PDA

View Full Version : vstrom μεταχειρισμενο



thanasiss
14/09/2010, 19:31
Γεια σας παλικαρια, λοιπον εχω βρει ενα vstrom 07 με abs θελω να μου πειτε τι να κοιταξω πανω στο μηχανακι για να δω αν ειναι ενταξει. Α αν το παρω θα ειναι η πρωτη μου μηχανη.....

dmf
14/09/2010, 19:41
να το πας σε εξουσιοδοτημενο μαστορα να το ελεγξει. Σε περιπτωση που θελει τπτ αναλωσιμα και σερβις ρωτα τον απο πριν ποσο θα σου στοιχισει και προσπαθησε να τα αφαιρεσεις απο την τιμη του ιδιοκτητη :D



(Μην ψαρωσεις αν ο εξουσιοδοτημενος σου πει τπτ τρελα ποσα. Αμα πας σε απλο μαστορα θα σου παρει πολυ λιγοτερα)

thanasiss
14/09/2010, 19:43
απο πολυ μεγαλο εμπορο της αθηνας θα το παρω.....

karajim86
14/09/2010, 19:47
κοιτα το σασμαν και την κλειδαρια στο τιμονι
καθως επισης και την αντλια βενζινης αν ακουγεται πολυ ή περιεργα.


καλοταξιδο αν το παρεις

thanasiss
14/09/2010, 19:53
Ελπιζω να το παρω μιας και το εχω ερωτευτει το vstrom λιγο βεβαια κολλαω που δεν εχω ξαναοδηγησει τοσο μεγαλυ μοτοσυκλετα. αλλα ενταξει πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.....
Ο εμπορος μου φαινεται λιγο δυσκολο να μου παιξει πουστια......

nio1981
14/09/2010, 20:08
σιγα μην σε λυπηθει...οτι σου ειπαν.κοιταξε κλειδαριακαι γενικοτερα τις βιδες του τιμονιου(αν εχει βγει κλπ για καποιον λογο φαινεταιαρα ρωτησε τον γιατι),ακου την τρομπα της βενζινης,βαλε την μπρος και ταπωσε την εξατμηση με το χερι σου.αν εχει κατι περιεργο πχ βαλβιδες θα το ακουσεις αμεσως,αστην να δουλεψει κ κοιτα μην χανει τπτ λαδια γενικοτερα να εναι καθαρος ο κινητηρας,και φυσικα κοιτα την κοντα κοντα μην εχει πεσει.συνηθως αν εχει φαει πεσιμο φαινεται στον κινητηρα και οχι στα πλαστικα.ζητησε το βιβλιο του σερβις και ριξε μια ματια και στον αριθμο πλαισιου....ποτε δεν ξερεις...α και μην εισαι χαζος...εγγυηση οποσδηποτε...εστω 1 χρονο.εαν εχει κατι θα στο δειξει αμεσως η μηχανη.κατα τα αλλα μην φοβασαι.ειναι πολυ αξιοπιστη μηχανη και δεν ζηταει τπτ.δεν καιει και δεν βγαζει ζημιες.τα σερβις της στην ωρα της και ειναι σκυλι.δεν ειναι ιδιαιτερα βαρια και στην οδηγηση ειναι πολυ ευκολη.τελος τα γνωστα.κρανος μπουφαν και λοιπα συμπραγκαλα απαραιτητως...αντε και καλες βολτες!!!



:wave2: :wave2: :wave2:

thanasiss
14/09/2010, 20:13
κρανος γαντακια μποτακια μπουφανακι και γενικα απο προστατευτικο εξοπλισμο θα τα παρω ολα
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας να στε καλα........ ΑΜΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ........

giannis113
14/09/2010, 21:47
κατσε αρκετη ωρα μπροστα στη μηχανη που σε ενδιαφερει και παρατηρησε καλα τις βιδες μια προς μια να δεις αν εχουν πειραχτει

mikros boudas
14/09/2010, 21:52
παρε και τον ασφαλιστη σου και ρωτα με βαση την πινακιδα,αν εχει κανει ποτε δηλωση η μηχανη.
δες καλα το πλαισιο για σημαδια πτωσης οπως επισης και το μοτερ.βρες εναν μηχανικο και πηγαινε το να το δεις η φερτον μαζι σου(δυσκολο αλλα με ενα "δωρακι" θα ερθει).
και εννοειται κανε ενα τεστ ραηντ.:beer:

Random
14/09/2010, 22:06
File mou,
Αν η μηχανη δεν εχει πεσει κατω(το μονο ρισκο για μενα) τοτε μην φιβασαι τιποτα παρε την με κλειστα ματια..ολα τα υπολοιπα που σου λενε εδω ειναι αβασιμα και δεν μπορει κανενας μηχανικος να στα ελεγξει..το στρωμα ειναι ενα πολυ αξιοπιστο μηχανακι μεσαιας κατηγοριας που τα κανει ολα καλα ως ενα βαθμο και συμφερει...Για μενα ψαξε μονο αν ο αριθμος πλαισιου συμφωνει με της αδειας και go for it..γινε και συ αλλος ενας απο τους εκατομμυρια αθηναιους που κυκλοφορουν με στρωμα και εχουν το κεφαλι τους ησυχο...επισης καλου κακκου αλλαξε λαδακια και ας εχει αλλαξει αυτος...

Επισης μια συμβουλη επειδη το στρωμα και γρηγορο ειναι και νευρικο, σαν νεος αναβατης μεγαλης μοτο, ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΔΗΓΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ μεχρι να μαθεις την μηχανη..οπως επισης ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑ ΚΡΑΝΟΣ...

ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ειμαι σιγουρος θα την ευχαριστηθεις...

thanasiss
14/09/2010, 22:11
ευχαριστω πολυ παιδια για το ενδιαφερον να στε καλα..... Οσο για το κρανακι εννοειται μαζι με μπουφανακι και ολα τα αλλα.... Χωρις αυτα δεν βγαινω στην ζουγκλα μιας και οδηγαω πολλα χρονια αμαξι και ξερω τι γινεται στους δρομους.....

Random
15/09/2010, 00:31
molis tin pareis postare picture

thanasiss
15/09/2010, 12:18
αναμονη για εγκριση τραπεζας......

thanasiss
16/09/2010, 20:14
Και ΝΑΙ το αγορασα και εγω το στρωμα μου και δεν μπορει να φυγει με τιποτα αυτο το χαζοχαρουμενο χαμογελο απο το προσωπο μου...... Φανταζομαι ή μαλλον ειμαι σιγουρος οτι το εχετε ζησει αυτο το συναισθημα. Την Τριτη θα παω να το παραλαβω. Ισως το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει πανω του 64000 χιλιομετρα αλλα πιστευω δεν θα εχω προβλημα....... ΑΠο οτι μου ειπε ο πωλητης ο ιδιοκτητης ο προηγουμενος ηταν τρελος ταξιδιαρης για αυτο εχει βαλει και την μεγαλυτερη ζελατινα..... Δυστηχως απο την χαρα της στιγμης δεν προλαβα να τραβηξω φωτο.... Αλλα μολις το παρω στα χερια μου υποσχομαι να βαλω.....

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

Random
16/09/2010, 20:31
BRAVO RE thanassi


KALORIZIKOSSSSSSSSSSSSSSSSSS

thanasiss
16/09/2010, 20:53
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΔΕΛΦΕ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ