PDA

View Full Version : G fest



illuminatios
14/07/2005, 13:21
Μπράβω Νικόλα !

Εκτός από αποτυχημένος σκηνοθέτης, εξελίσεσαι -οχι ότι δεν ήσουν- σε τεράστιο Καραγκιόζη !

Την επόμενη φορά προσπάθησε να οργανώσεις καμια συναυλία πανηγυριου... σκατα θα τα κάνεις πάλι
αλλά θα δείξουν κατανόηση ....

Μεγάλε Καραγκιόζη γαμώ ήταν το Φεστιβάλ σου.

Τωρά δεν τρέχει και τίποτα που ακύρωσες τις ημέρες των Aphex twin και των Fantomas επειδη
Άκουσων Άκουσων... δεν είχες προπώληση... Στ αρχιδια μου ρε κι αν δεν πάει καλά φάε το αγγουρι στον πάτο σου.

Μπράβω σου γελοίε και για το χθεσινό των White Stripes... Το crue σου φταίει ρε παραμυθά ??? δηλαδή έξω που παίζουν
σε βροχες και αέρες τι γίνεται παραπάνω.... Βγάζεις κι ανακοίνωση κατεστραμένε
(Άψογοι και κερδισμένοι όσοι επέλεξαν την Patty Smith)

Αποτυχημένε κανονίζουμε διακοπές βάση των ημερομηνιών των συναυλιών...
άλλοι έρχονται από επαρχία έχοντας κλεισει ακτοπλοίκα η αεροπορικά εισητήρια...

Κι έρχεσαι (αφου χτυπας 50 εούρος εισητήριο )να πείς συγνώμη αλλα δε βγάζω όσα νόμιζα, το ακυρώνω....

Λοιπόν οργανώνω συναυλία. Θα παίξουν οι Smiths, Οι Red Hot Chilli Peppers
και θα επανασυσταθούν οι Radio Birdman μόνο για αυτό το live.
Βέβαια θα χουμε και support τους τσουτσούνιδες ...
100 ευρό εισητήριο (αλλα είδατε ονόματα έτσι...)

Θα ακυρωθεί βέβαια αλλα θα πάτε να δείτε τους τσουτσουνιδες στο υπόγειο του Μάρκου με το ίδιο εισητήριο ή με μόλις 50 ευρο




G Fest και Gagarin Και Τριανταφιλλίδη σύρετε γαμηθήτε γελοίοι

dez
14/07/2005, 13:29
ωχ, τι παιχτηκε παλι? κατι ακουσα οτι οι white stripes αποχωρησαν λογω φοβων οτι θα πεσει το σκεπαστρο απο τους ισχυρους ανεμους (?!?!?!)

Επαιξαν καθολου? πως ηταν? κοσμο ειχε?

StarSailor
14/07/2005, 13:54
Support είχαν τους Sons n Daughters (που μου άρεσαν πολύ ομολογώ) kαι τους ολίγον ξενέρωτους Coral. Η Sunny Μπαλτζή που ήταν να βγει δεν εμφανίστηκε καν αλλά ποιος τη γ@μεί αυτή (έλα ντε...ποιός άραγε...)

Anyway, όσο έπαιξαν οι White Stripes ρόκαραν τρελά!Έπαιξαν μισή ώρα και κάτι λίγο παραπάνω και πάνω που τα αίματα ανάβαν λέει θα κάνουμε ένα διάλλειμα για να κατεβάσουμε το πανό λόγο του αέρα. Το κατεβάζουν το γ@μω πανό και βγαίνουν αμέσως στη σκηνή και ξαναρχίζουν (σωστοί). Μετά από λίγο πάλι πετάει ένα ο Jack λυπούμαστε πρέπει να διακόψουμε για λόγους ασφαλείας που έχουν να κάνουν με τον αέρα (φύσαγε 3-4 μποφόρ π@π@ρια δηλαδή...). Κάπου εκεί κατάλαβα ότι τέρμα η συναυλία, η τελευταία δικαιολογία και εμφάνιση του Jack ήταν όταν βγήκε και είπε ότι λόγω του ανέμου και της κατασκεύης του σκελετού της σκηνής διατρέχεται κίνδυνος για το κοινό, αυτούς και τους τεχνικούς δικούς τους και Έλληνες. Και ότι επίσης τραυματίστηκε ένας τεχνικός τους...εκεί άρχισαν να φεύγουν τα μπουκάλια με την άμμο και έφυγε τρέχοντας ο τυπάκος.

Συμπεράσματα...

Απαράδεκτη οργάνωση, ο χώρος για πολλούς λόγους δεν μου φάνηκε ο καταλληλότερος για συναυλίες. Οι λόγοι που προέβαλλαν ήταν τουλάχιστον γελίοι, στο κάτω κάτω συναυλία οργανώνεις, όχι πανηγύρι στο χωριό σου, τα φώτα και οτιδήποτε στηρίζεται στο σκελετό της σκηνής πρέπει να είναι στερεομένο και όχι να κρέμεται σαν χαιμαλί. Η σημερινή ανακοίνωση της Astra ρίχνει ούτε λίγο ούτε πολύ το φταίξιμο στους manager των White Stripes που χωρίς προειδοποίηση αποφάσησε τη διακοπή της συναυλίας και την αναχώρηση του συγκροτήματος. Με άλλα λόγια λεφτά πίσω δεν παίρνετε αφου δεν φταίμε εμείς στο κάτω κάτω. Δεν γαμίεστε λέω εγώ. Και επίσης και λεφτά να πάρω, αν ξαναέρθουν (που δεν πρόκειται γιατί τέλος του μήνα ξεκινάνε tour στην Αμερική) δεν πρόκειται να πατήσω αφου και οι ίδιοι οι White Stripes ψιλοσταριλίκι πουλάνε και ξενερώνω (για τους οργανωτές τα είπα...) άλλο που γουστάρω τη μουσική τους και γι αυτό πήγα στη συναυλία

Άρε Illu ήσουν κι εσύ, ήθελα να βάλω ποστ στο bikenet χθες μήπως πήγαινε κανείς αλλά δεν μας ήθελε το Orlando

$py
14/07/2005, 14:59
ffffffffssssss

Eutixos pou den piga

adam_tsouk
14/07/2005, 21:36
απαράδεκτοι........




:mad: :mad: :mad:

zeli
15/07/2005, 10:26
Εγω θέλω να δώ με ποιο τρόπο θα μας «ικανοποιήσουν» κατά τα λεγόμενα του παπάρη που βγήκε στο τέλος.

ΟΥ ΡΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ:yuck: :yuck: :yuck: ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΡΕ:mad: :mad: :mad:

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΚΗΝΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:mad: :mad: :mad:

ΟΥ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΩΖΗΔΕΣ:mad: :mad: :mad: