PDA

View Full Version : Ελλάδα - Κροατία



ectel
08/09/2010, 21:22
Έχει κάνει κανένας τη διαδρομή αυτή παίδες? Έχω ακουσει ότι ειναι υπεροχη. Πας μεσα από Αλβανία και κάνεις διανυχτέρευση Δυράχιο

G/S
12/10/2010, 12:12
Την Αλβανία απλα ΞΕΧΝΑΤΗ , πήγαινε απο FYROM-SERBIA,αξίζει τον κόπο η Κροατία, είναι πανέμορφη και πιό φθηνή απο την Ελλάδα.

intruder
12/10/2010, 15:09
γιατι να τη ξεχασει?σκεφτομαι κ γω για αλβανια μερια υπαρχουν κινδυνοι? γιατι απο οτι εχω ακουσει απο μερικους ειναι ολα οκ.αλλοι παλι συμφωνουν μαζι σου.:confused:

nic mor
12/10/2010, 15:25
ριξε μια ματια εδω!!http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108907
κατι τετοιο νομιζω ψαχνεις!!

SVX
12/10/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
Την Αλβανία απλα ΞΕΧΝΑΤΗ , πήγαινε απο FYROM-SERBIA,


αυτο το χω ακουσει κι απο αλλους ..... τι παιζει?

LOUKILOUK
13/10/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
Την Αλβανία απλα ΞΕΧΝΑΤΗ , πήγαινε απο FYROM-SERBIA,αξίζει τον κόπο η Κροατία, είναι πανέμορφη και πιό φθηνή απο την Ελλάδα.

Μετά από ένα πολύ σύντομο πέρασμα φέτος από Αλβανία θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα ασφάλειας, πέρα από τη οδηγική παιδεία που δεν διαφέρει γενικά και πολύ σε όλα τα Βαλκάνια. Ίσα ίσα που ήταν φιλικοί και εξυπηρετικοί.
Δεν πήγα παραλιακά για σας πω τι παίζει αλλά το κομμάτι που ταξίδεψα ήταν αδιάφορο οδηγικά, πλην εξαιρέσεων, ενώ και από φύση και τοπία λίγα πράγματα μου άρεσαν.
Γενικά πάντως επειδή το όμορφο και το ενδιαφέρον είναι σχετικό για τον καθένα θα έλεγα να μην ακούμε πάντα ότι μας λένε, ειδικά όταν πρόκειτε για αστικούς μύθους, κλισέ απόψεις και κουβέντες του στιλ " εκεί όλοι κλέβουν", "ούτε ρόδες δεν θα βρείτε το πρωί"...κτλ :winka:

Κατά τα άλλα η Κροατία είναι όμορφη, το Ντουμπρόβνικ παραμυθένιο και η ακτογραμμή υπέροχη,την Κροατία δεν την λες και φτηνή, μοιάζει με την Ελλάδα σε τιμές αλλά Σερβία, Βοσνία, Σκόπια είναι φτηνά και καλά.. :winka: :beer: :wave2:

tsompanis
13/10/2010, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
Την Αλβανία απλα ΞΕΧΝΑΤΗ , πήγαινε απο FYROM-SERBIA,αξίζει τον κόπο η Κροατία, είναι πανέμορφη και πιό φθηνή απο την Ελλάδα.


οταν λες απο σκοπια-σερβια,απο που δηλαδή...απο βοσνια ή κόσσοβο?
ή να φτασει μεχρι ζαγκρεμπ για να γυρισει ντουμπροβνικ?


Φιλε για Αλβανια μην ακους πολλά.
ειναι μια χαρα ησυχα,απλα θελει προσοχη στον δρομο (οπως και σκοπια)

και ο δρομος που λες απο δυράχειο,αν πας παραλιακά μέσω χειμαρας-αυλώνας,στα περισσουερα κοματια είναι καινούργιος.
αν θέλεις ρίξε μια ματιά και εδώ...:wave2:

http://www.mototraveldest.com/forum/viewtopic.php?f=72&t=47

G/S
14/10/2010, 14:11
Σε σχέση με οτι έγραψα γιά Αλβανία να το ξεχάσει ,το έγραψα μετά απο φωτογραφίες για την κατασταση των δρομων , την οδηγικη παιδεια , και στα Βορεια της χωρας την ελλειψη πινακίδων για το που πάει κανείς.Ολα τα παραπάνω μου τα μετέφερε φίλος που την διάσχισε φέτος το καλοκαίρι πηγαινωντας για Μαυροβουνιο - Κροατία,δέν έχω προσωπική αποψη γιατί δέν την εχω περάσει ο ιδιος οδικά , ισως του έκατσε στραβά ,τι να πώ... πάντως τα video απο την camera on board στο KTM του μαρτυρούσαν γιά τίς παραπάνω περιγραφές μου.Γιά θέμα κλοπής δέν μου ανέφερε τίποτε αφου την διέσχισε σερί απο Ελλάδα-Μαυροβούνιο.Πάντως μετά τα Τίρανα ηταν <κάπως> η κατάσταση.Ευχομαι στο φίλο είτε πάει απο Αλβανία είτε απο αλλού να έχει ένα καλό ταξίδι και καλά χιλιόμετρα.:beer: