PDA

View Full Version : Αττικη οδος



alkis1990
08/09/2010, 23:41
παιδια ......μεσα στην βδομαδα περασα 4 φορες αλε-ρετουρ απο τα διοδια τις Αττικης Οδου και δεν πληρωσα...(κολησα στον μπροστα μου και εφυγα!!)

(δεν εχω ξανα περασει απο Αττικη οδο χωρις να πληρωσω!! )

και η πινακιδα φενεται κανονικα!!!



λετε να μου ερθει κανενα ερωτηκο σημειωμα στο σπιτι με κανενα πρωστημο?!?!?!?!??


τι πιθανοτητες υπαρχουν?!


και αν σημβει...(μακαρι να μην σημβει!)........τι προστηματα πεφτουν??

ego_o_idios
08/09/2010, 23:48
i attiki odo ine idioktito xorafi pros to paron

exi kameres se ka8e gkise:lol:
ke ta katagrafoun ola

ego 8a po to eksis
teleftea exoune pai oi kolompatsoi ke kanoune mploka mesa stin attiki odo

ektos tou oti protino na tous patate ama vgenoun mprosta sas

protino episis na kopsete tin attiki odo

na min ksana patisete apo eki

den to kserame oti 8a plironoume gia na trome ke klisis
na min pigenete apo eki na mpoune mesa na ftoxinoune
na petaksoune tous mpatsous sta xorafia
asto dialo pia

Ichigo
09/09/2010, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990



τι πιθανοτητες υπαρχουν?!


και αν σημβει...(μακαρι να μην σημβει!)........τι προστηματα πεφτουν??

α) αρκετές

β)τσουχτερά

:D

Σοβαρά τώρα ένα σοβαρό δρόμο διαμάντι έχουμε και είναι ντροπή μας να μην πληρώνουμε το αντίτιμο που έχει καθοριστεί. Εκτός και αν νομίζεις ότι η συντήρηση γίνεται τσάμπα! Επίσης αν σου βγαίνει ακριβά λογω συχνών διελέυσεων γράψου συνδρομητής να σου ερχεται στο 1.25 :winka:

chr1s_86
09/09/2010, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990
παιδια ......μεσα στην βδομαδα περασα 4 φορες αλε-ρετουρ απο τα διοδια τις Αττικης Οδου και δεν πληρωσα...

γιατί;

jfx
09/09/2010, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990

παιδια ......μεσα στην βδομαδα περασα 4 φορες αλε-ρετουρ απο τα διοδια τις Αττικης Οδου και δεν πληρωσα...

Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
γιατί;

chr1s_86, λαθος παραθεση...



Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990


και η πινακιδα φενεται κανονικα!!!


Γιατι;

(Fixed!):)

dimdoc
09/09/2010, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
α) αρκετές

β)τσουχτερά

:D

Σοβαρά τώρα ένα σοβαρό δρόμο διαμάντι έχουμε και είναι ντροπή μας να μην πληρώνουμε το αντίτιμο που έχει καθοριστεί. Εκτός και αν νομίζεις ότι η συντήρηση γίνεται τσάμπα! Επίσης αν σου βγαίνει ακριβά λογω συχνών διελέυσεων γράψου συνδρομητής να σου ερχεται στο 1.25 :winka:

Ωρα ειναι να αρχισουμε να κλαιμε και την εταιρια της Αττικης οδου...με πηραν τα δακρυα, δε θα βγαινουν να κανουν τη συντηρηση...ενα δραμα πραγματικο...

Η Αττικη οδος εχει πολυ μεγαλυτερη κυκλοφορια και αρα κερδη απο οσο ειχε προυπολογιστει στη συμβαση και η εταιρια εχει κανει ηδη την αποσβεση της και βγαζει υπερκερδη...κανονικα το δημοσιο θα επρεπε να επαναδιαπραγμετευτει τη συμβαση με βαση τα νεα δεδομενα, αλλα που με αυτα τα λαμογια που εχουμε για κυβερνωντες...

DUKASII
09/09/2010, 07:52
Οχι φίλε δε ΄τρέχει τίποτα για τους τουριστες τα χουνε βάλει τα γκισε να πληρωνουν αυτοι που δε ξέρουν ..
εμεις ειμαστε πονηρόπουλα.

α το μονο που πρεπει να προσεχεις στην αττική οδό ειναι τον καπτεν οπου περιφερεται σε μαυρο ταιγκερ με κουκουλα αλλα "εφιάλτης" και δινει κοσμο..
τωρα ..μπατσοι,κάμερες και λοιπες φλωριές δεν για μας..:D

Cpt. Haddock
09/09/2010, 08:03
Κορυφαίο θρεντ (άλλο ενα)


"Μαγκες την τελευταία βδομάδα εφυγα απο το Σκλαβενιτη χωρις να πληρώσω, λετε να μου κάνουν κάτι;"

:rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990
[...]και η πινακιδα φενεται κανονικα!!![...]

Δοσε μου εμαίνα το νουμερω τις πηνακηδας φιλαι και μη σε νοιαζει τιπωτα :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
α το μονο που πρεπει να προσεχεις στην αττική οδό ειναι τον καπτεν οπου περιφερεται σε μαυρο ταιγκερ με κουκουλα αλλα "εφιάλτης" και δινει κοσμο..
τωρα ..μπατσοι,κάμερες και λοιπες φλωριές δεν για μας..:D

τις πρωτες μερες μου εδωσαν gsxr αλλα... :sick: ... ξέρεις.... :sad:

SNORLAX2
09/09/2010, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
i attiki odo ine idioktito xorafi pros to paron

exi kameres se ka8e gkise:lol:
ke ta katagrafoun ola

ego 8a po to eksis
teleftea exoune pai oi kolompatsoi ke kanoune mploka mesa stin attiki odo

ektos tou oti protino na tous patate ama vgenoun mprosta sas

protino episis na kopsete tin attiki odo

na min ksana patisete apo eki

den to kserame oti 8a plironoume gia na trome ke klisis
na min pigenete apo eki na mpoune mesa na ftoxinoune
na petaksoune tous mpatsous sta xorafia
asto dialo pia

αντε ρε κομπλεξικε καραγκιοζοπουλε

DUKASII
09/09/2010, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κορυφαίο θρεντ (άλλο ενα)


"



τις πρωτες μερες μου εδωσαν gsxr αλλα... :sick: ... ξέρεις.... :sad: 2 fast4u?

Cpt. Haddock
09/09/2010, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
2 fast4u?

Ναι, εαν δούλευε :p

(παρε ποπκορν - δες το αποπανω ποστ :lol: )

DUKASII
09/09/2010, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SNORLAX2
αντε ρε κομπλεξικε καραγκιοζοπουλε pesta nteeeeee

Gandalf dr685sm
09/09/2010, 08:16
Η ερώτηση είναι μαλακισμένη... και εξηγούμαι..

Αφού το κάνεις που το κάνεις και ξέρεις οτι είναι καρά-παράνομο.... τι ρωτάς μετά , τι θα γίνει αν σε πιάσουν...

ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ...


:a021: :a021: .. .και χωρίς σάλιο.

Όταν κάνουμε την μαλακία να είμαστε έτοιμοι να την πληρώσουμε κιόλας μετά. Τώρα αν αυτό είναι σωστό ή οχι... δίκαιο ή άδικο και αν το κράτος πήρε μίζα και η Α.Ο. υπερκέρδη είναι άλλου παππά ευαγγέλιο και συζήτηση και σίγουρα όχι δικαιολογία για να κάνουμε οτι θέλουμε εμείς. ΄

Gandalf

soter3gm
09/09/2010, 08:24
:a014: :a014: :a014: :a014: :a014:

devil's animal
09/09/2010, 08:26
θα πληρωσεις αρκετα αν αποφασισουν αν δουν τις καμερες...

και παρεπιπτοντως η Α.Ο. εχει δικια της τροχαια.


:wave2:

gmitsiakis
09/09/2010, 09:00
20 φορες το αντιτιμο για καθε περασμα σου χωρις πληρωμη!

28?+28?=56?

με γεια σου!

jfx
09/09/2010, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Η ερώτηση είναι μαλακισμένη... και εξηγούμαι..

Αφού το κάνεις που το κάνεις και ξέρεις οτι είναι καρά-παράνομο.... τι ρωτάς μετά , τι θα γίνει αν σε πιάσουν...

ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ...


:a021: :a021: .. .και χωρίς σάλιο.

[...]

Κανε τον κοπο να διαβασεις το πρωτο θρεντ. Δε ρωτησε κανεις τι θα γινει αν τον πιασουν.


Αναφερεις ότι ειναι παρανομο.Ποιον ακριβως νομο παραβαινει αφου η μη καταβολή αντιτίμου αποτελεί ιδιωτική διαφορά και όχι αδίκημα ή παραβαση του ΚΟΚ;

gmitsiakis
09/09/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx

Αναφερεις ότι ειναι παρανομο.Ποιον ακριβως νομο παραβαινει αφου η μη καταβολή αντιτίμου αποτελεί ιδιωτική διαφορά και όχι αδίκημα ή παραβαση του ΚΟΚ;

γιατι η Α.Ο πρωτα παραδοθηκε και μετα ξεκινησε η αποπληρωμη της.

γιατι ειναι ο μοναδικος δρομος που πληρει τις προυποθεσεις διοδιων.

γιατι ειναι ασφαλεστατος.

γιατι δεν ειναι να τα ισοπεδωνουμε ολα !

νομο δεν ξερω ακριβως αλλα θα πληρωσει θελει δεν θελει!

Cpt. Haddock
09/09/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Κανε τον κοπο να διαβασεις το πρωτο θρεντ. Δε ρωτησε κανεις τι θα γινει αν τον πιασουν.
Αναφερεις ότι ειναι παρανομο.Ποιον ακριβως νομο παραβαινει αφου η μη καταβολή αντιτίμου αποτελεί ιδιωτική διαφορά και όχι αδίκημα ή παραβαση του ΚΟΚ;

Και απο το κομμωτήριο αν βγεις χωρις να πληρώσεις, ιδιωτική διαφορα ειναι :winka:

takis-kk
09/09/2010, 09:25
Μην εξαντλείτε την επαναστατικότητά σας στα διόδια..
Μπορεί να σας χρειασθεί αλλού..
:nono:

Cpt. Haddock
09/09/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
[...]την επαναστατικότητά σας [...]


την ποιά; :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
09/09/2010, 09:33
Υπόψιν οτι το παρακάτω σκηνικο


Αρχικά δημιουργήθηκε από alkis1990
παιδια ......μεσα στην βδομαδα περασα 4 φορες αλε-ρετουρ απο τα διοδια τις Αττικης Οδου και δεν πληρωσα...(κολησα στον μπροστα μου και εφυγα!!)[...]

Εγινε με Dominator, γνωστό και απο πριν

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109654

:bawl:

Οχι τιποτ' αλλο ρε φιλε αλλα θα πας να ξεκινησεις κολλημενος στο μπροστινο και θα σου μείνει και θα φας και τη μπαρα στο κεφάλι :look:

jfx
09/09/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και απο το κομμωτήριο αν βγεις χωρις να πληρώσεις, ιδιωτική διαφορα ειναι :winka:


Δεν αντιλεγω.κι εκει δε θα ερθει ο μπατσος να σε υποχρεωσει να πληρωσεις ουτε θα σου κοωει καμια κλήση.Δικαστικά θα παει το θεμα κι εκει.

Θεωρητικά μπορει να σου τραβηξει μηνυση η εταιρεια και να λυθει το θεμα στο δικαστηριο. Πρακτικα δεν ειναι πολύ μεγαλες οι πιθανοτητες να γινει αυτο(και αμφιβολο το αν θα κερδισει) με δεδομενες τις παρουσες συνθηκες.
Ομως επι τοπου και το κωλάδικο να ερθει, ουτε παραβαση μπορει να βεβαιωσει ουτε τιποτα.
Μονο να καταγραψει το συμβαν. (θεωρητικα παντα).

Παραθετω κι αυτα:

http://twitter.com/astynomia/status/18692106537

http://twitter.com/astynomia/status/18692122202

Cpt. Haddock
09/09/2010, 09:37
Πραγματικά τώρα, γουστάρετε να μπλέκετε με μηνύσεις για 1.25 ευρώ; :confused:

:a24:

sniper
09/09/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
......
και παρεπιπτοντως η Α.Ο. εχει δικια της τροχαια.


:wave2:

και δικό της Στρατό... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

devil's animal
09/09/2010, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και δικό της Στρατό... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

μην σου πω και δικη της αεροπορια...:smokin:

sniper
09/09/2010, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μην σου πω και δικη της αεροπορια...:smokin:

Το μόνο που έχει η ΑΟ είναι πολλές καινουργιες κάμερες ταχύτητας σχεδόν σε όλο το μήκος της....

Οι πινακιδάτοι να προσέχουμε

gmitsiakis
09/09/2010, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το μόνο που έχει η ΑΟ είναι πολλές καινουργιες κάμερες ταχύτητας σχεδόν σε όλο το μήκος της....

Οι πινακιδάτοι να προσέχουμε
απο τη στιγμη που θα πληρωσεις διοδια εκαι κατα μηκος της ΑΟ ειναι καμερες διαχειρισης κυκλοφοριας και οχι φωτογραφικες!

αν βγεις απο αυτην και κινηθεις στην Περιφερειακη Υμηττου εχει κανα 2 αλλα οπως εγραψα ειναι εξω απο την Α.Ο. κατα μηκος της οχι.

καμερες εχει αν προσεξεις μετα τα διοδια της Ελευσινας πριν τα διοδια της Α.Ο

Κατι μου εχουν πει για καμερα στον Αlpha αλλα εδω και 3 χρονια που περναω απο εκει ποτε δεν εχει ερθει κατι.

στην ΑΟ μπορει να βεβαιωθει παραβαση μονο απο στατικο συνεργειο τροχαιας με ρανταρ βασιζομενοι στην σημανση που λεει οτι η ταχυτητα ελεγχεται με ρανταρ.

Gandalf dr685sm
09/09/2010, 10:14
Ετοιμάζονταν πρόσφατα να κάνουν καινούρια Υπουργική διάταξη που θα όριζε ώς παράβαση ΚΟΚ την αποφυγή πληρωμής διοδίων σε ιδιωτική εταιρία όπως είναι αυτή που ισχύει για τα διόδια του Ελληνικού Δημοσίου... δεν ξέρω αν πέρασε ή οχι.

Πάντως αν δεν πληρώσεις διόδια στο Ελληνικό Δήμόσιο , σου έρχεται πακετάκι απο εφορία με προσαυξήσεις αν σε έχουν φωτογραφήσει.

Αλλά όπως ειπώθηκε... ο δρόμος της Α.Ο. πληρεί κάθε προϋπόθεση ασφαλείας ενός νέου αυτοκινητόδρομου. Το να δώσω το αντίτιμο το θεωρώ σωστό και οχι κοροϊδία... ειδικά όταν όπως ειπώθηκε η αποπληρωμή έγινε μετά , αλλά και οι υπηρεσίες που υπάρχουν είναι πολύ καλές.

Gandalf

sniper
09/09/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
......

στην ΑΟ μπορει να βεβαιωθει παραβαση μονο απο στατικο συνεργειο τροχαιας με ρανταρ βασιζομενοι στην σημανση που λεει οτι η ταχυτητα ελεγχεται με ρανταρ.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όταν σου έρθει το προσκλητήριο και πας να πληρώσεις 380 και να αφήσεις το δίπλωμα στο τμήμα της περιοχής σου για δίμηνο, τότε αράδιασε τις παραπάνω πίπες στον διοικητή.....

gmitsiakis
09/09/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όταν σου έρθει το προσκλητήριο και πας να πληρώσεις 380 και να αφήσεις το δίπλωμα στο τμήμα της περιοχής σου για δίμηνο, τότε αράδιασε τις παραπάνω πίπες στον διοικητή.....

αντι να λες εσυ πιπες δεν μας λες και που βασιζεις ολα αυτα που γραφεις??

DUKASII
09/09/2010, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
αντι να λες εσυ πιπες δεν μας λες και που βασιζεις ολα αυτα που γραφεις??

εχουν σκασει σε διαφορους τα παραπανω χαρτακια για προστιμα κτλ ..

gmitsiakis
09/09/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εχουν σκασει σε διαφορους τα παραπανω χαρτακια για προστιμα κτλ ..

ωραια! σε ποιο σημειο ομως? αυτο λεω εδω!
αν μου πεις Περιφερειακη δεν ειναι Α.Ο
αν μου πεις στα διοδια Ελευσινας παλι δεν ειναι ΑΟ

σε ποιο σημειο εχει σκασει το χαρτι?

αν ειναι απο κινητο συνεργειο τροχαιας με συμβατικο αμαξι παλι δεν εχει ισχυ!

Cpt. Haddock
09/09/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
[...]αν μου πεις Περιφερειακη δεν ειναι Α.Ο[...]


Ο αυτοκινητόδρομος της Αττικής Οδού αποτελεί το συνδετικό κρίκο του οδικού άξονα ΠΑΘΕ (Πάτρα-Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Εύζωνοι) αφού συνδέει την Εθνική Οδό Αθηνών-Λαμίας με την Εθνική Οδό Αθηνών-Κορίνθου, παρακάμπτοντας το κέντρο της Αθήνας. Ως κλειστός αυτοκινητόδρομος έχει ελεγχόμενες προσβάσεις και αποτελείται από δύο κάθετα μεταξύ τους τμήματα:

Την Ελεύθερη Λεωφόρο Ελευσίνας-Σταυρού-Σπάτων (Ε.Λ.Ε-Σ-Σ), μήκους περίπου 52 χλμ. και
Τη Δυτική Περιφερειακή Λεωφόρο Υμηττού (Δ.Π.Λ.Υ), μήκους περίπου 13 χλμ

http://www.aodos.gr/article.asp?catid=9878

:wave2:

sniper
09/09/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
ωραια! σε ποιο σημειο ομως? αυτο λεω εδω!
αν μου πεις Περιφερειακη δεν ειναι Α.Ο
αν μου πεις στα διοδια Ελευσινας παλι δεν ειναι ΑΟ

σε ποιο σημειο εχει σκασει το χαρτι?

αν ειναι απο κινητο συνεργειο τροχαιας με συμβατικο αμαξι παλι δεν εχει ισχυ!

Καλά, πάρε αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=105923) και μετά κάνε μια βόλτα να δεις που υπάρχουν κάτι κουτάκια τετράγωνα κίτρινα με τρύπες.......

και γιατί η Περιφεριακή Υμμητου δεν ειναι ΑΟ; :confused:

DUKASII
09/09/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
ωραια! σε ποιο σημειο ομως? αυτο λεω εδω!
αν μου πεις Περιφερειακη δεν ειναι Α.Ο
αν μου πεις στα διοδια Ελευσινας παλι δεν ειναι ΑΟ

σε ποιο σημειο εχει σκασει το χαρτι?

αν ειναι απο κινητο συνεργειο τροχαιας με συμβατικο αμαξι παλι δεν εχει ισχυ! τι να σου πω ρε φιλε..εγω παντως που εδω και τοσα χρονια που παω απο περ.υμ. επρπε να χω τον 12 τομη εγκυκλοπαίδεια σε κλήσεις λεμε..δεν εχω παρει τιποτα.
αλλα ξέρω ατομα που την φάγανε.η ετσι λενε για να μη τρεχουν πια τα κουλάδια..:rotflmao: :lol:

gmitsiakis
09/09/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά, πάρε αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=105923) και μετά κάνε μια βόλτα να δεις που υπάρχουν κάτι κουτάκια τετράγωνα κίτρινα με τρύπες.......

και γιατί η Περιφεριακή Υμμητου δεν ειναι ΑΟ; :confused: Ως κλειστός αυτοκινητόδρομος

τα λεει εδω.

η περιφερειακη ΔΕΝ ειναι Α.Ο.

3 χρονια παω συνεχεια με 180-220 και δεν εχει ερθει τιποτα.

αλλα ξερω που ειναι οι καμερες. εκει που αναφερω. επισης ειχα δει συνεντευξη στελεχους της Α.Ο που ελεγε οτι μεσα στην Α.Ο ΔΕΝ βεβαιωνονται παραβασεις. αν εσυ λιωνεις οπως ειναι φυσικο στον Υμηττο...δεν σου φταει η Α.Ο για αυτο που θα σου ερθει μετα!

sniper
09/09/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τι να σου πω ρε φιλε..εγω παντως που εδω και τοσα χρονια που παω απο περ.υμ. επρπε να χω τον 12 τομη εγκυκλοπαίδεια σε κλήσεις λεμε..δεν εχω παρει τιποτα.
αλλα ξέρω ατομα που την φάγανε.η ετσι λενε για να μη τρεχουν πια τα κουλάδια..:rotflmao: :lol:

Όταν είχες μηχανάκι, δεν υπήρχαν στην Περ. Υμμητού τέτοιες κάμερες (μονο οι μικρές της διαχείρησης κυκλοφορίας).

Τώρα με το ρημάδι που πήρες, δεν περνάς και ποτέ το όριο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
09/09/2010, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
Ως κλειστός αυτοκινητόδρομος

τα λεει εδω.

η περιφερειακη ΔΕΝ ειναι Α.Ο.

3 χρονια παω συνεχεια με 180-220 και δεν εχει ερθει τιποτα.

αλλα ξερω που ειναι οι καμερες. εκει που αναφερω. επισης ειχα δει συνεντευξη στελεχους της Α.Ο που ελεγε οτι μεσα στην Α.Ο ΔΕΝ βεβαιωνονται παραβασεις. αν εσυ λιωνεις οπως ειναι φυσικο στον Υμηττο...δεν σου φταει η Α.Ο για αυτο που θα σου ερθει μετα!

Ό,τι να ναι..... καλά, κάνε και πιστευε ότι καταλαβαίνεις.

Ιgnorance is bliss

Cpt. Haddock
09/09/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
[B]η περιφερειακη ΔΕΝ ειναι Α.Ο.

το λινκ παραπανω το είδες ή να το ξαναβαλω :confused:

sniper
09/09/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
το λινκ παραπανω το είδες ή να το ξαναβαλω :confused:

Βλέπει ότι θέλει....

Τις ολοκαίνουργιες gatso που βάλανε δεν τις εχει δει όμως....

και ναι.... δεν βεβαιαώνει η τροχαία παραβάσεις μέσα στην ΑΟ.... εμένα θα με σταματήσανε κάτι τύποι που είχαν βάλει τις αποκριάτικες στολές της τροχαίας... και το ροζ χαρτάκι που μου δώσανε ήταν απο το ημερολόγιο της barbie (του TROOPER) και πλήρωσα με λεφτά της Monopoly....

gmitsiakis
09/09/2010, 11:06
παιδια χαλαρωστε!

η Α.Ο ειναι κλειστος δρομος που εχει ΠΡΟΣΒΑΣΗ απο τις ΛΕΩΦΟΡΟΥΣ που ποσταρες Cpt.

ξαναλεω!
3 χρονια παω τερμα εκει. τιποτα.

στο κατω κατω ρωτηστε καποιον πιο γνωστη να σας πει τα ιδια! μημου λετε για καμερες στα τουνελ. δεν φωτογραφιζουν λεμε! οταν περασει...αν περασει σετα χερια του δημοσιου τοτε ναι θα εχει ισχυ!

μοιραζα προσκλησεις για κλησεις απο φωτογραφικα. πηγα μια σε δικηγορο και εκανε δηλωση επειδη ηταν απο κινητο συνεργειο τροχαιας μεσα στην Α.Ο με συμβατικο οχημα. δικαιωθηκε πανηγυρικα κυριοι!

δεν χανετε κατι να ρωτησετε!

sniper
09/09/2010, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
παιδια χαλαρωστε!

η Α.Ο ειναι κλειστος δρομος που εχει ΠΡΟΣΒΑΣΗ απο τις ΛΕΩΦΟΡΟΥΣ που ποσταρες Cpt.

ξαναλεω!
3 χρονια παω τερμα εκει. τιποτα.

στο κατω κατω ρωτηστε καποιον πιο γνωστη να σας πει τα ιδια! μημου λετε για καμερες στα τουνελ. δεν φωτογραφιζουν λεμε! οταν περασει...αν περασει σετα χερια του δημοσιου τοτε ναι θα εχει ισχυ!

μοιραζα προσκλησεις για κλησεις απο φωτογραφικα. πηγα μια σε δικηγορο και εκανε δηλωση επειδη ηταν απο κινητο συνεργειο τροχαιας μεσα στην Α.Ο με συμβατικο οχημα. δικαιωθηκε πανηγυρικα κυριοι!

δεν χανετε κατι να ρωτησετε!

Άκου αγορίνα μου γιατί αρχίζω και ζαλίζομαι απο αυτά που διαβάζω....


ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΤΟΥΝΕΛ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ (ΤΡΙΠΛΕΣ) ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 3ΜΗΝΟ ΠΙΣΩ ΣΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΟ.

Μετά από αυτό δεν γράφω κάτι άλλο και μπορείς χαλαρά να κάνεις ότι καταλαβαίνεις.

Cpt. Haddock
09/09/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
παιδια χαλαρωστε!

η Α.Ο ειναι κλειστος δρομος που εχει ΠΡΟΣΒΑΣΗ απο τις ΛΕΩΦΟΡΟΥΣ που ποσταρες Cpt.

ξαναλεω!
3 χρονια παω τερμα εκει. τιποτα.

στο κατω κατω ρωτηστε καποιον πιο γνωστη να σας πει τα ιδια! μημου λετε για καμερες στα τουνελ. δεν φωτογραφιζουν λεμε! οταν περασει...αν περασει σετα χερια του δημοσιου τοτε ναι θα εχει ισχυ!

μοιραζα προσκλησεις για κλησεις απο φωτογραφικα. πηγα μια σε δικηγορο και εκανε δηλωση επειδη ηταν απο κινητο συνεργειο τροχαιας μεσα στην Α.Ο με συμβατικο οχημα. δικαιωθηκε πανηγυρικα κυριοι!

δεν χανετε κατι να ρωτησετε!

Καμία σχέση. Απο την Κατεχάκη και βόρεια η Δυτ. Περιφερειακή Υμηττού ειναι Αττική Οδός. Ειναι τόσο αληθες οσο και το 2+2 = 4. Μην ξεκιναμε απο τα βασικα.

Οι κάμερες μπήκαν σχετικα πρόσφατα και ΔΕΝ ειναι αυτες στα τουνελ ουτε αυτές στους λεπτούς ψηλούς πυλώνες

Εαν θες το δεχεσαι/πιστεύεις, εαν όχι, εδω ειμαστε να διαβασουμε το θρεντ σου όταν θα 'ρθε το χαρτάκι

(αν και είχα την εντυπωση οτι τα ξέρεις απο "μεσα" αυτα τα θεματα... :look: )

gmitsiakis
09/09/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άκου αγορίνα μου γιατί αρχίζω και ζαλίζομαι απο αυτά που διαβάζω....


ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΤΟΥΝΕΛ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ (ΤΡΙΠΛΕΣ) ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 3ΜΗΝΟ ΠΙΣΩ ΣΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΟ.

Μετά από αυτό δεν γράφω κάτι άλλο και μπορείς χαλαρά να κάνεις ότι καταλαβαίνεις.

οκ αφου εγω δεν καταλαβαινω καλως!
τις εχω δει αυτες που λες αλλα μονο στην Περιφερειακη στην εξοδο για Κατεχακη. οποτε ας περιμενουμε να δουμε αν θα μου ερθει η λυπυτερη οποτε πρωτος θα σου πω οτι εχεις δικιο.

αλλα σου λεω. ρωτα και λιγο να μαθεις...

Cpt. Haddock
09/09/2010, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
οκ αφου εγω δεν καταλαβαινω καλως!
τις εχω δει αυτες που λες αλλα μονο στην Περιφερειακη στην εξοδο για Κατεχακη. οποτε ας περιμενουμε να δουμε αν θα μου ερθει η λυπυτερη οποτε πρωτος θα σου πω οτι εχεις δικιο.

αλλα σου λεω. ρωτα και λιγο να μαθεις...

Στην περιφερειακή προς Κατεχάκη (αυτη που εσυ λες οτι δεν ειναι Α.Ο. :p ), έχει 3 σετ απο καμερες.

Το πρώτο ειναι στη πινακίδα μετα την αριστερή στροφή αφου εχεις περάσει την ανηφόρα και την πρωτη δεξια.

Μετά έχει μια "ντουλάπα" πανω στη νησίδα και μετα αυτές που λές

:wave2:

gmitsiakis
09/09/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καμία σχέση. Απο την Κατεχάκη και βόρεια η Δυτ. Περιφερειακή Υμηττού ειναι Αττική Οδός. Ειναι τόσο αληθες οσο και το 2+2 = 4. Μην ξεκιναμε απο τα βασικα.

Οι κάμερες μπήκαν σχετικα πρόσφατα και ΔΕΝ ειναι αυτες στα τουνελ ουτε αυτές στους λεπτούς ψηλούς πυλώνες

Εαν θες το δεχεσαι/πιστεύεις, εαν όχι, εδω ειμαστε να διαβασουμε το θρεντ σου όταν θα 'ρθε το χαρτάκι

(αν και είχα την εντυπωση οτι τα ξέρεις απο "μεσα" αυτα τα θεματα... :look: )

ξερω ποιες καμερες λες. αυτα που ποσταρω ειναι και απο κουβεντα με τροχαιους οταν ειδα και γω τις καμερες! δηλαδη εγω να την παθετε θελω? αγνοηστε με βρε μαγκες απλα σας λεω να ρωτησετε καπου πιο υπευθυνα ωστε να σας πουνε αυτα που λεω και εγω.

Panopticon7
09/09/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Όταν κάνουμε την μαλακία να είμαστε έτοιμοι να την πληρώσουμε κιόλας μετά. Τώρα αν αυτό είναι σωστό ή οχι... δίκαιο ή άδικο και αν το κράτος πήρε μίζα και η Α.Ο. υπερκέρδη είναι άλλου παππά ευαγγέλιο και συζήτηση και σίγουρα όχι δικαιολογία για να κάνουμε οτι θέλουμε εμείς. ΄

Gandalf


Οχι, ειναι παρα πολυ καλη δικαιολογια για να κανουμε οτι θελουμε :smokin:

Volo
09/09/2010, 11:36
Και εγώ πριν καιρό δεν πλήρωνα ΑΟ να πω την αλήθεια πιο πολύ από αντίδραση γιατί πολλοί θα έχουν βγάλει μίζα από αυτό το έργο και γιατί μία φορά που πλήρωσα και έχασα μία έξοδο αναγκάστηκα να γυρίσω πίσω και με υποχρέωσαν να ξαναπληρώσω και τα πήρα στο κρανίο.

Μετά λίγο καιρό όμως έπαθα το εξης. Στην έξοδο από Κατεχάκη για Περιφερειακό Υμμητού (καθώς ανεβαίνουμε την Κατεχάκη προς Υμμητό έχει μία έξοδο) έφαγα μία μεγαλοπρεπέστατη σούπα πάνω στη στροφή.
Σίγουρα ξέρετε που λέω. Στροφή θάνατος, τυφλή η οποία κλείνει απότομα στην κορυφή της. Έχασα το μπροστινό χωρίς να το καταλάβω αφου μπήκα μαλιοκούβαρα. Σερνόμουν προς τις μπάρες και ήμουν έτοιμος να τσακιστώ.
Οι μάγκες όμως είχαν βάλει κάτι πλαστικά τοιχάκια κατα μήκος της μπάρας (τα λένε Jersey είναι κόκκινα και άσπρα) τα οποία τα είχαν γεμίσει και με νερό. Έπεσα εκεί απάνω και με σταμάτησαν από το να πέσω στις μπάρες. Η μηχανή κομμάτια. Εγώ τίποτα.(φουλ ένδυση και κράνος βέβαια αλλά αν έπεφτα στις μπάρες το μπουφάν δεν θα σταματούσε το τσάκισμα στη μέση μου).
Πήρα τηλέφωνο και ήρθαν 2 βανάκια της ΑΟ σε 10 λεπτά. Με βοήθησαν, κάλεσαν γερανό, έκλεισαν την κυκλοφορία και καθάρισαν το δρόμο. Από τότε άρχισα να πληρώνω γιατί λέω αν δεν πληρώνει ο ένας δεν πλήρώνει ο άλλος τότε θα μας γράφουν και αυτοί στα παπάρια τους και δεν θα προσέχουν την ΑΟ όπως τώρα. (Πλήρωσα και τα Jersey). Το CBR θυμάμαι :(:( ε ρε κλάμα μετά...

Διόδια στην ΑΟ καλό είναι να τα δίνουμε γιατί είναι καλό έργο και εξυπηρετεί πολλούς μα πάνω από όλα την προσέχουν!

Αμα είναι να γουστάρετε αντίδραση μην πληρώνεται τα διόδια Αθηνών-Πατρών που έχεις και δικαιολογία αφού τόσα χρόνια τα σκας τα λεφτά για διόδια για να φεύγεις μετά στα χωράφια επειδή ο δρόμος είναι χάλια.
Ή τα διόδια στην Αθηνών Λαμίας στο ύψος της Σταμάτας νομίζω στο καρτοδρόμιο αν είσαι κάτοικος εκεί που τους έχουν ρημάξει. Εκεί αν θυμάμαι καλά είχαν βάλει διόδια και στον παράδρομο τα ζώα.

McTalas
09/09/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
[...]Στροφή θάνατος, τυφλή η οποία κλείνει απότομα στην κορυφή της[...]
Απο τις καλυτερες στροφες μακραν !!!Φαντασικη!!! :winka:

Cpt. Haddock
09/09/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Απο τις καλυτερες στροφες μακραν !!!Φαντασικη!!! :winka:

Γαμώ τις στροφές, αλλα το όριο που έχει [ 40 ] μπορεί να ακουγεται υπερβολικα λιγο, αλλα δεν ειναι τυχαίο.

:winka:

Panopticon7
09/09/2010, 12:02
Ρε φιλε, εσυ που πλερωσες τα... california, απο την ατζεπας τα πληρωσες ή η ασφαλιστικη σου ?

Volo
09/09/2010, 12:06
Δεν την ξεχνάω αυτή τη στροφή ποτέ στη ζωή μου τώρα:lol: Ούτε τη συμβουλή του Χούνδρα που μου είχε πει "Δρόμο που δεν τον ξέρεις πας σαν κότα" Μετά κάνε ότι θες

Βασικά έχεις μαζέψει πολλά χιλιόμετρα στο κοντερ ανεβαίνοντας Κατεχάκη και η ρημάδα η έξοδος λες και είναι ενωμένη με τη Κατεχάκη. Πάντως ναι αν ξέρεις τη στροφή είναι σκέτη καύλα . :evil:

Volo
09/09/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ρε φιλε, εσυ που πλερωσες τα... california, απο την ατζεπας τα πληρωσες ή η ασφαλιστικη σου ?

Έλα ντε

atom_smasher
09/09/2010, 12:08
Οχι ρε δεν θα σου κανουν τιποτα. Μην μασας. Ξαναπερνα.

ego_o_idios
09/09/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SNORLAX2
αντε ρε κομπλεξικε καραγκιοζοπουλε

salta klase mas mia mantra mori galotsa skouriasmeni
kolompatse

ziggΥ
09/09/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
salta klase mas mia mantra mori galotsa skouriasmeni

:bawl: :bawl:

TROOPER
09/09/2010, 15:34
αποκτα ενδιαφερον το θρεντ !!!

:a014:

Manalishi
09/09/2010, 16:06
Αρχίσαμε!!!!

:beer: :beer:

Panopticon7
09/09/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
i attiki odo ine idioktito xorafi pros to paron

exi kameres se ka8e gkise:lol:
ke ta katagrafoun ola

ego 8a po to eksis
teleftea exoune pai oi kolompatsoi ke kanoune mploka mesa stin attiki odo

ektos tou oti protino na tous patate ama vgenoun mprosta sas

protino episis na kopsete tin attiki odo

na min ksana patisete apo eki

den to kserame oti 8a plironoume gia na trome ke klisis
na min pigenete apo eki na mpoune mesa na ftoxinoune
na petaksoune tous mpatsous sta xorafia
asto dialo pia


Συμφωνω κ επαυξανω, προτεινω να τους ξεβρακωνουμε κ να τους βαζουμε αγγουρια στον ποπο τους. :smokin:

ego_o_idios
09/09/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Συμφωνω κ επαυξανω, προτεινω να τους ξεβρακωνουμε κ να τους βαζουμε αγγουρια στον ποπο τους. :smokin:

ke ama tous aresi ke 8eloune sinexia ti 8a kanoume re panoptike?
:rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
09/09/2010, 16:29
Εγω οποτε παιρναω απο τα διοδια της Αττικης Οδο(ς) αφηνω και πουρμπουαρ να πιουνε καμια μπυρα τα παιδια, τις προαλες εβαλα τη μανα μου να φτιαξει ενα κεϊκ και τους πηγα.

Panopticon7
09/09/2010, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ke ama tous aresi ke 8eloune sinexia ti 8a kanoume re panoptike?
:rotflmao: :rotflmao:

Μαλλον θα μαζευονται ολοι μαζι κατα μηκος της Α.Ο. για να παρουν την "δοση" τους.


Ας ρωτησουμε καναν μπατσο απο εδω να μας πει καλυτερα...

ego_o_idios
09/09/2010, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εγω οποτε παιρναω απο τα διοδια της Αττικης Οδο(ς) αφηνω και πουρμπουαρ να πιουνε καμια μπυρα τα παιδια, τις προαλες εβαλα τη μανα μου να φτιαξει ενα κεϊκ και τους πηγα.
ali8ia?:eyepop:
keik apo tin manoula sou?:p

ama stiso kana diodio ekso apo to spiti 8a mou fernis ke emena?:wacko:
:lol: :lol:

TheFace
09/09/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Τώρα αν αυτό είναι σωστό ή οχι... δίκαιο ή άδικο και αν το κράτος πήρε μίζα και η Α.Ο. υπερκέρδη είναι άλλου παππά ευαγγέλιο και συζήτηση και σίγουρα όχι δικαιολογία για να κάνουμε οτι θέλουμε εμείς. ΄

Gandalf

Σοβαρα ε?
Δηλαδη οι "αλλοι" μπορουν να κανουν οτι γουσταρουν κι εμεις... μπεεεεεεεεεε

ego_o_idios
09/09/2010, 21:08
akouste oloi afto to tragoudaki ine poli didaktiko

http://www.youtube.com/watch?v=eSnpaZJsa6E

epi tou 8ematos panta
ke pros 8eou dinata ton ixo
ke xorepste to kiolas ama laxi...

super_toto
09/09/2010, 21:13
Προσωπικά τα μόνα διόδια που δεν με χαλάει να πληρώνω ειναι αυτά της Αττικής οδού. Στα φρύδια μου αν πηγαίνουν σε ιδιώτη. Αφού μου προσφέρει τόσο άρτια υπηρεσία δεν με ενδιαφέρει. Ειδικά αν το συγκρίνω με την υπήρεσία που μου παρέχουν άλλοι δρόμοι στην Ελλάδα, τους οποιούς επίσης πληρώνω.

Ζεύκας
09/09/2010, 21:49
εγώ πάλι έχω ένα σκοινί, κάθομαι πίσω από ένα βεστρωμ (μη πεταχτει κανείς και πει "καλά ρε φίλαι κι άμα δεν βρεις βεστρώμ?" τα βεστρώμ είναι παντού,σαν τις κατσαριδες) και με το που φτάνουμε διόδια
του πετάω λάσο στην μπαγκαζιέρα...

από κει και πέρα τα πράγματα γίνονται απλά, τα βεστρώμ με μια ξερογκαζιά απογειώνονται πάνω από τα διόδια, εγω απλά σφίγγω χέρια-πόδια στη μηχανή και περνάω τζαμπέ

BLACKGAS
09/09/2010, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εγώ πάλι έχω ένα σκοινί, κάθομαι πίσω από ένα βεστρωμ (μη πεταχτει κανείς και πει "καλά ρε φίλαι κι άμα δεν βρεις βεστρώμ?" τα βεστρώμ είναι παντού,σαν τις κατσαριδες) και με το που φτάνουμε διόδια
του πετάω λάσο στην μπαγκαζιέρα...

από κει και πέρα τα πράγματα γίνονται απλά, τα βεστρώμ με μια ξερογκαζιά απογειώνονται πάνω από τα διόδια, εγω απλά σφίγγω χέρια-πόδια στη μηχανή και περνάω τζαμπέ

Καλά κάνεις γιατί αν περίμενες να προχωρήσεις αλοτρόπος με BMW μάλλον θα έμενες να παίζεις τα αγάλματα!:wave2:

:lol: :lol: :lol: :lol:

SVX
09/09/2010, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και παρεπιπτοντως η Α.Ο. εχει δικια της τροχαια.



ναι ? απο που την πηρε? να παω ν'αγορασω μια διμοιρια ΜΑΤ για τους τσαμπουκαδες

DrEvil
09/09/2010, 22:26
Sorry, για την επαναφορά στο θέμα των καμερών.
Προσωπικά το τελευταίο εξάμηνο, έχω ποζάρει 3 φορές στην Α.Ο. (από αεροδρόμιο μετά την τροχαία ΑΟ και 2 φορές στην ΠΥ), οπότε καλό είναι να μην λέμε ότι θέμε και παίρνουμε και άλλους στον λαιμό μας. Τώρα περιμένω την λυπητερή... και ελπίζω ότι δεν θα έχω δίπλωμα για ένα μόνο δίμηνο και όχι πλήρη ανάκληση.

Σε επίσκεψη στην τροχαία ΑΟ, με αφορμή του ατύχημα φίλου, είδα 2 παλληκαράκια, τα οποία είχαν ντάνες από φωτό παραβατών μπροστά τους και ξεδιάλεγαν τους "πιο γρήγορους" με σκοπό την αποστολή ερωτικής επιστολής.
Αυτά.

(Αλήθεια, αν η τροχαία ΑΟ είναι δική της, η τροχαία Αγ. Παρασκευής είναι ευλογημένη; )

ego_o_idios
09/09/2010, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εγώ πάλι έχω ένα σκοινί, κάθομαι πίσω από ένα βεστρωμ (μη πεταχτει κανείς και πει "καλά ρε φίλαι κι άμα δεν βρεις βεστρώμ?" τα βεστρώμ είναι παντού,σαν τις κατσαριδες) και με το που φτάνουμε διόδια
του πετάω λάσο στην μπαγκαζιέρα...

από κει και πέρα τα πράγματα γίνονται απλά, τα βεστρώμ με μια ξερογκαζιά απογειώνονται πάνω από τα διόδια, εγω απλά σφίγγω χέρια-πόδια στη μηχανή και περνάω τζαμπέ

re sis as ton pirovolisi kapios na ton vgali apo tin mizeria tou...

:rotflmao: :rotflmao:

BLACKGAS
09/09/2010, 22:39
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
[B]Sorry, για την επαναφορά στο θέμα των καμερών.
Προσωπικά το τελευταίο εξάμηνο, έχω ποζάρει 3 φορές στην Α.Ο. (από αεροδρόμιο μετά την τροχαία ΑΟ και 2 φορές στην ΠΥ),


Πότε κυκλοφορούν τα περιοδικά να σε δούμε? Με μαγιώ πόζαρες και σκέπασμα σαντυγί?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrEvil
09/09/2010, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Πότε κυκλοφορούν τα περιοδικά να σε δούμε? Με μαγιώ πόζαρες και σκέπασμα σαντυγί?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είναι συνδρομητική η διανομή.
Μαγιώ και σαντυγί;;; Που τέτοια γλύκα.
Πιότερο για ξέσκισμα στεγνό μου φαίνεται ότι θα είναι...:( :sick:

gmitsiakis
09/09/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
Sorry, για την επαναφορά στο θέμα των καμερών.
Προσωπικά το τελευταίο εξάμηνο, έχω ποζάρει 3 φορές στην Α.Ο. (από αεροδρόμιο μετά την τροχαία ΑΟ και 2 φορές στην ΠΥ), οπότε καλό είναι να μην λέμε ότι θέμε το σημειο που λες ειναι πριν η μετα τα πρωτα διοδια οπως ερχεσαι απο αεροδρομιο?

Ζεύκας
09/09/2010, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re sis as ton pirovolisi kapios na ton vgali apo tin mizeria tou...

:rotflmao: :rotflmao:

άσε...έκανα ανταλλαγή το μπεεμβέ...:D

DrEvil
09/09/2010, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmitsiakis
το σημειο που λες ειναι πριν η μετα τα πρωτα διοδια οπως ερχεσαι απο αεροδρομιο?
Αρκετά μετά, μετά την έξοδο Παιανίας και λίγο πριν από τα διόδια (είσοδο) της Κάντζας .
Υπήρξε μια ανάρτηση παλαιότερα με αυτό το θέμα, που αναφέρει αναλυτικά όλες τις κάμερες... μόνο που άργησα να κάτσω να την διαβάσω.

alkis1990
05/10/2010, 02:19
εγω παλι με την σηρα μου.......ειχα ξεχασει οτι ειχα κανει αυτο το ποστ..!!


και κοιτα να δεις που εγινε και επιτχια!!!!

παντος παιδια...εμαθα πολλα απο αυτο το ποστ(τα διαβασα ολα)

σας ευχαριστω ολους ! :beer:

mreth
05/10/2010, 08:34
Κι εγώ κοίταζα πού έχει κάμερες και την πάτησα.. από περιπολικό!!!

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να τηρείτε τα όρια ταχύτητας ή τουλάχιστον να μην τα ξεπερνάτε κατά πολύ, γιατί δεν ξέρετε από πού θα σας έρθει!! Και κυρίως αναφέρομαι σε όσους βλέπουν την Αττ. Οδό σαν "πιστα" με ωραίες στροφούλες. Είναι δημόσιος δρόμος και κανένας οδηγός άλλου οχήματος δεν θα φταίει αν καρφωθείτε πάνω του επειδή πηγαίνετε με 300 κι εκείνος δεν πρόλαβε να σας δει από τους καθρέφτες.

alkis1990
05/10/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mreth
Κι εγώ κοίταζα πού έχει κάμερες και την πάτησα.. από περιπολικό!!!

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να τηρείτε τα όρια ταχύτητας ή τουλάχιστον να μην τα ξεπερνάτε κατά πολύ, γιατί δεν ξέρετε από πού θα σας έρθει!! Και κυρίως αναφέρομαι σε όσους βλέπουν την Αττ. Οδό σαν "πιστα" με ωραίες στροφούλες. Είναι δημόσιος δρόμος και κανένας οδηγός άλλου οχήματος δεν θα φταίει αν καρφωθείτε πάνω του επειδή πηγαίνετε με 300 κι εκείνος δεν πρόλαβε να σας δει από τους καθρέφτες.


:a19:

guzzistas
05/10/2010, 15:24
Ελπίζω να ισχύει το ίδιο και για κάποια γλήγορα SUV που πετυχαίνω καμιά φορά με 180-200 ......

:mad:

Volo
05/10/2010, 15:28
Που να πετύχεις Μ6 και Ferrari φίλε... εκεί να δεις.

devil's animal
05/10/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ναι ? απο που την πηρε? να παω ν'αγορασω μια διμοιρια ΜΑΤ για τους τσαμπουκαδες


:rotflmao: :rotflmao:

αυτο που εννοουσα ειναι οτι υπαρχει ξεχωριστο τμημα τροχαιας για την Αττικη Οδο.
:wave2:

Fireball400
06/10/2010, 01:20
Αττική οδός γεμάτη με κάμερες και γελία όρια ταχύτητας ε;

Άσε καλύτερα,προτιμώ την Κηφισίας :lol: