PDA

View Full Version : Έδωσε εξετάσεις οδήγησης 960 φορές!



Tigas
06/09/2010, 18:37
Έδωσε εξετάσεις οδήγησης 960 φορές!

Αν νομίζετε πως οι εξετάσεις οδήγησης κρατάνε μία ή δύο φορές απατάσθε: η Τσα Σα Σουν προσπάθησε ξανά και ξανά, έφτασε τις... 960 φορές και τελικά... το πήρε!!!



Επί τρία χρόνια, από τον Απρίλιο του 2005, έδινε εξετάσεις οδήγησης μία φορά την ημέρα, πέντε φορές την εβδομάδα. Λίγους μήνες μετά κουράστηκε και έδινε δύο φορές την εβδομάδα... Ποτέ δεν το έβαλε κάτω όμως!



Τι να κάνει άλλωστε η έρμη; Στην περιοχή Σιντσόν της Κορέας όπου διαμένει, το λεωφορείο είναι το μόνο μέσο μεταφοράς και περνάει κάθε δύο ώρες. Είναι δυνατόν να μην οδηγείς;



Το μεγαλύτερο εμπόδιο για την Τσα δεν ήταν ούτε το παρκάρισμα, ούτε η οπισθογωνα... Το γραπτό τεστ όπου έπρεπε να απαντήσει 40 ερωτήσεις για τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας μέσα σε 50 λεπτά δεν μπορούσε να περάσει, καθώς δυσκολευόταν με την ορολογία για την συντήρηση του αυτοκινήτου.



Η -σήμερα- 69χρονη κατάφερε να περάσει τα γραπτά την 950η φορά, τον περασμένο Νοέμβριο και έκτοτε άρχισε την πρακτική για τα δύο τεστ οδήγησης που έπρεπε να περάσει. Ε σε αυτά απέτυχε (μόνο) τέσσερις φορές στο καθένα!



Εκτός από την ταλαιπωρία, έβαλε και το χέρι βαθιάαα στην τσέπη, αφού τα εξέταστρα είναι 5 δολάρια. Πολλαπλασιάστε το με το 960 να δείτε πόσο της πήγε το δίπλωμα! Αν ήταν στη χώρα μας, πάντως, μπορεί να το είχε πάρει και γρηγορότερα και με λιγότερα χρήματα (κακεντρέχειες)...



Σε κακό δεν της βγήκε όμως: πέραν του ότι έγινε γνωστή ανά τον κόσμο, γνωστή αυτοκινητοβιομηχανία της έκανε δώρο ένα αμάξι αξίας 16.800 δολαρίων, ενώ την έκανε και κεντρικό πρόσωπο της διαφημιστικής της καμπάνιας!


208499

LsKostas
06/09/2010, 19:10
Mπα στην Ελλαδα υπαρχουν οι πιο επικινδυνοι , δεν πα να το δινε και 10000 φορες ...

RakiRacer
28/09/2010, 17:40
ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ....
Να τη δω τωρα σε τρικικλο να κανει μπαντιλικια.....


ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ Ή ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ 200ΑΡΑ ΦΟΡΕΣ????

Akatanomastos
28/09/2010, 17:42
τρομερη επιτυχια

sergiosm
28/09/2010, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
γνωστή αυτοκινητοβιομηχανία της έκανε δώρο ένα αμάξι αξίας 16.800 δολαρίων, ενώ την έκανε και κεντρικό πρόσωπο της διαφημιστικής της καμπάνιας!


το slogan ποιο είναι;;;


ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΜΑΣ;;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

faraway
28/09/2010, 18:13
καλά μη πάμε τόσο μακρυά !!!

πριν 10 μέρες έδωσα σήματα και μαζί μου ήταν παλίκαρος που έδινε σήματα για αυτοκίνητο !!!

η λεπτομέρεια είναι πως τα δίνει 2,5 χρόνια !!!:lol: :lol:


ααααα.....και μη ξεχάσω .....κόπηκε πάλι !!!!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

menos
28/09/2010, 21:45
Να δείς που κάποιος της είπε να τις "χιλιάσει" τις προσπάθειες της... και αυτή το πήρε κυριολεκτικά!! :lol: :lol: :lol:

sergiosm
30/09/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
καλά μη πάμε τόσο μακρυά !!!

πριν 10 μέρες έδωσα σήματα και μαζί μου ήταν παλίκαρος που έδινε σήματα για αυτοκίνητο !!!

η λεπτομέρεια είναι πως τα δίνει 2,5 χρόνια !!!:lol: :lol:


ααααα.....και μη ξεχάσω .....κόπηκε πάλι !!!!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


αυτό μου θυμίσε σκηνικό στο δικαστήριο με τσιγγάνο που τον έχουν πιάσει να οδηγεί χωρίς δίπλωμα.

Ο τυπάς θέλει να πάρει αναβολή (έχει ήδη πάρει κανά δυο φορές) για να δώσει για δίπλωμα και να έρθει μετά να αθωωθεί.

Αφού λοιπόν εκφωνείται η υπόθεσή του, πλησιάζει στην έδρα και λέει ότι θέλει αναβολή.

Και ενώ η έδρα είναι έτοιμη να του τη δώσει, τους δίνει ένα ΠΑΚΕΤΟ χαρτιά και ακολουθεί η παρακάτω στοιχομυθία:

Πρόεδρος: τί είναι αυτό

Κατηγορούμενος: οι εξετάσεις για τα σήματα

Εισαγγελέας: και γιατί είναι τόσα πολλά

Κατηγορούμενος: έχω κοπεί ... δεκαεπτά (17) φορές ....

Volo
01/10/2010, 12:20
Πείσμα η τύπισσα ε; :sun:

Άντε και αγρατζούνιστη :beer:

Εχετλαίος
01/10/2010, 12:25
Όταν έδιδα εγώ ήρθε και ένας μεσήλικας με ένα μπαρουλιασμένο φορτηγάκι υπερεικοσαετίας να δώσει οδήγηση.
Τον έκοψαν 50 μέτρα αφότου μπήκε στο εξεταστικό (εγώ στο εξεταστικό που ακολουθούσε) καθότι ξεκίνησε σπινιάροντας και χωρίς να ελέγξει τίποτε.
Ατάραχος κατέβηκε, άναψε τσιγάρο, ξαναμπήκε στο μπαρουλιασμένο αγροτικό και με σπινιές και με κωλιές έφυγε να πάει στη δουλειά του.

:lol:

konsttanttinos
01/10/2010, 12:27
Aχρηστη, ξεροκεφαλη, και ασχημη γτπ μου.. :rotflmao:
69 χρονων ασχετη βρυκολακας στον δρομο..ευτυχως η κινα πεφτει μακρια και δεν εχει προβλημα υπογεννητικοτητας..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περιμενω post του ego_o_idios:sun:

Bowleno
01/10/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Aχρηστη, ξεροκεφαλη, και ασχημη γτπ μου.. :rotflmao:
69 χρονων ασχετη βρυκολακας στον δρομο..ευτυχως η κινα πεφτει μακρια και δεν εχει προβλημα υπογεννητικοτητας..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περιμενω post του ego_o_idios:sun:


Κορέα, Κωνσταντίνε, Κορέα. :rolleyes:

μην κανεις το λάθος και για να την αποφύγεις αντι να πας Κίνα, να πας Κορέα...:D

notakos600
01/10/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Όταν έδιδα εγώ ήρθε και ένας μεσήλικας με ένα μπαρουλιασμένο φορτηγάκι υπερεικοσαετίας να δώσει οδήγηση.
Τον έκοψαν 50 μέτρα αφότου μπήκε στο εξεταστικό (εγώ στο εξεταστικό που ακολουθούσε) καθότι ξεκίνησε σπινιάροντας και χωρίς να ελέγξει τίποτε.
Ατάραχος κατέβηκε, άναψε τσιγάρο, ξαναμπήκε στο μπαρουλιασμένο αγροτικό και με σπινιές και με κωλιές έφυγε να πάει στη δουλειά του.

:lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: