PDA

View Full Version : Παπακια - Scooter Ψηφορια για Νεα Κατηγορια



oulas
16/07/2005, 16:32
Παιδια εδω ψηφηστε, ποιοι απο εσας θα θελατε, να υπαρχει στο forum μια κατηγορια, για να γραψετε για το:

Παπι σας, το Scooter σας.

Ακομη και αυτη που δεν θελουν να υπαρχει τετοια κατηγορια ας εκφρασουν την γνωμη τους.


Υποψιν στο ποστ αυτο εκφραζουμε, αν θα θελαμε να γινει κατι τετοιο, και υστερα ειναι παντα στην κριση των υπευθυνων αν αυτο το ποστ θα αποτελεσει μια σοβαρη αφορφη για να γινει πραξη η κατηγορια αυτη.

oulas
16/07/2005, 16:38
Πρωτος κανω την αρχη

Οοο Γιες! Θα θελα την κατηγορια αυτη!:beer:

sonic22
16/07/2005, 17:01
kai egw mazi sou sindopiti oula!!

alla mono an i katigoria einai geniki papia-skouter or mopeds or mikro sto mati megalo sto...gazi...:D :D

kai oxi kathe papi kai skuter xexvrista..

pisteuw pws an o Hornet (i opoios allos) to dei pio psixrema kai me iremia to thema tha to kanei (kai as leei oti leei)

to paron post den einai gia na askisei piesi i kritiki alla gia na ekfrasw tin sibathia mou pros tin katigoria auti twn motosikletistwn.

giati apo tin stigmi pou ta idia adimetopizoume stous dromous eimaset sinadelfoi..

:beer: :beer: :beer:

free rider
16/07/2005, 19:22
ωχχχ

καλα ρίχνω τέτοιες ιδέες που θα με κάνουν baaan ...

ρε

είπαμε

ρίξτε κανα ποστ για τα θέματα που θέτε να βάλετε στην κατηγορία για τα παπιά....

και ειμαι σίγουρος οτι θα βοηθήσει...

:wave2: :wave2: :wave2:


καλά ωρες ωρες αρχίζω και φοβάμαι οτι θα βγάλω κακό ονομα..

τι ειπα τώρα ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
16/07/2005, 23:04
ego leo anti gia
papia na kanoume gia kamilopardalis ke mirmigkofagous
A!!!! ke amoustakes akrides

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ama den kserete ton panexesi
na sas ton sistiso

:rotflmao: :rotflmao:

powerphot
16/07/2005, 23:14
...μια κατηγορία για μηχανές, που έχουν ....μια
μικρή "γρατζουνιά" στο δεξί πίσω φλάς.
Προσοχή, όσες έχουν μεγαλύτερη η μικρότερη "γρατζουνιά"
να μπούν σε άλλη κατηγορία, όπως επείσης σε άλλη
κατηγορία να μπούν οι μηχανές με την "γρατζουνιά" στο....
δεξί φλας, μη γίνουμε όλοι ισα κι όμοια.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dimitris74
16/07/2005, 23:36
Καπνιστή πάπια sichuan

Υλικά
1 μέτρια φρέσκια πάπια
1 κουταλιά αλάτι
1 κουταλάκι πιπέρι μαύρο κοπανισμένο
3 φρέσκα κρεμμυδάκια ψιλοκομμένα
8 εκ. ρίζα τζίντζερ κομμένο σε φέτες
1/2 κούπα κινέζικο ρυζόκρασο
3/4 κούπα φύλλα μαύρο Κινέζικο τσάι
1/2 κούπα ζάχαρη
1/2 κούπα φύλλα δάφνης
4 σπόρους γλυκάνισου ολόκληρους
2 ξυλαράκια κανέλα, μήκους 8 εκ.
6 φρέσκα κρεμμυδάκια (μόνο το λευκό) κομμένα σε λωρίδες
Λίγο σπορέλαιο για τηγάνισμα
Για τη σάλτσα:
1/2 κούπα σάλτσα χοϊσίν (hoisin)
1 κουταλάκι πιπέρι μαύρο κοπανισμένο
1 κουταλάκι σουσαμέλαιο
1/2 κουταλάκι αλάτι
1/4 κουταλάκι ζάχαρη
1 κουταλάκι λάδι





Κινέζικη κουζίνα
Αφροδισιακό
Ετοιμασία
Πλένουμε την πάπια, τη στραγγίζουμε και τη στεγνώνουμε καλά με καθαρή πετσέτα.
Την πασπαλίζουμε μέσα κι έξω με αλάτι και πιπέρι και της κάνουμε "μασάζ" για να απορροφήσει όλη τη γεύση και το άρωμά τους.
Τοποθετούμε στην κοιλιά της πάπιας τη μισή ποσότητα από τα ψιλοκομμένα κρεμμυδάκια και τη μισή ποσότητα τζίντζερ, βάζουμε το πουλερικό σε άνετο μπολ, το πασπαλίζουμε με το υπόλοιπο τζίντζερ και τα κρεμμυδάκια, περιχύνουμε με το ρυζόκρασο και μαρινάρουμε την πάπια για 45 λεπτά.
Γεμίζουμε το γουόκ με νερό το βάζουμε σε δυνατή φωτιά και μόλις πάρει βράση, βουτάμε με προσοχή την πάπια μέσα, με μια κουτάλα την περιχύνουμε με το βραστό νερό, την ζεματίζουμε για 1', τη σουρώνουμε και την αφήνουμε να στεγνώσει, ενώ προετοιμάζουμε τα υλικά για το κάπνισμα.
Αναμιγνύουμε τα φύλλα τσαγιού, τη ζάχαρη, τα δαφνόφυλλα και τους σπόρους του γλυκάνισου σε μπολ και τα ρίχνουμε μέσα στο γουόκ, μαζί με τα ξύλα της κανέλας. Ζεσταίνουμε το μίγμα σε μέτρια φωτιά, ανακατεύοντας για 2-3 λεπτά.
Τοποθετούμε μια σχάρα πάνω από το σκεύος, ακουμπάμε με προσοχή την πάπια στη σχάρα, κλείνουμε το καπάκι του γουόκ και καπνίζουμε το πουλερικό για 1 ώρα σε χαμηλή φωτιά.
Σάλτσα: Αναμιγνύουμε όλα τα υλικά, τη μοιράζουμε σε ατομικά μπολάκια και μοιράζουμε επίσης το φρέσκο κρεμμυδάκι (τα άσπρα) σε λωρίδες (σε κάθε μπολάκι).
Οταν τελειώσει το κάπνισμα της πάπιας, την βγάζουμε από το γουόκ και την καθαρίζουμε από τα υλικά του καπνίσματος.
Καθαρίζουμε το γουόκ, και ρίχνουμε το σπορέλαιο για τηγάνισμα (σε δυνατή φωτιά) και μόλις κάψει, τηγανίζουμε την καπνιστή πάπια, μέχρι να ροδίσει καλά, γυρίζοντάς την κάθε τόσο από όλες τις μεριές.
Στραγγίζουμε την πάπια, την κόβουμε σε μερίδες και σερβίρουμε σε ατομικά πιάτα, συνοδεύοντας με τη σάλτσα στα μπολάκια.
Παρόλο που οι περισσότεροι γνωρίζουν την πάπια Πεκίνου, οι ειδικοί της Κινέζικης Κουζίνας προτιμούν την πάπια Sichuan για τον τρόπο που καπνίζεται, δηλαδή πριν τηγανιστεί. Το πιάτο συνοδεύεται με μια γλυκόξινη σάλτσα και προαιρετικά με Κινέζικα ντάμπλινγκς.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DoctorS
17/07/2005, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
Καπνιστή πάπια sichuan

Υλικά
1 μέτρια φρέσκια πάπια
1 κουταλιά αλάτι
1 κουταλάκι πιπέρι μαύρο κοπανισμένο
3 φρέσκα κρεμμυδάκια ψιλοκομμένα
8 εκ. ρίζα τζίντζερ κομμένο σε φέτες
1/2 κούπα κινέζικο ρυζόκρασο
3/4 κούπα φύλλα μαύρο Κινέζικο τσάι
1/2 κούπα ζάχαρη
1/2 κούπα φύλλα δάφνης
4 σπόρους γλυκάνισου ολόκληρους
2 ξυλαράκια κανέλα, μήκους 8 εκ.
6 φρέσκα κρεμμυδάκια (μόνο το λευκό) κομμένα σε λωρίδες
Λίγο σπορέλαιο για τηγάνισμα
Για τη σάλτσα:
1/2 κούπα σάλτσα χοϊσίν (hoisin)
1 κουταλάκι πιπέρι μαύρο κοπανισμένο
1 κουταλάκι σουσαμέλαιο
1/2 κουταλάκι αλάτι
1/4 κουταλάκι ζάχαρη
1 κουταλάκι λάδι





Κινέζικη κουζίνα
Αφροδισιακό
Ετοιμασία
Πλένουμε την πάπια, τη στραγγίζουμε και τη στεγνώνουμε καλά με καθαρή πετσέτα.
Την πασπαλίζουμε μέσα κι έξω με αλάτι και πιπέρι και της κάνουμε "μασάζ" για να απορροφήσει όλη τη γεύση και το άρωμά τους.
Τοποθετούμε στην κοιλιά της πάπιας τη μισή ποσότητα από τα ψιλοκομμένα κρεμμυδάκια και τη μισή ποσότητα τζίντζερ, βάζουμε το πουλερικό σε άνετο μπολ, το πασπαλίζουμε με το υπόλοιπο τζίντζερ και τα κρεμμυδάκια, περιχύνουμε με το ρυζόκρασο και μαρινάρουμε την πάπια για 45 λεπτά.
Γεμίζουμε το γουόκ με νερό το βάζουμε σε δυνατή φωτιά και μόλις πάρει βράση, βουτάμε με προσοχή την πάπια μέσα, με μια κουτάλα την περιχύνουμε με το βραστό νερό, την ζεματίζουμε για 1', τη σουρώνουμε και την αφήνουμε να στεγνώσει, ενώ προετοιμάζουμε τα υλικά για το κάπνισμα.
Αναμιγνύουμε τα φύλλα τσαγιού, τη ζάχαρη, τα δαφνόφυλλα και τους σπόρους του γλυκάνισου σε μπολ και τα ρίχνουμε μέσα στο γουόκ, μαζί με τα ξύλα της κανέλας. Ζεσταίνουμε το μίγμα σε μέτρια φωτιά, ανακατεύοντας για 2-3 λεπτά.
Τοποθετούμε μια σχάρα πάνω από το σκεύος, ακουμπάμε με προσοχή την πάπια στη σχάρα, κλείνουμε το καπάκι του γουόκ και καπνίζουμε το πουλερικό για 1 ώρα σε χαμηλή φωτιά.
Σάλτσα: Αναμιγνύουμε όλα τα υλικά, τη μοιράζουμε σε ατομικά μπολάκια και μοιράζουμε επίσης το φρέσκο κρεμμυδάκι (τα άσπρα) σε λωρίδες (σε κάθε μπολάκι).
Οταν τελειώσει το κάπνισμα της πάπιας, την βγάζουμε από το γουόκ και την καθαρίζουμε από τα υλικά του καπνίσματος.
Καθαρίζουμε το γουόκ, και ρίχνουμε το σπορέλαιο για τηγάνισμα (σε δυνατή φωτιά) και μόλις κάψει, τηγανίζουμε την καπνιστή πάπια, μέχρι να ροδίσει καλά, γυρίζοντάς την κάθε τόσο από όλες τις μεριές.
Στραγγίζουμε την πάπια, την κόβουμε σε μερίδες και σερβίρουμε σε ατομικά πιάτα, συνοδεύοντας με τη σάλτσα στα μπολάκια.
Παρόλο που οι περισσότεροι γνωρίζουν την πάπια Πεκίνου, οι ειδικοί της Κινέζικης Κουζίνας προτιμούν την πάπια Sichuan για τον τρόπο που καπνίζεται, δηλαδή πριν τηγανιστεί. Το πιάτο συνοδεύεται με μια γλυκόξινη σάλτσα και προαιρετικά με Κινέζικα ντάμπλινγκς.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πες μου ότι όλο αυτό το έκανες απλά copy paste............:eyepop: :eyepop: :lol:

dimitris74
17/07/2005, 00:27
προδοθηκα απο τους τονους φαινεται..:beer: :beer: :lol: :lol:

oulas
17/07/2005, 00:57
απλα ψηφηστε, πειτε την γνωμη σας και μη μαματε το ποστ

Rezeguet
17/07/2005, 10:30
ουλα τζαμπα ασχολεισαι... αυτοι οι αλητες μηχανοβιοι δεν προκειται να σε υποστηριξουν.

Εγω οπως και πριν ειμαι υπερ.

Κανένας
17/07/2005, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
απλα ψηφηστε, πειτε την γνωμη σας και μη μαματε το ποστ Ωραία να ψηφίσω… το κουμπάκι δεν βλέπω :confused:

Το μόνο που βλέπω είναι μια κουρτίνα :rolleyes:


Μπάρμπα Σταθηηηηηη :D
άνοιξε την κουρτίνα σε παρακαλώ, θέλω να φτιάξω το παπί μου και δεν θα το πιστέψεις... είναι χοντα:cool:

nimbus
17/07/2005, 13:19
:D :D :D :D να βάλουμε και το dna:D τι περισσότερο έχουν τα παπια από το dna δηλαδης????:D


:lol: :lol:

afrotwin
17/07/2005, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
απλα ψηφηστε, πειτε την γνωμη σας και μη μαματε το ποστ

na! post na! ti sou kano mana mou?
pios va8ia ton 8es?
ke pare ali mia apotomi na tin efxaristi8is
ke pes mou ti ise

sou petao ta matia ekso
ke parta stin mouri
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pedia elat partouza to post:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

n1k3man
17/07/2005, 13:58
coolare λιγο ρε αφροman με το μαλακο!

δε θες να σκιστει το προφυλακτικο και να γεμισουμε ποστομπασταρδοπαιδα! :rotflmao:

oulas
17/07/2005, 13:59
τοσο καιρο που διαβαζω ορισμενα ποστ σου, γιατι μετα απο ενα σημειο παραλειπω τελειως τα δικα σου ποστ, ολο βλακειες λες, τωρα θα αλλαξεις;

Μην απαντησεις, δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου.

n1k3man
17/07/2005, 14:02
νταξει ρε ουλας μη τον παρεξηγεις ειναι καλο παιδι ο αφρος! δινει ζωη στο φλορουμ ρε φιλε :beer:

afrotwin
17/07/2005, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
τοσο καιρο που διαβαζω ορισμενα ποστ σου, γιατι μετα απο ενα σημειο παραλειπω τελειως τα δικα σου ποστ, ολο βλακειες λες, τωρα θα αλλαξεις;

Μην απαντησεις, δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου.

leo vlakies?
ime vlakas?
mpas ime ke xazo?

ax orea epitelous ime kati
pedia ime vlakasssssssssssssssssssss
ime xazooooooooooooooooo


xazo xazo!!!!!! ax ti orea:smokin:

eno meriki pou 8eloun sta mondela site me papakia ine eksipni ke lene mono eksipnades
ke den ine ka8olou ili8ioi
idika otan o arxi admin tous exi dilosi oti den iparxi periptosi na gini kati tetio:rotflmao:
oxiiiiiiiiii afti den ine vlakes oxiiiiiiiiiiiiiiiii


opios ksana pi vlaka enan tetio an8ropo
8a exi sfali anepanor8ota

kalo mou pedi
fae skata ke kserase
pou 8a mas pis ke vlakes

pou an ixe ligo mialo perisotero kako 8a sou ekane....
8a pieze to kranio sou ke 8a ixes ponokefalous
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
17/07/2005, 19:34
Φίλε Άφρο.

Όταν μιλάς σοβαρά τα λες πολύ ωραία και σε διαβάζω με προσοχή. Εχεις όμως πολύ καιρό να μιλήσεις σοβαρά. Λες και το κάνεις επίτηδες και ψάχνεις ποιο ποστ μπορείς να κανιβαλίσεις. Καλυτερα να μπαίνεις και με δεύτερο ψευδόνυμο π.χ. Κάφρο, για το σκοπό αυτό.

Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμη μια κατηγορία για παπιά. Τα παιδιά με παπάκια αν θέλουν μπορούν να μάθουν πολλά από εμάς -ή εσάς- που έχουμε περάσει από το στάδιο "παπάκι" και έχουμε και πιο ώριμη σκέψη. Επίσης δεν θα γεμίζει και τόσο η κατηγορία "Γενικά" αν τα ποστ για πάπιες πάνε σε άλλη κατηγορία, και όποιος δε θέλει δεν τα διαβάζει αν βλέπει πού ανήκουν.

Τώρα αν θες, κανιβαλιζόμαστε, είναι πολύ εύκολο. Ε ναι λοιπόν, είσαι βλαξ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

adam_tsouk
17/07/2005, 22:19
Και εγώ ψηφίζω!









:look: :look: :look: :look:























:lol: :lol: :lol:

afrotwin
17/07/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Φίλε Άφρο.

Όταν μιλάς σοβαρά τα λες πολύ ωραία και σε διαβάζω με προσοχή. Εχεις όμως πολύ καιρό να μιλήσεις σοβαρά. Λες και το κάνεις επίτηδες και ψάχνεις ποιο ποστ μπορείς να κανιβαλίσεις. Καλυτερα να μπαίνεις και με δεύτερο ψευδόνυμο π.χ. Κάφρο, για το σκοπό αυτό.

Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμη μια κατηγορία για παπιά. Τα παιδιά με παπάκια αν θέλουν μπορούν να μάθουν πολλά από εμάς -ή εσάς- που έχουμε περάσει από το στάδιο "παπάκι" και έχουμε και πιο ώριμη σκέψη. Επίσης δεν θα γεμίζει και τόσο η κατηγορία "Γενικά" αν τα ποστ για πάπιες πάνε σε άλλη κατηγορία, και όποιος δε θέλει δεν τα διαβάζει αν βλέπει πού ανήκουν.

Τώρα αν θες, κανιβαλιζόμαστε, είναι πολύ εύκολο. Ε ναι λοιπόν, είσαι βλαξ!!! :

kitakse imima8i file ston afro den kanoume ipodiksis giati mpori na vre8oume me kameni mixani ke petameni se kana vi8o tsimentomeni
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke gia papakia apokliete na dis tipota
ego protino de na ta klotsame ke sto dromo gia na min mas ton klinoun ke den mporoume na perasoume me tis mixanes mas
ke ama troi ta moutra tou o ekastote papakias na stamatame na tou rixnoume ke ena katourima
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
18/07/2005, 00:00
ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..... ΟΥΣΤ ΠΑΛΙΟΓΙΔΟ.... ΩΞ ΑΠΟ ΄ΔΩ....

johnpan
18/07/2005, 00:19
Δε φτάνει που είσαι κάπως βλαξ, είσαι και άσχετος στο θέμα "κάνω τόπο να περάσω" . Απλά πράματα: Πλησιάζεις το παπιδάκι και του σπρώχνεις το τιμονάκι. Αυτός πέφτει, εσύ έχεις ήδη βγάλει την ψηφιακή και τον τραβάς βιντεάκι, το οποίο πριν φτάσεις στο επόμενο φανάρι έχεις στείλει με τη 3G κάρτα σου από τον φορητό στο moto.gr για να το βλέπουμε και να γελάμε. Μετά μπαίνουμε όλοι στο ποστ και λέμε τι βλάκας που ήταν και πόσο γελοία έπεσε. Και όσοι μπαίνουν για ποστ με παπί, τους παραπέμπουμε στα ποστ με τα βιντεάκια. Ετσι αποκτούμε όνομα και όλα τα παπάκια μας αποφεύγουν στο δρόμο και έτσι δε μας κλείνουν πια. Επίσης μπορούμε να πουλάμε και προστασία σε παπάκια που καλοπληρώνουν, και να τους έχουμε για πληροφοριοδότες!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αλλά πού μυαλό να τα σκεφτείς εσύ αυτά!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
18/07/2005, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Δε φτάνει που είσαι κάπως βλαξ, είσαι και άσχετος στο θέμα "κάνω τόπο να περάσω" . Απλά πράματα: Πλησιάζεις το παπιδάκι και του σπρώχνεις το τιμονάκι. Αυτός πέφτει, εσύ έχεις ήδη βγάλει την ψηφιακή και τον τραβάς βιντεάκι, το οποίο πριν φτάσεις στο επόμενο φανάρι έχεις στείλει με τη 3G κάρτα σου από τον φορητό στο moto.gr για να το βλέπουμε και να γελάμε. Μετά μπαίνουμε όλοι στο ποστ και λέμε τι βλάκας που ήταν και πόσο γελοία έπεσε. Και όσοι μπαίνουν για ποστ με παπί, τους παραπέμπουμε στα ποστ με τα βιντεάκια. Ετσι αποκτούμε όνομα και όλα τα παπάκια μας αποφεύγουν στο δρόμο και έτσι δε μας κλείνουν πια. Επίσης μπορούμε να πουλάμε και προστασία σε παπάκια που καλοπληρώνουν, και να τους έχουμε για πληροφοριοδότες!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αλλά πού μυαλό να τα σκεφτείς εσύ αυτά!! ::

re si kala ta leei dikio exi
pos den to ixa skefti exo ksepesi teleftea....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
18/07/2005, 00:27
καλά ε, η φαντασία σας οργιάζει λέμεεεεεεε:lol: :lol: :lol:

johnpagr
18/07/2005, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Και εγώ ψηφίζω!









:look: :look: :look: :look:























:lol: :lol: :lol:

me 2


:beer: :beer:

:look: :look: :look:


:lol: :D

DUKASII
18/07/2005, 08:06
δεν έχω κανένα προβλημα στο να κάνουμε και μια κατηγορία για τα παπάκια και τα σκουτεράκια!
ετσι και αλιώς οι πιτσιρικάδες που έχουνε τα μηχανάκια αυτα..ειναι οι αυριανοι αλήτες μηχανόβιοι!

γιατι να μην έχουμε και μια κατηγορία και για αυτούς??μονο καλό θα κάνει και δεν θα τους έχει και κανεις στη πλατη τους,ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ MOD ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.


τωρα...ποιος κάνει στη άκρη για να περασει ποιος στους δρόμους της Αθήνας..ας μην το κουβεντιάσουμε καλύτερα..δε συμφερει ολους εσάς με τις φρεγάτες...ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ...ΝΟΥΜΕΡΑ.!

Meni0s
18/07/2005, 09:19
Oλοι εδω μεσα απο τα 18 τους χρονια εγιναν στριταδες εντουραδες κτλ κτλ...δεν περασαν απο το μεγαλο "σχολειο" Παπια!
Οταν ειχαμε παπιες δεν νιωθαμε δηλαδη αυτα που νιωθουμε τωρα για τα δικυκλα?Απλα δεν ειχαν ολοι την ευκαιρια να αποκτησουν την "καλη" τους.Γιατι να μην εχουν λοιπον ενα χωρο δικο τους εδω μεσα? ? ?Εκτος και αν υπαρχει καποιος λογος που δεν γνωριζουμε
Καλα ειναι αυτα που γραφετε γελασα και εγω με την ψυχη μου αλλα να μην κοιταμε μονο το post count.

Ναι λοιπον . . .


:beer: :beer:

div400
18/07/2005, 09:28
το οτι οι mods δεν θελουν κατηγορια για παπακια-σκουτερ κτλ δεν θ το σχολιασω...mods ειναι αυτοι ξερουν.

αλλα το οτι μερικοι δεν καταδεχονται τετοια κατηγορια (τουλχ. αυτο εχω καταλαβει) μου κανει λιγω σε σνομπισμο.. γιατι ρε σε r1 πανω γεννηθικατε???!!!. (i wish i was :D ) τεσπα. εγω δεν θα ειχα προβλημα με μια τετοια κατηγορια μιας και δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα τα παπιοσκουτεροιδοι διδκυκλα.



α μιας και μαμησεμε το ποστ.......

η γυναικα μου εχει περιοδο!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :eyepop:

KeLeYTiS
18/07/2005, 09:58
Kαι εγω συμφωνω με την δημιουργια κατηγοριας...

Τι παραπανω εχουν δηλαδη τα CBF :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SnakeMJK
18/07/2005, 10:47
votes++ for ducks :)


Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Kαι εγω συμφωνω με την δημιουργια κατηγοριας...

Τι παραπανω εχουν δηλαδη τα CBF :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bawl: :bawl:

http://img11.imageshack.us/img11/2151/whatever1rk.gif

KeLeYTiS
18/07/2005, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
votes++ for ducks :)



:bawl: :bawl:

http://img11.imageshack.us/img11/2151/whatever1rk.gif

Eπισης φιλαρακο :beer:

SnakeMJK
18/07/2005, 11:25
cheers m8 :beer:

$py
18/07/2005, 12:12
Den tha me piraze mia nea tetia katigoria kai aporo giati exei ginei tosos ntoros...

KeLeYTiS
18/07/2005, 12:19
Σοβαρα τωρα....

Ειμαι υπερ αρκει να βρεθουν ατομα που θα υποστηριξουν την κατηγορια και ατομο που θα αναλαβει σαν μοντ με τις σχετικες γνωσεις.....

Και οχι αν απλα δημιουργηθει μια κατηγορια για να πιασει αραχνες.....

Θελω να πιστευω οτι για αυτο δισταζουν οι αντμινς και οχι απο σνομπισμο.....

:wave2:

Ερωτηση: Υπαρχουν τα ατομα που θα υποστηριξουν την κατηγορια οχι απο θεμα ερωτησεων αλλα απο θεμα υλικου? :rolleyes:

oulas
18/07/2005, 12:23
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10949&perpage=15&pagenumber=1

Δες το παραπανω ποστ και θα καταλαβεις

SnakeMJK
18/07/2005, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Σοβαρα τωρα....

Ειμαι υπερ αρκει να βρεθουν ατομα που θα υποστηριξουν την κατηγορια και ατομο που θα αναλαβει σαν μοντ με τις σχετικες γνωσεις.....

Και οχι αν απλα δημιουργηθει μια κατηγορια για να πιασει αραχνες.....

Θελω να πιστευω οτι για αυτο δισταζουν οι αντμινς και οχι απο σνομπισμο.....

:wave2:

Ερωτηση: Υπαρχουν τα ατομα που θα υποστηριξουν την κατηγορια οχι απο θεμα ερωτησεων αλλα απο θεμα υλικου? :rolleyes:

Ως τώρα μόνο σνομπισμό έχουμε δει εδώ μέσα! Παρόλα αυτά συμφωνώ μαζί σου (αν και μου έθιξες το cbfάκι μου) ότι αν δεν υπάρχουν άτομα να ξέρουν, να μην γίνει η κατηγορία. Αλλά απ την άλλη... Πόσα πράγματα χρειάζεται να ξέρει κάποιος για παπιά και σκούτερ, ότι πιο απλό δηλαδή κυκλοφορεί σε 2 ρόδες...;

oulas
18/07/2005, 12:41
Ερωτηση: Υπαρχουν τα ατομα που θα υποστηριξουν την κατηγορια οχι απο θεμα ερωτησεων αλλα απο θεμα υλικου?

Εγω εχω δει καταεπαναληψη, ποστ με ερωτησεις φωτο,κλπ, σε διαφορα ασχετα μερη, του φορoum. Εαν υπαρξει ομαδοποιηση για τα scooter και τα παπακια, μου φαινεται αδυνατον, η κατηγορια αυτη να μεινει αδεια. Τωρα και να θελει καποιος να βαλει κατι δεν εχει που να το βαλει!


Να το πω και αλλιως:

Δηλαδη η κατηγορια Yamaha R1 & R6, με μολις 240 μυνηματα τοσο καιρο!!!, και τα λιγα μηχανακια που βλεπουμε στο δρομο, δικαιολογει την υπαρξει της καλυτερα απο μια κατηγορια για παπακια ή scooter που αν μη τι αλλο κυκλοφορουν κατα χιλιαδες στους δρομους, και σιγουρα οι περισοτεροι απο εμας, απο αυτα εχουμε περασει!

Δηλαδη ρε, μαγκες, οσοι απο εσας πουμε τεραστια ηρωνεια αναφερεστε για την κατηγορια αυτη, επανω σε 1000αρα, γεννηθηκατε ρε;;;;;;;;;;;

sonic22
18/07/2005, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δεν έχω κανένα προβλημα στο να κάνουμε και μια κατηγορία για τα παπάκια και τα σκουτεράκια!
ετσι και αλιώς οι πιτσιρικάδες που έχουνε τα μηχανάκια αυτα..ειναι οι αυριανοι αλήτες μηχανόβιοι!

γιατι να μην έχουμε και μια κατηγορία και για αυτούς??μονο καλό θα κάνει και δεν θα τους έχει και κανεις στη πλατη τους,ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ MOD ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.


τωρα...ποιος κάνει στη άκρη για να περασει ποιος στους δρόμους της Αθήνας..ας μην το κουβεντιάσουμε καλύτερα..δε συμφερει ολους εσάς με τις φρεγάτες...ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ...ΝΟΥΜΕΡΑ.!


++1 :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

akou twra na mas tin lene kai oi afrikanoi oti einai odigoi... :wacko: :wacko:

KeLeYTiS
18/07/2005, 13:13
Ρε παιδια δεν υπονοησα οτι δεν υπαρχουν ατομα η το υλικο απλα ρωτησα γιατι απλα δεν ηξερα....

Αφου υπαρχει ειμαι 100% υπερ .... οσο και αν μετραει αυτο....

:beer:

Και εγω εχω παπι ..... πιο γρηγορο απο μερικα που εχουν δικη τους κατηγορια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stokos
18/07/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Παιδια εδω ψηφηστε, ποιοι απο εσας θα θελατε, να υπαρχει στο forum μια κατηγορια, για να γραψετε για το:

Παπι σας, το Scooter σας.

ΟΧΙ

coolraven
18/07/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Ρε παιδια δεν υπονοησα οτι δεν υπαρχουν ατομα η το υλικο απλα ρωτησα γιατι απλα δεν ηξερα....

Αφου υπαρχει ειμαι 100% υπερ .... οσο και αν μετραει αυτο....

:beer:

Και εγω εχω παπι ..... πιο γρηγορο απο μερικα που εχουν δικη τους κατηγορια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ούτε.:nono:

KeLeYTiS
18/07/2005, 14:03
Ουτε στα μουτρα σας ρε ....

Που θα μου πειτε και ουτε :rotflmao:

Θα το αιτιολογησετε τουλαχιστον ? :D

Κανένας
18/07/2005, 14:13
Τα Παπιά Και Τα Σκούτερ Δεν Είναι Μηχανές, Αλλά Εξαμβλώματα:smokin:

coolraven
18/07/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Ουτε στα μουτρα σας ρε ....

Που θα μου πειτε και ουτε :rotflmao:

Θα το αιτιολογησετε τουλαχιστον ? :D

αιτιολόγησις:

πάτησα λάθος κουμπί, και έκανα παράθεση σε λάθος μήνυμα.

πατώντας το επεξεργασία με έστειλε αδιάβαστο, οπότε και δεν ασχολήθηκα περεταίρω.

το ούτε πάει σαν συνέχεια στο πόστ του ΣΤΟΚΜΑΝ

sonic22
18/07/2005, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Τα Παπιά Και Τα Σκούτερ Δεν Είναι Μηχανές, Αλλά Εξαμβλώματα:smokin:

μηχανη δεν ειναι τιποτα... ολα εχουν μηχανες...
μοτοσηκλετες δεν ειναι... αλλα ειναι δυτροχα (ευρητερη κατηγορια)

συμφωνουμε δλδ οτι τα παπια και τα σκουτερ (mopeds) δεν ειναι on-of, enduro, superspor, street, choppers (αν και μιαζουν σε πολλα) ειναι ΠΑΠΙΑ!!!

και οι οδηγοι ειναι συναδελφοι (εστω οχι σε πολλες περιπτωσεις ισαξιοι με εσας τους multiαλογατους αλλα τα ειδια σκατα περνανε και οι μεν και οι δε...)

αμα θελετε δλδ να βρειτε διαφορες θα βρητε μιας και ολοι μας ειμαστε μοναδικοι like a snow flake...

αντε και καλο μεσημερι


:beer: :sun: :beer:

GyPsy
18/07/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
ΟΧΙ
ΜΙΣΩΣΕΙΣ:lol: :lol: :rotflmao:

powerphot
18/07/2005, 15:21
Μια και μιλάτε για παπιά βάλτε μου κανα link
για αυτό το μοντέλο.
Ενδιαφέρεται ένας φίλος και δεν ξέρω που να τον
στείλω για να κοιτάξει λεπτομέρειες.
Thanks :D

stokos
18/07/2005, 16:23
Αν και φιλοξενούμενος, όντας, στο φόρουμ (άρα δε με πέφτει και ιδιαίτερος λόγος για το τι κατηγορία θα φτιάξει ο admin), ειδικά για τα παπιά (και όχι τόσο για τα σκούτερ) δεν θα ήθελα κάποια ξεχωριστή κατηγόρια, πλην εκείνης που θα προέτρεπε να τα πουλήσουν οι κάτοχοί τους και να προμηθευτούν κάποιο δίτροχο της προκοπής.
Θεωρώ τα παπιά μόδα και ηλίθια αγορά 1ης μηχανής. Με 1000 Ε αγοράζεις 125 ονοφάκι 8-10 ετών και κάνεις την δουλειά σου καλύτερα και ασφαλέστερα. Επίσης δεν μπαίνεις στον πειρασμό να αρχίζεις να σκαλίζεις το καβουρδιστηράκι, βάζοντας μία σε καμία και σπάζοντας αρχίδια φιλήσυχων πολιτών (μη γιελιέστε, κάπου εκεί θα καταλήξει η κατηγορία των topics).
Από την αντίθετη, παραδέχομαι τους μοτοσυκλετιστές που, συνειδητά, αγοράζουν κάποιο παπί για 2ο μηχανάκι για λόγους ευκολίας και οικονομίας.
Θεωρώ, επίσης, τους κατόχους παπιών, απλούς χρήστες-αλεξιπτωτιστές στον χώρο της μοτοσυκλέτας. (ναι, ξέρω, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)
Και για τα σκούτερ μια απ΄τα ίδια, με την διαφορά ότι θα δεχτώ την χρήση τους από άτομα που έχουν πρόβλημα ή τους λείπει το αριστερό πόδι και δεν μπορούν να αλλάζουν ταχύτητες.
Στο φινάλε, φτιάξτε την κατηγορία και μη με πρήζετε. Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να δώσετε βήμα έκφρασης, σ΄αυτόν τον Ζαν - Βαν - Μπαμ, πως τον λένε δε θυμάμαι, να πει κάτι και αυτός για το μηχανάκι του.
Άμα σκεφτώ κάτι καλύτερο θα σας γράψω.

coolraven
18/07/2005, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Με 1000 Ε αγοράζεις 125 ονοφάκι 8-10 ετών και κάνεις την δουλειά σου καλύτερα και ασφαλέστερα. Επίσης δεν μπαίνεις στον πειρασμό να αρχίζεις να σκαλίζεις το καβουρδιστηράκι, βάζοντας μία σε καμία και σπάζοντας αρχίδια φιλήσυχων πολιτών

+1000

Rezeguet
18/07/2005, 17:03
paidia to pirate poly patriotika to 8ema... den einai to 8ema to ti odigoi kai ti mixanes einai. To 8ema einai oti i katigoria katexei terastio ari8mo poliseon kai antistoixa eksisou pollous idioktites. Episis yparxoun kai polla 8rents kai 8emata mesa sto foroum skorpismena gia ta scooterakia-papakia pou 8a mporousan gia xarin praktikotitas na pane se mia dikia tous katigoria, opou 8a emploutistoun kai 8a pollaplasiastoun, opote kai ta energa kai ta kainourgia meli 8a ayksi8oun, giati opos exete paratirisei ola ta postakia me mikres mixanes ta agnooume kai den tous dinoume kai polu simasia, eno an eixan dikia tous katigoria 8a alliloapantousan metaksy tous. Alloste, min mou peite opti den goustarete mia oraia diamaxi metaksy 16xronon me ftiagmena papakia? :winka: :winka:

:wave2: :wave2:

gRim
18/07/2005, 17:06
Είναι ασφαλέστερο ένα ονοφάκι 10 έτων? Που? Όσον αφορά τα φρένα και το στήσιμο ή επειδή θα σέρνεται?

Όσο για τις εξατμήσεις έχετε απόλυτο δίκιο αλλά δείτε τι γίνεται και στις άλλες κατηγορίες κυρίως με τα street...
Τα περισσότερα τόπικ είναι για ακραπόβικ...ο ένας λέει ότι γουστάρει να περνά και να παίζουν οι συναγερμοί, ο άλλος ότι κάνει θόρυβο για την ασφάλεια του και όλοι μαζί συζητούν για το πως θα ενεργήσουν αν τους γράψουν για θόρυβο...

Anyway, κάντε ότι γουστάρεται με την κατηγορία...

stokos
18/07/2005, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Alloste, min mou peite opti den goustarete mia oraia diamaxi metaksy 16xronon me ftiagmena papakia? :winka: :winka:

:wave2: :wave2:
Στο λέω.

stokos
18/07/2005, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gRim
Είναι ασφαλέστερο ένα ονοφάκι 10 έτων? Που? Όσον αφορά τα φρένα και το στήσιμο ή επειδή θα σέρνεται?
.
.
.

Anyway, κάντε ότι γουστάρεται με την κατηγορία...
Φίλε μου, δεν πρόκειται να κάνω ότι γουστάρω, γιατί δεν μπορώ να το κάνω. Κι εγώ όπως κι εσύ, είμαστε φιλοξενούμενοι στα διάφορα φόρουμ και ενίοτε, μας επιτρέπουν να λέμε τις μαλακίες μας.
Τώρα, άμα εσύ θες (ή νομίζεις ότι μπορείς) να συγκρίνεις ένα Innova ή Kaze R ή Lifan ή Modenas με ένα DT 125-200 ή DR 125-200 ή Serrow 225 ή XLR 125 ή GN 125....... ελεύθερα. Και άμα βρεις κανένα από τα 2α να σέρνεται, τότε πιθανότατα μιλάς γιας φτιαγμένα παπιά.

Rezeguet
18/07/2005, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Στο λέω.

esy eisai paidi trayma...

alex14
18/07/2005, 17:48
Ρε φιλε stokos, δηλαδη καποιος που χρησιμοποιει ενα scooter για να παει στην δουλεια του ειναι κουλος, αναπηρος , τετραπληγικος κτλ ? Δεκτη η γνωμη σου αλλα οι χαρακτηρισμοι που δινεις για κατοχους παπιων / scooters δεν χρειαζονται.

Φιλικα,


:beer:

gRim
18/07/2005, 19:16
stokos υπάρχει περίπτωση με 1000 euro να βρω ονοφάκι σε καλή κατάσταση που να μην σέρνεται? Άμα είναι κάτσω να ψάξω γιατί όταν αγόραζα το μηχανάκι δεν ήξερα ότι είναι ντροπή να καβαλάς παπιά ή scooter...

Rezeguet
18/07/2005, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gRim
Άμα είναι κάτσω να ψάξω γιατί όταν αγόραζα το μηχανάκι δεν ήξερα ότι είναι ντροπή να καβαλάς παπιά ή scooter...

akou sto leo pos to skeftomai ego. Den einai ntropi na odigas papi i scooter, mporei na yparxoun apeiroi logoi na odigas kati tetoio (kurios oikonomikoi i logo diplomatos upo8eto) kai den mporeis na peis oti einai ntropi. Ntropi kata ti gnomi mou einai na odigas kati teoio kai na min apodexesai oti odigas tetoio mixanaki gia aytous tous logous alla giati einai ''grigoro'' ''omorfo'' kai ta synafi. Eidika an yperifaneyesai gia to papi sou pou tou evales mia eksatmisi einai ntropi kai megali malakia, ego ayto nomizo. Exe to re paidi mou to mixanaki alla min tin deis ''kapos''....

Alla opos eipame den einai logos aytos na min ginei katigoria tetoia. Ka8ara gia ofelimous gia to foroum kai tous foroumites logous prepei na ginei kati tetoio. Perissotera atoma kai malista energa kai emploutismos ylis tou foroum. Deite px tin katigoria cbf pou eimastan en arxi mono 3 atoma me cbf kai parakalousame gia katigoria kai eixame mono merikes foto kai 2-3 8rentakia. Molis anoixtike i sxetiki katigoria giname triplasia meli, ta 8rent 15plasiastikan kai i ili kai oi fotografies emploutistikan poly...

sonic22
18/07/2005, 20:20
κατι δεν παει καλα με αυτο το floroom..

πρωτο
με 1000 Ε παιρνεις ενα καινουριο παπι
ή ενα κομπλε μεταχειρισμενο κινητηρα για DT200

αρα δλδ θα παρετε την "μηχανη" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δευτερο
τα παπια τρεχουν στα dragster και σε 2 τουλαχιστον κατηγοριες μονο για αυτα και με πολλες συμετοχες... προφανος και τα dragster ειναι μαλακ@#$@ πιστιρικια που δεν εχουν αλλη δουλεια απο το να ξυπνανε τον κοσμο και να κανουν σαματα

τριτο
στα ανταλακτηκαδικα το 30% των εξαρτηματων αφορουν παπια και σκουτερ... τα περισοτερα δεν ειναι για αλλαγη αλλα για βελτιωση. προφανος ειναι ολοι ηλιθιοι νεαροι και αλεχιπτοτιστες...:look:

τεταρτο
οποιον μαστορα και να ρωτησεις απο παπι ξεκινησε...

πεμπτο
ενα παπι με ανοιγμενα καρτερ και κυλινδρο στα 59mm, 5 σταδιο εκεντροφορο και απηρες πατεντες πιανει aneta τα 140 χιλιομετρα...
αυτα δεν φτιαχνονται απο πιτσιρικαδες τυχαιους αλεξυπτοτηστες αλλα απο τα πιο εμπηρα μαστορια γεματα αγαπη για αυτο που κανουν...
πολλοι σνομπ "μηχανοβιοι" βαριουνται να αλαξουν ακομα και τα λαδια, στην κατα τα αλλα, "καλη τους"

εκτο
ενα φτιαγμενο παπι με ανταλακτηκα ιαπονιας φτανει ανετα την τιμη της μελοντικης σας μοτο... ενα τετοιο κολημα δεν ειναι αρκετο για ενα ποστ?

εβδομο
αισθανομαι πολυ τυχερος που καποτε ειχα παπακι και μονο
ακομα πιο ευτηχης που εχω ακομα σκουτερακι
ειμαι σε κατασταση εξτασης που καταφερα να αγωρασω ενα daxaki (550Ε εσκασα και δεν το μετανιωσα ποτε)
ειμαι απλα ευτηχης που εχω DT200R

αντε μου και στο καλο λειπων μην σας στειλω πουθενα χειροτερα βραδιατικα...

Alx 84
19/07/2005, 00:06
έπρεπε αυτό το thread να μπει στις διαμάχες. :) Συμφωνώ στο ότι υπάρχουν πάρα πολλά παπιά. Το θέμα είναι ότι πόσοι από τους κατόχους παπίών έχουν την όρεξη να αρχίσουν να πειράζουν, να βελτιώνουν κλπ; Το παπί είναι εργαλείο, όχι ευχαρίστηση(κατ'εμε τουλαστιχον!!!) Το κακό είναι ανοίγοντας αυτή την κατηγορία μη γεμίσει το forum απο καγκούρια ηλικίας 13-17 χρονών και λένε τις κλασικές τους κοτσάνες(εγώ με το nitro στο παπί μου τρώω και porsche κτλ). Σαφώς θα διευκολύνει κάποιους. Απο εκεί και πέρα όμως...

stokos
19/07/2005, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
με 1000 Ε παιρνεις ενα καινουριο παπι
ή ενα κομπλε μεταχειρισμενο κινητηρα για DT200
με 1000 Ε παίρνεις DT 125 λελούδι, με ένα ποτιστικό δώρο.



τα παπια τρεχουν στα dragster και σε 2 τουλαχιστον κατηγοριες μονο για αυτα και με πολλες συμετοχες... προφανος και τα dragster ειναι μαλακ@#$@ πιστιρικια που δεν εχουν αλλη δουλεια απο το να ξυπνανε τον κοσμο και να κανουν σαματα

Στο dragster και ειδικά στις κατηγορίες που γράφεις, έτσι για να μαθαίνεις, κερδίζει ο ελαφρύτερος (και όχι ο καλύτερος) αναβάτης και ο δυνατότερος κινητήρας (και όχι πλαίσιο-φρένα -στήσιμο) που θα αντέξει 402 μέτρα.



στα ανταλακτηκαδικα το 30% των εξαρτηματων αφορουν παπια και σκουτερ... τα περισοτερα δεν ειναι για αλλαγη αλλα για βελτιωση. προφανος ειναι ολοι ηλιθιοι νεαροι και αλεχιπτοτιστες
Είδες που συμφωνούμε;;



ενα παπι με ανοιγμενα καρτερ και κυλινδρο στα 59mm, 5 σταδιο εκεντροφορο και απηρες πατεντες πιανει aneta τα 140 χιλιομετρα... αυτα δεν φτιαχνονται απο πιτσιρικαδες τυχαιους αλεξυπτοτηστες αλλα απο τα πιο εμπηρα μαστορια γεματα αγαπη για αυτο που κανουν...
Δυστυχώς ναι.



ενα φτιαγμενο παπι με ανταλακτηκα ιαπονιας φτανει ανετα την τιμη της μελοντικης σας μοτο... ενα τετοιο κολημα δεν ειναι αρκετο για ενα ποστ?
ένα τέτοιο κόλλημα είναι υπέραρκετό για να ΜΗΝ γίνει ποστ. (απόψεις βέβαια ..... ξέρεις ..... σαν τους κώλους .....)
Φυσικά, μερικοί βλέποντας το μέλλον, προτιμάνε να αγοράζουν την μελλοντική μοτό ....... σήμερα. (στα ίδια λεφτά με το παπί)



αισθανομαι πολυ τυχερος που καποτε ειχα παπακι και μονο ακομα πιο ευτηχης που εχω ακομα σκουτερακι
ειμαι σε κατασταση εξτασης που καταφερα να αγωρασω ενα daxaki (550Ε εσκασα και δεν το μετανιωσα ποτε)
ειμαι απλα ευτηχης που εχω DT200R

Μπράβο. Χαίρομαι για σένα.



αντε μου και στο καλο λειπων μην σας στειλω πουθενα χειροτερα βραδιατικα...
Σώπα ρε βιτάμ.
Ανατρίχιασα τώρα.

ea6gka
19/07/2005, 08:54
ξεχειλιζει απο κομπλεξ αυτο το θρεντ:rolleyes: , ειμαι σιγουρος οτι οσοι εχουνε και μηχανες ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ την εχουν και μεγαλυτερη :rotflmao: :lol:

stokos
19/07/2005, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
ξεχειλιζει απο κομπλεξ αυτο το θρεντ:rolleyes: ,
Πέστα ρε αδερφέ. Τους τα λέω κι εγώ και δεν με πιστεύουνε.



ειμαι σιγουρος οτι οσοι εχουνε και μηχανες ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ την εχουν και μεγαλυτερη
Αααααα, δε ξέρω για τους άλλους. Άμα θέλουν να στην περιγράψουν. Η δικιά μου, αν ενδιαφέρεσαι, είναι μικρή και στραβιά και θέλει σέρβις.

dukeandthecity
19/07/2005, 09:07
Τρελλοι γκαζιάριδες με τα super οχήματα θα ήθελα να υποβάλλω μια αρώτηξη.

για τις Βέσπες γιατι δεν λέτε τίποτις ????

Και αυτοι που θέλουν thread για παπιοσκουτερ γιατι δεν δηλώνουν υπευθηνα (ν. 105) οτι θα αναλαβουν και το moderiliki ????? Ποσοι απο εσας έχετε εμπρακτα αποδειξει οτι μπορείτε να κρατήσετε ένα επίπεδο σε ένα ειδικό thread ????

Μαλλον προβλεπουν πολύ "βρωμικη" δουλεια οι mods για να ανοιξουν ενα τέτοιο thread.


:ZZZ:

ea6gka
19/07/2005, 09:11
τι προβλημα εχουνε μερικοι με το να ανοιχτει μια καινουρια κατηγορια δε το καταλαβαινω , αν δε γουσταρετε μην το κοιτατε.

τι αλλο παραπανω να πω?

DUKASII
19/07/2005, 09:14
να το ανοίξουμε και να βάλουμε το στοκο για μοντερειτορ....΄.:rotflmao: :rotflmao:

ea6gka
19/07/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos

. Η δικιά μου, αν ενδιαφέρεσαι, είναι μικρή και στραβιά και θέλει σέρβις.

μπορουμε με ενα ρεκτιφιε και ευθυγραμμιση να τη φερουμε στα ισα της, το θεμα ειναι να βρει μαστορα που να την κανει τη δουλεια με το ματι γιατι με τα ηλεκτρονικα εχει χαθει η μαγεια:lol:

stokos
19/07/2005, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
να το ανοίξουμε και να βάλουμε το στοκο για μοντερειτορ....΄.:rotflmao: :rotflmao:
Μέσα.
Του δίνω μισή ώρα ζωή.

oulas
19/07/2005, 09:29
Οταν ανοιγα αυτο το ποστ περιμενα η συντιπτικη πληοψηφια, να ειναι υπερ αυτης της κατηγοριας.

Το αν θα γινει κατηγορια, καλως η κακος εξαρτατε απο τους mods.

Ποτε δεν πιστευα, οτι οι μισοι απο εσας, θα εχετε πραγματικα τετοιο σοβορο κομπλεξ, με την δημιουργια της κατηγοριας, και θα βλεπατε τοσο ειρωνικα, οχι μονο το ζητημα της κατηγοριας, αλλα επεκταθηκατε και στο παπακι σαν δικυκλο, και σε αυτους που το οδηγουν.


Ντροπη σας, και μονο ντροπη σας!

stokos
19/07/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Οταν ανοιγα αυτο το ποστ περιμενα η συντιπτικη πληοψηφια, να ειναι υπερ αυτης της κατηγοριας.

Το αν θα γινει κατηγορια, καλως η κακος εξαρτατε απο τους mods.

Ποτε δεν πιστευα, οτι οι μισοι απο εσας, θα εχετε πραγματικα τετοιο σοβορο κομπλεξ, με την δημιουργια της κατηγοριας, και θα βλεπατε τοσο ειρωνικα, οχι μονο το ζητημα της κατηγοριας, αλλα επεκταθηκατε και στο παπακι σαν δικυκλο, και σε αυτους που το οδηγουν.


Ντροπη σας, και μονο ντροπη σας!
:blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Και που΄σαι; Μην το γενικεύεις και γράφεις στον πληθυντικό. Μέχρι τώρα, μόνο εγώ εξέφρασα αρνητική άποψη.

oulas
19/07/2005, 10:01
Αν διαβασεις ολο το ποστ θα δεις οτι ειναι και αλλοι...

sonic22
19/07/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
με 1000 Ε παίρνεις DT 125 λελούδι, με ένα ποτιστικό δώρο.

βρε μου εναν καλο μεταχειρισμενο κινητηρα DT200 (3ET) κομπλε (καρμπηρατερ, ηλεκτρονικη και εξατμιση) στα 1000Ε και τον αγωραζω σημερα.
εκτος και αν ενοεις τα DT του τοτε με τα ταμπουρο

Στο dragster και ειδικά στις κατηγορίες που γράφεις, έτσι για να μαθαίνεις, κερδίζει ο ελαφρύτερος (και όχι ο καλύτερος) αναβάτης και ο δυνατότερος κινητήρας (και όχι πλαίσιο-φρένα -στήσιμο) που θα αντέξει 402 μέτρα.

και ολο αυτο γιατι μου το λες???dragster ειναι τι ηθελες να γινετε???
μαθε λοιπον και εσυ οτι τα πλαισια εκει ειναι ειδιοκατασκευες αλουμινιου και δεν ειναι ολα τοσο απλα στην κατασκευεη

Είδες που συμφωνούμε;;

δεν θα προσπθησω καν να διαφωνησω...θα περημενω απλα να ενεργοποιηθουν ολα σου τα εν λειτουργια εγγεφαλικα κοιταρα γιατι αλλιος ειναι σαν να μιλαω σε ντουβαρι...

Δυστυχώς ναι.

μια απο τα ιδια... ισος και χειροτερα...

ένα τέτοιο κόλλημα είναι υπέραρκετό για να ΜΗΝ γίνει ποστ. (απόψεις βέβαια ..... ξέρεις ..... σαν τους κώλους .....)
Φυσικά, μερικοί βλέποντας το μέλλον, προτιμάνε να αγοράζουν την μελλοντική μοτό ....... σήμερα. (στα ίδια λεφτά με το παπί)

κολημα...χμμμ μαλλον το ιδιο θα λενε και οι κουτεοι για ολο αυτο το forum και τις μηχανες γενικοτερα...
μχ... δεν μου λες δεν αγωραζεις και τον ταφο σου, με ολα τα κομφορ απο τωρα, που εισαι συγουρος οτι εχεις φραγκα? δεν μπαινεις και μεσα να μην μας τρως και τσαβα τον αερα...

Μπράβο. Χαίρομαι για σένα.

χαιρομαι οταν χαριζω την χαρα στους ανθρωπους... εδικα τους γενηθεις την δεκαετια του 60

Σώπα ρε βιτάμ.
Ανατρίχιασα τώρα.

το βηταμ αν ειναι απο καταψυξη και το φας στο κεφαλι πας νοσοκομειο με διασηση... για αυτο προσεχε...


στοκο τωρα που ειναι καλοκαιρι να πιγαινεις στην θαλασα...
μην στεγνωσει και γινει αχριστο το υλικο σου...

δεν εβαλα φατσουλες σε πολλα γιατι βαριομουνα...

:sun: :beer: :beer: :sun:

Κανένας
19/07/2005, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
:blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Και που΄σαι; Μην το γενικεύεις και γράφεις στον πληθυντικό. Μέχρι τώρα, μόνο εγώ εξέφρασα αρνητική άποψη. Και εγώ
(έστω και αν το έκανα με μορφη πλάκας)

Για πιο σοβαρά τώρα
Μια κατηγoρια για 50-125 μοτοσικλέτες, δεν είναι κακή ιδέα
Αλλά όπως είπα πριν, τα παπιά και τα σκούτερ (αυτά με ελάχιστες εξαιρέσεις ), είναι κατασκευαστικά και καταναλωτικά εξαμβλώματα και προσθέτω, ότι είναι επικίνδυνα μέσα μεταφοράς, ευθύνονται για το συντριπτικό ποσοστό ατυχημάτων, δεν σε μαθαίνουν να οδηγάς, και παρεσυραν πολύ άσχετο κόσμο, στο να αγοράσουν μεταφορικό μέσο (ειδικά αυτοκινητακηδες), με αποτέλεσμα τα ατυχήματα να αυξηθούν ακόμα πιο πολύ και η αρνητική εικόνα, ότι οι μηχανές σκοτώνουν
Τέλος, τα φτιαγμένα αυτής της κατηγορίας, λόγω του είδους του θορύβου που κανουν, συντείνουν ακόμα περισσότερο στην αύξηση της δυσφορίας των πολιτών, εναντίον της μοτοσυκλέτας

υγ
Να προσθέσω ότι έχω και αυτοκίνητο και παπάκι

sonic22
19/07/2005, 11:30
κανενασ σεβαστη η γνωμη σου για τα παπια και τα παρελκομενα...

δικα τους ποστ γιατι να μην εχουν ομως???

μηπως επηδει ειναι εξαμβλωματα και φωβασε μηπως κολησουν και τα αλλα ποστ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

θα σας δηνουν αντιβιοτηκα ρε...

:beer: :beer: :beer: :beer:

Κανένας
19/07/2005, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
κανενασ σεβαστη η γνωμη σου για τα παπια και τα παρελκομενα...

δικα τους ποστ γιατι να μην εχουν ομως???

μηπως επηδει ειναι εξαμβλωματα και φωβασε μηπως κολησουν και τα αλλα ποστ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

θα σας δηνουν αντιβιοτηκα ρε...

:beer: :beer: :beer: :beer: Δικά τους ποστ, δεν τα απαγόρεψε κανείς και ποτέ
για την κατηγοριοποίηση, ως πόλο έλξης και ανάπτυξης της κατηγοριας μιλάμε :nono:

Όσο για την απάντηση σου στον στόκο, θα σου απαντήσω εγώ κατάλληλα:evil: μόλις γυρίσω, γιατί τώρα παω να φτιάξω το παπί μου, φωνή της συνείδησης του Άλλου:evil:

stokos
19/07/2005, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Όσο για την απάντηση σου στον στόκο, θα σου απαντήσω εγώ κατάλληλα:evil:
Άσε, μη μπαίνεις στον κόπο. Θα το έκανα εγώ αλλά δεν αξίζει.
Μόνο το αριστερό μου έξυσα, μη μείνει κανένα μάτι.

Κανένας
19/07/2005, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
Άσε, μη μπαίνεις στον κόπο. Θα το έκανα εγώ αλλά δεν αξίζει.
εχεις δικιο:beer:

ea6gka
19/07/2005, 14:11
επικυνδυνα οχηματα δεν υπαρχουνε , μονο επικυνδυνοι οδηγοι. Θα επρεπε να το ξερετε ΚΑΛΑ αυτο.

Rezeguet
19/07/2005, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
επικυνδυνα οχηματα δεν υπαρχουνε , μονο επικυνδυνοι οδηγοι. Θα επρεπε να το ξερετε ΚΑΛΑ αυτο.

εσυ πρεπει να το ξερεις καλυτερα απο ολους αυτο

:lol: :rotflmao: :lol:

ea6gka
19/07/2005, 14:51
το ξερω καλα ,

slacker
19/07/2005, 16:14
Λοιπόν, τα παπιά είναι πρώτα σε πωλήσεις στην Ελλάδα. Μόνο η Honda πουλάει πάνω απο 14.000 ετησίως στην Ελλάδα. Για όσους τα θέλουν για μετακίνηση μέσα στην πόλη, έχουν την καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης. 'Οποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες για να αγοράσει κάποιο, ταλαιπωρείτε ώρες στο διαδύκτιο για να βρεί μια άποψη της προκοπής.
Συμπέρασμα: Go for it, moto.gr!!!