PDA

View Full Version : στο στόχαστρο τα φώτα της "αλληλεγγύης"



wild_cat/anima
18/07/2005, 01:32
http://www.autotriti.gr/_NEA/preview_news.asp?category_id=27&NEWS_DATA_ID=36964

xxxristos
18/07/2005, 03:34
Με τι κατηγορία θα σε πάνε στο δικαστήριο????

Οτι "έπαιξες" τα φώτα σου σε κάποιον????

cityfly
18/07/2005, 09:08
"Σύμφωνα με τους άνδρες της τροχαίας αυτοί φέρουν ένα μέρος της ευθύνης των ατυχημάτων, καθώς ουσιαστικά ακυρώνουν τα μπλόκα της Τροχαίας."

απόσπασμα από το άρθρο

αυτό είναι άλλη μια απόδειξη ότι τους ενδιαφέρουν μόνο τα φράγκα, γιατί ως γνωστόν αυτοί στα περισσότερα σημεία στήνονται ΜΕΤΑ από στροφές, οπότε το να με προειδοποιήσει ο απέναντι και να με κάνει να κόψω ταχύτητα θα με κάνει να περάσω πιο σιγά, θα γλιτώσω την κλήση αλλά μπορεί να γλιτώσω και μια έξοδο ενώ τον άλλο δεν τον ενδιάφερει αν θα βγω στη στροφή, αλλά αν θα βγάλω τη στροφή για να με γράψει μετά



τώρα επί της ουσίας, για μούφα μου φαίνεται γιατί θα πρέπει να αποδείξει ότι έπαιξα τα φώτα με σκοπό να προειδοποιήσω για ένα μπλόκο, πώς θα το κάνει αυτό;

cityfly
18/07/2005, 09:09
και με την ευκαιρία

δύο νεά σημεία για μπλόκα

(πάλι από το autotriti.gr)

Αντιδράσεις αναμένεται να προκαλέσει μια πρωτοφανής υπουργική απόφαση που υπεγράφη από τον υπουργό ΠΕΧΩΔΕ, κ. Γιώργο Σουφλιά και σύμφωνα με αυτήν το όριο ταχύτητας σε ορισμένα επικίνδυνα σημεία της εθνικής οδού Κορίνθου-Πατρών και Κορίνθου-Τρίπολης ορίζεται στα 30 χ.α.ω.


Στην εθνική οδό το όριο των 30 χιλιομέτρων καθορίζεται σε δύο σημεία, στο 205ο χλμ. στο ρεύμα προς Αθήνα και στο 94,5ο προς την Πάτρα, όπου υπάρχουν επικίνδυνες στροφές.

free rider
18/07/2005, 09:11
ευτυχως που ειμαστε σε ενα κράτος δικαίου και ο πολίτης νιώθει την αμέριστη συμπαράσταση της αστυνομίας σε ολα τα προβλήμα τα του...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
18/07/2005, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly

Στην εθνική οδό το όριο των 30 χιλιομέτρων καθορίζεται σε δύο σημεία, στο 205ο χλμ. στο ρεύμα προς Αθήνα και στο 94,5ο προς την Πάτρα, όπου υπάρχουν επικίνδυνες στροφές.

που ειναι ρε παιδες αυτα??

:confused: :confused:

ξερει κανένας??

mbjp
18/07/2005, 09:50
τώρα επί της ουσίας, για μούφα μου φαίνεται γιατί θα πρέπει να αποδείξει ότι έπαιξα τα φώτα με σκοπό να προειδοποιήσω για ένα μπλόκο, πώς θα το κάνει αυτό;

Απιστευτο και ομως Ελληνικο..... Η Ελληνικη Μ Α Λ Α Κ Ι Α στο αποκορυφωμα της..

Οταν βαλουν φωτισμο κατα μηκος των εθνικων οδων τοτε ισως να σταματησω να παιζω με τα φωτα μου.
Τα ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ αντι να φτιαξουν δρομους τυπου Μαλιακου & Πατρων/Κορινθου που θεωρουνται με το ετσι θελω "εθνικες οδοι", πανε και βαζουν ηλιθια ορια..Λες και υπαρχει εστω και ΕΝΑΣ ανθρωπος που θα παει με 30 γαμημενα χιλιομετρα σε αυτον τον κωλοδρομο

Ασε θα παω με τα ποδια.

:yuck: :yuck: :yuck:

Krokodilos001
18/07/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
και με την ευκαιρία

δύο νεά σημεία για μπλόκα

(πάλι από το autotriti.gr)

Αντιδράσεις αναμένεται να προκαλέσει μια πρωτοφανής υπουργική απόφαση που υπεγράφη από τον υπουργό ΠΕΧΩΔΕ, κ. Γιώργο Σουφλιά και σύμφωνα με αυτήν το όριο ταχύτητας σε ορισμένα επικίνδυνα σημεία της εθνικής οδού Κορίνθου-Πατρών και Κορίνθου-Τρίπολης ορίζεται στα 30 χ.α.ω.


Στην εθνική οδό το όριο των 30 χιλιομέτρων καθορίζεται σε δύο σημεία, στο 205ο χλμ. στο ρεύμα προς Αθήνα και στο 94,5ο προς την Πάτρα, όπου υπάρχουν επικίνδυνες στροφές.

Orea apofasi,

:confused:

Pia omos iperisxiei?? afti pou sou epibalei na pas me 30 km, i o nomos pou sou apagarobei na kinise me ligotero ton 50 km se aftokinitodromo??:confused: ( an bebea epitrepete na tous onomazis aftokinitodromous afta ta narkopedia)

illuminatios
18/07/2005, 18:44
Στ αρχίδια μας !

Και θα παιζουμε φώτα και θα κορνάρουμε και ότι γουστάρουμε θα κάνουμε.

as always

:sun:

AFTER
18/07/2005, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
που ειναι ρε παιδες αυτα??

:confused: :confused:

ξερει κανένας??

Δεν ξερεις που ειναι?
ΜΑ ΠΟΥ ΖΕΙΣ!!!??!??!

Εγω τις προαλες κοντεψα να βγω απο την στροφη με την υπερβολικη ταχυτητα που πηγαινα!

Ευτυχως ειχα πιασει 28km/h,αν πηγαινα 32-33km/h θα ειχα σκοτωθει στα σιγουρα.... :rolleyes:

VFR_
18/07/2005, 19:25
- αυτοκίνητο με ηλιοροφή
- πλακάτ με ''Πρόσεχε μ@λάκες παρακάτω απ όξω''

κι αν θέλουν ας με γράψουν. Εγω θα πώ ''δεν εννοούσα εσας για μαλ@κα κύριε μπάτσε μου... αλοίμονο... :nono: ''

αντί να μαζευτούμε να τραβήξουμε ομαδικές μυνήσεις σε κάθε Δήμο, θα μας γράφουνε επειδή κλ@νουμε στο τέλος :mad:

illuminatios
18/07/2005, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VFR_
- αυτοκίνητο με ηλιοροφή
- πλακάτ με ''Πρόσεχε μ@λάκες παρακάτω απ όξω''

κι αν θέλουν ας με γράψουν. Εγω θα πώ ''δεν εννοούσα εσας για μαλ@κα κύριε μπάτσε μου... αλοίμονο... :nono: ''

αντί να μαζευτούμε να τραβήξουμε ομαδικές μυνήσεις σε κάθε Δήμο, θα μας γράφουνε επειδή κλ@νουμε στο τέλος :mad:


εσυ τώρα τι πετάγεσαι?

VFR_
18/07/2005, 19:38
ήμΑν σμηνίτης στην αεροπορία εγω και μΕ αρέσει να πετάγωμαι. Λογαριασμό θα σΕ δώκω? :hypnotize :p

illuminatios
18/07/2005, 19:47
ναι για να σε κάνω την κατάθεση!


λουφάρουμε ε??
επεσε και το σαιτ, σκατα ανασκόπηση θα χεις.....

ξεκίνα κανα ζώδιο

VFR_
18/07/2005, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
ναι για να σε κάνω την κατάθεση!

λουφάρουμε ε??


ότι δουλεια δεν βγάλαμε, θα την βγάλουμε τώρα :lol: :p

YPVS
18/07/2005, 21:56
Πρεπει να πω πως ειναι κατι που το περιμενα , ειναι η μοναδικη περιπτωση που ο Ελληνας δειχνει συναδελφικοτητα και αλληλεγγυη ..
Ειδικα τον τελευταιο καιρο πηγαινω ανετα παντου ,μολις υπαρξει κανα μπλοκο τα φωτα απο απεναντι αναβοσβηνουν "εν χορω" :)

Το ιδιο κανω και εγω σε πρωτη ευκαιρια ,και σε αυτοκινητα και σε μηχανες ,για τις μηχανες επειδη ειναι και χαιρετισμος αναβω φλας και αναβοσβησμα εντονο και συνεχες ,πολλες φορες και χερια σηκωνω ..:wave2:

Επειδη το κανουν μονο για τα χρηματα δεν προκειται να σταματησω να ειδοποιω ,χανουν εσοδα οι κλεφτες και εχουν βαλει τους κακοπληρωμενους τροχαιους να εισπραττουν για να πηγαινουν σε τσεπες αλλων ,χεχεχε ...

Αλλωστε κανεις δεν μπορει να μου απαγορευσει να χαιρετησω απεναντι τον VFR :beer: που εχω να τον δω απο το θησειο :smokin: πριν 2 χρονια :sun: ..

VFR_
19/07/2005, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από YPVS
Αλλωστε κανεις δεν μπορει να μου απαγορευσει να χαιρετησω απεναντι τον VFR :beer: που εχω να τον δω απο το θησειο :smokin: πριν 2 χρονια :sun: ..

να σε σταματήσουν και να σου πούν >

- Τι αναβόσβηνες τα φώτα φιλαράκο?? :nono: Τον ήξεΥρες τον απέναντι??? :mad:

- Μα και βέβαια λεει, είναι ο πάτερ Βικέντιος, καρντάσης απο Σαλονίκη, με την Θαλεια και τα πιτσιρίκια τους, γυρνάνε απο Κέρκυρα, είχαν πάει για κάτι δουλειές. μΕ θετε κάτι άλλο κύριε πόλισμαν? :hypnotize

tai
19/07/2005, 13:08
Η κλήση κόβετε για άσκοπη χρήση φώτων.
Και ναι! υπάρχει στον κ.ο.κ. τέτοια παράγραφος!
Μου την έδειξαν, όταν υποστήριξα ότι << όλοι οι απέναντι στην εθνική είναι συγγενείς μου, τραβάς κανένα ζόρι ρε φίλε?»:mad:

cityfly
20/07/2005, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Η κλήση κόβετε για άσκοπη χρήση φώτων.
Και ναι! υπάρχει στον κ.ο.κ. τέτοια παράγραφος!
Μου την έδειξαν, όταν υποστήριξα ότι << όλοι οι απέναντι στην εθνική είναι συγγενείς μου, τραβάς κανένα ζόρι ρε φίλε?»:mad:

ε πες του και συ δεν ήταν άσκοπη του στειλα χαιρετισμούς και άμα κάτσει έκατσε

:rotflmao: :rotflmao:

άμα θέλουν να σε γράψουν όμως κάτι θα βρουν

SF
26/07/2005, 14:24
Σε όποιον σας σταματήσει, πείτε του πρώτα να κόψει κλήση στον εαυτό του και σε όλους τους συναδέλφους τους για ζώνη, και μετά δεχτείτε και τη δική σας :)

Εφόσον ο κ. αστυνόμος κόπτεται για την ασφάλεια όλων μας, θα το κάνε αμέσως, ε?