PDA

View Full Version : Ντροπή !!!



Panopticon7
29/08/2010, 21:01
Βρήκαν, λέει (…με ατράνταχτα στοιχεία πλέον), 321 (τρακόσιους εικοσιέναν) εντελώς …πεθαμένους, που παίρνουν πλήρη σύνταξη, ενώ έχουν πεθάνει εδώ και 10 ή 15 χρόνια !!!

Με δεδομένο μάλιστα ότι σύνταξη παίρνουν περίπου κι άλλοι περίπου 8.500 (οκτώμισι χιλιάδες) άνω των 105 χρόνων !!! (από τους οποίους πολλοί, αν όχι όλοι, θα βλέπουν από καιρό τα ραδίκια ανάποδα), υπολογίζουν ότι ο πραγματικός αριθμός, θα υπερπολλαπλασιαστεί…


Και θέλουν τώρα να τους την κόψουν (τη σύνταξη) και να κυνηγήσουν με εισαγγελέα και τέτοια …κατασταλτικά μέτρα, αν όχι τους ίδιους, τουλάχιστον τους κληρονόμος τους…












Ανάλγητο κράτος !!! ούτε τους πεθαμένους δεν αφήνει να …ζούνε αξιοπρεπώς εκεί που είναι.
Κι άμα ρε άσχετοι, έχει …κρίση και ΔΝΤ και στον άλλο κόσμο; Το σκεφτήκατε αυτό; ε το σκεφτήκατε ;;; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
30/08/2010, 01:21
Τελικά υπάρχουν.....:hypnotize

Νάτοι! περιμένουν στη σειρά στο ταχυδρομείο:eek:


208020

Gandalf dr685sm
30/08/2010, 03:14
και να κυνηγήσουν με εισαγγελέα και τέτοια …κατασταλτικά μέτρα, αν όχι τους ίδιους, τουλάχιστον τους κληρονόμους τους

Τους κληρονόμους ας τους πηδήξουν γιατί αυτοί είναι που τα έτρωγαν... τους πεθαμένους... ας κάνουν επικλήσεις μπας και φανερωθούν και τους δώσουν και τους 6 αριθμούς για το joker...

:rotflmao: :rotflmao:

Gandalf

granazi
30/08/2010, 04:19
ντροπη στα μουτρα των κοπριτων που συνεχιζαν να εισπρατουν.
και κατι μου λεει οτι θα μιλαμε για μεγαλες συνταξεις οχι τπτ του ογα. :rolleyes:

EVI
30/08/2010, 04:23
xaxax καλα....εδω ρε μου ηρθε πριν 3 μηνες ο λογαριασμος του τηλεφωνου της γιαγιας μου (σταθερου) που εχει πεθανει 13 χρονια (τα παγια δλδ) που το ειχαμε κλεισει και μαλιστα με σημειωμα οτι ειμαστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ τοσο καιρο να μην πληρωνουμε ΟΕΟ :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

διακρισεις και στους νεκρους αλλοι τα δινουν και αλλοι τα παιρνουν ... δεν υπαρχει ελπιδα για αξιοκρατία :lol: :sad:

Nikker
30/08/2010, 06:11
Μαλακίες.
Φαντάσματα φυσικά και υπάρχουν, όπως υπάρχουν στον στρατό, έτσι υπάρχουν σε όλο το δημόσιο και τις συντάξεις.

Αλλά το γεγονός ότι κάτι τέτοιο ανακαλύφθηκε - θυμήθηκαν Αυγουστιάτικα είναι τυχαίο? (Δεν θα κάνω το μοδάτο αστειάκι.)

Έτσι λοιπόν Αύγουστο μήνα, όπου πάντα λαμβάνονται και ενεργοποιούνται τα πιο Top Secret νομοσχέδια, πολλοί συνταξιούχοι συμπεριλαμβανομένων και των γονιών μου δέχθηκαν ένα γραμματάκι απο την κυβέρνηση που λέει "Πιστεύουμε ότι έχετε ψοφήσει / κολλήσει παραπάνω ένσημα / βγήκατε στην σύνταξη κατα λάθος, ελάτε να σας γαμήσουμε στην γραφειοκρατεία αλλιώς ξεχάστε την σύνταξη σας".

moutoulos
30/08/2010, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
... ελάτε να σας γαμήσουμε στην γραφειοκρατεία αλλιώς ξεχάστε την σύνταξη σας".

Αυτό το παράλογο που κάνει τώρα, είναι το μόνο λογικό που μπορεί να κάνει αυτή τη στιγμή το κράτος,
προκειμένου να επιβεβαιώσει τους εν ζωή.

Μαζί σου σε αυτό που λές, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά ..., προκειμένου να βρούν τις δήθεν συντάξεις.