PDA

View Full Version : polini-malossi στην Θεσσ/νικη?



voudarxos
15/07/2005, 11:13
Παιδια καλημερα σας αν ξερει καποιος κανενα καταστημα με βελτιωτικα polini h malossi στην θεσσαλονικη ας ριξει κανα post.

ευχαριστω.....:smokin:

voudarxos
15/07/2005, 18:09
τι εγινε ρε παιδια κανεις δεν ασχολειται με βρομοσκουτερακια εδω μεσα????:D :D :D

stokos
19/07/2005, 13:40
Αν και δεν ασχολούμαι με οτιδήποτε δεν έχει το ρεζερβουάρ πιο πάνω από την τσουτσού μου, αυτό που ζητάς θα το βρεις στο Moto Market. Είναι στην Ν. Εγνατία, με κατεύθυνση το κέντρο, 100 μέτρα πριν την 28ης Οκτωβρίου.
Εναλλακτικά, μπορείς να πας στο μαγαζί του Κώστα του Κύρου. Ήταν ο πρόεδρος στο Vespa Club και το κατέχει το άθλημα γενικότερα. Είναι στην Γαμβέτα. Κατεβαίνεις την Συνδίκα και στρίβεις δεξιά (και παράνομα) στην Γαμβέτα. Στα 50 μέτρα στο δεξί σου χέρι.

voudarxos
21/07/2005, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Αν και δεν ασχολούμαι με οτιδήποτε δεν έχει το ρεζερβουάρ πιο πάνω από την τσουτσού μου, αυτό που ζητάς θα το βρεις στο Moto Market. Είναι στην Ν. Εγνατία, με κατεύθυνση το κέντρο, 100 μέτρα πριν την 28ης Οκτωβρίου.
Εναλλακτικά, μπορείς να πας στο μαγαζί του Κώστα του Κύρου. Ήταν ο πρόεδρος στο Vespa Club και το κατέχει το άθλημα γενικότερα. Είναι στην Γαμβέτα. Κατεβαίνεις την Συνδίκα και στρίβεις δεξιά (και παράνομα) στην Γαμβέτα. Στα 50 μέτρα στο δεξί σου χέρι.

αν και δεν ασχοληθηκα ποτε με μπρικια .......για ολα υπαρχει η πρωτη φορα ...ποτε μην λες ποτε....Σ'ευχαριστω παντως ησουνα πολυ κατατοπιστικος:beer:

pavlaras1
23/07/2005, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
Παιδια καλημερα σας αν ξερει καποιος κανενα καταστημα με βελτιωτικα polini h malossi στην θεσσαλονικη ας ριξει κανα post.

ευχαριστω.....:smokin:

Αγαπητε φιλε Voudarxe.

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα και ασχολουμαι με τα βρωμοσκουτερακια μιας και μου αρεσουνε πολυ και ειμαι και κατοχος ενος τετοιου.

Θελω να με ενημερωσεις για οτι βρεις που αξιζει τον κοπο.

Δηλαδη συνεργεια ή καταστηματα που να συνεργαζονται με MALOSSI, POLINI, TAKEGAWA και εχουν ποικιλια και μπορουν να σου φερουν οποιο εξαρτημα τους ζητησεις σε ικανοποιητικο κοστος και χρονο για να κανω κατι βελτιωσεις στο δικο μου εργαλειο.

Μιας και με 2 καταστηματα που μιλησα δεν συνεργαζοντουσαν ουσιαστικα και οταν τους ειπα να μου φερουν κατι καρμπυρατερ μου ειπαν σε κανα μηνα και τιμες τρελες.

Εσυ τι σκεφτεσαι να κανεις στο δικο σου και μεχρι ποσα χρηματα σκοπευεις να δωσεις?

Καταρχας δεν σε ρωτησα τι μηχανακι εχεις?

Αυτα καλα να περνας και ελπιζω να βρεις αυτο που ψαχνεις και θελεις.

voudarxos
25/07/2005, 16:44
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΟΔΥΣΕΩΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ.
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΕΝΑ PEUGEOT TREKKER ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΑ 300€ 120 ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ 80€ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑΚΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΙΚΑ-ΜΠΙΛΙΕΣ-ΙΜΑΝΤΑΣ ΚΤΛ.
ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ CBR 1000 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΙΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΑΥΤΑ........ΑΝ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΩ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....:D

pavlaras1
26/07/2005, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΟΔΥΣΕΩΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ.
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΕΝΑ PEUGEOT TREKKER ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΑ 300€ 120 ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ 80€ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑΚΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΙΚΑ-ΜΠΙΛΙΕΣ-ΙΜΑΝΤΑΣ ΚΤΛ.
ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ CBR 1000 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΙΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΑΥΤΑ........ΑΝ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΩ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....:D

Αγαπητε φιλε μου σε ευχαριστω για της πληροφοριες που μου εδωσες.

Οταν το ετοιμασεις και το δοκιμασεις, θελω να μας ανακοινωσεις της εντυπωσεις σου.

Τα λεμε.

:beer:

:wave2:

Runner Ducati
06/08/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
τι εγινε ρε παιδια κανεις δεν ασχολειται με βρομοσκουτερακια εδω μεσα????:D :D :D

Εμεις ετσι ξεκινησαμε... με ενα διχρονο Gilera Runner 125cc... μεγαλωσε με Malossi κυλινδροπιστονο και καρμπυρατερ, καποια στιγμη να μην τα πολυλογω, εφτασε να εχει μπιελα τιτανιου Garillo επεξεργασμενη στον ΔΡΑΚΟ και πιστονι Wessenco... "ανοιγμενα" καρτερ, καρμπυρατερ 28mm, φιλτροχοαχνη, και οπεν εξατμιση, αναρτηση αγωνιστικη και φουλ ριθμιζομενη με τετραπιστονη και 280mm δισκο εμπρος, και πισω φουλ ρυθμιζομενο αμορτισερ, ελαστικα Michelin Pilot κλπ, εκανε χοντρες πλακες στα φαναρια στα IX... μιας και εγραφε 0-100km σε about 6sec και τελικη 160+km.... και απιστευτη οδικη συμπεριφορα... εγινε θρυλος :p καποια στιγμη... κοστισε ομως σχεδον 6.000 ευρω με την αγορα το μικρο Runner 125...............
εκτος οτι ηθελε συνεχεια σερβις κλπ... το καταχαρηκα ομως και χαλαλι του, το ηξερα τι θα κοστιζε ετσι και αλλιως......

:) :cool: :beer:

pavlaras1
08/09/2005, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Εμεις ετσι ξεκινησαμε... με ενα διχρονο Gilera Runner 125cc... μεγαλωσε με Malossi κυλινδροπιστονο και καρμπυρατερ, καποια στιγμη να μην τα πολυλογω, εφτασε να εχει μπιελα τιτανιου Garillo επεξεργασμενη στον ΔΡΑΚΟ και πιστονι Wessenco... "ανοιγμενα" καρτερ, καρμπυρατερ 28mm, φιλτροχοαχνη, και οπεν εξατμιση, αναρτηση αγωνιστικη και φουλ ριθμιζομενη με τετραπιστονη και 280mm δισκο εμπρος, και πισω φουλ ρυθμιζομενο αμορτισερ, ελαστικα Michelin Pilot κλπ, εκανε χοντρες πλακες στα φαναρια στα IX... μιας και εγραφε 0-100km σε about 6sec και τελικη 160+km.... και απιστευτη οδικη συμπεριφορα... εγινε θρυλος :p καποια στιγμη... κοστισε ομως σχεδον 6.000 ευρω με την αγορα το μικρο Runner 125...............
εκτος οτι ηθελε συνεχεια σερβις κλπ... το καταχαρηκα ομως και χαλαλι του, το ηξερα τι θα κοστιζε ετσι και αλλιως......

:) :cool: :beer:

Φιλαρακο αν εχεις να μου προτεινεις κανα δοκιμασμενο kit malossi 400-500ευρο πες μου τους κωδικους για να παω να το παρω και εγω για το Yamaha Aerox Rossi Replica 50cc.

:wave2:

Daltons
17/01/2006, 00:23
Φιλαρακι αν ψαχνεις για mallosi ανταλακτικα εχει ενα μαγαζι πανω στην οδο γαμβετα και ειναι πολυ καλος γνωστης του υλικου!!!!
Εχω Aerox και αν χρειαστης τιποτα ρωτα!!!!!!!!!!!