PDA

View Full Version : Ανακατασκευη CB750 four K2 (1972)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

sv9cvk
26/08/2010, 18:34
Ναι καλα διαβασατε!!!! Μετα το προηγουμενο
project (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1848671#post1848671) καιρος για κατσαβιδιασμα :smilea:
Φυσικα αυτο δεν θα τελειωσει τοσο γρηγορα οσο το προηγουμενο αλλα πιο αργα για πολους λογους......


Για την ιστορια το CB αγοραστηκε απο Γερμανια για ανταλλακτικα μιας και εφτιαχνα τοτε το CB750K7
Ειχε ανακατασκευαστει και για καποιο λογο πηρε φωτια η οποια ευτυχως δεν προχωρησε πολυ και γενικα η κατασταση του φαινοταν καλη και αναστρεψιμη .....και δεν μου εκανε καρδια να την χαλασω...
Ετσι αποφασησα να το φτιαξω και αυτο:smokin:


207755

sv9cvk
26/08/2010, 18:35
Αλλη μια

ΣΠΥΡΑΚΟΟΟΟΟΟ!!!


207756

sv9cvk
26/08/2010, 18:48
Η μηχανη τωρα βρισκεται στην ταρατσα μου .
Ανεβηκε οταν κατεβασα το αλλο CB και την αφησα περιπου εναμιση μηνα ετσι στην μεση της ταρατσας
Θεαμα ε?????:eyepop:


207757

sv9cvk
26/08/2010, 18:50
Τελικα μπηκε στο "κρεματοριο" :p


207759

sv9cvk
26/08/2010, 18:57
Μερικες φωτο απο την κατασταση της μοτο


207760

sv9cvk
26/08/2010, 18:58
Αν εξερεσουμε την πλεξουδα τα ηλεκτρικα δεν εχουν παθει και πολλα


207763

sv9cvk
26/08/2010, 19:00
Η φωτια εκαψε το φαναρι ντιζες σωληνακια οργανα κλπ κλπ


207764

sv9cvk
26/08/2010, 19:01
Απο την αλλη πλευρα


207765

sv9cvk
26/08/2010, 19:02
Ηταν τοση η ζεστη που ο δεξιος καθρεπτης λυγισε :eek:


207766

sv9cvk
26/08/2010, 19:05
Η φωτια απο οτι φενεται ξεκινησε κατω απο τα καρμπς (εχει και ενα πανι εκει )και τα εχουν λιωσει απο την ζεστη (ευτυχως εχω μια τετραδα spare)


207768

sv9cvk
26/08/2010, 19:05
Και απο την αλλη...

Αυτα για σημερα .....
Απο αυριο σιγα σιγα αρχιζω να ξεβιδωνω :a2:

Ακους εσυ φαλακρε ???? :a5:


207769

hidefnick
26/08/2010, 19:38
Να σου πω: το άλλο έγινε κούκλα. Αυτό ξέρεις τι πρέπει να γίνει.....

sv9cvk
26/08/2010, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Να σου πω: το άλλο έγινε κούκλα. Αυτό ξέρεις τι πρέπει να γίνει.....


Τι ? Βασιλειάδου???? :rotflmao: :a029::a13: :a13: :a13:

bonnie
26/08/2010, 19:43
σπαραζει η καρδια μου...
εχει καλες προοπτικες ομως.. αν κρινω απο το προηγουμενο! :D

με το καλο λοιπον!
:cool:

Ζεύκας
26/08/2010, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Να σου πω: το άλλο έγινε κούκλα. Αυτό ξέρεις τι πρέπει να γίνει.....


cafe racer ;)

giannis113
26/08/2010, 20:07
:eyepop: ελαααα α και που σαι εγω δε το θελω εργοστασιακο σαν το αλλο..

cafe racer η κατι τετοιο :beer:

με το καλο αναμενουμε!

lspiros
27/08/2010, 01:56
τωρα το ειδα:D

εισαι σαδιστης ρε:beer:

μη δει τα καρμπς ο rein,ειναι ικανος να σου προτεινει ρυθμισεις να δουλεψουν τα καμενα:lol:

ειμαι σιγουρος οτι η δουλεια σου θα ειναι καταπληκτικη,μονο αυτη τη φορα βαψε το σκελετο ηλεκτροστατικη.(στειλτον κατω και αναλαμβανω υαλοβολη-ηλεκτροστατικη):wave2:

μην το κανεις μαμα και αυτο,τοσα ωραια δειγματα απο cafe racer μας εχει δωσει αυτο το μοντελο:sun:

οταν τελειωσει το δεχομαι ως προικα απο τη νυφη μου:winka:

CIRUS
27/08/2010, 02:20
cafe racer:beer: :beer: :beer:

hidefnick
27/08/2010, 03:14
Νομίζω το κοινό ψήφισε :D

(Στα υπ' όψιν όμως ότι κοστίζει πολύ το άθλημα. Κάμια σχέση με μαμίσια ανακατασκευή) Αμα μπεις εδώ δε, να δεις γλέντια..... (http://japan.webike.net/categories/100000_110000_115000.html)

FRAGISCOS
27/08/2010, 03:44
Καλη αρχη Χρηστο!!
:beer: :beer: :wave2: :wave2:

makis206
27/08/2010, 03:44
Έρχομαι για δαχτυλιά!!!!:a30:


(στο μηχανάκι ε..!) :lol:

virus
27/08/2010, 03:57
καλως τονα τον μπαγασα!!!!!

επεστρεψες δρυμιτερος!!

αλλα την παρατηρηση θα στην κανω. ασε ρε φιλε να χειμωνιασει και λιγο να μπουμε στα σπιτια μας να βλεπουμε τα εργα σου. τωρα ακομα στις παραλιες ειμαστε και βλεπουμε τα πιπινακια:eek:

FRAGISCOS
27/08/2010, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
καλως τονα τον μπαγασα!!!!!

επεστρεψες δρυμιτερος!!

αλλα την παρατηρηση θα στην κανω. ασε ρε φιλε να χειμωνιασει και λιγο να μπουμε στα σπιτια μας να βλεπουμε τα εργα σου. τωρα ακομα στις παραλιες ειμαστε και βλεπουμε τα πιπινακια:eek:

Συμφωνω και επαυξανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:winka: :winka:

tifoso4ever
27/08/2010, 05:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
cafe racer:beer: :beer: :beer:

Συμφωνω και επαυξανω!
CAFE RACER δαγκωτο!!!
Αντε, καλη αρχη!
:beer: :beer: :beer:

opelcorsa_opc
27/08/2010, 16:49
Παρακολουθούσα όλα τα projects και το δικό σου με το άλλο cb (έγινε τέλειο)και τώρα βλέπω και αυτό......θα γίνει το ίδιο και καλύτερο...!!!!!!!!Μπράβοοοο!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :D :D :D :D :wave2:

sv9cvk
27/08/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
τωρα το ειδα:D

εισαι σαδιστης ρε

Είμαι ο μπαγασας !!!!!! :D

μη δει τα καρμπς ο rein,ειναι ικανος να σου προτεινει ρυθμισεις να δουλεψουν τα καμενα

Αυτος θα μου προτεινει να το κανω ψεκαστο !!! :rolleyes:

ειμαι σιγουρος οτι η δουλεια σου θα ειναι καταπληκτικη,μονο αυτη τη φορα βαψε το σκελετο ηλεκτροστατικη.(στειλτον κατω και αναλαμβανω υαλοβολη-ηλεκτροστατικη):wave2:

Ναι αυτο εχω σκοπο να κανω το μετανοιωσα που δεν το εκανα και στο αλλο !!!

μην το κανεις μαμα και αυτο,τοσα ωραια δειγματα απο cafe racer μας εχει δωσει αυτο το μοντελο:sun:

Χμμμμ το σκεφτομαι :eek:

οταν τελειωσει το δεχομαι ως προικα απο τη νυφη μου
Οχι για σενα για την καημενη την νυφη σου το κανεις ... :beer:






Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Νομίζω το κοινό ψήφισε
(Στα υπ' όψιν όμως ότι κοστίζει πολύ το άθλημα. Κάμια σχέση με μαμίσια ανακατασκευή) Αμα μπεις εδώ δε, να δεις γλέντια..... (http://japan.webike.net/categories/100000_110000_115000.html)

Απο εδω το πατε απο εκει το πατε θα με πεισετε τελικα!!! :D :a13:



Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
καλως τονα τον μπαγασα!!!!!

επεστρεψες δρυμιτερος!!
Ναι !!! Ναι !!! :smokin:

αλλα την παρατηρηση θα στην κανω. ασε ρε φιλε να χειμωνιασει και λιγο να μπουμε στα σπιτια μας να βλεπουμε τα εργα σου. τωρα ακομα στις παραλιες ειμαστε και βλεπουμε τα πιπινακια

ΟΚ εχεις δικιο θα ξεβιδωσω μερικες βιδες (αλλα σιγα σιγα) και μετα βλεπουμε:beer:




Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Συμφωνω και επαυξανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βλεπεις και εσυ πιπινακια στην παραλια και συμφωνεις ?? :eyepop: :a03: :a024: :D

reinmeister
27/08/2010, 19:16
λοιπον...


207834

reinmeister
27/08/2010, 19:18
ιδιαιτερο πολυ...


207835

reinmeister
27/08/2010, 19:18
κι εδω κοβω φλεβα μια και μιλαμε για endurance της εποχης...


207836

idomeneas
27/08/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
κι εδω κοβω φλεβα μια και μιλαμε για endurance της εποχης...

κούκλα... αλλά θα πάει ψηλά πολύ το μαλί...

idomeneas
28/08/2010, 00:51
κοιτα και αυτό σαν στυλ...
μινιμαλ και τα μυαλά στα κάγγελα...
κατ' εμέ τα cafe racer είναι ξεπερασμένα ...(και κακασχημα)


207839

idomeneas
28/08/2010, 00:53
κούκλα είναι... :sun: :a07:


207840

sv9cvk
29/08/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έρχομαι για δαχτυλιά!!!!:a30:

:blush: :blush: :rotflmao:

[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
[B]κι εδω κοβω φλεβα μια και μιλαμε για endurance της εποχης...

Πραγματικα ειναι πολυ ωραιο αλλα ......:rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
κοιτα και αυτό σαν στυλ...
μινιμαλ και τα μυαλά στα κάγγελα...
κατ' εμέ τα cafe racer είναι ξεπερασμένα ...(και κακασχημα)

Κατι μινιμαλ εχω στο μυαλο μου οχι κατι υπερβολικο που να θυμιζει τπως ηταν τοτε....
:beer:

lspiros
29/08/2010, 16:53
επιτελους καινουργιο project,ειχα παθει στερητικο συνδρομο...
γερο ετοιμασου,την τριτη ερχεται η απαντηση μου και εκει θα καταλαβεις ποιος ειναι το νιατο και ποιος οχι:lol: :lol: :lol:
βεβαια αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ειναι γιαπωνεζικο και honda.εγω που γουσταρω ιταλικα και απο τα γιαπωνεζικα τη yamaha.παει χαλασα και εγω,ανακατασκευη honda θα τριζουν τα κοκαλα του soihiro:lol:
εσυ κανα νεο?ελυσες τιποτις?βαλε καμια φωτο:wave2: :D

sv9cvk
29/08/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
επιτελους καινουργιο project,ειχα παθει στερητικο συνδρομο...
γερο ετοιμασου,την τριτη ερχεται η απαντηση μου και εκει θα καταλαβεις ποιος ειναι το νιατο και ποιος οχι:lol: :lol: :lol:
βεβαια αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ειναι γιαπωνεζικο και honda.εγω που γουσταρω ιταλικα και απο τα γιαπωνεζικα τη yamaha.παει χαλασα και εγω,ανακατασκευη honda θα τριζουν τα κοκαλα του soihiro:lol:
εσυ κανα νεο?ελυσες τιποτις?βαλε καμια φωτο:wave2: :D


ΖΗΛΙΑΡΗΗΗΗΗ
επρεπε να ξεκινησω εγω για να παρεις φορα........
Γιατι σε χαλαει που ειναι Χονδα ?? Αστο!!! στειλε το σε μενα :D και θα σου στειλω την βεσπα :D :D
Οσο για το λυσιμο περιμενε λιγουλακι............:beer: :a22: :a26: :a024:

sv9cvk
29/08/2010, 17:11
Ειχα πει οτι θα το καθυστερησω αλλα δεν κρατιεμαι :a30:
Ετσι και αλλιως τωρα ειναι μονο ξεβιδωμα (τζαμπα δλδ) αργοτερα οταν αρχιζει να ζηταει (φραγκα) ΤΟΤΕ θα δεις καθυστερηση ...:( ...!!!!
Σημερα αρχισα με την σελα ...(απο κατω ειναι σε καλη κατασταση ) μετα εβγαλα το τεποζιτο και τα πλαινα καπακια.....(το τεποζιτο εχει ακομα βενζινη:eek: )
και αρχισα να ξηλωνω τα ηλεκτρικα......πρεπει να βρω αλλη πλεξουδα ,φιλτροκουτι (γιωργο ακους???σημειωνε!!!) λαστιχα εισαγωγης καρμπς κλπ κλπ....
Ο ανορθωτης ,αυτοματος φλασερ ρελε μιζας φαινονται ΟΚ θα τα ελεγξω αργοτερα :cool:


208006

sv9cvk
29/08/2010, 17:16
Μετα εβγαλα το καμενο φιλτροκουτι που ειχε γινει ενα με τα σωληνακια της υπερχειλησης :eek: και ,αδειασα τα λαδια και εβγαλα το δοχειο λαδιου!!!!!
Το καλο ειναι οτι τα καλωδια απο την γεννητρια και την μιζα ειναι ΟΚ!! :)


208007

sv9cvk
29/08/2010, 17:30
Απο την αριστερη πλευρα ειναι σε πιο καλη κατασταση η φωτια ηταν απο την δεξια μερια της μηχανης αλλα περασε κατω απο το τεποζιτο και εκαψε τα οργανα λυγισε τον καθρεφτη και το τιμονι εκαψε πλεξουδα πηνια κλπ....


208009

sv9cvk
29/08/2010, 17:33
Απο αριστερα .....
Τωρα προσεξα οτι τα πισω αμορτισερ ειναι ΚΟΝΙ !!



208010

sv9cvk
29/08/2010, 17:34
Η μυρωδια του καμενου ειναι παντου!!!!(και καρβουνακια επισης φαινονται στο πατωμα ):winka:
Εδω φαινεται αυτο που ηταν παλια η πλεξουδα.......:mad:


208011

sv9cvk
29/08/2010, 17:39
Αφου εβγαλα ολα πανω απο τον κινητηρα ,φυσηξα με τον αερα να φυγουν τα διαφορα καμενα κομματια και εβγαλα τα καρμπς.......
Δειτε και φανταστειτε σε τι θερμοκρασια εφτασε η φωτια ωστε να λιωσουν τα βεντουρια και κυριως στον 3 και 4:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Ο 1 και 2 ειναι σε καλυτερη μοιρα!!!:(


208012

sv9cvk
29/08/2010, 17:42
Εδω ενα γενικο με τα καρβουνακια στο πατωμα :lol: και τα λαδια "πρωτη μουρη":rotflmao: :rotflmao:


208013

sv9cvk
29/08/2010, 17:46
Αυριο θα βγαλω τις εξατμισεις και αν βρω βοηθεια και τον κινητηρα :D τον οποιο οσο τον βλεπω και αυτον και την μπλουζα κατω απο τα καρμπς τοσο μου μοιαζει σαν να βαλανε φωτια σκοπιμα απο την δεξια πλευρα:confused:


208014

sv9cvk
29/08/2010, 17:48
Αυτη η φωτο κατι μου θυμιζει :smilea: (πριν 8 μηνες το ιδιο εκανα !!!):cool:


208015

sv9cvk
29/08/2010, 17:50
Αυτα για σημερα ....:wave2: :wave2:
Αυριο παλι!!!!

reinmeister
29/08/2010, 17:53
πριν κανεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο,παρε ενα σφυρι και χτυπα (δυνατα) τον σκελετο στα σημεια που η φωτια ηταν δυνατη καθως και οπου εχει κολλησεις...

αν δεν κανει κρακ , τοτε προχωρα στο λυσιμο...

με πιανεις ναι?

sv9cvk
29/08/2010, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πριν κανεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο,παρε ενα σφυρι και χτυπα (δυνατα) τον σκελετο στα σημεια που η φωτια ηταν δυνατη καθως και οπου εχει κολλησεις...

αν δεν κανει κρακ , τοτε προχωρα στο λυσιμο...

με πιανεις ναι?

Αντωνη το σκεφτηκα οτι ισως να εχει χασει αντοχη απο την φωτια στα σημεια που ειναι στον κυκλο (εκει ηταν η φωτια δυνατη) αλλα δεν ηξερα πως να το κοιταξω και ειχα σκοπο να το ρωτησω αυριο..
ΤΝΧ:a10::beer:


208016

lspiros
29/08/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πριν κανεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο,παρε ενα σφυρι και χτυπα (δυνατα) τον σκελετο στα σημεια που η φωτια ηταν δυνατη καθως και οπου εχει κολλησεις...

αν δεν κανει κρακ , τοτε προχωρα στο λυσιμο...

με πιανεις ναι?

η υαλοβολη θα αποκαλυψει τις τυχον αδυναμιες του σκελετου,αυτο που με ανησυχει εμενα ειναι η επιδραση της θερμοτητας στα μερη του κινητηρα.φανταστειτε οτι ο κινητηρας ακολουθησε μια αντιστροφη διαδικασια απο την κρυογονικη(τα εξαρτηματα του μοτερ πεφτουν σε θερμοκρασιες κοντα στο απολυτο μηδεν και αποκτουν μεγαλυτερες αντοχες).
rein?

sv9cvk
29/08/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
η υαλοβολη θα αποκαλυψει τις τυχον αδυναμιες του σκελετου,αυτο που με ανησυχει εμενα ειναι η επιδραση της θερμοτητας στα μερη του κινητηρα.φανταστειτε οτι ο κινητηρας ακολουθησε μια αντιστροφη διαδικασια απο την κρυογονικη(τα εξαρτηματα του μοτερ πεφτουν σε θερμοκρασιες κοντα στο απολυτο μηδεν και αποκτουν μεγαλυτερες αντοχες).
rein?

Σπυρο ο κινητηρας εκτος απο μαυριλες δεν εχει τιποτε αλλο που να δειχνει καποιο σοβαρο προβλημα ..
Το παραξενο ειναι οτι η φωτια ειναι σαν να μην τον αγγιξε (αν καθαρισεις τις μαυριλες φαινεται απο κατω καθαρος)
πιο πολυ με ανυσηχει ο σκελετος στο σημειο που εχω κυκλωσει...!!

lspiros
29/08/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Αντωνη το σκεφτηκα οτι ισως να εχει χασει αντοχη απο την φωτια στα σημεια που ειναι στον κυκλο (εκει ηταν η φωτια δυνατη) αλλα δεν ηξερα πως να το κοιταξω και ειχα σκοπο να το ρωτησω αυριο..
ΤΝΧ:a10::beer:

υπαρχει μηχανημα που σκαναρει με ραδιοισοτοπα και ανιχνευει εσωτερικες ρωγμες.χρησιμοποιειτε στους ελεγχους μεταλικων σκελετων κτιριων,αλλα οπως καταλαβαινεις η ευρεση του και το κοστος ειναι μια οδυνηρη εμπειρια.αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και εφοσον επιτρεπεται χωροταξικα,μπορεις τις επιμαχες κολησεις να τις ενισχυσεις με ατσαλινα λαμακια και αργκον.οπως ενισχυουν τα πλαισια που προκειται να δεχτουν μοτερ με περισοτερη ισχυ.(ειχα παρακολουθησει την ενισχυση πλαισιου LANCIA DELTA για να γινει INTEGRALLE):wave2:

sv9cvk
29/08/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
υπαρχει μηχανημα που σκαναρει με ραδιοισοτοπα και ανιχνευει εσωτερικες ρωγμες.χρησιμοποιειτε στους ελεγχους μεταλικων σκελετων κτιριων,αλλα οπως καταλαβαινεις η ευρεση του και το κοστος ειναι μια οδυνηρη εμπειρια.αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και εφοσον επιτρεπεται χωροταξικα,μπορεις τις επιμαχες κολησεις να τις ενισχυσεις με ατσαλινα λαμακια και αργκον.οπως ενισχυουν τα πλαισια που προκειται να δεχτουν μοτερ με περισοτερη ισχυ.(ειχα παρακολουθησει την ενισχυση πλαισιου LANCIA DELTA για να γινει INTEGRALLE):wave2:

Ναι θα το ενισχυσω προληπτικα ....
ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει ..και ειναι και βασικο σημειο του σκελετου.......:sad:
Θα δουμε!!!:beer:
Το πακετο το καταναλωσες??????:smilea:

lspiros
29/08/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Ναι θα το ενισχυσω προληπτικα ....
ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει ..και ειναι και βασικο σημειο του σκελετου.......:sad:
Θα δουμε!!!:beer:
Το πακετο το καταναλωσες??????:smilea:

ΟΛΕΣ......ΧΙΚ:beer:

ego_o_idios
29/08/2010, 18:35
oxi pali:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

as pai kapios na tou to anatinaksi 8a gemisi ton kosmo me paliatzoures aftos re..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sv9cvk
29/08/2010, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ΟΛΕΣ......ΧΙΚ:beer:

Καλα !!!!παμε για αλλο ενα γυρο (οχι σουβλακι)???? :lol:
Το κουιζ δεν μου απαντησες!!:eek:



Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
oxi pali:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

as pai kapios na tou to anatinaksi 8a gemisi ton kosmo me paliatzoures aftos re..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και που εισαι ακομα!!!!!!!!:wave2:

reinmeister
30/08/2010, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
η υαλοβολη θα αποκαλυψει τις τυχον αδυναμιες του σκελετου,αυτο που με ανησυχει εμενα ειναι η επιδραση της θερμοτητας στα μερη του κινητηρα.φανταστειτε οτι ο κινητηρας ακολουθησε μια αντιστροφη διαδικασια απο την κρυογονικη(τα εξαρτηματα του μοτερ πεφτουν σε θερμοκρασιες κοντα στο απολυτο μηδεν και αποκτουν μεγαλυτερες αντοχες).
rein?

οντως η υαλοβολη θα αποκαλυψει φθορες,οπως και η ακτινογραφια,αυτο που ομως δεν θα δειξει ειναι η αντοχη που εχει πλεον ο σκελετος στην θραυση...εξ ου και το "κοπανημα" που ειπα στον χρηστο...

το κακο με την φωτια,εφ οσον ηταν δυνατη και κρατησε καποια ωρα, ειναι οτι παιζει να "εβαψε" τον σκελετο,πραγμα που σημαινει οτι του μειωσε την ελαστικοτητα και αντιστοιχα την αντοχη του στην θραυση...

με το μοτερ δεν αγχωνομαι διοτι ειναι απο αλουμινιο του οποιου το σημειο τηξης ειναι πολυ χαμηλο,οποτε αν ειχε δεχθει μεγαλες θερμοκρασιες να ειχε κανει τοπικα λιωσιματα,οπως τα καρμπς...

ελεγχος φυσικα,ειδικα στα εμβολα,πρεπει να γινει,αλλα το θεωρω δυσκολο να εχει τεθει θεμα λογω φωτιας...

αναφορικα με τις ενισχυσεις του σκελετου,τρεφω καποιες επιφυλαξεις...κι αυτο γιατι οι συγκεκριμενοι σκελετοι ειναι κυριολεκτικα λαστιχενιοι κι εχουν την ταση να κοβονται ακριβως διπλα απο τις ενισχυσεις,οταν πιεστουν...

απο κει και περα πιαστε σπατουλες και μπογιες και βγαλτε τα ματια σας...

:lol: :lol:

εγω απλως θα κοιταω και θα απολαμβανω...:beer: :beer: :beer:

καλη αρχη...

sapila racing
30/08/2010, 06:26
Αντε πάλι απο την αρχή! :beer: :beer:

Πολύ καλή η συμβουλή του rein, αλλά και πάλι δεν θα ξέρεις τι παίζει ακριβώς.
Παντως το πιο αδύνατο σημείο του κρατήματος σε αυτη την μοτό είναι το ψαλίδι και τα κουζινέτα του, οπότε πιστευω θα είσαι ΟΚ.

sv9cvk
30/08/2010, 09:17
Λοιπων πρωι πρωι (7:00)ανεβηκα ταρατσα :D
Επιασα ενα σφυρι και χτυπησα στα σημεια που ειχε παει η φωτια (αυτα με τον κυκλο που λεγαμε:smokin: )
Νταπα ντουπα βγηκε παλι ο γειτονας ,με την τζιμπλα στο ματι και κοιτουσε απορρημενος :confused: (καινουριος ειναι !!δεν με εχει μαθει ακομα:D ,τους αλλους τους εχω εκπαιδευμενους )
Δεν ειδα τιποτε το περιεργο αν και το χτυπησα αρκετες φορες και δυνατα........:a26:
Ετσι το αφηνω οπως ειναι πιανω σπατουλες και μπογιες και βγαζω τα ματια μου ......:eyepop: :a03:
και αφηνω τον rein να το απολαυσει :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

Που μαζι με τον πουροπιπινο τον συμπεθερο ,μου την κοπανησανε φετος :a33: Αλλα που θα παει ,μια μπυρα θα την πιουμε .......:a33:

ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΕΓΩ ΡΕ!!!!!!!...........

:rotflmao:

lice13
30/08/2010, 09:26
Καλή αρχή στο καινούριο σου project!!! Αντε να παίρνουμε και μείς δύναμη! Ότι και να το κάνεις τελικά είμαι σίγουρος οτι θα βγεί κουκλί! Αχ αυτές οι ρεθυμνιακές τι μου θύμησες τώρα! Πρίν 2 μήνες τα μάζεψα απο Κρήτη και έφυγα! Ήδη μου λείπει έφαγα 7 χρόνια εκεί! :beer:

Tpap
30/08/2010, 10:52
Ως προς τις θερμοκρασίες και το αντίκτυπό τους στον σκελετό, είναι μάλλον σίγουρο ότι δεν θα έχεις θέμα...

-οι θερμοκρασίες δεν ήταν πολύ υψηλές και δεν πρέπει να είχαν διάρκεια.

-βεβαίως δεν ξέρουμε πώς και με ΤΙ σβήσαν την φωτιά, γιατί ο τρόπος σβησίματος και το μέσο είναι αυτό που ίσως να μας δημιουργούσε ένα ''θεματάκι''..

-το καλό είναι ότι στο κυκλωμένο σημείο το πλαισιάκι της μοτό σου καταπονείται (βασικά και κυρίως) μόνο από θλίψη, επομένως δεν τίθεται και σοβαρό θεμα ανησυχίας.

-δεν θα σου συνέστηνα να ενισχύσεις, μιάς και μάλλον θα δημιουργούσες ''παράπλευρα θέματα'' που θα ήταν δυσκολότερο να λυθούν.

-αν βρήκες άκρη και μπορείς, θα σου συνέστηνα -για άλλη μιά φορά- ένα μαγκναφλούξινγκ, τουΛάστιχον στο ''φλέγον''σημείο... ;)



@Αντουάν: αν κοπανήσει και αρχίσει και τρίβει το σκελετάκι, τότε δεν θα την έχει ακούσει απλώς...θα πρέπει να πάει για ανακύκλωση, κατευΤείαν...

@Χρήστε: καλή συνέχεια,
και σημείωσε ότι οι παραπάνω θέσεις μου είναι απλά, από μιά παρατήρηση φωτογραφίας μέ όποιες επιφυλάξεις, έτσι...?

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

reinmeister
30/08/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ως προς τις θερμοκρασίες και το αντίκτυπό τους στον σκελετό, είναι μάλλον σίγουρο ότι δεν θα έχεις θέμα...

-οι θερμοκρασίες δεν ήταν πολύ υψηλές και δεν πρέπει να είχαν διάρκεια.

-βεβαίως δεν ξέρουμε πώς και με ΤΙ σβήσαν την φωτιά, γιατί ο τρόπος σβησίματος και το μέσο είναι αυτό που ίσως να μας δημιουργούσε ένα ''θεματάκι''..

-το καλό είναι ότι στο κυκλωμένο σημείο το πλαισιάκι της μοτό σου καταπονείται (βασικά και κυρίως) μόνο από θλίψη, επομένως δεν τίθεται και σοβαρό θεμα ανησυχίας.

-δεν θα σου συνέστηνα να ενισχύσεις, μιάς και μάλλον θα δημιουργούσες ''παράπλευρα θέματα'' που θα ήταν δυσκολότερο να λυθούν.

-αν βρήκες άκρη και μπορείς, θα σου συνέστηνα -για άλλη μιά φορά- ένα μαγκναφλούξινγκ, τουΛάστιχον στο ''φλέγον''σημείο... ;)



@Αντουάν: αν κοπανήσει και αρχίσει και τρίβει το σκελετάκι, τότε δεν θα την έχει ακούσει απλώς...θα πρέπει να πάει για ανακύκλωση, κατευΤείαν...

@Χρήστε: καλή συνέχεια,
και σημείωσε ότι οι παραπάνω θέσεις μου είναι απλά, από μιά παρατήρηση φωτογραφίας μέ όποιες επιφυλάξεις, έτσι...?

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

τα καταλαβαμε με την πρωτη μαστορα...:lol: :lol:

John Steed
30/08/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα καταλαβαμε με την πρωτη μαστορα...:lol: :lol:
Εγώ δεν το κατάλαβα ούτε με τη δεύτερη :a21: Τί είναι το μαγκναφλούξιν?:confused:


Χρήστο καλά μερεμέτια και καλό κουράγιο!

Με τούτη την ανακατασκευή και με το σενιάρισμα της βέσπας πάω να ακυρώσω το Nova. Με τέτοιο θέαμα δεν θα ξεκολλάω!:a014: :a014: :beer:

Α! Αν χρειαστείς κανένα χεράκι εδώ είμαι εγώ! (μετά τις 20 του μήνα, τώρα έχω εξεταστική)

Θα χαρώ πολύ να έρθω να ξεβιδώσω, να ξεκαρυδώσω, να κουβαλήσω, να σφίξω και να ξεσφίξω, να πλύνω κάνα πιάτο, να απλώσω τα ρούχα και να κάνω "δαχτυλιές" :a01:

:wave2: :wave2:

sv9cvk
30/08/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ως προς τις θερμοκρασίες και το αντίκτυπό τους στον σκελετό, είναι μάλλον σίγουρο ότι δεν θα έχεις θέμα...

-οι θερμοκρασίες δεν ήταν πολύ υψηλές και δεν πρέπει να είχαν διάρκεια.

Την μεγαλη ζεστη απο οτι φαινεται την πηρε το φιλτροκουτι

-βεβαίως δεν ξέρουμε πώς και με ΤΙ σβήσαν την φωτιά, γιατί ο τρόπος σβησίματος και το μέσο είναι αυτό που ίσως να μας δημιουργούσε ένα ''θεματάκι''..

Η φωτια εσβυσε με πυροσβεστηρα γιατι ηταν γεματο με την σκονη απο αυτον.

-το καλό είναι ότι στο κυκλωμένο σημείο το πλαισιάκι της μοτό σου καταπονείται (βασικά και κυρίως) μόνο από θλίψη, επομένως δεν τίθεται και σοβαρό θεμα ανησυχίας.

-δεν θα σου συνέστηνα να ενισχύσεις, μιάς και μάλλον θα δημιουργούσες ''παράπλευρα θέματα'' που θα ήταν δυσκολότερο να λυθούν.

ΟΚ!!
-αν βρήκες άκρη και μπορείς, θα σου συνέστηνα -για άλλη μιά φορά- ένα μαγκναφλούξινγκ, τουΛάστιχον στο ''φλέγον''σημείο... ;)

Ισα που προλαβαινω γιατι ο δικος μου παιρνει μεταθεση .......


@Αντουάν: αν κοπανήσει και αρχίσει και τρίβει το σκελετάκι, τότε δεν θα την έχει ακούσει απλώς...θα πρέπει να πάει για ανακύκλωση, κατευΤείαν...

Το κοπανησα αλλα εβαλα και ενα ξυλο απο κατω δεν μου πηγαινε να το κανω απευθειας στο πλαισιο
@Χρήστε: καλή συνέχεια,

και σημείωσε ότι οι παραπάνω θέσεις μου είναι απλά, από μιά παρατήρηση φωτογραφίας μέ όποιες επιφυλάξεις, έτσι...?

Φυσικα :beer: :beer: :rotflmao:

sv9cvk
30/08/2010, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Εγώ δεν το κατάλαβα ούτε με τη δεύτερη :a21: Τί είναι το μαγκναφλούξιν?:confused:


Χρήστο καλά μερεμέτια και καλό κουράγιο!

Με τούτη την ανακατασκευή και με το σενιάρισμα της βέσπας πάω να ακυρώσω το Nova. Με τέτοιο θέαμα δεν θα ξεκολλάω!:a014: :a014: :beer:

Α! Αν χρειαστείς κανένα χεράκι εδώ είμαι εγώ! (μετά τις 20 του μήνα, τώρα έχω εξεταστική)

Θα χαρώ πολύ να έρθω να ξεβιδώσω, να ξεκαρυδώσω, να κουβαλήσω, να σφίξω και να ξεσφίξω, να πλύνω κάνα πιάτο, να απλώσω τα ρούχα και να κάνω "δαχτυλιές" :a01:

:wave2: :wave2:

Γεια σου Σταυρο ευχαριστω:beer:
Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη,κερναω και καραμελε ,καφε κλπ με τα παρελκομενα τους (οι μπυρες μετα την εργασια μην βιδωσουμε -ξεβιδωσουμε τιποτε λαθος):(

Τωρα πιατα ρουχα κλπ οχι βρε δεν θελω οικ βοηθο :rotflmao:
Α! και οι δαχτυλιες ελευθερα ε?? θα κανω το hall of fame του CB:rotflmao: :rotflmao:

Tpap
30/08/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα καταλαβαμε με την πρωτη μαστορα...:lol: :lol:

Ρε κολλητέ, επειδήΣ είσαι νέος και δεν ξέρεις, αυτό στην σωστή Ωρολογία του νετ λέγεται ντούμπλ πόστ. :wave2:

Άντε με τα ψάρια εδώ μέσα. :lol:

vassilis79
31/08/2010, 06:49
Καλη αρχη και να γινει και αυτο το CB οσο καλο εγινε και το πρωτο .
Αμα εχει μερακι ο ανθρωπος...................

Αναμενουμε την εξελιξη και παρακολουθουμε καθημερινα ...

sv9cvk
31/08/2010, 12:19
Σημερα γυρισα νωρις οποτε ευκαιρια για αγχολυτικο ρηλαξ:cool:
Για αρχη εβγαλα τις εξατμισεις για να ελευθερωσω τον κινητηρα;)
Στην φωτο οι 4 του Κ4.αλλα και τις παλιες του Κ7 (τις οποιες τις χαριζω σε οποιον ενδιαφερεται μαρκα BSM f87 )


208233

sv9cvk
31/08/2010, 12:21
Επειτα αρχισα να βγαζω τα περιφεριακα του κινητηρα ...


208234

sv9cvk
31/08/2010, 12:22
Καγκελα :D μαρσπιε μανιβελες φιλτρα λαδιου .....κλπ κλπ:evil:


208235

sv9cvk
31/08/2010, 12:24
Βρε πηρα τοση φορα που και τα καπακια του συμπλεκτη και των πλατινων εβγαλα:eyepop: :rotflmao:






Ειναι να μην παρω φορα τελικα :a24:


208236

sv9cvk
31/08/2010, 12:25
:o


208237

sv9cvk
31/08/2010, 12:28
Τελικα ο κινητηρας ειναι ετοιμος για να κατεβει......
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Ψαχνω νεο χειροδυναμο φιλοτιμο με χρονο και ορεξη να με βοηθησει να τον κατεβασω......
Προσφερονται κρεμ καραμελε ,καφες ,πιτακια ΚΑΙ νερακι (φιλτρου :rolleyes: )αφθονο :beer: (μπυρες ειπαμε μετα ε??)


208238

DimChios
31/08/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk

ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΕΓΩ ΡΕ!!!!!!!...........

:rotflmao:


NA ΑΝΕΒΕΙΣ ΡΕ ΚΕΡΑΤΑ!!!! :mad:

ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ "ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ"!

Τεσπα...

Αρχισαμε παλι... :sad: :blush: :alien:

Θα μας καταστρεψετε με το μερακι και το "χερι" σας μερικοι! Αϊ στο γερο κόρακα γμτ!!!

Τουλαχιστον, εχουμε υλικο (μαζι με τα ταξιδιωτικα) να διαβαζουμε να γουσταρουμε ολο το χειμωνα!

Επιπλεον και 3 μπουκαλια ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ στο ντουλαπι να πινουμε...

Σπυρο, θα βουτηξω κανενα καμμια ΚυριαΤΣή και θα το φερω, εσυ που αντεχεις το αλκοολ κιολας :rotflmao: :bigcry: να την τσακισουμε!

Αχ...

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sv9cvk
31/08/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
NA ΑΝΕΒΕΙΣ ΡΕ ΚΕΡΑΤΑ!!!! :mad:

ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ "ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ"!

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


:a13: :a13: (τωρα την πατησα !!!!! ) :eyepop:
Καλα ρε!! ειμαι ΚΟΠΑΝΑΤΖΗΣ και εγω !!!!!!!
:beer: :beer: :beer:

jimmis5
31/08/2010, 13:29
Ωραιος και χορταστικος απο φωτογραφιες καλη δυναμη γιατι απο επιτυχια ειμαστε σιγουρoi παρολες τις δυσκολιες.Θα ερχομουν Τρεχοντας να κατεβασουμε το μοτερ αλλα το πνευμα προθυμο η αποσταση δε..:beer: :beer: :beer: :wave2:

lice13
31/08/2010, 15:30
Αν περιμένεις μέχρι την άλλη βδομάδα έρχομαι εγώ για το μοτερ! Και οι μπύρες δικές μου!:lol: :beer:

lspiros
31/08/2010, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
NA ΑΝΕΒΕΙΣ ΡΕ ΚΕΡΑΤΑ!!!! :mad:

ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ "ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ"!

Τεσπα...

Αρχισαμε παλι... :sad: :blush: :alien:

Θα μας καταστρεψετε με το μερακι και το "χερι" σας μερικοι! Αϊ στο γερο κόρακα γμτ!!!

Τουλαχιστον, εχουμε υλικο (μαζι με τα ταξιδιωτικα) να διαβαζουμε να γουσταρουμε ολο το χειμωνα!

Επιπλεον και 3 μπουκαλια ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ στο ντουλαπι να πινουμε...

Σπυρο, θα βουτηξω κανενα καμμια ΚυριαΤΣή και θα το φερω, εσυ που αντεχεις το αλκοολ κιολας :rotflmao: :bigcry: να την τσακισουμε!

Αχ...

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


χρησταρα μην πιστευεις λεξη απο οσα λεει.τωρα που (παντρευτηκε) θα χαθει απο τη πιατσα:lol:

Pardalotzatziki
31/08/2010, 19:01
Δυσκολο το part 2 της σειρας....

Καλο κουραγιο Χρηστο....


:beer: :beer:

aris_n
31/08/2010, 19:17
Χρήστο καλή δύναμη και καλό κουράγιο. θα κρεμόμαστε πάλι απο τις οθόνες μας. Νομίζω χρωστάς ενα cafe racer στο λαό....:beer: :beer: :beer:

ego_o_idios
31/08/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
NA ΑΝΕΒΕΙΣ ΡΕ ΚΕΡΑΤΑ!!!! :mad:

ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ "ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ"!

Τεσπα...

Αρχισαμε παλι... :sad: :blush: :alien:

Θα μας καταστρεψετε με το μερακι και το "χερι" σας μερικοι! Αϊ στο γερο κόρακα γμτ!!!

Τουλαχιστον, εχουμε υλικο (μαζι με τα ταξιδιωτικα) να διαβαζουμε να γουσταρουμε ολο το χειμωνα!

Επιπλεον και 3 μπουκαλια ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ ΡΑΚΙ στο ντουλαπι να πινουμε...

Σπυρο, θα βουτηξω κανενα καμμια ΚυριαΤΣή και θα το φερω, εσυ που αντεχεις το αλκοολ κιολας :rotflmao: :bigcry: να την τσακισουμε!

Αχ...

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


vgeni toner raki?:eyepop:
:lol: :lol:

sv9cvk
31/08/2010, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
vgeni toner raki?:eyepop:
:lol: :lol:


Βγαινει και σε ρακι αλλα και σε ρακομελο και κανει το τυμπανο ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

sv9cvk
31/08/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Δυσκολο το part 2 της σειρας....

Καλο κουραγιο Χρηστο....


:beer: :beer:


Πραγματικα!!!! θα ειναι πιο δυσκολο απο το προηγουμενο ,αλλα δεν μασαμε!!!:a9:




Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
Χρήστο καλή δύναμη και καλό κουράγιο. θα κρεμόμαστε πάλι απο τις οθόνες μας. Νομίζω χρωστάς ενα cafe racer στο λαό....:beer: :beer: :beer:


cafe racer !!!!! με πεισατε !!!!!...(εν μερη!!!!!) αλλα δεν λεω τι εχω στο μυαλο μου !!!!!...:D :D :D

DimChios
01/09/2010, 03:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
χρησταρα μην πιστευεις λεξη απο οσα λεει.τωρα που (παντρευτηκε) θα χαθει απο τη πιατσα:lol:


ΡΕ ΑΪ ΧΑΣΟΥ!!! Τί με πέρασες? Σαν τα μουτρα σου?

:a029:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Βγαινει και σε ρακι αλλα και σε ρακομελο και κανει το τυμπανο ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!:rotflmao: :rotflmao:


Κι εσυ στο δουλεμα Χρηστό? Καλαααααααα....

Σου εχω μια πρόταση....



Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk

cafe racer !!!!! με πεισατε !!!!!...(εν μερη!!!!!) αλλα δεν λεω τι εχω στο μυαλο μου !!!!!...:D :D :D


...καν το να βγαΝει και φωτοτυπίες ρε και θα σου δίνω το 5%!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

othondr
01/09/2010, 17:26
Βλέπω Χρήστο έπιασες πάλι δουλειά !!
Καλή δύναμη και καλή επιτυχία φίλε στην νέα ανακατασκευή !!

reinmeister
01/09/2010, 19:09
και λεω εγω τωρα...cafe racer με νορμαλ μοτερ προβλεπεται...????:rolleyes:

ego_o_idios
01/09/2010, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και λεω εγω τωρα...cafe racer με νορμαλ μοτερ προβλεπεται...????:rolleyes:

ne ame ton xtipai ton frape aneta vevea ama to stisi me kana V kinitira tin evapse den ton prolaveni ftiani ton frape se xrono ntete..
:rotflmao: :rotflmao:

sv9cvk
06/09/2010, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και λεω εγω τωρα...cafe racer με νορμαλ μοτερ προβλεπεται...????:rolleyes:

Εχεις κατι κατα νου κυριος ??????:smokin:

sv9cvk
06/09/2010, 21:27
Ωρα για φωτορομαντζο:cool:
Ο φιλοτιμος κλπ κλπ κλπ βρεθηκε και ο κινητηρας (με τα λαδια του )ειναι στον παγκο......:smokin: :sun:
Παμε για λυσιμο λυσιμο λυσιμο:p :p

sv9cvk
06/09/2010, 21:32
Οι φωτο δεν μπαινουν παλι?????ΓΜΤ????:mad:

Sapadak
06/09/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Οι φωτο δεν μπαινουν παλι?????ΓΜΤ????:mad:

Ο κουμπαρος σου διπλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109651&perpage=40&pagenumber=2) ποσταρει κανονικα

lspiros
06/09/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Ο κουμπαρος σου διπλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109651&perpage=40&pagenumber=2) ποσταρει κανονικα

χε χε χε το λαδωμα στοσωστο ατομο επιασε τοπο και μονο εγω ποσταρω φωτο:lol: :lol: :lol:

χρηστοοοοο βαλε το χερι στη τσεπη και δωσε φωτο στο λαο:wave2:

sv9cvk
06/09/2010, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Ο κουμπαρος σου διπλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109651&perpage=40&pagenumber=2) ποσταρει κανονικα

Ναι το βλεπω...:eek:
Τελικα δεν εχει καλυτερο μεσο ο Συμπεθερος (οχι κουμπαρος :smilea: )εγω εκανα μλκ :rolleyes:
Να ο κινητηρας (ελπιζω να μπει :eek: )


208527

sv9cvk
06/09/2010, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
χε χε χε το λαδωμα στοσωστο ατομο επιασε τοπο και μονο εγω ποσταρω φωτο:lol: :lol: :lol:

χρηστοοοοο βαλε το χερι στη τσεπη και δωσε φωτο στο λαο:wave2:

Το καταλαβα βρε χαμενε οτι εκανες την λαδια σου δεν το καταλαβα νομιζεις??!!!

Εδω ο κινητηρας στο γνωστο σημειο με το γνωστο του τουβλο!!!!!
Η σακουλα αλλαζει απο τα παλια :rolleyes:


208528

sv9cvk
06/09/2010, 22:02
Το τιμονι βγηκε !!


208529

sv9cvk
06/09/2010, 22:05
Σειρα ειχε ο προφυλακτηρας πρωτα για να γυρισουν οι δαγκανες δεξια αριστερα για να βγει ο τροχος ..
μιας και εχει δυο δισκοφρενα και δεν τον αφηνουν να βγει αλλιως


208530

sv9cvk
06/09/2010, 22:14
Σειρα εχουν οι δαγκανες


208531

sv9cvk
06/09/2010, 22:20
Ας βαλω και εγω μια γενικη (αεροφωτογραφια δεν μπορω ακομα μιας και το ελικοπτερο ειναι για σερβις):eyepop: :rotflmao:


208538

sv9cvk
06/09/2010, 22:29
Να και η τετραδα καπμπς που μου εδωσε ο φιλος ο Μιχαλης !!!!!!
Την ειχε απο το 1974 που ειχε ενα Κ4 και αυτος και του εμεινε!!!!
Με ενα σερβις ειναι μια χαρα!!!!
Ε Τακη??:D :D


208539

aris_n
06/09/2010, 23:11
Labor day σήμερα στις ΗΠΑ. Μια χαρά μας έκατσε η αργία....:a014:
Περιμένω τη συγκλονιστική συνέχεια...

lspiros
06/09/2010, 23:14
χρηστο δεν συναντησες δυσκολιες στο λυσιμο με τις βιδες?(λογω θερμοκρασιας η πολυκαιρισμου):rolleyes:

sv9cvk
07/09/2010, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
Labor day σήμερα στις ΗΠΑ. Μια χαρά μας έκατσε η αργία....:a014:
Περιμένω τη συγκλονιστική συνέχεια...

Ελπιζω να ειναι !!!!! :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
χρηστο δεν συναντησες δυσκολιες στο λυσιμο με τις βιδες?(λογω θερμοκρασιας η πολυκαιρισμου):rolleyes:

Καμια δυσκολια αν εξαιρεσεις την μια βιδα που κρατουσε το φιλτροκουτι (οταν ηταν ολοκληρο και οχι ζουμι:lol: ) ολες οι αλλες ξεβιδωσαν μια χαρα και μαλιστα σκεφτομαι να τις νικελωσω να τις ξαναβαλω!!!:beer::wave2: