PDA

View Full Version : Αρχάριος στο paypal



Ktm.Prestige
13/09/2010, 10:06
Λίγη βοήθεια.
Έχω βάλει στον λογαριασμό μια χρεωστική η οποία έχει 100 ευρω.Έκανα όλη την διαδικασία , πήρα απο την τράπεζα εναν κωδικό με χρέωση 1,5 ευρώ την οποία θα την επιστρέψει το paypal ξανά στον λογαριασμό μου.
Απο εκεί και πέρα κάνω κανονικά αγορά απο το internet τώρα??
Γιατι στον λογαριασμό μου , στην αρχική σελίδα του paypal λέει paypal balance 1.5 euro.
Πάω κάπου για να φορτώσω χρήματα?

:confused:

blackbusa
13/09/2010, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Λίγη βοήθεια.
Έχω βάλει στον λογαριασμό μια χρεωστική η οποία έχει 100 ευρω.Έκανα όλη την διαδικασία , πήρα απο την τράπεζα εναν κωδικό με χρέωση 1,5 ευρώ την οποία θα την επιστρέψει το paypal ξανά στον λογαριασμό μου.
Απο εκεί και πέρα κάνω κανονικά αγορά απο το internet τώρα??
Γιατι στον λογαριασμό μου , στην αρχική σελίδα του paypal λέει paypal balance 1.5 euro.
Πάω κάπου για να φορτώσω χρήματα?

:confused:

στο λογαριασμο στο paypal δεν μπαινουν λεφτα...αν εχεις κανει verification εισαι ετοιμος να αγορασεις οτι θες...οσα λεφτα εχεις στην χρεωστικη...



:wave2:

Gandalf dr685sm
13/09/2010, 10:18
Σωστός... το verification που λέει ο Πάνος, είναι η εισαγωγή του κωδικού που έχει έρθει στην μηνιαία αναφορά του λογαριασμού σου, στο link που σου έχει έρθει απο paypal, στο email σου.

Μόλις κάνεις αυτό, προχωράς κανονικά σε αγορές.

Gandalf

Ktm.Prestige
13/09/2010, 10:31
Ευχαριστώ πολύ παίδες!!
:beer:

vassat
21/05/2014, 19:16
Προσοχή:
απαιτείται αλλαγή κωδικού σε όσους έχουν λογαριασμό στο ebay:
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2635053/Use-eBay-Then-change-password-NOW-Site-requests-users-change-personal-details-dont-explain-why.html
/ B

Pardalotzatziki
24/05/2014, 01:32
Επρεπε να ρωτησεις πριν μπλεξεις με χρεωστικες.
Απο εξοδα κοιταξες τι γινεται; Χρεωνουν για την παραμικρη κινηση.

Η καλυτερη λυση ειναι μια απλη πιστωτικη καρτα ΑΤΜ και ενας απλος λογ/σμος με internet banking.
Αν δεις οτι εχει πολλα εξοδα, κοψτη και κανε αυτο που σου λεω.
Παλι πρεπει αν γινεις verified, δηλαδη θα σου κανουν μια μικρη χρεωση για επειβεβαιωση.

Μετα βαζεις λεφτα στο λογ/σμο και ψωνιζεις....

SHOOTER045
24/05/2014, 01:37
Επρεπε να ρωτησεις πριν μπλεξεις με χρεωστικες.
Απο εξοδα κοιταξες τι γινεται; Χρεωνουν για την παραμικρη κινηση.

Η καλυτερη λυση ειναι μια απλη πιστωτικη καρτα ΑΤΜ και ενας απλος λογ/σμος με internet banking.
Αν δεις οτι εχει πολλα εξοδα, κοψτη και κανε αυτο που σου λεω.
Παλι πρεπει αν γινεις verified, δηλαδη θα σου κανουν μια μικρη χρεωση για επειβεβαιωση.

Μετα βαζεις λεφτα στο λογ/σμο και ψωνιζεις....
εχω pre-paid visa της eurobank
για καθε καταθεση χρεωνουν 1 ευρο

Pardalotzatziki
24/05/2014, 01:38
εχω pre-paid visa της eurobank
για καθε καταθεση χρεωνουν 1 ευρο

Πετα τη :D

SHOOTER045
24/05/2014, 01:48
αυτα τα e banking κλπ
και μεταφορα απο τραπεζικο λογαριασμο τα φοβαμαι ειναι η αληθεια
πιστωτικη εχω αλλα αμα δει η παντοφλα στην αναλυτικη τι παιρνω για αμαξι μηχανακια κλπ θα με κλειδωσει εξω

Pardalotzatziki
24/05/2014, 02:00
αυτα τα e banking κλπ
και μεταφορα απο τραπεζικο λογαριασμο τα φοβαμαι ειναι η αληθεια
πιστωτικη εχω αλλα αμα δει η παντοφλα στην αναλυτικη τι παιρνω για αμαξι μηχανακια κλπ θα με κλειδωσει εξω

Xρησιμοποιω internet banking 9-10 χρονια και απο 4-5 τραπεζες. Ποτε δεν ειχα προβλημα.
Μονο οι χρεωσεις ειναι προβλημα.
ebay και paypal 6 χρονια, κανενα προβλημα.

Οι χρεωστικες σε χρεωνουν για το παραμικρο. Γι αυτο δοκιμασα αυτη τη λυση που περιγραφω, γιατι ειχα δει τιμοκαταλογους.
Βαζω 10ε στο λογ/σμο και ψωνιζω. Οποτε θελω ξαναβαζω και ξαναψωνιζω. Χωρις εξοδα.
Με ενα λογ/σμο για αυτη τη δουλεια και αλλον ενα που θα ειναι ο λογ/σμος με τις καταθεσεις σου.
Με δυο κλικ μεταφερεις τα λεφτα και ψωνιζεις.

George_Sp
24/05/2014, 03:30
όπως τα γράφει ο παρδαλοτζάτζικος.
0 έξοδα, γρήγορα και χωρίς μπερδέματα.