PDA

View Full Version : Dynojet programmer



athiou
26/08/2010, 03:14
Καλημέρα!
Θέλω να αναβαθμίσω το firmware στο Power Commander iii USB, γιατί έχω παλαιά έκδοση και δεν επικοινωνεί με το Ignition module που αγόρασα πρόσφατα.Σύμφωνα με την Dynojet για να γίνει η αναβάθμιση του firmware χρειάζεται ένα εξαρτηματάκι που λέγεται programmer όπως φαίνεται παρακάτω:
programmer (http://www.powercommander.com/downloads/Support-Released/PCIIIUSB/Manuals/Page12.13.pdf)
Η αντιπροσωπεία δεν με βοηθάει στην αναβάθμιση επειδή δεν αγόρασα από αυτούς το Power Commander.Μήπως κανείς από εσάς διαθέτει αυτό το εξερτηματάκι και διατίθεται να μου το δανείσει προκειμένου να κάνω την αναβάθμιση;;;;;Μένω Αθήνα.
Ευχαριστώ!!!!

camen
26/08/2010, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από athiou

Η αντιπροσωπεία δεν με βοηθάει στην αναβάθμιση επειδή δεν αγόρασα από αυτούς το Power Commander.


:a021: :a021: :a021: :a021: :a021:

DimST
26/08/2010, 14:54
Δε χρειάζεσαι το programmer για αναβάθμιση του firmware.... αρκεί να κατεβάσεις τη τελευταία έκδοση του pc3 software (3.2.1) και το αρχείο του update, με μπαταρία ή με ανοιχτή την ανάφλεξη πάς pc tools=> firmware update και καθάρισες... Αν δέ βγάλεις άκρη και εφόσον είσαι Αθήνα στείλε μου πμ και στο κάνω και'γώ :)

athiou
26/08/2010, 15:06
Αγαπητέ DimST,έχω κατεβάσει τη τελευταία έκδοση του pc3 software (3.2.1) και το αρχείο του update του firmware,αλλά το pciii usb που έχω έχει την πιο παλιά έκδοση του firmware (παλαιότερη από την 1.0.0.20) και σύμφωνα με τις οδηγίες του παραπάνω pdf της Dynojet που παράθεσα, πρέπει να ακολουθήσω τη διαδικασία UPDATING THE POWER COMMANDER FIRMWARE—EARLIER THAN FUEL 1.0.0.20 η οποία απαιτεί την χρήση του programmer.Αν έχει έκδοση του firmware νεότερη της 1.0.0.20, θα μπορούσα να κάνω το update όπως περιγράφεις....
Ευχαριστώ πάντως......

camen
26/08/2010, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από athiou
Αγαπητέ DimST,έχω κατεβάσει τη τελευταία έκδοση του pc3 software (3.2.1) και το αρχείο του update του firmware,αλλά το pciii usb που έχω έχει την πιο παλιά έκδοση του firmware (παλαιότερη από την 1.0.0.20) και σύμφωνα με τις οδηγίες του παραπάνω pdf της Dynojet που παράθεσα, πρέπει να ακολουθήσω τη διαδικασία UPDATING THE POWER COMMANDER FIRMWARE—EARLIER THAN FUEL 1.0.0.20 η οποία απαιτεί την χρήση του programmer.Αν έχει έκδοση του firmware νεότερη της 1.0.0.20, θα μπορούσα να κάνω το update όπως περιγράφεις....
Ευχαριστώ πάντως......

Eγω ρε φιλε δεν καταλαβαινω γτ δεν σε εξυπηρετει η αντιπροσωπια...Το οτι δεν το πηρες απο εκει δεν σημαινει κατι...Δλδ το μηχανακι το πας μονο εκει που το πηρες:confused: :rolleyes:

Μηπως πρεπει να τους τριξεις λιγο τα δοντια?!Εχει παραγινει το κακο νομιζω...:mad:

athiou
26/08/2010, 15:28
Φίλε έχεις δίκιο,αλλά η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία που εισάγει τα προιόντα της Dynojet δεν φημίζεται για την εξυπηρέτησή της....
Να φανταστείς επικοινώνησα με πολύ γνωστο βελτιωτή που συνεργάζεται με την εν λόγω αντιπροσωπεία και μου είπε ότι το συγκεκριμένο programmer δεν το έχει ούτε ο ίδιος,αλλά μονο η αντιπροσωπεία!!!!!Τώρα το πως φτιάχνει χάρτες για Power Commander χωρίς να έχει βασικά εργαλεία δεν γνωρίζω.Μάλλον υπάρχει συγκεκριμένη γραμμή από την εδώ αντιπροσωπεία.
Τέλος πάντων δεν θέλω να κάνω δυσφήμιση σε κανένα,απλώς να μπορέσω να βγάλω άκρη σύντομα και να μην χρειαστεί να στείλω το PCiii στη Αμερική να μου κάνουν το upgrade...