PDA

View Full Version : Ευρυτανια...το φεουδο



Xrider
23/08/2010, 05:12
Σημερα με περισση χαρα ανακοινωθηκε η υποψηφιοτητα του Μπακογιαννη ,γιου της Ντορας και του Παυλου,εγγονου του Κωνσταντινου και της Μαρικας,ανηψιος του Κεφαλογιαννη ως υποψηφιος δημαρχος.
Με την δηλωση "ηρθα να προσκυνησω τα χωματα του πατερα μου..." τους ειπε τα "καλα" νεα.

Δημοκρατια της Π@τσας...οικογενειοκρατια στο 100%
Ηταν ο παππούς,ο θειος,ο νονος,ο μπαμπας,η μαμα και τωρα ο ιυος :sad:

Το "η αλλαζουμε η βουλιαζουμε" ηταν για την νοοτροπία και απ'οτι φαίνεται ΔΕΝ αλλαζουμε ...γκιαουρηδες για παντα.
Μηπως θα ηταν καλυτερα να φερουμε πισω τον "ΚΟΚΟ" να βρουν ολα αυτα τα κοπροσκυλα πολιτικοι μια δουλεια και να μην τους τρωμε στην μαπα :confused:

Ποτε θα κανει ξαστερια....

Cpt. Haddock
23/08/2010, 05:13
Αμα κατσουν και τον ψηφίσουν, ας πρόσεχαν...

SVX
23/08/2010, 05:16
ενταξει μωρε....

θελει το καλο του τοπου του.....

ειναι ηθικοι και συναισθηματικοι οι λογοι.....


Υ.Γ. παντως με αυτη τη φατσα δε θα τον εμπιστευομουν ουτε για παρκαδορο...."ατενιζει" τον οριζοντα καπως περιεργα.... :dizzy:

hidefnick
23/08/2010, 05:20
Με πιο κόμα? :confused:

Xrider
23/08/2010, 05:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Με πιο κόμα? :confused:
Της μανας του!!!
εντελως ανεξαρτητος :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
23/08/2010, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Με πιο κόμα? :confused:

Με το κόμμα της μαμάς φυσικα :lol:

Stergios69
23/08/2010, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αμα κατσουν και τον ψηφίσουν, ας πρόσεχαν...
Γιατί να μην κάτσουν;
Εδω έβγαζαν βουλευτίνα την μαμα τόσα χρόνια όταν το μοναδικό της προσον ήταν ότι ήταν σύζηγος του δολοφονηθέντος... :D :wave2:

guzzistas
23/08/2010, 05:25
Αυτός τη δουλειά του θέλει να κάνει... τα πρόβατα από κάτω θα τον ψηφίσουν?

Αν τον ψηφίσουν, αυτός φταίει?

Για να συμμαζευτούμε λίγο κι εμείς... από μας ξεκινάνε όλα...

:wave2:

man iii
23/08/2010, 05:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αμα κατσουν και τον ψηφίσουν, ας πρόσεχαν...

ναι και άμα δεν ψηφίσουν αυτόν, θα ψηφίσουν τον άλλων καμπανά@χι@δα .... μία απο τα ίδια !!!

ermiss
23/08/2010, 06:10
Σιγά βρε, μια χαρά ψήφους θα πάρει, έχει χιούμορ ο κόσμος...

Θυμηθείτε τον ΖΟΡΟ...

Anritsu
23/08/2010, 07:00
Γιατί ρε παιδιά είστε κακοί ? Εδώ ο άνθρωπός έχει πείρα από Υπουργείο Εξωτερικών . Τον είχε διορίσει σύμβουλο της η Ντόρα αν θυμ'αστε . Σε μια δημαρχία περιφερειακού δήμου θα κολλήσει ?
Βεβαία επειδή στην Ελλάδα ζούμε , αύριο θα τον δούμε περιφερειάρχη και μεθαύριο βουλευτή . Είναι γνωστή η φάμπρικα ...

:smilea:

zephyr1
23/08/2010, 07:12
Φίλες και φίλοι,

Θέλω πραγματικά από βάθους καρδιάς να σας ευχαριστήσω για τη στήριξή σας και για την ψήφο σας με την οποία με τιμήσατε στην εκλογική διαδικασία της 29ης Νοεμβρίου. Η ανταπόκρισή σας την ημέρα της εκλογής - παρά τα οργανωτικά προβλήματα που παρουσιάστηκαν - και η μεγάλη συμμετοχή σας στην πρωτόγνωρη για το κόμμα μας διαδικασία με συγκίνησε ειλικρινά και μου δίνει δύναμη τώρα που ξεκινάει ένα νέο κεφάλαιο για την παράταξή μας.

Στόχος μας από εδώ και πέρα είναι να προχωρήσουμε μπροστά και να δουλέψουμε όλοι μαζί ώστε η Νέα Δημοκρατία να γίνει ένα σύγχρονο κεντροδεξιό κόμμα. Σε όλη μου την πορεία στην πολιτική, από την εκλογή μου για πρώτη φορά στη μονοεδρική της Ευρυτανίας ως τη θητεία μου στο υπουργείο Εξωτερικών, ήμουν πάντα παρούσα σε όλες τις μάχες που δώσαμε μαζί για τη Νέα Δημοκρατία. Έτσι και τώρα θα παραμείνω στρατιώτης της μεγάλης μας παράταξης και είμαι έτοιμη να αγωνιστώ για τη Νέα Δημοκρατία και για τη χώρα μας. Όπως έκανα πάντα μέχρι σήμερα.


Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Ντόρα Μπακογιάννη
Βουλευτής Α΄ Αθηνών

:rotflmao:

Xrider
23/08/2010, 07:29
Τωρα που το σκεφτομαι....και η Αλεξια Μπακογιαννη....κατι εχει γινει...βουλευτης?
Τα εβγαλε τα παιδια στο "κλαρι"....και αυτα λενε...
-Οχι για'μενα....για την φουκαριαρα την μανα μου...

Ελπιζω να τελειωσουν αυτα οσο πιο γρηγορα,γιατι δεν μπορει...καποια στιγμη τα παιδια τους θα "λουστουν" τις μ@κακιες των .

1000 φορες ο Κατμαν για δημαρχος παρα βουτυροπαιδο απο σοι που το επαγγελμα τους ειναι προδοτες

konsttanttinos
23/08/2010, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Με πιο κόμα? :confused:

Τον υποστηριζει η Τ.Α. ΝΔ, αρα και ολοι οι υπολοιποι.

vaska
23/08/2010, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ενταξει μωρε....

θελει το καλο του τοπου του.....

ειναι ηθικοι και συναισθηματικοι οι λογοι.....


Υ.Γ. παντως με αυτη τη φατσα δε θα τον εμπιστευομουν ουτε για παρκαδορο...."ατενιζει" τον οριζοντα καπως περιεργα.... :dizzy:

Ρε συ εδώ ψηφίζουν τον Κυριάκο με τα μούτρα που έχει δεν θα ψηφίσουν το "νέο αίμα"?

:bigcry: :bigcry:

Cpt. Haddock
23/08/2010, 08:02
Εγω πάλι κοιταζα το βιογραφικό του...

Ειναι 32 χρονώνΕ.

Κλασσικά σπουδές έξω και ενα μαστερ να μας βρίσκεται (ευκολο ειναι). Βάλε θα 'κατσε και κανενα χρονο στο ναυτικό (και καλά για θητεία).

Μετά "δούλεψε" :p ως συμβουλος της....μαμας του στο ΥΠΕΞ. Αγνωστο εως ποτε, αλλα καποια στιγμή παραιτήθηκε (:a028: ) για να δουλεψει στον ιδιωτικό τομέα (άγνωστο που).

Επειτα απο 2-3 χρονια καριερα :wacko: στον ιδιωτικό τομέα, αποφασίζει να κανει το δήμαρχο.

:rolleyes:

Η συνέχεια επι της οθόνης

Shaolin Monk
23/08/2010, 08:10
Εδω αλλη δεν εχουν κληρονομησει ουτε μια ριζα ελιας ή καποιο αλλο δεντρο, ετσι για το γαμωτο, για να εχουμε καπου να κρεμαστουμε αν τα πραματα ζορισουν και αλλοι κληρονομουν "θεσεις". Φουτανα ζωη...:cry:

Cpt. Haddock
23/08/2010, 08:15
Τη θεση δεν την κληρονομεί, απλα θα του τη χαρίσουν οι ψηφοφόροι, με τα φοβερά κριτήρια που έχουν.

Και μου θέλετε και δημοψηφίσματα στην Ελλαδα :rotflmao:

makis206
23/08/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγω πάλι κοιταζα το βιογραφικό του....

...αλλα καποια στιγμή παραιτήθηκε (:a028: ) για να δουλεψει στον ιδιωτικό τομέα (άγνωστο που).
Επειτα απο 2-3 χρονια καριερα :wacko: στον ιδιωτικό τομέα.....

:lol: :rotflmao: :lol:


207393

Cpt. Haddock
23/08/2010, 08:22
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:


«Στην καινούργια ΝΔ δεν υπάρχει χώρος ούτε για υποκρισία, ούτε για οικογενειοκρατία. Παρά ταύτα, όμως, σε ένδειξη τιμής στη μνήμη του Παύλου Μπακογιάννη, η ΝΔ δεν θα στηρίξει ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο στο Καρπενήσι», δήλωσε ο γραμματέας Αυτοδιοίκησης Β. Μιχαλολιάκος για την υποψηφιότητα του Κ. Μπακογιάννη.

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1857336

granazi
23/08/2010, 08:34
Οσο η αποχη και η μουτζα απο μακρια ειναι η μονη ενεργη συμετοχη της πλειοψηφιας θα εχει εδαφος ο καθε "λακης" να αλωνιζει.
υ.γ ευχομαι ο παππους του ο δρακουμελ να του ευχηθηκε καλη πολιτικη σταδιοδρομια :evil:

sergiosm
23/08/2010, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αμα κατσουν και τον ψηφίσουν, ας πρόσεχαν...

+ 1


Αν και θα τον ψηφίσουν.

Η ΝΔ στην ουσία τον υποστηρίζει.



H NΔ δεν θα στηρίξει, ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο για τον Δήμο Καρπενησίου, δήλωσε ο Γραμματέας Αυτοδιοίκησης της ΝΔ Βασίλης Μιχαλολιάκος. Υπενθυμίζεται ότι την Κυριακή ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του ο Κ. Μπακογιάννης, υιός της Ντόρας Μπακογιάννη.

«Στην καινούργια ΝΔ δεν υπάρχει χώρος ούτε για υποκρισία, ούτε για οικογενειοκρατία. Παρά ταύτα, όμως, η καινούργια ΝΔ σε ένδειξη τιμής στη μνήμη του Παύλου Μπακογιάννη, στη γενέτειρά του, δηλαδή, το Καρπενήσι,δεν θα στηρίξει ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο», δήλωσε ο αρμόδιος τομεάρχης της ΝΔ στο ραδιοφωνικό σταθμό Real fm.

Τη δήλωση διένειμε και επισήμως το γραφείο Τύπου του κόμματος.

http://www.nooz.gr/greece/i-nd-den-katevazei-upopsifio-sto-karpenisi

ikarosk
23/08/2010, 08:58
Είπα κι εγώ'''''''''''''''' μη μπήκε πάλι στο πρόγραμμα καμμία εξόρμηση για Ευρυτανία:wave2: :wave2: :wave2:

Xrider
23/08/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
+ 1


Αν και θα τον ψηφίσουν.

Η ΝΔ στην ουσία τον υποστηρίζει.





«Στην καινούργια ΝΔ δεν υπάρχει χώρος ούτε για υποκρισία, ούτε για οικογενειοκρατία. Παρά ταύτα, όμως, η καινούργια ΝΔ σε ένδειξη τιμής στη μνήμη του Παύλου Μπακογιάννη, στη γενέτειρά του, δηλαδή, το Καρπενήσι,δεν θα στηρίξει ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο», δήλωσε ο αρμόδιος τομεάρχης της ΝΔ στο ραδιοφωνικό σταθμό Real fm.

Τη δήλωση διένειμε και επισήμως το γραφείο Τύπου του κόμματος.

http://www.nooz.gr/greece/i-nd-den-katevazei-upopsifio-sto-karpenisi


Σε ενδειξη τιμης φατε στην μαπα εναν Μ@ΚΑΚΑ για να γουσταρετε....απο τοτε που σκοτωθηκε ο Μπακογιαννης πιπιλανε/παραμυθιαζουν με την ιδια καραμελα....δεν μπαινουν στον κοπο ουτε το ποιημα ν'αλλαξουν...σου λεει ζωα ειναι αυτοι...κατα τ'αλλα και παλια και νεα ΝΔαλλαξαν...ναι...ο ενας σωβρακα με τον αλλο.

ThanosMr
26/08/2010, 07:08
Μην το κρινετε ετσι το παληκαρι...
και εσάς αν ο πατερας σας ηταν οικοδομος απο μικροι στην οικοδομη θα ησασταν ....

τα χειροτερα επονται..

αντε και καλη μας τυχη...:cry: :wave2:

Cpt. Haddock
26/08/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
[...]H NΔ δεν θα στηρίξει, ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο για τον Δήμο Καρπενησίου, δήλωσε ο Γραμματέας Αυτοδιοίκησης της ΝΔ Βασίλης Μιχαλολιάκος. Υπενθυμίζεται ότι την Κυριακή ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του ο Κ. Μπακογιάννης, υιός της Ντόρας Μπακογιάννη.

«Στην καινούργια ΝΔ δεν υπάρχει χώρος ούτε για υποκρισία, ούτε για οικογενειοκρατία. Παρά ταύτα, όμως, η καινούργια ΝΔ σε ένδειξη τιμής στη μνήμη του Παύλου Μπακογιάννη, στη γενέτειρά του, δηλαδή, το Καρπενήσι,δεν θα στηρίξει ούτε θα προτείνει άλλον υποψήφιο», δήλωσε ο αρμόδιος τομεάρχης της ΝΔ στο ραδιοφωνικό σταθμό Real fm.

Τη δήλωση διένειμε και επισήμως το γραφείο Τύπου του κόμματος.

http://www.nooz.gr/greece/i-nd-den-katevazei-upopsifio-sto-karpenisi

Τη δήλωση περι οικογενειοκρατίας την έκανε ο Β. Μιχαλολιάκος....

Του οποίου ο αδερφός κατεβαίνει στη Μανη για Δήμαρχος :rotflmao: :rotflmao:

SVX
26/08/2010, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Σε ενδειξη τιμης φατε στην μαπα εναν Μ@ΚΑΚΑ για να γουσταρετε....απο τοτε που σκοτωθηκε ο Μπακογιαννης πιπιλανε/παραμυθιαζουν με την ιδια καραμελα....δεν μπαινουν στον κοπο ουτε το ποιημα ν'αλλαξουν...σου λεει ζωα ειναι αυτοι...κατα τ'αλλα και παλια και νεα ΝΔαλλαξαν...ναι...ο ενας σωβρακα με τον αλλο.


Με τετοια φατσα μπορουσε να παρει και μορια λογω αναπηριας... :beer: