PDA

View Full Version : self service MOTO FIX + WASH STATION



lc8ergr1
26/08/2010, 07:42
NAI TO EIΔΑΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!


Ο ΞΑΔΕΛΦΟΣ ΑΠΟ ΑDELAIDA ΑUSTRALIA

ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ MIAΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΣΟΠΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕNDURAΔΕΣ outback

το βαζεις στην ραμπα - εχεις εργαλεια και πλυντηριο λιπαντηριο

κι ολα αυτα με 15 δολαρια την ημερα

do it your self


ωραιο??? τυχαιο? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!



ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΕΛΛΑΔΑ???

ΤΥΧΑΙΟ?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ??

BLiTzER
26/08/2010, 07:46
Errrr... what?!

DUKASII
26/08/2010, 07:48
σταματα να καβαλας κτμ..αρχιζεις κ γράφεις οπως δουλευει και το μοτερ απο το κτμ σου...


:uplate:

DUKASII
26/08/2010, 07:56
οκ την επιασα τη φαση..
τα 15 ε θα ναι παγιο το μήνα και πας οποτε θες?

και δουλευει με καποιον εκει που θα κλείνει τα ραντεβου και θα κάνει και τη δουλειά η είναι οντως σελφ σερβις?
δηλαδη πας..κανεις μουνι κ αλωνι το μηχανακι γιατι δεν εχεις ιδέα..το πλενεις και το πας πας σπρωχτο στο διπλανο ΄μαστορα που ανοιξε ολως τυχαιως την ιδια περίοδο με σενα?:D :p

lc8ergr1
26/08/2010, 08:03
ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Ε??


ΤΥΧΑΙΟ ?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!! ΟΟΕΕΕΕΕ ΟΟ


ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙ

ΤΟ HIRESHOP DO IT YOUR SELF ΞΕΚΙΝΑΕΙ

OVER



η συνεχεια στην γειτονια σας

Red Rider
26/08/2010, 08:07
Kαλη ιδεα,ηδη λειτουργει κατι αναλογο για αυτοκινητα.

hidefnick
26/08/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Ε??
ΤΥΧΑΙΟ ?
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!! ΟΟΕΕΕΕΕ ΟΟ
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙ
ΤΟ HIRESHOP DO IT YOUR SELF ΞΕΚΙΝΑΕΙ
OVER
η συνεχεια στην γειτονια σας

Αφήσει κανέναν άξονα λάσκα ο Μπομπ, και να δω πως καθαρίζεις με δικαστήρια μετά.... :wave2:

lc8ergr1
26/08/2010, 09:05
και οχι μονο για αυτοκινητα

http://www.hireshops.gr/el/do-it-yourself-guides


ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΟΥΛΗΔΕΣ οι ελληνες

οι γερμανοι, γαλλοι ολανδοι και ιδιαιτερα σκανδιναβοι ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ

ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΜΑΣΤΟΡΑ

ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΔΥΟ λογους

1. ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΕ ΔΩΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ LEGO ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΛΕΚ ΠΟΠΑΙ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ

2. ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΧΑΝ ΕΙΔΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ARTCRAFTS
ενω ο ελληνας δασκαλος στο δημοτικο ειχε ενα χαρακα και μας τσακιζε τα δακτυλα με την βεργα

ΤΟ ΛΕΠΟΝ

η κουλτουρα και νοοτροπια του ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΜΟΘΡΕΤΟΥ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΣΚΟΥΠΙΣΕΙ ΤΟ ΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΣΕΙ ΤΑ ΚΟΡΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΦΡΑΠΕ ΣΤΟ ΛΕΝΖΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30 ΤΟΥ

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ

εμεινα εκπληκτος απο τον ΚΑΝΑΔΕΖΟ γειτονα μου που κανει τα παντα απο το hire shops

ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΑΡΧΙΔΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΑ

ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ

ΝΑ ΕΞΑΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ

ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο RING ΣΤΗΝ ΒΡΥΣΗ

ΛΑΔΙΑ ΜΠΟΥΖΙ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ "ΤΣΑΚΩΝΑ"

ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΛΑΒΗΣ

τυχαίο ?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!

jimmis5
26/08/2010, 09:11
Ειναι καλη ιδεα πιστευω και σιγουρα πρωτοποριακη,Ετσι μπορεις να χρησιμοποιεις εργαλεια που ειναι ακριβα για να τα αγορασεις ενω ουσιαστικα τα χρειαζεσαι 1 φορα το χρονο και να κανεις την δουλεια σου ομορφα και καθαρα χωρις να σε κυνηγουν και οι γειτονες:winka: :beer: :wave2:

lc8ergr1
26/08/2010, 09:15
ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΕΛΟΣ

jimmis5
26/08/2010, 09:17
Το σημαντικοτερο εκτος αυτου ειναι οτι θα συναντιεσαι και με αλλους με το παθος τις μοτοσυκλετας και της συντηρησης της και θα ανταλασεις επιτοπου ιδεες για παντεντες μετατροπες κτλ:winka:

menelaos46
26/08/2010, 09:19
ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΑΡΧΙΔΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ ΝΑ ΕΞΑΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο RING ΣΤΗΝ ΒΡΥΣΗ ΛΑΔΙΑ ΜΠΟΥΖΙ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


Σιγα εγω τα κανω αυτα...
(νιωθω λιγο ευρωπαιος...)

hidefnick
26/08/2010, 09:21
Η ιδέα είναι super αλλά δεν είναι τόσο απλή.

Αν κλωτσήσει ο επίδοξος μάστορας μια τάπα λαδιού (πχ) ποιός και πως καθαρίζει? (ο μηχανικός που υπάρχει μέσα στο μαγαζί και έχει και ενα κουτί helicoil ή ο τορναδόρος της γειτονίας?) Αν πάει και σκοτωθεί επειδή άφησε την τάπα κλωτσημένη και του έφυγε? (Ο δικηγόρος που έχουμε καβάντζα μιας και είναι στάνταρ ότι θα γίνει?)

Και μην ξεχνάτε πόσες φορές έχει παίξει εδώ μέσα το "το πάω σε εξουσιοδοτημένο και με σκίζουν, αλλά έχω τη βούλα στο βιβλιαράκι".....

Cpt. Haddock
26/08/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Το σημαντικοτερο εκτος αυτου ειναι οτι θα συναντιεσαι και με αλλους με το παθος τις μοτοσυκλετας και της συντηρησης της και θα ανταλασεις επιτοπου ιδεες για παντεντες μετατροπες κτλ:winka:

Οποτε σε λιγο θα έχουμε θρεντ στα τεχνικα:

"ΣΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Πήγα με κατι φιλαράκια στο selfservicemotofxwashstation και εκει που μαστορεύαμε ενας φιλος ειδε το μηχανακι και μΕ είπε να πειράξω εκείνη τη βιδα αριστερα, κατω απο τα πλαστικα γιατι ετσι θα εχω καλυτερη αποδοση χαμηλα και θα καιΗ λιγΩτερο, την πηγα τερμα, εσπασε και τωρα το μηχανακι δε πΕρνει μπρος και αμα μπαιρνει μπουκΟνΗ

Τι να κανω ρε παιδιααααα"


:D

DUKASII
26/08/2010, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οποτε σε λιγο θα έχουμε θρεντ στα τεχνικα:

"ΣΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Πήγα με κατι φιλαράκια στο selfservicemotofxwashstation και εκει που μαστορεύαμε ενας φιλος ειδε το μηχανακι και μΕ είπε να πειράξω εκείνη τη βιδα αριστερα, κατω απο τα πλαστικα γιατι ετσι θα εχω καλυτερη αποδοση χαμηλα και θα καιΗ λιγΩτερο, την πηγα τερμα, εσπασε και τωρα το μηχανακι δε πΕρνει μπρος και αμα μπαιρνει μπουκΟνΗ

Τι να κανω ρε παιδιααααα"


:D ΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩς ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΣΥ ΔΕ ΜΑΚΟΥΣ..:bawl: :lol:

lc8ergr1
26/08/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Σιγα εγω τα κανω αυτα...
(νιωθω λιγο ευρωπαιος...)

ΚΙ ΕΓΩ (ΤΣΟΤΣΟ..... ΤΣΟΤΣΟ) τρομαρα μου!!!!!


LEGO - hire shops

Και ξερο ψωμί

jimmis5
26/08/2010, 09:29
Καπταιν κ δουκα ρε σεις κανεις δεν θα πειραζε το μηχανακι του χωρις να ηξερε ,γιατι το φορουμ τι προσφερει?? (εκτος απο επικα θρεντ)ετοιμη πληροφορια που για καποιον που του κοβει το νιο νιο του να κανει καποιες εργασιες συντηρησης και οχι μονο στην μοτοσυκλετα του.
Ποσους "μαστορους" δεν εχουμε δει που πραγματικα δεν ξερουν που παν τα 4 ή ποσοι απο αυτους ειναι τοσο τσαπατσουλιδες που περνεις το μηχανακι σου και τα μισα πλαστικα βλεπεις με γρατσουνιες ή σπασμενες κοπιτσες.Μην που πειτε για καλους μαστους γιατι μεχρι ν ατους βρεις εχεις πληρωσεις ηδη την πρωκτολογικη εξεταση:mad:

guzzistas
26/08/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

1. ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΕ ΔΩΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ LEGO ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΛΕΚ ΠΟΠΑΙ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ


Eγώ με μπλεκ μεγάλωσα και στρατιωτάκια και κουκουρούκου και κις....
Εχω πρόβλημα γιατρέ μου???????

Τι να κάνω??????

Β Ο Η Θ Ε Ι ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Cpt. Haddock
26/08/2010, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Καπταιν κ δουκα ρε σεις κανεις δεν θα πειραζε το μηχανακι του χωρις να ηξερε[...]

τι λες ρε συ; :rotflmao: :bawl: :lol:

εχεις μπει στα τεχνικα να δεις το γέλιο που πέφτει :bigcry:

με τα υπογλώσσια εχουμε το "θειο" εκει :bawl:

DUKASII
26/08/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Καπταιν κ δουκα ρε σεις κανεις δεν θα πειραζε το μηχανακι του χωρις να ηξερε ,γιατι το φορουμ τι προσφερει?? (εκτος απο επικα θρεντ)ετοιμη πληροφορια που για καποιον που του κοβει το νιο νιο του να κανει καποιες εργασιες συντηρησης και οχι μονο στην μοτοσυκλετα του.
Ποσους "μαστορους" δεν εχουμε δει που πραγματικα δεν ξερουν που παν τα 4 ή ποσοι απο αυτους ειναι τοσο τσαπατσουλιδες που περνεις το μηχανακι σου και τα μισα πλαστικα βλεπεις με γρατσουνιες ή σπασμενες κοπιτσες.Μην που πειτε για καλους μαστους γιατι μεχρι ν ατους βρεις εχεις πληρωσεις ηδη την πρωκτολογικη εξεταση:mad: Φίλε αυτα τα λες σε μένα που ξεκινησα να αλλαξω πισω φρενα σε παπακι αστρεα (ταμπουρο) και ξεκινησα ...

λυνωντας τις βιδες για τα αμορτισερ??:bawl: :rotflmao: :lol:

faraway
26/08/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Φίλε αυτα τα λες σε μένα που ξεκινησα να αλλαξω πισω φρενα σε παπακι αστρεα (ταμπουρο) και ξεκινησα ...

λυνωντας τις βιδες για τα αμορτισερ??:bawl: :rotflmao: :lol:

εε ... μια χαρά ξεκίνησες !!!:lol: :lol: :lol:

jimmis5
26/08/2010, 09:39
Σιγουρα υπαρχουν και ασχετη τελιος και ανεπειδεκτοι αλλα απο την αλλη σας παραπεμπω στο φιλο μας που εκανε restor το CB και ηταν ηλεκτρονικος και ελεγε οτι ειναι ασχετος με τα υπολοιπα και δεν το εχει κανει ποτε.
Θελω να πω με αυτο οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν θα χρειαστουν να ανεβασουν στην ταρατσα το μηχανακι + οτι οποια απορια μπορει να εχουν οπως ρωτουσαν εδω και προχωρουσαν μπορουν να ρωτουν το διπλα κιοσκι εαν γνωριζει κιολας ή εχοντας ενα επιτηρητη γενικα να βοηθα στην τυχον αποριες.


Duka εσυ μην πας φιλε θα το χαλασεις το μαγαζι σιγουρα:lol: :lol:

p@nos
26/08/2010, 09:43
πρεπει να αρχισω να χρεωνω μου φαινεται εχει παραγινει το κακο

:smokin: :smokin: :smokin:

daz
26/08/2010, 10:44
Νομίζω πως η φιλοσοφία δεν είναι να τα φτιάχνουμε όλα μόνοι μας αλλά να μην χρειάζεται να πια να μαστορεύουμε τη μηχανή μας στο πεζοδρόμιο.

Κάποιες εργασίες τις κάνουμε μόνοι μας. Ίσως κάναμε και κάποιες άλλες αν είχαμε καλύτερα ή περισσότερα εργαλεία.

Πολλοί είναι αυτοί που δεν το έχουν σε τίποτα να λύσουν και να γρασάρουν το μοχλικό, αλλά πόσο εύκολο είναι να το κάνεις στο πεζοδρόμιο?

Κάποιες εργασίες που έτσι κι αλλιώς τις κάνουμε δεν θα ήταν καλύτερο να τις κάνουμε με μεγαλύτερη ευκολία και με καλύτερα εργαλεία?

Ξέρετε πόσοι φίλοι μου ψάχνουν εγκαταλελειμμένα στρατόπεδα στην περιοχή τους για να χρησιμοποιήσουν την ράμπα (αυτή που τρυπώνεις από κάτω) για να αλλάξουν λάδια (και όχι μόνο)στο σαραβαλάκι τους?

Φυσικά όσοι τη δουν μαστοράτζες επειδή έχουν ράμπα και δυο εργαλεία παραπάνω θα γίνουν στάνταρ πελάτες του Δούκα.

:wave2:

Daemon
26/08/2010, 11:11
Μαλλον καποιοι αγνοουν την εννοια του selfservice.. :rolleyes:

Ρε'σεις.. ανοιξε ενας ενα μαγαζι-συνεργειο selfservice και σου προσφερει την ραμπα και τα εργαλεια με 15$ την ημερα.. Τα εργαλεια σου προσφερει, οχι της γνωσεις.. Αν εισαι μαγκας πας και το φτιαχνεις μονος σου. Αν εισαι μαλακας και πας να το πειραξεις χωρις να ξερεις καλα να παθεις..

Που κολλανε δικαστηρια, μυνησεις κτλ κτλ :confused: Σαν να πας στα Goody's στο salad bar (selfservice συνεργειο), να σου δωσει ο υπαλληλος το πιατο (το εργαλειο) εσυ να βαλεις καλαμποκι και μετα να φωναζεις στον υπαλληλο οτι εβαλες καλαμποκι κατα λαθος ενω ηθελες μαρουλι..

:rolleyes:

ego_o_idios
26/08/2010, 11:14
kalo akougete ke kata tin eksodo 8a kanoume kolonoskopisi ston pelati na tsekaroume min exi kripsi kamia kastania ston kolo tou na tin loufari...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

konsttanttinos
26/08/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙ

η συνεχεια στην γειτονια σας


207717

GYROSCOP FENOM
26/08/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
kalo akougete ke kata tin eksodo 8a kanoume kolonoskopisi ston pelati na tsekaroume min exi kripsi kamia kastania ston kolo tou na tin loufari...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


σωστος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
26/08/2010, 12:30
Ξέρω κι εγώ να αλλάζω O-RING στη βρύση!!! :a30: :a30: :lol:


Λοιπόν, εμένα μου αρέσει η ιδέα. Όταν είχα το αυτοκίνητο, ζήλευα αυτούς που έχουν το γκαράζ τους ή κάποιο δικό τους χώρο...

Και λάδια ξέρω να αλλάζω, και μπουζί και τακάκια, αλλά στο δικό μου δεν το έκανα ποτέ, λόγω έλλειψης χώρου και εργαλείων...

Εγώ λέω Go for it.... :a013:

DUKASII
27/08/2010, 03:12
καλα μη κανετε χαρές οι αλλοι...

οι συνδρομες θα ειναι σημπληρωμένες απο τους κατεμάδες...

αμα βρεις ποτε ελευθερη ράμπα με δαυτους εμενα να με χέσετε..:bawl: :lol: :rotflmao: :wave2:

sf1n4k1
27/08/2010, 03:57
15/μέρα?Έχει πολλές ώρες η μέρα..κάτι με την ώρα?Πχ εγώ θέλω ν αλλάξω λάδια..γτ να πληρώσω τα ίδια με κάποιον που θ αλλάξει δίσκους πχ?Κάτι τέτοιο όποιος είχε τα @@ να το κάνει πιστεύω οτι θα έπιανε, σίγουρα θα έπρεπε να είχε και μηχανικό εκεί ο οποίος θα χρέωνε τις γνώσεις/παροχή του αν κάπου κολήσει ο self-service πελάτης. Πόσες φορές έχω πάει συνεργείο για μλκς επειδή βαριέμαι να πέφτω στο πάτωμα η επειδή πχ μου λείπει ένα δυναμόκλειδο-αερόκλειδο.

Lio
27/08/2010, 04:33
Η ιστορια υπαρχει απο παλια στο αμερικα (θυμηθειτε την κορυφαια Christine του John Carpenter) και σιγουρα και αλλου...
Νομικα θεματα δεν υπαρχουν (κατι ξερουν απ αυτα οι αμερικανοι), γιατι το DIY συνεργειο δεν παρεχει υπηρεσιες επισκευης αλλα μονο νοικιαζει χωρο και εργαλεια.
Ωραια ιδεα...

binzis
27/08/2010, 04:46
Και εγώ θα συμφωνήσω. Είναι πολύ καλή ιδέα, άλλα με προϋποθέσεις…:smilea:

DUKASII
27/08/2010, 04:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Και εγώ θα συμφωνήσω. Είναι πολύ καλή ιδέα, άλλα με προϋποθέσεις…:smilea: να μη δεχονται κατεμάδες?:D

Cpt. Haddock
27/08/2010, 04:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
να μη δεχονται κατεμάδες?:D

:rotflmao:

binzis
27/08/2010, 05:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
να μη δεχονται κατεμάδες?:D

Σαφώς και όχι μόνο…:lol:

Πέρα από την πλάκα, θα μπορούσε να είναι μια πολύ καλή επιχείρηση.

p@nos
27/08/2010, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Σαφώς και όχι μόνο…:lol:

Πέρα από την πλάκα, θα μπορούσε να είναι μια πολύ καλή επιχείρηση.

βεβαια θελει ενα αρκετα μεγαλο budget...γιατι ως γνωστον τα εργαλεια ειναι πολυ ακριβα και δε μπορεις να εχεις απο το πρακτικερ εργαλεια...και δε μπορεις να εχεις και μια σειρα μονο αλλα παρα πολλες...

τεσπα, δυσκολα να πιασει ελλαδα, γιατι οσοι ασχολουντε με τις μοτο/αυτοκινητα τους εχουν ηδη εργαλεια...οι πιο πολλοι για να αλλαξουν τις λαμπες τους θα πηγαινουν...

DUKASII
27/08/2010, 05:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
βεβαια θελει ενα αρκετα μεγαλο budget...γιατι ως γνωστον τα εργαλεια ειναι πολυ ακριβα και δε μπορεις να εχεις απο το πρακτικερ εργαλεια...και δε μπορεις να εχεις και μια σειρα μονο αλλα παρα πολλες...

τεσπα, δυσκολα να πιασει ελλαδα, γιατι οσοι ασχολουντε με τις μοτο/αυτοκινητα τους εχουν ηδη εργαλεια...οι πιο πολλοι για να αλλαξουν τις λαμπες τους θα πηγαινουν... εκτος αυτου νομιζω πως και καθε μοτο εχει και διαφορετικά εργαλεία για διαφορα θεματα της..
επισης στο ελλάδα τα μισα εργαλεια θα λειπουνε μετα το πρωτο μηνα γιατι..

"να θα το παρω για λιγη ωρα και θα το φερω " ..

binzis
27/08/2010, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
βεβαια θελει ενα αρκετα μεγαλο budget...γιατι ως γνωστον τα εργαλεια ειναι πολυ ακριβα και δε μπορεις να εχεις απο το πρακτικερ εργαλεια...και δε μπορεις να εχεις και μια σειρα μονο αλλα παρα πολλες...

τεσπα, δυσκολα να πιασει ελλαδα, γιατι οσοι ασχολουντε με τις μοτο/αυτοκινητα τους εχουν ηδη εργαλεια...οι πιο πολλοι για να αλλαξουν τις λαμπες τους θα πηγαινουν...

Εργαλεία έχουν, όπως και εγώ (διπλά-τριπλά...καλά-πρόχειρα...), όμως παλιά, δεν είχα χώρο και αυτό ήταν και είναι για πολλούς το πρόβλημα.

binzis
27/08/2010, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εκτος αυτου νομιζω πως και καθε μοτο εχει και διαφορετικά εργαλεία για διαφορα θεματα της..
επισης στο ελλάδα τα μισα εργαλεια θα λειπουνε μετα το πρωτο μηνα γιατι..

"να θα το παρω για λιγη ωρα και θα το φερω " ..

Έχω "χάσει" εργαλεία έτσι...:mad:
Γι' αυτό θέλει οργάνωση και επίβλεψη από γνώστες.

notakos600
27/08/2010, 06:01
Πιάστε τοοοον, δεν πλήρωσεεεεε. :lol: :lol: :lol:


207797

Bowleno
27/08/2010, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα μη κανετε χαρές οι αλλοι...

οι συνδρομες θα ειναι σημπληρωμένες απο τους κατεμάδες...

αμα βρεις ποτε ελευθερη ράμπα με δαυτους εμενα να με χέσετε..:bawl: :lol: :rotflmao: :wave2:

έχεις κλείσει ήδη μια μόνιμη για πάρτη σου εεεε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

binzis
27/08/2010, 06:51
Αν υπήρχε τρόπος να οργανωθεί, η κατάλληλη ομάδα ικανών και υπεύθυνων ανθρώπων, με δουλειά και εμπιστοσύνη, το αποτέλεσμα θα ήταν ζηλευτό.:winka:

Οι ίδιες προϋποθέσεις ισχύουν και στη περίπτωση, που κατά καιρούς έχω σκεφτεί, να μαζευτούν και να οργανωθούν, ακόμα και μέσα από το φόρουμ μας, οι κατάλληλοι άνθρωποι, (που υπάρχουν πολλοί, ο καθένας στον τομέα του-γνώσεις του-ικανότητάς του) και να κατασκεύαζαν από το -0- μία μοτοσικλέτα.:smilea:

DUKASII
27/08/2010, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
έχεις κλείσει ήδη μια μόνιμη για πάρτη σου εεεε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εγω χω σουζουκι ρε φιλε μου...δε χαλα αυτο ποτε...:rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:

Bowleno
27/08/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω χω σουζουκι ρε φιλε μου...δε χαλα αυτο ποτε...:rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:

θα έχουν αργκον αυτά τα μαγαζιά να κολλάει όποιος θέλει το πλαίσιο του; :look: :bawl: :bawl: :lol:

daz
27/08/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
15/μέρα?Έχει πολλές ώρες η μέρα..κάτι με την ώρα?Πχ εγώ θέλω ν αλλάξω λάδια..γτ να πληρώσω τα ίδια με κάποιον που θ αλλάξει δίσκους πχ?Κάτι τέτοιο όποιος είχε τα @@ να το κάνει πιστεύω οτι θα έπιανε, σίγουρα θα έπρεπε να είχε και μηχανικό εκεί ο οποίος θα χρέωνε τις γνώσεις/παροχή του αν κάπου κολήσει ο self-service πελάτης. Πόσες φορές έχω πάει συνεργείο για μλκς επειδή βαριέμαι να πέφτω στο πάτωμα η επειδή πχ μου λείπει ένα δυναμόκλειδο-αερόκλειδο.

Εγώ λέω να έχει και pc με απευθείας σύνδεση με τα τεχνικά στο Moto.gr. :smokin: :winka: :wave2:

sf1n4k1
30/08/2010, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Εγώ λέω να έχει και pc με απευθείας σύνδεση με τα τεχνικά στο Moto.gr. :smokin: :winka: :wave2:

Ε αν γίνει και κανα τέτοιο κλείσαν όλα τ άλλα συνεργεία..

:beer: :beer:

daz
30/08/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Ε αν γίνει και κανα τέτοιο κλείσαν όλα τ άλλα συνεργεία..

:beer: :beer:

Ναι αλλά ο oldman θα την αντέξει την συγκίνηση?

infidel
30/08/2010, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Έχω "χάσει" εργαλεία έτσι...:mad:
Γι' αυτό θέλει οργάνωση και επίβλεψη από γνώστες.

Μπορείς να βάλεις κάμερες ασφαλείας και με την προυπόθεση οτι κρατάς στοιχεία ταυτότητας είσαι πιστεύω κάπως εξασφαλισμένος.