PDA

View Full Version : πληροφοριες για skeet και trap??



vaspiou
07/09/2010, 17:06
Kαλησπερα...!

Ψαχνω πληροφοριες για skeet και trap συλλογους σκοποβολης εδω στην Αθηνα, αλλα δεν βρισκω και πολλα πραγματα..
Ασχολειτε κανεις απο δω μεσα με τον εν λογω αθλημα? Εχει να μου δωσει κανεις πληροφοριες απο που να αρχισω κα τα λοιπα...??

thnx guys!

:beer:

DimChios
07/09/2010, 17:14
ο τραπ φιλε μου ειναι ενα ατομο φαινομενο!

Πολλοι ασχοληθηκαμε κατα καιρους μαζι του και κανεις δεν εβγαλε ακρη!

Ο ανθρωπος ειναι "αλλου"!

Καποιοι λενε οτι ειναι πολυ μπροστα καποιοι αλλοι οτι ζει στον κοσμο του, καποιοι οτι τα εχει χασει λογω ηλικιας!

Τι να πει κανεις και ποιον να πιστεψει?

Το σιγουρο ειναι οτι μη περιμενεις να βγαλεις ακρη απο το συγκεκριμενο φορουμ! Θα ακουσεις τα μυρια οσα και στο τελος θα μπερδευτεις!

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι δυο πράγματα...

Το ενα να ρωτησεις κατ ιδίαν τον καπ10 και καναδυο άλλους που τον εχουν συναναστραφει (φήμες μιλάνε για επιστήθιους δεσμούς-οπως λεμε στηθοδεσμο-triumph) οι οποίοι τους ένωσαν εις βάθος χρόνου και βάθος...δεν το λεω, ένεκα των απόψεων των κλπ κλπ

και ο άλλος να προσεγγίσεις ΕΣΥ ο ΙΔΙΟΣ αυτόν και να προσπαθησεις να βγάλεις άκρη! Αν τα καταφέρεις και νιώσεις οτι σου "κάνει" σαν άτομο-άθλημα (οπως το βλεπει κανεις, ντροπή στις μέρες μας δεν είναι τίποτα με τα όσα βλέπουμε καθημερινώς) τότε ή έχετε τα ίδια μυαλά ή είσαι τα ίδια και χειρότερα κι εσύ ο ίδιος!

Για τον αλλον τον skeet δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, δεν εχω αποψη!

Καλο σου βράδυ!

:wave2:

the who
07/09/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ο τραπ φιλε μου ειναι ενα ατομο φαινομενο!

Πολλοι ασχοληθηκαμε κατα καιρους μαζι του και κανεις δεν εβγαλε ακρη!

Ο ανθρωπος ειναι "αλλου"!

Καποιοι λενε οτι ειναι πολυ μπροστα καποιοι αλλοι οτι ζει στον κοσμο του, καποιοι οτι τα εχει χασει λογω ηλικιας!

Τι να πει κανεις και ποιον να πιστεψει?

Το σιγουρο ειναι οτι μη περιμενεις να βγαλεις ακρη απο το συγκεκριμενο φορουμ! Θα ακουσεις τα μυρια οσα και στο τελος θα μπερδευτεις!

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι δυο πράγματα...

Το ενα να ρωτησεις κατ ιδίαν τον καπ10 και καναδυο άλλους που τον εχουν συναναστραφει (φήμες μιλάνε για επιστήθιους δεσμούς-οπως λεμε στηθοδεσμο-triumph) οι οποίοι τους ένωσαν εις βάθος χρόνου και βάθος...δεν το λεω, ένεκα των απόψεων των κλπ κλπ

και ο άλλος να προσεγγίσεις ΕΣΥ ο ΙΔΙΟΣ αυτόν και να προσπαθησεις να βγάλεις άκρη! Αν τα καταφέρεις και νιώσεις οτι σου "κάνει" σαν άτομο-άθλημα (οπως το βλεπει κανεις, ντροπή στις μέρες μας δεν είναι τίποτα με τα όσα βλέπουμε καθημερινώς) τότε ή έχετε τα ίδια μυαλά ή είσαι τα ίδια και χειρότερα κι εσύ ο ίδιος!

Για τον αλλον τον skeet δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, δεν εχω αποψη!

Καλο σου βράδυ!

:wave2:

Μαλλον πας για κυλινδροκεφαλη.:lol: :lol: :lol: :lol:

Tpap
07/09/2010, 17:20
Ρε μαλέα τσίο...


Πρώτα θα σε :a016: :a016: και μετά θα σε ραπίσω. :lol: :rotflmao:

DimChios
07/09/2010, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μαλλον πας για κυλινδροκεφαλη.:lol: :lol: :lol: :lol:


:confused:

Cpt. Haddock
07/09/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:confused:

το καψες... :wacko:

DimChios
07/09/2010, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
το καψες... :wacko:


δε μου εξηγειτε γιατι το λετε αυτο και θ αρχισω να το πιστευω στο τελος!

:rolleyes: :alien:

Tpap
07/09/2010, 18:08
Τι εξήγηση θές ρε..??

όσφρηση δεν έχεις...?

το ΚΑΜΜΕΝΟ δεν το μυρίζεις πλέον..?

sv9cvk
07/09/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Τι εξήγηση θές ρε..??

όσφρηση δεν έχεις...?

το ΚΑΜΜΕΝΟ δεν το μυρίζεις πλέον..?

Τοχει συνηθησει !!!!! :rotflmao:

MitsosNaked
07/09/2010, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ο τραπ φιλε μου ειναι ενα ατομο φαινομενο!

Πολλοι ασχοληθηκαμε κατα καιρους μαζι του και κανεις δεν εβγαλε ακρη!

Ο ανθρωπος ειναι "αλλου"!

Καποιοι λενε οτι ειναι πολυ μπροστα καποιοι αλλοι οτι ζει στον κοσμο του, καποιοι οτι τα εχει χασει λογω ηλικιας!

Τι να πει κανεις και ποιον να πιστεψει?

Το σιγουρο ειναι οτι μη περιμενεις να βγαλεις ακρη απο το συγκεκριμενο φορουμ! Θα ακουσεις τα μυρια οσα και στο τελος θα μπερδευτεις!

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι δυο πράγματα...

Το ενα να ρωτησεις κατ ιδίαν τον καπ10 και καναδυο άλλους που τον εχουν συναναστραφει (φήμες μιλάνε για επιστήθιους δεσμούς-οπως λεμε στηθοδεσμο-triumph) οι οποίοι τους ένωσαν εις βάθος χρόνου και βάθος...δεν το λεω, ένεκα των απόψεων των κλπ κλπ

και ο άλλος να προσεγγίσεις ΕΣΥ ο ΙΔΙΟΣ αυτόν και να προσπαθησεις να βγάλεις άκρη! Αν τα καταφέρεις και νιώσεις οτι σου "κάνει" σαν άτομο-άθλημα (οπως το βλεπει κανεις, ντροπή στις μέρες μας δεν είναι τίποτα με τα όσα βλέπουμε καθημερινώς) τότε ή έχετε τα ίδια μυαλά ή είσαι τα ίδια και χειρότερα κι εσύ ο ίδιος!

Για τον αλλον τον skeet δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, δεν εχω αποψη!

Καλο σου βράδυ!

:wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: (Άν μιλάς σοβαρά)

DimChios
07/09/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Τοχει συνηθησει !!!!! :rotflmao:


πρωτη φορα στα 5 μου χρονια!

:evil:

DimChios
07/09/2010, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: (Άν μιλάς σοβαρά)


Για τον Τασο γελας ε?

Ναι, σοβαρα μιλαω!

:o

MitsosNaked
07/09/2010, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Για τον Τασο γελας ε?

Ναι, σοβαρα μιλαω!

:o

Όχι, για τον skeet.

:rotflmao: :rotflmao:
:beer:

liakaros
07/09/2010, 23:58
Μπες εδω (http://www.shooters.gr/) και ρωτα...θα βρεις οτι θελεις:winka:

lspiros
08/09/2010, 06:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
Kαλησπερα...!

Ψαχνω πληροφοριες για skeet και trap συλλογους σκοποβολης εδω στην Αθηνα, αλλα δεν βρισκω και πολλα πραγματα..
Ασχολειτε κανεις απο δω μεσα με τον εν λογω αθλημα? Εχει να μου δωσει κανεις πληροφοριες απο που να αρχισω κα τα λοιπα...??

thnx guys!

:beer:
ημουν υπαλληλος σε σκοπευτηριο για πιστολι(πρακτικη σκοποβολη-στατικη) 7 χρονια.ακριβως διπλα μας ηταν το σκοπευτηριο για καραμπινα(skeet-trap).μιλαω για την περιοχη της μαλακασας.συνηθως αγωνες γινοντε σαββατο και αυτη τη μερα θα βρεις αντιπροσωπους συλλογων να σου εξηγησουν τη διαδικασια εγγραφης και τα δικαιολογητικα.θα χαρω να σε ξεναγησω.εχεις πμ.:wave2:

caesarsk
08/09/2010, 07:50
Εχω γνωρίσει δύο συλλόγους πρακτικής σκοποβολής μέσω φίλων. Ο ένας είναι στην Ν. Ιωνια, και ο αλλος στην Ηλιουπολη. Πες μου ποιος σε βολευει να σου στειλω πμ με στοιχεια!

AVATOS
08/09/2010, 08:05
Καλημερα !

http://www.sxistoshootingclub.gr/

http://www.skopeftis.gr/

DimChios
08/09/2010, 08:28
Ααααααααααααα, τον ξεεεεεεερει δλδ!!!!!

:wacko:


























γι αυτο ψαχνεται να τον ποροβολήσει! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
08/09/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
Kαλησπερα...!

Ψαχνω πληροφοριες για skeet και trap συλλογους σκοποβολης εδω στην Αθηνα, αλλα δεν βρισκω και πολλα πραγματα..
Ασχολειτε κανεις απο δω μεσα με τον εν λογω αθλημα? Εχει να μου δωσει κανεις πληροφοριες απο που να αρχισω κα τα λοιπα...??

thnx guys!

:beer:


Να σκεφτείς σοβαρά την περίπτωση του ΟΦΚΟ. Έχει το ΜΕΓΑ πλεονέκτημα να διαθέτει δικό του πεδίο βολής στην Μαλακάσα (δίπλα σε αυτό της ΠΣΕ).

Ετοιμάσου βέβαια να χώσεις σοβαρά λεφτά αν σ' αρέσει....

vaspiou
08/09/2010, 17:24
thnx guys για τις πληροφοριες!! τα ευχαριστηρια μου επισης σε dim tpap και skeet !! :p :p :p

για οσους τωρα απαντησαν επι του θεματος, θα σας στειλω πμ αν χρειαστω κατι!!


πιαστε μια τωρα!! :beer:

liakaros
09/09/2010, 00:38
Επίσης, σύλλογος με δικό του σκοπευτήριο ειναι και ο σκοπευτικός σύλλογος Αχαρνών ''Πάρνης''

Πρίν αρκετό καιρό,έτυχε και έριξα κανα δύο μπαλωτές εκεί και έπαθα πλάκα με τον χώρο του σκοπευτηρίου...νύχτα με προβολείς...και πιάτο όλη η Αθήνα απο κάτω...

Τότε, ήταν κάθε μέρα ανοιχτά μέχρι αργά το βράδυ...

Για τώρα ψάξε το όμως, γιατί τότε είχε κάτι θεματάκια νομικής φύσεως το σκοπευτήριο και δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει τώρα...

Αnyway...καλό βόλι οτι και αν κάνεις:beer:

caesarsk
09/09/2010, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Επίσης, σύλλογος με δικό του σκοπευτήριο ειναι και ο σκοπευτικός σύλλογος Αχαρνών ''Πάρνης''

Πρίν αρκετό καιρό,έτυχε και έριξα κανα δύο μπαλωτές εκεί και έπαθα πλάκα με τον χώρο του σκοπευτηρίου...νύχτα με προβολείς...και πιάτο όλη η Αθήνα απο κάτω...

Τότε, ήταν κάθε μέρα ανοιχτά μέχρι αργά το βράδυ...

Για τώρα ψάξε το όμως, γιατί τότε είχε κάτι θεματάκια νομικής φύσεως το σκοπευτήριο και δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει τώρα...

Αnyway...καλό βόλι οτι και αν κάνεις:beer:


Παραμενει ανοιχτο αρκετα βραδυα την εβδομαδα!!