PDA

View Full Version : Super Motard



motardakias
24/08/2010, 12:48
Γεια σας.Ειμαι καινουριος στο forum και θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποιες ερωτησεις μου.

Ενδιαφερομαι να αγορασω καποιο supermotard σε στυλ δηλαδη KTM κ.λ.π

Ειμαι αναμεσα σε πολλες μηχανες και δεν εχω κατασταλαξει καπου.

ενδιαφερομαι για KTM DUKE|| 640-LC4 640,HUSABERG FS 450-650,HUSQVARNA 450-510,HONDA CRF450 WRF450 YZF450 και οτιδηποτε αλλο εχετε να μοθ προτεινετε.....δεν θελω να παω καπου αλλου σε αλλο στυλ δηλαδη γιατι δεν μου αρεσει....Περιμενω γνωμες σας και Ευχαριστω εκ των προτερων ¨):cool: :beer:

p@nos
24/08/2010, 12:55
kat'arxhn πρεπει να αποφασισεις τι θες...τα lc4 ειναι πολιτικα...τα υπολοιπα που λες ειανι καθαροαιμα

motardakias
24/08/2010, 12:58
δεν τα θελω για βουνο και τετοια....για το δρομο για βολτα κ.λ.π....το lc4 το εφερα σαν παραδειγμα και βγαλ'το εκτος λιστας

camen
24/08/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
δεν τα θελω για βουνο και τετοια....για το δρομο για βολτα κ.λ.π....το lc4 το εφερα σαν παραδειγμα και βγαλ'το εκτος λιστας

Ο panos εννοει οτι το lc4 ειναι πιο "πολιτικο" μηχανακι ενω τα αλλα πιο "πολεμικα"..
Με το LC4 δλδ πας και μια εκδρομουλα με την γυναικα,με το crf δεν πας ...:winka:

Shaolin Monk
24/08/2010, 13:23
Και ομως για αυτο που θες, μονο το LC4 σου κανει.

motardakias
24/08/2010, 13:35
katalaba ti les file mou carmen :)

apo odhghsh exo kapoia empeiria....den leo oti eimai pilotos alla apo ena test drive pou exo kanei pisteuo mporo na to koumantaro....

shaolin gt file mou kanei mono to lc4?.....(xoris eironeia etc?...na me diafotisete 8elo)

motardakias
24/08/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ο panos εννοει οτι το lc4 ειναι πιο "πολιτικο" μηχανακι ενω τα αλλα πιο "πολεμικα"..
Με το LC4 δλδ πας και μια εκδρομουλα με την γυναικα,με το crf δεν πας ...:winka:


σε αυτο εχεις δικιο φιλε μου....αλλα δεν θελω μονο μια εκδρομουλα :P

θελω να "παιζω" κιολας στο δρομο να εχω το νευρο...κατι που δεν εχει το lc4

VALES
24/08/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias

shaolin gt file mou kanei mono to lc4?.....(xoris eironeia etc?...na me diafotisete 8elo) [/B]





Γιατί ΔΕΝ σου κάνει? :smokin:

Shaolin Monk
24/08/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
shaolin gt file mou kanei mono to lc4?.....(xoris eironeia etc?...na me diafotisete 8elo)

Γιατι εχει καλο κινητηρα, φοβερα περιφερειακα, ομορφο εμφανισιακα και αρκετα πρακτικο σε σχεση με τα υπολοιπα....

(μλκ μου, ακου τι λεω για ΚΤΜ...:cry: :cry: :cry: :cry: )

Απο αυτα που εβαλες στο "τραπεζι ειναι η καλυτερη επιλογη μακραν, για αυτο που θελεις...


Α, ξεχασα και τον Δουκα...

camen
25/08/2010, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
κατι που δεν εχει το lc4


Μην το λες μην το λες...Ειπαμε δεν ειναι "πολεμικο" αλλα την κανει την δουλεια του...:winka:

VALES
25/08/2010, 06:24
Θέλουν να σου πουνε τα παιδιά πως ''Έχουν διαφορές, αλλά θα τις δεις αν τρέχεις πρωτάθλημα''.
Αν απλά πας γρήγορες βόλτες μια χαρά κάνεις την δουλειά σου και μ΄αυτό. Αν πάλι καταφέρεις και ''τελειώσεις'' το lc4 τότε σκέψου και την πιθανότητα του πρωταθλήματος. :o

DUKASII
25/08/2010, 06:26
χτ 125 sm και θα εχεις όσο νευρο αντεχεις .
αντε κ καλές αγορες .

motardakias
25/08/2010, 23:21
δεν ειναι πολεμικο αλλα οκ....δεν θελω και κανα κ10 για να καρφωθω πουθενα....:winka:

οσο για το πρωτα8λημα,θα το ηθελα πολυ να ασχοληθω....εδω με το astrea στις στροφες μπαινο με αναποδα τιμονια.....αλλα εχω πολλα ψωμια να φαω ακομα....

οσο για αυτο που μου προτεινεισ φιλε μου το 125......ημουν σε αυτην την κατηγορια.....8ελω να παω σε κατι μεγαλυτερο.....να σαι καλα παντως....και σε ευχαριστω!!!!

:cool: :beer:

DUKASII
26/08/2010, 02:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
δεν ειναι πολεμικο αλλα οκ....δεν θελω και κανα κ10 για να καρφωθω πουθενα....:winka:

οσο για το πρωτα8λημα,θα το ηθελα πολυ να ασχοληθω....εδω με το astrea στις στροφες μπαινο με αναποδα τιμονια.....αλλα εχω πολλα ψωμια να φαω ακομα....

οσο για αυτο που μου προτεινεισ φιλε μου το 125......ημουν σε αυτην την κατηγορια.....8ελω να παω σε κατι μεγαλυτερο.....να σαι καλα παντως....και σε ευχαριστω!!!!

:cool: :beer: παρε το 125 και μαθε να οδηγάς κανονικά.. και μετα βαζεις και αναποδα το τιμόνι που λες..για να μας εντυπωσιάσεις.

VALES
26/08/2010, 03:04
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
[B]katalaba ti les file mou carmen :)









:lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :wacko:

camen
26/08/2010, 04:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
[B]katalaba ti les file mou carmen :)









:lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :wacko:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

reinmeister
26/08/2010, 05:06
beta 520 rr...

DUKASII
26/08/2010, 05:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
beta 520 rr... αναποδο τιμόνι εχει αυτο ψηλε?:D

reinmeister
26/08/2010, 05:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αναποδο τιμόνι εχει αυτο ψηλε?:D

σε λιγο καιρο θα σου πω τα παντα...:D

Cpt. Haddock
26/08/2010, 05:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
[...] carmen [...]


:rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:

motardakias
26/08/2010, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
αναποδο τιμόνι εχει αυτο ψηλε?:D


εσυ τι το παιζεις ειρωνεια?????......το επαιξα εγω γ**** σε κανενα post mou???......εγω ειπα απλως οτι κανω αυτο...εσυ γιατι ειρωνευεσαι δηλαδη?.....μεχρι τωρα πιστευω ημουν πολυ σωστος στα post μου.....παρε εδω ρε ενα γ****** του forum.....

DUKASII
27/08/2010, 03:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
εσυ τι το παιζεις ειρωνεια?????......το επαιξα εγω γ**** σε κανενα post mou???......εγω ειπα απλως οτι κανω αυτο...εσυ γιατι ειρωνευεσαι δηλαδη?.....μεχρι τωρα πιστευω ημουν πολυ σωστος στα post μου.....παρε εδω ρε ενα γ****** του forum..... ρε ατομο απαραταμε που θα κατσω να σου απαντησω σοβαρα κιολας που επειδη μπαινεις με το αστρα με αναποδα εγινες και παγκοσμιος.
αντε μαθε να οδηγας κανονικα και σαν ανθρωπος με μυαλο και οχι σα πιθικι, να σε ασφαλης για σενα και για οσους ακομα μοιραζεσαι το γαμημενο το δρομο που πας και με αναποδα και μετα θα βρουμε κ τι μοτο θα παρεις.
αιντε γεμισαμε παγκοσμιους παπακηδες που θελουν και νευρο γιατι στην εξοδο απο τη πλατεια μετα το καφε δε σπινιαρει το παπακι.

byron
27/08/2010, 03:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
Ειμαι αναμεσα σε πολλες μηχανες και δεν εχω κατασταλαξει καπου.

ενδιαφερομαι για KTM DUKE|| 640-LC4 640,HUSABERG FS 450-650,HUSQVARNA 450-510,HONDA CRF450 WRF450 YZF450 και οτιδηποτε αλλο εχετε να μοθ προτεινετε.....δεν θελω να παω καπου αλλου σε αλλο στυλ δηλαδη γιατι δεν μου αρεσει....Περιμενω γνωμες σας και Ευχαριστω εκ των προτερων ¨):cool: :beer:

Επειδή σε κόβω ότι τις παραπάνω σκουτερόπαπιες θα τις τελειώσεις εύκολα, βάλε και στη λίστα το SXV το 550. Ωραίο μηχανάκι και εύκολο. :wave2:

Gi_4ce
27/08/2010, 04:07
Δεν εχει νευρο το lc4? :sick:

Λες να εχω φλωρεψει?


Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
πας και μια εκδρομουλα με την γυναικα

Βασικα εσυ το ξερεις καλύτερα μιας και το έχεις, αλλα μια φορά που είχα παρει με ενα LC4 την κοπελιά να πάμε Χαλκίδα, είχε τόσους κραδασμούς που η Βίκυ είχε τελειώσει πριν καν φτάσουμε Αγιο Στέφανο.

:D

camen
27/08/2010, 05:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce


Βασικα εσυ το ξερεις καλύτερα μιας και το έχεις, αλλα μια φορά που είχα παρει με ενα LC4 την κοπελιά να πάμε Χαλκίδα, είχε τόσους κραδασμούς που η Βίκυ είχε τελειώσει πριν καν φτάσουμε Αγιο Στέφανο.

:D

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:
Μια συνηθεια ειναι ολα φιλε μου...:D

Εγω πλεον οταν καβαλαω αλλο μηχανακι νομιζω οτι ειναι χαλασμενο που δεν κανει σαν κομπρεσερ.:winka:

p@nos
27/08/2010, 05:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen

Εγω πλεον οταν καβαλαω αλλο μηχανακι νομιζω οτι ειναι χαλασμενο που δεν κανει σαν κομπρεσερ.:winka:


emena παλι το τελευταιο lc4 που καβαλησα δε μου φανηκε να εχει τοσους κραδασμους οσο την πρωτη φορα που το οδηγησα:look:

Xrider
27/08/2010, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
emena παλι το τελευταιο lc4 που καβαλησα δε μου φανηκε να εχει τοσους κραδασμους οσο την πρωτη φορα που το οδηγησα:look:

Εεεεχει!!!
εγω βασικα μετα το 20λεπτο αρχηζω να κουραζομαι (ειμαι κ εκτος φορμας τελευταια).

Ταξιδι δεν εχω κανει ποτε και ουτε το σκεφτομαι.
Παντως δυναμη εχει το μηχανακι για "παιχνιδια".
Το δικο μου ειναι "απειραχτο" (δεν εχω παρει ακομα τις καταραμενες μποτες) αλλα φανταζομαι οτι αν το "τουμπανιασει" καποιος γινεται αστερι.

mtr
28/08/2010, 09:14
εγω φιλε θα σου ελεγα duke...

Αλλα ριξε και μια ματια στο suzuki drz 400...

epp1640
28/08/2010, 09:38
Και εγώ θα συμφωνήσω με μεσιέ ντούκα ΙΙ.. Αν δεν ξέρει τι είναι το καθένα από αυτά τα πιστόλια που πρότεινε, έρχεται από πάπια, και το LC4.. δεν είναι αρκετά μπρουτάλ και πιστόλι τότε καλύτερα για τη δική του ασφάλεια

xt 125, KLX 250.. :wave2:

vicr108
28/08/2010, 19:00
ducati hypermotard 796 (ηηηη) husqvarna 610 sm :a01:

ααα ξεχασα και το xt660 μοταρ σκυλος μαυρος..

mtr
29/08/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
ducati hypermotard 796
το εργαλειο...

:beer:

daz
29/08/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
ducati hypermotard 796



19 χρονών είναι ρε το παιδί και μπαίνει με ανάποδα με το παπί, τι hyper του λες? :lol:

Φίλε στο είπαν και είπες πως το κατάλαβες αλλά δε νομίζω.

Τα μηχανάκια που αναφέρεις εκτός από το lc4 είναι αγωνιστικά. Καθαρόαιμα ρε παιδί μου πως το λένε. Είναι εργαλεία πίστας κατ' εξοχήν με ότι αυτό συνεπάγεται για την καθημερινή μετακίνηση σου. Το ότι βγάζουν πινακίδα μη σε μπερδεύει και τα βάζεις στην ίδια κατηγορία με το Lc4. Αυτά αν τα πάρεις καινούρια έχουν 1 μήνα εγγύηση σαν αγωνιστικά που είναι και όχι 2 χρόνια. Συντήρηση τους κάνεις με ώρες λειτουργίας, όχι με χλμ και είναι πολύ πιο συχνή. Όταν συμπληρωθούν κάποιες ώρες λειτουργίας ο κατασκευαστής προτείνει, άνοιγμα του κινητήρα για μέτρηση των ανοχών και αντικατάσταση σε ότι βρεθεί εκτός προδιαγραφών, πράγμα που κανένας δεν κάνει. Είναι προτιμότερο να το πουλήσεις και να πάρεις το καινούριο μοντέλο όταν έρθει εκείνη ώρα.

Είσαι σίγουρος πως θες να πάρεις ένα καινούριο, χωρίς εγγύηση με τόσα λεφτά ή μεταχειρισμένο κινητήρα υψηλής απόδοση με τέτοιες ανοχές? Είσαι σίγουρος πως μπορείς να συντηρήσεις ένα τέτοιο μηχανάκι? Είσαι σίγουρος πως σε καλύπτει σε όσα θέλεις θέλεις να κάνεις? Με αυτά τα μηχανάκια βολτούλες μακρινές κτλ τις ξεχνάς. Αν η παραλία είναι λίγο μακριά θέλεις άλλο μεταφορικό μέσον. Αν το χρησιμοποιείς για όλα αυτά θα το πληρώνεις αδρά και αποσταμένα.
Είπαμε δεν είναι για τέτοια.

Απ' την άλλη το Lc4 είναι ένα πολιτικό SM που δεν έχει να ζηλέψει και πολλά πράγματα από ένα καθαρόαιμο αφού και αυτό βασίζεται σε πλαίσιο και κινητήρα που κάποτε έμπαιναν σε αγωνιστικά μηχανάκια της Κτμ. Ούτε σε αναρτήσεις και λοιπά περιφερειακά υπολείπεται των υπολοίπων. Λίγο θα φανεί μόνο σε κάποιον αγωνιζόμενο. Σε χομπίστες και ειδικά σε μη μυημένους, το μηχανάκι είναι too much σε όλα του.
Το Lc4 βρίσκεται στην ίδια κατηγορία με τα 610 της husvarna, το καινούριο 630 της ίδιας, το χτ 660, fmx κτλ.

Α!...

Και ο Δούκας είχε και ένα δίκιο που σε ψιλοέκραξε γιατί ..

"Είμαι 19 χρονών, το παπί το βάζω με ανάποδα και ένα μηχανάκι με 50 άλογα στη ρόδα φοβάμαι μήπως μου φανεί ψόφιο"

είναι απλά αστείο να το διαβάζεις. :wave2:

vicr108
29/08/2010, 08:10
εγω παντως για αυτη τη χρηση θα επερνα xt.

VALES
29/08/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
εγω παντως για αυτη τη χρηση θα επερνα xt.






Ίσως είναι και η ιδανικότερη μετάβαση από το παπί. :beer:

Ζεύκας
29/08/2010, 10:17
αγορίνα κοίτα και για κανά wrf250 φτιαγμένο μοτάρντ...

αξιόπιστα είναι αλλά συνήθως οι προκάτοχοι τους τα σκίζουν...

Xrated
10/09/2010, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το Lc4 βρίσκεται στην ίδια κατηγορία με τα 610 της husvarna, το καινούριο 630 της ίδιας, το χτ 660, fmx κτλ.

Ενταξει οχι και το lc4 και τα husq στην ιδια κατηγορια με xtx και fmx ,ειναι μια κατηγορια πανω σιγουρα.Εγω προτεινω lc4.Καθαρα τα ξεχνας εκτος αν εχεις πολυ χρημα για ξοδεμα η σου αρκει μια βολτα καθε Σαββατο στην οποια η θα παιζεις κρυφτο με τους μπατσους η θα πηγαινες σκουντουφλωντας(δεν εχει φωτα).

mikros boudas
10/09/2010, 03:05
=:ZZZ:

daz
10/09/2010, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Ενταξει οχι και το lc4 και τα husq στην ιδια κατηγορια με xtx και fmx ,ειναι μια κατηγορια πανω σιγουρα.Εγω προτεινω lc4.Καθαρα τα ξεχνας εκτος αν εχεις πολυ χρημα για ξοδεμα η σου αρκει μια βολτα καθε Σαββατο στην οποια η θα παιζεις κρυφτο με τους μπατσους η θα πηγαινες σκουντουφλωντας(δεν εχει φωτα).


Ρε δεν εννοώ από θέμα δυνατοτήτων.

Πολιτικά sm δεν είναι όλα?

Άλλο αν τα πολιτικά της Ktm είναι πιο αγωνιστικά και απ' τα αγωνιστικά των Γιαπωνέζων. Όλα τα παραπάνω προορίζονται για χρήση δρόμου και όχι πίστας.

Οι κινητήρες τους προέρχονται από on-off μηχανάκια χωρίς σταθερό φέρινγκ. (Βέβαια αν κοιτάξουμε πιο πίσω, της Ktm προέρχεται απ' τα αγωνιστικά της προηγούμενης δεκαετίας).

Αλλά έχεις δίκιο έτσι όπως το έγραψα ακούστηκε σαν να έχουν τις ίδιες δυνατότητες. :wave2:

Arael
12/09/2010, 19:01
Από Astrea σε CrF450 ακούω....ανάποδα τιμόνια ακούω...ρε φίλε 19 είσαι καλά καλά δεν μπορείς να βγάλεις δίπλωμα για αυτά τα μηχανάκια οπότε είσαι κατευθείαν παράνομος με το καλημέρα...


Πίστεψε με ό,τι και να πάρεις σε σχέση με τα παπιά πύραυλος θα ναι...βάζω στοίχημα ότι δεν έχεις καβαλήσει κανένα από αυτά για να αναρωτιέσαι ποιο πάει καλύτερα κτλ...


Τα παιδιά μεταξύ αυτών και εγώ κράζουμε συμπεριφορές παιδιών μικρών ή μεγάλων που βάζουν αργά ή γρήγορα τον εαυτό τους ή τους γύρω τους σε κίνδυνο. Από κει και πέρα το δικό σου κεφάλι παίζεται...


Α! Και αν θέλεις και μια πρόταση Kawasaki D Tracker 250 στημένο Motard άσπαστο και στημένο. Σωστό σχολείο να πηγαίνεις με τις πάντες με ό,τι θέλεις. Με τρία χιλιάρικα βρίσκεις σε τέλεια κατάσταση και νόμιμος.

Καλα μυαλά
:wave2: :wave2: :wave2:

Xrated
13/09/2010, 00:54
xt500 και εισαι και νομιμος.Παιζεις και σε πολυ νορμαλ λεφτα και αν θες το κανεις και 600+ και εισαι κομπλε

fouskoter
17/09/2010, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από motardakias
[B]katalaba ti les file mou carmen :)









:lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :wacko:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: να σαι καλά μου έφτιαξες το απόγευμα!!