PDA

View Full Version : Μπορεί η ΔΕΗ να φυτεύει όπου θέλει κολώνες;



el_hymador
06/09/2010, 20:29
Συγνώμη για το άκυρο το θέματος, αλλά τα έχω πάρει με την αυθεραισία της ΔΕΗ και των νεοελλήνων και θέλω πριν το ψάξω μόνος μου, αν υπαρχει κανένας συμφορουμίτης που γνωρίζει κάτι παραπάνω να βοηθήσει...

το λοιπόν σε μια αγροτική έκταση (δική μου) έχουν βάλει έδω και 5 μήνες δύο κολώνες της ΔΕΗ μέσα στο κτήμα και χωρίς προηγουμένως να ρωτήσουν ή πάρουν άδεια από οποιονδήποτε! Η γραμμή καταλήγει σε ιδιόκτητη εγκτάσταση κάποιου τρίτου και δεν αποτελεί συνέχεια του δικτύου. Το κουλό της υπόθεσης είναι ότι περιμετρικά της έκτασης (της δικής μου) υπαρχει αγροτικός δρόμος στον οποίο θα μπορούσαν να εγκατασταθούν κολώνες, αλλά προφανώς ο εξυπνάκιας ιδιοκτήτης που λαμβάνει το ρεύμα δεν ήθελα να πληρώσει εξτρά κολώνες και αποφάσισε να περάσει διαγώνια μέσα από το κτήμα...

υ.γ. η γραμμή είναι χαμηλής τάσης αν αυτό παίζει ρόλο...

Akatanomastos
06/09/2010, 20:36
αν εχει μέσο ο ενδιαφερομενος


η ΔΕΗ μπορει να την φυτευσει ΟΠΟΥ θελει..

(ναι ναι και εκεί:winka: , σωστα μαντεψες :D )

:beer:

ermiss
06/09/2010, 22:37
Κάνε αίτηση για απομάκρυνση.

Gandalf dr685sm
07/09/2010, 09:17
Με το χαρτί του οικοπέδου απο το κτηματολόγιο (αν έχει γίνει καταγραφή στην περιοχή) και το συμβόλαιο σου , πάς στην ΔΕΗ και ζητάς την απομάκρυνση τους. Νομίζω οτι μάλιστα έχουν και ειδικό τμήμα για κάτι τέτοιες υποθέσεις.

mikros boudas
07/09/2010, 09:51
υπαρχει ειδικο τμημα και πρεπει να κανεις αιτηση,εφ'σον εχεις ολα τα συμβολαιο κλπ.
:beer:

el_hymador
07/09/2010, 10:14
οκ σασ ευχαριστω ολους για της απαντησεις:beer:

ego_o_idios
07/09/2010, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[B[/B]

min akouo vlakies i dei prosexi pou fitevi
apla i spori petagonte kamia fora ke pianoun eki pou den to perimenis

diladi re pedi mou ka8os fitevis tin mia kolona apo tis anataraksis eksfentonizonte sporoi se diafores kataf8insis ke to apotelesma ine aprosdokites kolones

katalaves?:wacko:

den to kanoun epitides ine kala pedia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
07/09/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
min akouo vlakies i dei prosexi pou fitevi
apla i spori petagonte kamia fora ke pianoun eki pou den to perimenis

diladi re pedi mou ka8os fitevis tin mia kolona apo tis anataraksis eksfentonizonte sporoi se diafores kataf8insis ke to apotelesma ine aprosdokites kolones

katalaves?:wacko:

den to kanoun epitides ine kala pedia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mpa se kalo sou kairo eixa na gelaso etsi xoratatzi...:lol:

DUKASII
07/09/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Συγνώμη για το άκυρο το θέματος, αλλά τα έχω πάρει με την αυθεραισία της ΔΕΗ και των νεοελλήνων και θέλω πριν το ψάξω μόνος μου, αν υπαρχει κανένας συμφορουμίτης που γνωρίζει κάτι παραπάνω να βοηθήσει...

το λοιπόν σε μια αγροτική έκταση (δική μου) έχουν βάλει έδω και 5 μήνες δύο κολώνες της ΔΕΗ μέσα στο κτήμα και χωρίς προηγουμένως να ρωτήσουν ή πάρουν άδεια από οποιονδήποτε! Η γραμμή καταλήγει σε ιδιόκτητη εγκτάσταση κάποιου τρίτου και δεν αποτελεί συνέχεια του δικτύου. Το κουλό της υπόθεσης είναι ότι περιμετρικά της έκτασης (της δικής μου) υπαρχει αγροτικός δρόμος στον οποίο θα μπορούσαν να εγκατασταθούν κολώνες, αλλά προφανώς ο εξυπνάκιας ιδιοκτήτης που λαμβάνει το ρεύμα δεν ήθελα να πληρώσει εξτρά κολώνες και αποφάσισε να περάσει διαγώνια μέσα από το κτήμα...

υ.γ. η γραμμή είναι χαμηλής τάσης αν αυτό παίζει ρόλο... αλλοι παρακαλανε να γινει κανα θαυμα και να φυτρωσουν κολώνες της δεη για να παρουν ρευμα στο κτημα τους και εσυ θα πας να τους πεις να τις βγαλουν?
παρε μαζι καμερα θα τους πεσει το σαγονι.

notakos600
07/09/2010, 11:16
Οι πυλώνες υψηλής τάσης δεν απομακρύνονται και ακυρώνουν επίσης και το οικόπεδο ή το χωράφι όπου βρίσκονται για οποιαδήποτε μελλοντική οικοδομική δραστηριότητα, ούτε μάντρα ή σύρμα δεν βάζεις καθώς πρέπει να είναι προσβάσιμοι από τα συνεργεία ανά πάσα στιγμη.

Οι απλοί στύλοι της ΔΕΗ απομακρύνονται εύκολα, να ρωτήσω... σύρμα, φράκτη, μάντρα κάτι τέλος πάντων να ορίζεις την ιδιοκτησία σου έχεις βάλει ή σκέφτεσαι να βάλεις;

faraway
07/09/2010, 11:17
εδώ θα μας τη φυτέψει μόνιμα στο κ@#ο μας με τα νέα τιμολόγια ,

στο χωράφι σου θα κόλλαγε ??:lol: :lol: :lol:

notakos600
07/09/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
εδώ θα μας τη φυτέψει μόνιμα στο κ@#ο μας με τα νέα τιμολόγια ,

στο χωράφι σου θα κόλλαγε ??:lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
07/09/2010, 12:07
Τελευταια φορα που ήρθε το συνεργείο κοπής της ΔΕΗ για να καθαρισουν απο κλαδια κόπηκε ο ΟΤΕ για 1 βδομάδα και δεν ειχαμε τηλ ... ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.... :bigcry:


Τωρα αμα ερθουν να μου φυτέψουν καμια κολώνα.. λες να κοπει και το internet? η θα κοπει το νερο?

Ε ρε τι τραβάμε... :bigcry:

giannis113
07/09/2010, 13:02
http://www.stihl.gr/upload/produkte/images/gruppen/universal.jpg

TROOPER
07/09/2010, 16:54
:lol: :lol: :lol: