PDA

View Full Version : xt 660 z tenere abs 2011



teddyseker
06/09/2010, 23:53
http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/82402.asp

NickolasV
07/09/2010, 01:06
Θα δώσει άλλο αέρα στις πωλήσεις.
Χρειαζόταν γιατί εκεί στερούσε από τον ανταγωνισμό.
Δεν παίζει να μην απενεργοποιείτε!!!

teddyseker
07/09/2010, 08:46
όντως... το abs πρεπει να απενεργοποιειται αλλιως ...
αλλα και η τιμη λογικα θα ανεβει ακομα πιο ψηλα... επισης μου την δινει που καταργουν το ισως καλυτερο χρωμα του τενερε(αν και το δικο μου ειναι ασπρο) το μπεζ...

varaderokav11
07/09/2010, 11:20
Kαλο το ΑΒS αλλα αν δεν απενεργοποιειτε... αχρηστο αν πιανει ευκολα....
Η πραξη θα δειξει...... :wave2: :wave2: :wave2:

Οσο για την τιμη..... σιγουρα κανα 500αρι το λιγοτερο επανω....:a018: :a018: :a018:

Αμφίσημος
07/09/2010, 11:56
Τώρα με τα πρωτοβρόχια και τις γλύτσες θα το ζηλεύω διακαώς.
Λογικά θα πρέπει να έχει οn-off αλλιώς θα είναι μισή δουλειά...
Α ρε τα καριόλια, γιατί δεν το βγάλανε με το καλημέρα;

notakos600
07/09/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος

Α ρε τα καριόλια, γιατί δεν το βγάλανε με το καλημέρα;



Για να έχουν να παρουσιάζουν ''βελτιωμένα'' μοντέλα κάθε 1-2-3 χρόνια. ;)

reddragon
07/09/2010, 12:08
Οπως εγραφα κ σε γειτονικο φορουμ ημουν σε διλυμμα μεταξυ f800gs κ τενερε. Mε την ελευση για το 11 του ABS κ την επανενταξη του λευκου (ακομα και αν δεν ειναι τοσο γρηγηορο οσο το λευκο του 08 DAZ ;) ) 95% εχω καταληξει..
Ελπιζω μονο να μην εχουν κανει καμια εξυπναδα και δεν απενεργοποιειται το ABS και βεβαια να μην το ξεφτυλισουν στην τιμη... αν το βαλουν κανα χιλιρικο πιο ακριβο τοτε να το χαιρονται..
Αντε ρε γαμωτο πια..

varaderokav11
07/09/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Για να έχουν να παρουσιάζουν ''βελτιωμένα'' μοντέλα κάθε 1-2-3 χρόνια. ;)


+660...... με ABS!!!

:beer: :beer: :beer:

jpk chios
07/09/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
Οπως εγραφα κ σε γειτονικο φορουμ ημουν σε διλυμμα μεταξυ f800gs κ τενερε. Mε την ελευση για το 11 του ABS κ την επανενταξη του λευκου (ακομα και αν δεν ειναι τοσο γρηγηορο οσο το λευκο του 08 DAZ ;) ) 95% εχω καταληξει..
Ελπιζω μονο να μην εχουν κανει καμια εξυπναδα και δεν απενεργοποιειται το ABS και βεβαια να μην το ξεφτυλισουν στην τιμη... αν το βαλουν κανα χιλιρικο πιο ακριβο τοτε να το χαιρονται..
Αντε ρε γαμωτο πια..
Όπως είχα πει εκει τα πάντα είναι μια ασφάλεια...

daz
07/09/2010, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Όπως είχα πει εκει τα πάντα είναι μια ασφάλεια...

Σωστός αλλά "πρέπει" να βάλουν ον-οφ διακόπτη σε μια τέτοια μηχανή. Αρνούμαι να παίζω με τις ασφάλειες για να καταργήσω το abs σε on-off μηχανάκι. Τις μαλακίες της Ηονδα με το τρανσαλπ θα κάνει και η Yamaha?
Η τιμή σίγουρα θα είναι γύρω στο 500άρικο παραπάνω στην έκδοση με abs, ελπίζω όχι περισσότερο όπως επίσης ελπίζω να μην βάλουν καμιά μονάδα που να είναι για τον Π@@@@.
Από το να έχω κανένα φτηνιάρικο abs και να μην ξέρω που θα αμολήσει τα φρένα, προτιμώ να μην έχω καθόλου.

jpk chios
07/09/2010, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Σωστός αλλά "πρέπει" να βάλουν ον-οφ διακόπτη σε μια τέτοια μηχανή. Αρνούμαι να παίζω με τις ασφάλειες για να καταργήσω το abs σε on-off μηχανάκι. Τις μαλακίες της Ηονδα με το τρανσαλπ θα κάνει και η Yamaha?
Η τιμή σίγουρα θα είναι γύρω στο 500άρικο παραπάνω στην έκδοση με abs, ελπίζω όχι περισσότερο όπως επίσης ελπίζω να μην βάλουν καμιά μονάδα που να είναι για τον Π@@@@.
Από το να έχω κανένα φτηνιάρικο abs και να μην ξέρω που θα αμολήσει τα φρένα, προτιμώ να μην έχω καθόλου.
Το ΤΑ είτε το 650 είτε το 700 το χρειάζονταν. Πολυθρόνες με ρόδες είναι...
Κάτι μου βρωμάει πάντως με το abs. Είτε θα ακριβύνει πάνω από 500 ευρώ και θα είναι καλό είτε θα είναι κάτω και θα είναι γ.τ.π.
Αλλά και πάλι κοντός ψαλμός αλληλούια...:rolleyes:
Πάντως όπως και να το πάρει κάποιος, να κοιτάξει να το χαρεί γιατί είναι καλό μηχανάκι.:cool:

daz
07/09/2010, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Το ΤΑ είτε το 650 είτε το 700 το χρειάζονταν.

Συμφωνώ ότι το χρειαζόταν, αλλά στο 700, το 08 μοντέλο τουλάχιστον, δεν μπορούσες να το απενεργοποιήσεις.

Μόνο παίζοντας με ασφάλειες κτλ μπορούσες, αλλά δεν είναι μ2λ2κία να ασχολείσαι με κάτι τέτοια σε ένα μηχανάκι που είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση?

Πως βάζεις abs σε ένα μηχανάκι, που λες ότι είναι και για χώμα, χωρίς να έχει δυνατότητα απενεργοποίησης?

jpk chios
08/09/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Συμφωνώ ότι το χρειαζόταν, αλλά στο 700, το 08 μοντέλο τουλάχιστον, δεν μπορούσες να το απενεργοποιήσεις.

Μόνο παίζοντας με ασφάλειες κτλ μπορούσες, αλλά δεν είναι μ2λ2κία να ασχολείσαι με κάτι τέτοια σε ένα μηχανάκι που είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση?

Πως βάζεις abs σε ένα μηχανάκι, που λες ότι είναι και για χώμα, χωρίς να έχει δυνατότητα απενεργοποίησης?
Σωστά. Απλά αν είναι να βάλεις διακόπτη σημαίνει περισσότερο μηκος καλώδιο και διακόπτη συν επιπλέον έρευνα για το αν ο διακόπτης θα παρουσιάζει πρόβλημα δυσλειτουργίας, δηλαδή παραπάνω χρήματα...

peskandritsos
08/09/2010, 07:30
Εγω παλι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα φρενα του και δεν νομιζω οτι του ειναι απαραιτητο.
Ειδικα αν δεν ειναι σε πολυ ελκυστικη τιμη.
Σιγουρα ομως αν αγοραζα τωρα την μηχανη θα κοιταγα να μπορει να απενεργοποιηθει.

reddragon
08/09/2010, 10:22
Καλημερα,

Μπορει να ειναι μονο μια ασφαλεια, αλλα αν δεν εχουν βαλει εναν διακοπτη θα θεωρησω οτι ειναι αλλου γ αλλου η yamaha. Δεν ειναι δυνατον να λανσαρει η yamaha κ η καθε yamaha ενα μεσαιας κατηγοριας ον-οφφ με οφφ δυνατοτητες πανω του μεσου ορου κ να μην εχει ενα κωλο ον-οφφ.
Αν βαλουν το ABS σαν του S10 χωρις διακοπτη οκ, αλλα αν το ειχαν κανει θα το ειχαν βγαλει βουκινο.. απο τιμη υπολογιζω μιν 8500.
Βεβαια ας μην βιαζομαστε γιατι ακομα δεν ξερουμε τιποτα κ ως συνυθως προτρεχουμε μπριζωνομαστε κ γινεται η γνωστη ιστορια "εσυ κ ο γρυλος σου".

jpk chios
08/09/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
Καλημερα,

Μπορει να ειναι μονο μια ασφαλεια, αλλα αν δεν εχουν βαλει εναν διακοπτη θα θεωρησω οτι ειναι αλλου γ αλλου η yamaha. Δεν ειναι δυνατον να λανσαρει η yamaha κ η καθε yamaha ενα μεσαιας κατηγοριας ον-οφφ με οφφ δυνατοτητες πανω του μεσου ορου κ να μην εχει ενα κωλο ον-οφφ.
Αν βαλουν το ABS σαν του S10 χωρις διακοπτη οκ, αλλα αν το ειχαν κανει θα το ειχαν βγαλει βουκινο.. απο τιμη υπολογιζω μιν 8500.
Βεβαια ας μην βιαζομαστε γιατι ακομα δεν ξερουμε τιποτα κ ως συνυθως προτρεχουμε μπριζωνομαστε κ γινεται η γνωστη ιστορια "εσυ κ ο γρυλος σου".
Καλησπέρα,
Επειδή σε βλέπω πολύ μπριζομ'ενο σε συμβουλεύω να χαλαρώσεις. Αν έχεις τα λεφτα πέρίμενε, βάλτα σε καμιά προθεσμιακή για 3μηνο σε τράπεζα (να βγάλεις κανένα εξτρα), να προυσιαστεί το μοντέλο, να δεις τί προβλήματα βγάζει (γιατι ποτέ δεν ξέρεις...) και μετά βουρ στον πατσά. Οι βιαστικές επιλογές κάνουν κακό στα νεύρα ( και στην τσέπη):beer:

reddragon
24/09/2010, 10:31
http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z-tenere-abs.aspx?view=features

αναφορες μονο για το ABS k για πιο χαμηλη θεση οδηγησης.

tzarot
24/09/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z-tenere-abs.aspx?view=features

αναφορες μονο για το ABS k για πιο χαμηλη θεση οδηγησης.
το μαμίσανε και αυτό...
:(

reddragon
24/09/2010, 14:59
Chassis
Frame Steel tube diamond shape
Front suspension system Telescopic forks

Front travel 160 mm

Caster Angle 28º
Trail 113 mm
Rear suspension system Swingarm, (monocross)

Rear Travel 150 mm

Front brake Hydraulic Disc, Ø 298 mm
Rear brake Single Disc, Ø 245 mm
Front tyre 90/90-21 M/C
Rear tyre 130/80-17


ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
Να το χαιρονται

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z-tenere-abs.aspx?view=techspecs

jpk chios
24/09/2010, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
Chassis
Frame Steel tube diamond shape
Front suspension system Telescopic forks

Front travel 160 mm

Caster Angle 28º
Trail 113 mm
Rear suspension system Swingarm, (monocross)

Rear Travel 150 mm

Front brake Hydraulic Disc, Ø 298 mm
Rear brake Single Disc, Ø 245 mm
Front tyre 90/90-21 M/C
Rear tyre 130/80-17


ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
Να το χαιρονται

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z-tenere-abs.aspx?view=techspecs
Εξηγηστε καλε λίγο κι εμένα τί έγινε...?

S.Nikos
24/09/2010, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
Chassis
Frame Steel tube diamond shape
Front suspension system Telescopic forks

Front travel 160 mm

Caster Angle 28º
Trail 113 mm
Rear suspension system Swingarm, (monocross)

Rear Travel 150 mm

Front brake Hydraulic Disc, Ø 298 mm
Rear brake Single Disc, Ø 245 mm
Front tyre 90/90-21 M/C
Rear tyre 130/80-17

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z-tenere-abs.aspx?view=techspecs

:eyepop: Αν αληθεύουν τα παραπάνω τι να πω... κρίμα κι ήταν ωραίο μηχανάκι.:(

SVX
24/09/2010, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reddragon
Δεν ειναι δυνατον να λανσαρει η yamaha κ η καθε yamaha ενα μεσαιας κατηγοριας ον-οφφ με οφφ δυνατοτητες πανω του μεσου ορου κ να μην εχει ενα κωλο ον-οφφ.


:dizzy: :hypnotize

gliout
24/09/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Εξηγηστε καλε λίγο κι εμένα τί έγινε...?
Πλαίσιο: Ατσάλινο με τον κινητήρα ενεργό τμήμα του
Εμπρός ανάρτηση: Τηλεσκοπικό πηρούνι
Εμπρός διαδρομή: 210 χιλ.
Πίσω ανάρτηση: Μonocross
Πίσω διαδρομή 200 χιλ.
Εμπρός φρένο: Δύο δισκόφρενα, Ø 298 χιλ.
Πίσω φρένο: Δισκόφρενο, Ø 245 χιλ.
Εμπρός ελαστικό: 90/90-21 M/C
Πίσω ελαστικό: 130/80-17 M/C

Κοίτα εμπρός και πίσω διαδρομή σχε σχέση με το 08....!!

jpk chios
24/09/2010, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gliout
Πλαίσιο: Ατσάλινο με τον κινητήρα ενεργό τμήμα του
Εμπρός ανάρτηση: Τηλεσκοπικό πηρούνι
Εμπρός διαδρομή: 210 χιλ.
Πίσω ανάρτηση: Μonocross
Πίσω διαδρομή 200 χιλ.
Εμπρός φρένο: Δύο δισκόφρενα, Ø 298 χιλ.
Πίσω φρένο: Δισκόφρενο, Ø 245 χιλ.
Εμπρός ελαστικό: 90/90-21 M/C
Πίσω ελαστικό: 130/80-17 M/C

Κοίτα εμπρός και πίσω διαδρομή σχε σχέση με το 08....!!
Αν θέλεις και μπορείς μου εξηγείς τί σημαίνει αυτό?:rolleyes:

stmad
24/09/2010, 19:40
Στο μοντέλο χωρίς το Abs δεν έχουν αλλάξει τις διαδρομές των αναρτήσεων

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/adventure/xt660z.aspx?view=techspecs

οπότε μάλλον την έκδοση με το Abs την θεωρούν πιο ασφάλτινη.

Αρα χλωμό το κόβω να απενεργοποιείται το Abs.
Εδώ που τα λέμε σ΄αυτό το μηχανάκι νομίζω είναι υπερβολή το Abs ...

Gi_4ce
24/09/2010, 20:15
Πάντα υπάρχει τρόπος να την ακούσει ο αισθητήρας...

http://www.youtube.com/watch?v=2uSIkixMpDs

:beer:

dimitris_a
24/09/2010, 20:36
xt660z ABS
Dimensions
Overall length 2.260 mm
Overall width 901 mm
Overall height 1.453 mm
Seat height 860 mm
Wheel base 1,504 mm
Minimum ground clearance 232 mm
Wet weight (including full oil and fuel tank) 209 kg


xt660z without ABS
dimensions
Overall length 2,246 mm
Overall width 865 mm
Overall height 1,477 mm
Seat height 895 mm
Wheel base 1,500 mm
Minimum ground clearance 260 mm
Wet weight (including full oil and fuel tank) 206 kg

καταλαβαίνω ότι το μηχανάκι με abs χαμήλωσε...
αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορεί να έχει μεγαλύτερο μήκος και πλάτος????

απορία Νο2:
τα μοντέλα 08 και 09 έχουν ίδιες διαστάσεις με το 11 χωρίς abs αλλα......
έχουν μεταξόνιο 1505mm (έναντι 1504 και 1500) και
απόσταση από το έδαφος 240mm (έναντι 232 και 260)
δηλαδή 3 διαφορετικά μεταξόνια σε ίδια μηχανάκια??????


τι έγινε ρε παιδια?????
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

daz
25/09/2010, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris_a
xt660z ABS
Dimensions
Overall length 2.260 mm
Overall width 901 mm
Overall height 1.453 mm
Seat height 860 mm
Wheel base 1,504 mm
Minimum ground clearance 232 mm
Wet weight (including full oil and fuel tank) 209 kg


xt660z without ABS
dimensions
Overall length 2,246 mm
Overall width 865 mm
Overall height 1,477 mm
Seat height 895 mm
Wheel base 1,500 mm
Minimum ground clearance 260 mm
Wet weight (including full oil and fuel tank) 206 kg

καταλαβαίνω ότι το μηχανάκι με abs χαμήλωσε...
αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορεί να έχει μεγαλύτερο μήκος και πλάτος????

απορία Νο2:
τα μοντέλα 08 και 09 έχουν ίδιες διαστάσεις με το 11 χωρίς abs αλλα......
έχουν μεταξόνιο 1505mm (έναντι 1504 και 1500) και
απόσταση από το έδαφος 240mm (έναντι 232 και 260)
δηλαδή 3 διαφορετικά μεταξόνια σε ίδια μηχανάκια??????


τι έγινε ρε παιδια?????
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Στο ελληνικό sait της yamaha το 08 μοντέλο το έχει 23λιτρα ρεζερβουάρ και το 09 με 22.

Το συνολικό μήκος αλλάζει με διαφορετικά ελαστικά.

Το πλάτος με διαφορετικά αντίβαρα στο τιμόνι.

Η απόσταση απ' το έδαφος δεν αλλάζει χωρίς να αλλάξει το ύψος της σέλας εκτός και αν έχουν βάλει άλλο πλαίσιο. Με τη σέλα δε νομίζω να ασχολήθηκαν άλλο αφού τη βελτίωσαν στο 09 και ως προς την ποιότητα του καλύμματος και ως προς την σκληρότητα.

daz
25/09/2010, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
το μαμίσανε και αυτό...
:(

Μη βιάζεσαι. Μπορείς να πάρεις το μοντέλο με abs και να κάνεις τις αναρτήσεις του όπως θέλεις. Ακόμα και πάνω από 210/200 αφού το πίσω sagάρει πολύ και στο εμρός έχουν χρησιμοποιηθεί spacers.

Προφανώς πρόκειται για την ίδια ακριβώς ανάρτηση με διαφορετικά spacers και ελατήρια.

daz
25/09/2010, 12:07
Θα προτιμούσα ένα μοντέλο με ohlins μπρος πίσω, tacasako με tallon και acrapes, μανιβέλα (έστω και προαιρετική, (νταξ αυτό δε γίνεται αλλά τι περιέργειες μπορεί να έχει ο κόσμος ρε παιδί μου!!!). Τι άλλο, τι άλλο? Αν ναι και όχι πάνω από 1500 ευρώ ακριβότερο. Αυτά :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

jpk chios
25/09/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Θα προτιμούσα ένα μοντέλο με ohlins μπρος πίσω, tacasako με tallon και acrapes, μανιβέλα (έστω και προαιρετική, (νταξ αυτό δε γίνεται αλλά τι περιέργειες μπορεί να έχει ο κόσμος ρε παιδί μου!!!). Τι άλλο, τι άλλο? Αν ναι και όχι πάνω από 1500 ευρώ ακριβότερο. Αυτά :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:
Kαι ια ψηλή ξανθιά γαλανομάτα με ''προεδρικό μπαλκόνι'' να σου παραδίδει τα κλειδιά με ολίγον ''μπαλκονάτο''...:lol:
Να είχε βέβαια και fat bar τιμόνι και οι χούφτες να άείναι στην τιμή αγοράς και όχι after...

daz
25/09/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Kαι ια ψηλή ξανθιά γαλανομάτα με ''προεδρικό μπαλκόνι'' να σου παραδίδει τα κλειδιά με ολίγον μπαλκονάτο''...:lol:
Να είχε βέβαια και fat bar τιμόνι και οι χούφτες να άείναι στην τιμή αγοράς και όχι after...

Καλά το πας! :winka: :lol: :wave2:

gelcat
26/09/2010, 23:37
Για το ύψος η Υamaha Ιταλίας δίνει επίσημα ενα ΚΙΤ me σέλλα χαμηλωμένη 1,5cm και μοχλικό άλλα 3 cm σύνολο 4,5
Σε κάποιο site μια εταιρεία δίνει ΚΙΤ τα λαμάκια του μοχλικού ΚΑΙ μπροστινό πιρούνι κοντύτερο για να μη χρειάζεται να χαμηλώσεις την πλάκα.
Ίσως η Υ να το κάνει τώρα εργοστασιακά με 2-3 αλλαγές για να κρατήσει το μηχανάκι ακόμα στην αγορά.
Η γραμμή παραγωγής στην Ιταλία σταμάτησε και θα το φτιάχνουν στην Ισπανία η Πορτογαλία δεν θυμάμαι ακριβώς.
Τώρα εμάς ως Έλληνες και πατεντιάρηδες μας ενδιαφέρει το εξής:

Θα μπορούσε κανείς να πάρει το ABS και να το εφαρμόσει στο δικό μας? έστω και αλλάζοντας όλο το σύστημα φρένων?

Αμφίσημος
27/09/2010, 00:33
Πρέπει να παίζει επαναπρογραμματισμός εγκεφάλου και τα παραφερνάλια και δεν θα ρίσκαρα να το πατεντάρω. Καλή ιδέα όμως να υπήρχε κάποιο κιτ abs aftermarket κι έτσι για πολλά μηχανάκια. Πόσο δύσκολο να'ναι;
Θα προτιμούσα εκτινασόμενο κάθισμα...

jpk chios
27/09/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Πρέπει να παίζει επαναπρογραμματισμός εγκεφάλου και τα παραφερνάλια και δεν θα ρίσκαρα να το πατεντάρω. Καλή ιδέα όμως να υπήρχε κάποιο κιτ abs aftermarket κι έτσι για πολλά μηχανάκια. Πόσο δύσκολο να'ναι;
Θα προτιμούσα εκτινασόμενο κάθισμα...
Mε ή χωρίς αλεξίπτωτο?:lol: :wave2:

daz
09/10/2010, 23:27
Νομίζω πως σε κάποιο ξένο φόρουμ είδα πως το abs στο καινούριο δεν απενεργοποιείτε. Δεν πρόσεξα όμως αν η πληροφορία ήταν από σοβαρή πηγή ή ράδιο αρβύλα.

Πληροφορίες κανείς?

Edit. To βρήκα.

"Visited the Intermot in Köln today.Took some piccies of the '11 Tenere; according to the specs, the Tenere with ABS has a lower seat height then the standard Ten without ABS(?). From what I could see, one cannot turn off the ABS."

Αμφίσημος
10/10/2010, 17:08
Η πολιτισμένη χαμηλή έκδοση δηλαδή θα είναι με ΜΗ απενεργοποιούμενο ABS...
Κρίμα...

Antwnis
03/11/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat

Θα μπορούσε κανείς να πάρει το ABS και να το εφαρμόσει στο δικό μας? έστω και αλλάζοντας όλο το σύστημα φρένων? [/B]

Μη μασάτε από το ότι η YAMAHA θέλει να κάνει με το ABS και τις χαμηλές σέλες το μηχανάκι....gay friendly!!
Δεν χρειάζεται το τενερε abs . . .
Trust me!
:beer:

black sheep
18/04/2011, 07:38
καλημερα, υπαρχει καποιο νεο για το τενερε με abs? δεν το βλεπω να υπαρχει στο ελληνικο σαιτ. ευχαριστω:)

z.k.a.p.
18/04/2011, 09:54
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ...............

ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΤΑ ΓΚΑΤΖΕΤ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ Ή ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΟ ΤΕΝΕΡΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΙΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ.

ΚΑΛΩΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΜΟΥΝΑ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ.