PDA

View Full Version : Μάτια 14



VANDA
01/09/2010, 05:18
Από εδώ (http://www.skai.gr/news/greece/article/151008/epitheseis-agnoston-me-stoho-tin-listeia-/)...

Μπαράζ επιθέσεων σε πολίτες με σκοπό τη ληστεία σημειώθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης.

Στην Πετρούπολη άγνωστοι δράστες πυροβόλησαν σε μίνι μάρκετ για να αρπάξουν τις εισπράξεις, στην Αθήνα στην οδό Πιπίνου 15 άτομα επιτέθηκαν και τραυμάτισαν 2 αλλοδαπούς για να τους αφαιρέσουν χρηματικό ποσό, ενώ στην οδό Αχαρνών 6 άτομα επιτέθηκαν σε οδηγό για του αρπάξουν τη μοτοσικλέτα.

Την ίδια ώρα στο κέντρο της Αθήνας στην οδό Μπενάκη 4 άτομα τραυμάτισαν ένα νεαρό για να του αρπάξουν 400 ευρώ που είχε βγάλει από μηχάνημα αυτόματης ανάληψης."




Καλό μήνα και το νου σας στα φανάρια..

DimChios
01/09/2010, 05:31
...κατα τα αλλα ο τοπος εχει γεμισει ΔΙΑΣ μη χεσω!

:rolleyes:

DUKASII
01/09/2010, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...κατα τα αλλα ο τοπος εχει γεμισει ΔΙΑΣ μη χεσω!

:rolleyes: εδω και λιγο καιρο νομιζω πως εχουνε παρει και τις αδειές τους τα παιδια μιας και βλεπω τους μισούς και βαλε απο τι εβλεπα.
κατα τα αλλα αμα περασω απο πανω οποιον μπει και καλα τυχαια μπροστα μου..βραδι..και σε μέρος "περιέργο" θα με λαθος και θα με πανε μεσα ε?:confused:

DimChios
01/09/2010, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εδω και λιγο καιρο νομιζω πως εχουνε παρει και τις αδειές τους τα παιδια μιας και βλεπω τους μισούς και βαλε απο τι εβλεπα.
κατα τα αλλα αμα περασω απο πανω οποιον μπει και καλα τυχαια μπροστα μου..βραδι..και σε μέρος "περιέργο" θα με λαθος και θα με πανε μεσα ε?:confused:


στα χαρτια ποσες χιλιαδες ειναι Σπυρο? Ασε τις αδειες, χεσ τες! Θα γυρισουν!
Και? ΚΑΙ?

Επρεπε να μη κουνιεται καρφιτσα! Ειναι εκατοντάδες στην Αθηνα μονο!

Βολτα, καφε, κόζι στα πιπινια και μαγκια! Το πλείστον τους τουλαχιστον! Υπαρχουν παντα και οι εξαιρεσεις βεβαια, αλλα...

Τεσπα, αλλου παει παλι η κουβεντα

dmf
01/09/2010, 06:54
Οι διας ποιοι ειναι; Αυτοι που κυκλοφορουν δικαβαλο στα crypton-x ? :look:

rockobok
01/09/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Οι διας ποιοι ειναι; Αυτοι που κυκλοφορουν δικαβαλο στα crypton-x ? :look: σε crypton σε transalp dorsoduro v-strom magna f800gs κ.α. Μεγάλη γκάμα!

rantanplan
01/09/2010, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Οι διας ποιοι ειναι; Αυτοι που κυκλοφορουν δικαβαλο στα crypton-x ?


στα crypton-x είναι ομάδα δέλτα




Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
σε crypton σε transalp dorsoduro v-strom magna f800gs κ.α. Μεγάλη γκάμα!


σε transalp και όλα τα άλλα είναι η ομάδα διας ή κεραυνός και όσοι έχουν το Ζ μπροστά είναι οι παλιοί ζητάδες άρα μέχρι σήμερα έχουνε φτιάξει 3 ομάδες

maron
01/09/2010, 13:47
γιατι γκρινιαζετε?
Αυτοι ειναι για να φυλανε τις τραπεζες.
Με τους καινουργιους τους αντισυνταγματικους να δουμε τι θα γινει,
προβλεπω πως μια μερα θα σφαχτουν μεταξυ τους
και τοτε θα ειμαι πραγματικα υπεριφανος για τους 'δικους μας'

zephyr1
01/09/2010, 13:49
Εδω πανικοβαλουμε τον κοσμο?:look:

Παρτε το.:rotflmao:




πριν μερικες μερες, εγω που σας ζαλιζα οτι δεν ξερουμε το πότε κλπ και πρεπει να ειμαστε αναπασα στιγμη ετοιμοι, δειξα οτι αν και ειμαι σε πολυ καλη

κατασταση, εντουτοις μου λειπουν καποια βασικα ακομα πραγματα (γεννητριες-πετρελαιο, ξυλα κλπ) καθως και τα χρηματα για αυτα.
ομως τωρα φιλοι, θα ηθελα να δωσετε βαση στα επομενα γιατι ειναι λογια με ακριβεια και οχι στο "φλου" χρονικα σας τα λεω επειδη πια, υπαρχει σοβαρος λογος.
ακουστε λοιπον καλα
μιλωντας ημερολογιακα αυτη τη φορα για εσας (γιατι για μενα η μετρηση σε αυτα που λεω ειναι η σεληνιακη, καθως με την πανσεληνο αρχιζω το μηνα -π.χ. ο

αυγουστος για μενα μολις πριν 3 μερες ξεκινησε) μιλωντας λοιπον ημερολογιακα και χωρις να θελω να δρεψω δαφνες προφητη αλλά οχι πια στο φλου οπως παλιοτερα,

σας λεω οτι εχετε τις τελευταιες ευκαιριες για να περασετε ανετα κατα το δυνατον στο μελλον.
ο σεπτεβρης (ημερολογιακα) θα ειναι μηνας των ξεσηκωμων και των απεργιων.
εχετε την ευκαιρια (και προσεξτε το αυτο οσοι ζειτε μεσα στην ελλαδα) να εχετε τελειωσει με την αποθηκη σας και τις υποδομες που χρειαζεστε μεχρι τα μεσα

οκτωβριου , κατι που δεν θα ειναι ευκολο καθως οι απεργιες που θα προηγηθουν θα δυσκολεψουν τα πραγματα διοτι στα τελη οκτωβριου με αρχες νοεμβριου θα

γινεται τους πτανας το καγκελο.
ο,τι εχετε κατορθωσει να μαζεψετε ειναι μεχρι τοτε! ο,τι εχετε κατορθωσει να φτιαξετε ειναι μεχρι εκει!
εχω εντολη απο την ιεραρχια μεχρι μεσα οκτωβρη να εχω τελειωσει ολες τις δουλιες μου γιατι απο μεσα οκτωβρη και περισσοτερο απο τελη οκτωβρη θα χαθει η μπαλα
για να μου δινεται εντολη αυτο σημαινει οτι ο κυβος εριφθει!
σαφως εδω και μηνες πριν καν μπουμε στο δντ τα ελεγα αυτα. εδω και μηνες μιλουσα για το σεπτεβρη που θα ερθει και θα φερει πλειστα οσα προβληματα, απεργιων

και μπαχαλου. ερχεται η αντιδραση του κοσμου...
και θα απευθυνθω οχι μονο στους σημερινους χρηστες, αλλα και στους παλιους δικτυακους φιλους που μερικες φορες μπαινουν και διαβαζουν και ας μην γραφουν
να εχουν τελειωσει τα απαραιτητα μεχρι τοτε. γιατι μετα ερχεται η αναγκη και η πεινα
χωρις να μπορω να προσδιορισω με απολυτη ακριβεια το πότε, περιπου (ημερολογιακα),,,, στα τελη οκτωβρη και μεχρι τα μεσα νοεμβρη θα τρελαθει ο κοσμος απο τα

προβληματα. επειτα θα εχουμε την εναρξη πολεμου με τη τουρκια που θα οδηγησει σε αμεση κατασχεση καταθεσεων και οχι απλη δεσμευση. στα δε μεσα νοεμβρη και

μετα , ο θυμος και επειτα η τρελα, θα αγκαλιασει τη χωρα.
ακομα και αν αυτο που λεω ακουγεται παραλογο ή εξωπραγματικο, σημειωστε αυτα που λεω και οχι μονο καταθεσεων αλλα και θυριδων κατασχεση...
αν και οι κυβερνωντες πιστευουν οτι αυτο θα περασει στο ντουκου, η αντιδραση του κοσμου θα ειναι απιστευτη για τα δεδομενα τους και τα πιστευω τους. εκει θα

πεσουν εξω και εκει θα χασουν και αυτοι το παιχνιδι...
και ολα αυτα χωρις να υπολογισω στην εξισωση το τι μπορει να εχει γινει και σε διεθνη θεματα
ομως, ειτε με ιραν, ειτε χωρις ιραν, κορεα κλπ κλπ, η ωρα της αναγκης της ελλαδας εφτασε!
θα παρακαλουσα λοιπον ολους του παλιους φιλους που αν και με εχουν ¨γραψει¨ laughing, εντουτοις εχουν σκεφτει στο παρελθον πανω στα λεγομενα μου, και

μπαινουν και διαβαζουν αραια και που, να μην αδιαφορησουν αυτη τη φορα.θα παρακαλουσα τους νεους φιλους να μην διαστασουν και να πανε να χρεωθουν στην αναγκη

αρκει να εχουν στην ακρη τροφιμα κατα κυριο λογο και κατα δευτερο ειδη σουμου και φαρμακα.
αν και το οτιδηποτε μπορει να συμβει ανα πασα ωρα και στιγμη, ΟΜΩΣ αυτη τη φορα σας μιλω καθαρα και σας λεω το χρονο! και οχι με υποθεσεις για να σας

παρακινησω να ξεκουνησετε οπως στο παρελθον, αλλα με συγκεκριμενες ημ/νιες.
και τουτο το λεω καθως, αν και ο χρονος παντα πρεπει να ειναι στο φλου, αυτη τη φορα υπαρχει εντολη να εχω τελειωσει ο,τι ειναι να χρειαστω μεχρι μεσα

οκτωβρη.
ηδη απο το σεπτεβρη τουτον, θα αρχισουν οι απεργιες, οι ανακατωσουρες, κλπ
αυτα δηλαδη που λογικα θα ερθουν .
μονο που αυτη τη φορα δεν θα ηρεμησουν τα πραγματα καθως το δντ θα πιεζει για πιο πολλα.. και ισως μια διεθνη κριση να επιτεινει τα προβληματα...
η αυξανομενη αντιδραση και ανυπακοη του κοσμου, η σταση πληρωμων του κοσμακη κλπ θα οδηγησουν την κυβερνηση στην δυσκολη αλλά αναγκαια για αυτους κινηση του

πολεμου με τη τουρκια, ως πατημα για την κατασχεση των καταθεσων...
απο εκει και μετα θα χαθει η μπαλα και θα διαλυθει η χωρα. γιατι αλλωστε νομιζετε οτι ο καλλικρατης ερχεται? για να γινει η ελλαδα, σε περιπτωση που χασουν

την κεντρικη κυβερνηση, ενα συνολο απο πολεις-κρατη, οπότε σε περιπτωση που χασουν οι σαυρες την κεντρικη κυβερνηση να δωθουν εξουσιες στους δημους-τερατα,

ετσι ωστε η επομενη κεντρικη κυβερνηση να μην μπορει να διοικησει η ιδια αμεσα.
εκλογες εχουμε στις 7 νοεμβρη και επαναλληπτικες στις 14. απο μεσα νοεμβρη λοιπον και μετα, ακομα και να πεσει η σαυροκυβερνηση, θα εχουν ετοιμη τη διαλυση

της χωρας...
αν και υπολογιζουν οτι τουτο δεν θα ειναι αναγκαιο, εντουτοις αναγκαστικα θα δωσουν υπερεξουσιες στους δημους για να σταθει η εννοια ενος "αχνου" εστω,

κρατους... φυσικα και δεν χανουν τιποτα το να μην προφτασουν να γινουν οι εκλογες, ειδικοτερα αν δει το πασοκ οτι θα χασει , (αν μεχρι τοτε υπαρχει τεραστιο

κλιμα δυσαρεσκειας ) και να τις αναβαλει. δεν υπαρχει λογος να ψαξουμε να βρουμε το τι θα γινει με τις εκλογες γιατι ο,τι και αν γινει, το μπαχαλο ειναι θεμα

λιγου χρονου ειτε πριν ειτε μετα τις εκλογες.
τεσπα, μεχρι μεσα οκτωβρη ειναι η -ντεντ λαιν- για οποιον θελει να ειναι σιγουρος οτι θα εχει φτιαξει αυτα που θα χρειαστει. οποιος το προσπερασει ετουτο το

ποστ, δυσκολα θα μπορεσει να κανει και το λεω αληθινα τουτο, κατι μετα τα μεσα, βια τελη οκτωβρη. φυσικα μιλω για αποθηκη βαρβατη , για υποδομες , για ολα.
για ο,τι δηλαδη μπορειτε να χρειαστειτε για διαρκεια μηνων.
αλλά εστω και λιγα να μπορεσετε να παρετε εστω που λεει ο λογος 2 κουτες μακαρονια και 2 κουτες ρυζι, μην το αμελησετε, καντε το και απο τη δευτερα ακομα!
καθιστε και σκεφτειτε το αν θα ζησετε στην αθηνα ή στην εξοχη οσοι εχετε τη δυνατοτητα. και εκει κανετε την υποδομη σας. αλλα και στην αθηνα να εχετε

τροφιμα... ειναι ολα τοσο φτηνα μπροστα στις τιμες που θα εχουν μετα ΑΝ τα βρισκεις...
αγοραστε δυο μπετονια για βενζινη εσεις οι αθηναιοι και γεμιστε τα στα τελη οκτωβρη αν οχι νωριτερα. και απο τα μεσα οκτωβρη, καθε μια δυο μερες να φουλαρετε

το αμαξι. να ειναι γεματο το ρεζερβουαρ παντα δεν ξερω αν τουτο θα ειναι εφικτο εδη απο το σεπτεβρη ηδη, με τις απεργιες που θα γινονται δεν ξερω ποσο ευκολο

θα ειναι αυτο!
και αν ακουσετε οτι πλακωθηκαμε στο αιγαιο, παρτε και τα μπετονια σας και φυγετε στην επαρχια οσοι εχετε σπιτι και υποδομη εκει γιατι πρωτου τελειωσει η

συγκρουση θα εχουν δεσμευτει οι καταθεσεις σας και μετα απο αυτο ξεκινά η αναγκη... ειτε πριν ειτε μετα τις εκλογες, ετσι θα γινουν τα πραγματα...
οσοι δεν εχετε σπιτι στην επαρχια, ,,οπλο στο σπιτι, πορτα ασφαλειας, συναγερμο και τροφιμα και πανω απο ολα θαρρος και τσαμπουκα απεναντι στον καθε επιδοξο

εισβολεα. ειδικα αν εχετε παιδια. γιατι θα ειναι μαχη για την επιβιωση!
σας παρακαλω shocked οσοι μενετε στο κεντρο, φυγετε για αλλες συνοικιες κυψελη, ανω κυψελη,πατησια, κολωνος, κεντρο και τοσες και τοσες συνοικιες που δεν

θυμαμαι, θα γινουν κολαση! αν δεν μπορειτε να φυγετε απο αθηνα, τουλαχιστον πατε σε συνοικιες περιφερειακες. μακρια απο το κεντρο
με αγαπη σας τα ειπα, και αν δεν ηταν σιγουρα αυτα, και παλι στο φλου θα μιλαγα, ή στο "νωριτερο" οπως και στο παρελθον
θα ηθελα ολοι οι φιλοι και οι παλιοι ακομα να κανουν αυτα που τους λεω και να αφησουν τις "εξυπναδες" θα ειναι αργα οταν θα ανακαλυψετε οτι ειχα δικιο...
δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ετοιμαστω αψογα για την κριση που ερχεται.
αν ο θεος θελει, θα παρω δανειο απο τη δουλεια και θα αγορασω τα απαραιτητα που μου λειπουν γεννητρια, πετρελαιο για τη γεννητρια, ξυλα για το τζακι,

ντεποζιτο για το νερο, και μερικα επιπλεον φαρμακα και τροφιμα και ειδη σ/μ...
αν δεν τα καταφερω, δεν πειραζει, τουλαχιστον προσπαθησα και εχω φτιαξει κατι καλο που θα βοηθησει οχι μονο εμενα αλλα και τα παιδια μου, τους γονιους μου

και τους φιλους μου.
θα ζησω λιγοτερο ανετα, αλλα θα την βγαλουμε καθαρη. με αξιοπρεπεια και διχως αναγκη γιατι η αναγκη θα ειναι τα τροφιμα
ελπιζω να κανετε τα ιδια γιατι αλλιως σας περιμενει η εγκοσμια κολαση...
και αυτη τη φορα δεν λεω οτι "και του χρονου να γινουν αυτα, το ιδιο ειναι" και οτι "η αξια αυτων που σας λεω ειναι το ιδιο, όποτε και να συμβουν"
αυτη τη φορα σας προσδιοριζω χρονο, κατι που δεν πρεπει να γινεται , μονο και μονο για να σας βοηθησω σε μια υστατη προσπαθεια επειδη τοσα χρονια που τα

λεμε, σας εχω συμπαθησει πολυ...
ντεντ λαιν λοιπον για οποιον θελει να φτιαξει αποθηκη με ο,τι χρειαστει, τα μεσα οκτωβρη. μετα, "τελος" γιατι μονο λιγοταρια και εαν θα μπορει να βρει...

hismile στην επαρχια για μηνες επειδη θα βγουν νεες καλλιεργειες μετα θα εχουμε επιπεδο ζωης της επαρχιας του '50 εδω κατω. ποτέ ομως δεν θα ξαναχουμε το

σημερινο επιπεδο διαβιωσης!
φτωχια, ελλειψη αγαθων, φαρμακων, αλλά θα υπαρχουν τροφιμα στην επαρχια. οχι εν αφθονια, αλλα θα γινουν ολοι αγροτες και ετσι θα υπαρχουν
οι αθηναιοι ομως, και οχι μονο, αλλα και σε αλλα μεγαλα αστικα, τι θα γινουν που ειναι εκει μεσα στο λεκανοπεδιο περιπου 6 μυρια με τους μεταναστες?
χωρις τροφιμα, χωρις περιθαλψη, χωρις καυσιμα. με νερο ποιοτητας κωλου. οταν τελειωσουν τα αποθεματα τροφιμων θα πεθαινουν σαν τις μυγες whipping
και που θα πανε? με τι θα πανε?
το κρατος θα ξαναοργανωθει βεβαια, αλλα μεχρι τοτε θα εχουν πεθανει αμετρητοι γέροι και αρρωστοι απο ελλειψη φαρμακων και τροφιμων, και πολυς κοσμος απο τη

πεινα.

zephyr1
01/09/2010, 13:49
Και η συνεχεια.:eyepop:


την κατοχη τα πραγματα ηταν ευκολα. υπηρχαν μεταφορικα μεσα και αγροτικα μηχανηματα (αλογα, μουλαρια, γαιδουρακια, βοδια). υπηρχαν δεντρα πολλα, και

καλλιεργειες υπηρχαν δαση για καυσιμο
τωρα ερχεται χειμωνας οπως το 1940.
αυτα τα χρονια θα ειναι δυσκολοτερα απο τη κατοχη! και μετα ακολουθουν και τα υπολοιπα κρατη του πλανητη μεχρι που το 2012 ολα θα ειναι μπαχαλο για να

προκυψει μεσα απο την παγκοσμια αναγκη και πεινα, η ντπ...το πιο πανω ποστ δεν γραφηκε για να επιβεβαιωθει ή οχι η ορθοτητα περι ημ/νιων πολεμου
γραφτηκε για το εαν θα εχετε τη δυνατοτητα αγορας αγαθων μετα τα τελη οκτωβρη.
αυτο θα κοιταξεις αν διαψευστει ή οχι. αλλά τι να το κανεις αν δεν διαψευστει? αν περιμενετε να διαψευστει ή οχι ,,,,μετα ειστε πτωματα που περπατανε σε

περιπτωση που δεν διαψευστει.
δεν θα σε νοιαζει λοιπον τοτε το εαν θα βγω αληθινος ή οχι. θα σε νοιαζει το πως μεσα στη φουρτουνα θα βρεις απαγκιο (δεν μιλω για σενα , γενικα το 2ο

προσωπο).
μακαρι να βγω ψευτης. ποτέ αλλωστε καμια προφητεια (απο σοβαρους) δεν ρισκαρει χρονο. γιατι ο χρονος ειναι τοσο φλου και επιπλεον θελει να αποτραβηξεις την

συνειδηση απο την ευτυχια και να τη χωσεις στα σκατα για να δεις. για οποιον μπορει να το κανει.
αλλά τουτη τη φορα ειναι εντολη απο την ιεραρχια. τη συνδιαζω και πραγματα που εχω δει ή που εχω ανθιστει ή ακουσει συνδεομενος με μυαλα σαυρων και λεω την

χρονικη ροη και τη ροη των γεγονοτων αλλά κανεις δε λεει οτι δεν μπορει να σκασει μια πυρηνικη για παραδειγμα στην ν.υ. σε δυο μηνες και για τουτο η ιεραρχια

να με καλει, με ντεντ λαιν τα μεσα οκτωβρη να εχω τελει

mikros boudas
01/09/2010, 14:20
εγω την διας μονο κλησεις την εχω δει να κοβει και μαλιστα οταν κανουν διαλλειμα,δεν κοιτανε τιποτα.προχθες, σε δρομο χαμηλης κυκλοφοριας, ενα συνταγμα διας(2 μηχανες) ειχε λαντσ μπρεηκ και οταν 2-3 περασαν πεζοφαναρο με κοκκινο δεν εκαναν τιποτα.οι ιδιοι μιση ωρα πριν κυνηγησαν και σταματησαν πιτσιρικα με παπι για κρανος.αυτα για οποιον πιστευε πως η διας ειναι για προστασια.

Cpt. Haddock
01/09/2010, 15:13
Πώς καταφέρατε να γυρίσετε κι αυτό το θρεντ στο αστυνομία/ΔΙΑΣ; :confused:

Ο μλκας ο Μητσος την έκανε παλι :rotflmao:

el_hymador
01/09/2010, 15:18
Καλα πολλοι απο τους ΔΙΑΣ καβαλανε Dorsoduro και Trail/Strada...υπηρεσια στα συνεργεια βαρανε τα παιδια, δεν φταινει αυτοι....

DimChios
01/09/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πώς καταφέρατε να γυρίσετε κι αυτό το θρεντ στο αστυνομία/ΔΙΑΣ; :confused:

Ο μλκας ο Μητσος την έκανε παλι :rotflmao:


:smokin:

makis206
01/09/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:smokin:

Kλειστός δημόσιος χώρος στον οποίο το κάπνισμα απαγορεύεται ρητώς κατηγορηματικώς και διά ροπάλου. Μιας και το μέτρο άρχισε να εφαρμόζεται από σήμερα γίνεται απλώς μια σύσταση. Την επόμενη φορά να είστε έτοιμος να υποστείτε τις συνέπειες που κάθε άλλο παρά χαλαρές για την τσέπη σας είναι. Είπα και ελάλησα.

:evil: :a28: :evil:

fasma
01/09/2010, 19:35
@zephyr1:

ολο αυτο τι ειναι?
Σεναριο επιστημονικης φαντασιας?
Αν ειναι,τα καταφερες να με τρομαξεις,
αν δεν ειναι ... τι να πω.....:look:

fotisdragon
07/09/2010, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
@zephyr1:

ολο αυτο τι ειναι?
Σεναριο επιστημονικης φαντασιας?
Αν ειναι,τα καταφερες να με τρομαξεις,
αν δεν ειναι ... τι να πω.....:look:

Μια γρήγορη αναζήτηση της πρώτης παραγράφου στον γούγλη μου έβγαλε αυτό : "http://agiooros.org/viewtopic.php?f=27&t=4703"
Μάλλον κάποιος έχασε ευκαιρία να δημοσιευτεί το βιβλίο επιστημονικής φαντασίας του τώρα που κλείσανε τα "Ελληνικά Γράμματα" και είπε να σπαμάρει το ίντερνετ...
Τι να πώ...
:rotflmao:

zephyr1
07/09/2010, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
@zephyr1:

ολο αυτο τι ειναι?
Σεναριο επιστημονικης φαντασιας?
Αν ειναι,τα καταφερες να με τρομαξεις,
αν δεν ειναι ... τι να πω.....:look:

Το διαβασες ολο?:eyepop:

SVX
07/09/2010, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Το διαβασες ολο?:eyepop:


mlk mou ΤΙ ΛΕΣ ...εχω ηδη αρχισει και ντανιαζω τα ΝΟΥΝΟΥ.... :look:

Πηρα και δυο 15κιλες Μερέντες απο το MAKRO (αυτες στον ΚΟΥΒΑ) ....

Η γαλέτα θα παει συννεφο σου λεω :dizzy:

fasma
11/09/2010, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Μια γρήγορη αναζήτηση της πρώτης παραγράφου στον γούγλη μου έβγαλε αυτό : "http://agiooros.org/viewtopic.php?f=27&t=4703"
Μάλλον κάποιος έχασε ευκαιρία να δημοσιευτεί το βιβλίο επιστημονικής φαντασίας του τώρα που κλείσανε τα "Ελληνικά Γράμματα" και είπε να σπαμάρει το ίντερνετ...
Τι να πώ...
:rotflmao:

Πω πω τι φόρουμ ειναι αυτό ρε :eyepop:
Ολοι οι τρελοί εκεί μαζεύτηκαν!!!

Το διάβασα ολο :blush:

moutoulos
11/09/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Πηρα και δυο 15κιλες Μερέντες απο το MAKRO (αυτες στον ΚΟΥΒΑ) ....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

the who
11/09/2010, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Kλειστός δημόσιος χώρος στον οποίο το κάπνισμα απαγορεύεται ρητώς κατηγορηματικώς και διά ροπάλου. Μιας και το μέτρο άρχισε να εφαρμόζεται από σήμερα γίνεται απλώς μια σύσταση. Την επόμενη φορά να είστε έτοιμος να υποστείτε τις συνέπειες που κάθε άλλο παρά χαλαρές για την τσέπη σας είναι. Είπα και ελάλησα.

:evil: :a28: :evil:

Ρε λακαμα δεν εχεις το θεο σου.Παληοφασιστα ασε το "παιδι" να καπνιζει.(ξεχναει τον πονο του που δεν εχει μηχανακι).:lol: :lol:

Αληθεια οι του "Δια" κανουν τεστ στα καφε της Αθήνας? :smokin:

Gandalf dr685sm
11/09/2010, 09:10
@zephyr... ρε φίλε.. κάντε το ταινία.. θα πουλήσει τρελά και θα λυθεί και το πρόβλημα το οικονομικό για τους συμμετέχοντες σε αυτήν.

@συζήτηση για ΔΙ.ΑΣ... η ΔΙ.ΑΣ έχει πολλές επιτυχίες πλέον στο ενεργητικό της αλλά έχει ενα σημαντικό μειονέκτημα.. μετά τις 01.00 το βράδυ δεν υπάρχει. ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ! Οπότε αυτό περί κλοπής μηχανής στην αρχή που έγινε ξημερώματα... δεν υπήρχαν για να επέμβουν.

Η ομάδα Ζ έχει μείνει ώς απομεινάρι με ελάχιστους πλέον να υπάρχουν και οι περισσότεροι σε διατεταγμένη υπηρεσία σε σημαίνοντα σημεία.

Η ομάδα Δ επεμβαίνει μόνο σε ταραχές-επεισόδια. Οχι σε μεμονωμένες κακουργηματικές πράξεις , εκτός και αν γίνουν μπροστά τους.

@ Εγκληματικότητα... αυτή υπάρχει και μεγενθύνεται όσο μεγενθύνεται και το πρόβλημα της οικονομικής κρίσης όλων μας. Καλό είναι λοιπον να είμαστε πάντα λίγο υποψιασμένοι κάθε φορά που κινούμαστε σε μέρη και σε χρόνους "περίεργους". Οι αστυνομικοί όσοι και αν είναι , δεν μπορούν να καλύψουν 100% όλης της Ελλάδος 24/7. Μην ξεχνάμε οτι η ΔΙ.ΑΣ επίσης είναι η μόνη αστυνομική μονάδα που δρα προληπτικά με την παρουσία της. Δεν είναι εύκολο να είναι παντού και όλες τις ώρες.

Κάποια στιγμή θα πρέπει και εμείς να είμαστε λίγο ψυλιασμένοι στο τι μπορεί να μας συμβεί αν είμαστε σε "κακόφημη" συνοικία (υπήρχαν και πριν 20 χρόνια τέτοιες) και κινούμαστε σε αυτήν ώρες που δεν έχει κόσμο.

Gandalf

Gandalf dr685sm
11/09/2010, 09:13
και κάτι που ξέχασα και έχει γίνει σημαία όλων...

Ξέρετε κανένα να κινείται και τις 8 ώρες στον δρόμο και να μην λασκάρει κάπου; Να αράζει όπως αναφέρεται εδώ;

Εμείς ώς άνθρωποι που οδηγούμε μηχανή θα μπορούσαμε να οδηγούμε συνέχεια όλο το 8ωρο με συνεπιβάτη μέσα στην Αθήνα;

Μερικές φορές τα σχόλια πρέπει να έχουν και κάποια λογική έτσι;

Gandalf

John Steed
11/09/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
...πριν μερικες μερες, εγω που σας ζαλιζα οτι δεν ξερουμε το πότε κλπ και πρεπει να ειμαστε αναπασα στιγμη ετοιμοι...

Εγώ κάνω με ό,τι έχω μπροστά μου....

Τα κατάφερα τότε, θα τα καταφέρω και τώρα.....:smokin:

























.


209243