PDA

View Full Version : ΕΞΑΤΜΗΣΗ??



sernodas2
13/09/2010, 14:47
επασε στα χερια μου που λετε αυτη η εξατμιση την εβαλα αλλα την ξαναβγαλα γιατη δεν μου αρεσε ο ηχος της,ε κ ειπα να της βαλω χερι να δω τι εχει μεσα, κ εχει μια σωληνα με τριπουλες(απο 2εξωτερικα σε 1,1 αυτη με της τρυπουλες στο εσωτερικο) που εκει κουμπωνει η μπουκα!
κ ρωταω τωρα
Μπορω να κανω κατι με το ηχο? ποιο μπασο?
Πως?
Γεμηζοντα το εσωτερικο με καποιο υλικο?
ποιο?
οσο για το οτι πρεπει να ρηθμησω καρμπ το γνωριζω,το πως μπορω να παιξω με το ηχο δεν ξερω....
(σε bros ειναι να μπει)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!


209748

trelamenoss
15/09/2010, 00:32
pigene se mia madra me oikodomika ylika kai pare ligo yalobambaka aplo.den exei anagh.h an breis akoma kalytera pare petrobambaka pou bgainei kai etoimo strogylo kai to bazeis katey8eian an kanei stis diastaseis babaia.twra an baleis gyalobambaka gemise to ekei mesa gyrw apo to mikro swlina kai 8a exeis mia xara hxo alla mhn to stoumposeis para poly.o hxos 8a allaxei giati outos ekei mesa kapote eixe gyaobambaka apla kahke me th xrhsh kai to kairo!ayta:wave2:

papaki100
15/09/2010, 08:04
Μία στρώση σύρμα γύρω από το σωλήνα (χοντρό σύρμα κατσαρολικό αν βρεις) και μετά από πάνω πετροβάμβακα. Και μπασάκι θα έχεις και θα λειτουργεί σαν σιγαστήρας.

sernodas2
15/09/2010, 09:14
ετσι θα το καμω...θα το κανω σημερα
ευχαριστω πολυ παιδες θα σας πω για το αποτελεσμα......
:beer:

sernodas2
15/09/2010, 22:56
den ebala shrma mono petrobambaka....
...alla baboura meta tis 4500-5000....
.....asta skiazw tsi gries...roda tsanta k kopana ,stib ntouzos , xt550 epoxes..
les to sirma na kanei ti diafora?
xereis to surma arpazh kilola..paizame palia me ayto, to anabes k to efernes gyro guro k htan san k ayta pou bazoyn stis tourtes ta stikakia pou kanoun tsssss
fantasoy na petaei to motosako fwties san pirotxima.......,e ekei paei h gria tin efages....mergia th sintaxh mergia k ti baboura.....:lol:

nihristo
16/09/2010, 00:43
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trelamenoss
16/09/2010, 01:15
den allazei kai poly me to syrma mhn anxwnese..asto opws einai.kalo brady bilia:D :D :D :D

papaki100
16/09/2010, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2

xereis to surma arpazh kilola..paizame palia me ayto, to anabes k to efernes gyro guro k htan san k ayta pou bazoyn stis tourtes ta stikakia pou kanoun tsssss


xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ρε συ εξάτμιση είπαμε να φτιάξεις όχι καμμιά πασχαλιάτικη σφυρίχτρα. χαχαχαχαχαχα υπάρχει σύρμα που δεν αρπάζει. Κι επίσης μου φαίνεται πως έβαλες λίγο πετροβάμβακα. Αλλά δεν πειράζει και η 80ίλα καλή είναι. Θα πάρεις και καμμιά βόλτα δικάβαλο την Αλιμπέρτη :rotflmao:

sernodas2
16/09/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από papaki100
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ρε συ εξάτμιση είπαμε να φτιάξεις όχι καμμιά πασχαλιάτικη σφυρίχτρα. χαχαχαχαχαχα υπάρχει σύρμα που δεν αρπάζει. Κι επίσης μου φαίνεται πως έβαλες λίγο πετροβάμβακα. Αλλά δεν πειράζει και η 80ίλα καλή είναι. Θα πάρεις και καμμιά βόλτα δικάβαλο την Αλιμπέρτη :rotflmao:

ΟΧΙ ΡΕ συ το στουποσα οσο δεν επερνε...αλλα τπτ:bawl:
οποτε....παμε για κατασκευει σηγαστηρα?καμια ιδεα??
για πειτε???
*ετσι ειναι η εξατμηση...κ δεν βγενει κ ο εσωτερικος σωληνα γ@μοτο


210067