PDA

View Full Version : Πλυσιμο κρανους με ΜΗ αφαιρουμενη επενδυση με Klinex 4 σε 1.



camen
10/09/2010, 13:44
Εχω ενα KBC για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη και δεν εχει αφαιρουμενη επενδυση.
Ηρθε η ωρα για πλυσιμο λοιπον μιας και το εσωτερικο ειχε γινει μαυρο απο τα καυσαερια και τις σκονες.

Αγοραζουμε λοιπον χλωρινη Klinex 4 σε 1,αυτη την καινουργια που ειναι σε μπουκαλι σαν Azax.
H συγκεκριμενη ΔΕΝ περιεχει χλωριο οποτε δεν προκαλει καμια ζημια σε χρωματα κλπ κλπ.Ειναι ομως ακρως απολυμαντικη και καθαριστικη.

Τοποθετουμε το κρανος μας αναποδα μεσα σε μια λεκανη και αρχιζουμε να ψεκαζουμε το εσωτερικο μεχρι να παπαροσει καλα-καλα με το παραπανω προιον.Το αφηνουμε εκει παπαριασμενο για κανενα τεταρτο.

Μετα περνουμε ενα σφουγγαρακι πιατων ,ριχνουμε σαμπουαν μαλλιων και με αυτο πλενουμε το ηδη παπαριασμενο εσωτερικο.

Τελος,ξεπλενουμε με αφθονο κρυο νερακι το εσωτερικο.Αν εχετε ασπρη μπανιερα θα εκπλαγειτε με το ποσο μαυρο βγαινει το νερο απο την βρωμα. Ξεπλενουμε ως που το νερο να βγαινει καθαρο πλεον.

Πιεζουμε το εσωτερικο με το χερι μας απαλα για να φυγουν τα πολλα νερα,ταρακουναμε και το κρανος για να φυγουν και τα νερα απο αεραγωγους κλπ και το αφηνουμε σε σκιερο μερος να στεγνωσει με την ησυχια του.

ΥΓ:Αφου το εχετε ξεπλυνει μυριστε το εσωτερικο του να δειτε ποση φρεσκαδα μυριζει...:winka:

Αντε και καλα πλυσιματα...:beer: :beer: :beer: :beer:

DUKASII
10/09/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εχω ενα KBC για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη και δεν εχει αφαιρουμενη επενδυση.
Ηρθε η ωρα για πλυσιμο λοιπον μιας και το εσωτερικο ειχε γινει μαυρο απο τα καυσαερια και τις σκονες.

Αγοραζουμε λοιπον χλωρινη Klinex 4 σε 1,αυτη την καινουργια που ειναι σε μπουκαλι σαν Azax.
H συγκεκριμενη ΔΕΝ περιεχει χλωριο οποτε δεν προκαλει καμια ζημια σε χρωματα κλπ κλπ.Ειναι ομως ακρως απολυμαντικη και καθαριστικη.

Τοποθετουμε το κρανος μας αναποδα μεσα σε μια λεκανη και αρχιζουμε να ψεκαζουμε το εσωτερικο μεχρι να παπαροσει καλα-καλα με το παραπανω προιον.Το αφηνουμε εκει παπαριασμενο για κανενα τεταρτο.

Μετα περνουμε ενα σφουγγαρακι πιατων ,ριχνουμε σαμπουαν μαλλιων και με αυτο πλενουμε το ηδη παπαριασμενο εσωτερικο.

Τελος,ξεπλενουμε με αφθονο κρυο νερακι το εσωτερικο.Αν εχετε ασπρη μπανιερα θα εκπλαγειτε με το ποσο μαυρο βγαινει το νερο απο την βρωμα. Ξεπλενουμε ως που το νερο να βγαινει καθαρο πλεον.

Πιεζουμε το εσωτερικο με το χερι μας απαλα για να φυγουν τα πολλα νερα,ταρακουναμε και το κρανος για να φυγουν και τα νερα απο αεραγωγους κλπ και το αφηνουμε σε σκιερο μερος να στεγνωσει με την ησυχια του.

ΥΓ:Αφου το εχετε ξεπλυνει μυριστε το εσωτερικο του να δειτε ποση φρεσκαδα μυριζει...:winka:

Αντε και καλα πλυσιματα...:beer: :beer: :beer: :beer: σε βλεπω να μενεις καραφλας συντομα φιλε.
μη βαζεις τετοια χημικα.

Cpt. Haddock
10/09/2010, 13:54
Να λούζεστε που και που παίδες :D


(υπάρχει χλωρίνη χωρίς χλώριο; :confused: )

camen
10/09/2010, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να λούζεστε που και που παίδες :D


(υπάρχει χλωρίνη χωρίς χλώριο; :confused: )

Εγω σχεδον ξυρισμενο κεφαλι εχω...:D Αλλα και μονο τα σωματιδια της ατμοσφαιρας που κολλανε ειναι αρκετα ...Αν εχεις κανενα ανοιχτοχρωμο μπουφαν μηχανης ξερεις τι εννοω...

Ναι υπαρχει...ΕΙναι και καλα για χρηση σε νεροχυτες και τετοια.Το γραφει και στο μπουκαλι οτι ειναι χωρις χλωριο.Περιεχει ενα υποκαταστατο του...:winka:

camen
10/09/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
σε βλεπω να μενεις καραφλας συντομα φιλε.
μη βαζεις τετοια χημικα.

Αμα μαθαινες ποσο χημικα ειναι αυτα τα ωραια αθωα σαμπουαν που σου κανουν το μαλλι απαλο και γυαλιστερο τοτε η klinex θα σου φαινονταν αθωα...:D
Ολα χημικα ειναι ρε,τι να κανουμε...:sad:

DUKASII
10/09/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Αμα μαθαινες ποσο χημικα ειναι αυτα τα ωραια αθωα σαμπουαν που σου κανουν το μαλλι απαλο και γυαλιστερο τοτε η klinex θα σου φαινονταν αθωα...:D
Ολα χημικα ειναι ρε,τι να κανουμε...:sad: ξερω.
και οκ βαζε και τουμποφλο τι να πω..δικο σου κεφαλι.

Cpt. Haddock
10/09/2010, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
[...]τουμποφλο [...]

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
10/09/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ξερω.
και οκ βαζε και τουμποφλο τι να πω..δικο σου κεφαλι.

Υπερβολικο σε κοβω αλλα οκ...:beer: :beer: :beer:

camen
10/09/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι γελας μωρε...:look: ΕΙναι το γνωστο φαρμακο για τους δυσκοιλιους...:winka:

Allst@rf
10/09/2010, 14:00
και γιατι δεν το πλενεις με σαμπουαν?:look: :look:

DUKASII
10/09/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Υπερβολικο σε κοβω αλλα οκ...:beer: :beer: :beer: ρε φιλε μου εγω οκ ειμαι υπερβολικος..
το να λουστεις με κλινεξ το σκεφτηκες?αν οχι γιατι?

camen
10/09/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και γιατι δεν το πλενεις με σαμπουαν?:look: :look:

Το επλυνα και με σαμπουαν...Αλλα οταν το επλενα ΜΟΝΟ με σαμπουαν η μαυριλα απο τα μαξιλαρακια δεν καθαριζε...:sad:
Τωρα ειναι σαν καινουργιο και μοσχοβολα:D

camen
10/09/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε φιλε μου εγω οκ ειμαι υπερβολικος..
το να λουστεις με κλινεξ το σκεφτηκες?αν οχι γιατι?

Για τον ιδιο λογω που τα ρουχα σου τα πλενεις με ariel αλλα δεν κανεις ντους με αυτο μωρε μλκ...
Ελεος δλδ:dizzy:

sapila racing
10/09/2010, 14:05
tuboflo ρε Δούκα? :lol:


Μην κάνετε οτι ναναι με το κεφάλι σας η το κράνος σας.
Η καλύτερη, ασφαλέστερη και ευκολή λύση ειναι πλύσιμο με απορρυπαντικό για ευαίσθητα η μάλλινα.
Καθαρίζει καλά και ξεπλένεται εύκολα.

Camen το κεφάλι το λούζουμε με σαμπουάν οκ?
Ενα σκούφο πχ τον πλένεις με απορρυπαντικό η με σαμπουάν?

Tpap
10/09/2010, 14:06
αν το αφήσεις σε σκιερό μέρος να στεγνώΞει, σε τρείς μέρες θα έχει στεγώΞει μέν αλλά θα έχει μουχλιάσει δε.

Για να μήν ''αρπάξει'' λοιπόν, ανεμιστήρας στην τρίτη ταχύτητα και μέσα σε 8-12 ώρες ανάλογα την υγρασία του αέρα θα είναι έτοιμο...:wave2:

camen
10/09/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
tuboflo ρε Δούκα? :lol:


Μην κάνετε οτι ναναι με το κεφάλι σας η το κράνος σας.
Η καλύτερη, ασφαλέστερη και ευκολή λύση ειναι πλύσιμο με απορρυπαντικό για ευαίσθητα η μάλλινα.
Καθαρίζει καλά και ξεπλένεται εύκολα.

Camen το κεφάλι το λούζουμε με σμαπουάν οκ?
Ενα σκούφο πχ τον πλένεις με απορρυπαντικό η με σαμπουάν?

Δεν καταλαβαινω ουτε την ερωτηση σου αλλα ουτε και το τι προσπαθειτε να αποδειξετε τωρα...:dizzy:

devil's animal
10/09/2010, 14:07
α,εδω ειναι το subforum: www.motonoikokiresseapognosi.gr

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
10/09/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
αν το αφήσεις σε σκιερό μέρος να στεγνώΞει, σε τρείς μέρες θα έχει στεγώΞει μέν αλλά θα έχει μουχλιάσει δε.

Για να μήν ''αρπάξει'' λοιπόν, ανεμιστήρας στην τρίτη ταχύτητα και μέσα σε 8-12 ώρες ανάλογα την υγρασία του αέρα θα είναι έτοιμο...:wave2:

:winka: :winka: :winka:
Εγω πρωσοπικα το αφηνω μια μερα να στραγγιξει και μετα με πιστολακι μαλλιων με κρυο αερα στεγνωνω το εσωτερικο και ειναι ετοιμο...:D

Αλλα και να το αφησεις να στεγνωσει απο μονο του δεν νομιζω οτι θα μουχλιασει μωρε.Αφου ειναι σε εξωτερικο χωρο με φρεσκο αερα...

sapila racing
10/09/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν καταλαβαινω ουτε την ερωτηση σου αλλα ουτε και το τι προσπαθειτε να αποδειξετε τωρα...:dizzy:

Η ερώτηση είναι πολύ απλή ρε Camen.

Mε τι πλένεις ένα σκούφο? Με σαμπουάν η με απορρυπαντικό?

Η απάντηση είναι φυσικά με απορρυπαντικό και με τέτοιο θα έπρεπε να πλένεις και το κράνος.
Αν μάλιστα βάλεις απορρυπαντικό για ευαίσθητα/μάλλινα όπως ανέφερα και πιο πάνω θα καθαρίσει μια χαρά και θα ξεπλυθεί πιο εύκολα, αφού κανει λιγότερο αφρό.

Αν πλένεις το κράνος με σαμπουάν φυσικά δεν θα καθαρίσει καλά, το σαμπουάν προορίζεται για το τριχωτό μέρος τηςε κεφαλής.

Αν τωρα εσυ θελεις να βάζεις χλωρίνη οκ, αλλά μην παρασύρεις κι αλλους. :winka:

Tpap
10/09/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
δεν νομιζω οτι θα μουχλιασει μωρε...

Παθών πολλάκις, λέμε νέος...:wave2: :beer:


ΈΔΙΤ: ...όσο με τι θα το πλύνει ο καθένας δικό του θέμα. Ό,τι καταλαβαίνετε.

Cpt. Haddock
10/09/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
[...]Αν πλένεις το κράνος με σαμπουάν φυσικά δεν θα καθαρίσει καλά, το σαμπουάν προορίζεται για το τριχωτό μέρος τηςε κεφαλής.[...]


Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω σχεδον ξυρισμενο κεφαλι [...]

:lol: :rotflmao: :lol:


Γενικώς τα tips του θωμά δεν ειναι κι οτι καλύτερο (θυμήθηκα αυτο με την αλυσίδα... :uplate: )

camen
10/09/2010, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Η ερώτηση είναι πολύ απλή ρε Camen.

Mε τι πλένεις ένα σκούφο? Με σαμπουάν η με απορρυπαντικό?

Η απάντηση είναι φυσικά με απορρυπαντικό και με τέτοιο θα έπρεπε να πλένεις και το κράνος.
Αν μάλιστα βάλεις απορρυπαντικό για ευαίσθητα/μάλλινα όπως ανέφερα και πιο πάνω θα καθαρίσει μια χαρά και θα ξεπλυθεί πιο εύκολα, αφού κανει λιγότερο αφρό.

Αν πλένεις το κράνος με σαμπουάν φυσικά δεν θα καθαρίσει καλά, το σαμπουάν προορίζεται για το τριχωτό μέρος τηςε κεφαλής.

Αν τωρα εσυ θελεις να βάζεις χλωρίνη οκ, αλλά μην παρασύρεις κι αλλους. :winka:
Δλδ εσενα το προβλημα σου ειναι οτι αντι για απορυπαντικο χρησιμοποιησα "χλωρινη"(γτ στην ουσια δεν ειναι κανονικη χλωρινη)+σαμπουαν...

Ε και που ειναι το προβλημα δλδ:confused: Ενα αποριπαντικο ειναι λιγοτερο τοξικο δλδ :confused:

Εν παση περιπτωση εγω ετσι το επλυνα και μια χαρα καθαρισε και μια χαρα μυριζει και σιγουρα οταν το βαλω δεν θα φιτρωσει 2ο κεφαλι ουτε θα μου πεσουν τα αφτια...

:wave2:

sapila racing
10/09/2010, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δλδ εσενα το προβλημα σου ειναι οτι αντι για απορυπαντικο χρησιμοποιησα "χλωρινη"(γτ στην ουσια δεν ειναι κανονικη χλωρινη)+σαμπουαν...

Ε και που ειναι το προβλημα δλδ:confused: Ενα αποριπαντικο ειναι λιγοτερο τοξικο δλδ :confused:

Εν παση περιπτωση εγω ετσι το επλυνα και μια χαρα καθαρισε και μια χαρα μυριζει και σιγουρα οταν το βαλω δεν θα φιτρωσει 2 κεφαλι ουτε θα μου πεσουν τα αφτια...

:wave2:

Είσαι πολύ προβλέψιμος τελικά. :lol:

Ρε φίλε η χλωρίνη είναι για πατώματα, νιπτήρες κλπ, οχι για να έρχεται σε επαφή με το δέρμα σου και τα μαλλία σου.
Τωρα βέβαια εσένα δεν σε νοιάζει και πολύ για τα μαλλιά αφού τα εχεις ξουρίσει, οπότε ισως σε βολέψει αυτη η διαδικασία.
Θα γλύτώσεις και το ξύρισμα κάθε τόσο αφού θα γίνεις μόνιμος καράφλας. :lol:

camen
10/09/2010, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing


Ρε φίλε η χλωρίνη είναι για πατώματα, νιπτήρες κλπ, οχι για να έρχεται σε επαφή με το δέρμα σου και τα μαλλία σου.


Ρε φιλε την ξεπλυνα την "χλωρινη"!Δεν θα το φορεσω με αυτην μεσα...:sick:
Και το επλυνα και με σαμπουαν μετα. Η "χλωρινη" χρησιμοποιηθηκε για να καθαρισουν οι μαυριλες απο τα καυσαερια που αλλες φορες δεν εφευγαν ...:winka:

sapila racing
10/09/2010, 14:27
Τελος απο μένα, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

:wave2:

DUKASII
10/09/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δλδ εσενα το προβλημα σου ειναι οτι αντι για απορυπαντικο χρησιμοποιησα "χλωρινη"(γτ στην ουσια δεν ειναι κανονικη χλωρινη)+σαμπουαν...

Ε και που ειναι το προβλημα δλδ:confused: Ενα αποριπαντικο ειναι λιγοτερο τοξικο δλδ :confused:

Εν παση περιπτωση εγω ετσι το επλυνα και μια χαρα καθαρισε και μια χαρα μυριζει και σιγουρα οταν το βαλω δεν θα φιτρωσει 2ο κεφαλι ουτε θα μου πεσουν τα αφτια...

:wave2: το απορυπαντικο για να κυκλοφορει σα αποριπαντικο ρουχων εχει τεσταριστει οτι δε προκαλει διαφορες δερματοπαθειες κτλ κτλ..οπως αναλογα και το σαμπουαν..
τωρα να παρεις στην γραμμή εξυπηρέτησης κλινεξ και πεις..
ναι γεια σας κ.κλινεξ...εχω ενα θεμα με το προιον σας..
ξερετε αν βγαινει και σε μαλακτικη γιατι εγω πηρα το σαμπουαν και μου κανει τη τριχα λιγο σκληρη?
ακου την απαντηση και γραψτη μας ρε φιλε μου..

camen
10/09/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
το απορυπαντικο για να κυκλοφορει σα αποριπαντικο ρουχων εχει τεσταριστει οτι δε προκαλει διαφορες δερματοπαθειες κτλ κτλ..οπως αναλογα και το σαμπουαν..
τωρα να παρεις στην γραμμή εξυπηρέτησης κλινεξ και πεις..
ναι γεια σας κ.κλινεξ...εχω ενα θεμα με το προιον σας..
ξερετε αν βγαινει και σε μαλακτικη γιατι εγω πηρα το σαμπουαν και μου κανει τη τριχα λιγο σκληρη?
ακου την απαντηση και γραψτη μας ρε φιλε μου..


Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τελος απο μένα, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

:wave2:

:wave2:

Allst@rf
10/09/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII

ναι γεια σας κ.κλινεξ...

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

camen
10/09/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Θες να σου πω και για εναν γνωστο μου που τον ελεγαν στο επωνυμο Κωτσοβολο και ετυχε να δουλευει στο τηλεφωνικο κεντρο του Κωτσοβολου:confused:

Που τον επερναν κατι γριες και μολις ελεγε το επωνυμο του, του ελεγαν:"Αχ επιτελους σε πετυχα παιδακι μουυυυ..." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
10/09/2010, 14:36
o svstos o mhxanovios o bixlas de blenei pote to kranos tou

:smokin: :smokin: :smokin:

Allst@rf
10/09/2010, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Θες να σου πω και για εναν γνωστο μου που τον ελεγαν στο επωνυμο Κωτσοβολο και ετυχε να δουλευει στο τηλεφωνικο κεντρο του Κωτσοβολου:confused:

Που τον επερναν κατι γριες και μολις ελεγε το επωνυμο του, του ελεγαν:"Αχ επιτελους σε πετυχα παιδακι μουυυυ..." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

PanVas
10/09/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε φιλε την ξεπλυνα την "χλωρινη"!Δεν θα το φορεσω με αυτην μεσα...:sick:
Και το επλυνα και με σαμπουαν μετα. Η "χλωρινη" χρησιμοποιηθηκε για να καθαρισουν οι μαυριλες απο τα καυσαερια που αλλες φορες δεν εφευγαν ...:winka:

Και το πετρέλαιο θα έκανε δουλειά πάντος... Μετά βέβαια θα το ξέπλενες...



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αν τωρα εσυ θελεις να βάζεις χλωρίνη οκ, αλλά μην παρασύρεις κι αλλους. :winka:

Αυτό ακριβώς...

Είναι δεύτερη φορά που γράφω σε δικό σου ποστ. Η προηγούμενη ήταν για συμβουλές σου σε αδιάβροχα γάντια... Από τότε ενοχλήθηκες πολύ, παρεξηγήθηκες και πληγώθηκες...

Κάνε ότι θες, με τα γάντια σου, τις αλυσίδες σου, το κράνος σου...

Το πρόβλημα με σένα, είναι ότι κάποιος που δεν ξέρει και δεν ΣΕ ξέρει, θα μπει, θα δει 6000 ποστ από το άτομό σου, θα δει και ένα ντουκάτι στο προφίλ σου και θα νομίσει ότι γεννήθηκες στο Μιζάνο και τα καλοκαίρια έκανες μπάνια με τον Ρόσι...
Θα πάει λοιπόν ο άλλος, θα πάρει το Αράι του που το έχει πληρώσει 500κο και βάλε γιούρια, και θα το ρίξει στην λεκάνη με την χλωρίνη, που δεν έχει χλώριο (κάτι σαν την κολα χωρίς ζάχαρη, ή ακόμα καλύτερα τις τσίχλες χωρίς ζάχαρη, που έχουν γραφτεί τόσα και τόσα...)

Το γεγονός ότι καθάρισε το κράνος σου δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό για να το προτείνεις εδώ μέσα... Απλό.


Υπάρχουνε και μάνιουαλς! Δεν γράφτηκαν τυχαία...


:beer: :beer: :beer: :beer:

camen
10/09/2010, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:bigcry: :bigcry: :bigcry:
Αμα αρχισω να σου λεω σκηνικα θα κλαις για μερες...Το παλικαρι πρεπει να κερδισε τουλαχιστον 10 χρονια ζωης απο το γελιο που εριχνε...:rotflmao:

camen
10/09/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Από τότε ενοχλήθηκες πολύ, παρεξηγήθηκες και πληγώθηκες...




Κ δεν ξαναεφαγα το μεσημεριανο μου φαγητο και εχασα 10 κιλα σε 2 εβδομαδες και ετσι μου ξαναμπηκε η ολοσωμη και ημουν πανευτυχης...:smilea:

Julius
10/09/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εχω ενα KBC για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη και δεν εχει αφαιρουμενη επενδυση.
Ηρθε η ωρα για πλυσιμο λοιπον μιας και το εσωτερικο ειχε γινει μαυρο απο τα καυσαερια και τις σκονες.

Αγοραζουμε λοιπον χλωρινη Klinex 4 σε 1,αυτη την καινουργια που ειναι σε μπουκαλι σαν Azax.
H συγκεκριμενη ΔΕΝ περιεχει χλωριο οποτε δεν προκαλει καμια ζημια σε χρωματα κλπ κλπ.Ειναι ομως ακρως απολυμαντικη και καθαριστικη.

Τοποθετουμε το κρανος μας αναποδα μεσα σε μια λεκανη και αρχιζουμε να ψεκαζουμε το εσωτερικο μεχρι να παπαροσει καλα-καλα με το παραπανω προιον.Το αφηνουμε εκει παπαριασμενο για κανενα τεταρτο.

Μετα περνουμε ενα σφουγγαρακι πιατων ,ριχνουμε σαμπουαν μαλλιων και με αυτο πλενουμε το ηδη παπαριασμενο εσωτερικο.

Τελος,ξεπλενουμε με αφθονο κρυο νερακι το εσωτερικο.Αν εχετε ασπρη μπανιερα θα εκπλαγειτε με το ποσο μαυρο βγαινει το νερο απο την βρωμα. Ξεπλενουμε ως που το νερο να βγαινει καθαρο πλεον.

Πιεζουμε το εσωτερικο με το χερι μας απαλα για να φυγουν τα πολλα νερα,ταρακουναμε και το κρανος για να φυγουν και τα νερα απο αεραγωγους κλπ και το αφηνουμε σε σκιερο μερος να στεγνωσει με την ησυχια του.

ΥΓ:Αφου το εχετε ξεπλυνει μυριστε το εσωτερικο του να δειτε ποση φρεσκαδα μυριζει...:winka:

Αντε και καλα πλυσιματα...:beer: :beer: :beer: :beer:

imarton re man, katharises to kranos sou me aporipantiko gia xestres kai sgoufaraki gia ta piata!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Julius
10/09/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
imarton re man, katharises to kranos sou me aporipantiko gia xestres kai sgoufaraki gia ta piata!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Camen, mporeis episeis na to psekaseis me aerozol thn ekdosi gia psilous kai kounoupia... exei poly oraio aroma kai fevgei kai h xlorinila


enoeite oti PANTA meta to katharisma odigame me kleisti thn zelatina..... tha eisai monima ntagla


xa xa x ax axa xa xa x a xa

camen
10/09/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
imarton re man, katharises to kranos sou me aporipantiko gia xestres kai sgoufaraki gia ta piata!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Kαι τα μωρομαντηλα για μωρουδιστικους κωλους ειναι αλλα για τις ζαντες τα χρησιμοποιουμε ολοι μια χαρα.
Μωρε μλκ ελεος,ξεκολλατε...Που σαν πειραξε η "χλωρινη" στο κρανος για να ξεβρομισει απο την μπιχλα...

Ολα οσα βαζετε πανω σας καθημερινα δεν σας πειραζουν.Ειναι ολα αθωα και τεσταρισμενα...:yuck:
Απο αφρολουτρα μεχρι aftershave κλπ κλπ... Χαλαρωστε και μην βρισκετε αφορμη να πειτε την εξυπναδα σας...:beer: :wave2:

Cpt. Haddock
10/09/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Kαι τα μωρομαντηλα για μωρουδιστικους κωλους ειναι αλλα για τις ζαντες τα χρησιμοποιουμε ολοι μια χαρα.

Φοβερός συλλογισμός

:hypnotize :hypnotize :hypnotize

sapila racing
10/09/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Χαλαρωστε και μην βρισκετε αφορμη να πειτε την εξυπναδα σας...:beer: :wave2:

Τελικά αναγκάζομαι να ξαναγράψω στο thread, μεγειά το κράνος!

:rotflmao: :lol:


209121

camen
10/09/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Φοβερός συλλογισμός

:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Ακολουθω τον συλογισμο μερικων...Τι να κανω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
10/09/2010, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ακολουθω τον συλογισμο μερικων...Τι να κανω

Να παραδεχτείς οτι μπορει να έχεις και άδικο ίσως; :winka:

sniper
10/09/2010, 15:01
Ευτυχώς έχω κράνος που βγαίνει τελείως η επένδυση......

Που να τρίβω με το πιγκάλ.... :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

camen
10/09/2010, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να παραδεχτείς οτι μπορει να έχεις και άδικο ίσως; :winka:

ΟΚ ΟΚ εχω αδικο...
Το κρανος δεν καθαρισε,βρομοκοπαει απο χιλιομετρα ,το χρωμα θαμπωσε και αυριο που θα το φορεσω θα μου πεσουν τα μαλλια τα αφτια μου θα γινουν μυτερα τα ματια μου θα κιτρινησουν και παιζει να μην μου ξανασηκωθει και ποτε...

Ενταξει τωρα ρε...?:look:

Cpt. Haddock
10/09/2010, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
[....]Ενταξει τωρα ρε...?:look:

Οχι (δεν εννοούσα αυτό).

Ο σκοπός μας εδω ειναι να ανταλλασουμε απόψεις και εμπειρίες και μπορει οι απόψεις να ειναι σαν τις κωλοτρυπίδες (άρα εδω υπάρχουν εν δυνάμει 35,148 απόψεις), η εμπειρία ομως ειναι κατι σωρευτικο.

Το λάθος που κάνεις εσύ ειναι οτι καθε άποψη/εμπειρία που έχεις την παρουσιάζεις σχεδον σαν αξίωμα και θέσφατο.

Αυτό μπορεί να ειναι αστείο (να μεινεις ραφλας) ή επικίνδυνο (να μείνεις χωρίς δάχτυλα). Το χειρότερο δε ειναι οτι έτσι όπως γράφεις το καθε τιπ μπορει να παρασύρεις και άλλους. Αν εσύ εχεις σταθεί ως τώρα τυχερος με την αλυσιδα ή είσαι όντως επιδέξιος, άλλοι μπορει να μην ειναι...

Αυτα :beer: :beer: :beer:

Julius
10/09/2010, 15:10
metaferthike stis genikes gia eynohtoys logoys





:wave2:

camen
10/09/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οχι (δεν εννοούσα αυτό).

Ο σκοπός μας εδω ειναι να ανταλλασουμε απόψεις και εμπειρίες και μπορει οι απόψεις να ειναι σαν τις κωλοτρυπίδες (άρα εδω υπάρχουν εν δυνάμει 35,148 απόψεις), η εμπειρία ομως ειναι κατι σωρευτικο.

Το λάθος που κάνεις εσύ ειναι οτι καθε άποψη/εμπειρία που έχεις την παρουσιάζεις σχεδον σαν αξίωμα και θέσφατο.

Αυτό μπορεί να ειναι αστείο (να μεινεις ραφλας) ή επικίνδυνο (να μείνεις χωρίς δάχτυλα). Το χειρότερο δε ειναι οτι έτσι όπως γράφεις το καθε τιπ μπορει να παρασύρεις και άλλους. Αν εσύ εχεις σταθεί ως τώρα τυχερος με την αλυσιδα ή είσαι όντως επιδέξιος, άλλοι μπορει να μην ειναι...

Αυτα :beer: :beer: :beer:

Ηλια εγω δεν αναγκασα ΚΑΝΕΝΑΝ να το κανει.Ουτε αυτο ουτε και κανενα αλλο.Ειπα ενα κολπο/γνωμη/tip oπως θες πεστο που δουλεψε και δεν ειχε/εχει/θα εχει καμια παρενεργεια σε τιποτα...

Οποιος θελει κ αν θελει το δοκιμαζει...Εσεις αρχισατε τις εξυπναδες περι τοξικοτητας κλπ κλπ...
Καποιοι ισως να κανουν κ χαβαλε και δεν εχω προβλημα...:winka:

Ειναι σαν να μου λες οτι αμα πεις σε καποιον απο εδω μεσα που ρωτα καποιες συμβουλες για το πως να στριβει και οταν τις δοκιμασει πεσει και τσακιστει θα φταις εσυ...

Τελος παντων εχω βαρεθει τετοιου ειδους συζητησεις...

:wave2:

sniper
10/09/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
......Εσεις αρχισατε τις εξυπναδες περι τοξικοτητας κλπ κλπ...
.....


Εχεις κάνει την τοξικολογική ανάλυση εσύ κι είσαι σίγουρος για τις βραχυ/μακροπρόθεσμες συνέπειες;

jimmis5
10/09/2010, 15:25
Ρε camen-E απο την χλωρινη το εχεις παθει:confused:
Δεν πιστευω να μην το βουρτσισες γιατι αλλιως δεν καθαριζει..

Εχε υποψιν σου οτι εστω στο κεφαλι σου δεν θα κανει τιποτα αφου ειναι καμενο στο κρανος ομως το εσκισες εχε το νου σου λοιπον μην δεις καναν εξτρα αεραγωγο..



Και για να ειμαστε σωστοι σε αυτους που διαβαζουν στο τελος ας δουν και πως καθαριζεται ενα κρανος με εικονες.
http://forumgs.gr/forum/showthread.php?t=1197


209137

danaos75
10/09/2010, 15:29
Και για να ειμαστε σωστη σε αυτους που διαβαζουν στο τελος ας δουν και πως καθαριζεται ενα κρανος με εικονες.


:a18:

camen
10/09/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5


Εχε υποψιν σου οτι εστω στο κεφαλι σου δεν θα κανει τιποτα αφου ειναι καμενο στο κρανος ομως το εσκισες εχε το νου σου λοιπον μην δεις καναν εξτρα αεραγωγο..


Το κρανος δεν επαθε τιποτα φιλε μου...Θα το ξαναπω ακομη μια φορα...
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΧΛΩΡΙΝΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΧΛΩΡΙΝΗ ΠΟΥ ΓΑΜΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Λοιπον Over and out απο εμενα...Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν για κατι...:wave2:

harris_x
10/09/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
α,εδω ειναι το subforum: www.motonoikokiresseapognosi.gr

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Iron eddie
10/09/2010, 16:03
καλησπερα
Το manual του XR-1100 αν δεν κανω λαθος, λεει οτι η χρηση χημικων μπορει να μειωσει την αποτελεσματικοτητα του κρανους γιατι ισως να επηρεαζει τα υλικα κατασκευης... Και προειδοποιει οτι το κρανος μπορει να μην εχει απολυτως κανενα σημαδι φθορας...:wave2:

NikosR
10/09/2010, 16:49
epic? νομίζω..

Cpt. Haddock
10/09/2010, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
epic? νομίζω..

Nα 'ταν το μονο;

Συλλογη κάνουμε :rotflmao:

MuayThai
10/09/2010, 17:05
Ρε παιδιά απορώ πως κ δεν έχει αναφέρει κανείς τους ειδικούς αντιαλλεργικούς κ αντιβακτηριδιακούς αφρούς καθαρισμού κράνους που είναι γι αυτή τη δουλειά κ μόνο...


:rolleyes:

John Steed
10/09/2010, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
αυριο που θα το φορεσω θα μου πεσουν τα μαλλια τα αφτια μου θα γινουν μυτερα τα ματια μου θα κιτρινησουν και παιζει να μην μου ξανασηκωθει και ποτε...

Panthro.....? :look:


209141

camen
10/09/2010, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Panthro.....? :look:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


Eισαι απαιχτος...:beer:

devil's animal
10/09/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Panthro.....? :look:


δεν του σηκωνοταν του Panthro??:confused: :look:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
10/09/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν του σηκωνοταν του Panthro??:confused: :look:



Ρωτα αυτην,κατι ειχε παιξει προσφατα...:smokin:


209148

John Steed
10/09/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρωτα αυτην,κατι ειχε παιξει προσφατα...:smokin:

Oh, Good God.....:a8:

Ζεύκας
11/09/2010, 04:43
εγώ που το καθαρίζω με ακουαφόρτε πειράζει?

daz
11/09/2010, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εγώ που το καθαρίζω με ακουαφόρτε πειράζει?

Ώστε έτσι κατέληξες με αυτό το avatar!!! :smokin:

foogr01
11/09/2010, 10:26
:a014: :a014:

:rotflmao: :rotflmao:

Συγνώμη, αλλά όντως έριξα πολύ γέλιο...

να' στε καλά... keep on going :beer:

sf1n4k1
11/09/2010, 10:46
Ρε Θωμά πάλι μλκια έκανες?

camen
11/09/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sf1n4k1
Ρε Θωμά πάλι μλκια έκανες?

Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα ρε φιλε...Ολα τελεια ειναι...:D

Cpt. Haddock
11/09/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα ρε φιλε...Ολα τελεια ειναι...:D

:wacko:


209248

camen
11/09/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

Μια χαρα ξυπνησα σημερα ρε συ...Να κοιτα και ο ιδιος...


209249

John Steed
11/09/2010, 11:13
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

sf1n4k1
11/09/2010, 11:22
Κάπτεν όπως τον πόσταρες είναι έτσι κι αλλιώς οπότε σου λέει κάτσε να πω κανα τιπ να καραφλιάσω κι άλλους με χλωρίνες..

McTalas
11/09/2010, 11:41
Υπαρχουν κατι γαματοι αφροι για το κρανος στο εμποριο σε καλες τιμες που συμφερουν, μετα μπορεις να βαλεις detol αμα θες καλη απολυμανση, τελος με ενα σαμπουαν για ευαισθητα καθαριζει μια χαρα...!
:winka:

camen
11/09/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Υπαρχουν κατι γαματοι αφροι για το κρανος στο εμποριο σε καλες τιμες που συμφερουν, μετα μπορεις να βαλεις detol αμα θες καλη απολυμανση, τελος με ενα σαμπουαν για ευαισθητα καθαριζει μια χαρα...!
:winka:

Ασε μας ρε φιλε και εσυ...Μια τριχα μου εχει μεινει ορθια,θες να μου πεσει και αυτη...:smokin:

reinmeister
11/09/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

yul brynner...ελεος ρε μλκ...και μετα λες εμενα γερο...:lol: :lol: :lol:

xtzanos
11/09/2010, 12:51
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
[B]Kαι τα μωρομαντηλα για μωρουδιστικους κωλους ειναι αλλα για τις ζαντες τα χρησιμοποιουμε ολοι μια χαρα.

E αμα πλενουμε με μωρομαντιλα ζαντες να πλενουμε με πετρελαιο μωρουδιστικους κωλους

perastikos
11/09/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Υπαρχουν κατι γαματοι αφροι για το κρανος στο εμποριο σε καλες τιμες που συμφερουν,
:winka:

+1.
Εγώ έχω αυτόν της Motorex
http://www.e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1253

Αφρός + αρκετά χέρια με άφθονο ζεστό νεράκι και είμαι ΟΚ :)

McTalas
11/09/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
+1.
Εγώ έχω αυτόν της Motorex
http://www.e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1253

Αφρός + αρκετά χέρια με άφθονο ζεστό νεράκι και είμαι ΟΚ :)
αυτον εχω και εγω γαμει!!!