PDA

View Full Version : Patrol944-βοήθεια-πληροφορίες



pakosgemistos
08/09/2010, 23:01
Εβαλα τον εν λόγω συναγερμό πέρισυ μετά απο απόπειρα κλοπής του V Strom μου.τον εγκατέστησα μόνος μου,αφού κούμπωσε στη φίσσα της μηχανής+την συνδεση στα φλας για να δείχνουν την όπλιση-αφόπλιση.μέχρι και τον Φεβρουάριο που η μηχανή ήταν Αθήνα για 1 μήνα δούλευε κανονικά.μετά και όσο είμαι στο νησί δεν το δουλευω γιατί δεν χρειάζεται.όταν χρειάστηκε όμως πριν λίγες μέρες-πρόβλημα!

το πρόβλημα τώρα είναι οτι: οπλίζω-αφοπλιζω 1-2 φορές συνεχόμενα για δοκιμή,ολα καλά. οπλίζω και το αφήνω όλο το βράδυ,πάω το πρωί να αφοπλίσω π@π@ρια,δεν αφόπλιζε με τίποτα.αποσύνδεσα τη φίσσα,τίποτα χτυπούσε εννοείται συνέχεια σαν να παραβιαζόταν.
κάποια στιγμή μετά απο πολλές προσπάθειες αφοπλίζεται και δεν το ξαναπείραξα.

επιπλέον στοιχεία: σε ασχετες στιγμές αναβόσβηναν τα φλας,ή πατούσα το μικρό κουμπί του κοντρόλ και ακουγόταν ένας ήχος και σταματούσαν.εναλλακτικά έβαζα το διακόπτη των αλάρμ στο on ακουγόταν πάλι ο ίδιος ήχος και σταματούν.

τί να κάνω?είναι ελατωματικός,να τον στείλω για επισκευή στα πλαίσια της εγγύησης? θα ισχύει φαντάζομαι ή όχι λόγω οτι τον εγκατέστησα μόνος?
Ακόμη αν τον αφαιρέσω δεν θα παίρνει μπρός,θέλει μια διαδικασία που δεν γνωρίζω για να μπορεί να πάρει μπρός αφαιρώντας τον!
μπορεί να βοηθήσει κανείς?




:confused: :confused: :confused: :confused:

pakosgemistos
10/09/2010, 09:00
δεν μπορει να βοηθήσει κανείς?
μήπως να το βάλω στις γενικές?

papaki100
10/09/2010, 09:13
Καλημέρα αν σου ξεκίνησε στο νησί το θέμα άρα να υποθέσουμε ότι λόγω υγρασίας κάπου έχει βραχυκυκλώσει και αρχίζει τα κουφά? Γνώμη μου είναι να κάνεις 2 κινήσεις. ΒΓάλτον πάνω στον πάγκο δώστου 12v και βάλτον να οπλίσει - ξεοπλίσει να δεις αν είναι οκ. Αν είναι οκ τότε ή πρόβλημα σε κάποια φίσα έχεις ή μπορεί να είναι και από χαμηλή τάση της μπαταρίας (μου έχει συμβεί στο παρελθόν στο αυτοκίνητο). Καλή τύχη.

Και εφ'οσον στις οδηγίες δεν λέει ότι πρέπει να τον εγκαταστήσει εξουσιοδοτημένος συνεργάτης οχι δεν σου αρνούνται εγγύηση.

pakosgemistos
13/09/2010, 12:24
μπαταρία έχω καινούρια,οπότε θα κάνω τον έλεγχο και βλέπουμε!
στις οδηγίες δεν έλεγε για εξουσιοδοτημένο,αλλά νομίζω έπρεπε να στείλω κάποιο απόκομμα με σφραγίδα τεχνικού κάπου!
θα δείξει! ευχαριστώ πάντως!