PDA

View Full Version : φέτα fz6



std
23/08/2010, 11:06
έφαγα μια ελαφριά αριστερή φέτα με το fz6 naked. Έκανε ενα σημαδάκι στο πλαίσιο εκει που κάνει σαν εξόγκωμα κάτω από την κοιλότητα του ντεπόζιτου. Ξέρει κανείς αν διορθώνετε αυτό και πως?

Επίσης αν οι λαμαρινάδες επαναφέρουν λακούβα στο ντεπόζιτο (πάνω στο σήμα της yamaha σχεδόν).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

konsttanttinos
23/08/2010, 11:45
Bαλε φωτογραφιες, περισσοτερο μ'ενδιαφερει το πλαισιο.
Φιλος ειχε παρομοιο πεσιμο, αλλα ηταν πολυ λιγο το βουλιαγμα και ελαχιστο το γδαρσιμο στο πλαισιο. οποτε επανηλθαν μετα απο σχετικη περιποιηση.

EliasKir
23/08/2010, 21:01
Για το πλαισιο δεν ξερω αλλα σε λιγο καιρο μαλλον θα μαθω για το ντεποζιτο.

Εγω οταν την πρωτοπηρα, βγηκα απο τον δρομο (δεν επεσα) και επειδη ειχα καβαλησει το ντεποζιτο και χτυπουσα τα @@ μου πανω του (παρ'τα μωρη αρρωστη) εκανε λακουβα ακριβως πανω απο την σελα (εκει που μπαινει το προστατευτικο αυτοκολλητο για τις γρατζουνιες).
Σε ενα φιλο μηχανικο που ρωτησα, μου ειπε οτι πρεπει να βγει το ντεποζιτο, αντλιες και λοιπα και μετα να φτιαχτει οποτε ηταν αρκετα μπικικινοβορα η διαδικασια.
Τυχαια ομως εμαθα για ενα τυπο (Θεσσαλονικη ειμαι) που φτιαχνει τετοιου ειδους ζημιες με κατι σαν μαγνητη (αν καταλαβα καλα).
Σε λιγο καιρο θα τον δοκιμασω, αν συμφερει οικονομικα, και θα σου πω, αν δεν το εχεις φτιαξει ηδη.

Και ναι, ακομα αιμα βγαζω. :smokin:

std
24/08/2010, 03:34
πωπω τι @@ εχεις ρε φιλε για να το λακουβιασες? ¨) χαχαχ

τεσπα δεν το εχω φτιάξει ακόμα. με ενδιαφέρει αν έχεις περισσότερα νέα.

Θα βάλω επίσης και φωτό σύντομα