PDA

View Full Version : Αγορα μηχανης chappy η chally



krals
17/07/2005, 15:45
Παιδια καλησπερα σας,
Θα μπω κατευθειαν στο θεμα:
Δεν ειμαι κανενας τρελλος fun των μηχανων κτλ,απλα θελω να αγορασω ενα μηχανακι τυπου chally η chappy για να κανω την δουλεια μου εδω τριγυρω.
Ειχα οδηγησει αυτα τα δυο μηχανακια κ μου αρεσαν γιατι ηταν πολυ βολικα.
Δεν θα ηθελα να παρω καποιο παπι γιατι πολυ απλα ΠΟΤΕ δεν μου αρεσαν.!
Ξερετε απο ΠΟΥ μπορω να αγορασω ενα τετοιο μηχανακι? Εχω ψαξει σε sites που πουλαν μηχανες γενικοτερα και δεν εχω δει κατι (λογικο βεβαια γιατι ειναι λιγο παλια).


Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια.



Δημητρης.

sonic22
17/07/2005, 16:54
για δεσ και τα daxακια (honda st50 dax)

ο σκελετος περνα αναμεσα απο τα γωνατα και επομενος εχεις καλυτερη θεση οδηγησης.
ειναι καλυτερα απο τα chally-chappy κατα την γμωνη μου και δεν δεχομε συζητηση επι του θεματος.- :evil: :evil: :evil:

παντος αν τελικα εισαι για αυτα τα δυο νομιζω το chappy ειναι διχρονο το chally τετραχρονο... αρα chally

οσο για το οτι δεν εισαι και πολυ fun... τρωγοντας ερχετε η ορεξη...


19645

krals
17/07/2005, 17:32
Ναι, καλο μου φενεται αυτο φιλε!
Ποσο εχει ενα τετοιο? (αν μπορεις να μου πεις κ που μπορω να κοιταξω να το βρω θα με βοηθουσες πολυ).

adam_tsouk
18/07/2005, 00:00
Βασικά αν΄'αμεσα σε αυτά που προτείνεις εγώ chally θα έλεγα.



Το dax δεν έχει συμπλέκτη ρε sonic?

Transalper_696
18/07/2005, 03:11
chally σιγουρα...
Μοτερ απο παπι χοντα αρα αφθονια ανταλλακτικων.
Κοιτα να βρεις κανενα ηλεκτρονικο ομως.
Και δεν εχει και συμπλεκτη οπως τα dax.
:beer: :beer:

krals
18/07/2005, 03:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Το dax δεν έχει συμπλέκτη ρε sonic?

Παιδια θα το προτιμουσα χωρις συμπλεκτη (οπως το παπι.3 ταχυτητες κατω κ τελος!).

Τελος παντων, το ερωτημα παραμενει: που μπορω να βρω τετοια μηχανακια? πηρα Χρυση Αγγελια κτλ και δεν βρηκα τιποτα.
Ακομα κ αν εχετε εσεις κανεναν γνωστο που να πουλαει ενημερωστε με...

sonic22
18/07/2005, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk

Το dax δεν έχει συμπλέκτη ρε sonic?

μονο καποια πολυ παλια daxakia ειχαν συμπλεκτη... (τουλαχιστον ετσι ξερω... πολυ σπανια εχω συναντησει dax με συμπλεκτη)


krals

υπαρχει και σαν καινουριο (προτηνετε) σε τιμη περιπου 1200-1400 Ε απο την εταιρια jincheng (ή καπως ετσι) ειναι ιδια με τα αυθεντικα honda

τωρα μεταχειρισμενο δυσκολα θα βρεις καλα διατηρημενο μεταχειρισμενο σπανια...

ή που τα εχουνε στην τριχα και δεν τα πουλανε ουτε με 3000Ε ή που τα εχουνε παπουδες σε αθλια κατασταση...