PDA

View Full Version : Αντώναρος λαθρεπιβάτης



westie
07/09/2010, 15:41
«Αξιότιμε κύριε Πρόεδρε της Βουλής,
Θέμα: Μεταφορά βουλευτού κ. Avτώναρoυ με πλοία της εταιρείας μας.

Ο βουλευτής του ελληνικού Κοινοβουλίου, κ. Ευάγγελος Αντώναρος, επιβιβάστηκε στις 18 Ιουλίου 2010 στο πλοίο ΒLUΕ STAR 2 της εταιρείας μας, με σκοπό να ταξιδέψει από το νησί της Κω στο νησί της Πάτμου. Κατά την επιβίβαση και σύμφωνα με τον νόμο, του ζητήθηκε από τον αρχιλογιστή του πλοίου το εισιτήριό του, όπως συμβαίνει με κάθε άλλον επιβάτη. Ο κ. Αντώναρος απάντησε ότι είναι βουλευτής και έχει ελευθέρας. Παρά την επισήμανση από τον κ. αρχιλογιστή ότι ακόμη και σ' αυτή την περίπτωση απαιτείται για τη νόμιμη επιβίβασή του εισιτήριο έστω μηδενικό, ο κ. Αντώναρος τον ευχαρίστησε και εισήλθε του πλοίου. Δεδομένου ότι εκείνη τη στιγμή επιβιβάζονταν στο πλοίο 250 επιβάτες, το πλήρωμα προτίμησε να μη δώσει περαιτέρω έκταση στο επεισόδιο, ώστε να μη δημιουργηθεί πρόβλημα στον καταπέλτη του πλοίου και να μην ταλαιπωρηθούν αναίτια από τη συμπεριφορά του εν λόγω βουλευτή οι υπόλοιποι επιβάτες, οι οποίοι και κανονικά έφεραν τα εισιτήριά τους και τηρούσαν όλες τις νόμιμες διαδικασίες. Μετά την είσοδό του στο πλοίο, εκδόθηκε εισιτήριο στον κ. Αντώναρο -με το φθηνότερο ναύλο, αξίας 15.50 ευρώ - προκειμένου να ταξιδέψει νομίμως και όχι ως λαθρεπιβάτης. Εκείνος αρνήθηκε να πληρώσει το ποσό με την ίδια δικαιολογία και επέδειξε στο σημείο αυτό τη βουλευτική του ταυτότητα.

Ύστερα από τα παραπάνω γεγονότα, τα ζητήματα που ανακύπτουν είναι τα εξής:

1. Παρακαλούμε για την αποζημίωση της εταιρείας μας από τη Βουλή για το ταξίδι του κ. Αντώναρου, σύμφωνα με τα συνημμένα παραστατικά.

2. Παρακαλούμε όπως εκδώσετε οδηγία προς τους βουλευτές όταν επιθυμούν να κάνουν χρήση της ελεύθερης κυκλοφορίας με πλοία ακτοπλοϊας που τους έχετε παράσχει, να φροντίζουν εγκαίρως για την έκδοση εισιτηρίου, όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία. Σας επισημαίνουμε ότι βάσει νόμου απαγορεύεται η επιβίβαση στο πλοίο ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ χωρίς έγκυρο εισιτήριο.

3. Επειδή αντιλαμβανόμεθα ότι παρόμοια προβλήματα αντιμετωπίζουν όλες οι ακτοπλοϊκές εταιρείες, παρακαλούμε όπως προχωρήσετε σε θέσπιση συγκεκριμένης διαδικασίας για την αποζημίωσή μας σε αυτές τις περιπτώσεις, όπως συμβαίνει με τα άλλα μέσα μεταφοράς και όπως επανειλημμένως έχουμε ζητήσει, διαδικασία που αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για να εκδίδονται τα εισιτήρια από μια ιδιωτική εταιρεία χωρίς να καταβληθεί το αντίτιμο. Έως ότου μας γνωστοποιηθεί και συμφωνηθεί η διαδικασία αυτή, παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τα μέλη του Κοινοβουλίου ότι όσον αφορά στην εταιρεία μας θα πρέπει να εκδίδουν κανονικά εισιτήριο ολόκληρου ναύλου.

4. Τέλος, παρακαλούμε όπως προβείτε σε συστάσεις προς τους Έλληνες βουλευτές, οι οποίοι όλοι έχουν εκλεγεί από τον ελληνικό λαό για να τον υπηρετούν και όχι για να διεκδικούν προνόμια και να αξιώνουν διαφορετική μεταχείριση από τον απλό πολίτη, προκειμένου να αποφεύγονται αμετροεπείς συμπεριφορές, που δεν τιμούν κανέναν και επιτείνουν το κλίμα δυσαρέσκειας που υφίσταται σήμερα.

Με τιμή
Attica Group
Πέτρος Μ. Βέττας

http://tvxs.gr/news/ελλάδα/ο-αντώναρος-λαθρεπιβάτης

Πόσο τριγύφτουλας είναι ο τύπος ρε παιδιά!!!!!:yuck:
Ουστ από'δω κοπρίτες μας πίνετε το αίμα τόσα χρόνια και δεν ξεδιψάτε με τίποτα ρε φούστη μου :yuck:
Τσαμπατζήδες του κερατά...:a57:

Arxagelos
07/09/2010, 15:45
Μα δεν φθάνει που έχει τζαμπα εισιτήριο, μηδενικό, βαριέται να πάει να το εκδόσει ο κάφρος. Καλά του κάνανε έτσι ξεντοπιασμα στους τσαμπατζηδες του κερατά.

Panopticon7
07/09/2010, 16:01
Κοιτα να δεις... Μεχρι κ οι μεγαλοεπιχειρηματιες τους εχουν αχτι... Φαντασου.

devil's animal
07/09/2010, 16:29
ξεφτυλα για 15,50?...ουτε ενας ανεργος δεν θα το ανεχοταν αυτο...:evil:

mikros boudas
07/09/2010, 16:44
καλο σημαδι αυτο...

konsttanttinos
07/09/2010, 18:02
:a04: :a04:

Εμμετικος ο αντωναρος, οπως και ολη η συνομωταξια του.

vaska
07/09/2010, 18:05
Και γιατί να πληρώσει ρε φίλε, δικά του είναι όλα άλλωστε (είπε ο άνθρωπος είμαι βουλευτής και σας γαμ..ω όλους).


Ουυυυυυστ

ΞΕΦΤΙΛΕΣ

mikros boudas
07/09/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Και γιατί να πληρώσει ρε φίλε, δικά του είναι όλα άλλωστε (είπε ο άνθρωπος είμαι βουλευτής και σας γαμ..ω όλους).


Ουυυυυυστ

ΞΕΦΤΙΛΕΣ θυμαμαι περυσι στην Αγγλια που ειχε γινει κακος χαμος με τους βουλευτες επειδη ταξιδευαν πρωτη θεση στο τρενο...εδω μας φαινεται εντελως φυσιολογικο

John Steed
07/09/2010, 18:29
Μπράβο στην εταιρεία για την κίνησή της...

Άει σιχτίρ' πιά... :a26: :a26:

Shaolin Monk
07/09/2010, 18:38
Ξεφτιλα... :mad:

Akatanomastos
07/09/2010, 18:53
πολυ παπατζα μοιαζει η ιστορια




ή ενα πολυ καλο διαφημιστικο(μαυρης διαφημησης) κολπο της εταιριας, βασισμενο σε ισως αληθινο περιστατικο

westie
07/09/2010, 19:05
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
πολυ παπατζα μοιαζει η ιστορια




ή ενα πολυ καλο διαφημιστικο(μαυρης διαφημησης) κολπο της εταιριας, βασισμενο σε ισως αληθινο περιστατικο [/QUOTE

Σου φαίνεται απίθανο δλδ να είναι τόσο γυφταρμάς, όχι μόνο αυτός αλλά όλοι αυτοί οι οποίοι μας έχουν εκλεγεί με τη δικιά μας ψήφο;Δεν είναι θέμα χρημάτων νομίζω!Είναι το σύνδρομο του ''Είμαι-εξουσία-και-σας-μαμάω-όλους":winka:
Πιστεύω ότι αν δεν τα ζήσεις από κοντά αυτά τα τυπάκια δε μπορείς να καταλάβεις πως σκέφτονται...είναι σε άλλο πλανήτη:a31:
Εν τω μεταξύ, τα κωλοκάναλα της tv δείχνουν μόνο ότι εξυπηρετεί τα συμφεροντά τους, τα άλλα...γαργάρα.Πάλι καλά που υπάρχει και το net:wave2:

Volo
07/09/2010, 19:10
Εκεί είναι να έχεις το κουράγιο να του πετάξεις μια πάστα στη μούρη του καραγκιόζη :a57: :a57:

Operater
07/09/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
πολυ παπατζα μοιαζει η ιστορια




ή ενα πολυ καλο διαφημιστικο(μαυρης διαφημησης) κολπο της εταιριας, βασισμενο σε ισως αληθινο περιστατικο

παπάτζα και να δυσφημούν έναν πολιτικό? ο οποίος, αν δεν είναι αληθινό το περιστατικό, μπορεί να ζητήσει αποζημιώσεις κτλ κτλ.?

Akatanomastos
07/09/2010, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
παπάτζα και να δυσφημούν έναν πολιτικό? ο οποίος, αν δεν είναι αληθινό το περιστατικό, μπορεί να ζητήσει αποζημιώσεις κτλ κτλ.?

εμπλεξες τα σεναρια:D



ή ειναι παπατζα απο καποιον ΤΡΙΤΟ, δηλαδη η εταιρια δεν ευθηνετε



ή το περιστατικο εγινε, αλλα προφανως η εταιρια δεν το βγαλε στη φορα επειδη σεβετε τους αλλους που πληρωνουν:rotflmao:
αλλα για να κανει τους υπολοιπους να πιστεψουν αυτο..(διαφημηση)

Εχετλαίος
07/09/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Εκεί είναι να έχεις το κουράγιο να του πετάξεις μια πάστα στη μούρη του καραγκιόζη :a57: :a57:

Θα πρέπει να προμηθευτείς τόσες πάστες όσοι και οι σταυροί που έλαβε στις εκλογές, κολλητέ μου. Νόμιμα και "δημοκρατικά" εκλεγμένος εκπρόσωπός μας/σας δεν είναι;
:wave2:

John Steed
07/09/2010, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Θα πρέπει να προμηθευτείς τόσες πάστες όσοι και οι σταυροί που έλαβε στις εκλογές, κολλητέ μου. Νόμιμα και "δημοκρατικά" εκλεγμένος εκπρόσωπός μας/σας δεν είναι;
:wave2:

Μου αρέσει που σε κάθε ευκαιρία το επαναλαμβάνεις...

Μπας και πάρουν χαμπάρι μερικοί....

Πραγματικά το ελπίζω...

Lupo
07/09/2010, 19:57
Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ακατανόμαστε!!!
Το 'χεις βλέπω!

Ο "διαφημιστής" έπιασε τον παλμό της μεγαλύτερης μερίδας του target group , και χρησιμοποιήσε ένα (πιθανό) γεγονός για να κάνει τον κόσμο να ταξιδεύει πλέον με τους "ομοιδεάτες" του.!

:winka:

Buenaventura
07/09/2010, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Εκεί είναι να έχεις το κουράγιο να του πετάξεις μια πάστα στη μούρη του καραγκιόζη :a57: :a57:

Τζαμπα θα παει η παστα φιλε....
Κανονικα σκ@τ@ θα πρεπει να τους πεταμε!Αυτα που τρωμε ολοι οι αλλοι χρονια τωρα,για να ταξιδευουν αυτοι δωρεαν...:mad: :mad: :mad:

idomeneas
07/09/2010, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Τζαμπα θα παει η παστα φιλε....
Κανονικα σκ@τ@ θα πρεπει να τους πεταμε!Αυτα που τρωμε ολοι οι αλλοι χρονια τωρα,για να ταξιδευουν αυτοι δωρεαν...:mad: :mad: :mad:

:lol: :lol: :lol:
σωστοοοοοοοοοός

golis
07/09/2010, 20:26
Καράφλα καραγκιόζη.

super_toto
07/09/2010, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Θα πρέπει να προμηθευτείς τόσες πάστες όσοι και οι σταυροί που έλαβε στις εκλογές, κολλητέ μου. Νόμιμα και "δημοκρατικά" εκλεγμένος εκπρόσωπός μας/σας δεν είναι;
:wave2:

Ναι αλλά στο επικρατείας. Που να τολμήσει το βόδι να κατέβει μόνος του για έδρα.

Εχετλαίος
07/09/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Που να τολμήσει το βόδι να κατέβει μόνος του για έδρα.

Άλλοι είναι τα βόδια, δικέ μου...
:wave2:

Akatanomastos
08/09/2010, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ακατανόμαστε!!!
Το 'χεις βλέπω!

Ο "διαφημιστής" έπιασε τον παλμό της μεγαλύτερης μερίδας του target group , και χρησιμοποιήσε ένα (πιθανό) γεγονός για να κάνει τον κόσμο να ταξιδεύει πλέον με τους "ομοιδεάτες" του.!

:winka:

εισαι του χώρου?

παιζει καμια δουλεια?


ψαχνετε ωραιο ευρηματικο ετοιμολογο ταλαντουχο νεο για την εταιρια σας?


ειμαι ο ανθρωπος σας:smokin:

kostas_1100gs
08/09/2010, 01:47
Ξεφτίλα.

aris_n
08/09/2010, 02:06
Πίσσα και πούπουλα....


208749

pilotos_xtreme
08/09/2010, 03:38
ΜΗΠΩΣ περιμενε κανεις κατι το διαφορετικο απο τους τρισαθλιους παλαιολιθικους τυπακους που μας κυβερνανε???????????????

σκεψου ποσο υπανθρωπος ειναι που βγαζει χιλιαδες ευρο κ δεν εχει να δωσει 15 για το εισιτηριο.

σκεψου τι ειδους κοινωνικη προνοια εχουν για μας

σκεψου οταν τους λεμε οτι δεν τα βγαζουμε περα με τις περικοπες κ τα ταπεινα λεφτα που περνουμε, ποσο στα παπαρια τους μας γραφουν ,ποσο δεν τους νοιαζει ,ποσο ''η παρτη μου κ μονο'' ατομα ειναι.


ειμαι βουλευτης λεει.
κανονικα επρεπε να τον πεταξουν στη θαλασσα να τον φανε τα ψαρια να καθαρισουμε λιγακι σαν τοπος

στο πατο της θαλασσας να πανε ,κ να μεινουν

Bowleno
08/09/2010, 10:16
στο πατο της θαλασσας να πανε ,κ να μεινουν [/B][/QUOTE]


και τα ψάρια τι φταίνε ρε φίλε να πλερώνουν τις μλκειες μας; ε; :mad:

αυτό έλειπε, να μολύνουμε κι άλλο την θάλασσά μας

STOYBI
08/09/2010, 10:33
Εκει εχει φτασει η ξεφτιλα τους.......

( Ανεξαρτητα για ποιο λογο εδωσε τοσο εκταση στο θεμα η εταιρεια απο εμενα ενα μπραβο σε αυτην .)

:wave2:

notakos600
08/09/2010, 10:52
Να επιστρέψουν τα κλεμμένα κι ας μην πληρώνουν εισιτήριο .....

Panopticon7
08/09/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
ΜΗΠΩΣ περιμενε κανεις κατι το διαφορετικο απο τους τρισαθλιους παλαιολιθικους τυπακους που μας κυβερνανε???????????????

σκεψου ποσο υπανθρωπος ειναι που βγαζει χιλιαδες ευρο κ δεν εχει να δωσει 15 για το εισιτηριο.

σκεψου τι ειδους κοινωνικη προνοια εχουν για μας

σκεψου οταν τους λεμε οτι δεν τα βγαζουμε περα με τις περικοπες κ τα ταπεινα λεφτα που περνουμε, ποσο στα παπαρια τους μας γραφουν ,ποσο δεν τους νοιαζει ,ποσο ''η παρτη μου κ μονο'' ατομα ειναι.


ειμαι βουλευτης λεει.




:a013:

Ktm.Prestige
08/09/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
ΜΗΠΩΣ περιμενε κανεις κατι το διαφορετικο απο τους τρισαθλιους παλαιολιθικους τυπακους που μας κυβερνανε???????????????

σκεψου ποσο υπανθρωπος ειναι που βγαζει χιλιαδες ευρο κ δεν εχει να δωσει 15 για το εισιτηριο.

σκεψου τι ειδους κοινωνικη προνοια εχουν για μας

σκεψου οταν τους λεμε οτι δεν τα βγαζουμε περα με τις περικοπες κ τα ταπεινα λεφτα που περνουμε, ποσο στα παπαρια τους μας γραφουν ,ποσο δεν τους νοιαζει ,ποσο ''η παρτη μου κ μονο'' ατομα ειναι.


ειμαι βουλευτης λεει.
κανονικα επρεπε να τον πεταξουν στη θαλασσα να τον φανε τα ψαρια να καθαρισουμε λιγακι σαν τοπος

στο πατο της θαλασσας να πανε ,κ να μεινουν


Τα είπες όλα σε μια λέξη υπάνθρωπος
Καλά ρε πούστη μου , δε φοβούνται για την ζωή τους?
Δε καταλαβαίνουν οτι προκαλούν??
εεε , ρε ξύλο με βρεγμένη τάβλα που θέλουν!!
:a26:

westie
08/09/2010, 14:37
Eίδα και τον "Κύριο" Χρυσοχοίδη στην tv πριν λίγο να μας υπόσχεται ότι θα κάνουν ότι μπορούν για την καταπολέμηση της αισχροκέρδιας και την προστασία του μισθωτου-καταναλωτή...αν δεν είμουν πανί με πανί για να πάρω άλλη θα την πέταγα απ΄το παράθυρο την 32αρα:mad:
ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΜΕΣ' ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ κι εμείς καθόμαστε και συζητάμε αν θ'ανεβούν οι πωλήσεις εισιτηρίων της εταιρίας:wave2:

westie
08/09/2010, 14:41
Καλά ρε πούστη μου , δε φοβούνται για την ζωή τους?
Δε καταλαβαίνουν οτι προκαλούν??


Φίλε μου ο Έλληνας έχει μνήμη μικρής διάρκειας...δώστού λίγο STAR ειδήσεις και κανά βαρβάτο κουτσομπολιό και καθάρισες...εδώ ξεχαστήκαν άλλα κι άλλα!:winka:

TheFace
08/09/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από westie
Φίλε μου ο Έλληνας έχει μνήμη μικρής διάρκειας...δώστού λίγο STAR ειδήσεις και κανά βαρβάτο κουτσομπολιό και καθάρισες...εδώ ξεχαστήκαν άλλα κι άλλα!:winka:

+απειρο :beer:
... διστυχως:sad:

the who
08/09/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Να επιστρέψουν τα κλεμμένα κι ας μην πληρώνουν εισιτήριο .....

Οχι οχι οχι.Να επιστρεψουν τα κλεμενα και μετα τους παμε εμεις οπου θελουνε...




































































Γ@μιωντας :lol: :lol:

Lupo
08/09/2010, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εισαι του χώρου?

παιζει καμια δουλεια?


ψαχνετε ωραιο ευρηματικο ετοιμολογο ταλαντουχο νεο για την εταιρια σας?


ειμαι ο ανθρωπος σας:smokin: :rotflmao:

Ναι του χώρου είμαι. :D

Αμα μου βγάλεις πλάνο για να κάνεις το επόμενο ερωτικό είδωλο σε target audience γυναίκες 16-24 τον Αβραάμ Παπαδόπουλο,

Τότε, είσαι το μέλλον της διαφήμισης!
:lol: :lol:


:beer:

daz
09/09/2010, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
στο πατο της θαλασσας να πανε ,κ να μεινουν

[/B][/QUOTE]

Νόμιζα πως αυτό ήταν στο χέρι μας!