PDA

View Full Version : ΔΗΛΩΣΗ



free rider
15/07/2005, 20:08
Κάτω από τις παρούσες συνθήκες θα ήθελα να σας δηλώσω τα ακόλουθα.

1. Φαίνεται πως αστεία του τύπου να λέω ότι «είσαι μια τρελλιάρα ξανθιά ή μια μελαχρινή» και να κάνουμε πλάκα τελικά δεν ενδείκνυται για όλα τα πρόσωπα και για όλες τις ώρες,
Η πρόθεσή μου είναι να γίνεται πλάκα. Πολλές φορές και στο παρελθόν αλλά και τις προηγούμενες μέρες δεν πετυχαίνει, ίσως λόγω προσώπου, ίσως λόγω timing. Για άλλη μια φορά θα το λάβω σοβαρά υπ οψιν μου.

2. Έχω επίσης να πω πως η θέση μου είναι πως θέλω να επικοινωνώ με ανθρώπους που αγαπάνε την μοτοσικλέτα όπως κι εγώ, ανεξάρτητα αν είναι στο μοτο ή στο μπαικνετ ή στο ΜΒ ή δεν ασχολούνται με νέα τεχνολογία και δεν είναι πουθενά σε κανένα από αυτά τα σάιτ.
Κάτω από αυτή τη λογική δεν έχω ανάγκη να γλύψω κανένα , η ανάγκη επικοινωνίας δεν είναι γλείψιμο. Διαφορετικά θα ήμασταν όλοι γλύφτες . Επίσης η συζήτηση και η λύση παρεξηγήσεων δεν είναι γλείψιμο.
Διαφορετικά, επαναλαμβάνω, θα ήμασταν όλοι γλύφτες .

4. Όλοι οι άνθρωποι που έχουν έντονη άποψη έχουν και συμπάθειές και αντιπάθειές . Το να έχει κάποιος μόνο συμπάθειες σημαίνει ότι δεν έχει έντονη άποψη ή και ακόμα μπορεί να είναι γλύφτης.

5. Μια άλλη θέση που έχω να δηλώσω είναι ότι σχεδόν πάντα έχω έντονη άποψη .

6. Όταν το υβρεολόγιο ξεπερνάει τα όρια ανοχής και επεκτείνεται σε χτυπήματα «κάτω από την μέση», εγώ σταματάω και δεν συμμετέχω στην συζήτηση.


Μετά από όσα συνέβησαν αυτές τις μέρες θέλησα να απαντήσω σε όσα άδικα κατηγορήθηκα





Υ.Γ.
κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν τα αστεία μας ούτε σχετικά με τους ριζοβραστήρες τα καραβλαχάκι (Kawasaki or dead)….