PDA

View Full Version : Κομπιουτερας και μανατζερ!



tai
30/08/2010, 16:20
"Ένας άντρας μέσα σε ένα αερόστατο συνειδητοποιεί ότι έχει χαθεί. Μειώνει ύψος και βλέπει έναν άλλο άντρα από κάτω. Κατεβαίνει κι άλλο και φωνάζει:

- Συγγνώμη, μπορείτε να με βοηθήσετε; Υποσχέθηκα σε ένα φίλο ότι θα τον...

συναντούσα εδώ και μια ώρα, αλλά δεν ξέρω πού είμαι.

Ο άντρας από κάτω του απαντάει:
- Είσαι σε ένα αερόστατο ζεστού αέρα σε ύψος περίπου δεκαπέντε μέτρων. Βρίσκεσαι στις 38 μοίρες ανατολικά γεωγραφικό μήκος και στις 23 μοίρες βόρεια γεωγραφικό πλάτος.

- Μήπως είσαι κομπιουτεράς; ρωτάει ο αιωρούμενος.

- Ναι, είμαι, λέει εκείνος στο έδαφος, πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, ό,τι μου είπες είναι τεχνικά σωστό, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την πληροφορία που μου έδωσες και το γεγονός παραμένει ότι είμαι ακόμα χαμένος. Ειλικρινά, δε με βοήθησες και πολύ ως τώρα.

Ο από κάτω λέει:
- Kι εσύ πρέπει να είσαι manager.

- Πράγματι! Εσύ πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, δεν ξέρεις πού είσαι, ούτε πού πας. Έχεις ανέλθει στο ύψος σου χάρις σε μια μεγάλη φούσκα. Έδωσες μια υπόσχεση πού δεν γνωρίζεις πώς να την κρατήσεις, και περιμένεις από τους από κάτω σου να λύσουν τα προβλήματά σου. Το θέμα είναι ότι βρίσκεσαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση όπου βρισκόσουν πριν με ρωτήσεις, αλλά, κατά κάποιο τρόπο, τώρα μοιάζει να είναι δικό μου σφάλμα."

super_toto
30/08/2010, 16:38
Εξαιρετικά αληθινό:D

sergiosm
30/08/2010, 18:04
:lol: :lol: :lol:

sergiosm
30/08/2010, 18:09
Πάει που λέτε ένας τύπος με μια τζιπάρα να (με το συμπάθειο) στο βουνό και συναντά ένα βοσκό με ένα κοπάδι πρόβατα που δεν το χωρούσε το μάτι σου.

Λέει λοιπόν του βοσκού: αν σου πώ πόσα πρόβατα έχεις θα μου δώσεις ένα;

Ναι του λέει ο βοσκός.

Κοιτάζει λίγο ο τύπος, σκέφτεται και του λέει: 387.

Κόκκαλο ο βοσκός. Σωστός ο τύπος.

Μπράβο του λέει. Διάλεξε όποιο θέλεις.

Διαλέγει λοιπόν ένα ο τύπος, το βάζει στο τζιπ και πάει να φύγει.


Πριν φύγει όμως, τον σταματά ο βοσκός του λέει: αν σου πω τί δουλειά κάνεις, μου δίνεις το τζιπ;

Ναι του λέει ο τύπος.

Λοιπόν λέει ο βοσκός: εσύ είσαι Σύμβουλος Επιχειρήσεων.

Μεγάλε του λέει, το βρήκες. Πάρε τα κλειδιά.
Για πες όμως, πώς το κατάλαβες.

Ε, να λέει ο βοσκός:

1ον: ήρθες ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ

2ον: μου είπες κάτι που ήξερα ΗΔΗ

3ον: είσαι ΑΣΧΕΤΟΣ από τη δουλειά μου. Αφού μεταξύ 387 προβάτων, εσύ .... πήρες ... τον σκύλο


.
.
.
.
.
.
.
.

καληνύχτα

chr1s_86
30/08/2010, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

- Κοίτα, δεν ξέρεις πού είσαι, ούτε πού πας. Έχεις ανέλθει στο ύψος σου χάρις σε μια μεγάλη φούσκα. Έδωσες μια υπόσχεση πού δεν γνωρίζεις πώς να την κρατήσεις, και περιμένεις από τους από κάτω σου να λύσουν τα προβλήματά σου. Το θέμα είναι ότι βρίσκεσαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση όπου βρισκόσουν πριν με ρωτήσεις, αλλά, κατά κάποιο τρόπο, τώρα μοιάζει να είναι δικό μου σφάλμα."

:lol: :lol: :lol:

epp1640
30/08/2010, 22:37
μα πόση αλήθεια μπορεί να κρύβει το πρώτο.. :lol:

devil's animal
31/08/2010, 10:05
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ziggΥ
31/08/2010, 10:12
:a19: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alexxxcbr
31/08/2010, 10:17
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

faraway
31/08/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
"Ένας άντρας μέσα σε ένα αερόστατο συνειδητοποιεί ότι έχει χαθεί. Μειώνει ύψος και βλέπει έναν άλλο άντρα από κάτω. Κατεβαίνει κι άλλο και φωνάζει:

- Συγγνώμη, μπορείτε να με βοηθήσετε; Υποσχέθηκα σε ένα φίλο ότι θα τον...

συναντούσα εδώ και μια ώρα, αλλά δεν ξέρω πού είμαι.

Ο άντρας από κάτω του απαντάει:
- Είσαι σε ένα αερόστατο ζεστού αέρα σε ύψος περίπου δεκαπέντε μέτρων. Βρίσκεσαι στις 38 μοίρες ανατολικά γεωγραφικό μήκος και στις 23 μοίρες βόρεια γεωγραφικό πλάτος.

- Μήπως είσαι κομπιουτεράς; ρωτάει ο αιωρούμενος.

- Ναι, είμαι, λέει εκείνος στο έδαφος, πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, ό,τι μου είπες είναι τεχνικά σωστό, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την πληροφορία που μου έδωσες και το γεγονός παραμένει ότι είμαι ακόμα χαμένος. Ειλικρινά, δε με βοήθησες και πολύ ως τώρα.

Ο από κάτω λέει:
- Kι εσύ πρέπει να είσαι manager.

- Πράγματι! Εσύ πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, δεν ξέρεις πού είσαι, ούτε πού πας. Έχεις ανέλθει στο ύψος σου χάρις σε μια μεγάλη φούσκα. Έδωσες μια υπόσχεση πού δεν γνωρίζεις πώς να την κρατήσεις, και περιμένεις από τους από κάτω σου να λύσουν τα προβλήματά σου. Το θέμα είναι ότι βρίσκεσαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση όπου βρισκόσουν πριν με ρωτήσεις, αλλά, κατά κάποιο τρόπο, τώρα μοιάζει να είναι δικό μου σφάλμα."

:a19: μόλις περιέγραψες την εργασία μου .....:lol: :lol:

TROOPER
31/08/2010, 10:33
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!

felter
01/09/2010, 05:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: