαράκι μου έχει ένα yamaha F1 110 κυβικά και ο θόρυβος που κάνει στο ρελαντί, μπορεί να ξυπνήσει άνθρωπο στα 100 μέτρα. Στο ρελαντί! Αν πάει να ξεκινήσει, τότε ξυπνάς σε άλλη συνοικία. ... Το gsxr που έχω αυτές τις μέρες έχει ολόσωμη yoshimura R77 και επιστρέφω στο σπίτι ξημερώματα και δεν με καταλαβαίνει κανείς. Το ίδιο θέλω και με την haya Να μην έχει τον ήχο τον εργοστασιακών εξατμίσεων, αλλά να μην ξυπνάει κόσμο, ακόμη και σε χωριό που δεν ακούγεται τίποτα στις 3 το πρωί. Επίσης μου αρέσει τρομερά εξωτερικά η R77 και παρ' όλο που ο μάστορας rein μου είπε πως υπάρχουν πολύ καλύτερες σε απόδοση, εμένα δεν με νοιάζει η απόδοση. Θα μου πεις τότε, γιατί δεν βάζεις τελικά? Γιατί δεν θα χάσω 18 κιλά. Επίσης έχω διαβάσει πως σε προσέχουν παραπάνω οι οδηγοί αυτοκινήτων με άλλη εξάτμιση και θεωρώ πως ότι καλύτερο μπορώ να κάνω σε αυτό το ζήτημα, χωρίς να ενοχλώ, θα το κάνω για το καλό μου. Ο λόγος που δεν την έχω πάρει ακόμη είναι οι ενδοιασμοί μου για το άλμα από το παπί στο θηρίο. Γιατί σκέφτομαι όλα αυτά που σκέφτεστε και με συμβουλεύετε και εσείς και τα καταλαβαίνω και τα νιώθω. Χωρίς να μου πείτε αυτά που πιστεύετε, ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι και εγώ. Και σχετικά με το τι λένε οι γονείς μου τώρα. Ένα πρωί τους είπα πως θέλω να πάρω μηχανή και τους ρώτησα αν θα με βοηθήσουν οικονομικά. Μου είπαν πως για μηχανή δεν θα μου δώσουν ούτε 1 ευρώ, αλλά να πάμε αύριο κιόλας να πάρουμε όποιο αυτοκίνητο γουστάρω. Αυτοκίνητο έχω όμως και μου αρκεί. Δεν θέλω ούτε κάτι πιο γρήγορο, ούτε κάποιο πιο ακριβό. Θέλω μηχανή για τις βόλτες μου και τα ταξιδάκια μου. To θέμα είναι πως οι γονείς μου δεν γνωρίζουν τίποτα από μηχανές. Δεν ξέρουν τι δύναμη έχουν, τι επιδόσεις έχουν. Δεν έχουν δει hayabusa. Νομίζουν ότι θα τους φέρω κανένα παπί στο σπίτι. Δεν φαντάζονται αυτό που θα δούνε.

objecto
22/08/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Νομίζουν ότι θα τους φέρω κανένα παπί στο σπίτι. Δεν φαντάζονται αυτό που θα δούνε.

Ωχ τι με περιμένει δηλαδη κατα τα 55.. να μου σκάσει ο Μιχαλάκης με κανενα Haybusa K25 (2025)
με κινητήρα σύντηξης :rotflmao: :rotflmao:

katath
22/08/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από objecto
Ωχ τι με περιμένει δηλαδη κατα τα 55.. να μου σκάσει ο Μιχαλάκης με κανενα Haybusa K25 (2025)
με κινητήρα σύντηξης :rotflmao: :rotflmao:

Εσύ τουλάχιστον θα ξέρεις αν σου πει πως θα πάρει μηχανή δρόμου, enduro. motard, on off, τι περίπου θα δεις. Εγώ πρέπει να τους την δείξω από κοντά για να καταλάβουν πως είναι.

daz
22/08/2010, 09:37
Πριν πας στο σπίτι με το νέο σου bousa φρόντισε πρώτα να περάσεις από ένα φαρμακείο να πάρεις χάπια για τη μάνα σου.

Καλό θα ήταν επίσης να αρχίσεις να ψάχνεις από τώρα για σπίτι. :lol: :lol:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

katath
22/08/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Πριν πας στο σπίτι με το νέο σου bousa φρόντισε πρώτα να περάσεις από ένα φαρμακείο να πάρεις χάπια για τη μάνα σου.

Καλό θα ήταν επίσης να αρχίσεις να ψάχνεις από τώρα για σπίτι. :lol: :lol:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

Το μόνο που με σώζει ξέρεις ποιο είναι? Πως έχω κάποια "κολλήματα" που θα τους κάνουν να νιώθουν πιο ασφαλής, γιατί η μηχανή δεν θα βγαίνει συχνά από το σπίτι. Δεν πηγαίνω από το σπίτι στο 1 χιλιόμετρο με μηχανή-αυτοκίνητο. Παίρνω το ποδήλατο μου. Δεν πηγαίνω στο γήπεδο για τρέξιμο με αυτοκίνητο, μηχανή. Έχω το ποδήλατο μου. Το ίδιο και στο γυμναστήριο. Δεν γουστάρω να είμαι μέσα στην κίνηση της πόλης το πρωί, ή το μεσημέρι με την μηχανή. Η λάρισα από άποψη αποστάσεων είναι υπερβολικά μικρή. Με ποδήλατο φτάνεις στα 4 άκρα της σε ελάχιστο χρόνο. Και μου αρέσει πολύ το ποδήλατο! Δεν γουστάρω την μούρη στην καφετέρια με το hayabusa. Το F1 του φίλου μου θα παίρνω. Η μηχανή θα κινείται σε ταξιδάκια και βόλτες χαλάρωσης και σκέψεων.

ziggΥ
22/08/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath

έχεις πμ :wave2:

daz
22/08/2010, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Πρώτα απ' όλα τον ιανουάριο δεν είχα κάνει εγγραφή σε κανένα από τα 2 forum.

Μπορεί να πηγαίνει λάθος το ημερολόγιο του my bike (http://www.mybike.gr/topic/33899-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%AD%CF%89%CF%82-800-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/page__p__704355&#entry704355) τι να πω!

vagtav
22/08/2010, 09:53
19 June λέει όχι Jan ...
:rotflmao: :rotflmao:




άσε που δεν έχει και τόση σημασία:wave2:

katath
22/08/2010, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μπορεί να πηγαίνει λάθος το ημερολόγιο του my bike (http://www.mybike.gr/topic/33899-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%AD%CF%89%CF%82-800-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/page__p__704355&#entry704355) τι να πω!

Μάλλον εγώ έχω κάνει λάθος, απλά είχα την εντύπωση πως είχα γραφτεί και στα 2 forum, περίπου την ίδια περίοδο. Μου έχει πάρει τα μυαλά η χοντρούλα! Μία απορία μου ακόμη. Αν λειτουργήσω με την λογική μου τελικά και όχι με το συναίσθημα που μου λέει να πάρω αυτό που μου αρέσει, δηλαδή το hayabusa και πάρω για ένα χρόνο κάτι ενδιάμεσο, από το οποίο θα πάω μετά κατευθείαν στο θηρίο. Τι θα ήταν αυτό? Ένα gsxr 600 πχ θα μπορούσε να είναι, ή μετά θέλει πχ το 1000, πριν το hayabusa? Αν έπρεπε δηλαδή να έχω μόνο μία ενδιάμεση στάση από το παπί, μέχρι το hayabusa, σε τι κυβικά και άλογα θα έπρεπε να προσανατολιστώ, ώστε μετά από την εμπειρία ενός χρόνου μαζί του, να μπορούσα να πάω κατευθείαν εκεί που θέλω?

daz
22/08/2010, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Μάλλον εγώ έχω κάνει λάθος, απλά είχα την εντύπωση πως είχα γραφτεί και στα 2 forum, περίπου την ίδια περίοδο. Μου έχει πάρει τα μυαλά η χοντρούλα! Μία απορία μου ακόμη. Αν λειτουργήσω με την λογική μου τελικά και όχι με το συναίσθημα που μου λέει να πάρω αυτό που μου αρέσει, δηλαδή το hayabusa και πάρω για ένα χρόνο κάτι ενδιάμεσο, από το οποίο θα πάω μετά κατευθείαν στο θηρίο. Τι θα ήταν αυτό? Ένα gsxr 600 πχ θα μπορούσε να είναι, ή μετά θέλει πχ το 1000, πριν το hayabusa? Αν έπρεπε δηλαδή να έχω μόνο μία ενδιάμεση στάση από το παπί, μέχρι το hayabusa, σε τι κυβικά και άλογα θα έπρεπε να προσανατολιστώ, ώστε μετά από την εμπειρία ενός χρόνου μαζί του, να μπορούσα να πάω κατευθείαν εκεί που θέλω?

Δεν ξέρω να σου πω τι είναι το πιο κατάλληλο για πριν το busa αλλά αν θέλεις να μάθεις να οδηγείς σωστά πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις τουλάχιστον μια στάση σε κάτι μικρότερο.

reinmeister
22/08/2010, 10:02
το βασικοτερο πλεονεκτημα του μπουσα ειναι και το βασικοτερο μειονεκτημα του...


και αυτο ειναι η σταθεροτητα του και η εντελως πλασματικη αισθηση ασφαλειας που σου προσφερει...

δηλαδη...τα 250 στο μπουσα δινουν αισθηση 150...

αυτο σημαινει το εξης...πας με 250 στην εθνικη,εντελως απροβληματιστος,ακολουθωντας εναν εμπειρο φιλο σου,με ενα 1000 και εισαι ανετος και χαλαρος...

ερχεται στροφη σχετικα κλειστη την οποια αυτος παιρνει ανετα...εσυ κανεις κινηση να στριψεις αλλα το μπουσα απλως σε γραφει στ @@ του κι αυτο γιατι η αποτομη αλλαγη κατευθυντικοτητας σε αυτα τα χιλιομετρα θελει δυναμη για να κουνησει το μπουσα...εκει τρομαζεις και πλακωνεσαι στα φρενα...

αλλα το μπουσα ,για μια ακομη φορα σε γραφει στ @@ του,μια και τα φρενα του,σε τετοιες καταστασεις ειναι για κλαμματα...

και σκοτωνεσαι...ετσι απλα...

ο μονος τροπος να την γλιτωσεις,ειναι να μην περασεις τα 150 ποτε ,πουθενα και για κανεναν λογο,μεχρι να μπορεις να το ελεγξεις απολυτα...

κι αυτο θελει αρκετο χρονο...

οποτε...καθε φορα που το καβαλας,το κουμπι στο C και σουρσιμο...και μετα απο κανα 6 μηνο,συζηταμε τα περαιτερω...

καλη αγορα και καλες βολτες...:beer: :beer:

daz
22/08/2010, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
19 June λέει όχι Jan ...
:rotflmao: :rotflmao:




άσε που δεν έχει και τόση σημασία:wave2:

Συμφωνώ και στα δύο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

katath
22/08/2010, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το βασικοτερο πλεονεκτημα του μπουσα ειναι και το βασικοτερο μειονεκτημα του...


και αυτο ειναι η σταθεροτητα του και η εντελως πλασματικη αισθηση ασφαλειας που σου προσφερει...

δηλαδη...τα 250 στο μπουσα δινουν αισθηση 150...

αυτο σημαινει το εξης...πας με 250 στην εθνικη,εντελως απροβληματιστος,ακολουθωντας εναν εμπειρο φιλο σου,με ενα 1000 και εισαι ανετος και χαλαρος...

ερχεται στροφη σχετικα κλειστη την οποια αυτος παιρνει ανετα...εσυ κανεις κινηση να στριψεις αλλα το μπουσα απλως σε γραφει στ @@ του κι αυτο γιατι η αποτομη αλλαγη κατευθυντικοτητας σε αυτα τα χιλιομετρα θελει δυναμη για να κουνησει το μπουσα...εκει τρομαζεις και πλακωνεσαι στα φρενα...

αλλα το μπουσα ,για μια ακομη φορα σε γραφει στ @@ του,μια και τα φρενα του,σε τετοιες καταστασεις ειναι για κλαμματα...

και σκοτωνεσαι...ετσι απλα...

ο μονος τροπος να την γλιτωσεις,ειναι να μην περασεις τα 150 ποτε ,πουθενα και για κανεναν λογο,μεχρι να μπορεις να το ελεγξεις απολυτα...

κι αυτο θελει αρκετο χρονο...

οποτε...καθε φορα που το καβαλας,το κουμπι στο C και σουρσιμο...και μετα απο κανα 6 μηνο,συζηταμε τα περαιτερω...

καλη αγορα και καλες βολτες...:beer: :beer:

Αντώνη, λύσε μου μία απορία μου, σε παρακαλώ. Στο c πρόγραμμα ισχύει πως μετά τις 8000 στροφές πηγαίνει αυτόματα στο Α? Αν ισχύει, τότε πως έκανε τις μετρήσεις ένας σε αυτό το forum, στο μοντέλα, suzuki hayabusa, σχετικά με τα προγράμματα?

reinmeister
22/08/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Αντώνη, λύσε μου μία απορία μου, σε παρακαλώ. Στο c πρόγραμμα ισχύει πως μετά τις 8000 στροφές πηγαίνει αυτόματα στο Α? Αν ισχύει, τότε πως έκανε τις μετρήσεις ένας σε αυτό το forum, στο μοντέλα, suzuki hayabusa, σχετικά με τα προγράμματα?

στο c οι δευτερες πελατουδες ανοιγουν μεχρι το 30% του πληρους ανοιγματος τους ,ανεξαρτητα συνθηκων και το μηχανακι βγαζει περιπου 120 τροχο...

katath
22/08/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
στο c οι δευτερες πελατουδες ανοιγουν μεχρι το 30% του πληρους ανοιγματος τους ,ανεξαρτητα συνθηκων και το μηχανακι βγαζει περιπου 120 τροχο...

Επειδή είμαι άσχετος, δεν κατάλαβα όμως. Αλλάζει αν ανοίξεις τέρμα το γκάζι, ή όσες στροφές και να φτάσεις, παραμένουν τα 120 άλογα στον τροχό?

reinmeister
22/08/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Επειδή είμαι άσχετος, δεν κατάλαβα όμως. Αλλάζει αν ανοίξεις τέρμα το γκάζι, ή όσες στροφές και να φτάσεις, παραμένουν τα 120 άλογα στον τροχό?

γιες...

atom_smasher
22/08/2010, 12:11
χαιρε καισαρ εγραψα σε ενα αλλο φορουμ μολις διαβασα το πρωτο ποστ. αυτος ηταν ο πρωτος μου συνειρμος. ξαναδιαβαζοντας τα σχολια που εγραψες μετα βλεπω πως εχεις μια συναισθηση του τι λες και του τι θες αλλα νομιζω οτι μαλλον εχουν δικιο οσοι λενε οτι καλυτερα να ξεκινησεις με κατι αλλο. εκτος αν πας να μειωσεις την ιπποδυναμη οπως προτεινε καποιος, σοφα θα ελεγα, αλλα και παλι μενουν καποια ψιλα θεματα που εχουν να κανουν με την εμπειρια και δεν θα θελα να ακουσουμε κι αλλο δυσαρεστο. Ακομα και να την ριξεις θα πληρωσεις καμποσα φανταζομαι οποτε δεν χρειαζεται να κανουμε πιο μακαβριες σκεψεις. Τελος παντων εμενα δεν μ αρεσουν τα παιχνιδια με οπλα.σκοτωνουν ακομα και κατα λαθος ή και αδεια.

vagtav
22/08/2010, 12:16
Τα όπλα φοβίζουν. Οι άνθρωποι σκοτώνουν

Allst@rf
22/08/2010, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
. Τελος παντων εμενα δεν μ αρεσουν τα παιχνιδια με οπλα.σκοτωνουν ακομα και κατα λαθος ή και αδεια.


:lol: :lol: :lol:

katath
22/08/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
χαιρε καισαρ εγραψα σε ενα αλλο φορουμ μολις διαβασα το πρωτο ποστ. αυτος ηταν ο πρωτος μου συνειρμος. ξαναδιαβαζοντας τα σχολια που εγραψες μετα βλεπω πως εχεις μια συναισθηση του τι λες και του τι θες αλλα νομιζω οτι μαλλον εχουν δικιο οσοι λενε οτι καλυτερα να ξεκινησεις με κατι αλλο. εκτος αν πας να μειωσεις την ιπποδυναμη οπως προτεινε καποιος, σοφα θα ελεγα, αλλα και παλι μενουν καποια ψιλα θεματα που εχουν να κανουν με την εμπειρια και δεν θα θελα να ακουσουμε κι αλλο δυσαρεστο. Ακομα και να την ριξεις θα πληρωσεις καμποσα φανταζομαι οποτε δεν χρειαζεται να κανουμε πιο μακαβριες σκεψεις. Τελος παντων εμενα δεν μ αρεσουν τα παιχνιδια με οπλα.σκοτωνουν ακομα και κατα λαθος ή και αδεια.

Το ιδανικότερο θα ήταν να υπήρχε η hayabusa ακριβώς όπως είναι τώρα, με τα ίδια χαρακτηριστικά, την ίδια αεροδυναμική, το ίδιο βάρος, τον ίδιο όγκο και τις ίδιες καμπύλες της και να είχε 50 άλογα, ώστε να την πάρω και ναι μεν να μην συμβιβαστώ με κάποια άλλη και να έχω από την άλλη δε, να συνηθίσω μόνο το βάρος της και τα φρένα και να μην έχω καθόλου τον νου μου στο θέμα δύναμης. Εφόσον ο μάστορας rein μπορεί να κάνει αυτό που είχε πει σε κάποιον άλλο παλιότερα και αυτό δεν έχει κανένα πρόβλημα από άποψη αξιοπιστίας, τότε δεν το συζητάω καν. Το είπα και το πιστεύω. Και 50 άλογα να έβγαζε αυτή η μηχανή, εφόσον είχε τα χαρακτηριστικά που έχει η συγκεκριμένη, την σταθερότητα που την λατρεύω και σε αυτοκίνητο και σε μηχανές, αυτή θα έπαιρνα. Το εννοώ πραγματικά. Από την στιγμή που δεν υπάρχει έκδοση τέτοια όμως, μένει η λύση του rein, που εφόσον γίνεται, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το κάνω. Με τον Αντώνη έτσι και αλλιώς θα βρεθούμε λογικά όταν έρθω στην Αθήνα για την αγορά του εξοπλισμού και της μηχανής, οπότε δεν τίθεται ζήτημα τέτοιο. Εννοείται πως όχι τα 195 άλογα του gen 2 είναι υπερβολικά για εμένα, ούτε τα 120 που έχει στο πρόγραμμα c είναι για αρχάριους, όπως εγώ. Από τα 10 ψόφια άλογα του παπιού, τα 50, αν ανοίξεις τέρμα το γκάζι μπορούν να σε τρομάξουν. Στην gsxr είχα 5η με 100, άνοιγα λίγο το γκάζι, όχι τέρμα εννοείται και "έφευγε", προχωρούσε για να μπει στην ροπή. Αυτές τις μέρες που την οδηγάω, εννοείται πως ούτε από περιέργεια δεν θα τολμήσω να επιταχύνω με χαμηλή σχέση. Ούτε από περιέργεια δεν θα θελήσω να δω πως είναι μέσα στην ροπή από κάποια σχέση. Από μακρυά και αγαπημένοι.

daddy78
22/08/2010, 17:34
Φιλε katath εγω θα σου το πώ λιγο διαφορετικά τα πράγματα μπας και γλιτώσεις την αναπηρική...

Χοντρικά, οταν ασχολησαι με κάτι νέο, οπου ο εγκέφαλος ακόμα δεν έχει "εκπαιδευτεί" σε αυτό, αυτό που γίνεται - σε γενικές γραμμές- είναι οτι αρχίζουν και δημιουργούνται νευρωνικές συνδέσεις οι οποίες σιγά-σιγα επεκτείνονται βάση επαναλαμβανόμενων βιωμάτων.

Πάρε για παράδειγμα κάποιον που ξεκινάει να παίζει κιθάρα. Τα δάχτυλά του δεν "πάνε". Σιγά σιγά, με την εξάσκηση αρχίζουν τα δάκτυλα να δουλευουν μηχανικά -σχεδόν μόνα τους - ενώ παράλληλα ο εγκέφαλος έχει ταυτοποιήσει συγκεκριμένες δράσεις με αντιδράσεις (πατάς αυτό και ακουγεται εκείνο). Οι μεγάλοι μουσικοί έχουν χιλιάδες ώρες εξάσκησης και ουσιαστικά έχουν φτάσει σε σημείο τα χέρια να ακολουθούν αυτό που τους λέει ο εγκέφαλος χωρίς επεξεργασία.

Το ίδιο συμβαίνει με όλες τις περιπτώσεις οπου ο εγκεφαλός μας δεν έχει μάθει ακόμα να αντιμετωπίζει. Τα παραδειγματα είναι ατελείωτα.

Ας πάμε τώρα στην προκείμενη κατάσταση. Θέλεις να βάλεις τον εαυτό σου σε μια αγνωστη για αυτόν κατάσταση. Το κακό εδώ είναι οτι άν π.χ. παίξεις μια λάθος νότα δεν χαλασε κι ο κόσμος. Αν όμως η αντίδρασή σου σε μια απρόσμενη κατάσταση δεν είναι η σωστή (που 100% δεν θα είναι καθώς δεν έχει το μυαλό σου εκπαιδευτεί για να αντιμετωπίζει) δεν θα έχεις ουτε περιθώρια αντίδρασης ούτε "restore to previous saved game".

Αυτό που προσπαθώ να σου πώ είναι οτι ο εγκέφαλος επεξεργάζεται βάση δράσης-αντιδρασης και το αποτέλεσμα της τελευταίας (αυτό που γίνεται πλέον "βίωμα"). Εσυ λοιπόν με ποιό υπόβαθρο θα καβαλήσεις μηχανή (σκόπιμα δεν αναφέρομαι στη busa) όταν όλες οι σχετικές δράσεις-αντιδράσεις δέν σου έχουν γίνει βιώματα? - Έχεις μπεί ποτέ σε στροφή με 60 και να μην ξέρεις πως θα βγείς και άν θα βγείς και πού (στο γκρεμό/ στη μπαριέρα/ στη νταλίκα που ζυγώνει απέναντι)? Σου έχει πεταχτεί κοπρίτης/ κατσίκι σε επαρχιακό δρόμο με 80 να δείς πως αντιδράς?

Πέσιμο είτε με 40 είτε με 80 είτε με 200+ λίγη σημασία έχουν. Μπορείς άνετα να μείνεις ανάπηρος και στις τρείς περιπτώσεις. Απο προσωπική εμπειρία να σου πώ οτι έχω πέσει σχεδόν στατικός και έμεινα 3 μήνες στο κρεβάτι του πόνου. Αυτό που λές "εγω θα πηγαίνω με 80 την βόλτα μου" ελάχιστη σημασία έχει.

Θα γελάσεις τώρα αλλα όταν είχα πρωτοπάρει την 1η μου μηχανή (οδηγουσα 3 χρόνια παπί και μηχανες φίλων), σε περίπτωση πανικού, ξέρεις πως αντέδρασα όταν μου πετάχτηκε κυρουλα απο στενό και μου έκλεισε το δρόμο? (με καμιά 70αρα πήγαινα)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Πάτησα γκάζι.... :yuck: :lol:

Την συνέχεια τη φαντάζεσαι....

Η πρόταση μου είναι να πάρεις μια μηχανή (πολύ) μικρότερου κυβισμού και αλογατων που θα σου αφήσει κάποια περιθώρια να μάθεις απο τα λάθη που θα κάνεις (γιατι θα κάνεις, είναι αξίωμα). Να κάνεις και τα σχολεία οπωσδήποτε.

Μετα απο 1-2 χρόνια, καλά να είσαι, πάρε και πύραυλο....

:wave2:

daz
22/08/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78
Φιλε katath εγω θα σου το πώ λιγο διαφορετικά τα πράγματα μπας και γλιτώσεις την αναπηρική...

Χοντρικά, οταν ασχολησαι με κάτι νέο, οπου ο εγκέφαλος ακόμα δεν έχει "εκπαιδευτεί" σε αυτό, αυτό που γίνεται - σε γενικές γραμμές- είναι οτι αρχίζουν και δημιουργούνται νευρωνικές συνδέσεις οι οποίες σιγά-σιγα επεκτείνονται βάση επαναλαμβανόμενων βιωμάτων.

Πάρε για παράδειγμα κάποιον που ξεκινάει να παίζει κιθάρα. Τα δάχτυλά του δεν "πάνε". Σιγά σιγά, με την εξάσκηση αρχίζουν τα δάκτυλα να δουλευουν μηχανικά -σχεδόν μόνα τους - ενώ παράλληλα ο εγκέφαλος έχει ταυτοποιήσει συγκεκριμένες δράσεις με αντιδράσεις (πατάς αυτό και ακουγεται εκείνο). Οι μεγάλοι μουσικοί έχουν χιλιάδες ώρες εξάσκησης και ουσιαστικά έχουν φτάσει σε σημείο τα χέρια να ακολουθούν αυτό που τους λέει ο εγκέφαλος χωρίς επεξεργασία.

Το ίδιο συμβαίνει με όλες τις περιπτώσεις οπου ο εγκεφαλός μας δεν έχει μάθει ακόμα να αντιμετωπίζει. Τα παραδειγματα είναι ατελείωτα.

Ας πάμε τώρα στην προκείμενη κατάσταση. Θέλεις να βάλεις τον εαυτό σου σε μια αγνωστη για αυτόν κατάσταση. Το κακό εδώ είναι οτι άν π.χ. παίξεις μια λάθος νότα δεν χαλασε κι ο κόσμος. Αν όμως η αντίδρασή σου σε μια απρόσμενη κατάσταση δεν είναι η σωστή (που 100% δεν θα είναι καθώς δεν έχει το μυαλό σου εκπαιδευτεί για να αντιμετωπίζει) δεν θα έχεις ουτε περιθώρια αντίδρασης ούτε "restore to previous saved game".

Αυτό που προσπαθώ να σου πώ είναι οτι ο εγκέφαλος επεξεργάζεται βάση δράσης-αντιδρασης και το αποτέλεσμα της τελευταίας (αυτό που γίνεται πλέον "βίωμα"). Εσυ λοιπόν με ποιό υπόβαθρο θα καβαλήσεις μηχανή (σκόπιμα δεν αναφέρομαι στη busa) όταν όλες οι σχετικές δράσεις-αντιδράσεις δέν σου έχουν γίνει βιώματα? - Έχεις μπεί ποτέ σε στροφή με 60 και να μην ξέρεις πως θα βγείς και άν θα βγείς και πού (στο γκρεμό/ στη μπαριέρα/ στη νταλίκα που ζυγώνει απέναντι)? Σου έχει πεταχτεί κοπρίτης/ κατσίκι σε επαρχιακό δρόμο με 80 να δείς πως αντιδράς?

Πέσιμο είτε με 40 είτε με 80 είτε με 200+ λίγη σημασία έχουν. Μπορείς άνετα να μείνεις ανάπηρος και στις τρείς περιπτώσεις. Απο προσωπική εμπειρία να σου πώ οτι έχω πέσει σχεδόν στατικός και έμεινα 3 μήνες στο κρεβάτι του πόνου. Αυτό που λές "εγω θα πηγαίνω με 80 την βόλτα μου" ελάχιστη σημασία έχει.

Θα γελάσεις τώρα αλλα όταν είχα πρωτοπάρει την 1η μου μηχανή (οδηγουσα 3 χρόνια παπί και μηχανες φίλων), σε περίπτωση πανικού, ξέρεις πως αντέδρασα όταν μου πετάχτηκε κυρουλα απο στενό και μου έκλεισε το δρόμο? (με καμιά 70αρα πήγαινα)
.

Πάτησα γκάζι.... :yuck: :lol:

Την συνέχεια τη φαντάζεσαι....

Η πρόταση μου είναι να πάρεις μια μηχανή (πολύ) μικρότερου κυβισμού και αλογατων που θα σου αφήσει κάποια περιθώρια να μάθεις απο τα λάθη που θα κάνεις (γιατι θα κάνεις, είναι αξίωμα). Να κάνεις και τα σχολεία οπωσδήποτε.

Μετα απο 1-2 χρόνια, καλά να είσαι, πάρε και πύραυλο....

:wave2:

Μα τι είναι αυτά που λες? Αφού δήλωσε πως θα την οδηγεί σαν παπί. Γιατί βγαίνεις εκτός θέματος με μεγάλες μηχανές?

Ρε ξέρεις πόσοι του τα έχουν πει εδώ και στο My bike?

Ούτε πως δεν θα μάθει ποτέ να οδηγεί μηχανή τον ενδιαφέρει ούτε πως μπορεί να μη προλάβει να μεγαλώσει. Νομίζει πως στην αρχή αρκεί να την πηγαίνεις χαλαρά και να τρέχει μόνο σε αυτοκινητόδρομους (όπως έχει δηλώσει), και σε 2-3 χρονάκια θα την πηγαίνει αντρίκια γιατί θα την έχει μάθει (αυτό δεν το έχει δηλώσει).

Ούτε τον κίνδυνο της αναπηρίας αντιλαμβάνεται, να τον πηγαίνει η μάνα του για χέσιμο για την υπόλοιπη ζωή του ούτε τίποτε παρόμοιο. Εξάλλου αυτά συμβαίνουν στους άλλους. Σε αυτούς που τρέχουν σε ακατάλληλους δρόμους και σε αυτούς που δεν φοράνε κράνος. Αυτός θα φοράει πανοπλία. Δεν είδες το αντίστοιχο θρέντ? Δεν ξέρει ακόμα πως κουμπώνει το αγωνιστικό κούμπωμα αλλά θα το μάθει πριν πάρει busa για να είναι ασφαλείς.


Katath sorry φίλε που τα παραπάνω ακούγονται λίγο ειρωνικά, δεν έχω σκοπό να σε προσβάλω απλά είπα μήπως έτσι καταλάβεις πως ακούγονται στους υπόλοιπους τα επιχειρήματα που προβάλεις. Αν όλοι αυτοί, σε 2 φόρουμ, που οδηγούν μηχανές μικρές και μεγάλες, αργές και γρήγορες σου λένε τα ίδια πράγματα δε μπορεί να πιστεύεις πως κάνουν λάθος. Δεν μπορεί να είναι στραβός ο γιαλός. Μάλλον εσύ αρμενίζεις υπό κλίση. Και αν όλοι αυτοί ασχολούνται ακόμα με το θέμα αυτό, είναι γιατί δείχνεις πως έχεις μυαλό στο κεφάλι σου και σωστές βάσεις, απλά κάπου τα έχεις μπερδέψει λόγο άγνοιας και νομίζεις άλλα αντί άλλων.

Α! και κάτι άλλο...

Μη πάρεις busa με τη μία γιατί αν είναι να του βάλει φωτιά ο πατέρα σου όταν θα λείπεις καλύτερα να κάψει κανένα cb. :lol: :lol:

Άντε τσίμπα και μία :beer:

mparmpanik
22/08/2010, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
πως κάνετε έτσι ρε? το φάγατε το παιδί, εδώ και η κουτσή Μαρία το πάει το busa!! :rotflmao:


http://www.moto.gr/forums/attachment.php?s=&postid=1843696


δεν ξερω αν την λενε μαρια..

κουτση ομως δεν μου φαινεται..

katath
22/08/2010, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μα τι είναι αυτά που λες? Αφού δήλωσε πως θα την οδηγεί σαν παπί. Γιατί βγαίνεις εκτός θέματος με μεγάλες μηχανές?

Ρε ξέρεις πόσοι του τα έχουν πει εδώ και στο My bike?

Ούτε πως δεν θα μάθει ποτέ να οδηγεί μηχανή τον ενδιαφέρει ούτε πως μπορεί να μη προλάβει να μεγαλώσει. Νομίζει πως στην αρχή αρκεί να την πηγαίνεις χαλαρά και να τρέχει μόνο σε αυτοκινητόδρομους (όπως έχει δηλώσει), και σε 2-3 χρονάκια θα την πηγαίνει αντρίκια γιατί θα την έχει μάθει (αυτό δεν το έχει δηλώσει).

Ούτε τον κίνδυνο της αναπηρίας αντιλαμβάνεται, να τον πηγαίνει η μάνα του για χέσιμο για την υπόλοιπη ζωή του ούτε τίποτε παρόμοιο. Εξάλλου αυτά συμβαίνουν στους άλλους. Σε αυτούς που τρέχουν σε ακατάλληλους δρόμους και σε αυτούς που δεν φοράνε κράνος. Αυτός θα φοράει πανοπλία. Δεν είδες το αντίστοιχο θρέντ? Δεν ξέρει ακόμα πως κουμπώνει το αγωνιστικό κούμπωμα αλλά θα το μάθει πριν πάρει busa για να είναι ασφαλείς.


Katath sorry φίλε που τα παραπάνω ακούγονται λίγο ειρωνικά, δεν έχω σκοπό να σε προσβάλω απλά είπα μήπως έτσι καταλάβεις πως ακούγονται στους υπόλοιπους τα επιχειρήματα που προβάλεις. Αν όλοι αυτοί, σε 2 φόρουμ, που οδηγούν μηχανές μικρές και μεγάλες, αργές και γρήγορες σου λένε τα ίδια πράγματα δε μπορεί να πιστεύεις πως κάνουν λάθος. Δεν μπορεί να είναι στραβός ο γιαλός. Μάλλον εσύ αρμενίζεις υπό κλίση. Και αν όλοι αυτοί ασχολούνται ακόμα με το θέμα αυτό, είναι γιατί δείχνεις πως έχεις μυαλό στο κεφάλι σου και σωστές βάσεις, απλά κάπου τα έχεις μπερδέψει λόγο άγνοιας και νομίζεις άλλα αντί άλλων.

Α! και κάτι άλλο...

Μη πάρεις busa με τη μία γιατί αν είναι να του βάλει φωτιά ο πατέρα σου όταν θα λείπεις καλύτερα να κάψει κανένα cb. :lol: :lol:

Άντε τσίμπα και μία :beer:

Δεν παρεξηγούμε φίλε μου. Απλά με την ειρωνία διαφωνώ. Αν δεν έχω μυαλό, ή αν σκέφτομαι επιπόλαια δεν είναι λόγος να με ειρωνεύεσαι. Είναι προσβλητικό και δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. Όσο επιπόλαια και ανώριμα αν ακούγονται αυτά που λέω, δεν προσβάλω κανέναν σας και ούτε υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός εδώ μέσα. Και όλα αυτά σου τα λέω απολύτως φιλικά, εε, να το ξέρεις. Επειδή είναι λάθος ο τρόπος που προσπαθείς να πεις αυτό που πιστεύεις. Διαφορετικές απόψεις όλοι έχουμε. Δεν χρειάζεται να κοροιδεύουμε ο ένας τον άλλο για αυτό το λόγο. Το έχω ξαναπει πως φοβάμαι αυτό το βήμα, γιατί φαντάζει τεράστιο. Όταν κάποιος έχει δίπλωμα απεριορίστων κυβικών, έχει μαζέψει χρήματα για hayabusa K9, έχει μαζέψει 2000 για τον εξοπλισμό, 1500 για εξάτμιση, 500 για τα extra και 1500 για την πρώτη μικροπτώση και δεν κάνει την κίνηση της αγοράς, αυτό σημαίνει πως όλα όσα του λέτε, παρ' όλο τον "έρωτα" για αυτή την μηχανή τα σκέφτεται πολύ σοβαρά και τον ανησυχούν. Απλά αυτό, για τον τρόπο ήθελα να σου πω, γιατί σε έχω και στην λίστα των φίλων μου και δεν θέλω να παρεξηγούμαστε χωρίς λόγο. Φιλικά, απλά σου λέω την γνώμη μου για το παραπάνω, δεν παρεξηγήθηκα. Να 'σαι καλά, καλό βράδυ!

katath
22/08/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Δεν παρεξηγούμε φίλε μου. Απλά με την ειρωνία διαφωνώ. Αν δεν έχω μυαλό, ή αν σκέφτομαι επιπόλαια δεν είναι λόγος να με ειρωνεύεσαι. Είναι προσβλητικό και δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. Όσο επιπόλαια και ανώριμα αν ακούγονται αυτά που λέω, δεν προσβάλω κανέναν σας και ούτε υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός εδώ μέσα. Και όλα αυτά σου τα λέω απολύτως φιλικά, εε, να το ξέρεις. Επειδή είναι λάθος ο τρόπος που προσπαθείς να πεις αυτό που πιστεύεις. Διαφορετικές απόψεις όλοι έχουμε. Δεν χρειάζεται να κοροιδεύουμε ο ένας τον άλλο για αυτό το λόγο. Το έχω ξαναπει πως φοβάμαι αυτό το βήμα, γιατί φαντάζει τεράστιο. Όταν κάποιος έχει δίπλωμα απεριορίστων κυβικών, έχει μαζέψει χρήματα για hayabusa K9, έχει μαζέψει 2000 για τον εξοπλισμό, 1500 για εξάτμιση, 500 για τα extra και 1500 για την πρώτη μικροπτώση και δεν κάνει την κίνηση της αγοράς, αυτό σημαίνει πως όλα όσα του λέτε, παρ' όλο τον "έρωτα" για αυτή την μηχανή τα σκέφτεται πολύ σοβαρά και τον ανησυχούν. Απλά αυτό, για τον τρόπο ήθελα να σου πω, γιατί σε έχω και στην λίστα των φίλων μου και δεν θέλω να παρεξηγούμαστε χωρίς λόγο. Φιλικά, απλά σου λέω την γνώμη μου για το παραπάνω, δεν παρεξηγήθηκα. Να 'σαι καλά, καλό βράδυ!

Και κάτι ακόμα. Δεν σου λέω τι να κάνεις, ή πως να μου μιλάς. Δεν έχω το δικαίωμα, αλλά ακόμα και να το είχα, ο καθένας έχει τον τρόπο του και δεν θέλω να αλλάξω τον τρόπο κανενός, γιατί είναι μοναδικός και κάποιο λόγο θα έχει για να έχει αυτόν τον τρόπο και όχι κάποιον άλλο. Σου λέω απλά την γνώμη μου, τίποτα περισσότερο. Εσύ αποφασίζεις από εκεί και πέρα. Καλό βράδυ σε όλους τους ξενύχτηδες του forum!

Panopticon7
22/08/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Όταν κάποιος έχει δίπλωμα απεριορίστων κυβικών, έχει μαζέψει χρήματα για hayabusa K9, έχει μαζέψει 2000 για τον εξοπλισμό, 1500 για εξάτμιση, 500 για τα extra και 1500 για την πρώτη μικροπτώση


Εισαι 22, ποτε προλαβες κ μαζεψες 21.000 ευρω ?



Εισαι ο πρωτος που καταφερε να με εκνευρισει σε αυτο το φορουμ :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Πρεπει να εισαι πολυ ηλιθιος ρε φιλε, πραγματικα, δεν το λεω με ειρωνικη διαθεση.


Πηγαινε σε κανενα αλλο φορουμ με αυτοκινητα να αγορασεις ενα αμαξακι κ αφησε μας στην ησυχια μας σε παρακαλω.

Αλλη λυση πολυ καλυτερη ειναι να βρεις ενα κοριτσοπουλο...
(γιατι ειμαι σιγουρος πως σε αυτην την ηλικια θα ειχες ποιο σημαντικα πραγματα να σκεφτεις, αν ειχες)

Ελπιζω να σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο μονο για τις μηχανες.:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Xlitos
22/08/2010, 21:39
πάντως ρε κατατη εισαι λίγο πεισματάρης...εγω στα 21 απο 125cc μου δωσανε και οδηγησα zzr1200 gs1200 μέχρι κ fzr1000 turbo...ναι τα πήγα(εννοω τα τσούλησα)...ναι ήθελα να πάρω 1000....δε κοιμομουν τα βραδια...το ονειρευομουν όπως κι εσυ.μου ειπαν 500 άνθρωποι ΟΧΙ..Ε ειπα κάτι θα ξέρουν..ασε που και πριν μου πουν οχι κι εγω το ενιωθα λάθος.

περιμενα,οδηγησα οσα πιο πολλά μπορεσα (αχ-1 250,scarver650,cbr600f) και στα 25 πήρα 1000.Γέρασα?όχι...αξιζε η αναμονή?Και με το παραπάνω(εφαγα τις τούμπες μου με τ αλλα nice and easy με λιγα χιλιομετρα).Και τώρα κινδυνευω και πάντα θα κινδυνευω απλά τωρα εχω και 5 εφοδια...κοιταμε πάντα να μειωνουμε όσο μπορουμε τις πιθανότητες και ν αφηνουμε τα υπόλοιπα στην τυχη στον θεο όπου νομίζει ο καθένας

ξερω η γαμημενη η Λαρισα εχει τεράστιες ευθειες και θες να πηγαινεις άνετα γρηγορα κ ξεκούραστα αλλά είσαι πιτσιρικάς ακόμα,μη σκεφτεσαι σα 35αρης++ αυτοκινητιστης..δεν ειναι το ιδιο.Οι μηχανες δεν πάνε ''έλα μωρε ασε να παρω το 1000+ να ξεμπερδευω'' όπως γινεται στ αμαξια.Αυτες δαγκωνουν κ ασχημα μάλιστα.τι νομιζεις ότι όλοι οι δρομοι που θα διασχίσεις με την μπούσα θα ναι σα την εγναντια ή την ευθεια της Κατερίνης?Αμα πεις να διασχισεις πχ την Αιτωλοακαρνανια με μηχανή θ ασπρισουν τα μαλλιά σου.Δε ζούμε στη Γερμανια


τεσπα εγω πάντως σου λεω ότι αν πας λαου-λαου θα εχεις πιο χαρούμενα,ασφαλή και δημιουργικά μοτοχιλιόμετρα...

McGyver
23/08/2010, 01:30
Ένα ρε...
Ένα ρε μ@λ@κες...
Ένα τηλέφωνο ρε 'σεις...
Ένα μηνυματάκι...
Ένα συννεφάκι καπνού που λέει ο λόγος...

:sad:

...έψαχνα σαν το βλάκα τι να διαβάζω στην τουαλέτα στις διακοπές.

daz
23/08/2010, 02:07
Μα αυτό ακριβώς σου είπα κ εγω. Πως σκοπός μου δεν ήταν να μειώσω εσένα αλλά να σου δείξω πόσο "ειρωνικά" ακούγονται τα επιχειρήματα σου για να πασ απ τους 4ίππους στους 170. Τον εαυτό σου ειρωνεύσε όταν είσαι τόσο καιρό χωρίς μηχανή κ το σκέφτεσαι. Έπρεπε να έχεις πάρει είδη μια, οποιαδήποτε, και να γράφεις χλμ. Πολύ πριν μαζέψεις τα 20 χιλιάρικα. Αντί να περιμένεις λίγο ακόμα, πήγαινε σήμερα κιόλας κ ψάξε για κανένα μεταχειρισμένο.
Επίσης αντίθετα απ όσα κατάλαβες δεν ισχυρίστηκα πως είσαι ανώριμος αλλά ακριβώς το αντίθετο, με τη διαφορά πως είσαι ελαφρώς σύγχισμενος λόγο ηλικίας η άγνοιας.
Μη με κανείς τώρα να γράφω απο το κινητό κ δε μπορώ.
Άντε τσιμπά πάλι καμία μπυρίτσα,:wave2:

granazi
23/08/2010, 02:34
......στο μεταξυ...... και μεχρι να καταληξετε....κυκλοφορεις με παπι?
θα ειχες ''στιψει'' ενα ninjaki-250 τοσο καιρο και θα μαζευες εμπειρια.

vaska
23/08/2010, 02:41
Τελικά κάτι βγήκε από 9 σελίδες μπλα μπλα

όλο που ο μάστορας rein


Ο rein είναι μάστορας :bigcry: :bigcry:

μήπως λέγεται και Μπομπ?????

:bigcry: :bigcry:


Καλά χλμ φιλαράκο. Πάντως αν το μυαλό σου είναι μέσα στο κεφάλι σου και όχι κάπου γύρω από αυτό, να την πάρεις τη μαούνα που ονειρεύεσαι και να οδηγάς αμυντικά.

Η ηλικία δεν είναι κριτήριο σύνεσης.
:wave2: :wave2:

objecto
23/08/2010, 03:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Εισαι 22, ποτε προλαβες κ μαζεψες 21.000 ευρω ?



Εισαι ο πρωτος που καταφερε να με εκνευρισει σε αυτο το φορουμ :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Πρεπει να εισαι πολυ ηλιθιος ρε φιλε, πραγματικα, δεν το λεω με ειρωνικη διαθεση.


Πηγαινε σε κανενα αλλο φορουμ με αυτοκινητα να αγορασεις ενα αμαξακι κ αφησε μας στην ησυχια μας σε παρακαλω.

Αλλη λυση πολυ καλυτερη ειναι να βρεις ενα κοριτσοπουλο...
(γιατι ειμαι σιγουρος πως σε αυτην την ηλικια θα ειχες ποιο σημαντικα πραγματα να σκεφτεις, αν ειχες)

Ελπιζω να σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο μονο για τις μηχανες.:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ωπα φιλε παρεκτρεπεσαι.. τι συμπεριφορά είναι αυτη? Εδω ηρθες να λυσεις τα ταξικα σου κόμπλεξ?

harris_x
23/08/2010, 03:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
[...]
Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ :sad:

ego_o_idios
23/08/2010, 05:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Ως αρχάριος οδηγός μηχανών μεγάλου κυβισμού και έχοντας αποφασίσει πως θα πάρω hayabusa, παρόλο τις αρνητικές απόψεις που ακούω για αυτή μου την επιλογή, είπα να οδηγήσω για πρώτη φορά στην ζωή μου, κάτι μεγαλύτερο από παπί. Έτσι, οδήγησα την gsxr 1000 K8 ενός φίλου μου, βελτιωμένη με τα βασικά (πρόγραμμα, ολόσωμη yoshimura carbon, αντικόφτη, φίλτρο, κτλ. Ξεκίνησα κανονικά και σκέφτηκα μιας που ήταν αργά το βράδυ, επειδή δεν ήθελα να οδηγήσω σε δρόμο χωρίς φώτα, να βγω στον αυτοκινητόδρομο και να οδηγήσω αρκετά χιλιόμετρα, μέχρι να βρω έξοδο, ώστε να επιστρέψω πάλι από τον αυτοκινητόδρομο. Ως αρχάριος, αυτό που με "ενόχλησε" ήταν ότι το κοντέρ έδειχνε πως είχα συνέχεια 5η σχέση και στα κατεβάσματα δεν ήξερα τι ταχύτητα είχα μέσα. Οδήγησα πάρα πολύ συντηρητικά, έχοντας συνέχεια στο κιβώτιο μεγάλες σχέσεις (5η, 6η) και λίγα χιλιόμετρα (80, 90). Ο αυτοκινητόδρομος ήταν άδειος πραγματικά και κάποια στιγμή άνοιξα το γκάζι με 6η σχέση, όχι τέρμα όμως το γκάζι και είδα 200 μέσα σε ελάχιστες στιγμές. Εκεί έκοψα και επέστρεψα πάλι στην ταχύτητα των 90 περίπου χιλιομέτρων. Λόγω ύψους (1.74) μάλλον και βάρους (75 κιλών), στα 200, αυτό το 1 δευτερόλεπτο που έμεινα δεν ένιωσα την παραμικρή ενόχληση από τον αέρα, παρόλο που δεν είχα "κρυφτεί" πίσω από το φέρινγκ. Αν δεν έβλεπα το κοντέρ, δεν θα έλεγα πως πήγαινα πάνω από 130-140. Με το βάρος της μηχανής σε εξόδους και σε διασταυρώσεις μετά τον αυτοκινητόδρομο δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ακόμα και όταν προσπάθησα στην αρχή να την μετακινήσω με τα πόδια, ενώ ήμουν πάνω της, δεν ένιωσα την παραμικρή ενόχληση. Εκεί που μπορώ να πω πως φοβόμουν κάπως ήταν όταν ξεκινούσα από την ακινησία με πρώτη, όπου πάρα πολύ γρήγορα έβαζα δευτέρα με πολύ λίγες στροφές, ώστε να μην σπινιάρει ο πίσω τροχός. Αυτή την στιγμή που μιλάμε το gsxr βρίσκεται στην αποθήκη του σπιτιού μου και επί 5 μέρες θα το έχω εγώ και θα προσπαθώ να συνηθίσω την νέα πραγματικότητα που αποφάσισα να φέρω στην ζωή μου. Φαντάζομαι πως η hayabusa δεν θα διαφέρει εν κινήση πολύ από το gsxr 1000. Το βάρος της θα φαίνεται κυρίως όταν θα προσπαθώ να την μετακινήσω με τα πόδια και σε αργές, κλειστές στροφές. Το σίγουρο είναι πως σκέφτομαι αρκετά όντας πάνω στο 1000 και δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να "ξεφύγει" αυτές τις μέρες που θα την έχω στα χέρια μου. Μην αρχίσετε πάλι να λέτε πως ένα 1000 δεν κάνει για αρχάριο και πόσο μάλλον μία hayabusa. Το ξέρω πολύ καλά και καταλαβαίνω και το γιατί. Παρ' όλα αυτά έχω κατασταλάξει πως το haya θα είναι το πρώτο μου μηχανάκι. Να 'στε καλά όλοι σας και προσοχή στους δρόμους. Καλημέρα σε όλους!

skasila mas...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

den pana odigises ke gaidouri me turbo
:rotflmao:

SVX
23/08/2010, 05:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Εννοείται πως φορούσα κράνος. Το μηχανάκι δεν είχε καθρέφτες και αυτό ήταν κάπως ενοχλητικό, γιατί επειδή πήγαινα αργά, κοιτούσα συχνά πίσω, ώστε να μην έρχεται κανένας με πολλά. ....................


....Το haya φαντάζομαι πως δεν θα διαφέρει σε πολύ από αυτό.



ανοιξε ενα θεμα στο Bikenet.gr

εκει θα σε κατατοπισουν αφου ειναι πιο φανατικοι των SS , πολλων κυβικων και ατελειωτων ιππων....


εδω απ'οτι βλεπεις ειμαστε πιο πολυ τουριστες και χαβαλεδες....

Allst@rf
23/08/2010, 05:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από objecto
Ωπα φιλε παρεκτρεπεσαι.. τι συμπεριφορά είναι αυτη? Εδω ηρθες να λυσεις τα ταξικα σου κόμπλεξ?

κατι του ειπες τωρα...


μαλλον δεν εχεις ιδεα απο πανοπτικον7...

Allst@rf
23/08/2010, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX



εδω απ'οτι βλεπεις ειμαστε πιο πολυ τουριστες


φιλαρακι ,εγω δε σε εβρισα ετσι...



























:lol: :lol: :lol:

arxaios
23/08/2010, 05:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Εισαι ο πρωτος που καταφερε να με εκνευρισει σε αυτο το φορουμ :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ενώ εσύ το έχεις καταφέρει ήδη με πολλούς !!! :sick: :sick: :sick: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

Ichigo
23/08/2010, 05:46
Ας πιάσω μια καλη θέση καλού κακού :look:

:a014: :a014: :a014:

menos
23/08/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Εισαι ο πρωτος που καταφερε να με εκνευρισει σε αυτο το φορουμ

Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ενώ εσύ το έχεις καταφέρει ήδη με πολλούς !!! :sick: :sick: :sick: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:
:lol: :lol: :lol:

:a10:

Red Rider
23/08/2010, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το βασικοτερο πλεονεκτημα του μπουσα ειναι και το βασικοτερο μειονεκτημα του...


και αυτο ειναι η σταθεροτητα του και η εντελως πλασματικη αισθηση ασφαλειας που σου προσφερει...

δηλαδη...τα 250 στο μπουσα δινουν αισθηση 150...

αυτο σημαινει το εξης...πας με 250 στην εθνικη,εντελως απροβληματιστος,ακολουθωντας εναν εμπειρο φιλο σου,με ενα 1000 και εισαι ανετος και χαλαρος...

ερχεται στροφη σχετικα κλειστη την οποια αυτος παιρνει ανετα...εσυ κανεις κινηση να στριψεις αλλα το μπουσα απλως σε γραφει στ @@ του κι αυτο γιατι η αποτομη αλλαγη κατευθυντικοτητας σε αυτα τα χιλιομετρα θελει δυναμη για να κουνησει το μπουσα...εκει τρομαζεις και πλακωνεσαι στα φρενα...

αλλα το μπουσα ,για μια ακομη φορα σε γραφει στ @@ του,μια και τα φρενα του,σε τετοιες καταστασεις ειναι για κλαμματα...

και σκοτωνεσαι...ετσι απλα...

ο μονος τροπος να την γλιτωσεις,ειναι να μην περασεις τα 150 ποτε ,πουθενα και για κανεναν λογο,μεχρι να μπορεις να το ελεγξεις απολυτα...

κι αυτο θελει αρκετο χρονο...

οποτε...καθε φορα που το καβαλας,το κουμπι στο C και σουρσιμο...και μετα απο κανα 6 μηνο,συζηταμε τα περαιτερω...

καλη αγορα και καλες βολτες...:beer: :beer:

Συμφωνω με το φιλο.
+ λιγο μυαλο και ολα θα πανε καλα..

Volo
23/08/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78


Έχεις μπεί ποτέ σε στροφή με 60 και να μην ξέρεις πως θα βγείς και άν θα βγείς και πού (στο γκρεμό/ στη μπαριέρα/ στη νταλίκα που ζυγώνει απέναντι)? Σου έχει πεταχτεί κοπρίτης/ κατσίκι σε επαρχιακό δρόμο με 80 να δείς πως αντιδράς?



Βασικά φίλε Katath αυτό ήθελα να γράψω αλλά με πρόλαβε ο daddy78. Θα δυσκολευτείς αρκετά ακόμα και με 80χλμ σε τέτοιες περιπτώσεις.
Γράφεις σαν να πιστεύεις ότι τα 80χλμ είναι εύκολα. Είναι πάρα πολλά αν δεν έχεις εμπειρία σε οποιοδήποτε μηχανάκι. Το δέχεσαι ή όχι είναι πιο εύκολο και συνετό να αποκτήσεις εμπειρία σιγά σιγά πάνω σε μικρότερου κυβισμού μοτο. Δεν σημαίνει ότι δεν θα μάθεις και με το Busha αλλά σίγουρα θα είσαι πιο ολοκληρωμένος οδηγός αν έχεις πάει σταδιακά και σίγουρα θα είσαι πιο "άνετος" όταν θα ανέβεις στο Busha. Ακόμα και με 40χλμ...
Και όσο και να πιστεύεις τώρα ότι δεν θα το ανοίξεις κάποια στιγμή θα το κάνεις. Όλοι μπρορούν να πάνε με 200. Λιγότεροι μπορούν όμως να μείνουν όρθιοι και λιγότεροι να στρίψουν με αυτά τα χιλιόμετρα. Καλό είναι να είσαι έτοιμος.
Είναι ωραίο που βρήκες τη μοτο των ονείρων σου και αφού έχεις και τα χρήματα τι βιάζεσαι; Καθυστέρησε το λίγο να το χαρείς και περισσότερο.
Ήμουν δεν ήμουν 10 όταν ο πατέρας μου έφερε μια βιντεοκασέτα με τον Kenny Roberts και Barry Shine και θυμάμαι ακόμα το δέος που με έπιασε βλέποντας αυτές τις μοτο. Έλεγα όταν μεγαλώσω θα πάρω "μία μηχανή σκυφτή"
:lol:
Τρέλα με τα SS ή όπως θες πεστα, δεν μου πέρασε ποτέ. Πήγα όμως σιγά σιγά :

•Ποδήλατο :D
•Gorilla (έτσι δεν το λένε? Ένα ζετάκι τεσπα. 15 χρονών)
• ΥΖ-250 (σχολείο... 16-18 χρονών)
• Suzuki Bandit 400 (Κυρίως επειδή είχε κλιπονς... ήταν "σκυφτή" δλδ. (20 χρονών). Αν υπήρχε τότε το Ninja 250 θα το είχα πάρει γιατί από όσο το έχω δει στο δρόμο είναι ό,τι πιο κοντινό ξέρω σε SS φιλοσοφία. Μαζί με το CBR 125 νομίζω. Σίγουρα όμως θα υπάρχουν και άλλα.
• Ducati Monster 600 (22 χρονών)
• CBR 600rr ( Δεν θα ξεχάσω ποτέ την πρώτη φορά που πέρασα τις 10.000 στροφές. Ήταν και το πιο όμορφο από όλα!! 26 χρονών)
• GSX-R 750 k7 (Αυτό έχω τώρα μαζί με ένα XR-125.)

Αυτά και σου εύχομαι πάντα όρθιος και αγρατζούνιστος
ΥΓ: Τα CSS είναι πάρα πολύ καλό ξεκίνημα. Πραγματικά θα μάθεις πράγματα για την οδήγηση και τη μοτοσυκλέτα που όχι απλά δεν τα ήξερες αλλά δεν τα είχες σκεφτεί ποτέ. Και γιατί η οδήγηση στην πίστα είναι καύλα
:smokin:

dond4le
23/08/2010, 09:07
Κρατα τα λεφτουδακια σου και κανε κανενα μακρινο ταξιδακι η κατι αλλο και σταματα να ονειρευεσαι.

Κανενα δυτροχο δεν ειναι σταθερο (που συνεχεια επαναλαμβανεις οτι ειναι η busa.)

Αν το σκεπτικο σου για να παρεις μια τετοια μηχανη ειναι στιγμες χαλαρωσης εισαι πολυ λαθος(οποτε ειμαι πανω σε δυτροχο δεν ειμαι χαλαρος αλλα επαγρυπνος)

Το να ταξιδευεις με 100 με το busa το παρομοιαζω με το να εχεις (αφου γουσταρεις και τα ''σταθερα'' αμαξια) το Α8 και να εισαι παντα τερμα δεξια κολλημενος στα 100 χλμ!!!!!



Δεν χρειαζεται να παρουμε τσεκουρι για να κοψουμε το βουτιρο.


Απο οτι φαινεται ομως σου αρεσει να ''ποζαρεις'' πανω στο αγαπημενο σου busa.

Στη θεση σου παντος εγω θα επερνα agusta η ducati η harley............

Δεν εχω κατι μαζι σου, συνηθως δεν μπλεκομαι σε θεματα που δεν με αφορουν, αλλα πολυ σκεφτονται οπως εσυ.

Θα ακουσεις αρκετα εδω μεσα αλλα σιγουρα στο τελος θα εισαι ενας πανευτυχης κατοχος busa.

Ichigo
23/08/2010, 09:08
Πάντως δε θα έλεγα ότι είναι απαραίτητο να ξεκινήσει κάποιος που είναι σε μεγαλύτερη ηλικία ντε και καλά με 50cc. Ναι σίγουρα είναι πολύ καλό σχολείο και τα 125cc και τα 250cc και τα χωμάτινα μηχανάκια. Πχ 600cc με μαξ τα 90-100 HP είναι ΟΚ αρκεί να έχει τα μυαλά στο κεφάλι του. Όχι όμως να ξεκινήσει με BUSA :hypnotize . Ύστερα από ένα χρόνο με το Ληστή κινούμαι άνετα και σχετικά σβέλτα. Αρκετά λάθη και μικροδιορθώσεις κάνω στις στροφές. Εδώ λοιπόν είναι ώρα για πίστα (αφού βάλω κανένα φράγκο στην άκρη πρώτα :cry: )

maron
23/08/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από katath
Εκτός από όπλο, είναι και μία πολύ σταθερή μοτοσυκλέτα. Λένε ότι είναι από τις πιο σταθερές στα 200+, οπότε φαντάσου πως θα είναι στα 150 χιλιόμετρα. Εμένα με ενδιαφέρουν τα ταξίδια και δεν γουστάρω καθόλου τα γυμνά. Θέλω κάλυψη και όσο το δυνατόν να μην είναι εκτεθημένο το σώμα μου στον αέρα (πόδια, στήθος κτλ), γι' αυτό και όταν την πάρω, το πρώτο μου βήμα θα είναι μεγαλύτερη ζελατίνα. Επίσης την θεωρώ πανέμορφη! Ένα 1000 έχει περισσότερο νεύρο από μια hayabusa, αλλά δεν με ενδιαφέρει. Αν ήθελα το πιο δυνατό μηχανάκι, θα έπαιρνα μια s1000 και θα της πετούσα στο μοτέρ κάποια χιλιάρικα και δεν θα ασχολιόμουν με το θωρηκτό των 260 κιλών. Έλα όμως που αυτό γουστάρω. Αν ήταν τα άλογα όπως λες, θα έπαιρνα s1000. Δεν είναι όμως.


wpa mastora
xoris na diavasw alla post
ειδα οτι εκανες ενα αλμα απο τα 80-90 στα 150............
ψυλοφαβα οσα ειπες λοιπον για τα 80-90
στα χλμ αυτα δεν χρειαζεσαι busa για αεροδυναμικη καλυψη ουτε για ευσταθεια......
καλες βολτες δεν σε ζαλιζω αλλο

TasosVoula
24/08/2010, 07:26
Φιλτατε katath'
Καλα και οριμα οσα προαναφερεις.Ξερω το αιμα βραζει μεσα σου και οτι και να σου πουνε αυτη τη στιγμη παει στον βροντο.Ειμαι καινουριος στο φορουμ αλλα το ποστ σου, μου κινησε την περιεργεια και δεν μπορω να μην απαντησω.Ξερω φιλε μου , εισαι χερας εισαι πιο καλος απ ολους μας εδω μεσα. Ξερω οτι δεν θα τρεχεις και πως θα εισαι προσεκτικος , ξερω οτι δεν θα παραβιαζεις κοκκινα. Βλεπω ομως οτι δεν εχεις εμπειρια στους Ελληνικους δρομους και αυτο σε συνδιασμο με το "οπλο" ειναι θανατος. Ξερω οτι ειναι καυλα και πως αμα θελεις οτι και να σου πουνε θα το κανεις. Ξερω γιατι ετσι ημουν και εγω καποτε. Αν οι υπολοιποι νομιζεις σε χλεβαζουν και σε ζηλευουν εγω θα σου μιλησω μεσα απο προσωπικη εμπειρια που βιωσα.
Ξερεις τι γινεται αδερφε ... Ερχεται η στιγμη που γινεται κατι που δεν το περιμενεις ποτε , ετσι γινεται παντα και ετσι θα γινεται για παντα. Την στιγμη αυτη ξερεις τι θα σκεφτεις? Την απαντηση στο αιωνιο ερωτημα. ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΑΦΛΑΤΑΔΕΣ φιλοι , φορουμακιδες κτλ κτλ.
Ημουν και εγω 22 καποτε , εβραζε και το δικο μου αιμα και ακομα βραζει.Σε εκεινη τιν ηλικια καβαλουσα ενα ΧΤ600 με πεταμενες οχι μια αλλα δυο περιουσιες πανω.Ηξερα οτι ημουν σωστος στον δρομο και δεν με συγκινουσε τιποτα. Ηρθε η ωρα της αντικαταστασης ομως και επειτα απο πολυ και οριμη σκεψη εκανα το μεγαλο βημα και εγινα ο πανευτυχης κατοχος ενος R1 08 (brand new).Οπως καταλαβαινεις ειχα και εγω ενα σωρο μαλακες γυρω μου να μου λενε ΟΧΙ, ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ειναι επικινδυνο κτλ κτλ. Ασε ρε ελεγα απο μεσα μου.ΕΓΩ ΞΕΡΩ ελεγα. Οδηγαω απο τα 15 και ειμαι 27 ελεγα ΓΝΩΡΙΖΩ. Ετυχε και ειχα και εγω φουσκωμενο τραπεζικο λογαριασμο και ναι αγορασα και εγω μπολικα καλουδια προστατευτικα σαν σωστος μηχανοβιος.Οπως βλεπεις δεν διαφερουμε και πολυ μεχρι εδω.
Πρεπει να καταλαβεις , ειναι δυσκολο το ξερω αλλα πρεπει.ΚΑνεις εδω δεν σου τα λεει αυτα απο κακια.Πιστεψε με λιγοι θα μαθουν αν τελικα πηρες το "οπλο" και ακομα λιγοτεροι θα ασχοληθουν αν μαθουν πως επαθες κατι.Ολοι σου δινουν ομοφωνα μια συμβουλη.Μια συμβουλη που δωθηκε και σε μενα και την προσπερασα .
Την ειχα ξεχασει ομως φιλε μου μεχρι την μερα που με στοιχιωνει ακομα και τωρα που γραφω εδω στο φορουμ.Ολα ηταν ησυχα , τρομακτικη ησυχια για τα δεδομενα τα δικα μου.Καπου στο σκοταδι ακουγα σειρηνες . Σειρηνες και μεταλλα να χτυπανε μεταξυ τους. Βρισκω τις αισθησεις μου και με το ζορι ανοιγω τα ματια μου.Φορουσα ακομα το κρανος μου.Κοιταω γυρω γυρω και βρισκομαι σε ενα ασθενοφορο με κατευθηνση τον Ευαγγελισμο. Τελικα πηρα την απαντηση μου και εγω. Τελικα ειχαν δικιο ολοι αυτοι ? Τελικα οι μεγαλου κυβισμου μιχανες ειναι οπλα? ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΓΑΜΩΤΟ?
Ναι φιλε katath δικιο εχουν ολοι αυτοι. Μοιαζουμε τοσο πολυ. Διστυχως αν δεν παθεις δεν θα μαθεις λενε.Δεξι ποδι . δεξι χερι , 2 σπονδυλοι και 2 πλευρα . ΝΑΙ ειχαν δικιο ολοι αυτοι εδω οι μλκες του φορουμ.Δεν σε ξερει κανεις , δεν τον νοιαζει κανεναν , ειναι απλα συμβουλη για να μαθεις. Ευχομαι να εισαι παντα ορθιος στο "οπλο" σου και να μην χρειαστει ποτε με ποτε να παρεις απαντηση στο αν εχουμε δικιο η οχι ολοι εμεις .
Πολυ φοβαμαι απο τα λεγομενα σου ομως. Δινεις τοση σημασια σε σενα , στην μηχανη σου , στα φρενα σου και στον εξοπλισμο ασφαλειας και αφηνεις τους γυρω παραγοντες (αμακσια-σκυλους-γατες-γερους-μεθυσμενους) . Ατομα σαν και σενα που νομιζουν οτι γνωριζουν συνηθως μαθαινουν με τον ασχημο τροπο.

Συγνωμη αν κουρασε το μεγαλο σε μεγεθος ποστ μου αλλα πραγματικα λυπαμαι πολυ!
Ελπιζω φιλε Katath να μην βρεθεις ποτε στο σημειο που θα σε κανει να καταλαβεις πως εχουν δικιο.

BUSA MAKIS
24/08/2010, 07:45
Όπως καλά τα γράφει ο reinmaster είναι.

Το Haya θέλει πολύ respect για να το πας.

Μετά από 6 χρόνια ακόμα με ενθουσιάζει αυτή η μοτοσυκλέτα.

SVX
24/08/2010, 07:56
:rolleyes: κι ο καημενος ο dolmas προσπαθουσε να πεισει τους δικους του για ενα 600αρακι ταπεινο....


ΑΡΑΓΕ πηρε μηχανακι ο ntolmas? :wacko:







:cry: :lol: :cry: :rotflmao:

taxydromos
24/08/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Όπως καλά τα γράφει ο reinmaster είναι.

Το Haya θέλει πολύ respect για να το πας


ναι,απαιτειται διπλωμα εμποροπλοιαρχου!:smokin:

arxaios
24/08/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ναι,απαιτειται διπλωμα εμποροπλοιαρχου!:smokin:
Προτιμότερο πάντως είναι από τα ΚΤΜ που θέλουν πτυχίο Μηχανικού Α' .......... :evil: :evil: :evil: :smokin: :smokin: :smokin:
:lol: :lol: :lol: :wave2:

emix24
24/08/2010, 09:31
Ρε παιδια,γιατι τετοια επιθεση σ ενα παιδι που για καποιον λογο, με καποιον τροπο, εχει τα χρηματα να παρει κατι που γουσταρει και του αρεσει;
Και να θελει να σκοτωθει, εσας τι σας νοιαζει στην τελικη;


Γουσταρει να το παρει και αν, οπως λεει, εχει τα μυαλα του προσγειωμενα, δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Δηλαδη τι προβλημα υπαρχει που απο 50cc θα παει σε μια busa;
Αν κανει αυτα που λεει, θα βγει σιγα-σιγα στο δρομο, συντηρητικα, προσεκτικα. Θα μπει σε καμια πιστα αργοτερα να μαθει πως να στριβει και ολα θα πανε καλα. Ας του παρει και 5 χρονια να την μαθει την μηχανη.Εσεις τι ζορι τραβατε στην τελικη; Κουμαντο στο πορτοφολι του θα του κανετε;

Αγαπητε, κακως ανοιξες αυτο το θεμα. Κανε ΟΤΙ γουσταρεις και μην λογαριαζεις κανεναν.
Απ οτι λες φαινεσαι λογικο παιδι και μην απαντας στις προκλησεις του καθενος που θα καθεται διπλα στο φαναρι και θα σε προκαλει να το σπασεις το μηχανακι.

Καλη αγορα.

Cpt. Haddock
24/08/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
[...]Εσεις τι ζορι τραβατε στην τελικη; [...]

Κανένα...

Απλα θα γουστάρουμε που θα βλέπουμε στο δρόμο ενα μπουσα με τελικη 120 και θα το κερνάμε τσαγια κατ' εξακολούθηση :smokin:

DUKASII
24/08/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Ρε παιδια,γιατι τετοια επιθεση σ ενα παιδι που για καποιον λογο, με καποιον τροπο, εχει τα χρηματα να παρει κατι που γουσταρει και του αρεσει;
Και να θελει να σκοτωθει, εσας τι σας νοιαζει στην τελικη;


Γουσταρει να το παρει και αν, οπως λεει, εχει τα μυαλα του προσγειωμενα, δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Δηλαδη τι προβλημα υπαρχει που απο 50cc θα παει σε μια busa;
Αν κανει αυτα που λεει, θα βγει σιγα-σιγα στο δρομο, συντηρητικα, προσεκτικα. Θα μπει σε καμια πιστα αργοτερα να μαθει πως να στριβει και ολα θα πανε καλα. Ας του παρει και 5 χρονια να την μαθει την μηχανη.Εσεις τι ζορι τραβατε στην τελικη; Κουμαντο στο πορτοφολι του θα του κανετε;

Αγαπητε, κακως ανοιξες αυτο το θεμα. Κανε ΟΤΙ γουσταρεις και μην λογαριαζεις κανεναν.
Απ οτι λες φαινεσαι λογικο παιδι και μην απαντας στις προκλησεις του καθενος που θα καθεται διπλα στο φαναρι και θα σε προκαλει να το σπασεις το μηχανακι.

Καλη αγορα. :bawl: :lol: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

ΓΑΜΩ ΤΑ ΛΕΣ ΜΑΓΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ που απο 50cc θέλει να παρει μπουσα ..

για πες τωρα..

γραφειο κηδειων εχουμε??:bawl: :lol: :rotflmao:

McGyver
24/08/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Και να θελει να σκοτωθει, εσας τι σας νοιαζει στην τελικη;

Άμα θέλει να σκοτωθεί πάμε πάσο, άλλα άμα δεν τα καταφέρει...


Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Κουμαντο στο πορτοφολι του θα του κανετε;

...και θέλει περίθαλψη ή αναπηρική σύνταξη γιατί να κάνει τότε άλλος κουμάντο στο πορτοφόλι μας;






Πολλή παρέα κάνω με τον TROOPER και καφρεύω επικινδύνως...

harris_x
24/08/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24

και εκτός των παραπάνω, αν πάρει σβάρνα και καναν ανθρωπάκο που δε χρωστάει τπτ;;;

DUKASII
24/08/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άμα θέλει να σκοτωθεί πάμε πάσο, άλλα άμα δεν τα καταφέρει...



...και θέλει περίθαλψη ή αναπηρική σύνταξη γιατί να κάνει τότε άλλος κουμάντο στο πορτοφόλι μας;






Πολλή παρέα κάνω με τον TROOPER και καφρεύω επικινδύνως... σοπα τωρα και εσυ που πληρωνεις το κωλο σου σε οτι μαλακια υπαρχει και αυτο σε πειραξε..:bawl: :rotflmao: :lol:

gcrook
24/08/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Ρε παιδια,γιατι τετοια επιθεση σ ενα παιδι που για καποιον λογο, με καποιον τροπο, εχει τα χρηματα να παρει κατι που γουσταρει και του αρεσει;
Και να θελει να σκοτωθει, εσας τι σας νοιαζει στην τελικη;


Γουσταρει να το παρει και αν, οπως λεει, εχει τα μυαλα του προσγειωμενα, δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Δηλαδη τι προβλημα υπαρχει που απο 50cc θα παει σε μια busa;
Αν κανει αυτα που λεει, θα βγει σιγα-σιγα στο δρομο, συντηρητικα, προσεκτικα. Θα μπει σε καμια πιστα αργοτερα να μαθει πως να στριβει και ολα θα πανε καλα. Ας του παρει και 5 χρονια να την μαθει την μηχανη.Εσεις τι ζορι τραβατε στην τελικη; Κουμαντο στο πορτοφολι του θα του κανετε;

Αγαπητε, κακως ανοιξες αυτο το θεμα. Κανε ΟΤΙ γουσταρεις και μην λογαριαζεις κανεναν.
Απ οτι λες φαινεσαι λογικο παιδι και μην απαντας στις προκλησεις του καθενος που θα καθεται διπλα στο φαναρι και θα σε προκαλει να το σπασεις το μηχανακι.

Καλη αγορα.

Καλα αλλος ενας σαν και σενα με "αποψη" μας ελειπε.
Απο τα λεγομενα σου παω στοιχημα οτι ελαχιστη σχεση εχεις με την μοτοσυκλετα,γιατι αν ειχες θα ηξερες οτι με τετοια μηχανακια, και γενικα με γρηγορα μηχανακια, οσο προσγειωμενο και να ειναι το μυαλο σου (που μαλλον δεν ειναι αν θες τετοια μηχανακια με το καλημερα) συμβαινει το εξης αρκετες φορες τη μερα:

Το κατω κεφαλι δινει εντολη στο πανω κεφαλι να κανει του κεφαλιου του και καλα κανει.Το πανω κεφαλι στελνει ενα ηλεκτρικο σημα στον δεξιο καρπο για 5-6 δευτερολεπτα οχι παραπανω (αν εισαι προσγειωμενος ετσι; ) .
Μεσα σε αυτα τα 5-6 δευτερολεπτα απο εκει που ειχες να υπολογισεις το πολυ καμια δεκαρια
δυανυσματα εχεις να υπολογισεις πολλα περισσοτερα απο αυτα που μπορει να αντεξει ο ανθρωπινος εγκεφαλος.Αν ενα απο αυτα ειναι εκεινο το αμαξι που, η εκεινος ο πεζος που, η εκεινο το εμποδια που, η εκεινο το μυγακι που, η εκεινα τα φωτα που, η εκεινο το........

Με πιανεις η να παραμεινω εξυπνακιας και να γραψω κι αλλα;

Εχει ξαναειπωθει.Εδω κανενας δεν το παιζει μπαμπας κανενος.Ολοι μας κινδυνευουμε καθημερινα ακομα και με τα παπια ποσο μαλλον με δυνατοτερα μηχανηματα, και κανενας δεν θελει (ελπιζω) να διαβαζει κατα καιρους μηνυμα ενος ανθρωπου που μπορει να ειναι και το τελευταιο του.

950dim
24/08/2010, 11:00
Μια που μιλας για οπλα δε κανεις μια βολτα και σ΄αυτο????
Ωστε σε καμια στροφη και να βγεις απ΄το δρομο λογω απειριας,οχι μονο να μην εχεις προβλημα...αλλα να γουσταρεις κιολας... :D


207519

devil's animal
24/08/2010, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Μια που μιλας για οπλα δε κανεις μια βολτα και σ΄αυτο????
Ωστε σε καμια στροφη και να βγεις απ΄το δρομο λογω απειριας,οχι μονο να μην εχεις προβλημα...αλλα να γουσταρεις κιολας... :D

εσυ πρεπει να εισαι promotional manager της ΚΤΜ...δεν εξηγειται αλλιως...:rolleyes:

950dim
24/08/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εσυ πρεπει να εισαι promotional manager της ΚΤΜ...δεν εξηγειται αλλιως...:rolleyes:

Θες την αληθεια???:winka:

sniper
24/08/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Μια που μιλας για οπλα δε κανεις μια βολτα και σ΄αυτο????
Ωστε σε καμια στροφη και να βγεις απ΄το δρομο λογω απειριας,οχι μονο να μην εχεις προβλημα...αλλα να γουσταρεις κιολας... :D

Ουτε αυτό στριβει..... @@

950dim
24/08/2010, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ουτε αυτό στριβει..... @@

Δε χρειαζεται...:)

devil's animal
24/08/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Θες την αληθεια???:winka:


ξερω και εγω?? θα πονεσει??:blush: :look:

ego_o_idios
24/08/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Μια που μιλας για οπλα δε κανεις μια βολτα και σ΄αυτο????
Ωστε σε καμια στροφη και να βγεις απ΄το δρομο λογω απειριας,οχι μονο να μην εχεις προβλημα...αλλα να γουσταρεις κιολας... :D

lipon arketa kratise afto to astio
osous exoun KTM kante tous ban tora
den mpori na erxonte sinexia edo ke na mas grafoun saxlamares gia ta mpourdela tous
ke na 8eloun na mas pisoun oti afta ta axrista motosaka me ta tria gramata ine aksia prosoxis
ston kiada edo ke tora
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
24/08/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
lipon arketa kratise afto to astio
osous exoun KTM kante tous ban tora
den mpori na erxonte sinexia edo ke na mas grafoun saxlamares gia ta mpourdela tous
ke na 8eloun na mas pisoun oti afta ta axrista motosaka me ta tria gramata ine aksia prosoxis
ston kiada edo ke tora
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αστα διαλα πια!!!!!!!!!!!


να γιασει ο στομας σου!!!!!!


:lol: :lol: :lol:

idomeneas
24/08/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Προτιμότερο πάντως είναι από τα ΚΤΜ που θέλουν πτυχίο Μηχανικού Α' .......... :evil: :evil: :evil: :smokin: :smokin: :smokin:
:lol: :lol: :lol: :wave2:

:lol: :lol: :lol:

aristrom
24/08/2010, 18:05
Φιλαρακο μην τους ακους! εδω..........δεν ξερει κανενας απο μοτοσυκλετες !!!! :rotflmao:

Αμα εισαι καλος στο motogp στο..... playstation και εχεις και τα ...φραγκα πηγαινε ..χτυπα την!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
24/08/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από aristrom
Φιλαρακο μην τους ακους! εδω..........δεν ξερει κανενας απο μοτοσυκλετες !!!! :rotflmao:

Αμα εισαι καλος στο motogp στο..... playstation και εχεις και τα ...φραγκα πηγαινε ..χτυπα την!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Που? :lol:

arxaios
24/08/2010, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Που? :lol:

Σε τοίχο ............ :lol: :lol: :lol: :winka: :winka: :winka:


φτου, φτου, φτου μακάρι ποτέ και σε κανένα !!!

Gandalf dr685sm
25/08/2010, 04:03
Χαρά στο κουράγιο μου... έκατσα και το διάβασα όλο...(πολύ χρόνο απέκτησα τελευταία και αυτό δεν ειναι καλό :lol: )

Φιλαράκι... θες Haya και μάλιστα έχεις καταλήξει σε αυτή την αγορά;... Γνώμες γιατί ρωτάς τότε. Πάρτην - καβάλα την και έλα να μας πείς μετά εντυπώσεις. (ελπίζοντας οτι μπορείς ακόμα και δεν έχεις γίνει πουθενά αγροκτηματίας).

Διάβασα επίσης κάτι τραγελαφικά του στυλ, έχω φίλους με SS πολλών κυβικών που σήμερα είναι εν ζωή ενώ 2 παραγράφους παρακάτω λες πως πάνε τάπα και ταυτότητα στο στόμα προς αναγνώριση που σημαίνει πως το πρώτο (εν ζωή) παίζει ανά πάσα στιγμή να μην υφίσταται πλέον.

Σημαντικό επίσης οτι και οι 4 απο μικρά κυβικά πήγαν σε μεγάλα. Δηλαδή και οι 4 έκαναν την ίδια μαλακία και είναι και ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ! Που σημαίνει 100% οτι θα τους ακολουθήσεις σε μαλακίες.

Λες οτι θα μάθεις πάνω στο Haya και άλλα ωραία και τραγελαφικά... Θα μάθεις δηλαδή σε ενα μοτέρι των 200 κοντά ίππων και 240 κοντά κιλών που κάθε πτώση (ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΤΩΣΗ! ) σημαίνει μεγάλη υλική ζημιά και το πιθανότερο κανά σπάσιμο.

Και ναι... το ίδιο επικίνδυνο είναι ενα SS600 με 90+ ίππους.... με μια διαφορά όμως.. εκεί η πορεία με 160 θα είναι ρεαλιστική και δεν θα σου φαίνεται σαν να πηγαίνεις με 80 όπως στο Haya. Στο γράψανε ΚΑΤΟΧΟΙ της μηχανής αυτής και εσύ τον χαβά σου.

Γράφεις επίσης για ταξίδι σε ξένες χώρες κτλ... μακάρι να το κάνεις... αλλά με 80-120χλμ την ώρα που λές οτι θα πηγαίνεις;

Επίσης θα μάθεις τα όρια , ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ, (της συγκεκριμένης μηχανής αποδεδειγμένα δεν τα πάει κανείς εδώ μέσα) μέσα σε 2-3 χρόνια; ..... και μάλιστα σε μια μηχανή που θα ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, επειδή δεν θα την ξέρεις και δεν θα σου επιτρέπει και η ίδια το λάθος;

Ετών 22 ή όσο είσαι... η λογική σου έχει ψεγάδια. Έχεις κατανοήσει σαφώς οτι το δίκυκλο έχει επικινδυνότητες αλλά έχεις μεγάλη και πλασματική αυτοπεποίθηση στα γραφόμενα σου , όσον αφορά το τι μπορείς και τι θα έχεις διάθεση να κάνεις πάνω στην μηχανή αυτήν.

Εν κατακλείδι.. θες να την πάρεις;.. Πάρτην. Εμείς γονείς σου δεν ειμαστε και σου λέμε δύο τρία πράγματα , οχι τόσο για να τα διαβάσεις εσύ που έτσι και αλλιώς δεν ακούς και είναι φανερό απο αυτά που γράφεις... αλλά για να τα διαβάσεις κανένας άλλος και να πάρει μια ιδέα απο το δικό σου παράδειγμα προς αποφυγή.

Υ.Γ. 950dim... ξέχασα να στα "χώσω" απο το τηλέφωνο ρε φίλε... Τι να το κάνει το (Κ)αταστροφή (Τ)ου (Μ)άστορα;... Να αποκτήσει golden card membership στο κοντινό συνεργείο όποτε δεν το κυκλοφορεί;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

950dim
25/08/2010, 05:37
H προταση της ημερας και για σημερα συμπτωματικα ειναι ιδια με τη χθεσινη!!!!
Αλεξ πουλα το ΧΤΧ να παρεις κανα σοβαρο μηχανακι...μαστορα εχουμε καλο!!!


207594

Gandalf dr685sm
25/08/2010, 05:44
να το πουλήσω;... κάτι θα γίνει και για αυτό... αλλά ΚΤΜ; Το στουπί και το κατσαβίδι τα είχα πιτσιρικάς με το παπί ρε φίλε και δεν κάνει να τα ξαναέχω πάντα μαζί μου...:lol:

Gandalf

ariona
25/08/2010, 07:21
Ένταξη σύμφωνο και εγώ, με ένα μικρότερο θα αιστανθεί ο φίλος πιο καλά αρχικά και θα το ευχαριστηθεί πιο πολύ καθώς θα το μάθει και πολύ πιο εύκολα,
Αλλα ρε παιδιά αν κάποιος έχει το μυαλό στο κεφάλι,και σκεφτεί πρώτα με τι λογική κόβοντας τι καύλα τις στιγμής όταν τα χιλόμετρα ανεβαίνουν επικίνδυνα!
Και εν φόσον αυτή είναι η μονη μηχανή που τον γεμίζει πραγματικά και έχει την υπομονή να μάθει πάνω σε αυτη! Πιστεύω πως τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά... Δεν λέω ο τι ίνα εύκολα, δεν είναι όμως τόσο τραγικά...;)(ένα σχόλιο css αρχικά όμως το θεωρώ απαραίτητο)...

Allst@rf
25/08/2010, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariona
Ένταξη σύμφωνο και εγώ, με ένα μικρότερο θα αιστανθεί ο φίλος πιο καλά αρχικά και θα το ευχαριστηθεί πιο πολύ καθώς θα το μάθει και πολύ πιο εύκολα,
Αλλα ρε παιδιά αν κάποιος έχει το μυαλό στο κεφάλι,και σκεφτεί πρώτα με τι λογική κόβοντας τι καύλα τις στιγμής όταν τα χιλόμετρα ανεβαίνουν επικίνδυνα!
Και εν φόσον αυτή είναι η μονη μηχανή που τον γεμίζει πραγματικά και έχει την υπομονή να μάθει πάνω σε αυτη! Πιστεύω πως τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά... Δεν λέω ο τι ίνα εύκολα, δεν είναι όμως τόσο τραγικά...;)(ένα σχόλιο css αρχικά όμως το θεωρώ απαραίτητο)...


εγω θα σου πω το αλλο...


για ρωτα εναν -εναν εδω μεσα ποια μηχανη πραγματικα τον γεμιζε μονο και μονο με το ματι οταν ειμασταν 20-22 χρονων και αν σου πουν πεντε ατομα οτι ηταν η μηχανη που αγορασαν σαν πρωτη ,ε τοτε θα το βουλωσω για παντα το βρωμοστομα μου...

sniper
25/08/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εγω θα σου πω το αλλο...


για ρωτα εναν -εναν εδω μεσα ποια μηχανη πραγματικα τον γεμιζε μονο και μονο με το ματι οταν ειμασταν 20-22 χρονων και αν σου πουν πεντε ατομα οτι ηταν η μηχανη που αγορασαν σαν πρωτη ,ε τοτε θα το βουλωσω για παντα το βρωμοστομα μου...

Καλά.... υπάρχει κι ο Mcgyver εδώ μέσα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McGyver
25/08/2010, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά.... υπάρχει κι ο Mcgyver εδώ μέσα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τρίτη μηχανή είναι το ΤΑ ρε βλαμένε...

Allst@rf
25/08/2010, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά.... υπάρχει κι ο Mcgyver εδώ μέσα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


να αρχισω να το βουλωνω απο τωρα δλδ?

:dizzy: :dizzy: :dizzy:

sniper
25/08/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τρίτη μηχανή είναι το ΤΑ ρε βλαμένε...


ποια η διαφορά του με το το 125 δλδ; :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McGyver
25/08/2010, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ποια η διαφορά του με το το 125 δλδ; :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

To 125άρι ήταν Varadero, όχι Transalp...

sniper
25/08/2010, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
To 125άρι ήταν Varadero, όχι Transalp...

α, σορρυ

McGyver
25/08/2010, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
α, σορρυ

Παρακαλώ...

EarthDog
25/08/2010, 07:56
Δεν διάβασα όλες τις σελίδες και μάλλον αυτά που θα πω κάποιοι θα τα έχουν πει...

Δεν θα σου πω τι να κάνεις και πως , κατά βάσει συμφωνώ με το ότι δεν είναι κατάλληλη επιλογή από παπί μια μπούσα...Οχι μόνο λόγω ασφάλειας αλλά και λόγω του ότι δεν θα την χαρείς όπως της αρμόζει...Αλλά και πάλι λόγος δεν μου πέφτει.

Θα σου πω όμως το εξής. Μετά από 8 χρόνια με την ίδια hayabusa και μετά από >100.000 χλμ πάνω της, ακόμα χέζομαι πολύ όταν πιάνω τον εαυτό μου να λέει ότι την ξέρει...Και αυτό δεν συμβαίνει...


Και όσον αφορά σύγκριση με χιλιάρια και γενικά με άλλη κατηγορία και εκεί δεν παίζει....
Εχω μπει με 675, cbr1000 που είχα παράλληλα και με την μπούσα στις Σέρρες και είναι η μέρα με το απόγευμα και το μαύρο σκοτάδι οι διαφορές. :)


Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω αν με τον τρόπο σκέψης που διαβάζω , πάρεις μπούσα από παπί και δεν την σεβαστείς θα σε κλαίνε οι δικοί σου.

DUKASII
25/08/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τρίτη μηχανή είναι το ΤΑ ρε βλαμένε... ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥ ΧΕΣ ΟΝΕΙΡΩΞΕΙς ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΕΣ ΟΛΟ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟΣ ΣΟΥ ΚΤΛ??:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

sniper
25/08/2010, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥ ΧΕΣ ΟΝΕΙΡΩΞΕΙς ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΕΣ ΟΛΟ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟΣ ΣΟΥ ΚΤΛ??:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

ναι αλλα δεν ηταν το πρωτο του μηχανάκι.....


Το σκέφτηκε καλύτερα και δεν το πήρε πρωτο μηχανάκι..... που να κάνεις καλά το κτήνος..... (το ΤΑ ντε....) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
25/08/2010, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ναι αλλα δεν ηταν το πρωτο του μηχανάκι.....


Το σκέφτηκε καλύτερα και δεν το πήρε πρωτο μηχανάκι..... που να κάνεις καλά το κτήνος..... (το ΤΑ ντε....) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: πάλι καλα που χει το μυαλο μεσα στο κεφάλι του ..παλι καλα..

ευγε νεε μου..μπραβο..

τωρα το τερματιζεις το ΤΑ??:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

sniper
25/08/2010, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πάλι καλα που χει το μυαλο μεσα στο κεφάλι του ..παλι καλα..

ευγε νεε μου..μπραβο..

τωρα το τερματιζεις το ΤΑ??:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

Παλι καλά που δεν υπήρχε βεστρώμ τότε....

harris_x
25/08/2010, 08:23
Ο φίλος μας δεν θα πάθει τίποτα με το Busa :rolleyes:

Γιατί έχει το μυαλό του μέσα στο κεφάλι του
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108387)

Γιατί δεν ασχολείται με κακγουριλίκια
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108476, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106470)

Γιατί παίρνει ιδέες για το πώς θα επενδύσει χρήματα στην μηχανή που θα πάρει
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108672, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106910)

Γιατι κάνει καλές παρέες και παίρνει ιδέες
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108390)

Και τέλος γιατι θα έχει τον καλύτερο εξοπλισμό της αγοράς
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108017, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108012, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107395, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106009)

McGyver
25/08/2010, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τωρα το τερματιζεις το ΤΑ??:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

Mόνο όταν φοράω στολή Anti-G.

DUKASII
25/08/2010, 08:31
ρε μην απαντατε σοβαρα λεμε...οκ το παιδι μπαινει απο το πισι του μπαμπα του..νομιζει οτι εχουμε ψαρωσει και εχει μοτο(μπορει καμια απο αυτες που δινανε με τα περιοδικα τα μοντελάκια) την εχει καβαλησει και ειναι οκ..θα παρει μπουσα..

..

..
θα προσεχει και θα μαθει..
δε θα τρεχει..

κ οτι αλλη μαλακία κατεβάσει το αδειο του ακομα κεφαλι..

πείτε ενα καλοριζικο και καλοτάξιδο και όλα οκ..

DUKASII
25/08/2010, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Mόνο όταν φοράω στολή Anti-G. αγάπη δε πιστευω να σε πλήγωσα?:(

Cpt. Haddock
25/08/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε μην απαντατε σοβαρα λεμε...[...]πείτε ενα καλοριζικο και καλοτάξιδο και όλα οκ..

+1050

Allst@rf
25/08/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
skasila mas...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

den pana odigises ke gaidouri me turbo
:rotflmao:


οτι καλυτερο εχει ειπωθει σε αυτο το θρεντ ,μεχρι τωρα...






ναι ρε katath...ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΑΣ...

DUKASII
25/08/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
οτι καλυτερο εχει ειπωθει σε αυτο το θρεντ ,μεχρι τωρα...






ναι ρε katath...ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΑΣ... καλε πως μιλάς ετσι...:bawl: :lol: :rotflmao: :lol: :bawl:

ακου σκασίλα μας...
:lol: :bawl: :rotflmao:

aristrom
25/08/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παλι καλά που δεν υπήρχε βεστρώμ τότε....

Γιατι διακρινω μια εμπαθεια προς τα βεστρωμια?
:sick: :sick:
ειπειδη ειναι τα καλυτερα..εργαλεια?:) :)
ξερετε κανενα βεστρομα που να μην ειναι...Γαμω τα...παιδια?:D

Δηλαδη αν συνεχισετε να μας....χτυπατε απο παντου:hypnotize σε λιγο καιρο τα μοτοανεκδοτα
θα αρχιζουν καπως ετσι
μια φορα ηταν ενας με ενα βεστρωμ και......μπλα......μπλα!!!!!!!!!:rotflmao:
(καπως ετσι ξεκινησαν και με τους ποντιους:rotflmao: )

950dim
25/08/2010, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Ο φίλος μας δεν θα πάθει τίποτα με το Busa :rolleyes:

Γιατί έχει το μυαλό του μέσα στο κεφάλι του
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108387)

Γιατί δεν ασχολείται με κακγουριλίκια
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108476, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106470)

Γιατί παίρνει ιδέες για το πώς θα επενδύσει χρήματα στην μηχανή που θα πάρει
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108672, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106910)

Γιατι κάνει καλές παρέες και παίρνει ιδέες
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108390)

Και τέλος γιατι θα έχει τον καλύτερο εξοπλισμό της αγοράς
(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108017, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108012, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107395, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106009)

Ωραια η εργασια σου...
:smilea:

ego_o_idios
25/08/2010, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από aristrom
Γιατι διακρινω μια εμπαθεια προς τα βεστρωμια?
:sick: :sick:
ειπειδη ειναι τα καλυτερα..εργαλεια?:) :)
ξερετε κανενα βεστρομα που να μην ειναι...Γαμω τα...παιδια?:D

Δηλαδη αν συνεχισετε να μας....χτυπατε απο παντου:hypnotize σε λιγο καιρο τα μοτοανεκδοτα
θα αρχιζουν καπως ετσι
μια φορα ηταν ενας με ενα βεστρωμ και......μπλα......μπλα!!!!!!!!!:rotflmao:
(καπως ετσι ξεκινησαν και με τους ποντιους:rotflmao: )

parta ke esi na min sta xrostame...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1847012#post1847012
:rotflmao: