PDA

View Full Version : athens supercross 2010



EVI
11/09/2010, 14:07
2 & 3 Οκτωβρίου το μεγαλύτερο γεγονός αγωνιστικής μοτοσυκλέτας της χώρας επιστρέφει δυναμικά στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας.

Το Athens Supercross η διοργάνωση η οποία για 17 χρόνια παραμένει στην καρδιά των χιλιάδων φίλων της από όλη την Ελλάδα, εισέρχεται σε μια νέα εποχή.

Μια εποχή η οποία κυρίως χαρακτηρίζεται από την αλλαγή στην ημερομηνία διεξαγωγής η οποία από φέτος και για τα επόμενα χρόνια θα είναι στις αρχές του φθινοπώρου, με δυνατότητα πλέον συμμετοχής κορυφαίων ονομάτων από το παγκόσμιο motocross και supercross, δημιουργώντας έτσι τις προϋποθέσεις για ένα υψηλότερο επίπεδο αγώνων και κατατάσσοντας την διοργάνωση ανάμεσα στις μεγαλύτερες ετήσιες ευρωπαϊκές.

Ένα πραγματικό φεστιβάλ μοτοσυκλέτας με αγώνες, live concert, freestyle, bmx, μικρή αγορά, κληρώσεις και εκδρομικά πακέτα, έχει ήδη αρχίσει να ετοιμάζεται για το Σαββατοκύριακο 2-3 Οκτωβρίου.

Μάχες σώμα με σώμα, φώτα, χώμα, θόρυβος, μουσική, συνδυασμένα με το δικό μας πάθος και τον δικό σας ενθουσιασμό, υπόσχονται μοναδικά συναισθήματα χαράς, αδρεναλίνης και συγκίνησης που μόνο ένας πραγματικός αγώνας supercross μπορεί να προσφέρει.\

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με εισιτήρια, κρατήσεις, εκδρομικά πακέτα, ωράρια κλπ μπορείτε να καλείτε στο 210-6614100 καθημερινά μέχρι τις 17:00 ή να ενημερωθείτε από το site της διοργάνωσης http://www.athensupercross.gr (εντός λίγων ημερών) ή από νεότερα Δελτία Τύπου και καταχωρίσεις που θα δημοσιευτούν.

Με την φιλοσοφία κάθε νέο Athens Supercross να είναι καλύτερο από το προηγούμενο και σύνθημά μας “it’s race time!”, εμείς εδώ στην Lamarco υποσχόμαστε ένα συναρπαστικό Σαββατοκύριακο

International Athens Supercross – 2-3 Οκτωβρίου

EVI
11/09/2010, 14:09
:beer:


209320

NUKE
17/09/2010, 18:00
Τελικα τι παιζει με αυτο παιδια? Επειδη βλεπω η σελιδα εχει 2 χρονια να ενημερωθει...

AUFGEBRACHT
17/09/2010, 18:09
Μετατέθηκε για Νοέμβριο

zephyr1
17/09/2010, 18:09
Πηρε παραταση γυρω στον 1μιση μηνα πισω,μολις μαθω ακριβως θα γινω πιο συγκεκριμενος.

AUFGEBRACHT
17/09/2010, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πηρε παραταση γυρω στον 1μιση μηνα πισω,μολις μαθω ακριβως θα γινω πιο συγκεκριμενος.

Παράταση και προς τα πίσω γίνεται;;; 20 και 21 Νοεμβρίου θα γίνει τελικά

zephyr1
17/09/2010, 18:26
Με λιγη καλη θεληση ολα γινονται.

AUFGEBRACHT
17/09/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Με λιγη καλη θεληση ολα γινονται.

Το μπερδεύεις με το σεξ :lol:

emiliano
17/11/2010, 20:59
Θα μαζευτούμε γκρούπ ή ο καθένας μόνος του?

EVI
18/11/2010, 13:12
20/21 Νοεμβριου

το σαββατο στις 20¨00
την κυριακη στις 18¨00

:beer:

http://www.athensupercross.gr/

sotpag
18/11/2010, 13:38
ρε Ευη τα εχεις μπερδεψει λιγο


πρωτα μας λες τον Νοεμβρη για εκδηλωση του Οκτωβρη....


παλι καλα αυτο αλλαξε



μετα βαζει τη φωτο αναποδα.....


την εφτιαξα για σενα:smokin:

sotpag
18/11/2010, 13:39
την εχασα.......

SpeakeasyBlues
19/11/2010, 18:50
Στο φετινο Athens Supercross, συμμετεχουν:
Stefano Dami - ITA (Honda, πρωτ/της Supercross)
Floriant Richier - FRA (Kawasaki)
Julian Vanni - FRA (KTM)
Daniel Sedlack - (SUZUKI)

menelaos46
22/11/2010, 14:37
Πηγα το Σαββατο και δεν πολυ ενθουσιαστηκα.
Καλο το FMX καλο και με τα ποδυλατα αλλα κατα τ'αλλα δε ξερω δε μου πολυ αρεσε αυτο που τρεχαν λιγα μηχανακια μονα τους!


Υ.Γ. Τα γαιδουρια τους δε ξερω απο που τα εφεραν αλλα δε πηγαιναν βημα, στο χωριο μου εχουμε ταχυτητας........!!!!!!!

EVI
22/11/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Πηγα το Σαββατο και δεν πολυ ενθουσιαστηκα.
Καλο το FMX καλο και με τα ποδυλατα αλλα κατα τ'αλλα δε ξερω δε μου πολυ αρεσε αυτο που τρεχαν λιγα μηχανακια μονα τους!


Υ.Γ. Τα γαιδουρια τους δε ξερω απο που τα εφεραν αλλα δε πηγαιναν βημα, στο χωριο μου εχουμε ταχυτητας........!!!!!!!

εγιναν πολλα στραβα που δεν μου αρεσαν

menelaos46
22/11/2010, 14:49
εγιναν πολλα στραβα που δεν μου αρεσαν


Θα μας πεις κι εμας????

+1 άτομο
22/11/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγιναν πολλα στραβα που δεν μου αρεσαν

οπως?

EVI
22/11/2010, 15:02
Λοιπον...ειχα παει και το 2006 στο σουπερκρος. Φετος εχω να πω τα εξης...τα οποια φυσικα ειναι με τα δικα μου δεδομενα...1) τα μικροφωνα τον παρουσιαστων ηταν στη διαπασων με επιασε πονοκεφαλος απο τις φωνες (και αλλους γυρω μου ενοχλησε) 2)εδωσα 25 ευρω που ΔΕΝ μου περισευαν με τιποτα και ειδα 15 αγωνιζομενους (με τα ...παιδια και τα μωρα που τα σπασαν και φετος εννοειτε) εκ των οποιων ο ενας εσπερνε σε ολους τους αγωνες και Ω!ΤΙ ΑΤΥΧΙΑ στο τελευταιο αγωνα αποφασισε να τα παρατησει για να νικησει καποιος με ΧοΝδΑ...ΠΟΥ Ω!τι συμπτωση ηταν ο χορηγος...


πεφτει αναβατης και σπαει χερι ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΚΩΠΤΟΥΝ τον αγωνα να τον μεταφερουν????ειναι δυνατον?εδω σε τρακ ντει ΟΧΙ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡΚΡΟΣ ΕΠΙΣΗΜΟ και αν δεν πεσουν σημαιες σε πτωση μουρμουραμε 2 χρονια!!!!!!! 4) ας μου λεγαν οτι θα ετρωγα 1 ωρα ...να βλεπω ποδηλατες να περνανε καλα μεταξυ τους , gaidoyria και χαρλευ!!!!! να μην ερχωμουν...μονο μπαλετα δεν βγαλανε!τες πα!!!!αξιζαν τα παιδια φυσικα ειδικα ο ενας απο αυτους ηταν πολυ καλος! αλλα εγω ΠΛΗΡΩΣΑ για κατι αλλο...αν ηθελα θα πληρωνα για bmx. 5) αυτα ειναι τα αρνητικα...ολα τα αλλα ηταν καλα και ευχωμαι οταν ξαναγινει να ειναι ποιο φθηνο τετοιους καιρους δυσκολους 6) οι freestylers ηταν καταπληκτικοι αλλη μια φορα και χαρηκα που υπηρχε και ελληνας μεσα ο οποιος εκανε ΦΟΒΕΡΗ δουλεια!!!! ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

menelaos46
22/11/2010, 15:12
ηταν στη διαπασων με επιασε πονοκεφαλος απο τις φωνες (και αλλους γυρω μου ενοχλησε) 2)εδωσα 25 ευρω που ΔΕΝ μου περισευαν με τιποτα και ειδα 15 αγωνιζομενους (με τα ...παιδια και τα μωρα που τα σπασαν και φετος εννοειτε) εκ των οποιων ο ενας εσπερνε σε ολους τους αγωνες και Ω!ΤΙ ΑΤΥΧΙΑ στο τελευταιο αγωνα αποφασισε να τα παρατησει για να νικησει καποιος με ΧοΝδΑ...ΠΟΥ Ω!τι συμπτωση ηταν ο χορηγος...

Γενικοτερα κι εμενα κουραστηκε το κεφαλι μου...
Οι αγωνιζομενοι ηταν λιγοι οντως...
Μου αρεσε η κατηγορια junior
Τα λεφτα ηταν μαλλον πολλα


Για ποιον λες οτι εσπερνε σε ολους τους αγωνες???

EVI
22/11/2010, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Γενικοτερα κι εμενα κουραστηκε το κεφαλι μου...
Οι αγωνιζομενοι ηταν λιγοι οντως...
Μου αρεσε η κατηγορια junior
Τα λεφτα ηταν μαλλον πολλα


Για ποιον λες οτι εσπερνε σε ολους τους αγωνες???

o γαλλος ο λορενς ( της αραβιας )

καλα ολα ειναι πταισματα μπροστα στο τραυματισμο στο τελος ...

Ζεύκας
22/11/2010, 15:32
εγώ μόνο το freestyle ευχαριστήθηκα και το babycross

Gallos
22/11/2010, 15:40
Εγώ δεν έχω ξαναπάει ποτέ σε αγώνα μοτοκρός και όντως μου έκανε εντύπωση που δεν σταμάτησαν για τον τραυματισμό.. Ακόμα και του ΕΚΑΒ(?) ο κύριος έτρεχε μόνος του μέσα στην πίστα να πάει προς τον τραυματία... Το δε τραυματία, διορθώστε με αν δεν είδα καλά, μπήκε καποιος από το κοινό και τον έβγαλε εγώ σηκώνοντας τον από τους ώμους....Όσο για τα μικρόφωνα, η Δεσποινης αυτή, γιατί φώναζε τοοοσοο πολύ??

Κατά τα άλλα, γούσταρα τρελά... Όσο για την τιμή, μια χαρά άξιζαν τα 25 ευρώ:) Πλέον με 25 ούτε το ντεπόζιτο δεν γεμίζει..:smokin:

menelaos46
22/11/2010, 15:47
Το δε τραυματία, διορθώστε με αν δεν είδα καλά, μπήκε καποιος από το κοινό και τον έβγαλε εγώ σηκώνοντας τον από τους ώμους.

Πραγματι το παρατηρησα οτι μπηκε καποιος απο το κοινο μεσα αλλα δε καταλαβαινω τι ηταν...
Ισως γιατρος????
Η συγγενης???
Αν ξερει καποιος.....

STOYBI
22/11/2010, 15:57
Στηριξτε τους εγχωριους αγωνες ( σκραμπλ ---εντουρο--μοτο κροςς ) σε συνδυασμο με μια καλη βολτα ειναι οτι καλλυτερο....

Το συγκεκριμενο ειναι μια μορφη εκδηλωσης για το Θεα Αθηναι και μονο αυτο !!

Πανε οι καποιες παλιες καλες χρονιες οπου ηταν πολλοι οι αγωνιζομενοι και ειδικα μαχες σαν του Παπανικολακη --- Καρετσου μπροστα σε 20000 κοσμο να ουρλιαζει εδιναν την πραγματικη διασταση αγωνα στην εκδηλωση....




:wave2:

+1 άτομο
22/11/2010, 20:07
οντως ο ηχος δεν ξερω αν θα μπορουσε να ειναι καλυτερος σιγουρα ομως δεν θα μπορουσε να ειναι χειροτερος :mad:
βεβαια να πω την αληθεια οταν παιρναν μπρος τα μοτορια δεν ακουγες τιποτ'αλλο! :D

ευχαριστηθηκα με τον αγωνα και δεν θεωρησα οτι τα 25 ευρω ηταν πολλα. πολλοι ανθρωποι δουλεψαν για να στηθει ολο αυτο.
καταευχαριστηθηκα τα παιδια(ηταν και δυο κοριτσια αναμεσα τους!), το φρισταιλ(φυσικα!), τα bmx(ο χιπχοπας ηταν ο καλυτερος παρουσιαστης νομιζω) και το donkey-cross (και ψαχνω ρε γμτ στο Youtube το promo για τον Απριλιο του 2011 αλλα δεν βρισκω τπτ)

EVI
22/11/2010, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από +1 άτομο
δεν θεωρησα οτι τα 25 ευρω ηταν πολλα. πολλοι ανθρωποι δουλεψαν για να στηθει ολο αυτο.


συμφωνοι... ειχαν και χορηγους

+1 άτομο
22/11/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
συμφωνοι... ειχαν και χορηγους
οκ δεκτο αλλα δεν αρκουν.
σκεφτομαι οτι ειναι μια φορα τον χρονο και 25 ευρω δεν ειναι πολλα (ειναι απλως δυσκολοι καιροι).

castor
22/11/2010, 21:27
Πηγα και γω ,και σαν κακος που ειμαι εβγαλα τα εξης συμπερασματα ......

1ον Η οργανωση ηταν αρπα κολα...

2ον Ολοι (εκτος απο τον αμερικανο και τον γαλλο που βγηκαν πρωτοι!)ουτε τα σαμαρακια δεν μπορουσαν να περασουν !!!Το θεαμα ηταν τραγικο !!!!!!

3ον Το μονο που αξιζε ηταν τα αλματα και τα βμχ !!!

4ον ΟΙ ραπερ στην αρχη ουτε καν ακουγαμε τη μ@λ@κιες λεγανε !!Οηχος ηταν τραγικος !!

5ον Ο τραυματισμος ηταν σοβαρος(μαλλον εσπασε αγκωνα) και δεν διακοπηκε ο αγωνας !!!!
ημουν ακριβως στην φαση και πηδηξε θεατης και ξεπλακωσε το παιδι !!!!
Επρεπε να διακοψουν τον αγωνα γιατι στην εξοδο τις στροφης ειχαν μαζευτη 6-7 ατομα και
αμα εβγαινε κανενας θα επεφτε επανω τους !!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!

6ον Ουτε μια γκομενα τις προκοπης,παντελης ελειψη !!!!

7ον Το ποιο γελοιο ηταν το μεγαλο δωρο της κληρωσεις ------------ 250 ΛΙΤΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ -----ΡΕ ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ!!!!!!

8ον Καντινα ?????Πανακριβη και τους τελειωσαν ολα γρηγορα !!!!!!

9ον Τα 25 ευρω δεν τα αξιζανε σε καμια περιπτωση !!Το θεαμα ηταν για 15 ευρω !!!


Οι καλυτεροι ηταν οι πιτσιρικαδες,κατηγορια 4,5 ετων ο μικροτερος-9 ετων ο μεγαλυτερος !!!


Ουφ κουραστικα Καληνυχτα !!!:a025: :a025:

el-Gatto
22/11/2010, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
...Πανε οι καποιες παλιες καλες χρονιες οπου ηταν πολλοι οι αγωνιζομενοι και ειδικα μαχες σαν του Παπανικολακη --- Καρετσου μπροστα σε 20000 κοσμο να ουρλιαζει εδιναν την πραγματικη διασταση αγωνα στην εκδηλωση....
:wave2:
;) Ααααααααααυτό!!! :beer:

castor
23/11/2010, 17:20
...Πανε οι καποιες παλιες καλες χρονιες οπου ηταν πολλοι οι αγωνιζομενοι και ειδικα μαχες σαν του Παπανικολακη --- Καρετσου μπροστα σε 20000 κοσμο να ουρλιαζει εδιναν την πραγματικη διασταση αγωνα στην εκδηλωση....



ΑΑΑ!!!!! Γεια σου !!!! :beer:

Ημουν εκει τοτε και πραγματικα ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ :wave2: :wave2: :beer: