PDA

View Full Version : μια μηχανή για όλο το κόσμο



spyro
07/09/2010, 09:50
"one ring to rule them all" ναπουμε.... για να θυμηθούμε και τους θρύλους απο το middle earth

εάν καποτε περάσει ένας νόμος που μας υποχρεώνει να βάλουμε gps πάνω στα μηχανοκίνητα για να παίρνεις αυτόματα κλήσεις με το που περάσεις τα 120χλμ.... εμένα δε θα με πειράξει καθόλου.... μα καθόλου ....

διότι υπάρχει μια μηχανή που μέχρι τα 140χλμ είναι ένα ποιήμα οδηγικής συμπεριφοράς, μια πηγή αστείρευτης χαράς και ικανοποίησης.

Στο ενδεχώμενο του υποχρεωτικού gps για έλεγχο ταχύτητας εγώ θα απαντήσω: Ευχαριστώ Πολύ.... γιατί θα με αναγκάσει να γίνω κάτοχος του ακόλουθου:

http://www.carbon-aramid.com/images/2006%20KTM%20950SM%20BLACK.jpg

το οδήγησα και αυτό για καμια 100αρια χλμ και απλά μου πήρε τα μυαλά (όπως και το ξαδερφάκι του βέβαια πρίν απο κανα χρόνο)

θα μπορούσα να το παρομοιάσω ώς ένα ψυχοθεραπευτικό φάρμακο...... τι valum και τι prozac και π@π@ριές ρε παιδιά. Μετά απο μια βόλτα με αυτό έχεις ένα χαμόγελο πληρότητας απο εδώ μέχρι τον 111

byron
07/09/2010, 10:02
Κάτι μου λέει ότι οδεύεις χωρίς να το έχεις συνειδητοποιήσει προς Super Duke R :lol:

spyro
07/09/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάτι μου λέει ότι οδεύεις χωρίς να το έχεις συνειδητοποιήσει προς Super Duke R :lol:

δεν ξέρω αν οδεύω προς το συγκεκριμένο αλλά μου φένεται οτι πρέπει το πρόγραμμα μου να το φτιάξω τελικά ετσι ωστε τις Τρίτες να είμαι ελεύθερος :D

να βράσω τις "ολοκληρωμένες" λύσεις του Npat http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=99272&highlight=%EB%F5%F4%E5%F2

στα @αρχ.. τελικά εάν ένα μηχανάκι κάνει πολλές δουλείες αλλά καμία σωστά

τέλος

DUKASII
07/09/2010, 10:19
Οδήγα κ το SMT πριν κανεις κατι σε αγορα..

spyro
07/09/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Οδήγα κ το SMT πριν κανεις κατι σε αγορα..

είναι στο πρόγραμμα μια δοκιμή αλλά ρε γ@μώτο δεν τα έχουν πάει καλά στο θέμα της σχεδίασης με δαυτο :sick:

DUKASII
07/09/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
είναι στο πρόγραμμα μια δοκιμή αλλά ρε γ@μώτο δεν τα έχουν πάει καλά στο θέμα της σχεδίασης με δαυτο :sick: στο ματι λες ε? ε ναι ειναι λιγο γκεικο..
αλλα κανει δουλεια η μάσκα και η ζελατινα..

καντο μια βολτα θα παθεις πλακα.

byron
07/09/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
στα @αρχ.. τελικά εάν ένα μηχανάκι κάνει πολλές δουλείες αλλά καμία σωστά


Πέσταααα....
Τι lifting, bottox και μλκς τούμπανα.....μόλις καβάλησες μηχανάκι παραγωγής οργασμών, ήρθες σε ρήξη με τον μοτοσυκλετιστικό καθωσπρεπισμό που ορίζει τι μας χρειάζεται και τι είναι politically correct να οδηγάμε :a04:

DUKASII
07/09/2010, 10:28
φιλε δε χαλααααν ομως..:D

byron
07/09/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
φιλε δε χαλααααν ομως..:D

Τι να ΄σΕ πω ρε φιλαράκι......ούτε το δικό μου χαλάει και όποτε το οδηγάω μου βγάζει καμμιά 20αριά χρόνια απ΄τη πλάτη :blush:. Και να με άφηνε πουθενά, χαλάλι του.

spyro
07/09/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
φιλε δε χαλααααν ομως..:D

ρε μην μας προσγειώνεις :a26:

sniper
07/09/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τι να ΄σΕ πω ρε φιλαράκι......ούτε το δικό μου χαλάει και όποτε το οδηγάω μου βγάζει καμμιά 20αριά χρόνια απ΄τη πλάτη :blush:. Και να με άφηνε πουθενά, χαλάλι του.


Κάθε πότε γίνεται αυτό; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
07/09/2010, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάθε πότε γίνεται αυτό; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κάθε Τρίτη που έχει λαϊκή κοντά στο σπίτι μου. :D

dimzab
07/09/2010, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro

...το οδήγησα και αυτό για καμια 100αρια χλμ και απλά μου πήρε τα μυαλά (όπως και το ξαδερφάκι του βέβαια πρίν απο κανα χρόνο)

θα μπορούσα να το παρομοιάσω ώς ένα ψυχοθεραπευτικό φάρμακο...... τι valum και τι prozac και π@π@ριές ρε παιδιά. Μετά απο μια βόλτα με αυτό έχεις ένα χαμόγελο πληρότητας απο εδώ μέχρι τον 111


Στο 'χα πει, αυτά τα πορτοκαλή μηχανάκια ΔΕΝ τα κάνουμε test ride, αν δεν έχουμε άμεσα διαθέσιμα τα λεφτά για να τα πάρουμε ;) :lol: :rotflmao:


Welcome to the club!!!

τις Τετάρτες μαζευόμαστε για καφέ...

Μη σε κοροιδέυουν με το καθε Τριτη μάστορα, μπορείς να πηγαίνεις και τις υπόλοιπες μέρες :winka: :smokin:

:beer:

spyro
07/09/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Στο 'χα πει, αυτά τα πορτοκαλή μηχανάκια ΔΕΝ τα κάνουμε test ride, αν δεν έχουμε άμεσα διαθέσιμα τα λεφτά για να τα πάρουμε ;) :lol: :rotflmao:





:lol:

δυσκολοι καιροί ρε φουστη μου

reinmeister
07/09/2010, 12:43
βασικα,πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση,φροντισε να μην αφησεις εγγυο την γυναικα σου...

ειναι τρελλες χρηματομηχανες τα ατιμα τα μωρα...:lol: :lol: :lol:

spyro
07/09/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
βασικα,πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση,φροντισε να μην αφησεις εγγυο την γυναικα σου...

ειναι τρελλες χρηματομηχανες τα ατιμα τα μωρα...:lol: :lol: :lol:

νατος και ο Λογιστής με τους ορθολογισμού του και τους Λογαριασμούς "Τάξεως"...


ρε βοηθάτε να κάνουμε την επανάσταση που πάτε να με βάλετε στον ίσιο δρόμο



:D

byron
07/09/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
ρε βοηθάτε να κάνουμε την επανάσταση ......


Και εύκολα δάνεια δίνουμε....:a13:

Cpt. Haddock
07/09/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
ρε βοηθάτε να κάνουμε την επανάσταση που πάτε να με βάλετε στον ίσιο δρόμο
:D

Μαζί σου φίλε, βουρ με τα χιλια


Προχώρα κι εμείς ειμαστε πισω σου :beer:



:rotflmao:

p@nos
07/09/2010, 13:07
one to rule them all ειναι το adventure R

κανει τα παντα ολα και λιγα λεω...:a01: :a01: :a01:

camen
07/09/2010, 13:11
:D :D :D


208579

LOUKILOUK
07/09/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
one to rule them all ειναι το adventure R

κανει τα παντα ολα και λιγα λεω...:a01: :a01: :a01:

Και το απλό μια χαρά είναι και αν δεν είσαι εντουράς με χέρια και @ρχιδι@ βαρβάτα τότε βολεύει καλύτερα... γιατί τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους.... :winka:
:beer: :wave2:

PanVas
07/09/2010, 13:39
και δηλαδή είναι καλύτερα από τα μπεμβε αυτά...;




































:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
07/09/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Σ
Μη σε κοροιδέυουν με το καθε Τριτη μάστορα, μπορείς να πηγαίνεις και τις υπόλοιπες μέρες :winka: :smokin:

:beer:

:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

p@nos
07/09/2010, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Και το απλό μια χαρά είναι και αν δεν είσαι εντουράς με χέρια και @ρχιδι@ βαρβάτα τότε βολεύει καλύτερα... γιατί τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους.... :winka:
:beer: :wave2:


ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο

:smokin: :smokin: :smokin: :a01:

p@nos
07/09/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:D :D :D


re mlk den exei eksatmiseis auto...de to 8elw...

:a22: :a22: :a22:

spyro
07/09/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μαζί σου φίλε, βουρ με τα χιλια


Προχώρα κι εμείς ειμαστε πισω σου :beer:



:rotflmao:

:a38:

Bowleno
07/09/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
βασικα,πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση,φροντισε να μην αφησεις εγγυο την γυναικα σου...

ειναι τρελλες χρηματομηχανες τα ατιμα τα μωρα...:lol: :lol: :lol:


χρηματομηχανές είναι αυτές που ΒΓΑΖΟΥΝ λεφτά, τα μωρά τα τρώνεεεεεε εν ριπή οφθαλμού λέμε! :cry:

antsoar
07/09/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
είναι στο πρόγραμμα μια δοκιμή αλλά ρε γ@μώτο δεν τα έχουν πάει καλά στο θέμα της σχεδίασης με δαυτο :sick:


Ναι αλλά ταξιδεύει κι όλας. εμένα μου αρέσει και σε εμφάνιση :a07: :a07:




Λες αν πάμε παρέα στο Βύνιο, να κάνει κάτι καλύτερο :rolleyes: :blush:

reinmeister
07/09/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
χρηματομηχανές είναι αυτές που ΒΓΑΖΟΥΝ λεφτά, τα μωρά τα τρώνεεεεεε εν ριπή οφθαλμού λέμε! :cry:

χρηματοβορες μηχανες...ενταξει τωρα ξενερωτε?:lol: :lol:

spyro
07/09/2010, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar


Λες αν πάμε παρέα στο Βύνιο, να κάνει κάτι καλύτερο :rolleyes: :blush:

δε είναι ανάγκη να διαλέξουμε το ίδιο

:D

αν και δε νομίζω να γίνετια κάτι διαφορετικό σε πολλούς συγκριτικά με έναν

LOUKILOUK
07/09/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο

:smokin: :smokin: :smokin: :a01:

Εδώ μιλάμε για τον εχθρό του κουλού... αν είναι και κάτω από 180cm ο κουλός... :bawl:

Όπως και να έχει πέρα από την πλάκα η μεγαλύτερη εξειδίκευση του 990ρ στο χώμα είναι υπερβολική και μάλλον αχρείαστη για τους περισσότερους... αν δεις τι κάνει το απλό στο χώμα θα με καταλάβεις...:winka: Το απλό 990 είναι ιδιαίτερα φιλικό και ευκολοδήγητο ακόμα και για μέτριου αναστήματος οδηγούς... στην άσφαλτο δε, και σε στροφιλίκι ειδικά, γαζώνει... το R είναι βέβαια κούκλα με το πορτοκαλί πλαίσιο...


Όσο για τις μπέμπες δεν νομίζω ότι είναι χειρότερες αλλά είναι σίγουρα διαφορετικές....ακούς Πανούλη...;:winka: :beer: :wave2:

p@nos
07/09/2010, 17:30
το χω οδηγησει το 990 και σε δρομο και σε χωμα...ευτυχως που δε με εβλεπε να το οδηγαω αυτος που μου το δωσε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

billanti
07/09/2010, 17:43
:sun: :sun:


208621

Stabak
07/09/2010, 19:17
V strom 649 R

:smokin:

Tpap
07/09/2010, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
"one ring to rule them all" ναπουμε....

Δεν θα πίστευα πότε ότι μετά από τέτοιον βαρύγδουπο τίτλο θα διάβαζα κάτι για ΚΤΜ...

ΆραγεΣ, έχουν αλλάξει ΤΟΣΟ οι καιροί...???!! :sick:

Ktm.Prestige
07/09/2010, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
"one ring to rule them all" ναπουμε.... για να θυμηθούμε και τους θρύλους απο το middle earth

εάν καποτε περάσει ένας νόμος που μας υποχρεώνει να βάλουμε gps πάνω στα μηχανοκίνητα για να παίρνεις αυτόματα κλήσεις με το που περάσεις τα 120χλμ.... εμένα δε θα με πειράξει καθόλου.... μα καθόλου ....

διότι υπάρχει μια μηχανή που μέχρι τα 140χλμ είναι ένα ποιήμα οδηγικής συμπεριφοράς, μια πηγή αστείρευτης χαράς και ικανοποίησης.

Στο ενδεχώμενο του υποχρεωτικού gps για έλεγχο ταχύτητας εγώ θα απαντήσω: Ευχαριστώ Πολύ.... γιατί θα με αναγκάσει να γίνω κάτοχος του ακόλουθου:

http://www.carbon-aramid.com/images/2006%20KTM%20950SM%20BLACK.jpg

το οδήγησα και αυτό για καμια 100αρια χλμ και απλά μου πήρε τα μυαλά (όπως και το ξαδερφάκι του βέβαια πρίν απο κανα χρόνο)

θα μπορούσα να το παρομοιάσω ώς ένα ψυχοθεραπευτικό φάρμακο...... τι valum και τι prozac και π@π@ριές ρε παιδιά. Μετά απο μια βόλτα με αυτό έχεις ένα χαμόγελο πληρότητας απο εδώ μέχρι τον 111

Φιλος πήρε το ίδιο ακριβώς σε προσφορά που το έδινε η ΚΤΜ , γύρω στα 9,000 με Ακράπες , κάγκελα και βαλίτσες.
Το οδήγησα και απλά είναι τέλειο.
Το μόνο που χαλάει είναι μετά τα 140 , ο αέρας σκάει στα μούτρα σου άσχημα.
Αυτο που είναι ο ορισμός της ΑΠΟΛΥΤΗΣ οδηγικής συμπεριφοράς είναι το Adventure , όλα τα Adventure , είτε είναι Dakar , R , S , 990 , 950....
Όλα απλά είναι Θεϊκά!!!
:beer:

antsoar
07/09/2010, 22:09
Ελπίζω μόνο το after sales τους να μην είναι σαν τους πωλητές τους :mad:

Με ξενέρωσαν άσχημα απόψε στην Λ. Κύμης :sick: :mad:

Αν δεν σε σεβοντε πριν αγωράσεις τι θα κάνουν μετά που θα σ' εχουν στο χέρι.

spyro
07/09/2010, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν θα πίστευα πότε ότι μετά από τέτοιον βαρύγδουπο τίτλο θα διάβαζα κάτι για ΚΤΜ...

ΆραγεΣ, έχουν αλλάξει ΤΟΣΟ οι καιροί...???!! :sick:


:a01:

δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν αλλά η το χαμόγελο που αποκτάς στην έξοδο της κάθε στροφής ειναι τεράστιο.

Το στησιμο μιας μοτοσυκλέτας δέν είναι απλό θέμα και τον τελευταίο καιρό βλέπω όλο και συχνότερα μηχανάκια να βγαίνουν στην αγορά με βάση τις οδηγίες του MArketing department για το τι θεωρεί η αγορά όμορφο κατόπιν της έρευνας που έκαναν.

πρόσφατα διάβαζα σε ένα review του vfr 1200 τον Αρχιμηχανικό του project να λέει στην παρουσίαση της για τις σκληρές μάχες που έδωσε το τμήμα του με αυτό του Marketing για την τελική μορφή του 1200!!!!!! το διάβαζα και δεν το πίστευα.

το φοβερό με το SM αλλά πιθανών και με άλλα ΚΤΜ είναι οτι χρησιμοποιούν συμβατική τεχνολογία αλλά κάποιος χριστιανός/οι με γνώση στη συμπεριφορά τα τέσταραν καλά πριν αποφασίσουν που θα πάει το τιμόνι και τα πατάκια, τι γωνία κάστερ και ίχνος θα έχει, τι μήκος μεταξόνιου θα έχει και πόσο ψηλό θα είναι απο το έδαφος, πόσο θα είναι οι διαδρομές στις αναρτήσεις και πώς θα γίνει το πίσω μέρος να συνδυάζεται με το μπροστά.......αλλά όχι έτσι απλά. Με γνώμονα να συνδυάζονται μεταξύ τους αρμονικά και όχι να έχεις την αίσθηση οτι απλά τα έβαλαν επάνω σε ένα καλό αλουμινένιο πλαίσιο με ένα usd και τέλος. Δέν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Άσε που το γελοίο της υπόθεση είναι οτι έχει τόσο καλή συμπεριφορά που νομίζεις οτι οι μαμά ρυθμίσεις στις αναρτήσεις σου δίνουν την αίσθηση οτι φτιάχτηκαν για σένα και μόνο απο το εργοστάσιο :a018:

είμαι σίγουρος πια οτι ΔΕΝ είναι τα WP που κάνουν την διαφορά. Είναι το στήσιμο της που δουλεύει αρμονικά με αυτά. Και πιο φτηνές αναρτήσεις να είχε το ίδο θα πήγαινε.

Βέβαια φταίμε και εμείς που λειτουργούμε σα πιτσιρίκια: άλογα, ροπή και βάρος και τέλος... όλα τα άλλα είναι μικρά γράμματα για εμάς τους παγκόσμιους.

αν σε ενδιαφέρουν οι στροφές και όχι οι κόντρες στα φανάρια και οι τελικές τότε δοκίμασε το.... θα μείνεις άφωνος.

εμένα πάντως οι κουβέντες των αλόγων και των τελικών με αφήνει παντελώς αδιάφορο



Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Ελπίζω μόνο το after sales τους να μην είναι σαν τους πωλητές τους :mad:

Με ξενέρωσαν άσχημα απόψε στην Λ. Κύμης :sick: :mad:

Αν δεν σε σεβοντε πριν αγωράσεις τι θα κάνουν μετά που θα σ' εχουν στο χέρι.

παίζει να μην είναι και άσχημα αλλά προσοχή εσυ έρχεσαι απο HONDA. Κολλητός μου κατεβάζει ταχύτητες με το hornet του απο τα κόκκινα καμια φορά και δε του λέει τίποτα

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=15488&highlight=%E1%F3%F7%E7%EC%EF%F2


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige

Το μόνο που χαλάει είναι μετά τα 140 , ο αέρας σκάει στα μούτρα σου άσχημα.


εμένα το μόνο που με χαλάει είναι η αυτονομία του

Ravendark
08/09/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Ελπίζω μόνο το after sales τους να μην είναι σαν τους πωλητές τους :mad:

Με ξενέρωσαν άσχημα απόψε στην Λ. Κύμης :sick: :mad:

Αν δεν σε σεβοντε πριν αγωράσεις τι θα κάνουν μετά που θα σ' εχουν στο χέρι.

Ο μαλλιάς;; Ο "έχω στρίψει παντού";

p@nos
08/09/2010, 09:06
εγω παντως περιμενω το 1200...να παρουμε εμεις μετα τσαμπα τα 990

:a22: :a22: :a22:

chester24
08/09/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
V strom 649 R

:smokin: :a48: :a48: :a48:

akamarinos
08/09/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Ελπίζω μόνο το after sales τους να μην είναι σαν τους πωλητές τους :mad:

Με ξενέρωσαν άσχημα απόψε στην Λ. Κύμης :sick: :mad:

Αν δεν σε σεβοντε πριν αγωράσεις τι θα κάνουν μετά που θα σ' εχουν στο χέρι.

απο after sales ειναι οκ η ktm hellas
τα συνεργεια τους εχουν τα θεματα τους

ειναι οκ τα ατομα στην κυμης και πολυ εξυπηρετικοι, ολοι μας εχουμε τις μαυρες μας κατα διαστηματα, ισως να πετυχες την περιπτωση

Bowleno
08/09/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν θα πίστευα πότε ότι μετά από τέτοιον βαρύγδουπο τίτλο θα διάβαζα κάτι για ΚΤΜ...

ΆραγεΣ, έχουν αλλάξει ΤΟΣΟ οι καιροί...???!! :sick:

Ναι, έχουν αλλάξει.

Πλέον είναι Κάθε Τετάρτη Μάστορα...

Ktm.Prestige
08/09/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
Ναι, έχουν αλλάξει.

Πλέον είναι Κάθε Τετάρτη Μάστορα...

Τουλάχιστον Τετάρτη δε δουλεύουν το απόγευμα οπότε θα το παίρνουμε μέχρι το μεσημέρι.

filipp0s
11/09/2010, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:
δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν αλλά η το χαμόγελο που αποκτάς στην έξοδο της κάθε στροφής ειναι τεράστιο....





μλκ εφαγες τελικα καλη πετρια με τα ΚαΤεΜια (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=110045) :bigcry: :bigcry:

spyro
11/09/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
μλκ εφαγες τελικα καλη πετρια με τα ΚαΤεΜια (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=110045) :bigcry: :bigcry:


:blush:

μαμησετα

camen
11/09/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:blush:

μαμησετα

Ευγε και ξανα ευγε...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΥΓ:Παρατηρω τελευταια την μεταστροφη πολλων στο συγκεκριμενο μοντελο...Τι συμβαινει αραγε?!:look: