PDA

View Full Version : ebay help



mankam
27/08/2010, 15:01
παιδια μια βοηθεια επειγοντως,εχω δεσμευσει ενα πισινο σετ τακακια φρενων απο ebay (δεν εχω πληρωσει ακομα) θελω επισης να παρω και 2 σετ για τα μπροστινα φρενα ,το προβλημα ειναι τα μεταφορικα,μιλησα μαζι του με mail και μου λεει οτι τα μεταφορικα θα ειναι μια φορα και για τα 3 σετ και σε επομενη ερωτηση μου πως θα τα κανω ολα μαζι αγορα (εχωντας ηδη δεσμευσει το ενα σετ με τα μεταφορικα) μου απανταει:Please purchase the listing for the GSXR pads and we can send them with the ZX1100 pads
δεν βλεπω επιλογη ομως να αγορασω τα αλλα 2 σετ χωρις μεταφορικα,μηπως μου λεει αρλουμπες να χρεωθω 2 φορες μεταφορικα?

blackbusa
27/08/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mankam
παιδια μια βοηθεια επειγοντως,εχω δεσμευσει ενα πισινο σετ τακακια φρενων απο ebay (δεν εχω πληρωσει ακομα) θελω επισης να παρω και 2 σετ για τα μπροστινα φρενα ,το προβλημα ειναι τα μεταφορικα,μιλησα μαζι του με mail και μου λεει οτι τα μεταφορικα θα ειναι μια φορα και για τα 3 σετ και σε επομενη ερωτηση μου πως θα τα κανω ολα μαζι αγορα (εχωντας ηδη δεσμευσει το ενα σετ με τα μεταφορικα) μου απανταει:Please purchase the listing for the GSXR pads and we can send them with the ZX1100 pads
δεν βλεπω επιλογη ομως να αγορασω τα αλλα 2 σετ χωρις μεταφορικα,μηπως μου λεει αρλουμπες να χρεωθω 2 φορες μεταφορικα?

τα αγοραζεις και τα υπολοιπα που θες και του ζητας μεσω email να σου στειλει το τελικο ποσο πληρωμης (με τα μεταφορικα μια φορα)....πλερωνεις και εισαι οκ...

αρλουμπες δεν μπορει να σου πει γιατι εχεις το mail του και αν γινει καμμια μαλακια (που δεν πιστευω) ακυρωνεις τις αγοραπωλησιες και τον κανεις και αναφορα στο ebay....

:wave2:

dmf
27/08/2010, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
τα αγοραζεις και τα υπολοιπα που θες και του ζητας μεσω email να σου στειλει το τελικο ποσο πληρωμης (με τα μεταφορικα μια φορα)....πλερωνεις και εισαι οκ...

αρλουμπες δεν μπορει να σου πει γιατι εχεις το mail του και αν γινει καμμια μαλακια (που δεν πιστευω) ακυρωνεις τις αγοραπωλησιες και τον κανεις και αναφορα στο ebay....

:wave2:

ακριβως. Και το λενε invoice.

Αγοραζεις το ενα>αγοραζεις και το αλλο> του στελνεις π.μ>σου στελνει invoice>πληρωνεις το τελικο ποσο

:wave2:

mankam
27/08/2010, 18:56
ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα εαν χτυπησω και τα αλλα 2 σετ με χρεωνει παλι μεταφορικα το ebay λετε δηλαδη απλα να τα χτυπησω και να στειλω μαιλ ζητωντας νεα συνολικη συναλλαγη?

dmf
27/08/2010, 19:02
ναι ρε φιλε δεν θα τα πληρωσεις.. Απλως θα πατησεις το κουμπι buy. Οτι δεσμευεσαι πως θα τα αγορασεις.
Μετα στελνεις μνμ στον πωλητη να σου στειλει invoice (μια λιστα δηλαδη με ολα οσα αγορασες και 1 κοστος αποστολης). Πατας το pay, σε παει στο paypal και πληρωνεις.

mankam
27/08/2010, 19:30
χτυπησα και το δευτερο σετ και με μαιλ του ζητησα να μου στειλει invoice με ολα τα πραγματα μαζι πραγμα που εγινε οποτε σημερα προχωρησα στην πληρωμη τους.
ευχαριστω για τις απαντησεις.