PDA

View Full Version : ΚΩΛΟΓΕΡΟΙ...



ixnilatis
14/07/2005, 20:32
Χθες σχολάω από τη δουλεία στις 14:30

Ξεκινάω για το σπιτάκι μου να κάτσω να φάω με τη γυναίκα μου.

Μπαίνω στην Εγνατία και να γίνεται '' ΤΟ ΈΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ''
Απογοητεύομαι και αποφασίζω να πάω από παραλιακή (Μεγάλου Αλεξάνδρου).
Φτάνω Ανθέων (νυν Γ.Παπανδρέου) και είναι κλειστή γιατί ξαφνικά τους καύλωσε καλοκαιριάτικα να την κλείσουνε για να ρίξουνε καινούργιο ασφαλτοτάπητα.
Αποτέλεσμα; όλοι να αναγκάζονται να πηγαίνουνε από Σαλαμίνα και να μπλέκουνε στα κωλοστενά και στα σοκάκια της Καλαμαριάς.
Η ζέστη να σε σιγοψήνει και να γράφεις 5 μέτρα στα 10 λεπτά...
Κάποια στιγμή (Ρωσσίδη & Πόντου) σταματάω σε STOP για να τσεκάρω πριν στρίψω δεξιά και νιώθω να με σπρώχνει από πίσω και δεξιά ένα κόκκινο κλουβί.
Μου σπρώχνει και σηκώνει το μαρσπιέ του συνεπιβάτη και εξακολουθεί ο ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ να σπρώχνει (δεν έχει πάρει γραμμή ότι το κωλόκουτο του ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ μια μοτοσυκλέτα συνολικού βάρους άνω των 400 κιλών)
Φτάνει στο αριστερό παρσπιέ του οδηγού και το σπάει... :mad:
και εκεί χάνω τον έλεγχο της μοτοσικλέτας και πέφτω από τα δεξιά

Δε νιώθω το πόδι μου καθόλου καθώς το πλάκωσε το βάρος της μηχανής.
ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ Α Ν Ε Ι Σ.Όλοι προσπερνάνε και χάνονται.
Καμία ανθρωπιά ρε πούστη μου.
Μετά από λίγα λεπτά έρχεται ένας τύπος και την ανασηκώνει λίγο για να απεγκλωβιστεί η ποδάρα μου.
Ο τύπος που είναι υπαίτειος για όλα αυτά έξακολουθεί να είναι μέσα στο γαμωκλούβι του και κοιτάει σαν μαλάκας....
Ρε παιδιά σηκώνομαι του κατεβάζω Τ Α ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΔΙΑ και βλέπω έναν τύπο πάνω από 75 και πάνω από 500 κιλά λίπος :yuck:

Αποτέλεσμα:

Εγώ είμαι ακόμα με ένα μελανιασμένο πόδι.
Το κεφάλι μου χτύπησε στο κράσπεδο του πεζοδρομίου και το κράνος που φορούσα με έσωσε από μια τουλάχιστον διάσειση.
Η Varadero εκτός από το σπάσιμο του μαρσπιέ δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά. (να είναι καλά τα κάγκελα)
Αντικαταστάθηκε το μαρσπιέ με 40 € και στο σημείο που γρατζουνήθηκε το προστατευτικό κάγκελο η mama Honda έριξε λίγο χρώμα με σπρέι και όλα ok!
Με το που έπεσε η μηχανή έσταξε λίγη βενζίνη αλλά ό τεχνικός της Honda μου είπε ότι είναι φυσιολογικά.

Ο μαλακάς τώρα....
Δεν ζήτησε ούτε συγνώμη...
Το απόγευμα που πήγα να του πάρω τα € μου είπε ''...έλα μωρέ μηχανάκι είναι...''
όταν τον ρώτησα (ήρεμος πλέον) πως έγινε και δε με είδε.... επί λέξη μου είπε ''....δε σε υπολόγισα...''
Επιπρόσθετα μου είπε και το άλλο το κουφό το μεσημέρι που έγινε το σκηνικό ''...ότι είναι να κάνεις,να το κάνεις σήμερα γιατί αύριο φεύγω για διακοπές...''
Όταν έγινε η αντικατάσταση του μαρσπίε και του τηλεφώνησα για να του πω το ποσό και ότι ξεκινάω για το σπίτι του, η γυναίκα του δεν είχε ιδέα και μου είπε ότι ο κύριος Φάλαινας κοιμότανε...
Εκεί με πίανει το Ποντιακό μου και φεύγω σφαίρα για Βυζάντιο... και εκεί έγινε του κουτρούλη η γάμος...

Του πήρα 120 € τον έκανα ξεφτύλα (βγήκαν γείτονες και τα χώνανε και αυτοί) του πάτησα και μια κλωτσιά στη πόρτα του 309 και έφυγα θριαμβευτής λέγοντας δυνατά ότι εύχομαι να μην γυρίσει ποτέ από τις γαμημένες τις διακοπές του γιατί είναι επικίνδυνος και δημόσιος κίνδυνος.


Αισθάνθηκα ότι πέτυχα κάτι λαμπρό.

Ότι κατανίκησα...κατατρόπωσα έναν αντίπαλο

Ότι τον νίκησα κατά κράτος....

Είχα όλη τη καλή διάθεση να συγκρατήσω τα νεύρα μου, το θυμό μου, να πνίξω τη πίκρα μου και να συμβιβαστώ με την γαμημένη πραγματικότητα....
Όμως είχα απέναντι μου ένα αμετανόητο ΧΟΥΦΤΑΛΟ ένα ραμόλι που τον ένοιαξε μόνο να φάι, να κοιμηθεί και να φύγει την άλλη μέρα για διακοπές.
Ένα απίστευτο μαλάκα που με αντιμετώπισε πριν και μετά το ατυχές περιστατικό σαν ένα ενοχλητικό κουνούπι.

Αυτό πο σκέφτηκα μετά:
Πάλι καλά που δεν είχα κανένα κατάγμα στο πόδι και που η μηχανή είναι για βιτρίνα αντιπροσωπείας αφού δεν έχει ούτε γρατζουνιά.
Ακόμα και στη Honda απορίσανε πως τη γλύτωσα μόνο με ένα μαρσπιέ (να είναι καλά το εικονισματάκι του Αγίου Δημητρίου και ο Αγιασμός που το έκανα από τη 2η μέρα που το πήρα στα χέρια μου)
Μου είπανε ότι σταθευμένη μηχανή πέφτει και το κόστος δεν είναι κάτω από 200€. Τη σώσανε τα κάγκελα...:)

Αρκετά σας κούρασα όμως.

ΠΡΩΤΟ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ
(γνωστό βέβαια...αλλά πρέπει να το πω για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουνε οι καινούργιοι)
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΧΟΥΦΤΑΛΑ....ΣΤΑ ΡΑΜΟΛΙΑ....ΣΤΑ ΚΛΟΥΒΙΑ...ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ....ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.
ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ (και ας κάνει 35 υπό σκιάν όπως χθες)

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ
Όταν απέναντι σας έχετε έναν ΜΑΛΑΚΑ ανεξάρτητα της ηλικίας του πρέπει να τον κάνετε ''μάγκα'' και να άμα είναι και κοντά στην ηλικία σας πρέπει να του μάθετε αριθμητική μαζεύοντας από κάτω τα δόντια του.:evil:

ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ
Να σκέφτεστε όχι μόνο ότι θα μπορούσατε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο να αποφύγετε το συμβάν, αλλά ότι τα πράγματα θα μπορούσανε να είναι πολύ χειρότερα.

32 ώρες μετά από αυτό θεωρώ τον εαυτό μου εξαιρετικά τυχερό μέσα στην ατυχία μου αφού δεν έπαθα τίποτα ούτε εγώ ούτε η μηχανή.

Σε ευχαριστώ Άγιε μου Δημήτρη
:wave2: :wave2: :wave2:


19475

gtsiros
14/07/2005, 20:44
Εγώ θα του έριχνα μια πολύ δυνατή ανάποδη σφαλιάρα. Πονάει πάρα πολύ αλλά δεν προκαλεί καμία ζημιά.

Και ούτε λέξη απ'το στόμα μου.

Πάντως και εσύ, πολύ καλά το χειρίστηκες.

n1k3man
14/07/2005, 21:05
Φιλε ο τυπος ηταν ΖΩΟ με ολη τη σημασια της λεξεως. Κοιτα ρε κατι καραγκιοζηδες που κυκλοφορουν.. Πραγματικα με τσαντισαν αυτα που γραφεις για την συμπεριφορα του μ@λακα.. και ΠΟΛΥ συγκρατηθηκες.. Παλι καλα που δεν επαθες τπτ.. +τα καγκελα εκαναν αποσβεση του κοστους τους :winka:

GTZ750
14/07/2005, 21:19
φιλε περαστικα στο ποδι σου και αφου την γλυτωσες με τοσα λιγα παλι καλα!!!δυτυχως υπαρχουν λαλακες εξω!!!:mad:

Lupo
14/07/2005, 21:40
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι να πω ρε γαμώτο!!!

Δηλαδή , τρελλαίνομαι με την ιδέα ότι υπάρχουν και κυκλοφορούν ΤΟΟΟΟΣΟ ΖΩΑ, ανεξαρτήτου ηλικίας!

Εγω να σεβαστώ την ηλικία σου ρε μπάρμπα! και το κάνω από μόνος μου.
Εσύ να μην σέβεσαι ούτε την ανθρώπινη υπόσταση μου????
Ούτε μετά από όλα αυτά που κάνεις???



Φίλε ixnilatis, περαστικά και καλά του έκανες!

adam_tsouk
14/07/2005, 22:07
Καλά...... το ότι είσαι τυχερός το ξέρεις.

Το ότι είναι και αυτός τυχερός έπρεπε να του πεις.


Παρόμοιο συμβάν είχε τύχει στον αδερφό μου αλλά εκείνη τη φορά με..... την όπισθεν! Απλά δεν τον είδε! :uplate:

BAD BOY
14/07/2005, 22:38
ΡΕ ΑΓΝΩΣΤΕ ΦΙΛΕ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΟΙ 70ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ, ΝΑ ΣΤΕΛΝΩΝΤΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ.ΜΑΛΑΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΟΜΩΣ.ΤΕΣΠΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ....ΤΟΝ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΗ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΛΟΓΩ ΘΑΥΜΑΤΩΝ.ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ:beer:

Lupo
14/07/2005, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Καλά...... το ότι είσαι τυχερός το ξέρεις.

Το ότι είναι και αυτός τυχερός έπρεπε να του πεις.


Παρόμοιο συμβάν είχε τύχει στον αδερφό μου αλλά εκείνη τη φορά με..... την όπισθεν! Απλά δεν τον είδε! :uplate:

Με την οπισθεν μου είχε τύχει και μένα.
Και μάλιστα ήμουν με την γρια. Την virago 750. Τον έχει τον όγκο της η κωλόγρια!
Αλλά έλα που ο τύπας είχε παλιό volvo! απο αυτά,τα τεθωρακισμένα.
Εγώ είχα προλάβει να τραβήξω το πόδι μου, και αυτός συνέχισε να πιγαίνει πίσω. Εγώ όρθιος να βαράω μπουνιές στο πορτ-μπαγκάζ του για να σταματήσει, κι αυτός το βιολί του. Όταν σταμάτησε, φαίνονταν οι 2 καθρέφτες. Η υπόλοιπη μηχανή, ήταν κάτω από το πορτ-μπαγκάζ του, ακριβώς ελάχιστα πριν τους τροχούς του!
Είπε oτι:
Δεν με είδε γιατί κοιτούσε μπροστά όταν εβαλε όπισθεν γιατι δεν έβλεπε καλά το φανάρι!
Δεν με ακουγε γιατι έπαιζε ωραίο τραγούδι στο ράδιο και το είχε βάλει δυνατά.
Σταμάτησε, τελικά, γιατί άκουγε κάτι περίεργους θορύβους και ύποπτους κραδασμούς και δεν καταλάβαινε τι ήταν! (οι μπουνιές μου)

Αυτά.

Και πάλι περαστικά, και ηρέμησε.
Πολύ καλά έκανες!

Spike
14/07/2005, 23:03
"(δεν έχει πάρει γραμμή ότι το κωλόκουτο του ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ μια μοτοσυκλέτα συνολικού βάρους άνω των 400 κιλών)"

400 kila ??? Odigeis ntalika ?????

Telos panton , pali kala pou esy den epathes tipota kai ta ypoloipa ftiaxnontai. To kako einai oti i nootropia ton odigon koution xeirotereuei mera me tin mera..... prepei na ginei epanastasi.....:wave2: :wave2:

Θάνος
14/07/2005, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΡΕ ΑΓΝΩΣΤΕ ΦΙΛΕ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΟΙ 70ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ, ΝΑ ΣΤΕΛΝΩΝΤΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ.

ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ Ε;;

ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ ΞΑΝΑ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Λυπάμαι γι'αυτά που διαβάζω. Να υποθέσω ότι όλοι εσείς που επικροτείτε την τιμωρία των κωλόγερων, θα λέγατε τα ίδια αν στη θέση αυτή βλέπατε τον πατέρα σας...

Μπράβο και πάλι!!

Τουλάχιστον ο παθών έχει κάποια ελαφρυντικά...

BAD BOY
14/07/2005, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ Ε;;

ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ ΞΑΝΑ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Λυπάμαι γι'αυτά που διαβάζω. Να υποθέσω ότι όλοι εσείς που επικροτείτε την τιμωρία των κωλόγερων, θα λέγατε τα ίδια αν στη θέση αυτή βλέπατε τον πατέρα σας...

Μπράβο και πάλι!!

Τουλάχιστον ο παθών έχει κάποια ελαφρυντικά... ΓΙΑ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΤΩ...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ:beer:ΟΛΟ ΟΜΩΣ

Lupo
15/07/2005, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ Ε;;

ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ ΞΑΝΑ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Λυπάμαι γι'αυτά που διαβάζω. Να υποθέσω ότι όλοι εσείς που επικροτείτε την τιμωρία των κωλόγερων, θα λέγατε τα ίδια αν στη θέση αυτή βλέπατε τον πατέρα σας...

Μπράβο και πάλι!!

Τουλάχιστον ο παθών έχει κάποια ελαφρυντικά...

Δεν θα έπρεπε να λυπάσαι.
Η άποψη όλων μας, όσων απαντήσαμε τουλάχιστον, είναι μία:

Σεβόμαστε τους ηλικιωμένους.
Προσωπικά, νομίζω πολύ.
Και μάλιστα στον δρόμο, πολλές φορές έχω δώσει τόπο στην οργή, σε πολλές μαλακίες τους, χαμογελώντας κιόλας!

Ακόμα και σε περιπτώσεις που απλά με κοίταζαν με άγριο ύφος, κι ας είχαν κάνει χοντρή μαλακία.
Αλλά δεν υπήρχε επαφή, ή τόσο σοβαρός κίνδυνος.

Όμως μιλάμε για περίπτωση που έβλαψε την σωματική του ακεραιότητα, χωρίς λόγο και αιτία, βλακωδέστατα, χωρίς να ζητήσει μία συγνώμη, και αδιαφόρησε παντελώς για την τύχη αυτού που χτύπησε σαν να μην συνέβη τίποτα.Σαν να μην έκανε κάτι λάθος. Σαν να μην ήταν άνθρωπος!

Μόνο αντίβαρο στα παραπάνω.... η ηλικία. Κι ο σεβασμός σ'αυτήν. Σαφώς και είμαι υπέρ αυτου, αλλά φτάνει?

Μήπως έπασχε από κάτι και αντεδρασε έτσι? Και τότε γιατί να οδηγάει ακόμα?
Γιατί να με σκοτώσει, ενω απλά, θα μπορούσα να τον σέβομαι και να μαθαίνω από την πολύχρονη εμπειρία του και πολύπαθη, ίσως , ζωή του?


Εγινά πιο κατανοητός τώρα?


:beer: :beer: :beer:

LanosXR125
15/07/2005, 03:13
Re ixnilatis perastika kai kala tou ekanes tou poustogerou




afinoun ta mounopana tou 75xronous na kikloforoun:evil:
kai emena pou eimai 19 xronon kai ta antanaklastika mou einai 800 fores kalitera apo autous mou exoun kopsei 4 dikastiria gia diploma:( .Alla etsi einai h ellada ola kata tis mixanis




kai pali sinxaritiria ixnilatis

free rider
15/07/2005, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
Re ixnilatis perastika kai kala tou ekanes tou poustogerou




afinoun ta mounopana tou 75xronous na kikloforoun:evil:
kai emena pou eimai 19 xronon kai ta antanaklastika mou einai 800 fores kalitera apo autous mou exoun kopsei 4 dikastiria gia diploma:( .Alla etsi einai h ellada ola kata tis mixanis




kai pali sinxaritiria ixnilatis


αυτο που λέει ...
εκεί που είσαι ήμουνα και εκεί που είμαι θα ρθεις το έχεις ακούσει???
:confused: :confused: :smokin: :smokin:

AFTER
15/07/2005, 09:30
Περαστικα Κωστα!

Καλα του εκανες του πορνογερου,και λιγα ισως...

:mad: :mad:

Lupo
15/07/2005, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αυτο που λέει ...
εκεί που είσαι ήμουνα και εκεί που είμαι θα ρθεις το έχεις ακούσει???


Χμμμμ!

αναθεωρώ παρατηρώντας κάποιες αντιδράσεις.!


Και μαζί σου free rider, και με Θάνος,
αν είναι να περάσουμε στο άλλο άκρο!

Εγώ είπα, ότι, δεν θα καθήσω να με σκοτώσει κανείς , επειδή ίσως μπορεί να είναι μεγαλύετρος από μένα, ηλικιωμένος, ή οτιδήποτε.
Και αν αδιαφορήσει για την υπαρξη και υπόσταση μου , όπως συνέβη στον ixnilatis, τότε καλύτερα να σκεφτώ τον εαυτό μου και ν'αφήσω τον σεβασμό για κάποιον που το αξίζει πραγματικά.

Αλλά να μην περνάμε και στο άλλο άκρο. Μπως να βάλουμε και όριο ηλικίας στο δικαίωμα ζωής?

Θα βοηθήσουμε και το ασφαλιστικό τους σύστημα έτσι, την ανεργία, και πολλά άλλα προβλήματα!

:evil:

:wave2:

giorgosxt
15/07/2005, 18:15
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis

...έλα μωρέ μηχανάκι είναι...''
....δε σε υπολόγισα...''


:eek: :eek: ΤΙ ΛΕΝΕ ΜΩΡΕ.......?????? :eek: :eek:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ@#$%Σ???

bonepeeler
16/07/2005, 03:09
Περαστικά σου.

Ποτέ ξανά και ηρεμία με τους άλλους.

gtsiros
16/07/2005, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxt

Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis

...έλα μωρέ μηχανάκι είναι...''
....δε σε υπολόγισα...''


:eek: :eek: ΤΙ ΛΕΝΕ ΜΩΡΕ.......?????? :eek: :eek:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ@#$%Σ??? [/B]

Του σκας κ συ μια μπούφλα, βλέπει τον ουρανό σφοντύλι, και μετά "έλα μωρέ, μια σφαλιάρα ήταν... δε σε υπολόγισα..."

να δούμε, από καθαρά επιστημονική περιέργεια, τί θα πει;

LanosXR125
16/07/2005, 05:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αυτο που λέει ...
εκεί που είσαι ήμουνα και εκεί που είμαι θα ρθεις το έχεις ακούσει???
:confused: :confused: :smokin: :smokin:




nai ti thes na peis oti tha ftasw ta ebdominta kai tha doume?

me tous kologerous sto dromo de vlepw na ta ftanw ta 70:mad:

free rider
16/07/2005, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
nai ti thes na peis oti tha ftasw ta ebdominta kai tha doume?

me tous kologerous sto dromo de vlepw na ta ftanw ta 70:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxaxaxxa

οχι βρε...

εκει που είσαι ήμουνα..

σημερα τωρα που μιλάμε, εισαι εικοσι και βλέπεις τα πράγματα πιο φρέσκα πιο απονήρευτα πιο... πιο...
οπως πρέπει να τα βλέπει κάποιος στην ηλικία σου..
και μπορεί να κοροιδέυεις και να χλευάζες κάποια πράγματα οχι για κανένα άλλο λόγο αλλα δεν εχεις καταλάβει ποσο σημαντικά είναι οπως το να σέβεσαι τους μεγαλύτερους σου εκείνους που έζησαν πρίν απο σένα
και πέρασαν και απο την δική σου ηλικία και ηταν κι εκείνοι νέοι και πιο ευλύγιστοι και πιο φρέσκοι ,αλλά οσο περάσανε τα χρόνια το σωμα τους εγκατέλειψε πως να στο πω ειναι αυτο που προκειται να συμβεί σε σένα σε μένα σέ ολους μας γέρασε και έγινε αδύναμο..



και εκει που είμαι θαρθεις...

και εσυ που κοριδεύεις ισως δεν έχεις καταλάβει οτι θα γεράσεις και σύ μια μέρα και θα σου συμβούν τα ιδια και σένα , μπορει δηλ να ερθιε κάποιος και να σε κοροιδεύει που εισαι γέρος και αδύναμος...


μην βιάζεσαι να φτάσεις στα εβδομήντα ή μην το σκέφτεσαι ..
απλά αφου ξέρεις οτι κάποτε θα συμβεί μπες στη διαδικασία να έρθεις στη θέση κάποιων ανθρώποων που ήδη έχουν φτάσει εκεί..

και κάτι άλλο ..
αυτο που εχω δει εγω στη ζωή μου είναι οτι ο ανθρωπος οσο μεγαλώνει γίνεται σαν μωρό παιδί...
ενας εβδομηντάρης έχει τον ιδιο τροπο σκέψης με ενα πιτσιρίκο δέκα χρονων..

τον ξεσυνερίζεσαι???

μπαααα..

:wave2: :wave2: :wave2:

pepenaxos1
19/07/2005, 17:36
βλέπω έναν τύπο πάνω από 75 και πάνω από 500 κιλά λίπος :yuck:


Ο μαλακάς τώρα....
Δεν ζήτησε ούτε συγνώμη...
όταν τον ρώτησα (ήρεμος πλέον) πως έγινε και δε με είδε.... επί λέξη μου είπε ''....δε σε υπολόγισα...''
Επιπρόσθετα μου είπε και το άλλο το κουφό το μεσημέρι που έγινε το σκηνικό ''...ότι είναι να κάνεις,να το κάνεις σήμερα γιατί αύριο φεύγω για διακοπές...''

309 και έφυγα θριαμβευτής λέγοντας δυνατά ότι εύχομαι να μην γυρίσει ποτέ από τις γαμημένες τις διακοπές του γιατί είναι επικίνδυνος και δημόσιος κίνδυνος.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φιλε μου, τιποτα απο ολα αυτα δεν με ξαφνιαζει γιατι τα εχω ζησει, καλη και η ευχη που του εδωσες και αν οντως ειναι ετσι χοντρος, τοτε... κοντα βρονταει γι αυτον!!! :evil:
Τωρα, οσο για την μηχανη, ολοι πανω κατω εχουμε βαφτισει καπως το εργαλειο μας... Ας ειναι αυτο ολο το κακο φιλε μου και καλες βολτες παντα ορθιος

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ixnilatis
19/07/2005, 18:36
Ρε παιδιά....δε μου έφυγε ακόμη ο θυμός....

Έρχονται κάτι βράδια που θέλω να πάω στη πιλοτή του και να του το κάνω θερινό το κωλοαυτοκίνητο του......
:mad: :mad:

oulas
08/08/2005, 00:14
Το απόγευμα που πήγα να του πάρω τα € μου είπε ''...έλα μωρέ μηχανάκι είναι...''



Οταν ακουω τετοια μου ρχετε να τους... κλεισω σε ενα δωματιο και να ριξω μια απο τις φονικες κλανιες μου να ψοφησουν....


Σε τρακαρισμα που ειχα πριν 2 χρονια με αυτοκινητο, ειχε πει ο κουτακιας¨ # ελα μωρε, να σου δωσω 50 ευρο και να φυγεις, σιγα τωρα - μηχανακι ειναι....#

Εγω ημουν τραυματιας και ενας μηχανοβιος που σταματησε, τον κολησε στον τυχο τον παλιο πουστα... Καλεσε το παιδι .. αστυνομια, ασθενοφορο, τα παντα εκανε...

να νε καλα το παιδι... Ποτε δεν θα το ξεχασω....


Να σημειωσω ηταν σιγκρουση πλαγιομετοπικη με 70 χλμ, και το μηχανακι συμφωνα με αυτον εχε παθει 50 ευρο ζημια....και να φυγω....



Φωτης Αστρο.... αν θυμαμαι καλα

kokorass
08/08/2005, 12:55
Πάντως οι περισσότεροι γέροι στον δρόμο είναι επικίνδυνοι. Εγω από καθαρή τύχη γλύτωσα την πτώση , πέρσυ στο Ρέθυμνο στεκόμουν στην ουρά όπως ο ixnilatis , και περνάει απο αριστερά ένα CITROEN SAXO και με βρίσκει στο πίσω φλάς και μετά μου πατάει το πόδι. Γυρίζω να τον αρχίσω στα μπινελίκια και βλέπω γατζομένο στο τιμόνι ,ένα παπού με κάτι πατομπούκαλα στα μάτια και με το ένα πόδι στον τάφο. Αλήθεια μέχρι ποιάς ηλικίας επιτρέπεται να οδηγούν οι υπερήλικες ? Ορισμένοι είναι ακρως επικίνδυνοι.

Παιδία καλές βόλτες σε όλους μας και πάντοτε στις 2 ρόδες. Αντε και σε μερικούς και στις 3 ρόδες. :rotflmao:

marine521
08/08/2005, 15:54
Είναι να μην σου τύχει!!!


21471

Alx 84
11/08/2005, 00:45
Περαστικά σου... Ώρες ώρες απορώ τι πίνουν όλοι αυτοί οι τύποι...:confused:

Nikoskazer2000
05/09/2005, 02:27
Σπάστα ολα ρε man...:a016: :a43:

Είχες ολο το δίκιο του κόσμου. Καλά του έκανες του παλιομαλάκα.

Σιδερένιος και 'συ κι' η μηχανή (έτσι κι' αλλιώς:rotflmao: ).