PDA

View Full Version : Πρόστιμο από δικαστήριο....



Σελίδες : [1] 2

THEOD
24/08/2010, 16:00
Στα καλά καθούμενα.... :a018:

Λόγω μη παρουσίας μου ως ΜΑΡΤΥΡΑΣ σε αυταπάγγελτη δίκη τροχαίου (πλημμέλλημα).... Και θα μου πείτε, "καλά ρε φίλε γιατί δεν πήγες αφού είχες κλητευτεί" ???

Έλα μου ντε που το δικαστήριο ήταν τον Φεβρουάριο στην Κατερίνη-450 χιλιόμετρα μακριά...Και όχι μόνο...Ήταν η εποχή που οι αγρότες είχαν στήσει ένα σκασμό μπλόκα στην Εθνική οδό, και τα Τέμπη ήταν κλειστά λόγω των έργων μετά την γνωστή κατολίσθηση. Και υπήρχαν και χιόνια σε κάποια τμήματα της διαδρομής...
Με λίγα λόγια κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα ξεκίναγε για Πιερία με κίνδυνο να φάει +24ώρες στον δρόμο, ή να μην καταφέρει να φτάσει, ή να μην καταφέρει να γυρίσει... Και σε κάθε περίπτωση μια τρομερή και κοστοβόρα ταλαιπωρία ήταν δεδομένη... Και επιπλέον δεν το θεώρησα σημαντικό μιας και είχε ήδη προηγηθεί γραπτή κατάθεσή μου στο Αστ. Τμήμα της περιοχής μου κατά την φάση της προανάκρισης και του σχηματισμού της δικογραφίας...

Και στο κάτω-κάτω παθών και μάρτυρας ήμουν (όχι κατηγορούμενος) σε μια εντελώς ξεκάθαρη και χωρίς υποψία αμφισβήτησης υπαιτιότητας ποινική δίκη χωρίς καμμία αστική επίπτωση (μιας και όσο αφορά ασφάλειες, ζημιές, αποζημιώσεις κλπ το θέμα έχει κλείσει...). Τυπικά και γραφεικρατικά πράγματα δηλαδή χωρίς ουσία...


Αλλά ο εισαγγελέας έκρινε την παρουσία μου στο δικαστήριο απαραίτητη (ένας Θεός ξέρει γιατί...), ανέβαλε την δίκη, με κλήτευσε εκ νέου, και επιπλέον...με καταδικασε σε 100,00 € πρόστιμο για την μη παρουσία μου.... :cry:

Τώρα και θα πρέπει να πάω τον Δεκέμβριο στην νέα δίκη (ένα σκασμό έξοδα κλπ) και έχω φάει και πρόστιμο... :bawl: :bawl: Κανένας νομικός ή κάποιος με παρόμοια εμπειρία να συμβουλέψει για το πως μπορώ να την γλυτώσω ???? :rolleyes:

dmf
24/08/2010, 16:24
τα κακα ερχονται τρια τρια :p

ego_o_idios
24/08/2010, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Στα καλά καθούμενα.... :a018:

Λόγω μη παρουσίας μου ως ΜΑΡΤΥΡΑΣ σε αυταπάγγελτη δίκη τροχαίου (πλημμέλλημα).... Και θα μου πείτε, "καλά ρε φίλε γιατί δεν πήγες αφού είχες κλητευτεί" ???

Έλα μου ντε που το δικαστήριο ήταν τον Φεβρουάριο στην Κατερίνη-450 χιλιόμετρα μακριά...Και όχι μόνο...Ήταν η εποχή που οι αγρότες είχαν στήσει ένα σκασμό μπλόκα στην Εθνική οδό, και τα Τέμπη ήταν κλειστά λόγω των έργων μετά την γνωστή κατολίσθηση. Και υπήρχαν και χιόνια σε κάποια τμήματα της διαδρομής...
Με λίγα λόγια κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα ξεκίναγε για Πιερία με κίνδυνο να φάει +24ώρες στον δρόμο, ή να μην καταφέρει να φτάσει, ή να μην καταφέρει να γυρίσει... Και σε κάθε περίπτωση μια τρομερή και κοστοβόρα ταλαιπωρία ήταν δεδομένη... Και επιπλέον δεν το θεώρησα σημαντικό μιας και είχε ήδη προηγηθεί γραπτή κατάθεσή μου στο Αστ. Τμήμα της περιοχής μου κατά την φάση της προανάκρισης και του σχηματισμού της δικογραφίας...

Και στο κάτω-κάτω παθών και μάρτυρας ήμουν (όχι κατηγορούμενος) σε μια εντελώς ξεκάθαρη και χωρίς υποψία αμφισβήτησης υπαιτιότητας ποινική δίκη χωρίς καμμία αστική επίπτωση (μιας και όσο αφορά ασφάλειες, ζημιές, αποζημιώσεις κλπ το θέμα έχει κλείσει...). Τυπικά και γραφεικρατικά πράγματα δηλαδή χωρίς ουσία...


Αλλά ο εισαγγελέας έκρινε την παρουσία μου στο δικαστήριο απαραίτητη (ένας Θεός ξέρει γιατί...), ανέβαλε την δίκη, με κλήτευσε εκ νέου, και επιπλέον...με καταδικασε σε 100,00 € πρόστιμο για την μη παρουσία μου.... :cry:

Τώρα και θα πρέπει να πάω τον Δεκέμβριο στην νέα δίκη (ένα σκασμό έξοδα κλπ) και έχω φάει και πρόστιμο... :bawl: :bawl: Κανένας νομικός ή κάποιος με παρόμοια εμπειρία να συμβουλέψει για το πως μπορώ να την γλυτώσω ???? :rolleyes:

mono 100 efages re
den ftouras re
ke asxoloumaste ke mazi sou
pigene fae kana prostimo tis prokopis re violari
ke meta to sizitame
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
24/08/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
mono 100 efages re
den ftouras re
ke asxoloumaste ke mazi sou
pigene fae kana prostimo tis prokopis re violari
ke meta to sizitame
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




gamo to myalo sou ,an ta egrafes kai ellhnika 8a hsoyn o apolytos theos leme...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
24/08/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
mono 100 efages re
den ftouras re
ke asxoloumaste ke mazi sou
pigene fae kana prostimo tis prokopis re violari
ke meta to sizitame
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άμα είναι large ο άνθρωπος... :smokin:

Για πες ρε Άφρο... Που σε βολεύει για να μου στείλεις τα 100 ευρώπουλα ??? Εθνική ή Eurobank...??? :a48: :a48: :a48:

ego_o_idios
24/08/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άμα είναι large ο άνθρωπος... :smokin:

Για πες ρε Άφρο... Που σε βολεύει για να μου στείλεις τα 100 ευρώπουλα ??? Εθνική ή Eurobank...??? :a48: :a48: :a48:

ne re ego 8a sou ta dino na ta tros me tous dikastes
na mou eleges oti 8es na ksirokarpiasis (fistikosis ek tou fistikiou..) kamia na sou edona
na zestanoun ke pali ta kakala sou

ala gia na ta fxaristi8is o pederas dikastis sou se kamia manila den sta dino re
na skasis...
:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/08/2010, 16:48
ρε προβλήματα που εχει ο κόσμος καλοκαιριάτικα...

τελικα ο καθενας τον πονο του σ' αυτο το φόρουμ τον λέει :smokin:

ego_o_idios
24/08/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε προβλήματα που εχει ο κόσμος καλοκαιριάτικα...

τελικα ο καθενας τον πονο του σ' αυτο το φόρουμ τον λέει :smokin:

ma ektos apo motosikletistes:lol:
imaste ke an8ropoi....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

esi idika......:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/08/2010, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
esi idika......:rotflmao: :rotflmao:

για να σου πω... :mad:

ακου ανθρωπος :mad:

ego_o_idios
24/08/2010, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
για να σου πω... :mad:

ακου ανθρωπος :mad:

ti ekana la8os pali?:a011: :a7: :lol:

kalogeros
24/08/2010, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
...με καταδικασε σε 100,00 € πρόστιμο για την μη παρουσία μου.... :cry:


Αν πληρώσεις σε 10 μέρες είναι τα μισά; :uplate:

THEOD
25/08/2010, 03:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Αν πληρώσεις σε 10 μέρες είναι τα μισά; :uplate:

Δεν νομίζω...Δεν είναι πρόστιμο τροχαίας παράβασης, ούτε αναγράφει κάτι τέτοιο...Είναι καταδικαστική απόφαση του δικαστηρίου. Ουσιαστικά το δικαστήριο λόγω της μη παρουσίας μου αφού ανέβαλλε την δίκη και με κλητεύει εκ νέου, μετά έκανε και μια νέα ξεχωριστή δίκη στην οποία με μετέτρεψε από μάρτυρα σε κατηγορούμενο και με καταδίκασε ερήμην σε χρηματικό πρόστιμο... Όλα αυτά φυσικά χωρίς εγώ να το ξέρω - αυτά τα έμαθα χθες που μου κοινοποιήθηκε η απόφαση με δικαστικό επιμελητή... :(

manhunter
25/08/2010, 03:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Δεν νομίζω...Δεν είναι πρόστιμο τροχαίας παράβασης, ούτε αναγράφει κάτι τέτοιο...Είναι καταδικαστική απόφαση του δικαστηρίου. Ουσιαστικά το δικαστήριο λόγω της μη παρουσίας μου αφού ανέβαλλε την δίκη και με κλητεύει εκ νέου, μετά έκανε και μια νέα ξεχωριστή δίκη στην οποία με μετέτρεψε από μάρτυρα σε κατηγορούμενο και με καταδίκασε ερήμην σε χρηματικό πρόστιμο... Όλα αυτά φυσικά χωρίς εγώ να το ξέρω - αυτά τα έμαθα χθες που μου κοινοποιήθηκε η απόφαση με δικαστικό επιμελητή... :(


Είχες συμβουλευτεί δικηγόρο, ότι δεν τρέχει κάστανο και ας μην πας?
Αν ναι, ζήτα τα απ αυτόν.
Αν όχι, σόρρυ, αλλά θα πήγαινα ακόμα και με κτελ που λεει ο λόγος.
Αν δεν μπορούσα με την καμία να πάω, θα συμβουλευόμουν οπωσδήποτε δικηγόρο


:beer:

THEOD
25/08/2010, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Είχες συμβουλευτεί δικηγόρο, ότι δεν τρέχει κάστανο και ας μην πας?
Αν ναι, ζήτα τα απ αυτόν.
Αν όχι, σόρρυ, αλλά θα πήγαινα ακόμα και με κτελ που λεει ο λόγος.
Αν δεν μπορούσα με την καμία να πάω, θα συμβουλευόμουν οπωσδήποτε δικηγόρο


:beer:

Μάλλον έχεις δίκιο. Δεν το χειρίστηκα σωστά και δεν συμβουλεύτικα κανέναν. Θεώρησα ότι την στιγμή που δεν υπήρξε στην έκθεση της Τροχαίας καμμία αμφισβήτηση της υπαιτιότητας του κατηγορουμένου (παραβίαση STOP), είχα ήδη δώσει γραπτή κατάθεση, και δεν υπήρχαν θέματα αστικών αποζημιώσεων, η ποινική δίκη θα ήταν μια τυπική διαδικασία (και έτσι είναι στην ουσία εδώ που τα λέμε...) και δεν θα ήταν απαραίτητη η παρουσία μου...
Δυστυχώς για κάποιον λόγο που δεν γνωρίζω το δικαστήριο έκρινε διαφορετικά...
Αυτό που προσπαθώ να διερευνήσω τώρα είναι αν υπάρχει κανένας τρόπος να γλυτώσω το πρόστιμο και την μετάβασή μου εκεί στην νέα δικάσιμο...

transalpblack
25/08/2010, 04:33
βρε μακρυα απο μαρτυρες...

Gandalf dr685sm
25/08/2010, 04:43
Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά εκτός ίσως...

Χμμ... ρώτα δικηγόρο μιας και δεν γνωρίζω αν πιάσει, αλλά μπορείς να ζητήσεις ενα φίλο γιατρό να σου γράψει ενα χαρτί οτι ήσουν "τέζα" στο κρεβάτι εκείνη την ημέρα και δεν μπορούσες να παραστείς λόγω ανωτέρας βίας. Αυτό βέβαια θα σε κάνει να γλυτώσεις το πρόστιμο ... αλλά για το οτι πρέπει να παραστείς στην νέα δίκη , δεν μπορείς να το αποφύγεις φυσικά.

Gandalf

Cpt. Haddock
25/08/2010, 04:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
[...]η ποινική δίκη θα ήταν μια τυπική διαδικασία [...]

:look:

sergiosm
25/08/2010, 11:47
Έλα μωρέ πώς κάνεις έτσι;;;;


Τί είναι 100 ευρώ για εσένα;;;;

Εσύ είσαι large τύπος.


.
.
.
.

Πέρα από την πλάκα: ΔΕΝ τρέχει τίποτα.

θα πας την επόμενη φορά και θα πεις ότι δεν μπόρεσες να πας.

Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία: πες ας πούμε ότι ξεκίνησες αλλά έμεινες στα μπλόκα και καθυστέρησες
ή απλά ότι ήσουν άρρωστος ή ό,τι θες τέλος πάντων.
ΜΗΝ πεις όμως ότι απλά αποφάσισες να μην πας.
Πρέπει να έχεις μια δικαιολογία.

Προσοχή: Να έχεις μαζί σου το χαρτί που σου έστειλαν για το πρόστιμο για να σημειωθεί πάνω ότι ανακλήθηκε το πρόστιμο (θα χρειαστείς και ένα μεγαρόσημο των 50 λεπτών - θα το πάρεις από εκεί).

Η διαδικασία είναι ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ στα δικαστήρια και είναι για πλάκα.

ΜΗΝ αγχώνεσαι.

:wave2:

Υ.Γ. Προς γνώση και συμμόρφωση: όταν σκοπεύουμε να μην πάμε στέλνουμε ένα φαξ στην εισαγγελία (του δικαστηρίου που μας έχει καλέσει - φροντίζουμε να επιβεβαιώσουμε ότι έφτασε έτσι; ) λέγοντας ότι έχουμε κώλυμμα και ζητώντας τη συνέχιση της διαδικασίας δηλώνοντας ότι απλά δεν έχουμε να προσφέρουμε κάτι σε αυτή (ειδικά μάλιστα όταν υπάρχει ήδη κατάθεση). Έτσι, ακόμα και αν αναβληθεί η υπόθεση θα γλιτώσεις το πρόστιμο (κατά 99%). Αλλιώς απλά τους αγνοείς κάτι που (δικαίως) δεν τους αρέσει καθόλου.

sergiosm
25/08/2010, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
..., μετά έκανε και μια νέα ξεχωριστή δίκη ...


Σιγά ρε ψωνάρα ( :lol: :lol: :lol: ) που θες και "νεά ξεχωριστή" δίκη.

Σε 30 δευτερόλεπτα σε ... καθάρισαν.

Η καλύτερή τους ήσουν. Ξεμπέρδεψαν σε dt με την υπόθεση.



:lol:

vaska
25/08/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Έλα μωρέ πώς κάνεις έτσι;;;;


Τί είναι 100 ευρώ για εσένα;;;;

Εσύ είσαι large τύπος.


.
.
.
.

Πέρα από την πλάκα: ΔΕΝ τρέχει τίποτα.

θα πας την επόμενη φορά και θα πεις ότι δεν μπόρεσες να πας.

Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία: πες ας πούμε ότι ξεκίνησες αλλά έμεινες στα μπλόκα και καθυστέρησες
ή απλά ότι ήσουν άρρωστος ή ό,τι θες τέλος πάντων.
ΜΗΝ πεις όμως ότι απλά αποφάσισες να μην πας.
Πρέπει να έχεις μια δικαιολογία.

Προσοχή: Να έχεις μαζί σου το χαρτί που σου έστειλαν για το πρόστιμο για να σημειωθεί πάνω ότι ανακλήθηκε το πρόστιμο (θα χρειαστείς και ένα μεγαρόσημο των 50 λεπτών - θα το πάρεις από εκεί).

Η διαδικασία είναι ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ στα δικαστήρια και είναι για πλάκα.

ΜΗΝ αγχώνεσαι.

:wave2:

Υ.Γ. Προς γνώση και συμμόρφωση: όταν σκοπεύουμε να μην πάμε στέλνουμε ένα φαξ στην εισαγγελία (του δικαστηρίου που μας έχει καλέσει - φροντίζουμε να επιβεβαιώσουμε ότι έφτασε έτσι; ) λέγοντας ότι έχουμε κώλυμμα και ζητώντας τη συνέχιση της διαδικασίας δηλώνοντας ότι απλά δεν έχουμε να προσφέρουμε κάτι σε αυτή (ειδικά μάλιστα όταν υπάρχει ήδη κατάθεση). Έτσι, ακόμα και αν αναβληθεί η υπόθεση θα γλιτώσεις το πρόστιμο (κατά 99%). Αλλιώς απλά τους αγνοείς κάτι που (δικαίως) δεν τους αρέσει καθόλου.


ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ όπως τα λες είναι, φίλος εισαγγελέας που διάβαζε μαζί μου χθες το ποστ, αυτό μου είπε να κάνει ο φίλος μας και 99% θα διαγραφεί το πρόστιμο.

sergiosm
25/08/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ όπως τα λες είναι, φίλος εισαγγελέας που διάβαζε μαζί μου χθες το ποστ, αυτό μου είπε να κάνει ο φίλος μας και 99% θα διαγραφεί το πρόστιμο.


για να γίνει πάντως το ... 1% θα πρέπει να κάνει τρελή μ@λ@κία ο theod
:wave2:

ermiss
25/08/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
για να γίνει πάντως το ... 1% θα πρέπει να κάνει τρελή μ@λ@κία ο theod
:wave2:

Λες να τα καταφέρει?

laryfz1
25/08/2010, 13:39
ετσι ακριβως οπως ειπανε τα παιδια παραπανω εινα ελαστικοι σ αυτα!:)

sergiosm
25/08/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Λες να τα καταφέρει?


ξέρεις κάτι που δεν ξέρω ;;

:D :D :D

:lol: :lol: :lol:

devil's animal
25/08/2010, 17:04
ακριβως την ιδια κλητευση εχω και εγω για 17 Σεπτεμβριου.

το ατυχημα ειχε γινει το 2006, με τα πολλα αποζημιωθηκα με το αστικο και εμεινε το ποινικο...

μου λεει ο δικηγορος:"πρεπει να πας"
"να πας εσυ", του λεω...
"δεν γινεται"..πρεπει να παρευρεθεις εσυ ο ιδιος και να πεις οτι επειδη αποζημιωθηκες, δεν επιθυμεις την ποινικη του διωξη"


οποτε θα παω...:rolleyes:

sergiosm
26/08/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ακριβως την ιδια κλητευση εχω και εγω για 17 Σεπτεμβριου.

το ατυχημα ειχε γινει το 2006, με τα πολλα αποζημιωθηκα με το αστικο και εμεινε το ποινικο...

μου λεει ο δικηγορος:"πρεπει να πας"
"να πας εσυ", του λεω...
"δεν γινεται"..πρεπει να παρευρεθεις εσυ ο ιδιος και να πεις οτι επειδη αποζημιωθηκες, δεν επιθυμεις την ποινικη του διωξη"


οποτε θα παω...:rolleyes:

Έχεις φάει "λιπομαρτυρία";
Γιατί αν όχι μπορείτε να πάτε (μαζί με τον άλλο) και να ανακαλέσεις την έγκληση.
θα πρέπει βέβαια να του πεις να πληρώσει τα έξοδα (γύρω στα 150 ευρώ) αλλά θα τελειώσετε πιο γρήγορα.

:wave2:

devil's animal
26/08/2010, 13:21
η "λιπομαρτυρια" ειναι οταν λειπει μαρτυρας?:confused:

απο τον αλλον δεν εχω ουτε το τηλ του...

θα παω μωρε και θα πω: "αθωωστε τον...τον συγχωρω τον μαλακα"...:lol: :lol:

sergiosm
26/08/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
η "λιπομαρτυρια" ειναι οταν λειπει μαρτυρας?:confused:



Ναι ρε

τι συζητάμε τόση ώρα;

Για αυτό έφαγε το κατοστάρικο.

Επειδή τον κάλεσαν για μάρτυρα και δεν πήγε.



Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
απο τον αλλον δεν εχω ουτε το τηλ του...

θα παω μωρε και θα πω: "αθωωστε τον...τον συγχωρω τον μαλακα"...:lol: :lol:

έτσι, να είσαι μεγαλόψυχος :lol:

devil's animal
26/08/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ναι ρε

τι συζητάμε τόση ώρα;

Για αυτό έφαγε το κατοστάρικο.

Επειδή τον κάλεσαν για μάρτυρα και δεν πήγε.




έτσι, να είσαι μεγαλόψυχος :lol:

οχι ρε...

εμενα με ειχαν καλεσει οταν γινοντουσαν οι βουλευτικες και οι μ@λακες ειχαν κλεισει τα δικαστηρια και πηγα σαν τον μ@λακα και φυσικα δεν εγινε τιποτα...

και τωρα μου ξαναηρθε η κλητευση...ευτυχως δεν την εβαλαν στις δημοτικες αυτη την φορα...
:lol: :lol: :lol:



μεγαλοψυχος is my middle name...:smokin:

sergiosm
26/08/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...ευτυχως δεν την εβαλαν στις δημοτικες αυτη την φορα...
:lol: :lol: :lol:


Δεν έπεσαν και πολύ μακριά πάντως

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

THEOD
14/12/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Στα καλά καθούμενα.... :a018:

Λόγω μη παρουσίας μου ως ΜΑΡΤΥΡΑΣ σε αυταπάγγελτη δίκη τροχαίου (πλημμέλλημα).... Και θα μου πείτε, "καλά ρε φίλε γιατί δεν πήγες αφού είχες κλητευτεί" ???

Έλα μου ντε που το δικαστήριο ήταν τον Φεβρουάριο στην Κατερίνη-450 χιλιόμετρα μακριά...Και όχι μόνο...Ήταν η εποχή που οι αγρότες είχαν στήσει ένα σκασμό μπλόκα στην Εθνική οδό, και τα Τέμπη ήταν κλειστά λόγω των έργων μετά την γνωστή κατολίσθηση. Και υπήρχαν και χιόνια σε κάποια τμήματα της διαδρομής...
Με λίγα λόγια κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα ξεκίναγε για Πιερία με κίνδυνο να φάει +24ώρες στον δρόμο, ή να μην καταφέρει να φτάσει, ή να μην καταφέρει να γυρίσει... Και σε κάθε περίπτωση μια τρομερή και κοστοβόρα ταλαιπωρία ήταν δεδομένη... Και επιπλέον δεν το θεώρησα σημαντικό μιας και είχε ήδη προηγηθεί γραπτή κατάθεσή μου στο Αστ. Τμήμα της περιοχής μου κατά την φάση της προανάκρισης και του σχηματισμού της δικογραφίας...

Και στο κάτω-κάτω παθών και μάρτυρας ήμουν (όχι κατηγορούμενος) σε μια εντελώς ξεκάθαρη και χωρίς υποψία αμφισβήτησης υπαιτιότητας ποινική δίκη χωρίς καμμία αστική επίπτωση (μιας και όσο αφορά ασφάλειες, ζημιές, αποζημιώσεις κλπ το θέμα έχει κλείσει...). Τυπικά και γραφεικρατικά πράγματα δηλαδή χωρίς ουσία...


Αλλά ο εισαγγελέας έκρινε την παρουσία μου στο δικαστήριο απαραίτητη (ένας Θεός ξέρει γιατί...), ανέβαλε την δίκη, με κλήτευσε εκ νέου, και επιπλέον...με καταδικασε σε 100,00 € πρόστιμο για την μη παρουσία μου.... :cry:

Τώρα και θα πρέπει να πάω τον Δεκέμβριο στην νέα δίκη (ένα σκασμό έξοδα κλπ) και έχω φάει και πρόστιμο... :bawl: :bawl: Κανένας νομικός ή κάποιος με παρόμοια εμπειρία να συμβουλέψει για το πως μπορώ να την γλυτώσω ???? :rolleyes:

Άμα δεν σε θέλει η πουτάνα η τύχη...
Αύριο είναι η ημερομηνία της νέας δίκης....'Ελα μου όπως που έχει προκηρυχθεί γεν. απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ...Τηλεφωνικά από το πρωί προσπαθώ και κανένας δεν μου εγγυάται αν θα γίνει η όχι η δίκη μιας και πχ μια γραμματέας να απεργήσει τότε το δικαστήριο είναι υποχρεωμένο να αναβάλλει...
Και τώρα εγώ τι κάνω ???
Ξεκινάω μαύρα χαράματα για να είμαι Κατερίνη το πρωί με κίνδυνο να χάσω μεροκάματο, να πληρώσω σχεδόν 1.000 χλμ βενζίνη, διόδια κλπ και τελικά να γυρίσω άπρακτος με μια αναγκαστική αναβολή ή ρισκάρω να μην (ξανα)πάω με κίνδυνο να γίνει η δίκη και εκτός από ένα ακόμα χρηματικό πρόστιμο να φάω και 2 μήνες φυλακή για λιπομαρτυρία κατ' εξακολούθηση ??? :confused: :confused:

Τα νεύρα μουυυυυυυ..... :a018: :a018:

Allst@rf
14/12/2010, 13:25
τραβα THEOD...


μην δοκιμαζεις την τυχη σου σε ενα διαλυμενο κρατος...

tsompanis
14/12/2010, 13:26
αμαν ρε αδερφάκι μου και εσύ!! τι γκαντεμιά είναι αυτή που σε δέρνει:( μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα......

και τι να σου απαντήσει κανείς...
φόρα τις κορντούρες και αμόλα?

ERRIKA
14/12/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άμα δεν σε θέλει η πουτάνα η τύχη...
Αύριο είναι η ημερομηνία της νέας δίκης....'Ελα μου όπως που έχει προκηρυχθεί γεν. απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ...Τηλεφωνικά από το πρωί προσπαθώ και κανένας δεν μου εγγυάται αν θα γίνει η όχι η δίκη μιας και πχ μια γραμματέας να απεργήσει τότε το δικαστήριο είναι υποχρεωμένο να αναβάλλει...
Και τώρα εγώ τι κάνω ???
Ξεκινάω μαύρα χαράματα για να είμαι Κατερίνη το πρωί με κίνδυνο να χάσω μεροκάματο, να πληρώσω σχεδόν 1.000 χλμ βενζίνη, διόδια κλπ και τελικά να γυρίσω άπρακτος με μια αναγκαστική αναβολή ή ρισκάρω να μην (ξανα)πάω με κίνδυνο να γίνει η δίκη και εκτός από ένα ακόμα χρηματικό πρόστιμο να φάω και 2 μήνες φυλακή για λιπομαρτυρία κατ' εξακολούθηση ??? :confused: :confused:

Εάν ο/η γραμματέας της έδρας απεργήσει, η δίκη ΔΕ θα γίνει.
Η ποινή της λιπομαρτυρίας διαγράφεται με αίτησή σου εάν εμφανιστείς στην επόμενη δικάσιμο (δηλ. αύριο ή στη μετ'αναβολή δικάσιμο) και πεις ένα λόγο/δικαιολογία/μπαρούφα γιατί δεν μπόρεσες να εμφανιστείς.
Ο μόνος τρόπος να μάθεις εάν θα απεργήσει ο/η γραμματέας είναι να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις μαζί της, προσωπικά, και να την παρακαλέσεις να σου πει. (Ένας συγκεκριμένος θα είναι ο γραμματέας της έδρας). Δυστυχώς όμως είναι λίγο αργά τώρα...

THEOD
14/12/2010, 13:39
Από το πρωί προσπαθώ τηλεφωνικά...Θα έχω πάρει ίσαμε 10 τηλεφωνα στην Κατερίνη προσπαθώντας να βγάλω άκρη αλλά κανένας είτε δεν δεσμεύεται για τίποτα, είτε δηλώνει αναρμόδιος...
Απ' ότι κατάλαβα το πιθανότερο είναι από το πινάκιο να γίνουν μόνο 2 δίκες που είναι στα όρια της παραγραφής και όλες οι υπόλοιπες να αναβληθούν λόγω απεργίας ΚΑΙ του τοπικού δικηγορικού συλλόγου....Όπως έιπα και πριν όμως κανένας δεν δεσμεύεται και δεν βεβαιώνει για τίποτα, και δεν υπάρχει τρόπος εκ των υστέρων να φανεί κάπου ότι εγώ ήμουν πρόθυμος να πάω... και αν κάτι πάει στραβά μετά εγώ θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας.... Μπέρδεμα ρε φούστη μου...:rolleyes: :a018: :rolleyes:

PortisHead
14/12/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Από το πρωί προσπαθώ τηλεφωνικά...Θα έχω πάρει ίσαμε 10 τηλεφωνα στην Κατερίνη προσπαθώντας να βγάλω άκρη αλλά κανένας είτε δεν δεσμεύεται για τίποτα, είτε δηλώνει αναρμόδιος...
Απ' ότι κατάλαβα το πιθανότερο είναι από το πινάκιο να γίνουν μόνο 2 δίκες που είναι στα όρια της παραγραφής και όλες οι υπόλοιπες να αναβληθούν λόγω απεργίας ΚΑΙ του τοπικού δικηγορικού συλλόγου....Όπως έιπα και πριν όμως κανένας δεν δεσμεύεται και δεν βεβαιώνει για τίποτα, και δεν υπάρχει τρόπος εκ των υστέρων να φανεί κάπου ότι εγώ ήμουν πρόθυμος να πάω... και αν κάτι πάει στραβά μετά εγώ θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας.... Μπέρδεμα ρε φούστη μου...:rolleyes: :a018: :rolleyes:

Τελειως στην τυχη :
To να πας στο Αστυνομικο Τμημα της περιοχης σου και να παρεις καποια βεβαιωση οτι δεν απαντουν - δεν μπορεισ να επικοινωνησεις με το δικαστικο τμημα ???

Βασικα ρωτα καποιον δικηγορο.Συλλογο ?

ERRIKA
14/12/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Τελειως στην τυχη :
To να πας στο Αστυνομικο Τμημα της περιοχης σου και να παρεις καποια βεβαιωση οτι δεν απαντουν - δεν μπορεισ να επικοινωνησεις με το δικαστικο τμημα ???

Βασικα ρωτα καποιον δικηγορο.Συλλογο ?

Καμία σχέση.

ERRIKA
14/12/2010, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Από το πρωί προσπαθώ τηλεφωνικά...Θα έχω πάρει ίσαμε 10 τηλεφωνα στην Κατερίνη προσπαθώντας να βγάλω άκρη αλλά κανένας είτε δεν δεσμεύεται για τίποτα, είτε δηλώνει αναρμόδιος...
Απ' ότι κατάλαβα το πιθανότερο είναι από το πινάκιο να γίνουν μόνο 2 δίκες που είναι στα όρια της παραγραφής και όλες οι υπόλοιπες να αναβληθούν λόγω απεργίας ΚΑΙ του τοπικού δικηγορικού συλλόγου....Όπως έιπα και πριν όμως κανένας δεν δεσμεύεται και δεν βεβαιώνει για τίποτα, και δεν υπάρχει τρόπος εκ των υστέρων να φανεί κάπου ότι εγώ ήμουν πρόθυμος να πάω... και αν κάτι πάει στραβά μετά εγώ θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας.... Μπέρδεμα ρε φούστη μου...:rolleyes: :a018: :rolleyes:

Δυστυχώς δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε σ'αυτό. Αν το ρισκάρεις, η πιθανότητα να γίνει η δίκη είναι πολύ μικρή, πράγματι. Από την άλλη, εάν απεργούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς (δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις Ι.Χ.) είναι μία τέλεια δικαιολογία για να μην πας. Προσωπικά, ΔΕΝ θα πήγαινα, αλλά εσύ αποφασίζεις...

THEOD
14/12/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Από την άλλη, εάν απεργούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς (δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις Ι.Χ.) είναι μία τέλεια δικαιολογία για να μην πας.

Σ' αγαπάωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.... :a49: :a49: :a49:

DimChios
14/12/2010, 14:13
Την αγαπας ε?

:rolleyes:


Εγω παλι, επειδη δεν τις πιστευω τις γυναικες και ειδικα τις δικηγορους...


:p



Θα το εβλεπα σαν ρεπο και ξεσκασμα απ τη ρουτινα και θα ξεκιναγα!

:wave2:

sniper
14/12/2010, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Την αγαπας ε?

:rolleyes:


Εγω παλι, επειδη δεν τις πιστευω τις γυναικες και ειδικα τις δικηγορους...


:p



Θα το εβλεπα σαν ρεπο και ξεσκασμα απ τη ρουτινα και θα ξεκιναγα!

:wave2:

1000χλμ βενζίνη+διόδια.... πολύ λαρτζ είσαι ρε Τσίου :D

DimChios
14/12/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1000χλμ βενζίνη+διόδια.... πολύ λαρτζ είσαι ρε Τσίου :D


Λεφτα υπάρχουν!

:o




















ασε με ρε μλκ! :evil:

ERRIKA
14/12/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Λεφτα υπάρχουν!



Μηχανή όμως???
:p

DimChios
14/12/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Μηχανή όμως???
:p


εξου και το "ασε με ρε μλκ"

:sad:











πολυ μου χωνεσαι εσυ! :mad:

sniper
14/12/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εξου και το "ασε με ρε μλκ"

:sad:











πολυ μου χωνεσαι εσυ! :mad:

με 2 μηχανές.... χαλαρά! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
14/12/2010, 15:01
Με τα πολλά, έστειλα ένα φαξ στην τοπική Εισαγγελία με υπογραφή και όλα τα στοιχεία της κλήτευσης στο οποίο γράφω ότι λόγω της αυριανής απεργίας των ΜΜΜ δεν θα μπορέσω να μεταβώ και παρακαλώ για την αναβολή... Τηλεφώνησα μάλιστα να επιβεβαιώσω ότι το πήρε η γραμματεία.
Μου είπαν ότι το πήραν και θα το διαβιβάσουν στον εισαγγελέα, στον Πρόεδρο, στον φάκελλο...(δεν καταλάβα καλά). Τουλάχιστον έχω στα χέρια μου το φαξ, την επιβεβαίωση αποστολής με ημερομηνία και ώρα, και το όνομα αυτού που το παρέλαβε... όχι κατι επίσημο φυσικά, αλλά από το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα... Θα δείξει... ;)













































ΥΓ Όλοι οι large τύποι σε αυτό το πόστ εμφανιστήκανε (βλέπε και Άφρο στην αρχή του...) :a13:

DimChios
14/12/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
με 2 μηχανές.... χαλαρά! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


χτυπατε ρε μ00νια!

δε πειραζει!


:winka: :wave2:

ERRIKA
14/12/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Με τα πολλά, έστειλα ένα φαξ στην τοπική Εισαγγελία με υπογραφή και όλα τα στοιχεία της κλήτευσης στο οποίο γράφω ότι λόγω της αυριανής απεργίας των ΜΜΜ δεν θα μπορέσω να μεταβώ και παρακαλώ για την αναβολή... Τηλεφώνησα μάλιστα να επιβεβαιώσω ότι το πήρε η γραμματεία.
Μου είπαν ότι το πήραν και θα το διαβιβάσουν στον εισαγγελέα, στον Πρόεδρο, στον φάκελλο...(δεν καταλάβα καλά). Τουλάχιστον έχω στα χέρια μου το φαξ, την επιβεβαίωση αποστολής με ημερομηνία και ώρα, και το όνομα αυτού που το παρέλαβε... όχι κατι επίσημο φυσικά, αλλά από το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα... Θα δείξει... ;)

Μια χαρά είσαι σου λέω!!! :beer: :beer: :beer:

Πάντα στη διάθεσή σας με τις καλύτερες δικαιολογίες!!



Edit: Κι όταν θα έρθει η ώρα πες με να σε πω πώς θα σβήσεις το πρόστιμο της λιπομαρτυρίας...

PortisHead
14/12/2010, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Μια χαρά είσαι σου λέω!!! :beer: :beer: :beer:

Πάντα στη διάθεσή σας με τις καλύτερες δικαιολογίες!!



Edit: Κι όταν θα έρθει η ώρα πες με να σε πω πώς θα σβήσεις το πρόστιμο της λιπομαρτυρίας...

Τουλαχιστον μαθαμε σημερα οτι η ERRIKA ειναι δικηγόρος :D :D :D

sergiosm
14/12/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Τουλαχιστον μαθαμε σημερα οτι η ERRIKA ειναι δικηγόρος :D :D :D

:confused: :confused: :confused:


τόσο καιρό τί ακριβώς νόμιζες ότι είναι;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

THEOD
14/12/2010, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA

Edit: Κι όταν θα έρθει η ώρα πες με να σε πω πώς θα σβήσεις το πρόστιμο της λιπομαρτυρίας...

Θα το θυμάμαι αυτό... και τότε θα σε αγαπάω ακόμα περισσότερο.... :a07: :a49: :a07:

:D :D :D

AUFGEBRACHT
14/12/2010, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Μια χαρά είσαι σου λέω!!! :beer: :beer: :beer:

Πάντα στη διάθεσή σας με τις καλύτερες δικαιολογίες!!



Edit: Κι όταν θα έρθει η ώρα πες με να σε πω πώς θα σβήσεις το πρόστιμο της λιπομαρτυρίας...

Σβήσιμο λιπομαρτυρίας ;;;;; Στα Πρίνου πας ή στα Bodyline για να γίνει αυτό ;;;; Μέχρι τώρα ήξερα για λιποαναρρόφηση...

THEOD
15/12/2010, 12:30
Αναβολή τελικά... Γλύτωσα και εγώ και εσεις προς το παρόν... :D


Μην χαίρεστε όμως... Θα υπάρξει επανάληψη του έργου σε 10 μήνες :D

:wave2: :wave2: :wave2:

ERRIKA
15/12/2010, 13:07
:beer: :wave2:

Allst@rf
15/12/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αναβολή τελικά... Γλύτωσα και εγώ και εσεις προς το παρόν... :D


Μην χαίρεστε όμως... Θα υπάρξει επανάληψη του έργου σε 10 μήνες :D

:wave2: :wave2: :wave2:


:bigcry: :bigcry:

Allst@rf
15/12/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:confused: :confused: :confused:


τόσο καιρό τί ακριβώς νόμιζες ότι είναι;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


ερωτηση κρισεως...

:rolleyes:

sniper
15/12/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αναβολή τελικά... Γλύτωσα και εγώ και εσεις προς το παρόν... :D


Μην χαίρεστε όμως... Θα υπάρξει επανάληψη του έργου σε 10 μήνες :D

:wave2: :wave2: :wave2:

κρίμα.... εχασες ένα ωραίο ταξίδι... είχε και καλή μέρα

:smokin:

ERRIKA
15/12/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κρίμα.... εχασες ένα ωραίο ταξίδι... είχε και καλή μέρα

:smokin:

... θά' βαζες εσύ Theod τη μηχανή κι ο Τσίου τα λεφτά... :lol:

PortisHead
15/12/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:confused: :confused: :confused:


τόσο καιρό τί ακριβώς νόμιζες ότι είναι;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Γιατι θα επρεπε να ξερω τι επαγγελεται η κοπελα ?
Το γραφει κάπου ?

:confused:

sergiosm
15/12/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Γιατι θα επρεπε να ξερω τι επαγγελεται η κοπελα ?
Το γραφει κάπου ?

:confused:

1) Κάνω ΠΛΑΚΑ
εξ ου και τα :bigcry: :bigcry: :bigcry:


2) Φαίνεται από τις απαντήσεις της.
Αλλα αυτό δεν έχει καμία σημασία γιατί όπως είπα στο 1 κάνω ΠΛΑΚΑ


:wave2:

:beer:

PortisHead
15/12/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
1) Κάνω ΠΛΑΚΑ
εξ ου και τα :bigcry: :bigcry: :bigcry:


2) Φαίνεται από τις απαντήσεις της.
Αλλα αυτό δεν έχει καμία σημασία γιατί όπως είπα στο 1 κάνω ΠΛΑΚΑ


:wave2:

:beer:

No problem φιλε μου.
Απλα πισω απ το πληκτρολογιο , δυστυχως , δεν φαινεται το υφος μας.

:beer:

sergiosm
15/12/2010, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
No problem φιλε μου.
Απλα πισω απ το πληκτρολογιο , δυστυχως , δεν φαινεται το υφος μας.

:beer:


πολύ σωστό αυτό που λες

και η αλήθεια είναι ότι μετά που το ξανακοίταξα, αυτά τα :confused: που έβαλα
φαίνονταν κάπως ...

:beer:

ERRIKA
15/12/2010, 16:47
@ portishead:

sergiosm = έγκριτος συνάδελφος :wave2: :wave2:

sniper
15/12/2010, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
@ portishead:

sergiosm = έγκριτος συνάδελφος :wave2: :wave2:


Λουλουδάς ή ανθοπώλης; :confused:

sergiosm
15/12/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
@ portishead:

sergiosm = έγκριτος συνάδελφος :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer:


για το .... έγκριτος

sergiosm
15/12/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λουλουδάς ή ανθοπώλης; :confused:


Δεν έχω .....9ρες,

οπότε

:a015: :a015: :a015: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016:


ERRIKA αναλαμβάνεις έτσι;;;;


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
15/12/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Δεν έχω .....9ρες,

οπότε

:a015: :a015: :a015: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016:


ERRIKA αναλαμβάνεις έτσι;;;;


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Η κυρία το λέει ξεκάθαρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1944188#post1944188)

sergiosm
15/12/2010, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η κυρία το λέει ξεκάθαρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1944188#post1944188)


τότε, αφού είναι ξεκάθαρο, γιατί









με λες .... ανθοπώλη;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
15/12/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
τότε, αφού είναι ξεκάθαρο, γιατί









με λες .... ανθοπώλη;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ο ένας πουτάνα.... ο άλλος λουλουδάς....

Πάω να παραιτηθώ και ν' αυτοκτονήσω....

ERRIKA
15/12/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ο ένας πουτάνα.... ο άλλος λουλουδάς....

Πάω να παραιτηθώ και ν' αυτοκτονήσω....

Αντί να αυτοκτονήσεις, ξεκίνα και συ μια δεύτερη δουλειά τις νύχτες... :smokin:

sergiosm
15/12/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πάω να παραιτηθώ και ν' αυτοκτονήσω....

:nono: :nono: :nono:


όχι ρε συ



κάντο να φανεί ως ..... εργατικό ατύχημα


με ένα συμβολικό ποσοστό (45% εγώ και 45% η ERRIKA) το αναλαμβάνουμε ...


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
15/12/2010, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:nono: :nono: :nono:


όχι ρε συ



κάντο να φανεί ως ..... εργατικό ατύχημα


με ένα συμβολικό ποσοστό (45% εγώ και 45% η ERRIKA) το αναλαμβάνουμε ...


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Λουλουδάδες....


219625

ERRIKA
15/12/2010, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:nono: :nono: :nono:


όχι ρε συ



κάντο να φανεί ως ..... εργατικό ατύχημα


με ένα συμβολικό ποσοστό (45% εγώ και 45% η ERRIKA) το αναλαμβάνουμε ...


:

:beer:
Και μην ξεχνάμε το ΦΠΑ, έτσι? Βαρύνει τον πελάτη....

sergiosm
15/12/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
:beer:
Και μην ξεχνάμε το ΦΠΑ, έτσι? Βαρύνει τον πελάτη....


ασφαλώς ....

sergiosm
15/12/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λουλουδάδες....


αυτό να το εκλάβω ως .... απειλή;;;;;;;;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

PortisHead
15/12/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
@ portishead:

sergiosm = έγκριτος συνάδελφος :wave2: :wave2:

Good to know guys.
Αχρειαστοι να είστε....αλλα δεν ξερεις καμια φορα.
:wave2:

sergiosm
15/12/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Good to know guys.
Αχρειαστοι να είστε....αλλα δεν ξερεις καμια φορα.
:wave2:


:wave2:

cityfly
15/12/2010, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
αυτό να το εκλάβω ως .... απειλή;;;;;;;;;;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

κοίτα να δεις

αυτό που θέλει να πει ο ποιητής είναι ότι













αυτά τα δύο αθώα πτερωτά πλασματάκια είστε τα δυο σας

sergiosm
15/12/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
κοίτα να δεις

αυτό που θέλει να πει ο ποιητής είναι ότι

αυτά τα δύο αθώα πτερωτά πλασματάκια είστε τα δυο σας


α μάλιστα

ε τότες

να τον πάμε για ... εξύβριση

(εκτός και αν το πάρουμε ως ... κομπλιμέντο)

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



Υ.Γ. Δε με λες, εσύ θα απαντήσεις στα πμ σου ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

mikes
15/12/2010, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Αντί να αυτοκτονήσεις, ξεκίνα και συ μια δεύτερη δουλειά τις νύχτες... :smokin: αν και δεν ηταν για μενα η συμβουλη, το καλοσκεφτηκα και την ακολουθησα!! βρηκα λοιπον δευτερη νυχτερινη δουλεια ως.............




































χορευτης οριενταλ σε κλαμπ!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
15/12/2010, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
αν και δεν ηταν για μενα η συμβουλη, το καλοσκεφτηκα και την ακολουθησα!! βρηκα λοιπον δευτερη νυχτερινη δουλεια ως.............


χορευτης οριενταλ σε κλαμπ!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πες μας σε ποιο και άσε τα υπόλοιπα πάνω μας!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

notakos600
15/12/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
αν και δεν ηταν για μενα η συμβουλη, το καλοσκεφτηκα και την ακολουθησα!! βρηκα λοιπον δευτερη νυχτερινη δουλεια ως.............
χορευτης οριενταλ σε κλαμπ!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Gay alert No2

mikes
15/12/2010, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Gay alert No2 νοτακο μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις γιατι θεωρεις gay alert εναν τυπα με σωματοτυπο νταλικιερη που εχει καταπιει το φορτηγο του, να λικνιζεται λαδωμενος και ημιγυμνος, σαν να του εχει ξεβιδωθει η αναρτηση?? :confused: :confused:

notakos600
15/12/2010, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
νοτακο μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις γιατι θεωρεις gay alert εναν τυπα με σωματοτυπο νταλικιερη που εχει καταπιει το φορτηγο του, να λικνιζεται λαδωμενος και ημιγυμνος, σαν να του εχει ξεβιδωθει η αναρτηση?? :confused: :confused:


Εσένα, αυτός ο ''κατάπια Scania'' που λικνίζεται λαδωμένος και ημίγυμνος, σου κάνει για φανατικός άντρας;

σ.σ. οποιαδήποτε ομοιότητα με υπαρκτά πρόσωπα είναι συμπτωματική.

DimChios
21/12/2010, 05:01
Σε νυχτερινο κεντρο διασκεδασης των Αθηνων ζητανε λουλουδουδες!

Οποιος ενδιαφερεται ας μου πει!

Δε χρειαζεται απαραιτητα προυπηρεσια, μονο ορεξη για δουλεια!

:wave2:

chr1s_86
21/12/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
.... λουλουδουδες....

...Οποιος ...



:look:



:lol:

DimChios
21/12/2010, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
:look:



:lol:


Ξερω τι λεω

:lol: :lol: :lol:

ERRIKA
22/12/2010, 12:00
Όποιος.... ναι... ξέρω ακριβώς τι σκέφτεται! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


220106

THEOD
06/07/2011, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Edit: Κι όταν θα έρθει η ώρα πες με να σε πω πώς θα σβήσεις το πρόστιμο της λιπομαρτυρίας...

ERRIKAAAAAAA......

Πλησιάζει η ώρα να σε αγαπήσω ακόμα περισσότερο... :D

Αν μάλιστα έχεις στην καβάντζα κανέναν τρόπο και το πρόστιμο να σβήσω, και να μην ανηφορίσω προς Κατερίνη για την νέα δίκη, πίστεψέ με... Ο έρωτάς μου :a07: θα κρατήσει για πάντα... :lol:


































πμ μου αν δεν θέλεις δημόσια ή στείλε μου τηλ. σου... :wave2:

ERRIKA
06/07/2011, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ERRIKAAAAAAA......

Πλησιάζει η ώρα να σε αγαπήσω ακόμα περισσότερο... :D

Αν μάλιστα έχεις στην καβάντζα κανέναν τρόπο και το πρόστιμο να σβήσω, και να μην ανηφορίσω προς Κατερίνη για την νέα δίκη, πίστεψέ με... Ο έρωτάς μου :a07: θα κρατήσει για πάντα... :lol:

πμ μου αν δεν θέλεις δημόσια ή στείλε μου τηλ. σου... :wave2:

Σε λέω και δημόσια, δεν'ντροπή.... :winka:

1) Δυστυχώς ΔΕ γλιτώνεις την ανάβαση στην Κατερίνη. Θα πρέπει να εμφανιστείς εκεί, να δηλώσεις παρών (ασχέτως αν γίνει τελικά η δίκη ή αναβληθεί για οποιοδήποτε λόγο)
2) Μόλις δηλώσεις παρών ΑΜΕΣΩΣ θα ζητήσεις να σβηστεί η ποινή λιπομαρτυρίας σου για το λόγο ότι... (εδώ βάζεις ένα λόγο, πχ. γεννούσε η γυναίκα/αδελφή/κόρη/γιαγιά σου, πέθανε ο κουνιάδος/μπατζανάκης/θείος και έπρεπε να παραστείς στην κηδεία, σου ανέθεσε ο εργοδότης σου να μεταβείς ΕΚΕΙΝΗ την ημέρα στο Ουζμπεκιστάν για να πάρεις συνέντευξη από τον πρόεδρο του συλλόγου σεισμόπληκτων ή-ό,τι-άλλο-σου-ταιριάζει). Προσθέτεις πως είσαι βαθιά συντετριμμένος που δεν μπόρεσες να παραστείς στην προηγούμενη δίκη, πως δεν κοιμήθηκες από τύψεις μία εβδομάδα,
3) Βεβαιώσου ότι σου σβήνουν την ποινή, κι αν σου πουν "στο τέλος", "μετά" και τα τοιαύτα τους το υπενθυμίζεις σε τακτά χρονικά διαστήματα με ύφος ηλιθίου και
4)... καθάρισες!

:wacko:

sniper
06/07/2011, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
.... γεννούσε η ... γιαγιά σου.... ...
....


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

sergiosm
06/07/2011, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Σε λέω και δημόσια, δεν'ντροπή.... :winka:

1) Δυστυχώς ΔΕ γλιτώνεις την ανάβαση στην Κατερίνη. Θα πρέπει να εμφανιστείς εκεί, να δηλώσεις παρών (ασχέτως αν γίνει τελικά η δίκη ή αναβληθεί για οποιοδήποτε λόγο)

Γεγονός



Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
2) Μόλις δηλώσεις παρών ΑΜΕΣΩΣ

ε τώρα γιατί του δίνεις φρούδες ελπίδες;;
αφού το ξέρεις ότι για να σβηστεί η λιπομαρτυρία πρέπει να γίνει η δίκη.
Αλλιώς θα ... ξαναπάει


Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Προσθέτεις πως είσαι βαθιά συντετριμμένος που δεν μπόρεσες να παραστείς στην προηγούμενη δίκη, πως δεν κοιμήθηκες από τύψεις μία εβδομάδα,


:lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
3) Βεβαιώσου ότι σου σβήνουν την ποινή, κι αν σου πουν "στο τέλος", "μετά" και τα τοιαύτα τους το υπενθυμίζεις σε τακτά χρονικά διαστήματα με ύφος ηλιθίου και
Κοίτα να έχεις ΜΑΖΙ σου το χαρτί που σου έστειλαν.
Α και ένα μεγαρόσημο (θα το πάρεις από εκεί. 50-60 λεπτά κάνει).



Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
4)... καθάρισες!

Πράγματι.
Αλλά για καλό και για κακό κράτα το χαρτί που θα σου δώσουν. Αυτό με το μεγαρόσημο.



:wave2:

vaska
06/07/2011, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τι γελά ρε φίλαι???

Η Γιαγιά του μικροπαντρεύτηκε έκανε αμέσως κόρη (τη μαμά του λεγάμενου) αλλά τελικά χώρισε με τον πρώτο της άντρα (ασυμφωνία χαρακτήρων) κι έκανε άμεσα δεύτερο γάμο με τον μπακάλη. Ε αυτός ήθελε διακαώς παιδί και την γκάστρωσε τη γιαγιά, οπότε 9 μήνες μετά ήρθε ή ώρα της γέννας στην οποία ήταν παρών ο λεγάμενος.

Μια χαρά πειστικό επιχείρημα το βρίσκω

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
06/07/2011, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
mplamplamplanomikesmalakiesmplampla



Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
mplamplamplaallesnomikesmalakiesmplampla

Μπλέξαμε.. :smokin:


230752

ERRIKA
06/07/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μπλέξαμε.. :smokin:

Λύσσιαξες εσύ, αφού σου έχουμε πει με το Σέργιο πως αγαπιόμαστε, απλά εμείς οι δικηγόροι πάντα συμφωνούμε διαφωνώντας εικονικά.... :blush: :blush:

sergiosm
06/07/2011, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Λύσσιαξες εσύ, αφού σου έχουμε πει με το Σέργιο πως αγαπιόμαστε, απλά εμείς οι δικηγόροι πάντα συμφωνούμε διαφωνώντας εικονικά.... :blush: :blush:

μην καρφώνεσαι ....

απλά βρήκε αφορμή για ... πιστολίδι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
06/07/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Λύσσιαξες εσύ, αφού σου έχουμε πει με το Σέργιο πως αγαπιόμαστε, απλά εμείς οι δικηγόροι πάντα συμφωνούμε διαφωνώντας εικονικά.... :blush: :blush:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
mplamplamplanomikesmalakiesmplampla




quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
mplamplamplaallesnomikesmalakiesmplampla





Φαντάζομαι άλλωστε ότι θα ... συμφωνήσεις ότι τα παραπάνω είναι ... προδήλως συκοφαντικά και χρήζουν της δέουσας αντιμετώπισης ε;;

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
06/07/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
μην καρφώνεσαι ....

απλά βρήκε αφορμή για ... πιστολίδι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Never...

:smokin:


230758

sergiosm
06/07/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Never...

:smokin:

ποιος να είναι άραγεΣ αυτός ο man στον οποίο απευθύνεται ο σκυλάκος;;

:rotflmao: :rotflmao:

THEOD
06/07/2011, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Σε λέω και δημόσια, δεν'ντροπή.... :winka:

1) Δυστυχώς ΔΕ γλιτώνεις την ανάβαση στην Κατερίνη. Θα πρέπει να εμφανιστείς εκεί, να δηλώσεις παρών (ασχέτως αν γίνει τελικά η δίκη ή αναβληθεί για οποιοδήποτε λόγο)
2) Μόλις δηλώσεις παρών ΑΜΕΣΩΣ θα ζητήσεις να σβηστεί η ποινή λιπομαρτυρίας σου για το λόγο ότι... (εδώ βάζεις ένα λόγο, πχ. γεννούσε η γυναίκα/αδελφή/κόρη/γιαγιά σου, πέθανε ο κουνιάδος/μπατζανάκης/θείος και έπρεπε να παραστείς στην κηδεία, σου ανέθεσε ο εργοδότης σου να μεταβείς ΕΚΕΙΝΗ την ημέρα στο Ουζμπεκιστάν για να πάρεις συνέντευξη από τον πρόεδρο του συλλόγου σεισμόπληκτων ή-ό,τι-άλλο-σου-ταιριάζει). Προσθέτεις πως είσαι βαθιά συντετριμμένος που δεν μπόρεσες να παραστείς στην προηγούμενη δίκη, πως δεν κοιμήθηκες από τύψεις μία εβδομάδα,
3) Βεβαιώσου ότι σου σβήνουν την ποινή, κι αν σου πουν "στο τέλος", "μετά" και τα τοιαύτα τους το υπενθυμίζεις σε τακτά χρονικά διαστήματα με ύφος ηλιθίου και
4)... καθάρισες!

:wacko:


:a013: :a013: :a013: