PDA

View Full Version : Απορια



pepenaxos1
18/07/2005, 07:00
Ρε παιδια, εχω ενα προβλημα... Περα απο το οτι πολυ πιθανον να πληρωσω και να τελειωνει εκει η ιστορια αλλα το βραδυ σταματησαν την γυναικα μου που ειχε παει βολτα και ειχε πιει εναμιση Gordon Space και μετα τον συνηθη ελεγχο της κανανε και αλκοτεστ το οποιο βγηκε να δειχνει 0,25 gr/lt !!! Αν ειναι δυνατον τωρα να τους λεει οτι δεν αποδεχεται την κατηγορια και να πανε στο τμημα και κατοπιν στο νοσοκομειο για αναληψη αιματος. Τελικα πηγε μονη της και εδωσε αιμα αλλα τελικα τι να κανω εγω? σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο και αν ναι εχετε κανει καμια κινηση. Αν ειναι να μετρανε τοσο πολυ με δυο ποτα ελαφρου τυπου τι θα λεγανε αν κανανε σε μενα αλκοτεστ??? Παει το εργαλειο!!! Τι λετε να κανω?

:mad: :mad: :mad: :mad:

kawasaki ZX-12
18/07/2005, 08:31
εμενα αυτο μου ετυχε περσι το καλοκαιρι ειχα πιει ενα ποτο!75 ευρω η κληση,η ειρωνια ξερεις ποια ειναι οτι το οριο για τις μηχανες μου ειπε ο μπατσος οτι ειναι 0,10 και οτι αν οδηγουσα αυτοκινητο δεν θα ημουν μεθυσμενος κατα το νομο!!!γιατι το οριο για τα αυτοκινητα ειναι παραπανω!τα συμπερασματα δικα σου!!!ακρη δεν θα βγαλεις!!!

pepenaxos1
18/07/2005, 09:23
ακρη δεν θα βγαλεις!!! [/B][/QUOTE]

Ετσι μου φαινεται και μενα... Αλλα περιμενω να δω και τις αναλυσεις αιματος να συγκρινω... τουλαχιστον κατι να εχω στα χερια μου

johnpagr
19/07/2005, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Ρε παιδια, εχω ενα προβλημα... Περα απο το οτι πολυ πιθανον να πληρωσω και να τελειωνει εκει η ιστορια αλλα το βραδυ σταματησαν την γυναικα μου που ειχε παει βολτα και ειχε πιει εναμιση Gordon Space και μετα τον συνηθη ελεγχο της κανανε και αλκοτεστ το οποιο βγηκε να δειχνει 0,25 gr/lt !!! Αν ειναι δυνατον τωρα να τους λεει οτι δεν αποδεχεται την κατηγορια και να πανε στο τμημα και κατοπιν στο νοσοκομειο για αναληψη αιματος. Τελικα πηγε μονη της και εδωσε αιμα αλλα τελικα τι να κανω εγω? σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο και αν ναι εχετε κανει καμια κινηση. Αν ειναι να μετρανε τοσο πολυ με δυο ποτα ελαφρου τυπου τι θα λεγανε αν κανανε σε μενα αλκοτεστ??? Παει το εργαλειο!!! Τι λετε να κανω?

:mad: :mad: :mad: :mad:


apo pote eixe na faei??

htan adeio to stomaxi ??

efage kana glyko ligo pio prin h' meta ??

aftoi einai merikoi paragontes pou mpwroun me 1 gordons na sou dwsoun mexri kai 0.30 gr ..
Prin apo 3 xronia thn pathsa etsi apo filo zhta se bloko me miso mule kai 5 sokolatakia (alla kai adeio stomaxi) .... htan logiko ..

:wave2:

pepenaxos1
19/07/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
apo pote eixe na faei??

htan adeio to stomaxi ??

efage kana glyko ligo pio prin h' meta ??

aftoi einai merikoi paragontes pou mpwroun me 1 gordons na sou dwsoun mexri kai 0.30 gr ..
Prin apo 3 xronia thn pathsa etsi apo filo zhta se bloko me miso mule kai 5 sokolatakia (alla kai adeio stomaxi) .... htan logiko ..

:wave2:

Μπα φαγωμενη κανονικα οπως παντα, και το ποτο το ηπιε μεσα σε σχεδον τρεις ωρες!!! Αλλα μιλησα με δικο μου ατομο απο μεσα και εμαθα τι γινεται... μουφα το εργαλειο...! Το μονο που εμεινε ειναι η ψυχρολουσια της δικιας μου! Βεβαια ειναι και το οτι πρεπει να συλλογιστουμε και να δουμε απο τι εξαρτιεται η τυχη μας και τα ποιντς του διπλωματος μας... απο ενα παλιοκουτι που δεν κανει καλα την δουλεια του...

wizzy
19/07/2005, 10:52
Προχτές με σταμάτησαν για αλκοτέστ. Για τον μηχανόβιο είναι πιο χαμηλές οι τιμές, που στην τελική με ένα ποτο μονο, έχεις κλήση στο τσεπάκι...

Πάντως και εγώ δεν βλέπω να βγάζεις άκρη

pepenaxos1
19/07/2005, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizzy
Προχτές με σταμάτησαν για αλκοτέστ. Για τον μηχανόβιο είναι πιο χαμηλές οι τιμές, που στην τελική με ένα ποτο μονο, έχεις κλήση στο τσεπάκι...

Πάντως και εγώ δεν βλέπω να βγάζεις άκρη


Σιγουρο αυτο... Εβαλα ανθρωπο να ψαξει μηπως σβησουμε την κληση αλλα με βλεπω να τρωω τα @ρχ!δ!@ μου γιαχνι!!!
:lol: :lol:

Αλλη φορα με τα ποδια... ετσι κι αλλιως εδω στην Ναξο ολα μεσ'τα ποδια μας ειναι!
Σωστοςςςς??

gtsiros
20/07/2005, 16:39
είναι παράνομο να είναι διαφορετικά τα όρια για μοτοσυκλέτες και αυτοκίνητα.

Υπάρχει οδηγία της ευρώπης που λέει ότι όλοι οι κανόνες είναι ίδιοι για όλα τα οχήματα.

Παράδειγμα, πινακίδες που λένε ότι απαγορεύονται οι μοτοσυκλέτες, είναι άκυρες.

(βέβαια, αυτό που μένει είναι να το εξηγήσεις αυτό στον κάθε μπάτσο που σε σταματάει)

adam_tsouk
20/07/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizzy
Προχτές με σταμάτησαν για αλκοτέστ. Για τον μηχανόβιο είναι πιο χαμηλές οι τιμές, που στην τελική με ένα ποτο μονο, έχεις κλήση στο τσεπάκι...

Πάντως και εγώ δεν βλέπω να βγάζεις άκρη

Ρε εσύ δεν αποτελείς μέτρο σύγκρισης!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ούτε στα όρια πεζού κοντά δεν ήσουν! Κ@λόφαρδε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Πάντως τα όρια είναι λίγο too much για τις μηχανές. Άμα πιείς 2 "ελαφριά" ποτά (πχ αυτά τα space, breezer κτλ) νομίζω πως είσια οριακά!

pepenaxos1
21/07/2005, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ρε εσύ δεν αποτελείς μέτρο σύγκρισης!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ούτε στα όρια πεζού κοντά δεν ήσουν! Κ@λόφαρδε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Πάντως τα όρια είναι λίγο too much για τις μηχανές. Άμα πιείς 2 "ελαφριά" ποτά (πχ αυτά τα space, breezer κτλ) νομίζω πως είσια οριακά!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλα!!!:lol:
Ας με σταματαγανε εχθες βραδυ και θα σου ελεγα εγω :rotflmao: :rotflmao:

Ακομα βρωμαω αλκολ...
Κατ'ευθειαν για καινουργιο μηχανημα θα πηγαιναν...!!

Περα απο πλακες εχθες σουρωσαμε καλα, και πηγα με τα ποδια γυρισα ομως σπιτι και με τα χερια... :lol: :lol: :lol:
ημουν για κλαματα :bawl: :bawl:

Κανένας
21/07/2005, 10:03
Εδώ μπορούμε να δούμε θεωρητικά, πόσο επηρεάζει το αλκοόλ την μέτρηση και όχι την μέθη

http://www.bloka.com/new42.htm
http://www.2x4.gr/index4.asp

:beer: :beer: :beer:

johnpagr
23/07/2005, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλα!!!:lol:
Ας με σταματαγανε εχθες βραδυ και θα σου ελεγα εγω :rotflmao: :rotflmao:

Ακομα βρωμαω αλκολ...
Κατ'ευθειαν για καινουργιο μηχανημα θα πηγαιναν...!!

Περα απο πλακες εχθες σουρωσαμε καλα, και πηγα με τα ποδια γυρισα ομως σπιτι και με τα χερια... :lol: :lol: :lol:
ημουν για κλαματα :bawl: :bawl:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:
:rotflmao: :rotflmao:

free rider
23/07/2005, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Εδώ μπορούμε να δούμε θεωρητικά, πόσο επηρεάζει το αλκοόλ την μέτρηση και όχι την μέθη

http://www.bloka.com/new42.htm
http://www.2x4.gr/index4.asp

:beer: :beer: :beer:

ευγε πολυ ενδιαφέρουσα πληροφορία...
:beer: :beer: