PDA

View Full Version : Ώρα να φεύγω........



Σελίδες : [1] 2

csofos
06/09/2010, 17:57
Και τελικά, τα ψέματα τελείωσαν!
Ήρθε η ώρα να ετοιμάζομαι για να φύγω. Μια για πάντα. Δε λέω.. θα προσπαθώ να έρχομαι κάποια καλοκαίρια, για να βλέπω τους γονείς και τον αδερφό μου, αλλά και πάλι, δύσκολα θα είναι.

Σαν ψέματα μου φαίνεται ρε γαμώτο! Πως τα φέρνει η ζωή καμιά φορά! Εγώ την Αυστραλία την έβλεπα από τα ντοκυμαντέρ μόνο και δεν ήξερα τίποτα για αυτή τη χώρα. Και τώρα, πάω να μείνω εκεί. Για πάντα λέει! Να κάνω οικογένεια, να αρχίσω από την αρχή, με νέα δουλειά, με νέες προοπτικές, με νέες παρέες, τα πάντα νέα! Αν φοβάμαι; Φυσικά και φοβάμαι! Για οτιδήποτε! Αλλά και τι να κάνω; Τόσοι και τόσοι κατάφεραν να κάνουν το ίδιο κια με πολύ δυσκολότερες συνθήκες. Εγώ τι στο διάολο είμαι; Χαζός; Αλλά από την άλλη είμαι και άνθρωπος και φοβάμαι! Φοβάμαι μην αποτύχω, φοβάμαι μην τύχει τίποτα σε γονείς και αδερφό και δεν είμαι εκεί για να βοηθήσω, φοβάμαι πως θα μου έρθουν τα πράγματα, φοβάμαι για το μέλλον μου.

Από την μια αισθάνομαι πικρία. Γιατί προσπάθησα και επένδυσα σε αυτή τη χώρα ότι είχα. Και τελικά τι έγινε; Αντιμετώπισα ένα κράτος, που έκανε τα πάντα για να με σβήσει, να με τελειώσει και να με πετάξει έφω από αυτό. Ειλικρινά, αισθανόμουνα πάντα ξένος. Και άντε το κράτος καλά. Οι άνθρωποι γιατί ρε γαμώτο;;; Γιατί να προσπαθούν να με πατήσουν κάτω και γιατί να χαίρονται μόλις μου τύχαινε κάτι κακό; Γιατί να προσπαθούν να μου κάνουν ζημιά; Κρίμα, πολύ κρίμα! Καμιά φορά σκέφτομαι την κακία και το μίσος που αντιμετώπισα και δακρύζω!

Αυτό που ήθελα να κάνω, ήταν να ασχοληθώ με το bodybuilding και να πέρνω μέρος σε διαγωνισμούς. Μέσα μου, πάντα πίστευα ότι μπορούσα να φτάσω ψηλά! Το ήξερα. Όπως ήξερα ότι θα πρέπει να κάνω πολλές θυσίες για να τα καταφέρω! Και δεν είχα βοήθεια από κανέναν. Δεν υπήρχαν άνθρωποι που να ξέρουν ούτε από δια τροφή, ούτε από προπόνηση. Πειραματιζόμουν και διάβαζα βιβλία που παρήγγελνα από Αμερική αλλά και βιβλία που δανειζόμουν από φίλους γιατρούς. Όσο οι θέσεις μου στους αγώνες ήταν από τις τελευταίες, ήμουν ο ξεφτύλας, ο άχρηστος, αυτός που δεν το έχει και ένας αποτυχημένος. Μόλις άρχισα να παίρνω πρώτες θέσεις, τότε άρχισα να γίνομαι το ψώνιο, αυτός που κοιτάει μόνο τα μπράτσα του, αυτός που παίρνει φάρμακα. Όταν τελικά κέρδισα το παγκόσμιο πρωτάθλημα, ήμουν ο δαχτυλοδεικτούμενος με την κακή έννοια, αυτός που το κατάφερε με τα φάρμακα και αυτός που δεν έκανε και κάτι σημαντικό!

Εγώ ήξερα τι είχα καταφέρει. Αυτό που ήθελα από τα 16 μου! Ηρέμησα με την ιδέα ότι πέτυχα αυτό που ήθελα πάντα. Αυτό που λίγοι στον κόσμο κατάφεραν. Οι υπόλοιποι με βλέπανε σαν κάποιο ξένο! Δε μου μιλούσαν λες και το περηφανεύτηκα ποτέ! Γιατί όμως αυτή η συμπεριφορά;
Μετά από λίγο καιρό που άνοιξα το νέο γυμναστήριο, έπαθα πλάκα από την αντίδραση του κόσμου!!! Που βρήκα λέει τα χρήματα και το έχτισα; Θα παιθένανε για να μάθουν!! Και όλοι τότε συνενοήθηκαν να μου κάνουν όσο πιο μεγάλη χαλάσττρα γινόταν! Δεν κράτησε για πολύ όμως και έτσι ανέβηκα πάλι! Όταν χώρισα με την πρώην γυναίκα μου βέβαια, δεν μπορώ να πω: όλοι χάρηκαν!!
"Είδες το μαλάκα, καλά να πάθει", "ε, έτσι είναι, ότι ανεβαίνει, κατεβαίνει κάποτε", "τώρα πάει αυτός, καταστράφηκε" και άλλα πολλά. Γιατί όμως;

Αργότερα όταν αρχίσαμε να πηγαίνουμε καμιά βόλτα με τις μότο και να κάνουμε κανένα τρελό ήμουνα καλός άνθρωπος, γιατί ούτε κόντρες ήξερα να βάζω, ούτε σούζες έκανα. Όταν όμως κάποια μέρα μπήκαμε σε κάποιες στροφές και άφησα πολύ κόσμο πίσω..... ααα τότε, άρχισα να γίνομαι κακός πάλι!!! Γιατί όμως;;;

Όταν πέρυσι γνώρισα μέσω internet τη Sylvia και ήρθε για να με γνωρίσει από κοντά....... τότε να δεις τι κακός και τι μαλάκας που ήμουνα!!!!! Χέστηκα από τη μια βέβαια, αλλά και πάλι αυτό το "γιατί όμως" τριγύριζε. Όταν πήγα εγώ το ταξίδι μου στην Αυστραλία για να τη δω, τότε έγινα αυτός που τον τραβάει από τη μύτη.Αυτός που είναι ερωτύλος, αυτός που δεν ξέρει τι του γίνεται, που δεν βρίσκει εδώ να μαμήσει και πάει μέχρι την Αυστραλία. Μα γιατί όλα αυτά;;;;

Τώρα που πήρα την απόφασή μου να φύγω μια για πάντα, ξέρω γιατί. Γιατί όταν ζεις σε μια μικρή κοινωνία και κάνεις κάτι καλό για εσένα, είναι σα να δείχνεις στους υπόλοιπους ότι απέτυχαν να κάνουν και αυτοί το ίδιο! Τους θυμίζεις με τη νέα μοτοσικλέτα που αγόρασες, ότι ΔΕΝ έχουν μοτοσικλέτα και/ή ότι δεν μπορούν να αγοράσουν! Εσύ ξέρεις ότι την αγόρασες για εσένα και επειδή σου αρέσουν οι δύο ρόδες και σου αρέσει αυτή η "ελευθερία" που σου δίνει η βόλτα με τους δύο τροχούς. Εσύ όμως! Αυτοί δεν το ξέρουν! Και θεωρούν τους εαυτούς τους αποτυχημένους που δεν έχουν και αυτοί μοτοσικλέτα σαν τη δική σου! Και έτσι γίνεσαι ο εχθρός! Πιστεύουν ότι θεωρείς τον εαυτό σου υπεράνω αυτών!

Εγώ δεν μπορώ να ζήσω άλλο σε αυτό το περιβάλλον. Και το χειρότερο είναι ότι φοβάμαι ότι αν έμενα και άλλο, θα γινόμουν ίδιος με τους άλλους. Και ντρέπομαι που το λέω. Μπορεί να συμπεριφέρθηκα και εγώ σαν τους άλλους, δεν ξέρω! Αλλά ένα είναι σίγουρο: δεν μένω άλλο εδώ! Βαρέθηκα, κουράστηκα. Δεν θέλω να πάω μπροστά και να μου τραβάνε τη μπλούζα οι άλλοι! Δεν θέλω να ακούω ΜΟΝΟ κακές κριτικές. Που και που, θέλω να ακούω και κάτι καλό, αν το αξίζω. Ξέρετε από ποιους άκουσα μόνο καλά λόγια για τις μετατροπές που έκανα στις μοτοσικλέτες; Από εσάς εδώ στο forum και ελάχιστους φίλους εδώ πάνω. Οι άλλοι το θεωρούσαν ΠΑΝΤΑ κάτι πολύ άσχημο και σαχλαμάρα!

Για εκείνους τους κακόμοιρους τους γονείς και τον αδερφό μου μόνο στεναχωριέμαι. Και δεν σας το κρύβω: αυτή τη στιγμή που κάθομαι και γράφω αυτές τις σειρές, με πιάνουν τα κλάματα. 39 χρονών γαϊδούρι έγινα και κλαίω! Αλλά τι να κάνεις; Ο πόνος είναι πάντα πόνος!!

Ώρα να φεύγω. Με εσάς θα τα λέμε από εδώ μέσα. Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και για τις καλές σας κουβέντες! Ήταν Θείο δώρο για εμένα! Θα δώσουμε το μοναδικό ραντεβού (για όσους μπορούν φυσικά) στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος στις 14 Σεπτεβρίου. Θα είμαι εκεί από τις 11:30 το πρωί, μέχρι τις 17:00 το απόγευμα. Στις 18:00 πετάω. Θα αφήσω τα τηλέφωνά μου σε επόμενο post πιο μετά για να βρεθούμε.

Ευχαριστώ πολύ όλους
Χριστόδουλος

devil's animal
06/09/2010, 18:02
καλη αρχη κομαντο και μην μασας τιποτα!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

guzzistas
06/09/2010, 18:05
:sad: από τη μια....
:mad: από την άλλη....
μόλις περιέγραψες μια κατάσταση που αρκετοί συνάνθρωποί μας αντιμετωπίζουν ή αντιμετώπισαν παλιά...

Είμαι στην ηλικία σου φίλε μου και σε καταλαβαίνω. Δεν θα πω άλλα.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Πραγματικά.

:beer: :beer:

DimChios
06/09/2010, 18:05
...θα ξεκινησω απο το τελος να σου πω οτι 14/9 ειναι ΤΡΙΤΗ και γαμω το κερατο μου (και ΣΟΥ) θα ειμαι στο μαγαζι και δε θα μπορω να φυγω...

...και θα κλεισω με δυο κουβεντες...

(λιγα περισσοτερα εχουμε πει απο αλλου)


ΣΤΑ Π@Π@ΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Κοίτα μπροστα και να είσαι καλά με όσους σου αξίζουν!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

NikosKK
06/09/2010, 18:14
Δεν έχεις τίποτα απολύτως να φοβηθείς,πήγαινε με όρεξη καλή διάθεση και ανοιχτό μυαλό και όλα θα πάνε μέλι :)

Όσο για όλους αυτούς που δε χάνουν ευκαιρία να βγάλουν πικρία και κακία μην ανησυχείς με την πάρτη τους τα έχουν στην πραγματικότητα...

Καλό ταξίδι και καλή αρχή! :beer:

Sapadak
06/09/2010, 18:21
Ολα καλα θα παν αδερφε

Με το καλο και μη μας ξεχνας, ολους εμας που θα θελαμα να ειμασταν στη θεση σου ;)

:beer:

olaeinai_dromos
06/09/2010, 18:32
Καλη τυχη!!!:)

filipp0s
06/09/2010, 18:32
Καλη τυχη ρε μαν! Και μη μασας ολα καλα θα πανε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Οταν επισκεφτω την Αυστραλια -εχω συγγενεις εκει- θα τα πουμε κι απο κοντα! ;)

Acacius
06/09/2010, 18:33
Αν δεν έχεις ξανακάνει έξω, στα 39 σου ίσως ζοριστείς στην αρχή αλλά μη μασάς. Σε 2-3 χρόνια που θα κάνεις τον πρώτο σχετικά σοβαρό απολογισμό μάλλον δε θα θέλεις ούτε να το συζητήσεις να ξαναγυρίσεις. Η μλκία είναι ότι αφήνεις πίσω τους δικούς σου και τα χώματα που μεγάλωσες και αυτό πάντα θα σου λείπει.

Καλό ταξίδι και καλή προκοπή. Οι Αγγλοσάξωνες τη δουλειά την ανταμείβουν. Εμείς που τελικά αποφασίσαμε να μη φύγουμε να δούμε τι θα κάνουμε...

jpag
06/09/2010, 18:36
καλη τυχη φιλε και να σου πανε ολα καλα στο νεο σου ξεκινημα

dmf
06/09/2010, 18:46
μηπως να αλλαζες φιλους;
Γιατι αυτοι που περιγραφεις μονο φιλοι σου δεν ηταν.
Κατα τα αλλα καλα κανεις και φευγεις. Μακαρι να μπορουσα κι εγω :wave2:

Shaolin Monk
06/09/2010, 18:49
Μια ιδεα ειναι ολα... Θα φυγεις και μετα απο καμποσο καιρο, μονο για το αδέρφι και τους γονεις (ισως και καναδυο φιλους) θα κανεις σκεψεις. Και θα ερχεσαι και καπου καπου να παιρνεις 2-3 καλα που εχει αυτη η κωλοχωρα. Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα. Και μην ανησυχεις, φευγοντας θα καταλαβεις οτι η φοβια σου θα επρεπε να ειναι μικροτερη απο το να αλλαζες πολη στην Ελλαδα. Γιατι τελικα αφιλοξενοι ημαστε μονο εδω...

gcrook
06/09/2010, 19:00
Προσοχη στους οzzies mate :lol: ειναι καλα παιδια αλλα αμα αρχισουν να πινουν,.. CRIKEY!! :lol:
Να τρως το φαι σου "shrimp οn the barbie" :lol: και προσοχη στο Australian Outback :lol: γιατι εκει ακομα και τα κουνουπια ειναι βαρεων βαρων.











































Μλκ μου 3 πραγματα ξερω ολα κι ολα για την Αυστραλια και μου δοθηκε η ευκαιρια να τα αραδιασω ολα σε ενα μηνυμα.:lol: :lol: :a44: :a44: :lol: :lol:

Aggelos_SV
06/09/2010, 19:11
:a18:
Την καλύτερη δουλειά κάνεις!Εύχομαι ότι καλύτερο στην land down under!!

Θα σου ήταν μεγάλος κόπος να έστελνες ένα πμ με τις βασικές κινήσεις που έκανες για να βγάλεις Visa?Έδωσες το IELTS test για την γλώσσα?Και αν ναι πού απευθύνθηκες στην Ελλάδα για να πιστοποιηθείς?Σίγουρα μια βόλτα από την πρεσβεία θα είναι χρήσιμη και διαφωτιστική φαντάζομαι..
Πάντως από ό,τι έχω δει στο site του immigration ministry έχει ΠΟΛΥ χαρτούρα να συμπληρώσεις ώστε να καταφέρεις να συμπληρώσεις τον "φάκελο" σου και μάλιστα πρέπει να υποβάλεις και με συγκεκριμένη χρονική διαδοχή τα διάφορα χαρτιά.

Και μη μασάς καθόλου!Μόλις εγκλιματιστείς θα λες "που ζόυσα τόσα χρόνια...?":beer:

GAS NICK
06/09/2010, 19:23
Ειχε τυχει να διαβασω το ταξιδιωτικο σου απο Down-under και ειχα ταξιδεψει και εγω
Ακολουθα την φωνη της καρδιας σου και ασε τις πικριες στις πισω σου σελιδες:wave2:

makis206
06/09/2010, 22:12
Να μη σε χάσουμε από'δώ Χριστόδουλε, να σου πάνε όλα καλά παλίκαρε!

:beer: :beer: :beer:

spyro
06/09/2010, 22:12
κάνε λίγο υπομονή τον 1ο χρόνο στα περίεργα που θα συναντήσεις. μετά απο τον 1ο χρόνο δεν θα καταλαβαίνεις γιατί δεν έφυγες νωρίτερα

όπως είπε και ο Dim στα π@π@ρια σου και όλα καλά θα πάνε

καλή τύχη

εμείς εδώ θα είμαστε.... πές και καμια καλημέρα καμια φορά


:beer:

BLACKGAS
06/09/2010, 22:30
Καλό ταξίδι. Μακάρι ο νόστος να είναι μοκρός!
:wave2:

Panopticon7
06/09/2010, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
σκέφτομαι την κακία και το μίσος που αντιμετώπισα και δακρύζω!

Αυτό που ήθελα να κάνω, ήταν να ασχοληθώ με το bodybuilding και να πέρνω μέρος σε διαγωνισμούς. Μέσα μου, πάντα πίστευα ότι μπορούσα να φτάσω ψηλά! Το ήξερα. Όπως ήξερα ότι θα πρέπει να κάνω πολλές θυσίες για να τα καταφέρω! Και δεν είχα βοήθεια από κανέναν. Δεν υπήρχαν άνθρωποι που να ξέρουν ούτε από δια τροφή, ούτε από προπόνηση. Πειραματιζόμουν και διάβαζα βιβλία που παρήγγελνα από Αμερική αλλά και βιβλία που δανειζόμουν από φίλους γιατρούς. Όσο οι θέσεις μου στους αγώνες ήταν από τις τελευταίες, ήμουν ο ξεφτύλας, ο άχρηστος, αυτός που δεν το έχει και ένας αποτυχημένος. Μόλις άρχισα να παίρνω πρώτες θέσεις, τότε άρχισα να γίνομαι το ψώνιο, αυτός που κοιτάει μόνο τα μπράτσα του, αυτός που παίρνει φάρμακα. Όταν τελικά κέρδισα το παγκόσμιο πρωτάθλημα, ήμουν ο δαχτυλοδεικτούμενος με την κακή έννοια, αυτός που το κατάφερε με τα φάρμακα και αυτός που δεν έκανε και κάτι σημαντικό!



Ευχαριστώ πολύ όλους
Χριστόδουλος

Αυτο το κομματι μου αρεσε περισσοτερο απ ολα, κανεις δεν ειπε οτι δεν θελει κοπο για να γινεις πρωταθλητης, τα στεροειδη ειναι μονοδρομος για αυτο, δεν μειωνει κανενας τον κοπο σου.
Σκεψου ομως κ την υγεια σου, ειναι καλυτερο να ζησεις υγειης πολλα χρονια κ με λιγοτερα κιλα, παρα θυριο κ 50 χρονια.





Τωρα σε ολο το υπολοιπο μηνυμα, δοκιμασε να συζητησεις με καποιον ψυχολογο, δεν εχεις να χασεις τιποτα.

lspiros
06/09/2010, 22:38
καλο ταξιδι φιλε,θα τα λεμε απο εδω μεσα.ελπιζω στην αχανη ηπειρο που πας να συνεχισεις να πλαθεις τα μεταλλα και να δειξεις στα καγκουροboys τι θα πει greek tuning:wave2:

klaudiog
06/09/2010, 22:41
καλη τυχη φιλε και να σου πανε ολα καλα στο νεο σου ξεκινημα




:beer: :beer: :beer: :beer:

EvilEyes
06/09/2010, 22:46
Αν και δε σε ξέρω, σου εύχομαι εκεί που θα πας να πετύχεις και να ορθοποδήσεις γρήγορα. Και εγώ θέλω όσο τίποτε άλλο να σηκωθώ και να φύγω από την Ελλάδα και να πάω Αυστραλία, μόλις τελειώσω με τη σχολή και το στρατιωτικό μου. Ξέρω ότι αυτή η χώρα δεν έχει τίποτε να μου προσφέρει, έτσι που την κατάντησαν. Καλό ταξίδι.

Panopticon7
06/09/2010, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από EvilEyes
Αν και δε σε ξέρω, σου εύχομαι εκεί που θα πας να πετύχεις και να ορθοποδήσεις γρήγορα. Και εγώ θέλω όσο τίποτε άλλο να σηκωθώ και να φύγω από την Ελλάδα και να πάω Αυστραλία, μόλις τελειώσω με τη σχολή και το στρατιωτικό μου. Ξέρω ότι αυτή η χώρα δεν έχει τίποτε να μου προσφέρει, έτσι που την κατάντησαν. Καλό ταξίδι.



:a013:

golis
06/09/2010, 23:09
καλό ταξίδι φιλαράκι και να μην ξεχνάς να μας φτιάχνεις κάνα φωτορεπορτάζ από τα ξένα να ανοίγει το ματάκι μας. :wave2:
:beer:

jimmis5
06/09/2010, 23:16
καλο ταξιδι φιλε, καλη νεα αρχη,ελπιζω να πανε τα πραγματα οπως τα εχεις φανταστει,νομιζω οτι παντου ειναι τα ιδια η επιλογες των ανθρωπων πρεπει να ειναι καλυτερες.

Α και που εισαι εκει κατω μην παρεις ss πανε μονο με 70-100 στο οριο επελεξε μια εντουρο και βουρ για τους ιθαγεννεις και εννοειτε μας στελνεις υλικο.

Bon voyage:beer::beer: :beer: :wave2:

SVX
06/09/2010, 23:21
:wave2: καλη αρχη και να θυμασαι... μην βασιστεις στην "συμπαθεια" των Εληνων...
:beer: :beer: :beer:


208548

mikros boudas
06/09/2010, 23:28
καλη αρχη στη νεα σου ζωη,οταν τα βλεπεις δυσκολα τα πραγματα να θυμασαι πως καποτε,καποιοι πηγαν εκει με ξυλινο καραβι με πανια με οδηγο μονο τα αστρα:beer:
υ/γ απο την μικρη μου εμπειρια με ομογενεις,κανε παρεα με ξενους οσο μπορεις:beer:

Lioulios
06/09/2010, 23:31
Καλό δρόμο ρε μαν . Μακρυά απο τις κακοτοπιές ( βάλτους , ποτάμια ) και όλα θα πάνε ΟΚ .
Και με την πρώτη ευκαιρία θέλουμε εντυπώσεις και τα σχετικά .


:wave2: :wave2:

MitsosNaked
06/09/2010, 23:40
Καλό ταξίδι και καλά κουράγια!!!
:beer:


Σκέψου όμως και αυτό που έγραψε ο dmf. Μάλλον είχες επιλέξει τους λάθος ανθρώπους να έχεις γύρω σου.


Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
μηπως να αλλαζες φιλους;
Γιατι αυτοι που περιγραφεις μονο φιλοι σου δεν ηταν.

atom_smasher
06/09/2010, 23:49
Καλη τυχη, καλη αρχη και κουραγιο. Ειναι δυσκολα αλλα και τι δεν ειναι δυσκολο! Σημαντικη βοηθεια η υπαρξη της κοπελιας εκει περα και θα το δεις και συ. Σε χαιρετω απο τα Βορεια (Καπως ετσι την εκανα και γω πριν 1,5 χρονο). Υπομονη και κουραγιο!

Ζεύκας
06/09/2010, 23:54
κάθε εμπόδιο και σε καλό

καλή δύναμη :beer:

blackbusa
06/09/2010, 23:57
την τυχη μας την φτιαχνουμε (εννοιοτε) μονοι μας....καλη επιτυχια...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

menos
06/09/2010, 23:58
Τα'χουμε συζητήσει αρκετές φορές Σόφο...
Καλή αρχή σου εύχομαι απο καρδιάς φίλε μου... δεν θα έιναι εύκολο.. αλλά θα βρείς καλύτερη αντιμετώπιση απο αυτή που έλαβες τόσα χρόνια.....

ΚΑΝΟΝΙΣΕ Μ@Λ@Κ@ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!!! :beer:

fotisdragon
07/09/2010, 03:31
Αδερφέ, ίσως τώρα για πολλούς λόγους να μη μπορώ να σε ακολουθήσω σωματικά, αλλα το μυαλό μου θα ταξιδεύει μαζί σου μέχρι να έρθει και η ώρα μου!
Κουράγιο, και να μας γράφεις εδώ τις εμπειρίες σου να τις μοιραζόμαστε, άνθρωποι, άγνωστοι ίσως μεταξύ τους, αλλά ενωμένοι απο κοινά πάθη και φιλοδοξίες...
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!!

csofos
07/09/2010, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
μηπως να αλλαζες φιλους;
Γιατι αυτοι που περιγραφεις μονο φιλοι σου δεν ηταν.
:wave2:
Δεν τους είχα επιλέξει εγώ. Σε μια μικρή κοινωνία δεν μπορείς να τους αποφύγεις. Αν τους αποφύγεις, τότε δεν θα κάνεις παρέα με κανέναν. Κάτι που έκανα τον τελειταίο χρόνο και ένιωσα καλύτερα! Αλλά τώρα φίλε μου, είτε το θέλω είτε όχι.... θα αλλάξω φίλους :lol:

Να είσαι καλά :wave2:

csofos
07/09/2010, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Μλκ μου 3 πραγματα ξερω ολα κι ολα για την Αυστραλια και μου δοθηκε η ευκαιρια να τα αραδιασω ολα σε ενα μηνυμα.:lol: :lol: :a44: :a44: :lol: :lol:
Γιατί; Εγώ νομίζεις ότι ξέρω περισσότερα;;; Ωραίος mate :wave2:

csofos
07/09/2010, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Θα σου ήταν μεγάλος κόπος να έστελνες ένα πμ με τις βασικές κινήσεις που έκανες για να βγάλεις Visa?
Εγώ πάω εκεί με τουριστική visa προς το παρών. Σε λίγο καιρό όμως που θα κάνω τον πολιτικό γάμο, τότε θα κάνω την αίτηση για visa. Είναι καλύτερα με αυτή την οδό μας είπε μια φίλη δικηγόρος εκεί. Είμαι αυτό που λέω.... "Ερωτικός μετανάστης" :rotflmao:

csofos
07/09/2010, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Αυτο το κομματι μου αρεσε περισσοτερο απ ολα, κανεις δεν ειπε οτι δεν θελει κοπο για να γινεις πρωταθλητης, τα στεροειδη ειναι μονοδρομος για αυτο, δεν μειωνει κανενας τον κοπο σου.
Σκεψου ομως κ την υγεια σου, ειναι καλυτερο να ζησεις υγειης πολλα χρονια κ με λιγοτερα κιλα, παρα θυριο κ 50 χρονια.

Τωρα σε ολο το υπολοιπο μηνυμα, δοκιμασε να συζητησεις με καποιον ψυχολογο, δεν εχεις να χασεις τιποτα.
Αυτό κατάλαβα και είπα ότι ήταν καιρός να σταματήσω με το bodybuilding.

Σε ψυχολόγο είχα πάει πριν 2-3 χρόνια, εξηγώντας του τι ακριβώς συνέβαινε με τη ζωή μου και που κάνω λάθος. Το συμπέρασμά του ήταν "να είμαι περήφανος για εμένα, ότι σκέφτομαι πολύ σωστά και λογικά και ότι αν μπορώ να αλλάξω περιβάλλον θα ήταν ότι καλύτερο".

csofos
07/09/2010, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
καλό ταξίδι φιλαράκι και να μην ξεχνάς να μας φτιάχνεις κάνα φωτορεπορτάζ από τα ξένα να ανοίγει το ματάκι μας. :wave2:
:beer:
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Θα υπάρξει ένα άλλο topic με θέμα η ζωή στην Αυστραλία!

csofos
07/09/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Α και που εισαι εκει κατω μην παρεις ss πανε μονο με 70-100 στο οριο επελεξε μια εντουρο και βουρ για τους ιθαγεννεις και εννοειτε μας στελνεις υλικο.

Bon voyage:beer::beer: :beer: :wave2:
Όταν με το καλό τακτοποιηθώ, μάλλον scooter μεγάλου κυβισμού θα πάρω. Για το υλικό, όπως είπα και πιο πάνω, εννοείτε!!!! :beer:

csofos
07/09/2010, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:wave2: καλη αρχη και να θυμασαι... μην βασιστεις στην "συμπαθεια" των Εληνων...
:beer: :beer: :beer:
Και γαμώ τις φώτο χαχαχααχαχα....
Αυτό για τη "συμπάθεια" μου το είπε και ο Αυστραλός πρόξενος. Να είσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται. :beer:

csofos
07/09/2010, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos

ΚΑΝΟΝΙΣΕ Μ@Λ@Κ@ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!!! :beer:
Θα το φροντίσω Μένιο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

csofos
07/09/2010, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Αδερφέ, ίσως τώρα για πολλούς λόγους να μη μπορώ να σε ακολουθήσω σωματικά, αλλα το μυαλό μου θα ταξιδεύει μαζί σου μέχρι να έρθει και η ώρα μου!
Κουράγιο, και να μας γράφεις εδώ τις εμπειρίες σου να τις μοιραζόμαστε, άνθρωποι, άγνωστοι ίσως μεταξύ τους, αλλά ενωμένοι απο κοινά πάθη και φιλοδοξίες...
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Θα γράφω συχνά εδώ μέσα (όσο συχνά μπορώ τουλάχιστον). Θα τα λέμε αδερφέ!!

aris_n
07/09/2010, 07:42
Φίλε Σοφέ θα σου γράψω μερικά λόγια απο το μακρινό San Francisco που βρίσκομαι τώρα. Η ώρα είναι 10.25 το βράδυ της Δευτέρας 6/9 και ενδεικνύεται λοιπόν για τέτοιες κουβέντες. Συμμερίζομαι απέραντα τις ανησυχίες σου και τους προβληματισμούς σου, αλλά σκέψου οτι αυτό που κάνεις είναι μια νέα αρχή σε μια χώρα που ότι και να είναι, σίγουρα δεν έχει τα μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει σήμερα η Ελληνική κοινωνία σε όλο της το μεγαλείο. Σημαντικό το γεγονός οτι πάς στον άνθρωπο σου. Εγω όταν ήρθα στην Αμερική δεν ήξερα ΚΑΝΕΝΑ. Ήταν και το πρώτο ταξίδι εκτός συνόρων έτσι; Μέχρι να κάνω το ταξίδι των 23 ωρών, το αμέσως προηγούμενο μεγαλύτερο ήταν στην Χαλκιδική.....Σε αεροπλάνο δε, το μεγαλύτερο μου ταξίδι ήταν Αθήνα - Ηράκλειο....καταλαβαίνεις λοιπόν τους ενδοιασμούς μου και τους φόβους μου. Δεν θες να σου πω τι πέρασα μόλις έστριψα στην λάθος γειτονιά στο Σαν Φράν....και ήμουν και μόνος το ξανατονίζω....Έφαγα τις φρίκες του πρώτου καιρού...μέχρι να κάνω φίλους, γνωστούς, να μάθω τι να αγοράζω απο το σούπερ μάρκετ ακόμα ακόμα και πώς να αποφεύγω τις παγίδες. Τον πρώτο καιρό αν μου έδινες ένα εισιτήριο για Αθήνα, θα έφευγα με τα ρούχα που φορούσα. Αυτό όμως διαρκεί λίγο και για σένα που θα έχεις τον άνθρωπο σου εκεί, ίσως και καθόλου. Θυμάμαι που περπάταγα στο δρόμο και όσους συναντούσα μου λέγαν καλημέρα....Στην Πάτρα που έμενα πρίν οι γείτονες μου είπαν καλημέρα μετά το δεύτερο χρόνο παραμονής στην πολυκατοικία....καταλαβαίνεις....
Το γεγονός οτι θα είσαι μακρυά απο γονείς και αδέλφια θα σε ακολουθεί πάντα πιστεύω, αλλά είναι σημαντικό που θα έχουν τον αδελφό σου μαζί τους. Θα σου πω τι μου είπανε εμένα οι δικοί μου, γιατί για κάθε γονιό είναι δύσκολο να αποχωριστεί το παιδί του. Μου είπαν "Να μείνεις Ελλάδα, άνεργος και με διδακτορικό και να βλέπουμε τον Άρη μας δυστυχισμένο και να μην τον αναγνωρίζουμε, καλύτερα να τον βλέπουμε 3 φορές τον χρόνο και να είναι ευτυχισμένος".
Η Αμερική με αγκάλιασε, ο κόσμος με δέχτηκε και με αντιμετώπισε σαν άνθρωπο που προσπάθησα να καταφέρω κάτι στη ζωή μου μέσα σπο τις σπουδές μου. Αντίθετα με τη Ελλάδα που ούτε λίγο ούτε πολύ ήμουν ο μαλάκας της υπόθεσης που δε πήγα να γλύψω κανένα βουλευτή να με βολέψει και έφαγα 10 χρόνια απο τη ζωή μου στα θρανία....ΟΚ όσο ήμουν Ελλάδα έτσι ήταν, τώρα όμως η ζωή μου εδώ, απο όλες τις απόψεις και κυρίως οικονομικά είναι παράδεισος και με πολλές προοπτικές.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι όταν επισκέπτομαι την Ελλάδα, πάντα θα βλέπω κάθε είδους μετανάστη με διαφορετικό μάτι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε και γιατί θα γίνεις μετανάστης ο ίδιος.
Καλή τύχη αδελφέ, η Παναγιά μαζί σου και να ξέρεις οτι οι Έλληνες πάντα πετυχαίνουν γιατί είναι δουλευταράδες. Απλά στην Ελλάδα και να θες να δουλέψεις δεν σε αφήνουν. Ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους λοιπόν...εμείς προσπαθήσαμε αλλά μας φτύσανε.

Τσάκω μερικές για το ταξίδι....:beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
07/09/2010, 07:56
Σοφεεε!!!
καλο ταξιδι ρε συ και ολα να σου πανε καλα...!!!:wave2: :wave2: :wave2:

Nefos
07/09/2010, 08:01
Ωραίος φίλε......

καλή τύχη!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

glargkatzis
07/09/2010, 08:01
καλή αρχή, με τσαμπουκά και υπομονή. να αποδείξεις ότι οι έλληνες εκτός συνόρων έχουν αρχ@δια γιατί εντός μας τα κόβουν !!!

καλό ταξίδι:beer: :beer:

byron
07/09/2010, 08:07
Λογικό να νοιώθεις τον φόβο για το άγνωστο, αλλά μιας και δεν πας στα ορυχεία της Μπουργκίνα Φασο, μη μασάς τίποτα.:lol:
Εμείς θα τα λέμε και πιο συχνά απ΄ότι μέχρι τώρα χάρη στο forum. Ότι απορίες έχεις, θα στις λύνουμε δίνοντας 300 διαφορετικές γνώμες μιας και είναι γνωστή η μαλακία που μας βαράει. :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ΥΓ.Κανόνισε τώρα που θα πας εκεί κάτω, να αρχίσεις να κάνεις customize σε τσοπεροείδή να ξενερώσουμε τελείως....


Χριστόδουλε φιλαράκι όλα καλά θα σου πάνε :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
07/09/2010, 08:10
Καλή τυχη και μη φοβάσαι τίποτα

: fosters: : fosters: : fosters: : fosters:

:lol:

makis206
07/09/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
Τσάκω μερικές για το ταξίδι....:beer: :beer: :beer:

Εσύ θα μας διώξεις όλους από'δώ Άρη!:lol:

Τσάκω κι από μένα παλίκαρε, "well said" όπως το λέτε και στο Αμέρικα :beer: :beer:

csofos
07/09/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
Σημαντικό το γεγονός οτι πάς στον άνθρωπο σου.καθόλου. Θυμάμαι που περπάταγα στο δρόμο και όσους συναντούσα μου λέγαν καλημέρα....Στην Πάτρα που έμενα πρίν οι γείτονες μου είπαν καλημέρα μετά το δεύτερο χρόνο παραμονής στην πολυκατοικία....καταλαβαίνεις....
Το γεγονός οτι θα είσαι μακρυά απο γονείς και αδέλφια θα σε ακολουθεί πάντα πιστεύω, αλλά είναι σημαντικό που θα έχουν τον αδελφό σου μαζί τους.
Η Αμερική με αγκάλιασε, ο κόσμος με δέχτηκε και με αντιμετώπισε σαν άνθρωπο που προσπάθησα να καταφέρω κάτι στη ζωή μου μέσα σπο τις σπουδές μου.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι όταν επισκέπτομαι την Ελλάδα, πάντα θα βλέπω κάθε είδους μετανάστη με διαφορετικό μάτι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε και γιατί θα γίνεις μετανάστης ο ίδιος.
Καλή τύχη αδελφέ, η Παναγιά μαζί σου και να ξέρεις οτι οι Έλληνες πάντα πετυχαίνουν γιατί είναι δουλευταράδες. Απλά στην Ελλάδα και να θες να δουλέψεις δεν σε αφήνουν. Ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους λοιπόν...εμείς προσπαθήσαμε αλλά μας φτύσανε.

Τσάκω μερικές για το ταξίδι....:beer: :beer: :beer:
Να είσαι και εσύ πάντα καλά, έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα :beer:

csofos
07/09/2010, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
καλή αρχή, με τσαμπουκά και υπομονή. να αποδείξεις ότι οι έλληνες εκτός συνόρων έχουν αρχ@δια γιατί εντός μας τα κόβουν !!!

καλό ταξίδι:beer: :beer:
Ευχαριστώ φίλε. Θα γίνει αυτό που λες! ;)

csofos
07/09/2010, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Λογικό να νοιώθεις τον φόβο για το άγνωστο, αλλά μιας και δεν πας στα ορυχεία της Μπουργκίνα Φασο, μη μασάς τίποτα.:lol:
Εμείς θα τα λέμε και πιο συχνά απ΄ότι μέχρι τώρα χάρη στο forum. Ότι απορίες έχεις, θα στις λύνουμε δίνοντας 300 διαφορετικές γνώμες μιας και είναι γνωστή η μαλακία που μας βαράει. :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ΥΓ.Κανόνισε τώρα που θα πας εκεί κάτω, να αρχίσεις να κάνεις customize σε τσοπεροείδή να ξενερώσουμε τελείως....


Χριστόδουλε φιλαράκι όλα καλά θα σου πάνε :beer: :beer: :beer: :beer:
Έχει και ορυχεία οπαλίου εδώ :lol:
Όλες οι γνώμες είναι δεκτές εφόσον είναι καλοπροαίρετες
Όσο για τα τσοπεροειδή.... θα το φροντίσω :rotflmao:
Να είσαι καλά Βύρωνα :beer:

SVX
07/09/2010, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos

Όλες οι γνώμες είναι δεκτές εφόσον είναι καλοπροαίρετες
Όσο για τα τσοπεροειδή.... θα το φροντίσω :rotflmao:



φιλαρακι....επειδη εχω δει τα μηχανακια που περασαν απο τα χερια σου....


Η υποθεση εχει ως εξης... ΠΑΡΕ μαζι σου φωτο και ολο το "portfolio"... Δεν θελει πολυ


Σε 2 εκθεσεις Moto αν πας και κανεις τις καταλληλες γνωριμιες... Θα κανεις αυτο που αγαπας(το οποιο πληρωνεται αδρα με την ωρα)


Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι :beer:

alexxxcbr
07/09/2010, 08:28
Kαλη τυχη φιλε..



:wave2: :wave2:

Gallos
07/09/2010, 08:32
Καλή αρχή και από μένα. Αντί να φεύγουν τα άχρηστα κορμιά της χώρας αυτής, φεύγουν παιδιά που έχουν να δώσουν κάτι. Βλέπω ολοένα και ποιο συχνά παιδιά στο φόρουμ που φεύγουν.
Csofos μην μασάς:) Μόλις βολευτείς κάτω, περιμένουμε ταξιδιωτικό με το γύρο της Αυστραλίας:D

:beer: :beer: :beer:

PortisHead
07/09/2010, 08:44
Καλη δυναμη και κουραγιο.
Μιας και εχεις ανθρωπο εκει , μια χαρα θα τα καταφερεις.
Προσωπικα , θα σου δωσω μια συμβουλη:

Μακρυα απο τους ελληνες (αν ειναι εφικτο).

G/S
07/09/2010, 09:03
Καλη τύχη φίλε cofos χάραξες την νέα γραμμή στην ζωή σου,κράτα σφιχτά το χέρι της sylvia και προχώρα μπροστά ,σε λίγο καιρό θα γελάς με του μακακες που αφησες πίσω σου ,θα φύγει η πίκρα και τότε θα ξαναβρείς τον παληό cofo μέσα σου.Κοίτα μπροστά και μακρυά για να φτάσεις κάπου στην ζωή σου φίλε ,επειδή απο τους αχρηστους που αφήνεις πίσω σου (εκτος την οικογενειά σου )δεν εχεις να περιμένεις κάτι αν χρειαστείς κάτι να ξέρεις οτι εδω μέσα έχεις αρκετά φιλαράκια που θα δε βοηθήσουν,ανθρωποι άγνωστοι μεταξύ μας κι ομως είναι φορές που νοιώθω οτι ολοι εδω μέσα γνωριζόμαστε απο παληά λίγο -πολύ.Η αγάπη γιά την μοτοσυκλέτα φίλε μας ενώνει ΟΛΟΥΣ.Σε ζηλεύω που κατάφερες να αποδράσεις σε άλλη χώρα ,να κάνεις restart στην ζωή σου,και να ζήσεις ελευθερος ,με νέα δεδομένα πλέον.Μην μας ξεχάσεις εδω μέσα ,θα περιμένουμε νέα σου όταν με το καλό τακτοποιηθεις ,εκει στην μακρυνή Αυστραλία.ΖΗΣΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ :beer: :beer: :beer:

Υ.Γ.Θα προσπαθήσω να έρθω στο αεροδρόμιο να τα πουμε και απο κοντά:wave2:

argy_kap
07/09/2010, 09:15
Καλή τύχη πάνω από όλα....

όλα θα έρθουν σιγά σιγά......θα σου λείψει και η οικογένεια σου αλλά και η Ελλάδα να είσαι σίγουρος αλλά θα τα αντισταθμίσεις με κάτι άλλο εκεί....

Δεν μασάς! :beer: :beer:

dond4le
07/09/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Αυτό κατάλαβα και είπα ότι ήταν καιρός να σταματήσω με το bodybuilding.

Σε ψυχολόγο είχα πάει πριν 2-3 χρόνια, εξηγώντας του τι ακριβώς συνέβαινε με τη ζωή μου και που κάνω λάθος. Το συμπέρασμά του ήταν "να είμαι περήφανος για εμένα, ότι σκέφτομαι πολύ σωστά και λογικά και ότι αν μπορώ να αλλάξω περιβάλλον θα ήταν ότι καλύτερο".


Αυτο ειναι πολυ πιο δυσκολο και απο το να κοψει η Ντουβλη το τρομπονι!!!

Ειναι κατι περισσοτερο απο τροπος ζωης. Θελει πολλες θυσιες και νομιζω πως ειναι αδικο για σενα να τα παρατησεις μετα απο τοσο κοπο και χρημα φυσικα.

Και το χειροτερο ειναι οτι αυτο που θες να μην υπαρχει στη ζωη σου θα το κουβαλας παντα μαζι σου και θα σου θυμιζει παντα το παρελθον.


Σκεψου το.........

Καλη αρχη στην νεα σου ζωη..........
:beer: :beer: και προσοχη στα καγκουρο βαρανε ασχημα :lol: :lol: :lol:

Αντε να περνουμε σειρα και εμεις!

granazi
07/09/2010, 09:40
ολα θα πανε καλα! :wave2:
:sun:

sapila racing
07/09/2010, 09:48
Μη μασάς, θα δείς οτι όλα θα πάνε καλά.
Καλή σταδιοδρομία στην Αυστραλία. :beer: :beer:

sober
07/09/2010, 09:49
Καλη αρχη και ολα μια χαρα 8α πανε!!!! Αν8ρωπος με ονειρα και ορεξη για δουλεια παντα τα καταφερνει!!:winka:

πολλες!!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sky7
07/09/2010, 10:03
Eισαι....ΤΥΧΕΡΟΣ και .....ΜΑΓΚΑΣ ταυτοχρονα......:a18: :a18: :a18:

vagelis78
07/09/2010, 10:22
Καλη τυχη στο νεο σου ξεκινημα φιλε μου.
Μην ανησυχεις για τιποτα ολα θα σου πανε καλα.
:wave2:

NikosR
07/09/2010, 10:26
Καλή τύχη.

Βασίσου στον εαυτό σου. Και προσπάθησε, μια και θάσαι σε καινούργιο 'καθαρό' περιβάλλον να ξεχωρίσεις ποιά απ' αυτά που σε ενοχλούσαν στη ζωή εδώ είχαν να κάνουν με την Ελλάδα και τους Ελληνες και αν μερικά έχουν να κάνουν με τον εαυτό σου η με τον τρόπο που διαχειρίζεσαι τις σχέσεις σου με τους άλλους ανθρώπους... Αλλη συμβουλή δεν έχω.

Μη τον πάρεις στραβά τον ποιητή, ουτε αυτός ούτε και εγώ θέλουμε να στη χαλάσουμε. Δες αν κατι λίγο από αυτά που λέει ταιριάζει με σένα και κοίτα να το διορθώσεις:


Η Πόλις

Είπες· «Θα πάγω σ' άλλη γή, θα πάγω σ' άλλη θάλασσα,
Μια πόλις άλλη θα βρεθεί καλλίτερη από αυτή.
Κάθε προσπάθεια μου μια καταδίκη είναι γραφτή·
κ' είν' η καρδιά μου -- σαν νεκρός -- θαμένη.
Ο νους μου ως πότε μες στον μαρασμό αυτόν θα μένει.
Οπου το μάτι μου γυρίσω, όπου κι αν δω
ερείπια μαύρα της ζωής μου βλέπω εδώ,
που τόσα χρόνια πέρασα και ρήμαξα και χάλασα».

Καινούριους τόπους δεν θα βρεις, δεν θάβρεις άλλες θάλασσες.
Η πόλις θα σε ακολουθεί. Στους δρόμους θα γυρνάς
τους ίδιους. Και στες γειτονιές τες ίδιες θα γερνάς·
και μες στα ίδια σπίτια αυτά θ' ασπρίζεις.
Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού -- μη ελπίζεις --
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.
Ετσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ' όλην την γή την χάλασες.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1910)

ego_o_idios
07/09/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Και τελικά, τα ψέματα τελείωσαν!
Ευχαριστώ πολύ όλους
Χριστόδουλος

na figis min to skeftese tixerakia
8a glitosis apo pola edo stin koloxora
emis pou den mporoume na figoume ti na poume
pantos ama 8es kana skilo pes mou na er8o
den exo poles apetisis mia mezoneta skilospito kana dio tasia porselanina gia fai
ke 8a sou exo ke lista me gavgimasmata na min variese...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VALES
07/09/2010, 11:14
Mόνο εγώ δλδ βλέπω διωγμό και όχι φυγή? :confused:

Μόνο εγώ νομίζω πως τέτοιους ανθρώπους μπορεί να συναντήσεις σε όλα τα πλάτη και μήκη της γης?

Όπως και να ΄χει, εσύ έχεις το μαχαίρι εσύ και το καρπούζι.
Εύχομαι να γίνουν όλα σου τα όνειρα πραγματικότητα. Και να γράφεις νέα σου, αρκετά συχνά.

:beer: :beer: :beer:

Tpap
07/09/2010, 11:22
Καλή δύναμη, Χριστόδουλε...!

Είμαι σίγουρος ότι θα σου πάνε όλα καλά ντάον άντερ...!!!


http://www.youtube.com/watch?v=MeG-hNXXy6I


Κάποια στιγμή θα περάσω να σε δώ....:beer: :beer:

Gi_4ce
07/09/2010, 11:39
Θα περάσεις καλα εκει!

Εγώ να δεις πως θελω να την κάνω για εκει κάτω!

Υ.Γ.

http://www.streetfighters.com.au/

:beer:

Panopticon7
07/09/2010, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Mόνο εγώ δλδ βλέπω διωγμό και όχι φυγή? :confused:

Μόνο εγώ νομίζω πως τέτοιους ανθρώπους μπορεί να συναντήσεις σε όλα τα πλάτη και μήκη της γης?

Όπως και να ΄χει, εσύ έχεις το μαχαίρι εσύ και το καρπούζι.
Εύχομαι να γίνουν όλα σου τα όνειρα πραγματικότητα. Και να γράφεις νέα σου, αρκετά συχνά.

:beer: :beer: :beer:


Η "μαζα" αντιδραει παντα... δικαια,

προφανως το κειμενο που εγραψε ειναι περισσοτερο μεταφορικου χαρακτηρα, ειδαλλως... Θα γυρισει πισω ποιο απογοητευμενος απο ποτε...

εντιτ (τωρα το ειδα) = Ψυχολογος σου συνεστησε να αλλαξεις περιβαλλον ???????
Προφανως για να καταλαβεις κατι..



υγ. Καλα θα κανεις στην τελικη να φυγεις απο αυτο το κωλοκρατος.

vassilis79
07/09/2010, 12:57
Καλη τυχη στο νεο σου ξεκινημα και να δεις που σε λιγο καιρο θα εχεις στο μυαλο σου μονο τις γλυκες αναμνησεις αυτων που αφησες πισω και των δικων σου ανθρωπων .


:beer: :beer: :beer:

Aggelos_SV
07/09/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Θα περάσεις καλα εκει!

Εγώ να δεις πως θελω να την κάνω για εκει κάτω!

Υ.Γ.

http://www.streetfighters.com.au/

:beer:


Τη βλέπω τη δουλειά σε 4-5 χρονιά... www.motogr.au :)

csofos
07/09/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Θα περάσεις καλα εκει!

Υ.Γ.

http://www.streetfighters.com.au/

:beer:
Είμαι ήδη μέλος σε αυτό το forum :D

danaos75
07/09/2010, 14:04
Καλα να περασεις, καλο ταξιδι, και μην μασας ολα μια ιδεα ειναι,

κουμπαρος του αδελφου μου πηγε πριν μερικα χρονια,
και βηκε την υγεια του,
και αυτος μεγαλος με γυναικα και παιδια

δεν γυρναει πισω με τιποτα.
:beer: :beer:

byron
07/09/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Είμαι ήδη μέλος σε αυτό το forum :D

Φιλαράκι, το μόνο που σε λυπάμαι (και δεν κάνω πλάκα) είναι οτι η landstoydiaoloutonkolo είναι πολύ εχθρική χώρα προς τους μοτοσυκλετιστές. Σε άλλο φόρουμ που δεν είναι πια στον αέρα, διάβαζα τα ποστ ενός συμπαθέστατου ελληνοαυστραλού που ζούσε στην Μελβούρνη νομίζω, και ήταν κάτοχος gsxr1000.
Oi αστυνομία τους πήγαινε γαμιώντας.....Ούτε που τολμούσαν να παραβούν όρια ταχύτητας, έστω και ελάχιστα. Τρελλά πρόστιμα και αφαίρεση διπλώματος στο φτερό.
Κάπου είχε γράψει ότι είχε ανοίξει το gixxer στα 120 χλμ και ένιωσε υπέροχα....:cry:

makis206
07/09/2010, 14:15
Χριστόδουλε πάρ'την, τύπωσέ την, κοίτα την στο αεροπλάνο και χαμογέλα φίλε...:lol:


208588

DimChios
07/09/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Χριστόδουλε πάρ'την, τύπωσέ την, κοίτα την στο αεροπλάνο και χαμογέλα φίλε...:lol:


Χριστοδουλε στειλε διεύθυνση να στη στείλω!
Επαγγελματικη δουλειά, οχι @@δια!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

george88
07/09/2010, 14:34
Καλη τυχη φιλε και καλο σου ταξιδι! :beer: :beer:

Aggelos_SV
07/09/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φιλαράκι, το μόνο που σε λυπάμαι (και δεν κάνω πλάκα) είναι οτι η landstoydiaoloutonkolo είναι πολύ εχθρική χώρα προς τους μοτοσυκλετιστές. Σε άλλο φόρουμ που δεν είναι πια στον αέρα, διάβαζα τα ποστ ενός συμπαθέστατου ελληνοαυστραλού που ζούσε στην Μελβούρνη νομίζω, και ήταν κάτοχος gsxr1000.
Oi αστυνομία τους πήγαινε γαμιώντας.....Ούτε που τολμούσαν να παραβούν όρια ταχύτητας, έστω και ελάχιστα. Τρελλά πρόστιμα και αφαίρεση διπλώματος στο φτερό.
Κάπου είχε γράψει ότι είχε ανοίξει το gixxer στα 120 χλμ και ένιωσε υπέροχα....:cry:

Στα @@ του...το Philip island είναι ένα τσιγάρο δρόμος από τη Melbourne και στο Sidney υπάρχει το Eastern Creek.

Όπως Ελλαδιστάν!!

byron
07/09/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Στα @@ του...το Philip island είναι ένα τσιγάρο δρόμος από τη Melbourne και στο Sidney υπάρχει το Eastern Creek.

Όπως Ελλαδιστάν!!

Εχω την εντύπωση ότι οι πίστες είναι 2-3 μέρες απόσταση. :p

sniper
07/09/2010, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχω την εντύπωση ότι οι πίστες είναι 2-3 μέρες απόσταση. :p

Mε ιταλικό μηχανάκι....

Με γιαπωνέζικα σε 2 ωρίτσες φτάνεις....

:smokin:

notakos600
07/09/2010, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχω την εντύπωση ότι οι πίστες είναι 2-3 μέρες απόσταση. :p




Μια κούτα τσιγάρα εννοούσε....

byron
07/09/2010, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Μια κούτα τσιγάρα εννοούσε....

Κάντο κοντέϊνερ να ΄σαι μέσα. :smokin:

Aggelos_SV
07/09/2010, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχω την εντύπωση ότι οι πίστες είναι 2-3 μέρες απόσταση. :p

Το Philip island είναι γύρω στα 120 χλμ από Μελβούρνη και το Εastern Creek 20-30 χλμ από Sidney.Μεταξύ τους αυτά τα δύο είναι καμια 800άρα

byron
07/09/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Το Philip island είναι γύρω στα 120 χλμ από Μελβούρνη και το Εastern Creek 20-30 χλμ από Sidney.Μεταξύ τους αυτά τα δύο είναι καμια 800άρα

Πιθανόν, αλλά απ΄ότι θυμάμαι στην κουβέντα που είχαμε μαζί του δεν ήταν τόσο απλό να πηγαίνουν πίστα. Ίσως να είχε να κάνει με κανόνες λειτουργίας, αν ήταν ανοιχτή σε ιδιώτες κλπ. Πάντως κάπου κόλλαγαν.

byron
07/09/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mε ιταλικό μηχανάκι....

Με γιαπωνέζικα σε 2 ωρίτσες φτάνεις....

:smokin:

:a36: :a36: :a36: :a36:

csofos
07/09/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάντο κοντέϊνερ να ΄σαι μέσα. :smokin:
Όχι ρε 'σεις, το Phillip Island είναι κάπου 120χλμ από τη Μελβούρνη. Έχουμε κλείσει σπίτι για το Σαββατοκύριακο με φίλους Αυστραλούς ήδη για τον αγώνα στις 17 Οκτωβρίου. Θα πάω να ταϊσω τους πιγκουίνους και μετά motogp. Α!!! Επίσης για τα όρια ταχύτητας το ξέρω καλά. Μου το έχουν πει τα παιδιά ότι δεν πρέπει να κάνεις το παραμικρό αστείο με μότο ή με αμάξι! Αλλά έχω κανονίσει να πάω στο Phillip Island, λίγο πριν το motogp :D
Και φυσικά θα πηγαίνω συχνά πιο μετά!!!

byron
07/09/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Όχι ρε 'σεις, το Phillip Island είναι κάπου 120χλμ από τη Μελβούρνη. Έχουμε κλείσει σπίτι για το Σαββατοκύριακο με φίλους Αυστραλούς ήδη για τον αγώνα στις 17 Οκτωβρίου. Θα πάω να ταϊσω τους πιγκουίνους και μετά motogp. Α!!!
Αλλά έχω κανονίσει να πάω στο Phillip Island, λίγο πριν το motogp :D
Και φυσικά θα πηγαίνω συχνά πιο μετά!!!

αααα μαλιστα....κατά τα άλλα, σκατά η ψυχολογία έτσι? :evil:

makis206
07/09/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Όχι ρε 'σεις, το Phillip Island είναι κάπου 120χλμ από τη Μελβούρνη. Έχουμε κλείσει σπίτι για το Σαββατοκύριακο με φίλους Αυστραλούς ήδη για τον αγώνα στις 17 Οκτωβρίου. Θα πάω να ταϊσω τους πιγκουίνους και μετά motogp. Α!!! Επίσης για τα όρια ταχύτητας το ξέρω καλά. Μου το έχουν πει τα παιδιά ότι δεν πρέπει να κάνεις το παραμικρό αστείο με μότο ή με αμάξι! Αλλά έχω κανονίσει να πάω στο Phillip Island, λίγο πριν το motogp :D
Και φυσικά θα πηγαίνω συχνά πιο μετά!!!

Με τα όρια που έχουν εκεί... να δεις και κανένα καγκουρώ (το ζώο όχι ο κάγκουρας) και να σε αναγκάσει να σταματήσεις να το χαζέψεις, να πετύχεις και κανένα γύρισμα του "Top Gear" ή του "Είσαι το ταίρι μου"...

... μωρέ καλά λένε, 2-3 μέρες θέλεις...:lol:

Aggelos_SV
07/09/2010, 14:51
Αυτό δεν το ξέρω.
Πάντως στο Eastern Creek διαθέτουν ολοκληρωμένα "πακέτα" για track days ,ακόμα και με παρεχόμενη μοτοσυκλέτα και εξοπλισμό από αυτούς.

http://www.easterncreekridedays.com.au/index.php
http://www.eastern-creek-raceway.com/trackdays_cycles.htm

csofos
07/09/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πιθανόν, αλλά απ΄ότι θυμάμαι στην κουβέντα που είχαμε μαζί του δεν ήταν τόσο απλό να πηγαίνουν πίστα. Ίσως να είχε να κάνει με κανόνες λειτουργίας, αν ήταν ανοιχτή σε ιδιώτες κλπ. Πάντως κάπου κόλλαγαν.
Να δείτε εδώ πως γίνεται να νοικιάσεις μότο και εξοπλισμό

http://www.phillipislandridedays.com.au/common.php?common_id=33

sniper
07/09/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
αααα μαλιστα....κατά τα άλλα, σκατά η ψυχολογία έτσι? :evil:

Ξέρεις ρε μαλάκα, τι είναι να φεύγεις απο το μαγευτικό Διδυμότειχο για να πας να μείνεις στην Μελβούρνη;


Α ρε Χριστόδουλε, μας δουλευεις... :lol:

Aggelos_SV
07/09/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Όχι ρε 'σεις, το Phillip Island είναι κάπου 120χλμ από τη Μελβούρνη. Έχουμε κλείσει σπίτι για το Σαββατοκύριακο με φίλους Αυστραλούς ήδη για τον αγώνα στις 17 Οκτωβρίου. Θα πάω να ταϊσω τους πιγκουίνους και μετά motogp. Α!!! Επίσης για τα όρια ταχύτητας το ξέρω καλά. Μου το έχουν πει τα παιδιά ότι δεν πρέπει να κάνεις το παραμικρό αστείο με μότο ή με αμάξι! Αλλά έχω κανονίσει να πάω στο Phillip Island, λίγο πριν το motogp :D
Και φυσικά θα πηγαίνω συχνά πιο μετά!!!


Άρα Μελβούρνη "μετακομίζεις" ε?
Μωρ'λες να γειτονέψουμε σε 2-3 χρόνια?

:wave2:

DimChios
07/09/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ξέρεις ρε μαλάκα, τι είναι να φεύγεις απο το μαγευτικό Διδυμότειχο για να πας να μείνεις στην Μελβούρνη;


Α ρε Χριστόδουλε, μας δουλευεις... :lol:



+1000

:o


κλαψομ@@νης σαν κι εμενα κι αυτος!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






:blush:

sapila racing
07/09/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
Να δείτε εδώ πως γίνεται να νοικιάσεις μότο και εξοπλισμό

http://www.phillipislandridedays.com.au/common.php?common_id=33

Εγω λέω να πάρεις ενα 600ράκι να το σκίζεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ.
Αντε καλό ταξίδι και καλά γυρολόγια! :lol:

http://resources.motogp.com/files/images/xy/2008/MotoGP/n493161_232932_Aerial+shot+of+the+Phillip+Island+Circuit-1280x960-oct2-6.jpg._original.original.jpg

Cpt. Haddock
07/09/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Α ρε Χριστόδουλε, μας δουλευεις... :lol:

+1050 :rotflmao: :lol: :rotflmao:

byron
07/09/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Αυτό δεν το ξέρω.
Πάντως στο Eastern Creek διαθέτουν ολοκληρωμένα "πακέτα" για track days ,ακόμα και με παρεχόμενη μοτοσυκλέτα και εξοπλισμό από αυτούς.

http://www.easterncreekridedays.com.au/index.php
http://www.eastern-creek-raceway.com/trackdays_cycles.htm

ΤότενΕς κάτι δεν θυμάμαι απ΄το παλληκάρι. ϊσως να έμενε σε άλλη πόλη, ή κατιτιςτέτοιο.
Η ουσία ήταν οτι τα στρούμφ έκοβαν κώλους. Η απορία όλων μας ήταν για ποιό λόγο να έχει κάποιος μηχανάκι πάνω από 250cc, και πολύ περισσότερο SS.

byron
07/09/2010, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ξέρεις ρε μαλάκα, τι είναι να φεύγεις απο το μαγευτικό Διδυμότειχο για να πας να μείνεις στην Μελβούρνη;


Α ρε Χριστόδουλε, μας δουλευεις... :lol:

+απειρο....:evil:

csofos
07/09/2010, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+1050 :rotflmao: :lol: :rotflmao:
Για να πω την αλήθεια... ξέχασα πως παρατάω γονείς και αδερφό προς στιγμήν. Ευχαριστώ πολύ που με κάνετε να βλέπω μόνο τα καλά. Μου χρειάζεται αυτό. Ειλικρινά! :beer: :beer: :beer: